Uit het land der Wereldkampioenschappen Sp&d in't HET SPORTGESPREK i fl ft Hoc staan de kansen voor het aannemen van de voor stellen inzake promotie, degradatie en uitbreiding der competitie?De eerste kfassers zijn er tegen De samen stelling der afdeelingen Haarlem in de sterkste sectie Teleurstelling voor E. D. O. en Hilversum Moeilijke taak voor Bloemendaal. Van vele zijden hoort men beweren, dat het voorstel tot afschaffing van de promotie- en degradatiewedstrijd en dat tot uitbreiding van de competitie-afdeelingen het laatste is afhankelijk van het eerste op de jaarverga dering van den K.N.V.B. geen kans van slagen heeft. Men wijst er op dat alle eei-ste klassers, met uitzondering van D.F.C., er tegen zijn en daar de clubs uit de hoogste afdeelingen tezamen evenveel stemmen kunnen uitbrengen als de overige vereenigingen, die in dit verband dan toch wel heel karig bedeeld zijn en weinig zeg genschap hebben, zal alles wel bij het oude blijven Tenzijde erkende bonden bij ver rassing den doorslag zouden geven. Het is bekend, dat op de jaarvergadering zel den of nooit ingrijpende besluiten worden ge nomen. Dat is, gezien de stemmenverhouding, niet zoo verwonderlijk, want we hebben in deze rubriek al dikwijls betoogd, dat de eerste klassers feitelijk den Bond regeeren. De bezwaren blijken bij nadere bestudeering echter eerder een argument vóór dan tegen de j plannen te vormen. De K.N.V.B. is o.m. be vreesd, dat het aannemen van de voorstellen uiteindelijk tot het instellen van een hoofd klasse moet leiden, maar dat zou tenslotte juist de oplossing zijn, die het Nederlandsche voet bal noodig heeft. Eén ding staat voor ons vast: Wanneer de automatische promotie en degradatie, de uit breiding van de afdeelingen en als gevolg daar van de instelling van een hoofdklasse niet bin nen een luttel aantal jaren tot stand komt, dan zal het spelpeil in ons land bij gebrek aan toe voer van frisch bloed op een steeds snellere wijze dalen en vele clubs in de lagere klassen zullen ten offer vallen aan het practisch ont breken van de mogelijkheid om hooger op te komen, waardoor de spelers hun capaciteiten niet verder kunnen ontwikkelen. Intusschen zijn de afdeelingen weer samen gesteld en we zien, wat de eerste klasse betreft, dat Haarlem vrijwel dezelfde clubs te bestrij den zal krijgen als het vorig seizoen, althans wat de sterkste tegenpartijen aangaat. Feijen- oord, DH.C., 't Gooi en D.F.C. hebben plaats moeten maken voor Blauw Wit, C.V.V., Xerxes en H.B.S. en we gelooven, dat Blauw Wit zich een krachtiger ploeg zal toonen dan het elftal van Van Heel, dat op vele plaatsen zal moe ten worden herzien. De drie overige veranderingen hebben niet veel te beteekenen, daar de nieuw ingedeelde clubs ongeveer van hetzelfde kaliber, zijn als het drietal, dat een plaats heeft gevonden in afdeeling I. Afdeeling II, waarin Haarlem en V.S.V. zijn ondergebracht is met Ajax, V.U.C. en D.O.S. als de sterkste van de twee secties te beschou wen: verwacht mag worden, dat aan den Scho- terweg en te Velseroord enkele interessante matches zullen worden gespeeld. Doch ook op het Stormvogels-veld zal goed voetbal te zien zijn, want daar komen o.a. D.W.S., A.D.O., Sparta en H.D.V.S. op bezoek. De tweede klasse B is ingrijpend gewijzigd. In plaats van de beide Alkmaarsehe clubs, be nevens van H.R.C., O.S.V., en West-Frisia, zijn enkele sterke vereenigingen bij RC.H., E.D.