ZWEMMEN HONKBAL MOTORSPORT AUTOSPORT WIELRIJDEN. LAWNTENNIS. KAATSEN HENCELEN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 Seagulls kampioen van Nederland. Seagulls won van WGA met 133 en werd daarmee kampioen van Nederland. E. D. O. verliest van A. F. C. Het resultaat van EDO is, na de fraaie over- winning, welke de vorige week op WGA werd behaald, wel eenigszins teleurstellend. EDO ging het eerst aan slag en nam doordat K. Zandstra een vrijen loop kreeg en Kelder en C. Zandstra den bal hoog in het rechterveld sloegen een 20 voorsprong. Verhagen en Van der Putten werden beiden uitgevangen. AFC bleef het antwoord hierop niet schuldig en al sneuvelde Thonus na vier-wijd door een aangooi van Van der Putten op het tweede honk, ging Sterman op drie-slag uit, voordat de derde nul viel had AFC door de slagprestaties van Kleijn, Nesvadba en Disselkoen, toch twee spelers bin nengebracht en daarmede gelijk gemaakt. Het was een steeds wisselende stand, nu eens in het voordeel van AFC dan weer van EDO hetgeen mogelijk werd door de goede slagpresta- ties van Thonus, Sterman, Nesvadba, Van Driel en J. Disselkoen eenerzijds, die van Kr. Zand stra, Kelder, Verhagen, Augustinus en Vrene- goor anderzijds. Een door Suurbeek gemiste vang leverde EDO twee punten op, die, daar Van der Putten de laatste man was, een cadeautje waren! Het gevolg van een en ander was, dat bij het ingaan van de achtste innings, de stand 1211 in AFC voordeel was. EDO wist doordat Nesvad ba een grondbal miste en Augustinus een honk- slag gaf door Verhagen gelijk te maken. Van der Putten werd ten onrechte wegens overstappen in het slagperk uitgegeven en evenals zoovele EDO'ers voor hem, zag Zandstra den bal ver dwijnen in den opgeheven handschoen van den AFC rechtsvelder. De AFC'ers namen hierop een voorsprong, wel sneuvelde Geisler op het eerste, kreeg Sterman, drie-slag, doch aan Thonus gaf Van den Born een vrijen loop. Met twee man uit scheen dit niet al te ernstig, doch Kleijn gaf een honkslag, Nes vadba forceerde vier-wijd, waardoor, met Dis selkoen aan slag, alle honken bezet waren. Deze AFC'er sloeg den bal hoog over het hoofd van Oomen heen en stelde zijn clubgenooten in staat de thuisplaat te bereiken. Hoewel Diepenveen in het middenveld J. Disselkoen uitving en aan deze inning een einde maakte, AFC leidde niet temin met 1512. EDO had nog een kans in de laatste slagbeurt, doch het veldwerk van AFC reduceerde deze tot nul. Van den Bom en Kr. Zandstra werden uit gevangen en Oomen zag geen kans den bal te ra ken. AFC won verdiend, doch mocht niet over gebrek aan geluk klagen. Niettemin, in dezen vorm hebben de tweede klasse-kampioenen aan AFC geen gemakkelijk te overwinnen tegen stander. En Ajax, zoo deze het mocht zijn die degradatie-wedstrijden te spelen heeft, evenmin, dat bewijst de wedstrijd tegen HHC. De score verliep als volgt: A. F. C.: 2 3 1 4 1 0 1 3 x 15 E. D. O.: 2 2 0 3 2 2 0 1 0 12 H. H. C. wint van Ajax. Het is Pijnakker, den werper van HHC, lukt op Ajax een no-run overwinning te behalen Een fraaie prestatie. Hoewel de Ajax-spelers veelal de curves van Pijnakker niet konden onderscheiden, wisten Blomvliet, Ter Heide, Bremer, Hordijk en Prins het tot slagprestaties te brengen, die de score in gevaar brachten. Dit te meer daar Pijnakker zijn worpen niet ten volle onder controle had en zes maal een vrijen loop weggaf. Het goede veld werk van Verweij, Van der Schalie, Van Man- sen en Noordhoff ontnam Ajax echter de kans om tengevolge van dit wijdwerpen te scoren. Zevenmaal sneuvelde een tegenstander hierdoor op of tusschen de honken, HHC had ten opzichte van de door Ajax ge maakte fouten meer fortuin. Het totaal van vier fouten leverde een even groot aantal punten