VERWACHT WORDENDE SCHEPEN THALIA THEATER: „Duistere Machten" en „Welkom, Vreemdeling". .realia Theater brengt van heden af als vinofdfilm „Duistere Machten" met eerste n ey op Zjjn best! Alleen bindt hij James °aan tegen een machtigen en in- dendrijken bendeleider Hier volgt de korte James Cagney. inhoUdsbestrijving: Johnny Cave (James rasney) een ex-bokser, wordt tijdelijk belast met de leiding van de afdeeling maten en ge wichten van het politiebureau, daar zijn chef, insoecteur Green, bij een auto-ongeluk zwaar eewond is- Hij heeft een verdenking dat dit „eluk geen toeval, maar een vooraf beraam de aanslag is en hij meent dat Marty Cava- JLcrh er meer van weet. Bij een controle in eroote winkels maakt Johnny proces-verbaal nn te^en een eigenaar van een levensmidde len-bedrijf, waar regelmatig een te klein ge wicht gegeven wordt. Nog denzelfden avond komt Cavanaugh bij Johnny op het bureau om te probeeren hem tegen een flink bedrag dit procesverbaal te doen vergeten. Als Johnny dit weigert, wordt hij het slachtoffer van een auto-ongeluk, waar hij echter met een paar schrammen afkomt. Onder pressie van de eroot-winkeliers wordt Johnny een overplaat sing naar een andere afdeeling aangeboden doch hij weigert. Johnny is verloofd met Janet, de secretaresse van Abel Canning. Deze is de directeur van een van de grootste levens- middelênbedrijven en Johnny slaagt er in, sterke bewijzen tegen hem te verzamelen. Janet kan niet gelooven dat haar baas on eerlijk is en als Johnny het bericht doorgeeft aan de kranteii, verbreekt zij de verloving. Als Johnny met de bewijsstukken in de zaak tegen Canning op weg is naar den Officier van Justitie, wordt hij overvallen door een zekeren Burton, die hem de papieren ont steelt. Met behulp van zijn vriend Hanlon, van de afdeeling Recherche, weet Johnny Burton op te sporen. Deze wordt gearresteerd en Johnny doorzoekt zijn woning, doch kan de papieren niet vinden. Door bemiddeling van Canning moet Burton weer vrijgelaten worden. Deze echter weigert de papieren tegen den afgesproken prijs af te geven aan Can ning en vraagt tienmaal zooveel. Op een fuif, gegeven door Peter Reilly, een vroegeren bokser en dranksmokkelaar, ontmoet Johnny Burton. Hij ziet dat deze met Canning onder handelt en dat de laatste weggaat met de sleutel van Burton's woning. Onmiddellijk volgt hij hem en overvalt hem, als hij de pa pieren gevonden heeft. Doch Cavanaugh is eveneens aanwezig en houdt Johnny met een revolver in bedwang. Intusschen heeft Janet, die ook op de fuif was, van Reilly gehoord, dat Johnny zich in een gevaarlijk avontuur stort. Zij waarschuwt Hanlon, die met een aantal agenten juist op tijd komt om Johnny te hel pen en de bandieten in te rekenen. Als eerste hoofdfilm vertoont het Thalia Theater „Wel kom Vreemdeling" met Dick Powell, Pat O'Brien, Priscilla Lane, Dick Foran en vele anderen. REX THEATER vertoont: „De passagier die verdween". Wetsartikelen mogen dan nog zoo helder en logisch zijn gesteld, het leven levert nu een maal gevallen op, waarbij het formeele recht en het menschelijk gevoel met elkaar in conflict komen. Kan iemand bijvoorbeeld voor een mis daad ten tweeden male worden veroordeeld, in dien hij bij zijn eerste veroordeeling onschuldig is geweest? Hierom gaat het in de film „De Passagier, die verdween". De