Het geslacht Velsen Waar komt het vandaan bijzonderheden omtrent het geslacht velsen. Wij hadden. geschreven, toen jf kennis namen van het werk van Mr. L. Ph. C v. d. Bergh: Oorkondenboek van Holland en Zeeland, uitgegeven door Fred. Muller te Am sterdam en Mart. Nijhoff in Den Haag. In dit werk treffen wij meermalen den naam Velsen aan. Het oudste stuk bevat den naam van Ge- ricüs de Velson en is van vóór 1120. Dat is dus dezelfde als de in de Noord-Hollandsche Arca dia genoemde. Deze naam komt voor in een glaffert van inkomsten, door de abdij van Eg- mond ten tijde van den abt Adallard verkregen. In oudheid daarop volgt een oorkonde van keizer Frederik I van 1156, waarin deze de grenzen bepaalt van het kapittel van St. Marie en Egbert (van Amstel). Hierop komt de naam van Willem van Velsen voor. In een akte van 14 'Januari 1231 van den abt Arnoldus van Egmond staat o.a. de naam van Thetodoricus (Diderik) van Velsen. Den naam Albert van Velsen treffen wij in vier oorkonden aan en wel in een van 14 Octo ber 1261, waarin Arnoud en Walewijn van Al kemade hun goederen te Noordwijk en Lange- veld schenken tot stichting van het Cisterciën- serklooster Leeuwenhorst. In een akte van 2 Januari 1263 over dezelfde schenking komt ook de naam Albert van Velsen voor. Dezen naam lezen wij ook in een oorkonde van Graaf Floris V van 19 December 1266, waarin de Graaf de voorrechten van Leiden vermeerdert en beves tigt en in een andere oorkonde van Floris V, waarin deze als patroon der kerk te Leiden be looft, als de toenmalige pastoor afstand zou doen, twee priesters te zullen voordragen, om aldaar gezamenlijk dienst te doen. Dan lezen wij van een Hendrik van Velsen en wel in een akte van 3 November 1269, waar in Simon van Teylingen, balju# van Noord- Holland, veengronden onder Waddingsveen ver koopt en in een akte van 8 September 1275, waarin Floris V uitspraak doet in een geschil tusschen den abt van Egmond en Floris van Rodenburch over eenige landerijen. Tenslotte zijn er een aantal ooi-konden, waar in de naam van Gerard van Velsen genoemd wordt. Daarbij is een akte van Paus Nicolaas III waarbij deze den cantor van de St. Dona- tiuskerk te Brugge gelast het geschil te beslis sen tusschen de abdis van de adellijke vrouwen abdij te Rijnsburg en eenige edelen. Deze edelen waren Diderik en Simon van Teylingen, Hendrik v. d. Lecke, Diderik van Wassenaer, Jacobus van Weede, Gerard van Velsen en nog enkelen. Dan is er een akte van 27 October 1285 over het bijleggen van een geschil tusschen Gijs- brecht van Amstel enn Floris V. Een aantal edelen stellen zich borg, 'dat de heer van Am stel woord zal houden en verbinden zich Floris V bij te staan, als het anders zou zijn. Aldus verbindt Gerard van Velsen zich voor 20 sol daten. Aan deze oorkonde, aanwezig op het Rijksarchief, zitten 25 zegels, waarbij dat van Gerard van Velsen een omgewende leeuw ver toont. Er is een akte van 22 Juni 1290, waarbij Graaf Floris V aan Gerard van Velsen, die reeds de helft der visscherij in de Zaan bezat, ook de andere helft schenkt. In deze akte noemt Floris V Gerard van Velsen „onsen ghe- trouwen man". Dan is er een oorkonde van 28 Juni 1291, waarbij Florentius, abt van Egmond, Gerard van Velsen beleent met eenige tienden te Hillegom en Beverwijk. In. een andere akte treden Gerard van Vel sen,.'Willem van Egmond en Gerard, heer Wouterszoon, als getuigen op, want hierin ver klaart Floris V, dat deze drie edelen voor hem betuigd hebben, dat Willem van Haarlem, heer SimonszJoon, het Noordeinde van Schermer, Mijzen en Ursem in achterleen zal houden van Gerard, zoon van Voorne. Er zijn twee oorkonden, waarin de vrouw van Gerard van Velsen wordt genoemd en waar uit blijkt, dat zij