VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND Vuurwerk op Harddraverijdag. Het programma. 7 oals onze lezers weten wordt de traditie trouw op den jaarlijkschen harddraverijdag, dprdaff 24 Augustus, te 's avonds tien uur D° voiurwerk afgestoken op de Meerkade. Het eec,,.„mma, dat weer verzorgd is door de Kon. Serlandsche Kunstvuurwerkfabriek A. J. Kat reiden bevat niet minder dan 76 nummers, ondergebracht zijn in 22 afdeelingen. Ver- hpidene nieuwe vindingen van de fabriek Hen voor het eerst in Beverwijk uitgebracht Z orden. Hieronder laten wij in beknopten vorm hóf programma volgen: leaf deeling: Openingssignaal met mijlen ver kanonslagen en bliksemlicht. Twee ahiutvuurpijlen met electnsche trilvuren T«are knetterslagen. Tweevoudige Venetiaan- crhe Kunstbom, welke bij de eerste uitbarsting !en bouquet chrysanthemum en bij de tweede itbarsting een bouquet geklyeurde diamanten dtwerpt Een magnesiumtourbillon stijgt op met zilveren paarlen en eindigt met een kanon- "f e Een Florentijnsche Kunstbom met paarle moer uitbarsting. Drie bloemraketten stijgen op en werpen kunstig gemengde vuurbloemen uit. 2e afdeeling: MagnesiumwonderJYont. ge naamd „Het Cobra Triplex". Vuurfront onge veer 20 meter. 3e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk. 4e afdeeling: Tooverachtige terreinverlichting door een aantal Bengaalsche potten. fie afdeeling: Twee Gloriavuurpijlen met een wentelaar slagbom, die met een geweldige ex- ^Öe^afdeeling: Pyrotechnische telegraven, die een baan van ruim 100 meter afleggen. 7e afdeeling: Stijgende bloemenmand. 8e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk. 9e afdeeling: Groot magnesiumtransformatie- front van Mars tot Venus. Dit is een van de laatste vindingen van de fabriek. 10e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk. lie afdeeling: Groot decoratief front met prachtige verlichting en Brussel's kantklos werk. Het geheel gaat over in magnesiumvuurwerk met aan de zijden draaiende kantklossen met zilveren draden, terwijl naar omlaag gordijnen worden gevormd van kettingen van schelwitte paarlen, waardoor de omgeving prachtig wordt verlicht. 12e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk. 13e afdeeling: Groot decoratief hoofdnummer: Groot Sterrenrad met kaleidoscoopzonnen. ge volgd door een brillantvuurwerk, eindigende met bombardement. Vuurfront 20 meter. 14e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk. 15e afdeeling: Dubbel lichtkogel Springbron- nenfront met een vuurfront van ongeveer 45 meter. 16e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk met radiumbommen en gloriabouquetten. 17e afdeeling: Gouden Turbinewielen. 18e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk met een magnesiumtourbillon, een Cobra en een brillantbom. 19e afdeeling: Groote Niagara-waterval. 20e afdeeling: Salvo van luchtvuurwerk met een zilverspinbom, tweevoudige kunstbom en een luchtslang. 21e afdeeling: Verlichting van het terrein door zonnepotten in diverse kleuren. De 22e afdeeling is het groote majestueuse slotnummer, bestaande uit eenige toepasselijke woorden of een embleem, samengesteld uit ge kleurde diamantlichten. Op het middenstuk ontbrandt een decoratief vuurwerk van op stijgende sterrenregens, waartusschen zich ge kleurde Chineesche zonnen wentelen. Ver volgens' ontbranden twee fraaie palmboomen, welke aan weerszijden van het grootsche slot stuk een spel vormen van gekleurde vuur- wrongen met waaiers van Jasminvuur en chry- santhemumvuur, waartusschen weer gekleurde Gloriazonnen draaien. Tenslotte ontbranden twee Romeinsche kaarsenbatterijen, welke in wijde bogen gekleurde vuurregens schieten ge mengd met helder glanzende kometen, gouden zonnelichtkogels, Japansche vlinders, smarag den, opalen en robijnen. Dit massale stuk wordt besloten met een groot slotbombardement en sterrenregens. EXCURSIE NAAR AARDEWERK- FABRIEKEN. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrouwenbond heeft gisteren een excursie gehouden naar Gouda, waar men Goedewaa- gen's Kon. Pijpen- en Aardewerkfabrieken heeft bezocht. Eveneens heeft m<en een bezoek gebracht aan de Groote Kerk. EXCURSIE VAN DE TUINBOUW STUDIECLUB. De Tuinbouw Studieclub „Beverwijk en om streken" maakt Dinsdag een excursie naar de bekende kweekerij van Tubergen te Haarlem. UITSTAPJE VAN DE SOC. DEM. VROUWENCLUB De afdeeling Beverwijk van de Sociaal Demo cratische Vrouwenclub heeft per autobus een uitstapje gemaakt naar Vierhouten, waar het kamp is gevestigd van de A. J. C. en waar in den zomer ongeveer 2000 jongens en meisjes ver toeven. Tegen 12 uur arriveerde het gezelschap in Vierhouten, waar allereerst de inwendige mensch werd versterkt. Hierna werd een open luchtuitvoering bijgewoond. Om 5.30 uur werd de terugreis aanvaard en tegen elf uur kwam het gezelschap na een gezelligen dag weer in onze plaats aan. DE VEREENIGING VAN LELIEKWEEKERS OP EXCURSIE De onlangs opgerichte vereeniging van lelie kweekers heeft Donderdagmiddag een bezoek gebracht aan de leliekweelcerij van den heer Van Wijngaarden, die met selecteeren reeds veel be. reikt heeft. Met groote belangstelling hebben de deelne mers kennis genomen van de resultaten, die deze kweeker bereikt heeft door het selecteeren van lelies. Hoofdzakelijk door te selecteeren krijgt men een goede leliecultuur, terwijl anders de ge vreesde mozaikziekte of virus steeds meer scha de in het gewas aanbrengt. Voor de leliekweekers Wif !?et 6en zeer leerzame middag, omdat zij nu zelf de resultaten konden waarnemen van zorg vuldige selectie. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Boonen beheerschen de groenten- markt. Een gunstige week. Het mag zeker wel als een bijzonderheid worden beschouwd, dat voor zoover het den giroentenhandel in de week van 1116 Augus tus betreft, voor de meeste producten het overzicht niet in mineurtoon behoeft te wor den gesteld. De boonen, die deze week nog als hoofdproduct domineerden, hadden geregeld een willigen handel en konden steeds vlot ge plaatst worden. Voor snij- en dubbele boonen bleef voortdurend een onverminderde belang stelling bestaan. De prijzen bleven dan ook op een behoorlijk peil staan. Voor snijboonen liepen de prijzen meestal uiteen naar kwali teit van 1014 ct., terwijl in het begin van deze week sommige partijen het tot 15 en 16 ct. per KG brachten. Gok voor dubbele boonen was veel koop lust. De prijzen liepen uiteen van 9—13 ct. per KG. Pronkboonen, die deze week heel wat ruimer aan de markt kwamen profiteerden de laatste dagen ook van een kleine prijsver betering en werden afgenomen naar soort van 3 y2—-7 ct. per KG. De hoogste prijs kwam echter niet veel voor. De aanvoer van tros- boonen bepaalde zich nog tot kleine partijen. Hiervoor werd van 16—19 ct. per KG besteed. bleef deze week zeer gezocht. Voor de goede kwaliteit werden hooge prijzen betaald. Naar soort schommelden de noteeringen on geveer van 1.50--5.50 per 100 krop. Voor an dijvie was op de laatste veilingdagen de stem ming, vooral voor de betere kwaliteiten, heel