VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. De eerste R.-K. Sportweek geopend. Zondag is de eerste Beverwij ksche R.K. Sportweek geopend met een marsch voor heeren over 30 K.M., voor dames over 25 KM. en een jeugdmarsch over 15 KM. en twee voetbalwedstrijden op het D.E.M.-terrein. De officieele opening van den sportweek geschiedde door den hoogeerwaarden heer P. j Simons, die, voordat de deelnemers aan de verschillende marschen starten, in het veilingij gebouw „Kennemerland" de wandelaars toe sprak. Spr. vond het verblijdend zooveel deel nemers te zien op den eersten dag van de Sportweek en het is ook verblijdend, dat Katholiek Beverwijk deze actie op touw heeft gezet, een actie die met succes beantwoord is. Nadat deken Simons de aanwezigen had op gewekt de Katholieke sportvereenigingen te steunen wenschte spr. Katholiek Beverwijk een succesvolle sportweek toe. (De wandelmarschen. Direct hierna had op de Meerstraat de start plaats van de deelnemers aan de mar schen. Een groot aantal belangstellenden sloeo- het kleurige en fleurige schouwspel, dat de ongeveer 350 deelnemers boden, gade. Het eerste gedeelte van den marsch ging voor allen door het park Rooswij k en over den Bosch- weg naar Wijk aan Zee, waar eveneens velen de wandelaars gade sloegen. Over den Zeeweg ging het weer terug naar het veilinggebouw, waar de grocte rust werd gehouden voor de dames en heeren. De groote rust voor de jeugdmarsch was in café ,,De Zon" te Wijk aan Zee. Het tweede gedeelte van den marsch ging voor de heeren voor een gedeelte door den polder en vandaar naar Heemskerk, terwijl de dames direct' naar Heemskerk wandelden. Tegen 6 uur waren alle deelnemers binnen en aan de opgewekte stemming, die er in de hal van het veilinggebouw heersehte, zou men niet zeggen, dat deze vroolijke schare pas zoo'n „tippel" achter den rug hadden. De heer F. J. J. Moerel noemde het toen de kalmte een beetje was teruggekeerd, een heele prestatie voor de wandelvereeniging D. E. M., die pas 5 maanden bestaat, om deze marschen te organiseeren. Gezien het prach tige verloop, zal D.EM. het volgende jaar waarschijnlijk een aardbeienmarsch organi seeren. Vervolgens bracht spr. dank aan de autori teiten, politie, jury, controleurs en E.H.B.O. Namens Katholiek Beverwijk en de Sportcom- missie dankte spr. D.E.M. voor de goede or ganisatie en het groote stuk propaganda, dat zij geleverd heeft voor Beverwijk en de Katho lieke sport. Hierna bood de heer Moerel, den burge meester, die zich beTeid had verklaard de prij- zijn uit te reiken, een herinneringsmedaille aan. Nadat de heer De Vreede, de afgevaardigde van den bond, het woord had gevoerd, dat besloten werd met een driewerf hoera op de organiseerende vereeniging, nam burge meester H. J. J. Scholtens het woord, hij hoopte, dat hij de wandelaars het volgende jaar wéér zou zien. Hierna werden de prijzen, die uit bekers en médailles bèstonden, uitgereikt. De uitslagen luiden als volgt: Jeugdmarsch: 1. St. Jansknaipen, Beverwijk 79'/2 pnt, 2. Kruisvaart, Amsterdam 74 pnt. Dames: 1.-SJS.S., Beverwijk 74 pnt., 2. Swift, Assen- 'delft 7iy2 pnt. d. e. m verwierf 86 punten, maar liep buiten mededinging mee. Heeren: 1. S.S.S., Beverwijk, 78 pnt. 2. Kruisvaart, Haarlem 73 pnt., 3. Kolplng Delft 72 pnt. 4. Christophoris, Hillegom 71V2 pnt. Cursot, Den Haag, kreeg 79 punten, maar ontving geen prijs wegens overtreding van het reglement. De voetbalwedstrijden. 