Ó. en H.F.C. ingedeeld. Ten eerste Hilversum; het feit, dat deze club in dezelfde afdeeling als E.D.O. is geplaatst, komt ons vreemd voor. Wat toch is het geval? Beide clubs behaalden vorig seizoen op fraaie wijze het kampioenschap van hun sectie en zij mochten let wel: mochten derhalve aan de promotiewedstrijden deelnemen met de wetenschap ,dat in het gunstigste geval slechts één van de twee het tot de hoogere klasse zou kunnen brengen. Weliswaar was die mogelijk heid, daar het hier vrijwel gelijkwaardige te genstanders betrof, voor een groot deel van een gelukkig doelpunt en voorts van allerlei onbere kenbare factoren afhankelijk, maar theoretisch had Hilversum evenals E.D.O. en H.B.S. 33 procent kans. Thans echter redeneert de competitie-leider aldus: E.D.O. en Hilversum komen in dezelfde afdeeling en de sportieve kans, dat zij beiden het afdeelingskampioenschap ten tweeden male veroveren en dus wederom kunnen probeeren om ..hooger op" te komen, wordt hun ontnomen, terwijl een vereeniging in de andere sectie er van kan profiteeren om,nu de zwaarste concur rent verdwenen is, den titel te bemachtigen. Het wil ons voorkomen, dat men door een der gelijke regeling de spelers ontmoedigt, wat geenszins in het belang van het Nederlandsche VOETBAL Jaarvergadering van R. C. H. De Raciiigclub Haarlem hield Donderdagavond haar jaarlijksche algemeene vergadering, waarin plannen besproken werden voor het nieuwe seizoen. De voorzitter, de heer S. Ha- zevoet kon in zijn openingswoord gewagen zoo niet van een volledige geslaagd, dan toch ten minste van een zeer behoorlijk seizoen, waar na de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester volledige instemming verkregen van de aanwezigen hoewel het financieele verslag uiteraard eenigermate in mineur was. De bestaande contributieregeling werd ge handhaafd, evenals de verplichte bijdrage voor het clubblad, waarvan het voortbestaan nog steeds op prijs gesteld werd. In het bestuur hadden eenige mutaties plaats, doordat de heer J. Kuit zijn functie beschikbaar gesteld had en de heer Van Leeuwen het penningmeesterschap neerlegde. De samenstelling van het bestuur werd daardoor als volgt: S. Hazevoet. voorzitter, W. van Brussel, secretaris. D. Smit, penningmeester, P. J. Nachtegeller, vice-voorzitter, J. Jongkind, P. Kaestner en W. van Leeuwen, commissaris sen. Door het uittreden van den heer A. Ruis werd de elftal commissie in de volgende sa menstelling gekozen: P. J. Nachtegeller, F. Nieuwenhuis, G. J. Krom, A. Scheen en J. Kuit. In de kascommissie werden benoemd de heeren C. Meyer, J. Auffderheyde en A. We ber. Een geanimeerde rondvraag volgde, waarna de voorzitter in een ernstig betoog de positie van de vereeniging besprak, aanspoorde tot. opvoering van de prestaties en wees op de wenschelijkheid van