wat gunstiger. De noteeringen voor dit pro duct liepen dan ook uiteen van 70—300 per 100 stuks. Bloemkool was in de afgeloopen week voor behoorlijke prijzen te plaatsen. De aanvoer was echter iets minder dan vorige week. De beste soorten werden afgenomen voor 1016 ct. Midden in deze week kwamen nog enkele partijen tot 18 ct. per stuk. Ook was voor mindere kwaliteit de belangstelling iets beter, met naar verhouding prijzen van 3—8 ct. Het verloop van den tomatenhandel was min der gunstig. Hiervoor was nog niet de minste prijsverbetering in uitzicht. Aanvoeren van beteekenis kwamen tot heden echter nog niet voor. Van komkommers is de markt ruim voorzien. Hiervoor worden ook geen hooge prij zen gemaakt. De mindere soorten draaiden nogal eens door. Naar kwaliteit verschillen de prijzen van 1—2VZ ct. per stuk. Voor bospeen scheen deze week iets meer kooplust te be staan, want in de prijizen, die reeds zeer lang op een laag peil stonden, kwam een kleine stijging. Er werd voor een bos 4—7 ct. be steed. De diverse dopperssoorten, die nog werden aangeboden, hadden voor zoover het goede kwaliteit betrof een zeer vluggen handel en konden voor redelijke prijzen geplaatst wor den. Voor raspers werd nog tot 24 ct. en voor doppers en capucijners tot ruim 20 ct. per KG besteed. De maiskolven verschijnen thans ook weer op de markt. Erg veel opgang maakt dit product echter niet. De prijzen die voor dit product betaald worden, zijn veel te laag. In den fruithandel loopen de zaken minder gunstig. Het harde fruit, appelen en peren, maken geen hooge prijzen. Ook voor me loenen, waarvan het aanbod de laatste dagen belangrijk toenam, zijn de noteeringen aan den lagen kant. Roode bessen die in de afge loopen week nog werden aangevoerd noteer den naar kwaliteit 40—60 ct. per slof en van 1018 ct. per KG. Aardbeien, die ook weer in kleine partijtjes aan de markt kwamen, werden verhandeld van 2540 ct. per doosje. ,,'t Zit in de lucht" geprolongeerd. „Cassidy is opstandig". ,,'t Zit in de lucht" met den beroemden Engelsche komiek George Formbey heeft ook hier groote belangstelling getrokken, zoo zelfs, dat de directie van het Luxor Theater besloten heeft deze film een week te prolon- geeren. Het andere hoofdnummer is de cowboyfilm „Cassidy is opstandig" met. William Boyd in de hoofdrol. Aan den inhoud is het volgende ontleend: Cassidy, Windy en Lucky, drie cowboys, hebben gezamenlijk de Bar-3 ranch verkre gen. Als zij-daar hun tenten hebben opge slagen, hooren zij al spoedig van de ran- .chers, dat er veel vee gestolen wordt. De drie vrienden missen reeds een paar bees ten en zijn overtuigd, dat de veedieven met hun kudden bezig zijn geweest. Windy en Lucky gaan de omgeving afzoeken om hun ge stolen beesten terug te vinden en ontdekken er een paar op de Noordelijke Keten, die grenst aan de Reservaat van de Zwartvoet-Indianen. Ook ontdekken zij versche sporen en zoodoen de veronderstellen zij, dat de veedieven van plan waren om de kudden weg te drijven. Windy en Lucky volgen de sporen, die naar het reseiwaat leiden en al spoedig geiooven ze beiden, dat de Indianen schuldig zijn. Lucky staat op het punt om het reservaat binnen te gaan, maar Windy houdt hem te gen en stelt voor, om er eerst met Cassidy over te spreken. Cassidy echter.