op. Werper Blomvliet, die stellig niet voor Pijnak ker onderdeed, trof het niet dat zijn achtervan ger Ter Heide reeds in de eerste innings bij drie-slag den bal liet vallen, waardoor J. Baas onverdiend op de honken kwam. Toen met Mul der aan slag deze situatie zich herhaalde en Ter Heide bovendien den bal hoog over het eerste honk wierp, konden de snel loopende HHC'ers beiden de thuisplaat passeeren. HHC leidde met 2—0. In de vierde innings waren het andere om standigheden die tot 't vergrooten van den HHC- voorsprong leidden. Met twee man uit, Verwey op drie-slag en Nooi'dhoff door een vang van Ter Heide, volgde een vrije loop aan Hartog, terwijl van Mansen door een fout van den eer sten honkman, veilig op het eerste kwam. Pan man sloeg een zeldzaam fraaien honkslag, doch de punten werden gescoord door de gemiste vangkans van Nieuwenburg in het rechterveld. Pijnakker sloeg in dezelfde richting doch dit maal maakte de Ajaxied geen fout. In de overige innings was het duel tusschen beide werpers in vollen gang en door goed veld werk gesteund wisten zoowel Blomvliet als Pijnakker een wijziging in de score te voorko men. Fraai was hierbij het veldwerk van Ajax' derden honkman Bremer en de running-catch van Prins, die daarmede Baas een nul bezorgde. Van hoeveel belang deze fouten van Ajax wel waren blijkt uit het feit, dat met foutloos spel het resultaat een 00 gelijk spel zou zijn ge weest. Gescoord werd als volgt: Ajax: 000000000 0 H. H.C. 200200000 4 Haarlem—Blauw Wit (11—13) Het ging, ondanks het gemis van De Mon aan vankelijk naar wensch der Haarlemmers. Fer ment wierp niet onverdienstelijk, hoewel hij geen enkelen tegenstander op drie-slag uitschakelde, werd wel geslagen doch de hooge ballen werden goed door Hinze, Missaar en Kloos gevangen. Een fraai dubbelspel van Wulfhorst-Langereis maak te de vierde inning al heel kort. Door goed bewaken van de honken en het min der tactische honkloopen der Blauw-Witters werd bereikt, dat de bezoekers viermaal voor nul aan den kant gingen, ondanks de goede slagen van Altink, Van Heeswijk, Blom, Ferwerda en Riet bergen. Haarlem daarentegen verkreeg door de goede slagprestaties van Kloos, Beets, Wulfhorst, Langereis, Ferment en Missaar en geholpen door foutief veldwerk van Ferwerda, Boscher en Van Heeswijk, een 60 voorsprong, die reeds een overwinning in uitzicht stelde. Hoe geheel anders verliep het. Ferment werd plotseling naar alle kanten geslagen. Rietbergen, Ten Siethoffj Kolijn en Wilders gaven fraaie tik ken waarvan het effect vergroot werd door de fouten van Langereis en Hunik. Blauw-Wit scoorde zeven maal en leidde dus met 76. Deze voorsprong werd in de daaropvolgende innings ondanks dat Ferment in de zevende innings alsnog door De Mon werd vervangen tot 106 opgevoerd en ook nu misten de fouten van Kloos en Hunik hun nadeeligen invloed op de score niet. Weer veranderde het aspect van den strijd! Haarlem scoorde in haar zevende slagbeurt vijf punten in de honkslagen van Beets. Hunik, Ferment en Hinze waarbij de onzuivere aangooi van Van Heeswijk Blauw-Wit op twee punten kwam te staan. Een fraai door Ferwerda gespeeld dubbel spel hielp Wilders door deze moeilijke slagbeurt heen. Goed werpen en fielden voorkwam in de acht ste innings een wijziging in de score, zoodat Haarlem in de laatste slagbeurt met een 1110 voorsprong startte. Blauw Wit gaf slechts door Altink een honkslag, De Mon gaf slechts eenmaal een vrijen loop, doch de fouten van Vrugt, Hu nik op dit moment achtervanger en van Kloos brachten de Amsterdammers drie punten op waardoor ze wederom en wel met 1311 de leiding verkregen. Het was Wilders die dezen voorsprong in een zege omzette. Hunik op drie slag uitschakelde, Ferment uitving