#Dr.Dushkind VOETBALNIEUWS Cricket in Engeland KORFBAL WATERPOLO DAMMEN. POSTDUIVEN MAANDAG 14 AUGUSTUS 1939 SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 - HAARLEM - TELE F. 14569, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. spreekuur. Gedurende de maand Augustus wordt geen sDreekuur gehouden. Zij, die een onderhoud wenschen, worden verzocht dit schriftelijk aan te vragen. jubileumwedstrijden. Aan de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen is een circulaire gezonden met verzoek een wedstrijdleider aan te wijzen voor de op het terrein dier vereeniging te SDelen jubileumwedstrijden. De opgave wie als wedstrijdleider zal optreden wordt voor 20 Augustus aan het Bondsbureau ingewacht. indeeling competities. Mede als gevolg van herhaaldelijk, o.a. in de jaarvergadering, geuite wenschen worden de verenigingsbesturen waarvan elftallen uitkomen in de 3e en 4e klasse verzocht, indien zij met een elftal speciaal samenge steld uit oudere spelers deelnemen, daarvan mededeeling te doen op het formulier voor de comDetities of, indien dit reeds is inge zonden," daarvan nog eens extra mededee ling te doen welk elftal uit oudere spelers is samengesteld. Het is als een algemeen voetbal-belang aan te merken, dat oudere spelers niet uit komen in competities, waarin de jeugdige spelers zijn ingedeeld, terwijl het uitkomen tegen spelers van ongeveer gelijken leeftijd voor beide partijen aangenamer is. Indien dus een elftal is geformeerd, ge heel of gedeeltelijk uit oudere spelers, dan achter het cijfer vermelden „oudere spelers". veteranen-competitie. Vereenigingen die bereid zijn mede te werken aan de totstandkoming van een spe ciale „Veteranen-competitie" worden ver zocht daarvan mededeeling te doen onder opgave van het elftal, dat voor indeeling in die competitie in aanmerking komt. toetreding tot het verband van den h. v. b. Vereenigingen, die tot het verband van den H.V.B. wenschen toe te treden kunnen hun verzoek daartoe tot en met 31 Augus tus a.s. richten tot het bestuur van den H V.B., onder overlegging van een exemplaar van het Huish. Reglement, alsmede een op gave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden gerechtigde leden. eere-wedstrijd haarlemsch xi-tal op Zondag 20 Augustus 1939. Ter kennis van h.h. Officials wordt ge bracht, dat zij toegang tot dezen wedstrijd hebben op de onoverdekte tribune's. Op vertoon van het diploma 1938—1939 zal hun aan het loket „belastingen" een toe gangsbewijs worden verstrekt tegen betaling van de daarvoor verschuldigde vermakelijk heidsbelasting ad 0.12V2, een en ander in gevolge besluit van het Gemeentebestuur van Haarlem. scheidsrechters. Verhuisd: K. Bergmann naar Scheepers- Straat 55 Haarlem. w Bedankt door den heer J. N. Spierdijk te Haarlem. vergadering met h.h. scheids rechters. Op Vrijdag 18 Augustus a.s., des nam. 8.30 •uur, zal in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30—32 te Haarlem een vergadering met de H.H. Scheidsrechters worden gehouden, o.a. tot het opmaken van een aanbeveling drie tal leden van de Scheidsrechterscommissie. Schriftelijke convocatiën zijn inmiddels verzonden. vragenlijsten h.h. scheidsrechters Hoewel de termijn van inzending der jaarlijksche vragenlijsten verstreken is, zijn deze nog niet alle ingevuld terugontvangen. Voor een goeden gang van zaken worden degenen, die zulks tot nog toe verzuimden, verzocht een spoedige terugzending te be vorderen. aanmelding