intensieve traning. Hij sprak de hoop uit, dat het komende seizoen voor R.VJL vele successen zou opleveren. f voetbal kan zijn. De strijd om de punten wordt tenslotte zóó scherp en de rivaliteit tusschen de als het. ware op elkaar gedrongen clubs wordt zóó fel, dat het spelpeil daaronder moet i lijden. I Met de beide teleurgestelde kampioensclubs is j voorts R.C.H. van de partij; de Racing zal on- getwijfeld een hartig woordje meespreken. H.V.C. (Amersfoort) en de Spartaan zullen zich evenmin onbetuigd iater. evenmin als het ver jongde Velox-elftal. Om invloed op de hoogste plaatsen te kunnen uitoefenen, dient Kennemers minder wisselvallig te spelen dan het vorig sei zoen en de drie overige clubs, HF.C., Hercules en Watergraafsmeer, zullen zich terdege moeten inspannen om de onderste plaatsen te ontgaan. Het staat vast, dat de matches in deze afdee ling groote belangstelling zullen trekken. Hoewel het rneerendeel der clubs uit III B bij elkaar is gebleven, is Bloemendaal's taak om voor de derde achtereenvolgende maal het kampioenschap te behalen, verzwaard, daar thans ook Kinheim, Beverwijk en Helder in deze afdeeling zijn ondergebracht. Waarschijnlijk zullen Beyk en zijn mannen de zwaarste concurrentie van Ripperda, Zand- voort en Kinheim ondervinden, terwijl Scho ten, getrouw aan haar traditie, wel weer ver rassende overwinningen op de sterkste en te leurstellende resultaten tegen de zwakste clubs zal boeken. Tenzijde geelzwarten nu eens vast besloten zijn om geen steken te laten val len en het tweede-klasseschap te heroveren. VAN DE WEEK Mannus Francken over H.F.C. 's glorietijd. Nu H.F.C. binnenkort haar zestigjarig be staan herdenkt, zullen de gedachten van velen terug gaan naar den goeden ouden tijd en men zal zich „wapenfeiten" herinneren uit lang ver vlogen jaren. Tot hen, die in die jaren een groote rol hebben gespeeld, behoort zeker ook Mannus Francken, oud-aanvoerder van H.F.C. en niet minder dan 22 keer internatio naal. Op Nieuwjaarsdag 1P1C', toen H.F.C. met vijf gewonnen en vier gelijkgespeelde wedstrijden ongeslagen aan het hoofd van de eerste klasse- ranglijst stond, vertrok Mannus, bij den Bur gerlijken Stand bekend als H. J. M. Francken naar Indie, waarvan hij pas eenige jaren ge leden terug keerde. Mannus Francken. Dezer dagen hebben we hem eens gesproken; hier volgt, wat hij ons vertelde: „H.F.C. beleefde haar gloriedagen in den tijd van Adé van Gogh, die toen middenvoor speelde. Ik kwam in 1906, toen men om een keeper ver legen zat, alsdoelverdediger in het eerste elftal, maar ik was over mijn prestaties als zoo danig zóó slecht tevreden, dat ik het bestuur verzocht om door een ander te worden -ervan- gen. „Het toeval wilde, dat onze voorhoede in de laatste paar wedstrijden het net niet had we ten te vinden; daarom probeerde men het met mij in de voorhoede, die toen als volgt werd samengesteld: Ferry van der Vinne, M. Franc ken, Adé van Gogh, Lou van der Vinne en Ro- drigues Pereira. Mijn eerste optreden als voor waarts was tegen D.F.C. op een bevroren ter rein; ik had het geluk om twee goals te maken en ik werd