en Hinze in den loop naar het eerste honk uittikte, De tweede plaats, en aldus de best geklaseerde Hollandsche ploeg, zal door deze nederlaag niet voor Haarlem zijn weggelegd! Slechts een neder laag van Blauw-Wit tegen HHC en een overwin ning van Haarlem op Ajax, zou deze ploegen gelijk kunnen doen eindigen. De inningscijfers zijn: Haarlem: 200400500 11 Blauw-Wit 000071203= 13 Seagulls—V. V. G. A. (13-3) De strijd in de eerste klasse heeft zijn beslis sing gekregen. Door de overwinning van de Seagulls op WGA is het team dei' Amerikanen er in geslaagd, op den kampioenstitel beslag te leggen. Een keurige prestatie! Het kampioenschap is terecht gekomen bij het team dat daarop de meeste aanspraak kon doen gelden. Ook in deze ontmoeting hebben de slagpresta ties der Amerikanen een belangrijke rol ge speeld. Het werpen van Nelson was goed, doch hij bleef slechts drie innings op de wei'pplaat. De vermoeidheid van den wedsti'ijd tegen Haarlem sprak nog een woordje mee. Hij werd vervangen door Mathews op wiens werpen WGA even min veel kon uitrichten. Het veldwerk van beide ploegen was niet sta biel. Er werden soms uitstekende dingen gedaan, vooral door korte-stop Shupe, doch vlak daarop werden fouten gemaakt die onbegrijpelijk waren. Nu hadden de werpers van de Amei'ikanen over het algemeen wel iets meer steun van hun vel- ders dan die van WGA. Het bewaken en het spel op de honken was- bij de Seagulls beter ver zorgd. Na twee innings was de stand 11 gelijk, doch in de dex-de innings werd de strijd practisch be slist, toen Meenhorst cui've's voor de Amerika nen gen moeilijkheden meer hadden, Shupe Bird, Mathews en Dalebout gaven honk slagen, die de fouten van WGA's achter-vanger Bouman wiens aangooien te wenschen overliet, wel schei'p accentueerden. De Amerikanen leid den met 81 en speelden practisch een gewon nen wedstrijd. Dat WGA in de vierde en zesde innings, beide keeren als gevolg van vier-wijd en de daaropvol gende honkslagen van Nottrot en een tweetal fouten, een tegenpunt scoorde deed aan den gang van zaken weinig af. Honkslagen van Evertsen en Bird een vrijen loop en een fout van Meen horst zelf, brachten de totaal score van de Sea gulls op 13. De voorzitter van den N. H. B. de heer Blee- sing complimenteerde na afloop de nieuwe lands kampioenen met hun behaalde succes. Namens WGA sprak de heer Besanger en bood bloemen aan. De inningscijfers waren: Seagulls: 1 0720003* V. V. G. A. 0 1 0 1 0 1 0 0 0 Overige uitslagen. H. C. K.: BI. Wit II: D. O. II: R. C. H. II: H. H. C. II: Haarlem II: H. S.: 30 Haarlem III: 12 2 0 0 4 0 0 0 1 3 10 4 0 0 0 2 3 9 0 0 18 5 0 2 4 1 3 1 0 16 9 3 4 0 0 1 0 0 1 0 2 0 0 0 2 0 1 0 0 5 0 6 0 5 1 5 0 2 0 19 Schoten II: E. D. O. III: R. C. H. IllT. H. B. uitgesteld. Spa arne vogels: 12. Hercules: 15 R. C. H. IV: T. H. B. II: E. D. O. V: Schoten III: 0 0 1 0 0 1 2 2 0 6 4 1 1 0 2 3 2 0 13 3 0 0 4 1 5 1 3 17 1 2 1 3 1 0 7 6 21 Guillaume Segers verongelukt. In het St. Elisabethsziekenhuis te Tilburg is Zondag op 23-jarigen leeftijd overleden de Til- burgsche motorrijder Guillaume Segers, die il. Zaterdagavond op den Bredaschen weg met groote vaart tegen een auto, die plotseling uit ee" ?'Jweg kwam, was opgereden. Behalve een schedelbreuk liep Segers verschillende ernstige wonden op, aan de gevolgen waarvan hij be zweken is. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag van deze botsing. De groote prijs van Duitschland. Uit Hohenstein-ErnstthalOp den Sachsen- nng is Zondag de groote prijs van Duitschland voor motoren verreden. In de 250 c.c. klasse werden de eerste twee plaatsen bezet door de Italianen Pagani en Sandri, beiden op Guzzi. De Duitsche renner Kluge op D.K.W. werd derde. In de 350 cc klasse startten 30 motoren, waarvan 17 de eindstreep bereikten. Hahmelele op D.K.W. won den rit gemakkelijk. De Ne derlandsche renner Binder werd met een ron- ae achterstand derde. Ook de 500 cc klasse leverde een Italiaansche overwinning op en wel voor Serafini. De jonge Duitsche renner Kurth Mannsfeld bezette tot de 23e ronde de vijfde plaats, doch hij verloor toen de macht over het stuur, reed op de toe schouwers in: bij de valpartij schoot zijn schou der uit het lid. De uitslagen luiden: 250 cc klasse 306 TC.M.: 1 Pagani (Italië) op Guzzi 2 uur 18 min. 32.1 sec. (gem. uursnelheid 132.4 K.M.), 2 Sandri (Italië) op Guzzi, 2 uur 18 min. 32.4 sec. (gem. uursnelheid 132.4 K.M.) 350 cc klasse 349 K.M.: 1 Hahmelele (Duitsch land). op D.K.W.. 2 uur 27 min. 0.1 see. (gem. uursnelheid 133.5 K.M.), 2 Thomas (Engeland) op Velocetfe 2 uur 39 min. 24.1 sec. (gem. uur snelheid 131.4 K.M.), op een ï-onde 3 Binder (Nederland) op Velocette. 500 cc klasse, 349 K.M.: 1 Serafini (Italië), op Gilera 2 uur 28 min. 42 sec. (gem. uursnelh. 141 K.M.), 2 Ruehrscheck (Duitschland) op B.M.W. 2 uur 29 min. 25.1 sec. (gem. uursnelh. 140.2 K.M.) Doodelijke ongelukken. Uit Straatsburg: Jean Bugatti, de zoon van den bekenden Franschen autoconstructeur, werd gedood, toen hij een nieuwen wagen probeer de, waarmede hij wilde uitkomen in de races bij La Baule. Uit Pescara: Tijdens de training voor de auto-races om den Ciano-beker te Pescara is de Italiaan Giordano Aldrighetti gedood. Deze motorrenner verdedigde eerst sinds dit jaar de kleuren van Italië als coureur. Nog een autorenner overleden Uit Rome: De autorenner Lami, die by den wedstrijd om de Acerbo-beker werd gewond, is overleden, >"t GESLAAGDE ZWEMWED STRIJDEN IN „DE HEEREN DUINEN". H. Smitshuijzen Nedcrlandsch kampioen 1500 M. vrije slag.. Van de V. Z. V.'ers bereikten alleen Maartje Kwak en Coble Koster een behoorlijk resultaat. H. Smitshuijzen. De zwemwedstrijden, die V.Z.V. Zondag middag in het fraaie zwembad „De Heeren duinen" organiseerde, zijn uitstekend ge slaagd, hetgeen wel in de eerste plaats aan het fraaie zomerweer te danken is. Er was bijna onafgebroken zon, tot groot genoegen van de deelnemers en van het publiek, dat in grooten getale aanwezig was. Bijzondere prestaties konden niet worden geregistreerd; die kunnen op een zware 50 M.-baan ook niet verwacht worden. Er waren echter tal van spannende nummers. Het was echter jammer dat er voor onze nationale cracks geen behoorlijke tegenstandei's of tegenstandsters in het water gebracht kon den worden. Nida Senff, Smitshuijzen, Sip- kema, Scheffer en zelfs Annie Bijland konden allen een gemakkelijke overwinning behalen. Van de organiseerende vereeniging konden alleen Maartje Kwak en Gobi Koster het tot een prijs brengen, de laatste echter dank zij het feit-, dat G. Siewertsen wegens de vroe gen start gedïsqualificeerd werd. Een pleister op de wonde werde voor V.Z.V. de groote overwinning van haar polo-zevental op Haarlem I. Bij rust had V.Z.V. reeds een 40 voorsprong. De uitslag werd ten slotte 70. Er hadden niet minder dan 23 vereenigin- gen ingeschreven, van welke echter eenige niet waren opgekomen. Hieronder volgen de uitslagen: 1500 M. vrije slag heeren om het kampioen schap van Nederland: 1. H. Smitshuijzen A.Z. 1870 in 21 min. 3D 6/10 sec. 2. A. A. v. d. Bogaerde D.W.R. in 23 min. 24 1/10 sec. 3. J. Pronk Zwemvereen. Aegir in 23 min. 26 7/10 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. Teuna Burggraaff, Inter Nos in 1 min. 14 2/10 sec. 2. M. Kwak V.Z.V. in 1 min. 17 1/10 sec. 3. C. Schimmel' in 1 min. 17 8/10 sec. 100 M. rugcrawl dames: 1. Nida Senff in 1 min. 18 6/10 sec. 2. D. F. Berghuis „Het IJ" in 1 min. 29 1/10 sec. 3. C. Bolten O.D.Z. in 1 min. 29 