van nieuwe scheids rechters. Wederom wordt de aandacht gevestigd op de gelegenheid om tot den H.V.B. als scheidsrechter toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitgebreide competities te wei- ""Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daarom dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling, wonende Badhuis straat 24 Haarlem. oc Aanvragen van personen, die den 35-jaii- gen leeftijd hebben overschreden, zullen als regel niet in behandeling kunnen worden genomen. WIJZIGINGEN EN AANVULLINGEN REGLEMENT JUBILEUM-WEDSTRIJDEN. In het Reglement voor de jubileumwed strijden zijn eenige aanvullingen en wijzi gingen noodzakelijk gebleken welke hier onder volgen. Het verdient aanbeveling deze wijzigingen uit te knippen en in het jubileumprogramma te plakken (bik,. 29). Art. 4 toevoegen: De resultaten van het nemen van de strafschoppen gelden eerst dan, wanneer dit voor de vaststelling van de rangorde der halve competitie-wedstrijden noodig blijkt. Art. 5 te lezen als volgt: De spelers zijn verplicht om tijdig voor den aanvang van den wedstrijd aanwezig te zijn. Is een der elftallen op den vastgestel- den tijd niet met tenminste acht spelers tot spelen gereed, dan wordt geacht het elftal niet te zijn opgekomen en voor verdere deel name uitgesloten. Neemt zoo'n elftal deel aan de seriewed strijden, dan spelen de overige elftallen uit die groep een halve competitie. Betreft het niet opkomen of niet geheel uitspelen in halve competitie of groepswed strijden, dan tellen de tegen dit uitgesloten elftal behaalde winstpunten niet mede voor de vaststelling van de rangorde voor de overige elftallen. Art. 6 te lezen als volgt: Van elk deelnemend elftal moet op den wedstrijddag, 15 minuten voor den aanvang van den wedstrijd op een wedstrijdformulier een opgave aan den wedstrijdleider worden ingeleverd van de namen van ten hoogste 15 spelers waaruit het elftal zal worden samengesteld. De namen van de spelers die niet uitkomen door te halen. Deze opgave geldt voor den duur van het tournooi en mag geen namen bevatten van spelers die het afgeloopen seizoen tot een hooger elftal behoorden. Komt een speler uit, die daartoe niet ge rechtigd is, dan wordt het elftal waarvoor deze is uitgekomen, geacht den betreffenden wedstrijd te hebben verloren. Mocht na afloop van het Kampioenstour- nooi of serie-wedstrijden blijken, dat bij de winnaar een ongerechtigd speler heeft medegespeeld, dan is men verplicht tot teruggave van den gewonnen prijs. PROGRAMMA DER JUBILEUMWEDSTRIJDEN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den H.V.B. 20 Augustus. Tweede klasse. Groep 2: Terrein: de Kennemers. 10.— uur: C. VSV 4—Kennemers 4. 10— uur: D. Kinheim 4—Beverwijk 3. 11.30 uur: Winnaar CWinnaar D. 21 Augustus. Kampioenen-tournooi. Groep A: 6.45 u.: Kemphaan—Waterloo. Terr. Kemph. 6.45 u.: Beverwijk 2—WIJ. Terrein Beverw. Groep B: 6.45 u.: Haarlem 3—Bloemendaal 2, Terrein: Haarlem. 6.45 u.: Zandvoort 3—THB 2. Terr. Zandv. Kampioenen 3, 4e klasse en Zaterdagcom petitie Afd. B: Groep C: j u.: Waterloo 2—WIJ 2. Terr. Waterloo 6.45 u.: VSV 5—VI. Vogels 4. Terrein: VSV. Groep D: 6.45 u.: WH 3—DeCeO 3. Terrein: WH. 6.45 u.: Hillegom 4—VI. Vogels 2, verv. Groep E: 6.45 u.: DeCeO 2—DSK 4. Terrein DeCeO. .45 u.: Spaarndam 2SIZO 3, verv. OVERSCHRIJVINGEN. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behandeling worden opgenomen, indien belanghebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en dij de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het Bestuur der nieuwe vereeniging, dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvraag. Het navolgende verzoek om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging is ingekomen. Bezwaren tegen inwilliging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht No 1063 Krijn v. d. Steen, wonende Corn. Drebbelstraat 28 te IJmuiden, van Storm vogels naar WIJ. DE PROMOTIE- EN DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. "üf deelingen I en II voor afschaffing. Afdeeling III wil ze behouden. In de onder voorzitterschap van den heer kajet te Amsterdam gehouden vergadering van Aideeling I van den Kon. Ned. Voetbalbond werd met meerderheid van stemmmen (278 fao en 8 blanco) het voorstel aangenomen, waarbij de promotie-degradatiewedstrijden die- neS te worden afgeschaft. Geruimen tijd werd de kwestie van het toe nemen der straffpn besproken. Besloten werd, dat het afdeelingsbestuur voor het begin der competitie de besturen der clubs bijeen zal roe- Pen om deze materie te bespreken. In „Amicitia" te 's-Gravenhage werd de jaarvergadering van Afdeeling II onder voorzit terschap van den heer Jac. Lamey gehouden. hoor de vereenigingen S.V.V. en U.V.V. was een voorstel ingediend om de promotie- en de gradatiewedstrijden af te schaffen en in ver leun daarmede met ingang van het seizoen 1940—1941 in de districten waar dit wordt ge- wenscht of niet reeds is geschied, het aantal clubs per afdeeling in de eerste, tweede en derdo klassen tot 12 uit te breiden. 1Q?et voorstel werd aangenomen met 228 tegen hn stemmen en 23 blanco stemmen. In de te Deventer gehouden algemeene ver gadering van Afdeeling III. onder voorzitter- ichap van den heer S. Coldewey, werd beslo ten, afwijzend te staan tegenover het door S.V.V. en U.V.V. ingediende voorstel. Het voorstel van E.D.O., om te bevorderen, dat in het buitenland door Nederland gespeelde wedstrijden niet meer per radio worden uitge zonden, vond geen steun. Jaarvergadering R. C. H. De Racing Club Haarlem houdt haar alge meene jaarvergadering op Woensdagavond 23 Augustus in het gebouw „Concordia" aan de Ged. Oude Gracht. HAARLEMSCHE SCHEIDS- RECHTERS VEREENIGING. Secretariaat: Marnixstraat 152. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE LEDEN VERGADERING. De zeer belangrijke agenda voor bovenge noemde vergadering noopt ons nogmaals de aandacht er op te vestigen, toch vooral op Dins dag 15 Augustus a.s. aanwezig te zijn te 8.15 uur precies in de Bilderdijkzaal van café-rest. Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem. SERIEWEDSTRIJDEN. 2e klas groep 5: I. RCH 6—Kenau 3—0 J. HFC 4—EHS 2 1—3 Winnaar: RCH 6EHS 2 10 RCH 6 volgende ronde. 3e klas groep 3: E. RCH 8—Droste 2 8—2 F. DSK 2—DIO 3 0—3 Winnaar: RCH 8DIO 3 53 RCH 8 volgende ronde, HAARL. VOETBALBOND 40 JAAR. HAARL. XI—AMSTER- DAMSCH XI. De Amsterdammers winnen met 3—0. Als onderdeel van de vele feestelijkheden, die er ter gelegenheid van het veertigjarig ju bileum van den Haarlemschen Voetbalbond worden gehouden, speelde het Haarlemsche elftal Zaterdagavond op het R.C.H. terrein een wedstrijd tegen het Amsterdamsche elftal. Het was jammer, dat de wedstrijd door wei nig publiek werd bijgewoond, omdat er in deze ontmoeting, vooral van Amstend'amsche zijde, zoo mooi is gevoetbald. Wat spelpeil betreft, stond deze (match veel hooger dan het gewone competitie-voetbal. Indien