Hildegonde genaamd was, Hildegonde van Woerden dus. In een akte van 2 November 1287 verklaart Floris V dat Gerard van Velsen met zijn toestemming zijn vrouwe Hildegonde gelijftocht heeft met het ambacht van Noordwijk, de helft der tienden van Be verwijk. en ander goed. Uit een breedere akte blijkt, dat Floris V verklaart, dat Gerard van Velsen opgaf zijne vrouw ter harer lijftocht te willen geven het ambacht van Noordwijk, de helft der tienden van de Wijk (Beverwijk), de halve tol van Haarlem, beide van de markt en van de dagelijksche tollen, benevens de tien den op 't Woud, die Gerard van Velsen hield van Willem van Teylingen. Men ziet hieruit, dat Gerard van Velsen niet weinig voor het onderhoud van zijn vrouw ter beschikking had gesteld. Tenslotte is er een oorkonde van 17 October De werkloosheid. Het aantal bij de Gem. Arbeidsbeurs inge schreven werkzoekenden bedroeg op 12 Augustus j.l. 1574 tegen 1553 op 5 Augustus, ïïf^nwaren 1083 (1088) geheel en 313 (293) gedeeltelijk werkloos; 93 (86) waren geplaatst in een gesubsidieerde werkverschaffing, ^werkzoekend waren ingeschreven 243 UM) bouwvakarbeiders, 151 (134) metaalbe- M6V19 (20) houtbewerkers, 21 (21) land- vE.6Iuers' ,16° (166) havenarbeiders, 184 (191) vissehers, 42 (39) kantoorbedienden, 531 (516) !SeRiders en 223 (213) in overige beroe- pen. Totaal 1574 (1553) mannen boven 18 jaar. Sr10Ware" ineeschr€ve* 63 (53> mannen onder 18 j" (20) vrouwen boven en 8 (6) burgerlijke stand. r oo, v M- G- Aldersvan Zoelen d., eeuweriklaan 15, IJmuiden; A. Schager— KomPasstraat 59, IJmuiden; I. M. c Kuiper d., Bloemendaalsche straatweg o. santpoort; D. de GrootSchaf er d., Assen; verwoerd-Troost d., Meerweidelaan 30 veisen-N" A'. C. Maas—van Hetérend., Hoofd- ^aat 103, Santpoort; W. Prinsse—Verdikt z-, Tusschenbeekweg 43, IJmuiden; P. de eruine—de Vries z.. Wüstelaan 11, Santpoort; tt'J VelImga—Buis d., Zanderstraat 27 muiaen; a. Paapvan der Schalk d., Pr. HoJw^ftraat 35, IJmuiden; A. Elzinga—van «er Heide, d., Trompstraat 104 IJmuiden; on, ;tA' WijkerKerkhoff d., Trompstraat umuiden; D. Keur—Vlieland d., Conrad- mÏu 1 r0(X*' Umuiden; A. H. Hoogbruin sen van Vo°rst d., Stationsweg 79, Vel- Overleden; M. C. de Jong 76 j., ongehuwd, S8pmanlaan 2- Velsen; A. J. Becker 55 j„ entgen., van W. Kuiper, Wijkerstraatweg 250 ïsen-N., m. Poot 70 j., echtgen. van C. hegjes, Kerkweg 28 Velsen. 1299, waarin de neef van. Floris V, Jan van Avennes, graaf van Henegouwen en graaf Jan I zich verbinden zich nooit te zullen verzoenen met de moordenaars van Floris V. Als moor denaars worden in dat stuk genoemd Gerard van Velsen, Gijsbrecht van Amstel, Herman van Woerden, Jan van Cuyk en Jan van Heus- den. In dat verbond werden opgenomen de steden Dordrecht, Mi'ddelburg, Zierikzee, Lei den, Delft, Haarlem, Alkmaar en Geertrui- denberg. Bedoeld zal wel zijn, dat men zich verbond nimmer vrede te sluiten met nazaten van ge noemde edelen, die naar 't buitenland waren gevlucht. Wij hebben dus nu al een aardige geslachte lijst en wel: Gericas van Velsen 1120 Willem van Velsen 1156 Diderik van Velsen 1231 Albert van Velsen 1266 Gerard van Velsen 1266 Hendrik van Velsen 1269 Arnoldus van Velsen 1310 Geertrudis van Velsen 1307 Clarisse van Velsen 1327 In de Egmonder oorkonde komt ook nog een Rodulphus van Velsen voor, dien wij vinden in Fontes Egmundenses van Prof. O Oppermann, uitgegeven door het Historisch Genootschap te Utrecht. Deze wordt vermeld in een oorkonde van den abt Lubbertus van Egmond van om streeks 1215. Deze wordt daar genoemd bij de presbieters of oudere monniken. Ook in het adellijk vrouwenklooster te Rijnsburg zijn en kele 'dochters uit het geslacht Velsen geweest. Uit ons lijstje kunnen we opmaken, dat