7/10 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. H. Smitshuijzen A.Z. 1870 in 2 min. 54 8/10 sec. 2. L. Korpershoek R.Z.C. '90 in 3 min. 3 6/10 sec. 3. G. G. Gerkens Nereusc in 3 min. 5 6/10 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. A. H. Sipkema D. J. K. in 1 min. 3 6/10 sec. 2. H. J. Kollerie D.W.R. in 1 min. 9 2/10 sec. 3. J. van Hemsbergen „Haarlem" In 1 min 9 9/10 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. A E. Bijland H.Z.C. in 3 min. 7 sec. 2. Cobie Koster V.Z.V. in 3 min. 12 sec. 3. T. Bakker, Nereus in 3 min. 19 4/10 sec. G Siewertsen 3 min. 11 2/10 sec. gedisqualificeerd wegens te vroeg starten. 100 M. rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer D. J. K. in 1 min. 14 sec. 2. A. J. v. d, Meer in 1 min. 20 4/10 sec. 3. C. Breedt Bruijn, Nereus in 1 min. 24 4/10 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. A. D. Z. I met de dames N. Senff, G. Siewertsen en C. Arts n 1 min. 54 8/10 sec. 2. A.D.Z. II in 2 min. 9/10 sec. 3. H.Z.C. in 2 min. 8/10 sec. 10 x 50 M. borstcrawl estafette heeren: 1. Zwemclub „Haai'lem" in 5 min. 22 8/10 sec. 2. V. Z. V. gedisqualificeerd wegens te vroegen start. (Tijd van V.Z.V. 5 min. 28 6/10 sec.) Het Nijmeegsche prestatie- zwemfestijn. Dank zij de gewaardeerde medewei'king van het gemeentebestuur van Nijmegen, van den Rijks-Waterstaat, Defensie en Politie was de Nij- mèegsche Reddingsbrigade Zondagmiddag in staat, onder flinke belangstelling een groot zwem festijn te ox-ganiseeren. waaraan het begrip wed strijd ten eenenmale ontbrak. De bedoeling van de N. R. B. was, leden van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen en ook van den Kon. Ned. Zwembond in staat te stellen, deel te nemen aan een prestatie-tocht in het Maas-Waal kanaal te Hatert, over afstanden van 1, 2, 3 en 5 K.M., naar keuze van den inschrijver. Hier moest dus het uithoudingsvermogen op zwemgebied worden getoond, hier moesten de zwemmers en zwemsters een flinken afstand zwemmend, slag r keuze, afleggen. De deelneming aan deze welgeslaagde demonstratie was gi'oot; alle mo gelijke voorzorgmaatregen voor de veiligheid der deelnemenden waren genomen. Deelnemende brigades waren: Amsterdam, Apeldoorn. Arnhem, Haarlem, Heemstede, Den Helder, Nijmegen, Roermond, Rotterdam, Tege- len, Venlo, Wijk bij Duurstede en Zaandam, voorts leden van Zwemclubs en particulieren. Voor den afstand 1 K.M. waren 78 inschrijvin- jen, voor 2 K.M. 72, voor 3 K.M. 73 en voor 5 £.M. 65. Uitgevallen of niet opgekomen zijn 29 van de 288. Deelnemenden waren uit Haarlem: 2 K.M. voor den eersten keer de dames W. Dijkstra en E. van Miei'lo; voor de 3 K.M., eei-ste maal: de dames: R. Weers, H. Wielenga, J. C. Stammes, C. C. Mai'tin, A. C. Houben, N. van Kempen en de heer B. P. J. van Berk, voor 5 K.M., eerste maal: mej. J. A. Kenselaar en de heeren G. van Brug gen en W. van 't Vlie; voor de tweede maal: 5 K.M. de dames: J. J. Leyenaar, J. Weers en J. Nachtegeller, allen leden der Haarlemsche Red dingsbrigade. MILITAIR ZWEMFEEST. Het is helaas maar al te waar, dat de lichame lijke opvoeding van ons volle nog zeer veel te wenschen laat. Dit gedeelte der opvoeding be hoort op basis der verzamelde wetenschappelijke gegevens zonder onderbreking verzorgd te wor den van den kleutertijd tot het bereiken van den vollen lichamelijken wasdom. Dit geldt voor de bevolking van het platteland en voor die der steden. In het leger weet men, hoeveel hieraan nog ontbreekt: daar worden nog geregeld 19-jarige jongelieden ingelijfd, die nimmer eenige leiding voor hun lichameijlke opvoeding hebben geno ten. Voor vele anderen was die leiding beschik baar gedurende de jaren, die in de hoogere klassen van de lagere school werden doorge