's Middags speelde D.E.M. een wedstrijd tegen D. O. S. uit Amsterdam. De warmte speelde beide ploegen parten, zoodat het min of meer een lauw partijtje w;erd. D.O.S. won met 42, hoewel D.EM. tegen het einde nog eens alles op alles zette. Om drie uur had de wedstrijd plaats tus- schen het Nocrdhollandsch Elftal en Volen- dam, waarvoor vrij groote belangstelling be stond. Voor de rust waren beide elftallen vrij wel tegen elkaar opgewassen. Het Noordhol- landsch Elftal was wel even sterker, doch de achterhoede der wijdbroeken bleef meester van het terrein. Na de rust drong Volendam gesteund door den wind de Noordhollanders in de verdedi ging. Ondanks het goede werk van doelman puger nam Volendam door een schot van Koning de leiding met 10. Tegen het einde verhoogde Kwakman den voorsprong tot 2—0, waarmee ook het einde kwam. Het avondfeest. De eerste sportdag, die mede dank zij het prachtige weer, üitstekend geslaagd is werd besloten met een avondfeest in de hal van Het Kennemerland, die feestelijk versierd was. Het programma werd vrijwel geheel door öe leden zelf verzorgd. De tooneelclub van n Jozefgezellen en de tooneelclub van DE.M. voerden eenige aardige toonelstukjes op. die in ieders smaak vielen. Een gezellig bal besloot den avond. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door bur gemeester H. J. J. Scholtens, wethouder N. J. en de §emeente-secretaris A. A. Post. Morgen worden op het DE.M.-terrein kin derspelen gehouden. De stempeïuren voor de werkloozen. stempeïuren voor georgniseerde werkloo zen zijn voor de week van 14 tot en met 19 Augustus als volgt vastgesteld: Bever wij ksche Besturenbond: Maandag 9 uur. overige dagen 9.45—10.15 uur en van 2,30-2.45 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat: Maan dag 9—9,15 uur. Overige dagen 10.4511 uur en van 3.45—4 uur. Chr. Besturen Bond: Maandag 9—9.15 uur. enge dagen 10.15—10.30 en van 3.00—3.15 uur. R.K. Volksbond, Beverwijk: Maandag 99.30 ,2' Overige dagen 10—10.30 uur en van 2.45- 3.00 uur. r,R,K: v°lk5bond, Wijk aan Zee: Maandag van 9—9.15 uur. Overige dagen 10.15—10.30 ea van 2.45—3 uur. De ballonwedstrijd van Plan West. K. L. M. stelde den uitslag vast. In verband met de groote afstanden, welke de ballons van de winkelierscombinatie „Plan West" hebben afgelegd, heeft het bestuur zich gewend tot de K.L.M. met het verzoek om de uitslag vast te stellen. De uitslag luidt als volgt: Eerste prijs: Dikkie van Diepen, Str. van Linschotenstraat 4; Neuschlosz bij Mann heim, 412 K.M. Tweede prijs: Henk van Balen, Heemsker- kerweg 88, Wiesbaden Biebriech, 363,5 K.M. Derde prijs: Marie van der Zaan, D. Waare straat 76, Wiesbaden, Dotzheim, 359,5 K.M. Vierde prijs: Sietje Appel, Kloosterstraat 31; Ginkingen, 320 K.M. Vijfde prijs: Miep van Sijtsveld, Arendsweg 35, Bochum-Linden in Westfalen, 207.6 K.M. Zesde prijs: Truus Spruit, Populierenlaan 150; Essen-Borbech, 193.5 K.B. Zevende prijs: Henni Visser, D. Waarestr. 62, Xanten 152,4 K.M.. Achtste prijs: Pelli Boots, Alkm. weg 162, Wellerlooi 146 K.M. Negende prijs: Annie Huis in 't Veld, Peper straat 28; Afferden, 131 K.M. Tiende prijs: Truus Brown, Dr. Schuitstr, 47, Gennep 124.5 K.B. Elfde prijs: Janni Overman, Tulpenlaan 2 A Mehr bij Kleef, 120.6 K.M. Twaalfde prijs: Rie van der Zon, Gr. Houtweg 187, Kranenburg, 119,7 K.M. Dertiende prijs: Taverne, Populierenlaan 63, Cuyk, 118 K.M. Veertiende prijs: Jopie Nierop, Noordwijk- weg 104, Wijchen 114 KM. Vijftiende prijs: Mia Modderman, Groene- laan 25; Beek bij Nijmegen 112,5 K.M. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer G. C. H. Tabak, Koningstraat, op Dinsdagmiddag van 35 uur. Waarschuwing. In verband met de tallooze verzoeken om inlichtingen, aangaande de spaarcredietinstel- ling „De Onderneming" thans Mathenesser- weg 110, Rotterdam, vestigt de Commissaris van politie van de justitiedienst, le afd. aan het centraal bureau te Rotterdam er de aan dacht op, dat het hier slechts een op 1 Juni 1939 ingegane naamsverandering betreft van het spaarcredietkantoor van M. van Weerden, voor welke onderneming gewaarschuwd is in het Algemeen Politieblad van 1938 en een ra diopolitiebericht van 29 Maart 1939. Hoewel sinds Januari 1938 ongeveer een dozijn credieten werd verleend, doen gegadig den goed, de voorwaarden zeer nauwkeurig te bestudeeren alvorens er op in te gaan. Voor zichtigheid blijft geboden. Het aantal ingeschreven werkloozen. Bij den Gem. dienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling stonden in totaal 564 werkzoekenden ingeschreven tegen 559 in de vorge week. Hiervan waren er in de werkverschaffing 71 (vorige week 71) In Beverwijk waren 531 werkloozen (vorige week 521) woonachtig Ven in Heemskerk 33 (vorige week 38)waarvan resp. 59 en 12 werkverschaffing. DE KENNEMERS SPELEN EEN WEDSTRIJD TEGEN KINHEIM. De vriendschapsbanden tusschen Kenne mors en Kinheim zijn lange jaren verbroken geweest en gedurende al dien tijd hebben beide elftallen elkaar niet ontmoet. Gelukkig schijnt hierin nu een verandering gekomen te zijn, want naar wij vernemen zullen beide eerste elftallen op Zondag 10 September weer een vriendsohappelijken wedstrijd tegen el kaar spelen. De wethoudersverkiezing. Naar wij vernemen is de R.K. Raadsfractie overeengekomen, dat voor de komende peri ode wederom contact zou worden gezocht met de S.D.A.P.. Wanneer dus de onderhan delingen slagen, komt de heer W. van Dok in het College terug. Inzake de keuze van een R. K. wethouder werd overeengekomen, dat de heer N. J. Out wederom hiervoor in aanmerking diende te komen. ,,'T KARPERTJE" WON VAN „.HET SNOEKJE' Begunstigd door fraai weer heeft het visch- college ,,'t Karpertje" Zondagmorgen een wedstrijd gehouden tegen de vischclub „Het Snoekje" uit Heemskerk, 's Morgens om 4.30 uur vertrok het gezelschap van het clubhuis naar het vischwater, waar, voordat de hengels werden uitgegooid, het licht werd afgewacht. Om 5 uur kon er worden begonnen en na het eerste anderhalf uur visschen was het reeds te zien, dat het Karpertje met den eersten prijs zou gaan strijken, daar de gastheeren over eenige zeer goede krachten de beschik king bleken te hebben. In het tweede ander half uur kwam dan ook geen verandering en met flink verschil werd „Het Snoekje" dan ook geslagen. Nadat alle deelnemers zich weer in het clubhuis aan den Alkmaarscheweg verzameld hadden, heeft de voorzitter van het Karpertje, de heer J. Maenhout, de prijzen uitgereikt. Al vorens hij hier echter toe overging bracht spr. dank aan de Kennemer Courant en den heer C. Vessies voor de fraaie bekers, die dezen vooi dezen wedstrijd beschikbaar hadden gesteld De eerste prijs was voor het Karpertje met 94 stuks en de tweede prijs voor de bezoekers met 10 stuks. „De held van den dag" was de heer J. Posch na loting met den heer C. Posch, die beiden 16 stuks voor het Karpertje vingen. Van „Het Snoekje" was de heer H. Beentjes met 5 stuks ,de held van den dag". Met een kort propagandistisch woord sloot de voorzitter dezen wedstrijd. FIETSTOCHT VAN B. G. V. TURNLUST. Zondag hebben 23 leden van de