Parijsche bankier Mylius, die zijn vermogen op nog al duistere wijze heeft bijeengegaard in het Amazonegebied, was, even als, zijn knappe vriendin. Eve Latour in Parijs een bekende figuur. Deze Eve Latour is in Lon den, waarheen de particuliere piloot van Mylius, Jan Karsten, haar heeft gevlogen, samen met den piloot gefotografeerd, waar de verslagge vers Karsten voor den bankier hebben versle ten. Tengevolge daarvan is er ongenoegen ont staan tusschen den bankier en zijn piloot en dit ongenoegen is oorzaak, dat, wanneer bij een volgenden tocht naar Londen, Mylius op onver klaarbare wijze verdwijnt, Karsten wordt be schuldigd zijn werkgever te hebben vermoord. Toen Karsten eenmaal tot drie jaar gevan genisstraf was veroordeeld, was Parijs het voor val spoedig vergeten, maar de banken, waar- roede Mylius zaken had gedaan, wisten, dat My lius een zwendelaar van groot formaat was ge veest. Vlak voor zijn verdwijnen had Mylius echter nog millioenen overgemaakt op de bank rekening van een zekeren Henry Miller op de Handelsbank te Amsterdam. De banken trach ten nu onopgemerkt het spoor van dezen ge- heimzinnigen Henry Miller na te gaan en wie beter geschikt om dat spoor te volgen als de «o juist uit de gevangenis ontslagen Karsten, me iets meer van Miller afweet, al is dat ook vemig. Karsten heeft Miller nooit gezien, maar iwsten's verloofde Joana was een bekende van Miller. Op haar voorspraak had Miller een goed woord bij Mylius gedaan om Karsten als piloot aan te nemen. Toen Karsten van de ge vangenis uit zijn verloofde had geschreven, «vamen al zijn brieven echter ongeopend terug, Alleen één kort briefje had hem bereikt en aaarin had Joana hem medegedeeld, dat zij -nller had getrouwd. Ook Karsten heeft dus 3 w eC^en eens onder handen te nemen. neer Karsten dan ook te weten komt, dat Miller sedert geruïmen tijd met zijn jacht de ®v®n ^eeën bevaart, louter voor zijn plezier, rU*\j *ont ruiken- Als het jacht op een goe- Vj, °a.g op de reede van Nizza ligt, daalt een en 1 er v*ak naas^ Karsten springt aan dek .daar ontmoet hij Joana. De uiteenzetting is er een man uit de kajuit: voor Joana is het Miller, maar Karsten staat plotseling tegenover zijn ouden werkgever, den bankier Mylius. Mylius en Miller zijn één en dezelfde persoon, Miller is de tweede-ik van Mylius om diens duistere bankpraktijken te dekken. AANGEKOMEN. 9 Augustus: Kassos s.s. Gent 10 Augustus: Cresco s.s. Rotterdam IJstroom m.s. Leith Heemkerk s.s. Hamburg Wilja m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Charterhague s.s. Borga Sandhill m.s. Newcastle Regeja m.s. Londen VERTROKKEN. 9 Augustus: Roek s.s. Londen Marijampole s.s. Memel Rhein s.s. Hamburg Euterpe s.s. Hamburg Kalmarsund X s.s. Rotterdam Acclivity m.s. Huil Nereus s.s. Kopenhagen Tynningö s.s. Newcastle Dorrien Rose s.s. Greenhithe 10 Augustus: Brandaris m.s. Mistley Vlootnitbreidlng. Dezer dagen werd met gunstig gevolg van Van der Werf's Scheepsbouw te Westerbroek het nieuwgebouwde kustmotorvaartuig Jan Brons te water gelaten. Het schip, dat gebouwd wordt voor rekening van den reeder J. Oorburg te Groningen, is 560 ton d.w. en zal worden uit gerust met een 360 P.K. Bronsmotor. Vaarplan gewijzigd. In verband met de schroefschade, welke het motorschip Nigerstroom op de thuisreis beloopen heeft zal het vaarplan