Nederland-België jiaasdagji haarl. voetbalbond 40 jaar. eerewedstrijd haarl. ZEILEN BILJARTEN DAMES-ATHLETIEK AUGUSTUS 1939 ELFTAL-EENDRACHT. De Haarlemmers winnen met 9-3 Bij een temperatuur, die voor voetballen nu niet bepaald geschikt was, brengt Van der Hulst te twee uur den bal aan het rollen. In het begin wegen de partijen goed tegen elkaar op; de keepers moeten direct handelend optreden. Bij de gasten valt het zeer korte po sitiespel op. Wanneer bij een aanval der gasten De Buck goed voorzet, is het Van Heclce, die fraai in kopt. (0—1). Dit doelpunt inspireert de Haarlemmers; reeds kort daarna is het Van der Hulst, die, wanneer de keeper den bal niet klemvast heeft, na een schot van Smit, van dichtbij scoort. (1-1). De Haarlemsche achterhoede heeft reeds vat gekregen op het korte spel der Belgen; zij zet steeds haar voorhoede aan het werk. Wanneer Ninaber voorzet is het Smit, die via den paal inkopt. (2—1). Steeds weer komt de Haarlemsche voorhoede terug; Van der Hulst scoort kort achtereen tweemaal na goede passes van Smit. (41). Nog is het iniet genoeg voor de productive Haarlemsche voorhoede; het is De Winter die een voorzet van Ninaber hard inkopt. (51). De rust schijnt de Belgen goed gedaan te heb ben, want binnen veertien seconden scoort we derom Van Hecke met een zeer fraai schot. (5-2). Dit zijn de spelers van de pas gepro moveerde Belgische voetbalclub Een drachtdie Zondagmiddag op het terrein aan den Schoterióeg ter ge legenheid van het 40-jarig jubileum van den Haarl. Voetbalbond een eere wedstrijd tegen het Haarlemsche elf tal speelde. De Haarlemmers stuurden ze met een 93 nederlaag naar Aalst terug. HONKBAL Onze landgenooten winnen met 9-3 Weer komt de Haarlemsche voorhoede, goed gesteund door middenlinie, en achterhoede, voor het doel der gasten; na een zeer fraai kop pend driehoekspel tusschen De Winter, Van der Hulst en Ninaber, is het de laatste die goed in kopt. (6—2). Ook de Belgische voorhoede zit niet stil, maar het samenspel wordt te ver doorgevoerd, waar door de Haarlemsche achterhoede steeds kan ingrijpen. Van der Hulst verricht na goed steunen van de beide vleugelspelers den hat trick. (9—2). Ook bij dezen achterstand geven de Belgen het nog niet op; wanneer Petit goed doorloopt, geeft hij Michel weinig kans. (93). Het was duidelijk te zien, dat 't Haarlemsch elftal eenige proef wedstrijden had gespeeld, want het combinatiespel sloot zeer goed. Wanneer de heer Twisterling het einde aan kondigt, heeft het Haarlemsch elftal dezen eere-wedstrijd verdiend gewonnen. De elftallen waren als volgt: Haarlemsch Elftal: Michel, Haak, Zandstra, Van Gooi, Schijvenaar, Van der Wal, De Winter, Woudenberg, Van der Hulst, Smit, Ninaber. Hoêfandt.'Voogt, Van Hecke, Moreels, De Buck Petit, Dekinder, Willems, Peleman, Coreman, De Munter. Jubileumweclstrijden te Beverwijk. De wedstrijdenreeks, die op 13 Augustus is begonnen voor de elftallen ,die aan de senioren competitie van den HVB deelnemen, is Zondag voortgezet in het Sportpark van „De Kennemers Hier hadden de ontmoetingen van groep 2 dei- tweede klasse plaats. Van deze groep werd Kennemers 4, na hetli- gen strijd met Beverwijk 3, winnaar. Dit elftal komt nu in de demi-finale uit tegen den winnaar van groep 1. De beslissing van deze groep valt op 27 Augustus a.s. Over het verloop van de Zaterdag gespeelde wedstrijden het volgende: V.S.V. 4—De Kennemers 4 (1—5) Reeds spoedig blijkt, dat Kennemers sterker is. Vooral de voorhoede geeft goed en productief spel te zien. Met de rust leidt de Kennemers reeds met 31: in de tweede helft scoren de Be- verwijkers nog tweemaal; zij winnen dus met 51, waardoor zij in de finale zijn geplaatst van dezen dag. Kinhehn 4—Beverwijk 3 (2—2) In deze ontmoeting ging het spel vrijwel gelijk op. Kinheim had zich met de rust een 2—1 voor sprong verschaft, doch Beverwijk deed dezen voorsprong in de tweede helft te niet. Einde 22. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Kinheim mikte zuiverder en kwam daardoor in de finale van dezen dag tegen de Kennemers 4. Kennemers 4—Kinheim 4 (0—0) Het heeft in dezen plaatselijken wedstrijd aan spanning niet ontbroken. De voorhoede van de Kennemers had het nu heel wat moeilijker dan in den eersten wedstrijd. De temperatuur was echter voor voetbal ongeschikt; vele spe lers kregen in dezen tweeden wedstrijd zichtbaar last van de hooge temperatuur. Niettemin bleven de spelers hun best doen om het gewenschte resultaat te bereiken. De verdediging van beide teams had er evenwel goed het oog in en liet zich niet passeeren. Einde kwam met een 0f stand. Wederom moesten strafschoppen de be slissing brengen. Kennemers was de gelukkige dit team komt op 3 September weer in het veld. De overige teams werden uitgeschakeld. Van onzen medewerker) Het Nederlandsch negental is er dn geslaagd een overtuigende overwinning op het Belgisch team te behalen. Met 93 verloren de Belgen in een wed strijd die, uit een oogpunt van spanning teleur stelde. Dit was voornamelijk het gevolg van het slowe spel der Belgen, die uiterlijk weinig activiteit toonden. Een andere oorzaak van de overwinning is het teleurstellende werpen van Gillet, die bij lange na niet In den vorm was, waardoor hij in Antwerpen met 43 won. Wel merkwaar dig dat Gillet en vele Belgische spelers met hem in een uitwedstrijd belangrijk beneden hun prestaties blijven. Van de zoo geduchte curves van Gillet kwam ditmaal weinig terecht; slechts een enkele maal kon hij op deze wijze een speler uitschakelen. Er werd op hem royaal geslagen en hieraan dankt Holland de overwinning, die volkomen, verdiend was. Het Nederlandsch negental had ter elfder ure nog een wijziging ondergaan. Schijvenaar (E. D.Ó.) was verhinderd; in zijn plaats speelde Van der Schalie (H.H.C.) op het eerste honk. De slagvolgorde was hierdoor: Van der Schalie, Lammers, Wilders, Mulder, Holewijn, Van der Putten, Meenhorst, Pijnakker en Baas. Het medespelen van Van der Schalie was een geduchte versterking. Op een hem volkomen vreemde plaats heeft hij uitnemend werk ge daan. Zijn vangen was onberispelijk en zijn slaan was een voorbeeld voor de andere spe lers. Hij verwees alle geruchten over een terug loopenden vorm naar het rijk der fabelen. Aan slag was hij met Van der Putten en Lammers de beste, ieder met twee honkslagen. Het werpen van Pijnakker, was niet zooda nig, dat hij gehandhaafd kon blijven. Reeds in de tweede innings werd hij vervanggen door Wilders. die den wedstrijd op uitstekende wijze ten einde wierp. De curves van Pijnakker kwa men niet tot hun recht; wij vragen ons af of beide curvewerpers niet te kampen hadden met het nadeel van het ontbreken van tegen wind. De afwijkingen in den loop van een bal ontstonden vaak te laat. Stelde Pijnakker als werper eenigszins te leur als korte-stop Lammers nam op het derde honk plaats was hij een der besten. Ook Meenhorst voldeed als tweede-honkman góed, terwijl de overige spelers hun plaats ten