-kan zich niet voorstellen; dat de Indianen veedieven zou den zijn, vooral ook, omdat hij ze vroeger zoo goed gekend heeft. In ieder geval raadt hij hen om goed op te letten. Na het gesprek, dat hij daarna 'heeft met Andrews, den pas aangestelden gouverneur van het reservaat, vindt Cassidy een leger- patroon. Sinds langen tijd -heeft Cassidy arg waan tegen Andrews. Na dien tijd 'groeit deze argwaan nog door de handelingen van Andrews en zijn pogingen om andere ranchers bulten het reservaat te houden. Voordat Cassidy Andrews' schuld kan -be wijzen, is er nog een verder bewijs noodzake lijk. Intusschen worden de ranchers ongedul dig door de steeds aanhoudende vee-diefstal en opgewonden gesprekken veroorzaken, dat SCHIP VAN Abel Tasman (Ned.) Amata (Letl.) Asteria (Griek) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Agamemnon (Ned.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Altona (Du) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) Barbro (Noor) x) Bodegraven (Ned.) x) Ceres (Ned.) Caribia (Du. x) Cunene (Port.) Doros (Ned.) Eemland (Ned.) Ethiopian (Eng) Grootekerk (Ned.) x) Guinean (Br.) Gera (Du.) Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex)...- Hebe (Ned.) Irene (Ned.) Iris (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J. v. Oldenb. (Ned.) Klipfontein (Ned.) x) Laertes (Ned.) x) Laurent Meeuws (Belg) Meliskerk (Ned.) Midas (Ned.) Mars (Ned.) Merope (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Mercurius (Zw.) Notos (Ned.) Nigerstroom (Ned.) Nereus (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Pericles (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pygmalion (Ned.) Poelau Laut fNed.) x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Eijn 1: 8— Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, j£35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Mussel Fr., 720 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 ücheveningen Radio. Lijn 4: 8.— Brussel Ned., 9.20 Diversen 10.35 fOnaen Heg., 11.20 Nationaal programma. 5. T °:en Heg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 nüen Reg., 10.20 Nationaal programma. Mn 5: Diversen. Randfontein (Ned.) x). Ronda (Noor) Stentor (Eng.) x) San Pietro (Ital.) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) x Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tabian (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Uckermark (Du.) Wüpertal (Du.) Waterland (Ned.) x).. iulderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Parnu Riga Stratoni Midd. Zee Gefle Bremen Midd. Zee Macassar Chili Buenos Aires Ned. Indië Chili Chili Chili Chili New Orleans Hamburg Santos Pto. Barrios (v.IJm). Buenos Aires Aarhuus Santos West Afrika Japan W. Afrika Ned. Indië Chili Zwarte Zee Batavia Hamburg Midd. Zee Bordeaux Batavia Zuid Afrika Ned.-Indië Hamburg Batavia Houston Zuid Afrika West Indië Venetië Midd. Zee Batavia Macassar West Afrika Hamburg Huil Midd. Zee West-Afrika Stettin Hamburg Kopenhagen West Indië Hamburg Batavia Midd. Zee Ratavia Danzig Oporto Zuid-Afrika Buenos Aires Batavia Bona (v. IJm.) Alexandrië Zuid Afrika Batavia Pt. Arthur Sfax Batavia 1 Alexandrië Midd. Zee Ned. Indië Batavia Ned. Indië Ned. Indië Buenos-Aire? JapaD Buenos Aires Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT 19 Aug. 16 Aug. 6 Sept. heden 20 Aug. 18 Sept. 18 Aug. 26 Aug. 23 Aug. 23 Aug. 12 Sept. 18 Aug. 21 Aug. 28 Aug. 23 Sept. 20 Aug. 7 Sept 27 Aug. 4 Sept 18 Aug. 18 Aug. 22 Aug. 14 Sept. 23 Aug. 22 Sept. 22 Aug. 27 Aug. 24 Aug. 21 Aug. 24 Aug. 6 Sept. 20 Aug. 16 Aug. 29 Aug. 19 Aug. 22 Aug. 20 Aug. 21 Aug. 22 Aug. 2 Sept L2 Sept 28 Aug. 16 Aug. 1 Sept. 12 Sept 18 Aug. 19 Sept 2 Oct. 1 Sept 15 Sept. 14 Aug. 10 Aug. 8 Aug. 15 Aug. 9 Aug. 15 Aug. 12 Aug. 18 Aug. 12 Aug. 12 Aug. 14 Aug. vertrokken, vertrokken, vertrokken, van Sfamboul. vertrokken, te Hamburg, te Fiume. vertrokken, van Corral, van Las Palmas. van Gibraltar. 