van dit schip gewijzigd moeten worden. De eerstvolgende uitreis van Amsterdam, welke op 15 dezer bepaald was, zal thans op 24 dezer a.s. plaats hebben, waarbij het schip de havens van Lome, Cotonou en Duala niet aanloopen zal. Reparaties uitgevoerd. Het Noorsche motorschip Hallingdal, dat eenige dagen geleden in ballast van Kingslynn te Amsterdam arriveerde voor het ondergaan van eenige herstellingen in het dok van de Amster- damsche Droogdok Mij. aldaar, heeft deze thans beëindigd. Het schip vertrok Woensdagavond weer naar Hamburg om aldaar benzine te laden voor Siam. IN DUITSCHLAND OVERLEDEN. Bij de familie is bericht ontvangen, dat te Hamburg is overleden de 41-jarige IJmuide- naar J. Huising. De overledene was ruim twee weken geleden op een Duitsche boot gaan varen. Tijdens de reis naar Hamburg werd hij ziek en spoedig is hij overleden. Het stof felijk overschot werd in Hamburg ter aarde besteld. De militaire Sportfeesten. Interessante wedstrijden te water en te land. De militairen van de positie IJmuiden heb ben gisteren een praehtigen sportdag gehad en deze dag mag als een waardig slot van de feestelijkheden ter gelegenheid van de ge boorte van prinses Irene in onze plaats ge organiseerd, beschouwd worden. De belangstelling van de zijde der militairen was zeer groot. Door de groote deelneming moesten de wedstrijden, die men aanvankelijk voor de morgenuren had bedoeld, des middags worden voortgezet. Ook de burgerij van IJmui den heeft van haar belangstelling doen blij ken. Zoowel des (morgens als des middags heb ben honderden de wedstrijden bijgewoond. Er is menige vinnige kamp geleverd, vooral bij het roeien en bij de kanowedstrijden. Bij deze laatste wedstrijden bleek, dat de baan lang niet gemakkelijk was. We zagen een ploeg van drie pedidelaars, die geen van allen de fi nish bereikten. Ham kano kantelde halverwege, vermoedelijk door de deining van een uit het buifcentoeleidingskanaal der Middensluis ko mende uitgaande boot. Interessant was de veldloop, waarvoor 60 a 70 deelnemers aan den start verschenen. De start was op drie punten van 't eerste Sluis- eiland zoodanig, dat de jongste deelnemers den grootsten afstand te loopen hadden. Van het Sluiseiland liep de route over die brug van de ZuidersMs, verder* langs den bootsteiger waar de Kanaaldijk beklommen en weer af gedaald moest worden. Het eindpunt was het gebouw van het Apostolaat ter Zee, maar daarvóór was nog een moeilijke hindernis, n.l. een draadversperring, waar de deelnemers op een gegeven oogenblik als een troep katten doorheen kropen. Het heeft den leiders van den sportdag aan medewerking niet ontbroken. Deze kwam van de zijde van Radio Emco, de IJmuider Kano club, de IJmuider Reddingsbrigade, Bureau Wijsmuller en den waarneemenden havenmees ter. De jury bestond de kapiteins Schuiling en Mulder, le luit. Das en 2e luit De Boer. Starter was kap. D. Blanksma, algemeen leider le luit. Bijl; secretaris der jury was luit. t. z. 2e kl. A. de Boer. Er waren tal van prijzen beschikbaar, be staande uit rook- en scheergerei, messen enz. Hieronder volgen de uitslagen: Roeiwedstrijden met vletten, l. Fort in 4 min. 31.8 sec.; 2. Batterij III 4 min.. 36.8 sec.; 3. Heemskerk 4 min. 52.4 sec. Kanowedstrijd: 1 Elsenaar 1 min. 38.4 sec.; 2. Buinschotenl min. 43 sec.; 3. Huijgen 1 min. 45 sec; 4. Bus 1 min. 46 sec.; 5^ Looijen 1 min. 46.4 sec. Steekspel: 1. Bakker, 2. Dracht, 3. Spaan. Mooiste costuum: de helmdragers. Veldloop: Beneden 25 j.,: I. Keuter, 2. Else naar, 3. Bosson. 