gehandhaafd. Wijn van Waveren ging toen in de achterhoede spelen. „Voorts herinner ik mij levendig de periode van zeven jaar, dat wij steeds van Haarlem wonnen: de wedstrijden tegen de Roodbroeken waren altijd een groot evenement en in het eer_ ste kwartier van zulk een ontmoeting waren de zenuwen beiden partijen volkomen de baas, zoo dat de eene mistrap op den anderen volgde. Gerrit Bouwmeester was altijd mijn trouwe be waker en hij vatte deze taak zóó ernstig op, dat hij mij gedurende de match als een schaduw volgde. Natuurlijk poogde ik hem met listighe den af te leiden, b.v. door te doen, alsof mijn veter los was, of door mijn zakdoek, dien ik met opzet had laten vallen, ergens te gaan op- rapën. „Tegenwoordig schijnen spelers, die gescha duwd worden, zich daarin zonder meer te schik ken; zij blijven voortdurend bij hun bewaker staan. „Ofschoon in de matches tusschen H.F.C. en Haarlem dikwijls rijkelijk forsch werd gespeeld, bleef de verhouding in het veld toch altijd vriendschappelijk, Cees ten Cate speelde in ons elftal langen tijd een groote rol; hij werd dan ook in het Nederlandsch elftal voor de Olympi sche Spelen te Stockholm (1912) gekozen. Ik kon daarvoor van mijn vader geen toestemming krijgen, omdat ik examen moest doen. „In die jaren hadden we een sterk H.F.C.- elftal; men denke maar eens aan namen als Jan Laan, de Verwey's, De Clercq, de Sijpesteyns, Oei en mijn broer Jacques. Nimmer hebben we echter het kampioenschap kunnen behalen; één maal waren we er bijna; we moesten toen al leen nog van H.V.V. in Den Haag winnen, doch Wijn van Waveren miste drie penalties tegen keeper Schoenmaker èn toen de geelzwarten daarna onverwacht een goal maakten, was de moed er bij ons uit; we verloren met 72. In die matches tegen de Groote Haagsche spaar den de spelers elkaar niet, soms ging het wel eens een tikje wild. „Ik heb ongeveer tien jaar in het eerste elf tal gespeeld en als ik het spel van toen met dat van nu vergelijk, dan acht ik het „beenwerk" (stoppen, dribbelen) zeer vooruitgegaan. De spelers houden het oog echter teveel op den bal vóór hun voet gericht, terwijl wij vroeger als het ware wisten, waar de bal was en dus tijd hadden om naar een onbewaakten clubgenoot te plaatsen. Thans ziet men meer het Engelsche spel, doch te veel in de breedte uitgevoerd. Het wil mij voorkomen, dat de spelers elkaar vroe ger beter begrepen en elkanders bedoelingen wisten te raden, als gevolg van het feit, dat jarenlang hetzelfde elftal gehandhaafd bleef. „Er werd vroeger ook meer en geregelder geoefend, niet, omdat men moest, doch omdat wij er zelf plezier in hadden, op de vrije school middagen een geanimeerd partijtje te spelen. Het voordeel was, dat alle eerste elftalspelers toen nog op school waren en daardoor was het Woensdagsmiddags zulle een gedrang op het veld, dat er twee oefenmatches moesten wor den gespeeld, van 1—3 uur en de tweede van 35 uur. „Doch ook toen we van school af waren werd er ernstig getraind, waartoe we des ochtends 7 uur op het veld bijeen kwamen, zoodat we daarna toch nog op tijd op kantoor of bij de stu die konden