12 Aug. van Callao. 14 Aug. van Curagao. 17 Aug. te Antwerpen. 16 Aug. te Hamburg. 5 Aug. vertrokken, vertrekt 19 Augustus. 18 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Barbados. 8 Aug. te San Lorenzo. 18 Aug. vertrokken. 5 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Lagos. 16 Aug. te Manilla. 3 Aug. van Freetown. 13 Aug. te Colombo. 10 Aug. van Valparaiso. 15 Aug. te Piraeus. 2 Aug. van Sabang. 17 Aug. vertrokken. 12 Aug. van Lissabon. 18 Aug. vertrokken. 16 Aug. vertrokken. 13 Aug. van Tanga. 16 Aug. van Genua. 17 Aug. vertrekt 4 Aug. 16 Aug. 9 Aug. 16 Aug. 14 Aug. 12 Aug. 1 Aug. 13 Aug. vertrekt 15 Aug. 14 Aug. 17 Aug. vertrekt vertrokken. 19 Augustus, vertrokken, van Beira. v. San Juan de Port, van Finisterre. van Gibraltar, van Pt. Said, van Padang. te Havre. 19 Augustus, vertrokken, van Napels, te Rotterdam. 19 Augustus. in lading. 17 Aug. vertrokken. 17 Aug. te Barbados, in lading. vertrekt 3 September. 15 Aug. te Stamboul. 15 Aug. van Aden. 18 Aug. vertrokken. 17 Aug. vertrokken. 8 Aug. van Kaapstad. 1 Aug. vertrokken. .15 Aug. van Belawan. in lading. 16 Aug. van Gibraltar. 13 Aug. te Rotterdam. 13 Aug. van Pt. Said. 30 Juli vertrokken. 14 Aug. vertrokken. 15 Aug. te Penang. 16 Aug. te Haifa. 16 Aug. van Ouessant. 12 Aug. van Sabang. in lading. 13 Aug. van Singapore. 10 Aug. te Batavia. 16 Aug. van Bahia. 16 Aug. van Aden. 18 Aug. van Montevideo. ONTSPANNINGSAVOND VOOR MILITAIREN. Op Vrijdag 25 Augustus wordt in de Geref. Badgastenikerk een ontspanningsavond voor militairen gegeven. De Beveirw-ijksche RadiocerJtrale verzorgt voor dezen avond die muziek. CABARETAVOND. Dinsdagavond hebben Truus en Ferry de Rooy een voorstelling gegeven in het pavil joen het „Noorderbad". Jammer was het, dat de belangstelling veel te wenschen overliet. Met een viertal schetsen en met „Het kroegje in de Willemstraat" wisten zij de stemming er dadelijk en goed in te krijgen. Tusschen de nummers in kregen de bezoe kers volop gelegenheid tot dansen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. MILITAIR TEHUIS TE WIJK AAN ZEE. De commissie.'tot instandhouding van het militair tehuis te Wijk aan Zee, mocht in de afgeloopen week weer een bedrag van 24.50 aan ingekomen giften ontvangen. Totaalontvangst 440.16. Penningmeester is de heer F. R. C. Rijkens, Voorstraat 26, Wijk aan Zee, giro 77029. George Formby in ,,'t Zit in de lucht". (Luxor Theater, Beverwijk) er een minder vredelievend gevoel ontstaat tusschen de Indianen en de ranchers. Deze opwinding bereikt zijn hoogtepunt, wanneer Schuwe Adelaar, een halfbloed, vermoord wordt gevonden. De climax komt als Cassidy Andrews' schuld bewijst. Hij ontdekt tevens, dat An drews samen met Schuwe Adelaar in een complot was. waar ook een paar veedieven bij behoorden. Zij verborgen het gestolen vee op het reservaat, totdat zij de kudden konden wegdrijven naar afgelegen .markten. Andrews als leider, dacht zichzelf te kunnen schuil houden en stookte de Indianen en de ran chers te-gen elkaar op, toen hij ontdekking en opsporing vreesde. NIEUWS VAN DEN N.A.S.B. Zondag a.s. maakt'de voetbalgroep van den NA.S.B. een autobusreisje naar den Holter- berg bij Deventer. De deelnemers vertrekken des morgens te 7 uur van garage Waterdrinker in de Park laan. Maandag a.s. worden de lessen voor de turngroep in het gymnastieklokaal aan het C.H. Moensplein voor alle groepen hei-vat. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Na .een langdurige vacantie heeft gister avond de Beverwijksche clubavonden in ge bouw „Adrichem" weer hervat. Hoewel de tijd van voorbereiding voor de competitie, die reeds op 4 September begint, nog maar zeer kort is, was de opkomst van de leden aller minst groot. Het uitstapje van Kindergeluk. Een prettige dag In Artis. De Geheelonthouders Kinderclub ..Kinder geluk" heeft gisteren haar jaarlijksche uit stapje gemaakt, da tevenals alle vorige reis jes weer een groote bron van vreugde voor de jeugd en ook voor de leiders(sters) is ge weest. De reis ging ditmaal per trein naar Amster dam voor een bezoek aan Artis en het Aquarium. De kinderclub vertrok reeds om 9.15 uur uit Beverwijk naar de hoofdstad. Al lereerst werd een rondvaart gemaakt door de havens en de grachten, die niet minder dan anderhalf uur duurde. Hierna „tramde" het gezelschap naar Artis. waar bijna den geheelen dag is vertoefd, zonder dat de jeugd zich verveelde. Vooral de kinderboerderij was natuurlijk in trek en slechts noc.de nam men hiervan afscheid. In het aquarium van Artis was de jeugd vol bewondering voor alles wat zij hier zag. Verder heeft „Kindergeluk" den resteeren- den tijd doorgebracht in het Vondelpark. Tegen half tien arriveerde de opgetogen schare weer in Beverwijk. Bridgeclub „Sans Atout". De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luidden als volgt" Groep blauw' 1. J. Bos—G. de Boer 18y2 m.p. 2. Mevrouw Van der LindenTh. Braam 20Vz m.p. 3. Dames Tabak—Steenbergen 22 m.p. 4. J. Numan—K. Kee 22 m.p. 5. R. Hoen—C. Geldermans 22 m.p. 6. Gebr. Hoogeboom 23m.p. 7. De eeer en mevr. Van Amstel 26y2 m.p. 8. J. Klaver—J. Broekhuizen 28V2 m.p. 9. J. BerleeJ. Nijman 33 m.p. Groep groen: 1. G. TabakJ. Bloemendaal 27V2 m.p. 2. J. van LeeuwenC. Nijman 27V2 m.p. 3. Mevr. DilP. Daalhuizen 27'/2 m.p. 4. T. RomijnH. Pools 27V2 m.p. 5. Mevr. Braam—N.N. 29 m.p. 6. De heer en mevr. Blokdijk 32 m.p. 7. W. G. KleineG. C. Tabak 37V2 m.p. 8. De heer en mevr. Tand 42y2 m.p. De wedstrijden werden gespeeld volgens het vereenvoudigde Howellsysteem. Schepen voorzien van een x) zijn groote? dan 6000 ton, WIJK AAN ZEE HEEMSKERK DAMMEN De damclub D. C. H. neemt deel aan de ne derlaagwedstrijden, georganiseerd door de „Schij- venjagers" te Assendelft ter gelegenheid van de opening van het seizoen. NOG JUIST ONTDEKT Toen de vrouw van den schilder B. aan de M. Heemskerckstraat, des avonds omstreeks half- elf een kleedingstuk uit de schilderswerkplaats wilde halen, zag zij tot haar groote schrik, dat een vreemde man zich achter het kleedingstuk dat zij wegpakte, verborgen had. Zij riep direct om hulp, maar de man maakte zich ijlings uit de voeten. Een der zoons zocht per rijwiel de straat nog af maar kon niets meer ontdekken. Blijk baar had de man zich in willen laten sluiten. SANTPOORT Oranje-vereeniging „Santpoort". Vele feestelijkheden op 31 Augustus. Het bestuur van de Oranjevereeniging „Sant poort" is met het programma voor Koninginne dag gereed gekomen. Ook dit jaar vermeldt het weer tal van bijzondere attracties. De feestdag zal worden geopend met een optocht van alle kinderen der drie Santpoort- sche scholen. Desgewenscht kunnen de kinderen versierde fietsen, voertuigen enz. in dezen optocht mee nemen. Voor de mooiste versieringen worden fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Op het feestterrein het weiland, gelegen aan de Hoofdstraat