2530 jaar: 1. De Muijnck, 2. Glas, 3. Dijks hoorn. Boven 30 j., 1. Lamers, 2. Jongejan, 3. Böhm. Lamers won tevens de roomtaart, beschik baar gesteld door Bakkerij De Groot, Oranje straat. Voordat de positiecommandant tot het uit- SCHIP Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Altona (Du) Ajax (Ned.) Algol (Zweed) Boskoop (Ned.) - öarneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) Bosnhfontein (Ned) x) Barbro (Noor) x) Bodegraven (Ned.) x) Costa Rica (Ned.) Caribia (Du. x) Crijnssen (Ned.) Cunene (Port.) Daphné (Fr.) Eemland (Ned.) Eberhard (Du.) Euterpe (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Üuinean (Br.) Gera (Du.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex).... Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldenb. (Ned.) James Hawson (Eng.) x Laertes (Ned.) x) Laurent Meeuws (Belg): Mars (Ned.) Merope (Ned.) Moena (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Nigerstroom (Ned.) Njord (Ned.) kort, rciaar Joana begrijpt, dat Karsten in een vjfe ,is geraakt, waaraan hij part noch deel e't: zij gelooft in zijn onschuld en zijn brie- en heeft zij ook nooit ontvangen. Dan komt Orion (Ned.) .i Odysseus (Ned.) Oranje (Ned.) x) Polydorus (Ned.) Pygmalion (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x). Ronda (Noor) Stentor (Eng.) x) San Pietro (Ital.) Simon Bolivar (Ned.) St. Philipsland (Ned.) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) Saturn us (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) s Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) ex) Theseus (Ned.) Tabian (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Uckermark (Du.) Vera (Zw.) Waterland (Ned.) x). Wachtel (Du.) iiijprkerk 'Ned.) Zaanland (Ned.) x) VAN Macassar Chili Buenos Aires Ned Indië Stettin Kopenhagen Chili Chili Chili Zuid-Afrika New Orleans Hamburg Hamburg Pto. Barrios (v.IJm). West Indie Buenos Aires La Goulette Santos Hernösand Hamburg Japan W. Afrika Med. IndJS Chill Zwarte Zee Batavia Zuid Afrika Ned.-Indië Abadan Batavia Houston Venetië Midd. Zee Batavia Batavia Batavia Macassar West Afrika Hamburg West-Afrika Skelleftea West-Tndië Kopenhagen Madeira Hamburg Midd. Zee Batavia Batavia Zuid-Afrika Buenos Aires Batavia Bona (v. IJm.) West Indië Gdynia Alexandrië Zuid Afrika Alexandrië Batavia Pt. Arthur Midd. Zee Bergen Danzig Ned. Indië Batavia Ned. Indië Sundsvall Buenos-Aires Jacobstad lapan Buenos Aires Verm Aankomst 18 Sept. 18 Aug. 26 Aug. 14 Aug. 12 Aug. 23 Aug. 15 Aug. 18 Sept. 12 Aug. 12 Aug. 28 Aug. 11 Aug. to Ana 7 Sept 24 Aug. 4 Sept 17 Aug. 23 Aug. 23 Aug. 22 Sept. 22 Aug. 20 Aug. 20 Aug. 11 Aug. 12 Aug. 24 Aug. 8 Sept 20 Aug. 16 Aug. 12 Aug. 12 Aug. 14 Aug. 15 Aug. 17 Aug. 11 Aug. 2 Sept 12 Sept 15 Aug. 11 Aug. 12 Aug. 16 Aug. 17 Aug. 12 Aug. 15 Aug. 19 Sept. 11 Aug. 1 Sept. 15 Aug. laatste bericht vertrekt 18 Augustus. 31 Juli van Callao. 2 Aug. van Bahia. 3 Aug. van Pt. Sudan. 11 Aug. vertrokken 9 Aug. vertrokken. 6 Aug. van Paita. 9 Aug. van Valentia. 9 Aug. te Terneuzen. 9 Aug. te Rotterdam. 5 Aug. vertrokken, in lading. vertrekt 14 Augustus. 8 Aug. van Barbados. 