zijn. „Oefenen onder leiding van een trainer is niet voor iedereen geëigend; de jongens spelen vaak liever een onderling partijtje, waar wat voor te zeggen valt, doch individueel kan een speler zeer veel van een trainer leeren, mits hij zichzelf door touwtje springen, enz. in con ditie houdt. „Tenslotte wil ik één man noemen, die zeer veel voor H.F.C. gedaan heeft en waaraan de club haar opkomst voor een groot deel te dan ken had; zijn naam is Tinus Loosjes". SCHAKEN DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. S. B. Mej. M. W. Baimink na loting No. 1. De jaarlijksche nationale wedstrijden van den Kon. Ned. Schaakbond, die ditmaal te Haarlem zijn gehouden, behooren weer tot het verleden. De wedstrijd is erg prettig verloopen. Wanklanken werden niet gehoord. Vooral in de hoogste groepen werden fraaie partijen gespeeld. In een lagere groep hebben we een maal met verwondering staan kijken naar een partij, waarin zwart met een kalen koning tegen een looper, een paard en drie pionnen bleef worstelen, natuurlijk vergeefs. Maar in den regel kwam het toch niet zoover. De laatste ronde is Vrijdagochtend gespeeld. De uitslagen zijn als volgt: Damesgroep: Mevr. R. OnvleeLans (Heem stede)—Mevr. H. Schregardus (Amsterdam) 0—1; Mevr. A. van Veen—Baas (Amsterdam) Mevr. M. E. Mazirel (Haarlem) 10; Mevr. A. M. v. SchaikHuizema (Amsterdam)Mej. M. W. Bannink (Haarlem) 01. Speciale groep (één partij per dag)J. Niel sen (Den Haag)W. J. Saeys (Heemstede) 1—0: J. B. N. Ruben Sr. (Den Haag)—W. A. de Tello rHeemstede) 10; L. G. Eggink (Den Haag)G. W. J. Zittersteyn (Den Haag) 01. Groep 1; Mr. J. G. v. Eybergen (Bussum) W. Demmendal (Leiderdorp) VzVz', L. Stum pers (Eindhoven)H. Kramer (Leeuwarden) VzVz', D. J. S. de Lange (Haarlem)J. A. J. Polak (Amsterdam) 0—1; Th. de Jong (Win terswijk)Mr. W. G. Belinfante (Den Haag) Vz-Vz. Groep 2: G. Bosscha (Leiden)Dr. J. v. Kol (Eindhoven) 10; Th. P. v. d- Tol (Rotterdam) G. J. D. Aalders (Den Haag) VzVz', J- H. Marwitz (Haarlem)—G. Swaneveld (Amster dam) 10; J. Been (Amsterdam)Mr. G. Snoeck Henkemans (Heemstede) 01. Groep 3: G. Koenraads (Hillegersberg)H. Blokker (Haarlem) 10. Groep 7: J. Wijker (Den Helder)P. A. Hogendoorn (Haarlem) VzVz- Groep 10: P. Oord (Rotterdam)—J. W. Brug man (Haarlem) 0—1; J. v. d. Steeg (Haarlem) J. Kool (Leerdam) 1—0. Groep 11: J. F. v. d. Geer (Hoofddorp)J. P. Wever (Haarlem) 01; R. J. Bijl (Haarlem) M. T. Luiker (Rotterdam) 10. Groep 12: P. de Bruyn (Zandvoort)A. D. van Steenis (Haarlem) 01; J. v. d. Bergh (Loosduinen)—C. Hovingh (Haarlem) 0—1. Groep 13; W. A. de Boer (Haarlem)G. Sa- lomons (Amsterdam) 0—1; F. C. Kleyn van Willigen (Utrecht)C. Seyts (Haarlem) 10; A. G. van Eis (Haarlem)K. van Oosten (Zeist) 0—1. Groep 14: P. Visser (IJmuiden)J. Roest (Voorburg) VzVz- De uitslag der afgebroken partijen in de Damesgroep is: Mevr. A. M. van Schaik—Hui zema (Amsterdam)—Mevr. A. v. d. Veen Baas 01. Hierdoor zijn Mevr. A. v. d. VeenBaas en Mej. M. W. Bannink gelijk uitgekomen; ieder met 5Vz punt uit zes partijen. Zij zullen nu een match moeten spelen, wie in aanmerking komt voor den tweekamp