Al- bert, Gerard en Hendrik van Velsen vermoede lijk broeders zijn geweest. G. VOET. IJmuiden. Crematie E. Frater Sinid. Onder veel belangstelling heeft gistermiddag in het crematorium te Driehuis de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer E. Frater Smid, directeur der Visscherij maatschappij en Zwarte Zee, Pool- zee enz. alhier, overleden te Overveen. Namens de Vereeniging van reeders van visschersvaartuigen waren aanwezig de heeren Joh. Polderman, voorzitter en F. P. Vermeulen secretaris. Verder waren er de heeren Ir. F. H. Luchsinger, directeur der N.V. Hera alhier, W. F. Fournier, technisch ambtenaar bij het Stoomwezen alhier, W. Lagendijk, oud-expert bij de Scheepvaartinspectie alhier; D. J. K. Wetselaar, gep. kapitein-apotheker van het Ned. Ind. leger, Overveen, G. Prins, directeur van de Visscherij maatschappij Zwarte Zee, Poolzee enz., G. H. L. van Scherpenzeel, in specteur der Ned. Telegraaf Mij. Radio Holland Driehuis, C. de Pater, Haarlem, J. W. de Groot e.a. Er werd niet gesproken. De organist speelde „Ases Tod" uit de Peer Gynt-suite van Edv. Grieg en bij het dalen van de kist het Largo van Handel. De zoon, de heer J.ac. Frater Smit, dankte voor de belangstelling. Buurtvereeniging „Willebrord- straat". Gisteravond werd in het Verenigingsge bouw „Willebrord" een vergadering gehouden met als doel de. oprichting van een buurt vereeniging. Daar bij de geboorte van. prinses Irene tal van straten in IJmuiden versierd waren, heb ben eenige bewoners van de Willebrordstraat gemeend, dat het we'nschelijk was om ook voor deze straat een buurtvereeniging op te rich ten, opdat ook hier bij feestelijke gebeurte nissen een versiering- aangebracht zou kunnen worden. De vergadering werd geopend door den heer B. Kossen, die namens het voorloopige comité het doel der vergadering in het kort uiteen zette. Nadat een bestuur gekozen was, werd be sloten, op 31 Augustus de Willebrordstraat te versieren. Bij de verdere besprekingen werd men het er over eens, dat de vereeniging ook beoogt het behartigen der belangen der be woners. LANGS DE STRAAT. De hangende tuinen van IJmuiden. Het is een zeer opvallend verschijnsel, dat in deze tijden, nu op alles en alles bezuinigd moet worden, onze plantsoenen uitstekend verzorgd worden. Waar je ook komt, overal zien de grasvelden en de bloemperken er keurig uit. Zelfs in Velsen-Noord, waar men wel eens reden tot klagen had, wordt de zaak nu behoorlijk verzorgd en je vraagt je wel eens af, hoe onze plantsoenopzichter en z'n anderhalf man personeel alles zoo goed onder houden kan voor het beetje geld, dat voor het onderhoud van onze plantsoenen op de beij grooting is uitgetrokken. Het publiek waardeert dat; of ook de jeugd voldoende achting voor de bloementjes heeft, zou ik niet durven beweren, maar er is een goed middel om haar deze achting bij te bren gen en dat is, alles zoo mooi mogelijk maken. En dan moeten de ouders en de onderwijzers vooral niet nalaten de kinderen er op te wij zen, dat ze al dit moois moeten ontzien, dat de mooie groene grasvelden geen speelplaat sen en de bloemen die er in staan geen snij bloemen zijn enz. Jammer, dat er doormijn loflied een valsche noot klinkt, waaraan de dirigent z'n aandacht zal moeten schenken. Kent gij de hangende tuinen van IJmui den? Dacht u misschien, dat die alléén maar te vinden waren in het oude Babyion? Richt uw schreden door de Kennemerlaan en wandel naar de Julianabrug. Kijk goed uit naar het verkeer, dat van alle kanten op u komt afstormen. Stel u veilig op de vlucht heuvel midden op de brug. Wat ziet uw oog links en rechts? Boven de spoorlijn, buiten de monumentale brugleuningen hangen „onze" tuinen. De weelderigste plan ten met een