we hieraan nog toe voegen, dat de weersomstandigheden op dezen aomeravond ideaal waren ook voor de spe- lers dem kunnen we gerust zeggen, dat de wegblijvers veel hebben gemist. Zooals de lezers wel uit den uitslag zullen hebben afgeleid, was Amsterdam sterker. De hoofdstedelingen, die zonder Caldenhove uit kwamen, telden drie internationals, nl. Drager, Anderiesen en Wilders en voorts de oud-inter nationals Blomvliet en Ferwerda. Ook Berg man ontbrak op het appèl; deze speler was ver vangen door den Ajaxied Van Wijngaarden. Drager, onze nationale rechtsbuiten, heeft een wedstrijd' gespeeld, die de aanwezigen nog lang in het geheugen zal blijven! Deze speler be schikt wel over bijzondere voetbaltalenten. Hij is zeer snel, heeft een uitstekende techniek en tactiek en bovendien weet hij goals te maken. Hij fabriceerde drie doelpunten, waarvan er evenwel één door scheidsrechter Kotte werd afgekeurd. Hieruit moet niet worden geconcludeerd, dat het alléén van Drager moest komen in dezen wedstrijd, geenszins, want ook ide overige tien Amsterdammers hebben goed gespeeld. Het was een uitstekend geheel, waarbij techniek en combinatie vielen te loven. Amsterdam liet den bal het werk doen, bij Haarlem liep men te veel met den bal. Oogenschijnlijk leek het of het Haarlemsch elftal er weinig van terecht bracht. Dit is slechts ten deele waar, hoewel wij moeten toe geven, dat de samenwerking tusschen de spe lers soms veel te wenschen over liet. De nederlaag schuilt niet in het slechte spel van Haarlem, doch in het goede spel der Am sterdammers, speciaal vóór de rust. In de tweede helft gaf het Haarlemsch Elftal veel beter partij; een tegenpunt kon evenwel niet worden gescoord, hetgeen voor een goed deel moet worden toegeschreven aan de hech te achterhoede der tegenpartij, waarin doelman Ferwerda uitblonk. In het Haarlemsch elftal was keeper Michel de meest opvallende figuur; bijna zekere doel punten wist hij te voorkomen. De backs Zandstra en Haak begrepen elkaar vóór de rust niet, doch daarna kwamen zij er beter in, vooral Zandstra. In de middenlinie kon het spel van Van Gooi ons nog het meeste bekoren, hoewel deze links half het tegen Drager meestal moest afleggen. Zoowel Schijvenaar, als Van der Wal kwamen eerst na de rust op dreef. Schijvenaar had blijkbaar van Anderiesen afgekeken, dat het veel nuttiger is. den bal ineens te plaatsen! De voorhoede had het bijzonder moeilijk. Smit kon er maar niet in komen, ook niet toen hij met Van der Hulst van plaats had verwis seld; de overigen waren op het moment, dat de bal gespeeld moest worden een tikje te lang zaam. waardoor een Amsterdamsch been of hoofd steeds kon wegwerken. De volgende elftallen stelden zich op: Haarlem: Doel: Michel (VSV). Achter: Haak (Stormvogels), Zandstra (EDO). Midden: Van der Wal (Kennemers), Schijve naar (EDO), Van Gooi (Haarlem). Vóór: De Winter (Haarlem), Woudenberg (Stormvogels), Van der Hulst, Smit en Ninaber (Haarlem). Amsterdam: Vóór: Van Wijngaarden (Ajax). Wierts (DWS), Biil (Ajax), Montauban (DWV) en Drager (DWS). Midden: Fanger (DWS), Anderiesen (Ajax), Steiger (BI. Wit). Achter: Blomvliet (Aiax), Wilders (BI. Wit). Doel: Ferwerda (BI. Wit). Scheidsrechter is de heer F. Kotte, die wordt bijgestaan door de grensrechters Ch. Boeree en H. H. Kraneveld. Onmiddellijk na den aftrap door Haarlem volgt een fraaie combinatie tusschen Smit en Ninaber, waarbij de laatste in het ziinet, trapt. Na dit