Waar komt het vandaan Als er een vierde wethouder komt. f THALIA THEATER „Muiterij aan boord" en „Texas Avonturier". Victor Mc.Laglan speelt de hoofdrol in de film „Muiterij aan boord" waarvan de oor spronkelijke titel „Pacific Liner" luidt. De Tel. schreef over deze buitengewone rolprent: Midden op den Oceaan vaart een vrachtschip met eenige tientallen passagiers aan boord. En terwijl dit schip de stormen trotseert zijn de opvarenden aan dek zich niet bewust, dat zij gelijk de stoere eerste machinist het uitdrukt, „op het deksel van een doodkist dansen". Want beneden in de stookplaatsen sterft de eene stoker na den anderen aan de cholera, aan boord gebracht door een Chinee- sche verstekeling. Een spannend gegeven, op uitermate boeiende wijze uitgebeeld door den eersten machinist (Victor Mc Laglen) en den scheepsdokter (Chester Morris), beiden strij dend tegen een gevreesde ziekte: de rokter die de zieken wil redden, de machinist die den moed onder de gezonden tracht te bewaren. Victor Mc Laglen. De stokers leven in een hel. Eiken dag wordt er een weggesleept; cholera! Eiken dag wordt het werk zwaarder, naarmate er minder mannen beschikbaar zijn. Niemand van hen mag aan dek komen; allen zijn geïsoleerd om de bemanning daarboven niet te besmetten. Zoo groeit de ontevredenheid onder de uit geputte stokers, die, overwerkt en door vrees voor de ziekte bevangen, tenslotte tot muiterij overgaan. Het hoogtepunt van het spel! Het is de eerste machinist, die, zélf door cholera aan getast ten slotte de situatie redt en de mannen weet te overreden. Inmiddels speelt zich nog een boeiende strijd af tusschen den scheeps dokter en den machinist, die beiden in de scheepsverpleegster (Wendy Barrie) ge ïnteresseerd zijn, met het gevolg, dat de ma chinist door zijn tegenwerking het gevaar nog vergroot. Alle rollen in deze film zijn uit nemend vertolkt. Het is een sterk spel, dat met een voortdurend crescendo, zonder inzinking, de spanning er in houdt. Aangrijpend, boeiend en menschelijk. Kortom; een film, die pakt. Als tweede film vertoont het Thalia Thea ter .Texas Avonturier" met George O'Brien als Captain Steele van de bereden Wild-West politie die de orde schept onder de bandieten van Texas. Verjonging van de Kalverstraat. Door den heer W. N. Groenewoud alhier zal aan de Kalverstraat 23-25 een nieuw woonhuis met drukkerij gebouwd worden Het programma van „DE POM": „De dorpsdetective" en „Cassidy's Offer". Wilbur Meeks is bediende bij den drogist „Doe" in het stadje Willow Springs. Deze dro gisterij wordt tevens bezocht door de bus-rei zigers, die hier ververschingen gebruiken. Wil bur is derhalve ook een prima bav-mixer. Op zekeren dag blijft een bus-passagier ach ter, de beruchte bankroover, Duke Temple. Duke vraagt Wilbur hem naar een verlaten hotel letjes te brengen en als Wilbur hem vraagt, wat hij daar moet doen, hangt Duke een ont roerend verhaal op van een medaillon, dat zijn moeder daar verloren heeft. Even later wordt Duke gearresteerd en Wil bur Meeks voelt zich de held van den dag. Hij komt in alle kranten te staan en voorspelt een enorinen toeloop van toeristen naar de dro gisterij. 