bloemenpracht, die herinneringen in u levendig doet worden aan de beroemde Heemsteedsche Flora'szouden hier ge plant kunnen worden. Maar wat er groeit en bloeit is een verzame ling onkruid, zoo rijk dat mijn biologische kennis te kort schiet, om er een eenigszins behoorlijke opsomming van te kunnen geven. Waar wij IJmuidenaren dan ook trotsch op kunnen zijn, niet op onze hangende tui nen. Hebben onze stadsbloemisten hoogtevrees dat ze de randen langs het viaduct tot een wildernis laten worden? Of durven ze hier niet te komen uit vrees voor een nieuwe ontplof fing? Ik hoop maar, dat dit niet zoo is. En dat ze, liefst dezen zomer nog, naar de Julianabrug zullen komen om het onkruid te verwijderen en in de plaats daarvan in de daarvoor be stemde randen wat geraniums of viooltjes, zinnia's of petunia's planten, die kleur en geur verschaffen aan deze omgeving, waar zoo weinig kleur is en de geur die er ver spreid wordt afkomstig is van de pufschuit- jes of de vischmeelfabrieken. Laten ze de Hangende Tuinen van IJmuiden tot een sieraad van dit stadsdeel maken, op dat de vele vreemdelingen, die hier passeeren op weg naar het strand of de havens als ze thuis hun belevenissen van den dag vertellen, waarvan met eere gewag maken. S. B. 14 Augustus: AANGEKOMEN. Bess m.s. Oslo Adria s.s. Gdynia Houtman m.s. Danzig 15 Augustus: Texelstroom s.s. Liverpool Ajax s.s. Stettin Soya IV m.s. Sundsvall Boston Trader m.s. Gr. Yarmouth Zephir s.s. Hamina Simon Bolivar s.s. West Indië Regulus s.s. Londen Ferrum s.s. Wasklot VERTROKKEN. 14 Augustus: Ingolf kr. Noordzee Rita s.s. Gothenburg Wim m.s. Rotterdam Sevzaples m.s. Leningrad Patria s.s. Rotterdam Algol m.s. Londen 15 Augustus: Sonnenfelde m.s. Memel Poelau Roebiah m.s. Hamburg Terug van de toeristenreis. Het 2 dezer van Amsterdam naar Ierland er Noorwegen vertrokken Nederlandsche stoom schip Costa Rica keerde gistermiddag van de toeristenreis terug. Het schip kwam nu via Hamburg, waar het bijgeladen had voor West- Indië, waarheen het schip op de afvaartdag, a.s. Vrijdagmiddag, met de door deze reis geboekte passagiers zal vertrekken. Handboek voor de eti quette. Het eerste werk over de regelen der etiquette dateert uit de 15de eeuw; 'het is het „Boke of nurture" door John Russell. Hierin worden nauwkeurige voorschriften gegeven, hoe men zich in het dagelijksch leven en in den omgang met hooger geplaatsten heeft te gedragen. Hulk. Dit oud-Hollandsch woord voor een klein, broos vaartuigje ontleent zijn naam aan een 16e-eeuwsch log, lomp zeilschip, bestemd om lading over zee te vervoe ren, „hulk" genaamd naar het Latijnsche woord „hul- ca" (Vrachtschip). Tegen woordig: wordt het woord uitsluitend nog gebezigd voor den kalen, ontredderden romp van een schip. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ZWITSERLAND. Een trein van de Simplonlijn ontspoorde bij het Italiaansche grensstation Domodossola. Ver scheidene wagons werden vernield en zes personen kwamen daarbij om het leven. Groot verlies voor het Leger des Heils. Broeder Bos bij een auto-ongeval onder Ridderkerk gedood. De heer J. N. Bos. Het Leger des Heils van IJmuiden heeft een gevoelig verlies geleden, een verlies, waarvoor het moeilijk zal zijn, den omvang te realisee- ren. Bij een auto-ongeval is zijn ijverige secre taris, de man die de leiding had in zoovele Legerzaken, de heer J. N. Bos om het leven gekomen. Zijn schoonvader, onze plaatsgenoot, de 67-jarige heer J. J. Smit, kapitein van den loodsafhaler „Junior", die bij den heer Bos in de auto zat werd bij dit ongeluk ernstig gewond. Hoe het ongeluk geschiedde. De heer Bos was per auto op weg naar Breda. Op den Rijksweg van Rotterdam naar Dordrecht kwam bij het kruispunt nabij de Waalhaven