bemoedigende begin komt Amsterdam snoedig los. waarbij Drager zich flink weert Michel keert harde schoten, waarbii een kogel van Wierts extra vermelding verdient. Smit onderneemt een solo-aanval, doch op het beslissende moment werkt Wilders hem van den bal. De Amsterdammers, die goed plaatsen, wor den sterker. Drager rent keer op keer langs de lijn, geeft goede voorzetten en verzuimt niet, van tiid tot tiid zelf Michel aan het werk te zet ten. De IJmuidenaar weert zich best, doch ten slotte is een schot van Drager, dat deze loste na dat drie Haarlemmers in zeer snelle vaart waren get>asseerd, hem te machtig. (01). Na dit doelpunt wordt de striid vonrnameliik op ide Haarlemsche lvdft voortf?ezet._ Bü enkele tegenaanvallen komt Van der Hulst in het bezit van den bal. doch hii wacht, telkens te lans m«t schieten. Een ?oed genomen corner van De Winter maakt Ferwerda onschadeliik De Amsterdammers houden het spel open.. Het is weer Drager die na fraaie combinatie met Wierts weet te scoren. (02). De Haarlemmers geven- den moed niet op. Ninaber weet een center van Van Gooi te be- AMERICAN CIGARETTE (Adv. ingez. Med.) De County matches, die Zaterdag begonnen, werden begunstigd door prachtig weer, doch door den regen van de voorafgaande dagen was het langzaam opdrogende wicket nog zeer moei lijk te bespelen, zoodat de bowlers in de meeste gevallen ook thans nog de overhand behielden. Yorkshire 171 tegen Worcestershire 1297. Somerset 127 tegen Glamorgan 863. West Indië 162 tegen Gloucestershire 973. Derbyshire 70 tegen Essex 1366 (Avory 62 n.o.) Kent 3225 tegen Sussex. Middlesex 217 tegen Surrey. Notts 237 tegen Lancashire 51. Hampshire 283 tegen Leicestershire 70. Warwickshire 2732 (Hill 121 n.o., Wyatt 118 n.o.) tegen Northamtonsnire. machtigen en schiet vervolgens hard in. Fer werda stompt den bal evenwel corner die niets oplevert. Ook een hoekschop van De Winter wordt door den vluggen doelman weggewerkt. Het spel ls zeer snel. De Haarlemsche backs raken de kluts kwijt, waarvan Wierts, die zich goed heeft opgesteld, profiteert door geheel al leen op Michel af te stevenen. De Velsenaar loopt evenwel uit en laat zich op den bal val len. Fraai werk! Michel houdt ook een schijnbaar onhoudbaar schot van Drager, die er weer eens op z'n eentje tusschenuit is getrokken. Nu komt ook Haarlem er beter in, doch succes blijft uit. Wierts brengt den stand op 30. Na de rust spannen de Amsterdammers zich niet meer zoo in; het Haarlemsch elftal daar entegen zwoegt voor tegengoals. Verscheidene spelers weren zich nu beter. Bij een goeden Haarlemschen aanval mist De Winter een fraaie kans, wederom door talmen. Deze speler maakt zijn fout evenwel goed door een hard, welgericht schot te lossen. Men juicht reeds, doch Ferwerda slaat het leder nog juist met zijn vuist weg. Een schot van Woudenberg wordt door Wil ders uit het verlaten doel getrapt. Drager maakt na fraai solospel ht vierde doelpunt, doch dit wordt geannuleerd. De laatste tien minuten zijn bijna geheel voor Haarlem, doch het achtertrio van Amsterdam speelt zóó sterk, dat er geen doorkomen aan is. Als de backs gepasseerd zijn, is het steeds Fer werda, die redt na harde schoten van Wouden berg en Van der Hulst. De Amsterdammers winnen verdiend met 3—0. HET WESTERKERK-TOURNOOI De uitslagen van Zondag waren: StormvogelsH.V.C. 22 HilversumSpartaan 00 StormvogelsHilversum 72 Stormvogels—H. V. C. (2—2) Stormvogels miste ide gebroeders Haak