's Avonds gaat hij een bezoek brengen aan Lake Side Inn, het verlaten hotel, waar Duke heen wilde en hij ontdekt dan, dat het niet langer onbewoond is. De nieuwe bewoonsters, Betty Martin en haar tante, willen het hotel opnieuw exploiteeren en Wilbur belooft hen een leening van de bank te bezorgen. Maar zijn vlug gedane belofte kon hij niet gestand hou den, want niemand wil zijn geld in deze onder neming steken. Wilbur's voorspelling, dat Willow Springs tal van toeristen zal trekken, wordt echter be waarheid. Deze toeristen zijn echter allemaal boeven en leden van het zware gilde, die trach ten het geld van Duke's laatste bankroof op te sporen. Er bestaat een algemeen vermoeden, dat dit in Lake Side Inn verborgen is. Door al dezen toevloed van gasten kan Wilbur toch nog het geld van de bank los krijgen en de openings avond verloopt heel gezellig, tot Wilbur in zijn speech, doelend op het medaillon, zich laat ont vallen, dat Duke's grootste schat in dit huis verborgen is. De gasten haasten zich naar bo ven en beginnen 's nachts het huis af te bre ken. Betty haalt Wilbur er bij, die toevallig het geld vindt. Maar een der bandieten neemt het hem af, bindt hem vast en gaat dan op de vlucht. De sheriff komt en verdenkt Wilbur, maar Betty helpt hem los te komen en samen zetten zij den bandiet na, dien zij na vele avonturen weten te arresteeren, na eerst de an dere bandieten onschadelijk te hebben ge maakt. Wilbur Meeks is ten tweeden male de held van den dag. Hij is rijk door het geld der uitgeloof de belooningen voor de arrestaties der bandie ten. Het hotel is een succes en het mooiste van alles is, dat Betty er in toestemt zijn vrouw te worden. Ziedaar de inhoud van de eerste hoofdfilm. Over de tweede, Cassidy's offer behoeven we weinig te zeggen. Ieder kent de buitengewoon spannende Cassidy Wild-Westfilms. Het zal ook in deze film wel spannen. IJinuiden voorhaven van Dantzig? Alhier is binnengekomen de motorlogger DZG XXII (ex KW 121) thuisbehoorende in Dantzig, met 18 last pekelharing. De haring is in de kelders van den Rijksvischafslag ge lost. AANGEKOMEN. 16 Augustus: Kaupanger s.s. Rouaan Berenice s.s. Rotterdam Ingrid Horn m.s. West Indië 17 Augustus: IJstroom m.s. Lieth Excelsior m.s. Londen Pan Norway m.s. Stettin Sandhill m.s. New Castle Marne m.s. Parijs Regeja m.s. Londen Polydorus m.s. Hamburg Megara m.s. Curagao VERTROKKEN. 16 Augustus: Regulus s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Odysseus s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen Theseus s.s. Kopenhagen Rhein 's.s. Hamburg Prowess m.s. Londen Ras Tanui'a sl.b. Londen 17 Augustus: Kaupanger s.s. Kemi Nordmark s.s. Memel Charterhague s.s. New Castle Wachtel s.s. Antwerpen Simon Bolivar s.s. Noordkaap (toeristenreis) Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier binnen 84 stoom- en motorschepen, waarvan er 77 voor Amsterdam bestemd waren, 3 voor IJmuiden en 4 voor Zaandam. VlQotvermindering. Het Nederlandsehe motorschip Grietje is aan een reederij in Italië verkocht en te Antwerpen, waar het lag, aan de nieuwe eigenaresse over gedragen. Het is gisteren onder de vlag van het nieuwe land met den naam Conté Ciano naar Italië in zee gegaan. Vlootuitbreiding. Het nieuwe motorkustvaartuig Solent werd dezer dagen met gunstig gevolg van de N.V. Scheepswerf Vooruitgang te Foxhol (Gr.) te water gelaten. De bouw geschiedt voor rekening van den heer K. Pronk te Groningen, terwijl het schip, dat 350 ton d.w. groot is, zal worden uit gerust met een 200 P.K. Bronsmotor. Onmiddel lijk nadat dit schip van stapel geloopen was werd een begin gemaakt met de kiellegging voor een kustvaarder eveneens 350 ton d.w., waarvan de heer J. Sloots te Groningen de opdracht gever is. Ontscheping passagiers en stukgoed. Heden arriveert het Duitsche motorschip Ca- ribia van West Indië alhier in de Buitenhaven met de voor Amsterdam bestemde passagiers en stukgoederen. Na een kort oponthoud zal het schip de reis naar Hamburg voortzetten, vanwaar het op 27 dezer alhier terugkeert voor de in name van de voor