6 Aug. van Madeira, in lading. 6 Aug. van Gibraltar. 5 Aug. vertrokken. 5 Aug. vertrokken, in lading. 10 Aug. van Shanghai. 3 Aug. van Freetown. 6 Aug. van Malacca. 8 Aug. van Talcahuano. 6 Aug. van StambouL 2 Aug. van Sabang. 9 Aug. van Cadix. 8 Aug. van Dar-es-Salaam. 2 Aug, van Colombo. 9 Aug. van Pt. Said, vertrekt 19 Augustus. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. van Catania. 8 Aug. van Patras. 7 Aug. te LiverpooL 6 Aug. van Gibraltar. 30 Aug. van Colombo. 1 Aug. van Padang. 6 Aug. van Gr. Bassam. vertrekt 19 Augustus. 4 Aug. van Dakar. 6 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Lands End. 11 Aug. vertrokken. 9 Aug. vertrokken. vertrekt 12 Augustus. 9 Aug. van Bourgas. 10 Aug. te Londen. 5 Aug. van Sabang. 8 Aug. van Kaapstad. 1 Aug. vertrokken, vertrekt 12 Augustus, in lading. 8 Aug. van de Azoren. 8 Aug. vertrokken. 6 Aug. van Famagusta. 10 Aug. te Antwerpen. 10 Aug. te Rotterdam. 26 Juli v. Sabang 30 Juli vertrokken. 5 Aug. van Candia. 10 Aug. vertrokken. 9 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Padang. in lading. 6 Aug. van Macassar. 8 Aug. van Elseneur. 6 Aug, van Montevideo. 8 Aug. vertrokken. 3 Aug. van Penang. in lading. Verscheidene F.ngelsche bladen melden, dat als bootwerkers vermomde detectives 's nachts speciaal toezicht hielden bij het George V-dok op de Theems, waarin de nieuwe mailboot „Mauretania" ligt. Men zou namelijk kort voor het vertrek van het schip op zijn eerste reis twee mannen hebben hooren spreken over een plan om de boot in de lucht te laten vliegen. De toegang tot het schip wordt streng gecontroleerd. De „Mauretania", die men hierbij ziet afgebeeld, zon heden weder vertrekken. reiken der prijzen overging sprak de heer P. Bakker enkele woorden namens het Regen boogcomité, dat de prijzen voor de verschil lende wedstrijden beschikbaar had gesteld. Ten slotte dankte de positiecommandant de heeren van de jury en de deelnemers. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat deze sportmiddag er toe had bijgedragen dat burgerij en militairen weer een stap dichter tot elkaar waren gekomen en dat de burgerij heeft kunnen zien, dat zich tal van flinke sterke jongens onder de militairen van IJmui den bevinden. BEGRAFENIS JEUGDIG SLACHTOFFER VAN EEN VERKEERSONGELUK. Donderdagmiddag is op de Algemeene Be graafplaats het vierjarig dochtertje van de familie Dukel, dat op den nationalen feestdag het slachtoffer werd van een verkeersongeluk begraven. Er was zeer veel belangstelling. De heer B. Dukel, een broer van den vader bracht dank voor de vele bewijzen van deel neming, die de bedroefde ouders mochten ontvangen. Verder dankte hij dr. Van Leusen en den heer Bakker van E.H.B.O., die zoo spoe dig na het ongeval aanwezig waren om hulp te verleenen, welke hulp helaas niet meer mocht baten. Het was een eenvoudige plechtigheid, die op allen diepen indruk maakte. R. L. D.—Bemanning Z 6. Reeds ge-ruimen -tijd bestond bij het perso neel van de Rijksvischdistributie het plan, een voetbalclub op te richten, uitsluitend be staande uit spelers, die bij de R.L.D. werk- zijn. Verschillende factoren werkten evenwel dit plan niet in de hand, zoodat de oprichting steeds weer werd uitgesteld. Dezer dagen evenwel zagen de voorstanders hun plannen met succes bekroond. Na een korten tijd van training zal thans het R.L.D.