volle waard bleken. Een zwakke plek viel dan ook in dit team der Hollanders niet aan te wijzen. Dit was wel het geval bij de Belgen, waar de derde honkman Van der Velde bepaald onvol doende was. Achtervanger Verschueren was vooral in zijn spel op de honken zeer matig, terwijl Cramm op het tweede honk belangrijk minder was dan in de vorige ontmoeting De Maere. Aan slag stelden de Belgen zeer teleur; vier honkslagen waarvan alleen de driehonkslag van Van der Velde in de laatste slagbeurt een run opleverde is een te gering aantal. Nu dient hieraan te worden toegevoegd, dat het veld werk der Hollanders zeer goed was en vrijwel iederen bal in het binnenveld tijdig op het eer ste belandde. Pijnakker, Meenhorst. Wilders en Van der Schalie konden zich hierdoor onder scheiden. De eerste innings bracht reeds direct een 3—0 voorsprong voor Nederland, die ontstond uit de honkslagen van Van der Schalie den eersten den besten bal die Gillet wierp sloeg hij goed voor drie honken Lammers, Mulder en Van der Putten. Twee vangballen van Van der Schalie en een aangooi van Wilders naar het Voor den wedstrijd Haarlemsch elftal —Eendracht overhandigde de Belgi- sc/ie aanvoerder De Munter aan Smit een wimpel. Tusschen de beide aan voerders staat scheidsrechter Twis terling. Wedstrijden op het Alkmaarder- meer. Zaterdag begon op het Alkmaardermeer de tweedaagsche nationale wedstrijd van de Zaan- landsche Zeilvereeniging. Bij de twaalfvoets- jollen A was de „Beroeboe" van J. Bier te Aer_ denhout No. 5. Dit nummer, werd gewonnen door „Pinzon" van Veen Jr., Aegir. Zondag was Bier No. 2 in dezelfde klasse. eerste, hadden de Belgen voordien voor nul aan den kant gezet. Pijnakker bleek hierna de controle over zijn werpen kwijt te zijn; na een honkslag van De Cal uwé, volgde viermaal een vrije loop, waar door de Belgen twee runs geschonken kregen. Wilders nam met bezette honken het werpen over en had met een goed door hem en Baas gespeeld dubbel spel direct twee spelers uit. De derde verdween op drie-slag. Hierna is het een voortdurende strijd geweest tusschen Wilders en de Belgen aan slag. Eerst na den drie-honkslag van Van der Velde in de laatste slagbeurt en den opofferingslag van Verschuren konden de Belgen op normale wijze een tegenpunt scoren. Het bracht den stand op 93 De Hollanders hadden hun voorsprong op regelmatige wijze vergroot dank zij goede slag prestaties van Van der Schalie, Holewijn, Baas, Van der Putten, Lammers en Wilders. De laat ste sloeg op schitterende wijze een driehonk slag. Overigens waren de fouten van Van der Velde en De Caluwé van beteekenis, zij hadden drie runs tot gevolg, zoodat bij foutloos spel Hol land slechts met 63 zou hebben gewonnen. De score was: Holland: 32210100 x 9 België: 02000000 en 3 De werpersresultaten waren: Nederland 5x3 slag; 4x4 wijd: 4 honkslagen tegen; 3 fouten; België: 6x3 slag; 3x4 wijd; 10 honk- slagen tegen; 4 fouten. CRICKET ROOD EN WIT-CRAVEN GENTLEMEN. A.s. Woensdag aan de Spanjaards laan. A.s. Woensdag speelt Rood en Wit een inte ressanten wedstrijd tegen de Engelsche Touring, club „Craven-Gentlemen", die een elftal zeer enthousiaste jonge spelers in het veld brengen en die deze week vijf wedstrijden in Neder land spelen. Er staat den Haarlemschen cricketliefhebbers dus weer iets bijzonders te wachten. Rood en Wit zal den steun hebben van L. Sodderland en mogelijk eveneens van nog een van onze beste internationals, zoodat een zeer sterk team den Engelschen partij