Katholiek-Socialistische samenwerking blijft voortbestaan. ilfi VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Aftredende wethouders weer candidaat. In een gisteravond gehouden gecom bineerde bijeenkomst van de raadsfrac ties van de R.K. Staatspartij en der S. D. A. P. is besloten geen wijziging te brengen in het ook vier jaren geleden ingenomen standpunt betreffende de be zetting van de beide wethouderszetels. Door dit besluit zal de verkiezing van een roomsch-katliolicken en een sociaal-de- mocratischen wethouder in de eerste vergadering van den gemeenteraad in zijn nieuwe samenstelling verzekerd zijn. In den 17 leden tellenden raad bezet de R.K. Staatspartij 7 en de S. D. A. P. 3 (vorige periode 4) zetels. Daardoor is men dus verzekerd van een meerderheid en staat oolc de verkiezing van de te stellen candidaten voor het ambt van wet houder vast. Naar wij vernemen zijn de fracties ook over eengekomen de beide aftredende wethouders, de heeren N. J. Out (R.K.) en W. van Dok (S. D. A. P.) wederom candidaat te stellen. In verband met de komende wethoudersver kiezing hebben wij geïnformeerd of ook te Be verwijk de benoeming van een derden wethouder gewenscht werd geacht. Het besluit van de fracties geeft hierop reeds een ontkennend antwoord, maar ten overvloede werd ons nog medegedeeld, dat men daarvoor den tijd nog niet gekomen achtte. Wij brengen in herinnering, dat de raad van Heemstede be sloot het aantal wethouders te brengen van twee op drie, een besluit, dat inmiddels reeds de goed keuring van Ged. Staten verwierf. Onze zegsman wees er op, dat Heemstede in een heel wat gunstiger positie verkeert dan Be verwijk, dat immers financieel van het Rijk af hankelijk is en dat stellig niet zoo grif goedkeu ring van een dergelijk besluit zou verwerven. ZANGLUST GAAT WEER ZINGEN Na een vacantie van drie weken zal het Man nenkoor „Zanglust" Vrijdagavond in het ge bouw dé Harmonie aan de Groenelaan de repe tities weer hervatten. In verband met de komende concerten zullen nieuwe koorwerken in studie worden genomen. De draverij wordt belangrijk. Het programma van de feestelijkheden. Ook paarden uit Friesland en Groningen. De lijst van inschrijvingen voor de morgen al hier te houden harddraverij is thans volledig. Uit de ingeschreven paarden blijkt, dat een feilen strijd om het kampioenschap van Nederland en de daarvoor uitgeloofde prijzen zal worden ge voerd. Het feit, dat ook paarden uit Groningen en Friesland in Beverwijk zullen starten is reeds een aanwijzing voor de belangrijkheid van deze course. Wij laten hier de volledige opgave volgen: Flora Mc. Elwyn, Welkom, Ansolor, Alouez, Welkom van Aduard, Fatina, Aura V, IJ Kernei, A. Farm Relief, Zora, Sister Bond, Young Oostar, Maya Toddington, Baron Harvester, Yade, Fan fare, Zonnestraal, Our Dream, Rosy Moran, Xuthus, Edzard, Zoo Doorlooper, Zus Braun, Ab- syrtus, Bella Norton, Frances May, X Oli, Vazal, Aeschylos, Johanna M., Akron B., Glossy Silk, Claudy O, Calumet Donald, Blue Band en Ba ronesse K. S. D. A. P. maakt aanspraak op wetkouderszetel. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. een ledenvergadering ter be spreking van de wethoudersverkiezing. De vergadering besloot met algemeene stem men aanspraak te maken op een wethouders zetel. De militairen naar de bioscoop. In het W. B.