Beverwijk- sche Gymnastiekvereniging „Turnlust" een fietstocht gemaakt, waarvan het eindpunt voor de leden zoolang mogelijk geheim werd gehouden. Eerst toen het gezelschap al een eind weegs gevorderd was werd het doel van dit jaarlij ksche fietstochtje bekend gemaakt. Het bleek Noordwijk aan Zee te zijn. In deze badplaats heeft het gezelschap bijna den heelen dag vertoefd en zich uitstekend ver maakt. Na nog een bezoek aan een speeltuin gebracht te hebben werd over Groenendaal waar nog even werd afgestapt om van het natuurschoon te genieten, de terugreis aan vaard. Tegen half negen arriveerden de deel nemers zeer voldaan over het prettige fiets tochtje weer in Beverwijk. 57 geslaagden. Zaterdagmiddag is voor de tweede maal in dit seizoen in zwembad ,A.drichem" voor het diploma gezwommen. Evenals voor den vori- gen keer bestond hiervoor groote belangstel- lling. Alle candidaten, 37 in getal, slaagden voor het diploma. De geslaagden zijn: Dames: Mevrouw A. van Roon, M. Duin, E. van Duin, R. Böhm, B. van Duin, A. Zonneveld, M. C. Heine, J. van Duin, E. Verhoef, L. Heine, J. Duivensteyn, Pia Sohoos, B. Nooy, S. Dek ker, A. Wortman, W. Wintersteyn, S. Visser, F. Zwart, E. Reehorst, C. Redeker, N. Dekker, N. Cabaret, M. Schol, J. Majoor, E. Keiser, E. van der Kaa en G. Leeuwrik. Hteeren: W. van Zanten, H. N. Dames, C. Teunissen, Nico Ted'ding, Anitoon Eist, Joop de Groot, Cees Kekeliman, Cees Kockx, Wim Ostrom, Albert van Belle. De voorzitter van Kennemer Zwemclub, de heer H. A. J. J. van dei' Bergh, heeft met een toepasselijk woord de diploma's uitgereikt. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.— Hilversum II. Lijn III: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen. 11.20 Parijs. 12.05 Diversen. 12.20 Parijs. 1.20 Brussel Ned. 2.20 Nationaal pro gramma. 2.35 Keulen. 3.05 Parijs. 4.50 Londen Reg. 5.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen. 8.20 Brussel Fr. 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.Brussel Ned 9.20 Diversen. 10.35 Londen. Reg. 4.20 Keulen. 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg. 7.Nationaal programma. Lijn V: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Fr., 2.15 Londen Reg. 4.20 Keulen. 4.40 Londen Reg. 5.20 Brus sel Ned. 5.50 Keulen. 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr.. 10.50 Keulen. AANRIJDING OP DE BREESTRAAT. Zondagmorgen had op de Breestraat een aanrijding plaatstusschen twee personen auto's Beide wageils reden in de richting Alk maar. Toen echter de voorste auto de Zee straat in wilde zwenken bemerkte de be stuurder van de andere auto deze manoeuvre te laat, met het gevolg dat beide wagens tegen elkaar botsten. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig, doch beide voertuigen liepen eenige schade op. Diploma-zwemmen in Adricliem. Een taptoe op Koninginnedag. De Beverwijksche Harmoniekapel zal op Ko ninginnedag weer een taptoe verzorgen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. In verband met het vroege begin van de hoofdklasse competitie zal de Beverwijksche Damclub op Donderdag 17 Augustus haar wekelïjksche clubavonden in gebouw „Adri- chem" weer hervatten. B. G. V. „TURNLUST". Woensdagavond houdt de B. G. V. „Turnlust" haar halfjaarlijksche ledenvergadering in hotel „Bellevue" aan de Breestraat. De agenda ver meldt o.m. een bestuursverkiezing wegens aftre den van de dames D. Tabak, J. Waterdrinker en de heer P. Althoff. WIELERCLUB „KENNEMERLAND". Zondag heeft de wielerclub Kennemerland het clubkampioenschap sprint 500 M. verreden. De uitslagen zijn: lste serie: 1. H. Oudshoorn; 2. Drenth. 