van de tegenovergestelde richting een vrachtauto aanrijden, die beladen was met houten raamkozijnen. Deze auto wilde naar links rijden, vóór de auto van den heer Bos om, die vermoedelijk van meening is ge weest, dat hem voorrang verleend zou wor den. Er volgde een hevige botsing. De heer Smit werd uit de auto geslingerd, terwijl de heer Bos achter het stuur beklemd raakte. De auto was aan den voorkant geheel inelkaar gedrukt. Met moeite en zoo voorzichtig mogelijk werd de heer Bos uit de auto gehaald. Door de zor gen van den G.G.D. van Rotterdam werden beide slachtoffers naar het nabijgelegen Zui derziekenhuis der gemeente Rotterdam over gebracht. De heer Bos is spoedig na aankomst aldaar overleden. De heer Smit werd aldaar ter verpleging op genomen. De beide auto's werden in beslag genomen en naar het politiebureau van Ridderkerk ge sleept. J. N. Bos was 45 jaar en gehuwd. Hij dreef een kruidenierszaak in de Gerard Doustraat. Maar hij werd een geziene figuur en een be minde persoonlijkheid, doordat hij al zijn gaven van hoofd en hart ten dienste stelde van het Leger des Heils en van vele andere maatschappelijke instellingen. De heer Bos kwam in 1917 als dienstplich tige in IJmuiden in garnizoen. Reeds als jon gen van 15 jaar, toen hij nog in Weesp woonde, was hij aangesloten bij het Leger des Heils. Als soldaat bij het 16e regiment infanterie verzamelde hij eenige kameraden van zijn beginselen om zich heen en begon hij met evangelisatiewerk onder zijn krijgsmakkers. Bij de demobilisatie bleef hij in IJmuiden. Toen IJmuiden een Legerkorps kreeg nam broeder Bos als oud Heilssoldaat weer direct zijn plaats in de gelederen in en spoedig werd hij aangesteld als secretaris. Drie jaar ge leden mocht hij van het hoofdkwartier een mooie onderscheiding voor zijn belangrijk werk ontvangen. De heer Bos nam een werkzaam aandeel in het reclasseeringswerk en verder had hij zit ting in verschillende crisis- en steuncomité's, waar men hem wegens zijn ijver ten zeerste respecteeerde. Het bericht van zijn plotselingen dood heeft in Legerkringen groote verslagenheid ver oorzaakt. Omtrent den toestand van den heer Smit vernamen wij. dat deze vannacht iets geslapen had en ook het bewustzijn af en toe terug keerde. Zijn toestand is echter wel ernstig, hoewel deze niet direct levensgevaarlijk wordt geacht. vertrekken. Na terugkeer zal het schip voor de eerste maal naar Ned. Indië vertrekken. Hout voor Velsen. Het Finsche stoomschip Zephir is van Hamina aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen, welke aan den ooste lijken steiger gelost wordt. Gereed met herstellingen. Het stoomschip Berenice van de IC. N, S. M. dat de vorige maand naar Rotterdam vertrok om verschillende herstellingen uit te voeren, is daarmee gereedgekomen en zal a.s. Donderdag wederom naar hier komen om in Amsterdam te laden. IJzerversclieping. Het Zweedsche stoomschip Venersborg arri veerde gistermiddag van Amsterdam komende aan het Hoogovenbedrijf, alhier, om een partij ijzer bij te laden voor Zweden. Daarna is het schip weer naar de hoofdstad teruggekeerd om verder stukgoederen in te nemen. Reis aanvaard. Het Sovjet-Russische motorschip Savzaples, dat, zooals wij uitvoerig berichtten, brand aan boord gehad heeft, kon Maandagavond weer de reis aanvaarden. De schade is niet zoo omvang- rijlc gebleken, zoodat het schip in het geheel geen extra oponthoud heeft gehad. Herstel van de aanvaringsschade. Het Nederlandsche stoomschip Heemskerk (meergemeld), dat door aanvaring schade be- aan den voorsteven, is nu opgenomen in het dok van de Nederlandsche Dok Mij. te Amsterdam waar men de schade definitief zal herstellen voordat het schip de reis naar Beira zal kunnen aanvaarden. Zieke