zal geven. De Haarlemsche Wandelsportvereeni- ging „Jan Passtoors" hield Zondag haar 8sten Herdenkingstocht. De ivan- delaars passeeren de Zomerzorgerlaan te Bloemendaal. De aanstaande competitie. Volgens het thans bekend gemaakte reglement en den oproep voor de Competitie van den Ned. Biljartbond zal de eerste ronde beginnen op Woensdag 18 October e.k. en eindigen op Maan dag 22 Januari. De eindstrijd op den competitie landdag zal tusschen 15 April en 1 Mei bepaald worden. De inschrijvingen voor deze wedstrijden moeten uiterlijk 22 September plaats hebben. In de plaats van de persoonlijke wedstrijden in de klassen A en B op groot-biljart cadre komen de dito wedstrijden in dezelfde klassen, die over driebanden op de matchtafel. In de klassen C, D, E en F wordt weder in teams van drie gespeeld op de kleine tafel. SAGITTA WINT DEN PRINSES JULÏANA-BEKER. Zondagmiddag zijn op de Sintelbaan te Am sterdam de jaarlijksche dames-athletiek wed strijden om den Prinses Juliana-beker gehou- d<De groote strijd voor den beker is geleverd door de twee Amsterdamsche clubs Sagitta en ADA Deze laatste vereeniging, welke reeds vier jaar achtereen den begeerden beker m be zit had, nam aanvankelijk de leiding, doch in de laatste nummers streefde Sagitta haar voor bij met het resultaat, dat Sagitta den Prinses Juliana-beker voor het jaar 1940 veroverde met een verschil van 15 punten. Wel slaagde de wereldrecordpoging op het nummer verspringen van Fanny Koen niet, maar dezen middag zijn er toch weer twee da mes-records en een heerenrecord scherper ge steld: Fanny Koen evenaarde, met 11.9 sec. haar Nederlandsch record op de 100 Meter. Het Nederlandsch clubrecord op de 4 x 100 Meter, dat sinds 6 September 1936 met 50.1 sec. op naam van A.D.A. (Amsterdam) stond, werd met een volle seconde verbeterd. De ploeg van A.D.A. met de dames Doorgeest, Takken. Ter Braake en De Vries noteerde 49.1 sec Ook het record op de relay 200, 100, 80 60 Meter werd scherper gesteld. Sagitta njet de dames Fanny Koen. Lies Koning, Corrie Bak en Tini Burger slaagde er in, dit record op haar naam te brengen met een tijd van 55.8 sec. A.D.A. werd tweede in 56.1 sec., en bleef even eens onder het Nederlandsch record, dat met 56.3 sec. op naam stond van deze vereenïgmg, gevestigd op 6 September 1936 te Amsterdam. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Hoogspringen: 1 mej. Takken (A.D).1.50 M. 2 mej. Van Balen Blanken (Sagitta) 1.45 M Discuswerpen: 1 A. Nïessmk (Sagitta) 37.7b M 2 N Roos-Lodder (Sagitta) 34.30 M. 'i00 Meter: 1 F. Koen (Sagitta) 11.9 sec., 2 C. ter Braake (A.D.A.) 12.4 sec. Kogelstooten 1 A. Niessmk (Sagitta) 10.96 M. 2 A. Doorgeest (A.D.A.) 10.44 M. 4 maal 100 M estafette: 1 A.D.A. 49.1 sec. (Nieuw Ned. record) 2 Sagitta 50.1 s<" Vèrspringen: 1 F. Koen 5.93 M., 2 1.. Takken (A.D.A.) 5.22 M. 200 Meter: 1 F. Koen 25 sec., 2 C. B; x (Sagit ta) 26 o sec Speerwerpen: 1 mej. Slisser (Sagitta) 35.80 M.. 2 E. Dammers (Zeeburg) 33.22 M. 80 M. horden: 1 A. Doorgeest 12 sec., 2 R. Takken 12.7 sec. Relay (200, 100, 80, 60 M.) 1 Sagitta 55.8 sec. (nieuw Nederl. record). 2 A.D.A. 56.1 sec. Totale uitslag: 1 Sagitta 80 pnt„ 2 A.D.A. 65 pnt., 3 Brunhilde 35 pnt. Fanny Koen poogde bij de damesathletiekwedstrijden om den Prinses Julianabeker ie Amsterdam het wereldrecord verspringen te verbeteren De Sagitta-ploeg die den Prinses Juliana-beker bij atletiekwedstrijden te Amsterdam won

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5