bracht. Het is goed gezien, dat in het leger, waar althans het mannelijk gedeelte van onze jongeren weer wordt saamgebracht, gepoogd wordt, iets van den achterstand in te halen. Een bij uitstek gezonde en nuttige lichaamsoefening wordt er waar mogelijk, in toepassing gebracht, n.l. het zwemmen. Zoo zal in onze stad, zooals onze lezers weten, op 28 Augustus a.s., na geregelde oefening der betrokkenen in de afgeloopen maanden, een zwemfeest worden gehouden voor de militairen van het Korps Motordienst, bij gunstig weer in één der open inrichtingen, bij ongunstig weer in het Sportfondsenbad. De „Commissie Volkszwemfeest" heeft daartoe het initiatief genomen en verdiént dus stellig alle medewerking om dit propagandistisch gebeu ren, ook financieel, tot een succes te maken. Zelfs bij den eenvoudigsten opzet komt men voor onvermijdelijke kosten; wie daarin iets wil bij dragen en aldus een nuttig werk wil steunen ten bate van de Haarlemsche militairen, verzorge spoedig een overschrijving of storting op giro rekening No. 290588 ten name van D. Th. de Jong, onder vermelding „voor militair zwem feest". Ook kleine bijdragen worden evenzeer ge waardeerd. Jubileumwedstrijden „De Jonge Kampioen". De renners van „De Jonge Kampioen" hadden hun vereeniging geen beter cadeau kunnen ge ven, dan de overwinning, welke zij Zondag wis ten te behalen op Alcmaria uit Alkmaar en Achilles en Excelsior uit Haarlem. Als men dan nog bedenkt dat Alcmaria op volle sterkte uit kwam (d.w.z. Pronk in de sprint en Evers in de achtervolgingsploeg) is deze overwinning des te mooier. Hoewel het programma niet overladen was, werd het toch ruim half zeven voor dat de wed strijden geëindigd waren. Dank zij het fraaie weer was de belangstelling beter, dari wij de laatste wedstrijden gewend waren. In de sprint en de tijdrace was J. Pronk uit Heilo het sterkst. Hij speelde met zijn tegen standers. Alleen G. Peters wist hem behoorlijk partij te geven, doch ook deze moest in Pronk zijn meerdere ei-kennen. In de ploegachtei'volging wist „De Jonge Kampioen" beslag te leggen op de eerste plaats, dank zij het goede rijden van Bijster en Veer man. Vooral Bijster was in prima vorm. Eerst werd de ploeg van Excelsior ingehaald, waarna de ploeg van Achilles, die even te voren Alcmaria er uit had gereden, er aan moest gelooven. Dank zij de achtervolgingstalenten van Evers wist Alcmaria beslag te leggen op de derde plaats, vóór Excelsior. Door de dubbele puntentelling -in de ploeg achtervolging behaalde „De Jonge Kampioen" in het totaal den eersten prijs met 12 pnt. De twee de prijs was voor Alcmaria met 11 pnt., terwijl Achilles beslag wist te leggen op de dei-de plaats. Buiten de clubontmoeting om werd er nog een 60 ronden wedstrijd, een uurswedstrijd en een koppelwedstrijd voor nieuwelingen verreden. Eerstgenoemde wedstrijd werd op fi-aaie wijze gewonnen door H. van Es, die geheel alleen een ronde wist te nemen op het peloton. In den koppelwedstrijd voor nieuwelingen wist geen der koppels een ronde uit te loopen; de klassernentspi'ints moesten dus de beslissing bren gen. De koppels BijsterVeerman en Ekkers Zomerdijk behaalden een zelfde aantal punten, doch daar Ekkers het laatste klassement wist te winnen werden zij winnaar van den koppelwed strijd. De uurswedstrijd was een voortdurend duel tusschen P. Evers en G. Peters. Geen duimbreed gaven zij elkaar toe. Met C. Siebeling wisten deze renners een ronde te nemen. In het eei'ste klassement werd Peters eerste en Evers derde, bij het tweede klassement was de volgorde net andersom. Evers werd door zijn betere plaatsing in het laatste klassement win- naai'. Ook in de premiesprint gaven deze renners elkaar niets toe. Peters zoowel als Evers wisten