- elftal uitkomen in een wedstrijd tegen de bemanning van de Z 6, die thans te IJmuiden gestationnèerd is. De ontmoeting zal plaats vinden heden middag op het veld achter den Vuurtoren aan de Zuidzijde, des avonds te 6 uur. Belangstellenden zijn welkom. Een kaart van „Groot-Haarlem". Fraaie nieuwe plattegrond van Haarlem en Omstreken. Het uitgeversbedrijf H. van Diehlen in Den Haag heeft 'n nieuwen plattegrond vervaar digd van Haarlem en omliggende gemeenten, welke het „Groot Haarlem" noemde. De kaart welke een uitstekenden indruk maakt, is teekend op schaal 1 a 15.000. Daar het echter topografisch onmogelijk was op deze schaal het centrum van Haarlem nog duidelijk in beeld te brengen, is er een bijkaart van dat gedeelte gemaakt op een schaal van 1 a 5000. De kaart bevat de Gemeenten Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort en Vel- sen (gede-ltelijk). Bij het ontwerpen van deze kaart is met de nieuwste ontwenpen, zooals uitbreidingsplannen, de nieuwe rijkswegen enz., rekening gehouden en hoofd- en door gangswegen zijn zeer duidelijk aangegeven. De teekenaars hebben alle belangrijke ge bouwen en terreinen (ook kampeerterreinen en zweminrichtingen) aangegeven, terwijl men ook de toppen der duinen volgens na tuurlijke gestalte en ligging vindt aange geven. De straten, pleinen, grachten en gebouwen, welke soms zóó moeilijk te vinden kunnen zijn, kunnen door een indeeling in vakken zeer gemakkelijk gevonden worden. Aan de kaart weiker bezit voor zeer velen zeer aanlokkelijk moet zijn, is ruim 15 maan den gewerkt en is zoowel topografisch als typografisch zeer goed verzorgd. Ook het deel der gemeente Veisen ten Z. van het Noordzeekanaal is zeer nauwkeurig weergegeven met gebruikmaking der nieuwste uitbreidingsplannen. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Weer gunstiger werkloosheids cijfers. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden bedroeg op 5 Augus tus 1553. waarvan 1088 geheel en 293 gedeel telijk werkloos. Bovendien waren 86 werk- loozen egplaatst in een gesubsidieerde werk verschaffing. Ingeschreven waren 253 (v.w. 253), bouw vakarbeiders, 134 (147) metaalbewerkers 20 (21) houtbewerkers, 21 (26) landarbeiders, 166 (182) havenaibeiders, 191 (216) visschers, 39 (36) kantoorbedienden. 516 (524) losse arbei ders en 213 (221) in vorige beroepen; totaal 1553 (1626) mannen boven 18 jaar. Verder 53 (44) mannen onder, 20 (19) vrouwen en 6 (7 voruwen onder 18 jaar. Geitenfokvereeniging „Veisen en Omstreken". Een geslaagde keuring. De algemeene keuringsdag, georganiseerd door de Geitenfokvereeniging IJmuiden en Omstre ken in café Rozenstein, is uitstekend geslaagd. Er werd met een 45-tal geiten aan de keuring deelgenomen. Kampioene werd Nelly F 440 van den heer D. Castricum te IJmuiden-Oost. Ver der behaalden de heer D. Pranger met zijn dieren 4 len en één 2en prijs, de heer Pais één len, één 2en en één 3en prijs, de heeren v. Schagen twee le prijzen, Jac. Gozeling twee 2e, N. van Leeu wen twee 2e, Prins een len, J. Schoon een 2en en een 3en, H. Zorgdrager, Th. Zuijdam en A. Gra in an elk een 3en prijs.. In Bioscoop „DE POIST" „Een branie in Oxford" en „Ik eisch gerechtigheid". In eerstgenoemde hoofdfilm zijn de groote rollen in handen van Robert Taylor, Lionel Barrymore, Maureen O'Sullivan, Vivien