het schip geboekte passagiers met hun bagage voor de „West". Om te dokken. Heden arriveerde het Noorsche tankmotorschip Pan Norway in ballast van Stettin naar Am sterdam om in het dok van de Amsterdamsche Droogdok Mij; aldaar eenige herstellingen te ondergaan. Uitbreiding Italiaansche tankvloot. Het 5248 b. r. t. metende Noorsche tankstoom schip Altera van de reederij Prebensen Blalc- stad te Risör, dat ultimo Juli van Danzig te Vlaardingen arriveerde, is onlangs naar Italië verkocht. Onder de nieuwe vlag is het schip, ge naamd Mediceo, dezer dagen via Antwerpen naar de nieuwe thuishaven, Livorno, vertrokken. Aanvaringsschade. Het Woensdag j.l. van Westervik naar Deven ter met een lading steenen alhier binnengekomen Nederlandsehe motorschip Gees is op. deze reis te Holtenau in aanvaring geweest met het Duit sche motorschip Thüringen. Ten gevolge hier van bekwamen beide schepen slechts lichte schade, zoodat ze de reis konden vervolgen. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken motorschip Christiaan Huygens passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van acht Meter. Opbrengst der loodsgelden. In de afgeloopen maand bedroeg de opbrengst der loodsgelden f 70.336 tegen f 65.406 in dezelfde maand van het vorige jaar. Geraamd was een bedrag van f 62.500. Over de eerste 7 maanden van dit jaar be droeg die opbrengst f493.287 tegen f292.193 over dezelfde periode van 1938. Voor deze opbrengst was een bedrag van f 437.500 geraamd. Scheepsbouw voor buitenland. Van hier vertrok gisteren naar Londen de bij de firma G. H. Bodewes te Hasselt gebouwde zeesleepboot Ras Tanura. Dit schip is voor reke ning van één der grootste Engelsche reederijen gebouwd om in Engelsch Indië in dienst te wor den gesteld. De teraardebestelling van den lieer J. N. Bos. Een uitvaartdienst in de Legerzaal. In verband met de teraardebestelling van den zoo jammerlijk om het leven gekomen heer J. N. Bos, secretaris van het Leger des Heils alhier vernemen wij, dat Zaterdagmid dag 2 uur in de Legerzaal de uitvaartdienst gehouden wordt. Deze dienst wordt geleid door majoor Kerkman uit Amsterdam. Na den dienst vindt te 3 uur de teraardebestelling plaats op de algemeene begraafplaats. Des avonds 8 uur wordt een gedenkdienst gehouden, die geleid wordt door kapiteine de Pree-Edelkoort. Het hoof<lklasse-tieiital van D. C. IJ. yoor de a.s. clubcompetitie. In het komende damseizoen zal moeten blijken of het eerste tiental van D. C. IJ. nu werkelijk zooveel van zijn kracht heeft in geboet. Wel zal het tiental het moeten doen zonder Leijte, Mertens, Baastra en Suyk, maar eenige opkomende krachten zullen hun plaatsen in nemen. Deze week heeft het bestuur van D. C. IJ. aan den dambond het volgende -hoofdklasse- tiental opgegeven: Bord 1 B. Du-kei, 2. H. Laros, 3. A. Ligthart, 4. II. Buis, 5. T. Postma, 6. H. de Boer, 7. G. Postma, 8. K. de Jong, 9. F. Dukel, 10. H. v. d. Heijde. Reserves zijn: C. Broek, R. Hühl, J. Kra mer. Het tweede tiental van D. C. IJ. speelt in de eerste klas N. D. B. Dit tiental luidt als volgt: 1. C. Broek, 2. R. Hühl, 3. J. Kramer, 4. Brand. 