om het.dameskam pioenschap van Nederland. Bij loting voor de prijzen was Mej. Bannink de gelukkige. Wij laten hieronder de eindstanden volgen. Damesgroep a <3 ÖD bfi 1. Mej. M. W. Bannink 2. (Haarlem) (na loting) 6 5 1 0 5'/2 Mevr. A. van VeenBaas (Amsterdam) 6 5 1 0 51/2 3. Mevr. A. M. v. Schaik Huizema (Amsterdam) 6 3 0 3 3 4. Mevr. H. Schregardus (Amsterdam) 6 2 1 3 21/2 5. Mevr. R. Onvlee—Lans (Heemstede) 6 2 0 4 2 6. Mevr. A. van Lingen (Amsterdam) 6 1 1 4 1 Vz 7. Mevr. M. E. Mazirel (Haarlem) 6 1 0 5 1 Speciale groep: J. B. N. Ruben Sr. (Haag) 5 2. G. W. J. Zittersteyn (Haag) 5 3. J. Nielsen (Amsterdam) 5 4. L. G. Eggink (Den Haag) 5 5. W. J. Saeys (Heemstede) 5 6. W. A. de Tello (Heemstede) 5 Groep 1: 1. H. Kramer (Leeuwarden) 7 2. J. A. J. Polak (Amsterdam) 7 3. D. J. S. de Lange (Haarlem) 7 2 4. Mr. W. G. Belinfante (Haag) 7 5. Th. de Jong (Winterswijk) 7 6. L. Stumpers (Eindhoven) 7 7. Mr. J. G. v. Eybergen (Bussum) 7 8. W. Demmendal (Leiderdorp) 7 Groep 2 G. J. D. Aalders (Den Haag) 7 2. J. H. Marwitz (Haarlem) 7 3. G. Swaneveld (Amsterdam) 7 Th. p. v. d. Pol (Rotterdam) 7 5. G. Bosscha (Leiden) 6. J. Been (Amsterdam) 7. Mr. G. Snoeck Henkemans (Heemstede) Dr. J. v. Kol (Eindhoven) Groep 3: 1. M. Wijnans (Den Haag) 2. G. A. H. M. Wessels (Utrecht) H. Blokker (Haarlem) 4. H. v. Veen (Den Haag) 5. A. Humen (Den Haag) 4 1 0 3 1 1 3 0 2 2 1 2 0 2 3 0 1 4 4 3 0 4 3 0 2 4 1 2 4 1 1 5 1 0 5 2 0 4 3 0 2 5 3 3 1 3 3 1 4 1 2 1 5 1 2 3 2 2 2 3 1 3 2 1 2 4 3 3 1 3 3 1 3 2 1 2 3 2 3 0 4 41/2 3Vz 3 21/2 1 Vz 51/2 51/2 4 4 31/2 21/2 2 1 41/2 41/2 41/2 31/2 3i/2 3 2i/2 2 41/2 Wielrijden Negentien landen vertegenwoordigd (Van onzen specialen verslaggever) Wederom staat de Noord-Italiaansche hoofd stad Milaan gedurende eenige dagen in het centrum der belangstelling voor Let Neder landsche sportpubliek. Dat was zoo in 1926, toen Moeskops er zijn vijfden wereldtitel be haalde en het hart van het Milaneesche pu bliek veroverde door een eereronde op de Sim- plonwielerbaan te rijden met den kleinen Italiaanschen amateur-wereldkampioen Mar- tinetti als ruiter-te-paard op zijn sterke schouders, dat was zoo in 1934, toen in het San Ciro-stadion de voetbalwedstrijd Nederland- Zwitserland voor de eerste ronde van het we reldkampioenschap werd gespeeld en vijfdui zend Hollandsche supporters de lange reis naar Milaan aanvaard hadden om te bemer ken dat de weg naar Rome wèl over Milaan leidt maar dat „we", in tegenstelling met het befaamde liedje, niet naar Rome gingen, aan gezien we al in Milaan werden uitgeschakeld Thans schrijven we 1939, weer 's Milaan een internationaal sportcentum geworden en zelfs tijdelijk de wielerhoofdstad der wereld, want, alles wat maar iets te beteekenen heeft in de wielersport, hetzij als renner hetzij als offi cial, vertoeft thans in deze stad, waar Zater dagmiddag op de Vigorelliwielerbaan een andere dan de baan uit 1925 het negen- da agsche tournooi om de zes wereld kam pioenstitels begint. De Milaneezen zelf leven mee met dit groot- sche gebeuren, want wielrennen is ln deze omgeving oneindig meer populair dan voet