-theater is gisteravond wederom een filmvoorstelling gegeven voor militairen. Vertoond werden de films ,De school van eer" met Jackie Cooper en Freddie Bartholomew en de drie musketiers van het verre Westen in „In vuur en vlam". De militairen hebben van dit interessante programma volop genoten. Afscheid van de draversbaan. De heer G. Hannema zal morgen voor de laatste maal als jurylid tijdens de harddra verij fungeeren. Precies 40 jaar zal de heer Hannema deze taak dan hebben vervuld. Onze plaatsgenoot acht den tijd gekomen om dit werk aan jongeren over te laten. Op de Be- verwijksche baan begon hij 40 jaren geleden met de uitoefening van de functie van keur meester en de heer Hannema stelde het op prijs op dezelfde baan afscheid te necnen. De heer Hannema was in de wereld van de paardensport een zeer bekende figuur. Zijn woord gold als gezaghebbend en naar zijn adviezen werd gaarne geluisterd. EEN NIEUWE BOEKHANDEL GEOPEND. De heer F. W. v. d. Velden heeft gisteren in het perceel Breestraat 25 een boekhandel geopend. Een ingrijpende verbouwing heeft een modern en gezellig interieur doen ont staan, waarin het publiek rustig een keuze kan doen uit de groote sorteering romans, school- en studieboeken, jongens- en meisjes boeken, boeken in de moderne talen, tijd schriften enz. Aan de zaak is ook een welvoorziene biblio theek verbonden. De heer v. d. Velden genoot zijn 12-jarige opleiding in Amsterdam en was ruim 4 jaar werkzaam in eenige groote zaken te Batavia. EEN VOORTEEKEN VOOR MORGEN? Onze plaatsgenoot, de pikeur J. van Leeuwen Jr. won op de gisteren te Obdam gehouden harddraverij met „Occasion" den tweeden prijs in de A- en den eersten prijs in de B-draverij. Op 30 cn 31 Augustus. Het bestuur van de vereeniging „Konin ginnedag" heeft thans het programma samen gesteld voor de feestviering op Woensdag 30 en Donderdag 31 Augustus a.s. De eerste feestdag is georganiseerd ter viering van de geboorte van prinses Irene. De schooljeugd zal in deze festiviteiten aandeel hebben. Woensdagmiddag zullen deze feestelijkhe den worden ingezet met volksspelen, te hou den op verschillende plaatsen in de gemeente. Des avonds wordt een lichtstoet gehouden, welke als volgt zal zijn samengesteld: a. Schoolkinderen met lampions (De lam pions, voorzien van kaars en draagstok- wor den gratis beschikbaar gesteld). b. Particulieren en vereenigingen van welken aard ook, die zelf een ontwerp hebben bedacht. In deze groep worden prijzen uit geloofd. c. Vrije groep, waarin aan personen en za ken gelegenheid wordt geboden met reclame objecten aan den optocht deel te nemen. Na afloop van dezen optocht verzorgt de Beverwij ksche Harmoniekapel een taptoe op een nader te bepalen plaats en uur. Deze eerste feestdag wordt besloten met een bal-champêtre op het gemeentelijk parkeer terrein. Al deze feestelijkheden zullen worden op geluisterd door de Beverwij ksche Harmonie kapel en de St. Jozef Harmonie. Donderdag 31' Augustus worden de Konin- ginnefeesten ingezet met een muzikale rond gang door de gemeente. Daarna volgt voor het stadhuis de tradit-io- neele aubade van de schoolkinderen. Op het weiland voor „Scheybeeck" worden kinder spelen gehouden. Des middags wordt de Ron de van Beverwijk gereden voor fietsjongens. „Turnlust", „Hercules" en S.S.S. geven in het sportpark een gymnastiek-demonstratie. Eveneens in het sportpark zullen de Kenne- mers een voetbalwedstrijd spelen tegen de Alkmaarsche Boys. Tenslotte is er des avonds een concert op het C. H. Moeiisplein met medewerking van de plaatselijke muziek- en zangvereenigingen. Het volledige programma van de feestelijk heden zal vanaf a.s. Maandag bij den heer D. M. G. Botterop verkrijgbaar zijn. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I Lijn II: 8.00 Hilversum II Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. Hardleersche wielrijders. Stopbord wordt voortdurend genegeerd. Het is nu al weer vele weken geleden, dat de nieuwe verkeersregeling bij het pontveer in werking trad en sindsdien hebben reeds honder den auto's een rondje gemaakt rondom het ver keersplein. Het autoverkeer heeft zich al behoor lijk aan den nieuwen toestand aangepast, zonder dat bijzondere moeilijkheden ontstonden, al zul len wel vele autobestuurders eenige krachtter men ten beste hebben gegeven over de kwaliteit van de bestrating van het circus, waar vele duin- tjes op en af gereden moeten worden en daar door aan de veeren hooge eischen worden gesteld De wielrijders liggen echter veelal overhoop met de regeling ten aanzien van het berijden van de Meervlietstraat van Zuid naar Noord. Ze komen dan herhaaldelijk in botsing in fi guurlijken zin met het stopbord, dat het door rijden naar de pont verbiedt. Het schijnt, dat de meeste wielrijders niet weten, dat het roode bord met de breede witte balk ook betrekking heeft op het rijwielverkeer en dat ook zij ter hoogte van de Middendorpstraat rechtsaf moeten, wan neer ze naar de ponten of naar IJmuiden willen. Van de tien rijden er minstens zes verkeerd. Staat er geen agent, dan gebeurt er niets, staat er wel een, dan worden ze onverbiddelijk terug gewezen, met of zonder het bekende bonnetje- voor den kantonrechter. Wij willen dezen maatregel niet becritiseeren. Het belang van het verkeer eischt, dat de trechter van de Meervlietstraat niet in twee richtingen bereden wordt. Maar waar we wel iets over wil len zeggen is de wijze, waarop de weg door het weiland is aangelegd, want dit is mede een der oorzaken, waarom het verbod zoo dikwijls over treden wordt. Deze weg ligt n.l. voor het verkeer van Zuid naar Noord geheel verkeerd. Wielrijders moeten een bocht maken die zoo scherp is dat men moeite heeft „z'n draai te krijgen" en op moet passen wil men niet op den rijweg komen. Dit euvel zou verholpen kunnen worden wan neer er een betere verbinding tusschen de Meer vlietstraat en den nieuwen weg werd gemaakt, desnoods alleen voor wielrijders, omdat auto's deze ricthing toch weinig rijden. Met zulk een zijweg naar het oversteekpunt in den nieuwen weg zouden de wielrijders ten zeerste gebaat zijn en het aantal „doorrijders" zou ongetwijfeld veel minder worden. Het rijwielverkeer krijgt dan een natuurlijker richting, omdat men geleidelijk van de Meervlietstraat afwijkt. Technische bezwaren zullen er wel niet zijn en de kosten? Laat het een paar honderd gulden zijn. Zulk een bedrag speelt geen rol bij de millioenen, waar het hier om gaat. Een meevallertje. In verband met de eerste steenlegging van het nieuwe koelhuis Prinses Irene hebben alle werklieden der N.V. Vereenigde Ijsfabrieken Zaterdag een gratificatie ontvangen, wat een aardig meevallertje was. ONZE DAMRUBRIEK. Onze damrubriek zal de eerste week in September weer verschijnen. Wij vragen de bijzondere aandacht voor de eerste rubriek, waarin een op losserswedstrijd wordt aangekondigd. HINDERWET. Beslissingen door B. en W. verdaagd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op de verzoeken van: a. de firma Lagendijk te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een poets- katoenfabriek, waarin o.a. een poetskatoen molen met een electromotor van 8 a 10 P.K. en een handbalénpers, in het perceel kadas traal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie L, no. 2542, plaatselijk be kend Trawlerkade 68 te IJmuiden; b. de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden. om ver gunning tot het uitbreiden harer inrichting (buizengieterij), door het bijplaatsen van een windzichter voor vormzand, een stofvanger voor de slijperij en een zwartselpomp voor de vormerij, waarbij diverse electromotoren, in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie A. no. 1197, plaatselijk bekend buizengieterij, door hen is verdaagd op grond dat het be richt van het Districtshoofd der Arbeids inspectie nog niet. is ingekomen. DE WERKLOOSHEID. Het aantal werkzoekenden, dat 19 Augustus j.l. bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs stond ingeschreven bedroeg 1593 tegen 1574 op 12 Augustus. Ingeschreven waren 263 (245) bouwvak arbeiders. 