5. H. Schaap, 6. J. v. Straten, 7. J. Smit, 8. H. de Wolff, 9. P. v. d. Velde, 10. D. Ott. Als reserves zijn aangewezen J. Bal, T. Hoek, C. Beets, J. de Vlugt, L. Koetsier, Mer- we E. Broek, A. Schagen, W. v. Leeuwen, P. Kuyk, J. Visser Jr.. J. Visser Sr., D. Waal, P. Veen, P. Kok, C. Boon, H. Liehtendahl. D. C. IJ. zal dit seizoen met 4 tientallen in de competitie deelnemen. De derde en vierde klas zullen pas beginnen wanneer hoofd- en eerste klas zullen zijn ge ëindigd. Als bijzonderheid kunnen wij nog mededee- len dat door de wedstrijd-commissie is afge schaft de eindstrijd eerste klas voor het club- kampioenschap van Nederland. Om den meestertitel. Deze week is de beslissing gevallen, welke spelers dit jaar Noord-Holland zullen verte genwoordigen in'den eindstrijd om den mees tertitel. Het is Meure gelukt tegen Abe de Jong remise te spelen, waardoor Meure (Haar lem) en Laros IJmuiden in October a.s. zullen uitkomen in den strijd om den meestertitel. Een beroemde film in REX THEATER": „Mayerling". Deze film, die overal waar zij vertoond werd een buitengewoon groot succes had, zal ongetwijfeld tal van bezoekers naar het Rex Theater voeren. Alle bladen waren vol lof óver deze prachtige film van den Russischen re gisseur Anatole Litvak, die de Fransche film industrie reeds met zooveel uitstekende films verrijkt heeft, waarmee hij niet weinig tot den opbloei der Fransche filmkunst heeft bij gedragen. Rudolf van Habsburg, zoon van Keizer Frans Jozef van Oostenrijk, moet in het be lang van den staat, tegen zijn eigen wil, trouwen met aartshertogin Stephanie. Hij bekommert zich echter niet om dit huwelijk en leeft het leven van zocvele hovelingen van zijn tijd, een leven van uitgaan en plezier, waarin hij vergetelheid tracht te vinden voor de conventies van het Weensche hof, waarin hij gevangen is. Op een dag ontmoet hij de jonge Marie Vetsera. Zij voelen zich zeer tot elkaar aan getrokken, waaruit een liefde tusschen deze twee jonge mensehen ontstaat. Rudolf besluit den Paus cm ontbinding van zijn huidig hu welijk te vragen, teneinde met Marie Vetsera te kunnen trouwen. Zijn vader komt op de hoogte van dit verzoek en dreigt met het jonge meisje in een kloostere te zullen plaat sen, indien Rudolf voet bij stuk houdt. Rudolf verzoekt zijn vader adn afscheid van Marie te megen nemen, die hem hiervoor 24 uur de gelegenheid geeft. Beiden vertrekken ongezien naar het slot Mayerling en vinden slechts één oplossing, waardoor zij voor eeuwig met elkaar verbon den zullen zijnde dood. Voor de pauze wordt vertoond „Ik geef een Millioen" met Warner Baxter in de hoofd rol. Kringloop der aarde. Hip- parchus, een in de 2de eeuw levend sterrenkundige, was de eerste die tot de slotsom kwam dat de aarde een ellipti sche baan beschreef. Hij maak te berekeningen volgens wel ke de lengte van 12 maanden slechts 12 seconden verschil de met die, welke men thans als juist aanneemt. Wilde haver zaaien. Dit Engelsche spreekwoord, het welk beteekent dat iemand zijn jeugd verboemelt, dankt zijn oorsprong aan een soort onkruid, dat enkele eeuwen geleden op de graanakkers welig tierde en op haver ge leek, zoodat de boeren het „wilde haver" noemen. Na tuurlijk was het geheel waar deloos, zoodat het zaaien er van noodelooze moeite betee- kende. Scène uit „Mayerling". Waar moet zijn jaarwedde vandaan komenl Geruimen tijd geleden hebben wij er reeds op gewezen, dat de kans groot is, dat het nieuwe wethouders-college zal worden samen gesteld uit vier wethouders, waarvan dan de< vierde een der beide vrijzinnige raadsleden, arts A. J. van Le-usen zou worden. Er zijn omtrent de in Septembere te houden wethoudersbenoemingen nog geen mede deelingen gedaan. Wel weten we, dat er tal van besprekingen zijn gehouden en naar het geen ons dezer dagen ter oore kwam is de kans op de benoeming van een vierden wet houder zeer groot. Naar wij verwachten zal dienaangaande wel spoedig een officieuse mededeeling verschijnen. Het is voor een buitenstaander moeilijk te beoordeelen of de werkzaamheden der wet houders zoo omvangrijk zijn, dat drie wet houders en de burgemeester