ieder drie premies te winnen. De uilslagen luiden: Spi'int, le rit: 1. G. Peters, 2. G. v. Dijk, tijd 14 1/5 sec. 2e rit: 1. J. Pronk, 2. P. Korthals tijd 13 1/5 sec. 3e ï'it: 1. G. Peters, 2. P. Koi'thals tijd 13 2/5 sec. 4e rit: 1. J. Pi'onk, 2. G. v. Dijk tijd 14 sec. 5e rit: 1. P. Korthals, 2. G. v. Dijk tijd 13 3/5 sec 6e rit: 1. J. Pronk, 2. G. Peters tijd 13 sec. Totaal: 1. J. Proiik (Alcmaria) 4 pnt.; 2. G, Peters (D. J. K.) 3 pnt.; 3. P. Korthals (Achil les) 2 pnt.; 4. G. v. Dijk (Excelsior) 1 pnt. Tijdrace over 200 Meter: 1. J. Pronk tijd 12 sec. 4 pnt.; 2. G. Peters tijd 12 3/5 sec. 3 pnt.; 3. P. Korthals tijd 13 2/5 sec 2 pnt.; 4. G. van Dijk tijd 14 3/5 sec. 1 pnt. Ploegachtervolging: le rit; De Jonge Kampioen (A. de Vries, C. Bijster en H. Veerman) haalt na 18 ronden Excelsior (J. Smit. W. van der Neut en R. Tavei'ne) in, tijd 4 min. 22 sec. 2e rit: 1. Achilles (C. Siebeling, C. Porlegies en J. Klinkenbei-g) 2 op 100 Meter Alcmaria (P. Evers, J. Groot en Bos) tijd 5 min. 6 sec. 3e rit: 1. De Jonge Kampioen; 2. op 20 Meter Achilles tijd 5 min. 4 sec. 4e rit: 1. Alcmai'ia; 2 op 50 M. Excelsior tijd 5 min. 12 1/5 sec. Totaal: 1. De Jonge Kampioen 6 pnt.; 2 Achilles 4 pnt.; 3. Alcmaria 3 pnt.; 4. Excelsior 2 pnt. Einduitslag clubonlmoeting: 1. De Jonge Kam pioen 12 pnt.; 2. Alcmaria 11 pnt.; 3. Achilles 8 pnt.; 4. Excelsior 4 pnt. Wedstrijd over 60 ronden met 2 klassementen, lste klassement: 1. B. Schell; 2. L. Ekkers; 3. Hollebeek; 4. P. Peters. 2e klassement: 1. L. Ekkers; 2. Kleynhout; 3. J. Stet; 4. P. Petex's. Totaal: 1. H. van Es, op 1 ronde 2. L. Ekkers 7 pnt., 3. B. Schell 4 pnt., 4. Kleynhout 3 pnt., 5. J. Stet 2 pnt., 6. P. Peters 2 pnt. Koppelwedstrijd voor nieuwelingen over 100 ronden met 2 klassementen: 1. EkkersZomer dijk 6 pnt.; 2. BijsterVeerman 6 pnt.; 3. Wester Schilte 5 pnt.; 4. P. Petersde Jong 2 pnt.; 5. Verbeekvan der Neut 1 pnt.; 6. Kleinhout v. Dijk 0 pnt. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde club hield Zondag haar twee den rit van de tweede Zomercompetitie en wel een sprintrit over 1 K.M. voor A-, B- en C- klassers. De uitslag was: A-klasse: le serie. 1. De Best, 2. Laan; 2e serie: 1. P. Duyns, 2. S. Bos; 3e serie: 1. De Lange, 2. J. Bos; 4e serie: 1. J. Hensen, 2. Schelfaut. Demi-finale: le serie: 1. De Best, 2. J. Hen sen. 2e serie: 1. De Lange, 2. P. Duyns. Finale: 1. De Best, 2. De Lange, 3. J. Hensen. 4. Duyns; om de 5e plaats: 1. J. Bos. B-klasse: le serie: 1. W. v. d. Heyden, 2. Rovers; 2e serie: 1. Coster, 2. H. Bos; 3e serie: 1. Schenk, 2. v. Halst. Finale: 1. Schenk, 2. W. v. d. Heyden, 3. Cos- ter; om de 4e en 5e plaats: 1. v. Halst, 2. H. Bos. C-klasse: le rit: 1. Aarts, 2. H. Munk, 3. v. d. Bos; 2e rit: 1. Munk, 2. Aarts, 3. v. d, Bos; 3e rit: 1. Aarts, 2. Munk, 3. v. d. Bos. Puntentelling: A-klasse: De Best 5 p., De Lange 4 p., J. Hensen 3 p.,P.Duyns 2 p., J. Bos 1 p. B-klasse: Schenk 5 p., W. v. d. Heyden 4 p.. Coster 3 p., v. Halst 2 p., H. Bos 1 p. C-klasse: Aarst 5 p.,"Munk 4 p., v. d. Bos 3 p. Ons lid C. de Best rijdt op 31 Augustus in ae ronde van Hoorn. H. Ooms sprintkampioen van Noord-Holland. Bij de op de wielerbaan te Badhoevedoro houden wedstrijden wist H. Ooms beslag tl leggen op den titel van sprintkampioen vann» Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland w van Gelder werd tweede, terwijl Faanhof bes!?; wist te leggen op de derde plaats. Het lange afstandskampioenschap voor nieuws, lingen over 20 K.M. werd gewonnen door dp Haarlemmer J. Laan die met J. Somers (no een ronde uit wisten te loopen. De Ronde van Zwitserland. De ronde van Zwitserland is Zaterdag eindigd met de achtste étappe, van Rohrsehafc naar Zürich over 218 K.M. Voor deze ronde xh 79 renners gestart; slechts 39 hebben den stritf volgehouden. De uitslag der laatste étappe luif 1. Mersch (Luxemburg) 6 uur 12 min. 28 ste' 2. Meier (Zwitserland) zelfden tijd; 3. foii (Zwitsei'land) 6 uur 17 min. 26 sec. Eindklassement: 1. en winnaar Zimmerman» 48 uur 55 min. 6 sec.; 2. Bolliger 48 uur 55 mi» 35 sec.; 3. Didier 48 ur 5 min. 42 sec. Landenrangschikking: 1. Zwitserland 146 u- 47 min. 10 sem.; 2. Italië 147 uur 55 min. 31 sa' 3. België; 4. Duitschland. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag, morgen een trainingsrit voor A-, B- en C-il over een afstand van 60 K.M. voor renners, i- des middags niet op de baan mee reden. De Ja! niores reden een afstand van 25 K.M. De uitslag werd: 1. J. Smit; 2. H. v. Dijk; 3. K. Verbeek; l B. Fennis; 5. C. de Gier (gevallen); 6. Harry Jansen; 7. W. Kleef; 8. Herman Jansen. Van de junioren maakte C. Boersma een tijd van 1 uur 6 min. 28 sec. over een afstand va 39 K.M. Taverne wist op de Veka baan de 2de plaats te bezetten uit een sterk veld van amateurs met 1 ronde voorsprong. Kleinhout wist te Alkmaar de 2de plaats te bezetten in een 60-ronden race voor nieuwe lingen; G. v. Dijk werd 5de. Heden vergadering. Om den Davis-cup. Uit New-Jersey: In den eindstrijd van de Amerikaansche zone om den Davis-cup zege vierde Australië in het dubbelspel en de twee laatste enkelspelen over Cuba Australië heef' hierdoor de ontmoeting met 50 gewonnen er komt thans tegen den winnaar van de Euro- peesche zone, Zuid Slavië, uit op 24, 25 en 25 Augustus. De uitslagen luiden: Bromwich en Quist (Australië) sloegen Morales en Nodarse (Cuba) 6—1, 6—0, 6—3. Quist (Australië) sloeg Aguero (Cuba) 6-1, 6—0, 6—0. Bromwich (Australië) sloeg Morales (Cuba) 8—6, 8—6, 6—1. Int. kaatswedstrijden te Leeuwarden. Tijdens de internationale kaatswedstrijden tê Leeuwax'den, tusschen Nederland, Frankrijk en België won Nederland Zaterdag van Frankrijk en België, beide keeren met 83. Doordat België met 87 van Frankrijk verloor, had de finale Zondag tusschen de Nederlandsche en Fransehe spelers plaats. Nederland in de finale geslagen. In den eindstrijd van de internationale kaats wedstrijden tusschen Nederland en Frankrijk moesten de Nederlandsche spelers het onderspit delven. Frankrijk won met 159. Vriendschap Zij Ons Doel. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een onderlingen wedstrijd gehouden op witvisch in de Hoofdvaart. De uitslag was als volgt: J. J. Freijer met d. grootste en 27 stuks le prijs, „Held van den dag A. Eerhart 133 stuks 2e prijs, P. John 84 stuks 3e prijs, Alb. de Boer 44 stuks 4e pr., G. van Dijk 25 stuks 5e pr. J. Karper 18 st. 6e pr» C, John 15 st. 7e pr. J. Sieraad 9 st. 8e pr., J. Eer hart 6 st. 9e pr. De voorzitter reikte de prijzen uit en dankte den heer J. v. Veen voor den fraaien beker.dien hij geschonken had voor den kampioen 1933- 1940. „Onder Ons". Zondag werd door „Onder Ons" de 4de en 5de competitie wedstrijd vervischt in dc Leidscha Vaart. De uitslag van den 4den wedstrijd luidt: Haas- beekZwarts 144; LeuvenBroertjes 18—». MonnéHagenaar-s 231. De uitslag van den 5n wedstrijd Monné—Broer tjes 91; HaasbeekHagenaars 45; Leuven- Zwarts 4—3. a De stand is thans: No. 1 Monné 8 punten; en 3. Haasbeek en Leuven ieder 6 pnt., 4 en J- Blok en Broertjes ieder 4 pnt.; 6. Hagenaars i pnt.; 7. en 8. Zwarts en Lomans ieder 0 pnt Tusschen het Riet. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar tweeden kaswedstrijd in de Ringvaart van de Cruquius naar Vijfhuizen. Er werd gevischt op bovenmaatsche viscn on den Willemse-beker en twintig fraaie pril»® bestaande uit hengelsportartikelen. De vangst was matig; 96 leden namen hieraan deel

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6