152 (151) metaalbewerkers, 21 (19) houtbewerkers, 21 (21) landarbeiders, 161 (160) havenarbeiders, 168 (184) visschers, 43 (42) kantoorbedienden, 539 (531) losse arbei ders, 225 (223) arbeiders in overige beroepen, totaal 1593 (1574) mannen boven 18 jaar, ver der 66 (63) mannen onder 18 Jaar. 17 (18) vrouwen boven en 5 (8) vrouwen onder 18 jaar. Geheel werkloos waren 1060 (1083) mannen boven 18 jaar en gedeeltelijk werkloos 336 (313). In een gesubsidieerde werkverschaffing wa ren geplaatst 112 (93) werkloozen. WIJZIGING TELEFOONNUMMERS TE SANTPOORT. Op 28 Augustus te 23.00 uur zullen de tele foonnummers der aangeslotenen van het net Santpoort gewijzigd worden in dier voege, dat vóór het huidige telefoonnummer het cijfer 8 wordt geplaatst. De nieuwe telefoonnummers zijn opgenomen in de laatst verschenen uitgaven van de Naam lijst voor den Interlocalen Telefoondienst en den Localen Gids. De oud-premier dr. H. Colijn bevond zich onder de reünisten van den hoofd cursus, die Dinsdag te Kampen bijeen kwamen. De oud-cursisten stelden zich aan de Korenmarkt op, waarna een marsch door de stad werd gemaakt DE LAATSTE BAL-CHAMPcTRE AVOND. Zou de laatste balavond eerst op de tennis banen gegeven worden, de weersomstandighe den noodzaakten de feestcommissie van V.V.V. naar een andere gelegenheid uit te zien. Hiervoor koos men de groote zaal van het voormalige badhotel, die voor deze gelegenheid Dinsdag rijk met vlaggetjes was versierd. Twee bands zorgden- voor de dansmuziek: „The Midnight Stars" uit Beverwijk en „The Wild Cats" uit jeugdige Amsterdamsche bad gasten samengesteld en tot hun eer dient ge zegd, dat de bands het „deden". Spoedig liep de zaal vol en bewoog zich een danslustige me nigte op de tonen der muziek, terwijl de niet dansers, langs den kant gezeten, toekeken of een koelen dronk genoten. De stemming kwam er meer en meer in en ook de vele kijkers buiten genoten van de vroo- lijkheid binnen. Het deed ons denken aan den goeden ouden tijd, toen het badhotel nog in ge bruik en er heel vaak bal zelfs kinderbal was. De danslustigen zweefden onvermoeid door. Te vroeg kwam het einde en keerde een dank baar gestemd publiek naar huis terug. Hier- SCHIP Asteria (Griek) Ariadne (Ned.) Adele Ohlrogge (Du.) Achilles (Ned.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Altona (Du) Anita Russ (Du Atlas (Ned) Baarn (Ned.) Boskoop (Ned.) Breda (Ned.) Barbro (Noor) x) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Cordillera (Du.) x) Cottica (Ned.) Eemland (Ned.). Ethiopian (Eng) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Grootekerk (Ned.) x) Gera (Du.) Gaasterlcerk (Ned.) x). Helder (Ned.) Hercules (Ned.) Helenus (Eng.) ex)... Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) James Hawson (Eng.)x) Kalmia (Zw.) x) Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Lumme (Du.) Meliskerk (Ned.) Midas (Ned.