met „Onderwijs" onder zich het werk niet af kunnen. Te oor- deelen naar hetgeen de burgemeester bij de behandeling der gemeentebegreoting voor 1938 zeide, in antwoord op de in verband met de verdeeling der werkzaamheden in het Col lege gedane opmerkingen van de zijde van den Raad is er vooralsnog geen behoefte aan een vierden wethouder. In het betreffende raadsverslag in ons blad lezen we o.a.: „Spreker (de voorzitter) ontkent, dat hij een overbelaste motor is. Als men hem vroeg, of hij meer dan wel minder werk wenschte, zou hij zeggen: „geef mij maar wat meer werk". Laten we die zaak (de verdeeling der werkzaamheden door het College) maar rustig laten zooals ze is". Duidelijker kan het niet. De burgemeester die zooals we reeds opmerkten, „Onderwijs" beheert, kan het werk af; hij zou-, er zelfs nog wel wat bij kunnen doen. Wanneer we een vierden wethouder krijgen, zal deze ongetwijfeld wethouder van Onder wijs moeten worden, tenzij men den heer Dunnebier, die behalve Openbare Werken ook nog de Bedrijven onder zich heeft, zijn taak wil verlichten en den vierden wethouder met de Bedrijven gaat belasten. Dit laatste lijkt ons echter zeer onwaarschijnlijk; de vierde wethouder krijgt ongetwijfeld Onderwijs. Maar wie zal dat betalen? Het valt niet te ontkennen, dat de econo mische toestand in onze gemeente er den laatsten tijd niet slechter op is geworden. Het zielental neemt gestadig toe, zelfs sneller dan normaliter verwacht mag worden. En des ondanks is het aantal werkloozen minder dan dit in de crisisjaren geweest ise. Maar een jemeente ondervindt de reactie der gebeur tenissen pas één of twee jaar nadien. En daarom is ook nu nog de grootste zuinigheid geboden, zoodat de noodzakelijkheid van een vierden wethouder wel duidelijk aanwijsbaar dient te zijn,voor en aleer de Raad besluit tot uitbreiding van het College over te gaan. Maar afgezien van het feit of de gemeente zich de weelde van een vierden wethouder zou kunnen en mogen veroorloven moeten we naast de vraag: „Wie zal dat betalen?" een tweede vraag stellen n.l. „waar moet het eld vandaan komen?" Dat lijkt hetzelfde, maar het is toch iets anders. Want er moet rekening gehouden worden met de begrooting en op de begrooting voor 1939 is voor de jaarwedden der wet houders f 7500 uitgetrokken, voor drie wet houders a f 2500 per jaar. Zoodat dit de vraag wettigt, waar het geld voor den vierden wet houder vandaan moet komen. Doet deze het voor niets, dan is de zaak gezond, ze kunnen ook de f 7500 met hun vieren eerlijk verdeelen en dan is de zaak ook gezond. Maar als noch HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Koninklijke Nederlandsehe Hoogovens en Staalfabrieken N.V., te IJmuiden, om ver gunning tot het uitbreiden har er inrichtingen door het oprichten van een transportinrich ting voor morskolen bij den kolentoren, een verlaadinrichting van benzol bij de bijpro- ductenfabriek en het plaatsen van ventilato ren op de koelruimte der buizengieterij, in/op het perceel, kadastraal bekend gemeente Vel sen, sectie A nos. 1186 en 1197, plaatselijk be kend fabrieksterrein, door hen is toegestaan. JUBILEUM TER GEMEENTESECRETARIE. Zaterdag, 19 Augustus a.s. zal de heer P. van Meurs, ambtenaar ter secretarie van Vel sen, den dag herdenken, waarop hij, 25 jaar geleden, in dienst van de gemeente Velsen is getreden. het een, noch het ander geschiedt, wat dan? Dan zal een suppletoire begrooting moeten worden ingediend, die ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten zal moeten worden aan geboden. En dit Collage heeft in een analoog geval (het betrof de gemeente Bussum)) zijn goedkeuring onthouden. Het zal de zoo- veel armere gemeente Velsen wel niet toestaan wat het Bussum ook niet heeft toegestaan. Zoodat het met den vierden wethouder nog lang niet in kruiken en kannen is, ook al heb- ben de raadsleden de zaak tot zoover ge. regeld. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 17 van Tampico te Rotterdam, Binnendijk, 16 v. Antwerpen n. Rott. Noordam, 16 v. Philadelphia n. New-York Spaamdam, 17 v. Rott. n. Tampico. Boschdijk, 15 v. New-Orleans n. Rott. Bilderdijk, Rott. n. Norfolk 15 v. Boston. HALCYON LIJN. Vredenburg, 16 v. Narvik n. Vlaardingen. Rozenburg, 15 v. Vlaard. te Casablanca vooï Fedalah. Stad Schiedam, 17 v. Narvik te Vlaard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk, 16 v. Bei-ra n. Rott. f HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uïtr.) 17 te Sydney. Aagtekerk (tbuisr.) 16 van Melbourne. Almkerk, 17 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—BR.-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 16 v. Algiers. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uifcr.) 17 van Suez. V Zuiderkerk (thuisr.) 16 van Aden. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Nigerstroom (thuisr.) 17 te Rott. Maaskerk (thuisr.) 18 te Havre verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 17 van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Breda, Chili n. Amst. 16 te Hamburg. Tiberius, 17 v. Beyrouth n. Tripolis. Colombia, 1-5 v. Kingston (Ja.) n. Pol Limon. Simon Bolivar, 17 v. Amst. n. Noordkaap. Aurora, 16 v. Amst. te Lissabon. Barneveld, Chili n. Amst. 17 te Antwerpen. Boskoop, Chili n. Amst. 14 v. Curasao via Liverpool. Douro, 15 v. Puerto Barrios n. Christobal. Hercules, 16 v. Hamburg n. Amst. Manto, Amst. n. West-Indië p. 16 Azoren, Mars, Venetië n. Amst. p. 16 Finasterre. Oberon, 16 v. Valencia n. Piraeus. Orestes, Amst. n. Chili 15 v. Curasao, i Pericles, 17 v. Amsterdam te Barbados. Pluto, 16 van Oporto naar Vigo. Pygmalion, 16 van Stamboul n. Yerakim, Socrates, 16 v. Barbados n. Amsterdam. Stella, Morphoubaai n. Amst. Ulysses, 16 v. Thessaloniki naar Izmir. Vulcanus, 16 v. Oran n. Barcelona. Hebe, 17 van Hamburg te Amst. J? Irene, 17 van Napels te Amsterdam. Rhea, 17 van Amsterdam n. Rotterdam. Vesta, 17 van Amst. n. Rott. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Glenshiel, Dairen n. Rott. 17 v. Londen. Memnon, Japan n. Rotterdam 17 v. Belawan Deucalion, Japan n. Rott. 17 v. Casablanca, Helenus, Batavia n. Amst. 16 v. Port Said, Maron, 16 v. Batavia en Amst. te Londen. Glengarry, Dairen n. Rott. 16 te Londen. Polydorus, Hamburg n. Java 17 te Amst. Phronitis, Amst. n. Java p. 17 Gibraltar. Menelaus, 15 v. Taku Bar n. Rott. Glenroy, Japan n. Rott. 15 v. Hongkong. Ben-rinnes, Hongkong n. Rott. 14 v. Cebu. Glenogle, Shanhai n. Rott. 15 te Singapore, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisr.) p. 16 Finisterre. Buitenzorg (thuisr.) 17 v. Port Said. Sitoebondo (thuisr.) 17 van Padang. Weltevreden Cuitr.) 17 te Belawan. Palembang, 17 van Saigon naar Batavia. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 16 te Santos. Alwaki, 15 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alphacca, 17 v. Hamburg te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi (thuisr.) 17 te Belawan. Sembilan, 17 van Amst. n. Londen. Chr. Huygens (uitr.) 17 te Southampton. Johan van Old. (thuisr.) 16 v. Genua. WIJK LIJN. Katwijk, Ostende n. Bilbao p. 16 Ouessant. Winterswijk, 15 van Gold River n. Koningsb, Stolwijk, 15 v. Isabella de Sagua te Ma- nati.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2