Leigh e.a. Robert Taylor is de knappe, sterke en zeer met zichzelf ingenomen jonge student, Lee Sheridan, de trots van de Hoogeschool in een klein stadje in de Vereenigde Staten, die in het bezit komt van een studiebeurs voor Car dinal College, aan de Oxfordsche Universiteit. In den trein tusschen Londen en Oxford maakt hij kennis met drie studenten, Paul Beau mont, Marmaduke Wavertree en Ramsey. Deze drie jongemannen moeten niets hebben van Lee's gebluf en verbeelding. Bij aankomst aan de Universiteit bakken zij hem dan ook een poets, tengevolge waarvan Lee per onge luk den Rector een trap geeft. Van dit oogen blik af vat de Rector antipathie tegen hem op. Lee, die in den trein werd voorgesteld aan Molly, het charmante zusje van Paul Beau mont, krijgt nog denzelfden dag ruzie met deze jongedame. Voelende dat hij thans reeds Ox-r ford en zijn bewoners tegen zich heeft inge nomen. besluit hij maar weer te vertrekken. Scatters, zijn kamerdienaar, wijst hem ech ter op de waardigheid der Universiteit en weer houdt hem van de uitvoering van zijn plan nen. Korten tijd later neemt hij deel aan een hardloopwedstrijd, welke hij tót Paul's en Wavertree's verwondering glansrijk wint. Toch kan Paul zijn weerzin tegen Lee niet onder drukken. De Amerikaan heeft Mevrouw Craddock, de jonge en coquette échtgenoote van een boek handelaar, leeren kennen. Hij weigert met haar te flirten, want Paul heeft een relatie met haar, tot misnoegen van zijn zusje Molly, met wie Lee zich heeft verzoend. Lee moet deelnemen aan een estafette-loop tegen Cambridge, maar omdat hij juist te voren in een anderen wedstrijd heeft geloopen, wijst de trainer Paul tot zijn plaatsvervanger aan. Als Paul's beurt om te loopen gekomen is, duwt Lee hem opzij, en loopt in Paul's plaats, daar Oxford anders waarschijnlijk ver loren zou hebben. Ofschoon de race daardoor door Oxford gewonnen wordt, ergeren allen (ook Molly), zich aan het onsportieve optre den van den Yankee en dien avond wordt hij door de studenten in het openbaar vernederd, Het verdere verloop van de film is vol ver wikkelingen en later worden Paul en Lee dikke vrienden. Zomervergadering Ned. Jongelings Verbond. De ringen Kennemerland, Haarlem en Zaanstreek houden morgen een zomerver gadering op het Beukenrond van Rooswijk. De vergadering begint om 4 uur. Het programma vermeldt o.a. gemeenschap- pelijken zang, declamatie en toespraken van den heer C. Tabak, algemeen secretaris van het N.J.V. en ds. J. de Vries van Beverwijk. Tijdens de pauze wordt een broodmaaltijd gehouden. (DAMES) V.Z.V.—H.Z.V. (10—0). Na Dinsdag jl. met een 140 overwinning op Haarlem 3 het kampioenschap behaald te heb ben, speelden de V.Z.V-dames gisteravond in „De Heerenduinen" een competitie-wedstrijd tegen de H.Z.V.-dames. Ook in dezen wedstrijd kreeg V.Z.V., geen tegenpunten te boeken. Omdat H.Z.V. slechts met 5 dames opkwam, speelde V.Z.V. I met eenzelfde aantal. Toch was dit geenszins een reden voor V.Z.V. I om ternauwernood te winnen. Door herhaal delijk scoren, vooral van M. Kwak was bij het eindsignaal een 100 eindstand bereikt. Wanneer het zevental a.s. Dinsdag van H.P.C. weet te winnen, is een ongeslagen kampioen schap bereikt. Het doelgemiddelde van V.Z.V. I vermeldt slechts 2 tegenpunten. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5