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Maaskerk (Ned.) Marina (Noor) x) Notos (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orao (Joeg. Slav.) Oluf Maersk (Deen) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Pygmalion (Ned.) Poelau I Ned x Pluto (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Ronda (Noor) Reggestroom (Ned.) Rendsburg (Du.) Socrates (Ned.) Stentor (Eng.) x) San Pietro (Ital.) Stella (Ned.) Soemba (Ned.) South America (Noor) x Trajon (Noor) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Titus (Ned.) Theseus (Ned) Ton S. (Ned) Trajanus (Ned)..... Uckermark (Du.) Wüpertal (Du.) Waterland (Ned.) x). Zuiderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zuid Beijerland (Ned.) Stratoni Midd. Zee Gefle Midd. Zee Macassar Chili vpd Indië Viipuri Curasao Chili Chili Chili New Orleans Hamburg (v. IJm.) Santos Buenos Aires Pto Barrios West Indië Santos West Afrika Japan Med IndiS Japan Chili Zwarte Zee Batavia Batavia Zuid Afrika Abadan Aruba Batavia Buenos Aires Kotka Zuid Afrika West Indië Batavia Macassar West Afrika Aruba Midd. Zee Zuid Afrika Buenos Aires Leningrad Hamburg Batavia Midd. Zee Batavia Oporto Zuid-Air ika Buenos Aires West Afrika Ned.-Indië West Indië Batavia Bona (v. IJm.) Alexandrië Batavia Pt. Arthur Mesane Sfax Batavia Alexandrië Ned. Indië Batavia Hamburg Stettin Pt. Talbot Charleston Ned. Indië Ned. Indië Buenos-Aires Japan Buenos Aires Danzig 24 Aug. 6 Sept. heden 18 Sept. 26 Aug. heden 5 Sept. 23 Aug. 27 Aug. 12 Sept. 15 Sept, 3 Sept. 28 Aug. 23 Sept. 7 Sept 28 Aug. 4 Sept 14 Sept. 23 Aug. 26 Aug. 22 Sept heden 27 Aug. 24 Aug. 6 Sept 1 Sept. 29 Aug. 24 Aug. 27 Aug. 8 Oct. 24 Aug. 25 Aug. 30 Aug. 12 Sept 24 Aug. 28 Aug. 24 Aug. 24 Aug. 1 Sept. 12 Sept. 25 Aug. 27 Aug. 24 Aug. 19 Sept 2 Oct I Sept 15 Sept. 24 Aug. 18 Aug. 17 Aug. 16 Aug. 21 Aug. 18 Aug. 17 Aug. 20 Aug. 15 Aug. 17 Aug. van Gibraltar, van Chalkis. te Hernösand van Catania vertrokken, v. Valparaiso te Liverpool vertrokken, vertrokken 19 Aug. te Valparaiso 14 Aug. van Curagao. 16 Aug. te Hamburg. 5 Aug. vertrokken. vertrekt 26 Augustus. 18 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Rosario. vertrekt 25 Augustus. 18 Aug. van Barbados. 5 Aug. vertrokken. 15 Aug. van Lome. 20 Aug. van Manilla 14 Aug. van Colombo. 19 Aug. te Kobe 16 Aug. van Arica. 21 Aug. te Catacola 20 Aug. van Port Said. 20 Aug. van Sabang 20 Aug. v. Pt. Sudan 17 Aug. vertrokken. 8 Aug. vertrokken. 21 Aug. v. Singapore 16 Aug. van Rosario 18 Aug. vertrokken 22 Aug. v. Dar-es-Salaam 9 Aug. v. San Juan de Port 19 Aug. v. Gibraltar 18 Aug. v. Pt. Sudan. 20 Aug. te Rotterdam. 15 Aug. vertrokken. 20 Aug. te Lissabon 20 Aug. van Beira vertrekt 2 September. 18 Aug. vertrokken 23 Aug. vertrokken vertrekt 3 September. 20 Aug. te Izmir 20 Aug. v. Pt. Said. 19 Aug. v. Villagarcia 8 Aug. van Kaapstad. 2 Aug. van Mar del Plata. 19 Aug. te Pt. Bouet 19 Aug. te Soerabaja 16 Aug. van Barbados. 15 Aug. van Belawan. 18 Aug. v. Gibraltar 20 Aug. v. Ouessant 19 Aug. v. Marseille 18 Aug. te Bordeaux. 14 Aug. vertrokken. 22 Aug. v. Ouessant 18 Aug. van Sabang. 17 Aug. van Tripoli. 12 Aug. van Sabang. in lading, vertrekt 24 Augustus, vertrekt 24 Aug. 21 Aug. vertrokken 21 Aug. vertrokken 18 Aug. v. Padang 17 Aug. van Tjilitjap. 16 Aug. van Bahia. 18 Aug. van Pt. Sudan. 21 Aug. te Montevideo 21 Aug. vertrokken Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. mede was het dansseizoen voor onze baddplaats afgesloten. De commissie kan met voldoening op de vh- avonden terugzien! BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. v. Dongen—Leijenaar d.,Trotnn. straat 141, IJmuiden. M. E. Stek—van Veen z., Cederstraat 51 IJmuiden. G. van d» Laan—Klein z., Platanenstraat 18 LJmu'den G. Keersemaker—Langerak z., Meerweifc laan 34 Velsen-N. A. Heeremans—Dijkman z Ilagelingerweg 41, Santpoort. W. A. H, van BuurtBakker d., v. Dalenlaan 38 Santpoort W. MuddeKaptein z., Bloemendaalschestraat 176 Santpoort. C. Smit—Tak d., Groote Hout- weg 14 Velsen-N. M. C. J. Vrijhoef—Biüm l Platanenstraat 33 IJmuid.en. Overleden: H. F. A. Dozel 67 j., weduwev