tusschen Westlaan en Sla perdijk, dat mej. Enschedé welwillend ter be schikking heeft gesteld worden voor de jeugd verschillende kampspelen gehouden. Des middags om 2 uur worden de feestelijk heden voortgezet met vrije oefeningen in krin gen door 400 schoolkinderen onder leiding van den heer J. Martens. Vervolgens zal de Velsensche rij vereeniging onder leiding van den heer H. v. Gameren een demonstratie geven. „Ramona", de 5-jarige vol bloed, zal wederom toorien, wat haar eigenaar, de heer Van Gameren, met haar heeft weten te bereiken. In de pauze van deze demonstraties zal door de dames van de T.V.S. een dans en ringen- zwaaien ten beste worden gegeven. De volksspelen zullen dit jaar al bijzonder het hoogtepunt van vroolijkheid bereiken. Na het ezelvechten voor heeren zullen thans de luierbindwedstrijden in het middelpunt der be langstelling komen te staan. Aan deze voor Santpoort geheel nieuwe attractie kan worden deelgenomen door heeren van 18 tot 88 jaar. Ook voor de jonge paartjes, alsmede voor de gehuwden is voor een attractie gezorgd. Zij kunnen deelnemen aan den „Blind- en Mank- wedstrijd". Hiervan wilde het bestuur ons ech ter niets mededeelen. Des avonds om kwart voor zeven is er ge legenheid tot ringrijden op de fiets voor dames en heeren op den Terrasweg. Des avonds om negen uur wordt op het feest terrein een mooie geluidsfilm afgedraaid. NIEUWE HUIZEN Door Philips' Bouwbedrijf alhier zal aan de Laurillardlaan 9-11 een dubbel woonhuis ge bouwd worden. Door J. W. Heuperman te Overveen zal een nieuw huis gebouwd worden aan den Bloemendaalsche straatweg 136 al hier. DRIEHUIS MISSIE-TENTOONSTELLING. In het gymnastieklokaal van de R.-K. school is door den Missie-naaikring een tentoonstelling gehouden. De tentoonstelling werd geopend door den Overste van het Missiehuis, die de leden van de krans hartelijk dank bracht voor wat zij ook dit jaar wederom in 't belang van de patex-s van het H. Hart hadden gedaan. Na dezen spreker werd het woord gevoerd door kapelaan Van Pol. Hierna had een sympathieke huldiging plaats van mej. Handgraaf, die 10 jaar lang haar beste krachten aan de krans had gegeven. Haar werden bloemen aangeboden. Vervolgens konden de aanwezige missie-ge waden bewonderd worden. Al met al kan getuigd worden, dat de mis- sie-naaiki-ans dit jaar weer prachtig werk heeft geleverd. ARION WORDT 40 JAAR. Op 1 October hoopt de muziekvereeniging „Arion" den dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar werd opgericht. DE LAATSTE CABARETAVOND. De feestcommissie van V.V.V. heeft besloten den laatsten cabaretavond in dit seizoen te houden op Dinsdag 22 Aug. op de Sportexten- nisbanen. Door enkele badgasten zal medewer king worden verleend. HAARLEM, 17 Augustus. Ondertrouwd 17 Augustus: I. B. Brauckmann en H. J. Roukema; C. Lots en W. H. M. Land- meier. Getrouwd 17 Augustus: J. Mathot en T. F. Cramer; F. J. van Dam en H. C. Toeset; J. J. Boskemper en A. E. Broekema; W. J. Serno en C. Cassee; H. J. Kollaard en G. H. ten Bosch; J. F. Roosen en J. Woudenberg. Bevallen 13 Augustus: E. M. SmitSminia, d.; M. M. Blomvan Soest, z.; 15 Augustus: J. M. OverweterNagtegaal, d.; A. M. Meijers —Schaap, d.; 16 Augustus: H. P. B. de Korte van Dijk, d.; J. K. van HeerdenSmit, d.; 17 Mei: L. de Geus—Leveld, z.; J. de Vries Pieters, z.; G. J. WehnesReijmers, z.; Overleden 15 Augustus: M. A. H„ d. v. F. A. Joosten, 8 j., Stuyvesantstraat; J., d. v. P. Houniet, 3 m„ Leidschestraat

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3