2de serie: 1. S. Hollander; 2. K. Diepvens. 3de serie: 1. D. Oudshoorn; 2. B. Meyer. 4de serie: 1. G. de Weers; 2. A. Kuilman. Bij de herkansingsritten plaatsen zich Drenth, Diepvens en A. Kuilman. De einduitslag is: 1. H. Oudshoorn (kam pioen); 2. D. Oudshoorn; 3. A. Drenth; 4. G. de Weers; 5. Hollander; 6. Meyer. WIJK AAN ZEE OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate der Oranjever eenling heeft het mooie bedrag van 135 opge bracht. STRANDFEEST VOOR 500 KINDEREN. Zaterdag hebben de kinderen van het ten tenkamp hun jaarlijksch strandfeest genoten. Met medewerking van de directie van het Noorderbad was er een flink bedrag bijeen gezameld. Er heerscht een buitengewoon prettige sfeer. Behalve de prijswinnaars kre gen alle kinderen een troostprijsje. DE BADGASTEN KREGEN KLOP. Het badgastenelftal, dat ten bate dei' W. R. B. Zaterdagavond een wedstrijd speelde, vond een bezield V.V.E. elftal tegenover zich, dat korte metten maakte en de gasten met 71 naar huis stuurde. Vooral in de tweede helft bleken de Iaat- sten vermoeid te zijn. Toch kon de middenvoor, die uitblonk de eer nog redden. Er was niet veel belang stelling, zoodat de collecteopbrengst ook ma tig was. MET VLIEGENDE VAANDELS EN SLAANDE TROM. De RK. Sportdag brachit verschillende groepen dames en heeren wandelaars door ons dorp. Ook de jeugdige tippelaars ont braken niet en h6t was een aardig gezicht ze met stevige pas, metp ij pers, fluiten, hoorn cn trommels, keurig in het gelid door Wijk aan Zee te zien trekken. BEVERWIJK. DE UITSLAGEN VAN DE ZWALUWEN. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden luiden als volgt: De ZwaluwenO.M.S. 53. De Zwaluwen 2O.MB. 2 3—4. OEFENINGEN MET DE REDDINGBOOT. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij heeft een groot deel van den Zaterdag besteed, om eens flink te oefenen. Werden de eersite oefen inge gehouden te Zandvoort, in den avond stond een oefening op het programma, waarbij onze plaatsge- nooten werden betrokken. Om half 10 precies stond de boot buiten op het onderstel en ging het door vier paar den getrokken naar het strand. Daar lag ver in zee, ter hoogte van den Rel weg de motor- reddingboot van IJmuiden de Neeltje Jaeoba al te wachten. De bemanning onder leiding van schipper Grapendaal sprong in de boot; de boot werd zeeklaar gemaakt, de mooie schijnwerper in stelling gebracht en even later trokken de paarden het vaartuig in de golven. Voor de vele toeschouwers was het ruu nog een open vraag, hoe de boot nu van het onderstel afkwam, maar zeer simpel werd dit onder de boot vandaan getrokken en deze dobberde in de golven, de roeiers trokken aan en de tocht naar de Neeltje begon. Lichtkogels schoten hoog de lucht in; het zoelicht richtte zich beurteling op de twee scheepjes, waarvan het eene door een vaste hand gestuurd reeds door de branding dook, om daarna door niets te weerhouden recht op haar doel af te stevenen. Vrij spoe dig was dit bereikt; de opdracht was, een half uur in zee te blijven, waarna de reddingboot terugkeerde en haar plaatsje in het booten huis weer opzocht Deze oefening heeft voor de zooveelste maal bewezen, dat de Maatschappij over puik ma teriaal en een stel flinke mannen beschikt. SCHIP VAN Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT Achilles (Ned.) Midd. Zee Asphalion (Eng.) x) Macassar Alkmaar (Ned.) Chili Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires Ned Indië Stettin Boskoop (Ned.) Chili Barneveld (Ned.) x) Chili Breda (Ned.) Chili Bosohfonlein (Ned) x) Zuid-Afrika Barbro (Noor) x) New Orleans Bodegraven (Ned.) x) Hamburg Rotterdam Costa Rica (Ned.) Hamburg Caribia (Du. x) Pto. Barrios (v.IJm). Buenos Aires Aarhuus Santos Hamburg West Afrika Ferrum (Fin) Wasa Grootekerk (Ned.) x) Japan W. Afrika Gera (Du.) Ned. Indie Helder (Ned.) Chili Hercules (Ned.) Zwarte Zee Helenus (Eng.) ex)... Batavia Hamburg Midd. Zee Bordeaux Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika J. v. Oldenb. (Ned.) Ned.-Indië James Hawson (Eng.) x Abadan Laertes (Ned.) x) Batavia Laurent Meeuws (Belg) Houston Midas (Ned.) West Indië Megara (Ned.) x) Curagao Venetië Midd. Zee Moena (Ned.) x) Batavia Melampus (Ned.) x) Batavia Menes (Du.) Macassar Maaskerk (Ned.) West Afrika Montferland (Ned.) X) Hamburg Mercurius (Zw.) Hull Nigerstroom (Ned.) West-Afrika Nereus (Ned.) Stettin Odysseus (Ned.) Kopenhagen Orpheus (Ned.) Kopenhagen Polydorus (Ned.) Hamburg Midd. Zee °oelati Lam 'Ned.) x) Batavia Danzig Pluto (Ned.) Oporto Randfontein (Ned.) x). Zuid-Afrika Ronda (Noor) Buenos Aires Stentor (Eng.) x) Batavia San Pietro (Ital.) Bona (v. IJm.) Simon Bolivar (Ned.) West Indië Stella (Ned.) Alexandrië Springfontein (Ned.) Zuid Afrika Soemba (Ned.) Batavia South America (Noor) x Pt. Arthur Titus (Ned.) Midd. Zee Tabian (Ned.) x) Ned. Indië Tajandoen (Ned.) x) Batavia Ned. Indië Vera (Zw.) Sundsvall Wim (Ned.) Swansea Waterland (Ned.) x).. Buenos-Aires Wachtel (Du.) Jacobstad Zuiderkerb (Nëd.) Japan Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires 18 Sept. 18 Aug. 26 Aug. 15 Aug. 23 Aug. 23 Aug. 17 Aug. 15 Aug. 18 Aug. 21 Aug. 28 Aug. 14 Aug. 23 Sept. 15 Aug. 16 Aug. 7 Sept 27 Aug. 4 Sept 18 Aug. 17 Aug. 22 Aug. 23 Aug. 23 Aug. 22 Sept. 22 Aug. 27 Aug. 17 Aug. 24 Aug. 21 Aug. 14 Aug. 24 Aug. 6 Sept. 20 Aug. 16 Aug. 16 Aug. 22 Aug. 13 Aug. 20 Aug. 17 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 2 Sept 12 Sept. 15 Aug. 28 Aug. 16 Aug. 17 Aug. 19 Sept. 11 Aug. 13 Aug. 1 Sept. 14 Aug. 15 Sept. 11 Aug van Triest, vertrekt 18 Augustus. 10 Aug. van Valparaiso. 12 Aug. van Las Palmas. 3 Aug. van Pt. Sudan. 12 Aug. vertrokken. 11 Aug. van Cristobal. 12 Aug. te Liverpool. 9 Aug. te Terneuzen. 11 Aug. te Hamburg. 5 Aug. vertrokken, vertrekt 19 Augustus, vertrekt 17 Augustus. 14 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Barbados. 8 Aug. te San Lorenzo. vertrekt 5 Aug. 12 Aug. 8 Aug. 9 Aug. 10 Aug. 3 Aug. 6 Aug. 18 Augustus, vertrokken, vertrokken, van Calabar, vertrokken, van Shanghai, van Freetown, van Malacca. 10 Aug. te Valparaiso. 6 Aug. van StambouL 2 Aug. van Sabang. vertrekt 17 Augustus. 11 Aug. van Setubal vertrekt 18 Augustus. 11 Aug. te Mombassa. 12 Aug. van Pt. Said. 9 Aug. van Pt. Said. vertrekt 19 Augustus. 4 Aug. vertrokken. 9 Aug. v. San Juan de Port. 28 Juli vertrokken. 10 Aug. van Palermo. 11 Aug. van Tunis. 11 Aug. van Liverpool. 30 Aug. van Colombo. 1 Aug. van Padang. 10 Aug. van Dakar, vertrekt 19 Augustus, vertrekt 15 Augustus. 12 Aug. van Havre, vertrekt 19 Augustus. 11 Aug. vertrekt 13 Aug. 11 Aug. 5 Aug. vertrekt vertrekt vertrokken. 17 Augustus. te Bremen, van Varna, van Sabang. 18 Augustus. 17 Augustus. 8 Aug. van Kaapstad. 1 Aug. vertrokken. 12 Aug. vertrokken, in lading. 8 Aug. van de Azoren. 6 Aug. van Famagusta. 13 Aug. te Rotterdam. 13 Aug. van Pt. Said. 30 Juli vertrokken. 10 Aug. van Algiers. 8 Aug. van Padang. in lading. 