G. Essenberg, Stationsweg 233, IJmuiden' C. R. Boogaard 76 j., weduwnaar van K. Hoo».' land, Rijksweg 543, Santpoort. P. Duijn 42 j, echtgenoot v. W- Scholten, Fazantenlaan 9 IJmuiden. W. v. Duij ven voorde 23 j„ echtge-' noote v. J. Bilder, Acaciastraat 18 IJmuiden. B. Töning 2 j., z. v. J. Töning, Cremerlaanlj Santpoort. L. W. H. l'Espagniol 72 j., echtgen! v. E. M. Knöchel, Heilo. J. Donker 65 j., echtgen. v. Ch. E. v. Dijk, Tuindersstraat 57 IJmuiden, V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek, Estlandsch s.s. Koidula, Jacob stad, hout. SANTPOORT DE KONINGINNEFEESTEN. Evenals het vorige jaar zal ook ditmaal de Velsensche Rij vereeniging, onder leiding van den instructeur, den heer H. v. Gameren, op Koninginnedag een demonstratie geven op he: feestterrein, wel een bewijs, dat het optreden het vorige jaar in den smaak is gevallen. Het volgende programma zal uitgevoerd worden: 1. Vlaggen-manoeuvre door 9 dames. 2. Be- hendigheidswedstrijden. 3. Eierenrace. 4. Siga retten- race. 5. Optreden van „Ramona", den 6-jarigen volbloed, afgericht en voorgereden door den heer H. van Gameren, instructeur der Park-manége te Velsen. DE T.V.S.-ESTAFETTE. De jaarlij ksche T.V.S.-estafette heeft op 3 September des middags om 3 uur plaats. Be houdens goedkeuring van de betrokken auto riteiten zal zij op den openbaren weg geh den worden. WIJZIGING TELEFOONNUMMERS. Op 28 Augustus te 23.00 uur zullen de tele foonnummers der aangeslotenen van het nat Santpoort gewijzigd worden in dier voege, dat vóór het huidige telefoonnummer het cijfer 8 wordt geplaatst. De nieuwe telefoonnummers zijn opgenomen in de laatst verschenen uitgaven van de Naam- lijst voor den Interlocalen Telefoondienst en den Localen Gids. FAILLISSEMENTEN. Op den 22sten Augustus 1930 wenden ffl navolgende faillissementen door de Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem uitgesproken: 1. J. Zwart, winkelier, wonende te Haar lem, Djambistraat 7. C.urator mr. H. J. van Gelderen. 2. Jac. Duindam, bloembollenfeweeker en exporteur, wonende te Hillegom, Beekkade 49. Curator mr. A. Beets. 3. M. J. Gennissen, los werkman, wonende te Haarlem, Billitonsbraat 22. Ourator mr. H. J. M. Tonino. 4;. P. Sproet, bloemibollerukweeker tevens caféhouder, wonende te Haarlemmermerr, H legommerdijk 335. Curator mr. J. E. Goudsmit. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Opgeheven wegens gebrek aan actief werden e volgende faillissementen: 1. N. Boon, timmerman, wonende te Assen delft, Zuideinde 65. Curator mr. dr. F. A. Bijvoet. 2. H. G. Dubbeling, chauffeur, wonende te IJmuiden, Platanenstraat 5. Curator mr. J. C..Y. Nieuwenhuys. Geëindigd wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst zijn de faillissementen: 1. Klaas Steensma. slager, wonende te Zandvoort, Schoolstraat 3. Curator mr. J. H. C. Slotemaker. 2. M. A. Blesgraaf, automatiekhouder, wo nende te Haarlem, Damaststraat 40. Curator mr. A. Beets. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 Augustus. Bevallen 19 Augustus: G. E. Buis-Sonne- mans, d.; G. DamiaansRijneveld, z.; Augustus: W. M. van de Geer—de Korte, 21 Augustus: A. W. de Vries—van der Aar, d.; 22 Augustus: D. J. Cliteur—Ebing, z.; M 0, N. Negrijnde Vries, z.; C. J. van Wierlngen- van Eijk, z.; Overleden 20 Augustus: E. Stahl, 60 Hogendorpstraat; W. Koopmans, 70 J-, Bui?' wal; A. van der Hoofd, 74 j.. Kamperlaan; Augustus: W. Reekers, 60 j„ Lindenstraat- Ondertrouwd 21 Augustus: W. G. J van Nas- sen en M. F. Leveld. Ondertrouwd 22 Augustus: W. J. Takes en A. E. van Riemsdijk; S. J. Steertfmis en Th. l Elkerbout; J. Verdonkechofc en G. W. M. w der Sluijs.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2