opvarende geland. De Fransehe stoomtrawler D I 655 uit Diep pe is bier biimengewomen om een zieke op varende aan wal te brengen. De man werd per ziekenauto naar het Anthoniusziekenhuis overgebracht. DRIEHUIS Xuto in de sloot. Een heer uit Dordrecht, die gistermiddag een crematieplechtigheid alhier zou bijwo nen, is met zijn auto niet de begraafplaats opgereden, maar sloeg het stuur linksom en daarna rechtsom, waarna hij in de wegsloot reed, precies tegenover huize Westerveld. Een Fordauto kwam spoedig te hulp, de heer uit Dordrecht ging weer achter zijn stuur zitten en de Ford trok de auto spoedig uit de sloot. De auto uit Dordt had maar weinig schade bekomen en de eigenaar kon er weer mee naar Dordrecht terugkeeren. Machïneschade. Het op reis van Amsterdam naar Bremen zijn de Duitsche stoomschip Astarte moest ten ge volge van bekomen machïneschade dicht bij Buitenhuizen vastmaken. Men slaagde er echter met eigen middelen in, de schade te her stellen zoodat het schip de onderbroken reis naar de bestemming kon voortzetten. Kruistocht voortgezet. De Deensche politiekruiser Ingolf heeft na een kort bezoek aan de hoofdstad zijn kruistocht in de Noordzee voortgezet. Opnieuw op toeristenreis. Het nieuwe passagiersschip Oranje, dat Maan- 1 dagmorgen van Madeira terugkeerde met een groot aantal toeristen, zal a.s. Vrijdag opnieuw met een ander contingent toeristen derwaarts WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM De VZV-dames, die reeds enkele weken gele den het kampioenschap in de damesafdeeling van den kring Haarlem bevochten, behaalden ook in Augustus twee groote overwinningen, die beide in de dubbele cijfers liepen: Haarlem 3 ging ten onder met 14—0 en HZV werd met een 10—0 ne derlaag naar Hillegom teruggestuurd. Een verrassing was de 43 nederlaag van de HPC dames tegen Haarlem 2, te meer waar de Heemsteedschen met rust een 30 voorsprong hadden. DWR 3 bezet nu definitief de tweede plaats, zooals uit het ranglijstje blijkt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. V. Z. V. 9 8 1 0 17 51—2 D. W. R. 3 10 6 2 2 14 25—14 Haarlem 2 9 5 1 3 11 2513 H. P. C. 8 4 0 4 8 27—15 H. Z. V. 9 1 2 6 4 13—34 Haarlem 3 9 0 0 9 0 671 In de eerste klasse heeren moeten nog enkele wedstrijden gespeeld worden. De kampioen, HPC 4 moet nog tegen Zandvoort en tegen Haarlem 3, terwijl Zandvoort nog een wedstrijd tegen HVGB 4 moet inhalen. Haarlem 3 won met 3—1 van VZV 3. H. P. C. 4 6 6 0 0 12 25—5 V. Z. V. 3 8 5 0 3 10 24—17 Haarlem 3 7 3 2 2 8 128 Zandvoort 6 1 1 4 3 816 H. V. G. B. 4 7 0 1 6 1 9—32 KZ en HZV staan beide gelijk in de tweede klasse; zij moeten een beslissingswedstrijd spe len. Een van deze beide ploegen moet naar de eerste klasse promoveeren, terwijl HPC 4 weer in K. N. Z. B. verband zal moet engaan spelen, evenals de Velsensche dames. De laatste wed strijd in deze klasse was een gelijk spel tusschen de vijfde zeventallen van HPC en DWR (22) K. Z. 8 6 0 2 12 21—3 H. Z. V. 8 5 2 1 12 17—5 D. W. R. 4 8 4 2 2 10 17—9 H. P. C. 5 8 1 2 5 4 6—18 Velserend 8 1 0 7 2 531 Halfweg 2 was reeds lang kampioen in de der de klasse. De eindstand in deze afdeeling mogen wij als bekend veronderstellen. De Haarlem-adspiranten kunnen zich de vol gende week bij een gelijk spel tegen de DWR jongeren kampioen noemen. Wint echter DWR, dan is een beslissingswedstrijd tegen de HPC ad- spiranten noodzakelijk. Haarlem a 5 4 0 1 8 22—11 H.P. C. a 63218 19—9 D. W. R. 5 2 1 2 5 14—8 V. Z. V. 6 0 15 1 3—30 Het programma voor de komende week is als volgt: 15 Aug. HPC—VZV (dames) Haarlem 3—HPC 4. 18 Aug. HZVHaarlem 3 (dames)' 22 Aug. ZandvoortHPC 4 Haarlem bHVGB (adsp.) 23 Aug. DWRHaarlem a (adsp.)

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3