en Gerrits. Er stond een flinke bries van doel tot doel en die had H.V.C. het eerst in den rug. Dit belette Prins niet, om al betrekkelijk kort na het be gin zijn club de leiding te geven. (10). Gesteund door den wind. kwam zij iets in de meerderheid, zoodat de beide invallers-backs vrij geregeld in actie moesten komen. Dit de den zij goed, zoodat Kraak vrijwel niets te doen kreeg. Na een hoekschop, waaruit de rechts binnen keurig inschoot, werd ihü echter gepas seerd. (1—1). Tot de rust bleef H.V.C. iets sterker. Na de rust was Stormvogels over het geheel het meest in den aanval, doch haar voorhoede bracht er al zeer weinig van terecht, wat er niet beter op werd, toen H.V.C., nadat haar mid- voor door een fout van Van Dongen den stand op 21 had gebracht, ging verdedigen. Er kwam pas wat gang in de I.Tmuider-vonrhoede, toen Tol midvoor ging spelen. De H.V.C.-doel- man verrichtte nu enkele keeren mooi werk, doch een schot van Tol was hem te imachtig. (2—2). Stormvogels—Hilversum (7—2) Nauwelijks was de bal aan het rollen ge bracht, of Woudenberg goochelde den bal langs tal van Hilversummers en deponeerde hem toen in het net. (10). Stormvogels bleef nog even sterker. Van Pel kreeg zelfs een zeer mooie kans, doch hij schoot van dichtbij nog over de lat. Toen kwam ook de Hilversum-aanval in ac tie, maar de IJmuider-achterhoede was er goed in. Plotseling volgde een Stormvogels-uitval. De doelman der Gooiers greep na een ver schot den bal mis, waarna Opbergen geen moeite had, om te scoren. (20). Stormvogels beheerschte nu eenigen tijd het spel. Opbergen en Verdam kregen elk een kans, doch zij zochten het doel te hoog. Vijf minuten voor de rust demonstreerde Woudenberg weer eens zijn groote macht over den bal. Op het laatst gaf hij dien aan Prins, die geen fout maakte (30). In "de volgende minuut stelde handig sDel van Verdam Opbergen tot scoren in staat (40). Kort voor de rust liet de overigens goed lei dende scheidsrechter de Hilversumsche voor hoede in buitenspelpositie gaan, waarvan de midvoor profiteerde. Rust 41. Na de rust deden de Vogels het kalm aan. Tenslotte deponeerde Tol na een vrijen trap den bal in het net. (51). Hilversum gaf zich nog niet gewonnen doch het schieten was zeer slecht. Bij de IJmuidenaren wist Verdam zich her haaldelijk goede kansen te schennen doch ii slecht schieten evenaarde hij de Hilversum mers. Juist, toen hij weer een goede kans kreeg nam Van Pel zijn taak maar over. (61). Hilversum gaf nu den strijd op. Tol schoot nummer zeven in het net. (71). Vlak voor 't. einde stopte Kraak een diagonaal schot achter de lijn, zoodat met 72 het einde kwam. Wichel van V.S.V. en Dcaqee van B.1Ü.S. utaten in deien med.. stiijd de uiihlinkexs HAARL. KORFBALBOND Nieuw Flora. Secretaris; J. W. Duijff, Boogstraat 54, Haar lem. Te spelen Dinsdag 15 Aug.: N. Flora comb.Haarlem comb, op ons ter rein aan de Van Oosten de Bruijnstraat, aan- van 7 uur. Voorgesteld als lid: mej. J. Verslagers en R. Wilkes en Ch. Boerée. Aangenomen als lid G. Holleman. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat: Hans Arends, Nic. van der Laan straat 36. Gespeeld 8 Augustus: Animo-Ready-Comb. Haarlem comb. 12. Gespeeld 9 Augustus: S.V.-adsp.Haarlem- adsp. 11. Te spelen: 15 Augustus: Nw.-Flora-comb. Haarlem-comb. Aanvang 7 uur, terrein: Van Oosten de Bruijnstraat. 17 Augustus: Animo-Ready-adsp.Haarlem- adsp., aanvang 7 uur. Terrein Van Oosten de Bruijnstraat. Voorgesteld als adspirantlid: Kees van Andel, Laurierstraat 55, door Eduard Steenken en de Isp.