bal; de Milaneezen hopen op een wereldtitel voor hun favorieten Astolfi, Severgnini, Bizzi, Battesini en desnoods nog een paar meer, waarbij ze als echte Italianen de wegwedstrij den veel hooger aanslaan dan die op de baan. Een Hollander denkt daar juist andersom over 6. L. J. M. Canniada (Haag) 7 7. G. Koenraads (Hillegersberg) 7 Groep 4: 1. G. A. J. v. Tongeren (Haag) 7 2. P. A. v. d. Kraan (Haag) 7 3. J. Waterreus (Den Haag) 7 4. D. Toren (Voorburg) 7 5. Drs. J. Cauveren (Doetinchem) 7 6. J. Boers (Nijmegen) 7 7. P. Schoenmaker (Haarlen) 7 8. J. W. O. Brümer (Ermelo) 7 Groep 5: 1. E. T. Facee Schaeffer (Amsterdam) 6 2. H. Moudriaan (Ermelo) 6 3. G. Barth (Vlissingen) 5 4. D. v. Setten (Amsterdam) 6 5. H. v. d. Linden (Alphen a. d. Rijn) 6 B. Evtifeeff (Den Haag) 5 Groep 6 1. J. Oudenaarden (R'dam) 7 2. J. Pronk (Eindhoven) 7 3. R. F. Visscher (R'dam). 7 4. H. v. Hofwegen (Hilversum) 7 5. G. Frcderiks (Soest) 7 6. P. Hovingh (Amsterdam) 7 7. G. A. Visser (Amsterdam) 7 A. E. J. Midderman (Leiden) 7 Groep 7: 1. A. J. v. d. Hoek (A'dam) 7 2. P. A. Hogendoorn (Haarlem) 7 J. Wijker (Den Helder) 7 4. Ir. H. M. de Munck (Haag) 7 5. G. E. Halsema (Ermelo) 7 6. H. C. Mindeno (Amsterdam) 7 7. Blanco (Hilversum) 7 8. L. Melchior (Amsterdam) 7 Groep 8: 1. J. C. van Vliet (Leeuwarden) 7 2. B. Smink (Den Helder) 7 3. N. Wolf (Veghel) 7 4. H. Barendregt (Nijkerk) 7 5. J. v. d. Voort v. d. Kley (Den Haag) 6 6. René de Vita (Haarlem) 6 7. F. der Kinderen (A'dam) 6 Groep 9: 1. L. Timmers (Leiden) 7 2. C. Kieft (Alkmaar) 7 3. Caweren Jr. (Doetinchem) 7 4. K. A. Boer (Groningen) 7 5. B. te Bos (N. Pekela) 7 6. W. Wakker (Leiden) 7 7. Th. v. d. Weteringh Leerdam 7 G. Zonderland (Leeuwarden) 7 Groep 10: 1. C. J. v. d. Berg (Leiden) 2. J. G. Heeres (Veendam) 3. J. v. d. Steeg (Haarlem) 4. J. Kool (Leerdam) 5. J. W. Brugman (Haarlem) 6. P. Oord (Rotterdam) 7. P. Pasma (Leeuwarden) V. E. G. Wesselinck (R'dam) 7 Groep 11: 1. R. J. Bijl (Haarlem) 7 2. L. Troost (Amsterdam) 7 3. M. T. Luiker (Rotterdam) 7 4. P, A. Bohlmayer (Bussum) 6 5. W. Cohen (Leeuwarden) 7 1. J. P. Wever (Haarlem) 6 7. J. F. v. d. Geer (Hoofddorp) 7 Groep 12: 1. C. Hovingh (Haarlem) 7 2. G. Brands (Winschoten) 7 3. J. Klein (Utrecht) 7 4. J. v. d. Bergh (Loosduinen) 7 3 5. A. D. v. Steenis (Haarlem) 7 6. J. v. Eyck (Amsterdam) 7 7. A. Tarjon (Den Haag) 7 P. de Bruyn (Zandvoort) 7 Groep 13: 1. F. C. Kleyn van Willigen (Utrecht) K. van Oosten (Zeist) 3. G. Salomons (Amsterdam) E. Seyts (Haarlem) 5. M. Schmidt (Den Haag) 6. Mej. J. M. de Klerk (Wassenaar) 7. W. A. de Boer (Haarlem) A. G. v. Eis (Haarlem) Groep 14: 1. J. J. Jager (Tiel) 2. L. G. L. Handelaar (Hilversum) 1 4 2 3 1 3 3 2Vz 4 2 1 5 4 1 2 4V2 2 4 1 4 3 1 3 3Vz 2 3 2 3Vz 1 5 1 3Vz 1 4 2 3 1 0 6 1 5 1 0 5V2 4 1 1 4V2 2 2 1 3'/2 3 0 3 3 2 1 3 2V2 1 2 2 2 5 2 0 6 5 0 2 5 4 0 3 4 3 1 3 3/2 3 0 4 3 3 0 4 3 2 1 4 2Vz 1 0 6 1 5 1 1 5V2 4 2 1 5 3 2 2 4 3 2 2 4 3 2 2 4 1 3 3 2V2 1 1 5 1V2 1 1 5 iy2 4 1 2 4V2 3 2 2 4 3 2 2 4 2 3 2 3V2 3 0 3 3 2 1 3 2V2 1 0 5 1 7 0 0 7 5 0 2 5 4 1 2 4i/2 4 0 3 4 4 0 3 4 1 2 4 2 1 1 5 lVz 0 0 7 0 6 1 0 6 Vz 3 2 2 