9 Aug. van Soerabaya. 8 Aug. van Elseneur. 10 Aug. vertrokken. 11 Aug. van Santos. 8 Aug. vertrokken. 3 Aug. van Penang. vertrekt 17 Augustus. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Grieksch s.s, Daphne La Goulette Brand aan boord van liet Russische m.s. „Sevzaples". Met eigen middelen gebluscht. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf ontstond brand in de motor kamer van het Russische m.s. „Se- vraples", in lossing liggende voor den steiger van de Papierfabriek Van Gel der Zonen. De brand was ontstaan in een van de ruwolictanks, en liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, vooral door de hevige rook, die hij ontwikkelde. De in de motorkamer dienstdoende stokers ander personeel, die zich gelukkig vóór de brandende olietank bevonden, konden zich in allerijl in veiligheid stellen om zich van rookmaskers te gaan voorzien en daarna weer in de motorkamer af te dalen. Waar op motorschepen voor eventueele olie- branden zand aanwezig is, werd getracht den brand met zand te blusschen, hetgeen niet gelukte. Terstond daarna werden drie slan gen op de motorpomp uitgelegd, temeer om dat het, ook mèt rookmaskers niet meer mo gelijk was in de machinekamer af te dalen. Van het bovendek af werd met water ge tracht den brand te blusschen. De heer Jac. Schilp, commandant van het Vrijwillig Brandweercorps der papierfabriek, liet op verzoek om hulp van den van den ka pitein het fabieksbrandsein alarmeeren, wat tot gevolg had, dat in tijd van nauwelijks vijf minuten het brandweerpersoneel „klaar voor water" was. Gelukkig bleek op het laatste oogenblik deze hulp overbodig, daar de brandende olietank inmiddels was gebluscht met het eigen scheepsmateriaal. De stoomfluit van de papierfabriek, die naast het morse-alarmsein aanhoudend korte stooten gaf, bracht uiteraard veel kijkers naar de papierfabriek, zoowel aan de kanaalzijde als aan den ingang Corverslaan. De kapitein van de „Sevzaples" was zeer vol daan over de fabrieksbrandweer, vooral ten aanzien van de vlugge wijze van optreden, zooals hij ons 's middags vertelde. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Bazar Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van bovengenoemde vereeniging heeft zich een bazar-commissle gevormd, bestaande uit de heeren A. J. v. Leusen, voorzitter, C. M. Geel hoed, vice-voorzitter, A. G. Lindhout. secre taris, P. Visser, 2de secretaris, W. J. C. Jantjes, penningmeester. G. de Ruyter en H. Schols en de dames Mevr. P. de Boer—Harder, Mevr. C. Boerlage—Kortmann. Mevr. H. Geerlofde Bruyne, Mevr. L. v. LensenBinnerts en Mej. L. Vechtmans. welke zich voorstelt op 28, 29 en 30 September in het vereenigingsgebouw aan den Stationsweg een bazar te organisee ren. De commissie hoopt en vertrouwt op veler medewerking. Behalve stands, waar verschillende voorwer pen te koop zullen zijn, zullen ook tal van at tracties op den bazar aanwezig zijn. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE. HAARLEM, 12 Augustus. Bevallen 10 Augustus: P. C. van Nierop— de Jong, d.; A. C. Mentjox—Besseling, d.; 11 Augustus: M. B. Stamer—van der Mijle, z.; H. GodvlietRoest, d.; W. P. C. Dijkmans— DulkesTruschel, d.; M. A. WernsenGroe nendijk, z.; T. Hartman—Koning, z.; M. M. StootmanPennekamp. Overleden 11 Augustus: A. J. Fortgens— v. d. Boom, 67 j., Aagje Dekenstraat; A. Free- sen, 39 j., M. van Heemskerkstraat. Ondertrouwd 12 Augustus: A. W. F. Middel- berg en J. R. Wefers Bettlnk.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9