-commissie. Oefenen en trainen: bekende tijden. Weekendtocht: vertrek Zaterdag 19 Augustus a.s. 4 uur van het Soendaplein, per fiets. Deel nemers moeten o.a. een slaapzak meenemen. CHRISTELIJKE KORFBALBOND Onder Ons. Secretaresse Mej. L. v. Rossum, Langedijkstr. 32, Haarlem. Wedstrijdsecretaris C. Letter, Nij 1— straat 29, Haarlem-Oost. Voor Dinsdag 15 Aug. is vastgesteld de wed strijd Onder Ons aAnimo-Ready a en voor Woensdag 16 Aug. Onder Ons IAnimo-Ready. Beide wedstrijden worden gespeeld aan de Van Oosten de Bruynstraat en beginnen te 7 uur. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Aelbertsberg- straat 28. Gespeeld: Animo-Ready comb.Haarlem comb. 12. Te spelen: Dinsdag 15 Aug.: Animo-Ready aOnder Ons adspiranten. Woensdag, 16 Aug.: Onder OnsAnimo Ready comb. Donderdag 17 Aug.: Animo-Ready bHaar lem c adsp. Zondag 20 Augustus fietstocht voor grooteren naar Aalsmeer met roeien op de Westeinder plassen. Vertrek 10 uur Emmaplein. Kampioenschap van Nederland. Uit Schiedam: De waterpolowedstrijd S.V.H.- Het IJ om het kampioenschap van Nederland werd gewonnen door het IJ met 51. Tournooi van H. P. C. Op Zondag 27 Augustus zal de Heemsteedsche Poloclub haar jaarlijksch polotournooi houden, welke wedstrijden elk jaar steeds een groot suc ces zijn geweest, vooral omdat het Kampioen schap van Kring Haarlem hier verspeeld wordt. Aan 't tournooi zullen medewerken de Zwem- club Haarlem, de Waterratten, de Velser zwem- club, de HVGB en de HPC wat de heeren be treft en de dames van de Zwemclub Haarlem, de Waterratten en de Veteer zwemvereeniging. Er zal in drie afdeelingen worden gespeeld. Afd. A heeren, afd. B heeren, en afdeeling C dames. Alle clubs zullen elkaar eenmaal in elke af deeling ontmoeten. Voor afd. A is de wisselbeker bestemd, die beschikbaar is gesteld door de Heemsteedsche Zwemvijvers, thans in het bezit van DWR; voor afd. C de wisselbeker van het Kringbestuur van Kring Haarlem van den KNZB. Des avonds zal een soirée dansante gegeven worden in restaurant Groenendaal, tijdens welke de spelers van HPC die met hun zevental zijn gepromoveerd, gehuldigd zullen worden. Oosterkwartier. IJ. DE JONG CLUBKAMPIOEN Eindstand van den onderlingen wedstrijd 1938/39. Afd. A. gesp.gew.rem.verl.tot. IJ. de Jong 11 7 2 2 16 A. de Jong 11 7 2 2 16 J. Poppen 11 7 2 2 16 J. P. v. Eijk 11 5 5 1 15 J. Kroon 11 4 4 3 12 H. Back 11 2 6 3 10 H. Wals 11 3 3 5 9 T. H. Schijvenaar 11 1 7 3 9 J. v. d. Kodde 11 3 2 6 8 W. v. Pelt 11 3 2 6 8 J. Neele 11 2 3 6 7 A. Vos 11 1 4 6 6 De herkamp tusschen de eerste drie aanko mende wist IJ. de Jong te winnen; hij won beide partijen en veroverde zoo het clubkampioenschap van O. K. op zijn vader A. de Jong, die er in ge slaagd was, tot dusver reeds driemaal het kam pioenschap te behalen. De Luchtgids. Wedvlucht Valkenswaard, afstand 128 K.M.: D. Luikel 1 21 40 46. J. J. Vrugt 2. S. H. Boeree 3 11 12 13 32 45. C. Schuurhuizen 4, J. A. Eshou- dier 5 7 10 22 P. H. Kok 6, J. Zwart 8 25, J. v. d. Pol 9 15 17 30 31 34 41, G. J. Kors 14 26 29 37 43, G. Immink 16, A. J. Verputten 18 28, A. J. Leurs 19 24 27 33, Chr. Reiber 20 23 42, J. Zomerdijk 35 36 38, J. A. Kruijer 39. Wedvlucht van Liborne 930 K.M. G. Immink 1 3 4, J. W. Horst 2 16, J. Zwart 5 6 P. H. Boeree 7 8 13, Joh. Po. 9 10 11 12, Chr. Geisler 14, P. H. Kok 15.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7