5 2 4 1 4 4 0 3 4 3 1 3 ■31/2 2 1 4 2V2 1 2 4 2 0 1 6 Vz 7 0 0 7 5 1 1 5Vz 4 0 3 4 3 0 3 3 3 0 4 3 2 0 4 2 0 1 6 Vz 4 2 1 5 3 4 0 5 4 2 1 5 3 3 1 41/2 2 3 1 3V2 2 2 3 3 2 0 5 2 0 0 7 0 13. N. Veugen (Eindhoven) 4. J; Roest (Voorburg) 4 5. P. Visser (IJmuiden) 3'/2 Bij gelijk uitkomen is 7 5 2 0 6 7 4 2 1 5 7 4 1 2 4V2 7 2 3 2 3'o 7 2 2 3 3 7 0 5 2 21/2 7 2 0 5 2 7 0 3 4 lVz 4 4 0 0 4 5 3 0 2 3 4 2 0 2 2 5 2 0 3 2 5 0 1 4 Vz In het gebouw aan de Piazza della Scab de schaduw van Dom en Scala-theater hl/ in ons land zoo goed bekend als karaktèw-.? ke gebouwen van Milaan, zetelt het org^ tiecomité en daar speelt zich heel den das bonte wielerfilm af, opgenomen in alle der wereld, want de meeste buitenlanders hi1 voor dit wieiertournooi naar Milaan zijn? komen, drukken zich gemakkelijker uit in E' andere taal, dan in het zoetvloeiende lij.ansch. Doch dat is in Milaan, in tegen/tó" ling met Zuiderlijker gelegen Italiaan!" steden, geen bezwaar; de Milaneezen ziin^f lyglotten in vergelijking met hun Zuidel£ landgenooten. De Nederlandsche delegatie woont vlak k het station„Albergo Principe Savoya" js J het ruime stationsplein het middelpunt^ Hollandsche kolonie, die zich, in afwachtt-- van de sprintwedstrijden op Zaterdag."'' Zondagmiddag, bezig houdt met allerlei 3 rieuze en minder serieuze onderwerpen, 51 Wil men voorspellingen ten aanzien vand- finales der vier baannummers, die verw4ï zullen worden op de snelle half-overdekte!' gorelliwielerbaan waar Slaats en Archac baud hun werelduurrecords vestigden? nu: Van Vliet-Scherens bij de profsprintE' Astolfi-Derksen bij de amateurs, Aimar-Klis bij de achtervolgers en Metze-Severgnini i* de stayers met telkens eerstgenoemde ai f2'; voriet. Op het programma zijn de verschillen-^ nummers op precies dezelfde wijze verdek over de dagen der week als vorig jaar te sterdam, alleen is er nu een achtervolging kampioenschap bijgekomen, nadat dit het vc' rig jaar officieus verreden was (en toen d! Schulte gewonnen in eindstrijd tegen Pijnen', burg). Dus: Zaterdagmiddag de series derki de sprintnummers, Zondagmiddag de fina£ ervan, Dinsdagavond de beide herkansingsrit ten voor de stayers, die zich niet als eers! hebben kunnen plaatsen in de drie serie' welke over. Zaterdagmiddag, Zondagm' en Zondagavond verdeeld zijn, Donde„.„.. avond de finale der stayers en dan tevens!! de finale der achtervolging, waarvan c' ries op Zondagavond verwerkt zijn. Na dat baanprogramma van vier wedstrijd, dagen en twee rustdagen verhuisde vorig j-y de wielerfamilie van Amsterdam naar Valken burg, nu gaat het van Milaan naar Vares? dat vijftig kilometer van Milaan verwijderd ligt in de buurt van het Comomeer. Men heelt daar een traject van '66Vz K.M. uitgezet dit door de amateurs vier maal (op Zaterdagm& dag 2 September) en door de profs zeven myl <op Zondagmiddag 3 September) moet wor den afgelegd. Merkwaardigerwijze is dit weg. parcours in het Noord-Italiaansche Alpenge bied minder zwaar dan het vorig jaar in liet „vlakke" Nederland was, want op het veel kortere Valkenburgsche parcours moesten c; profs twintigmaal den Cauberg beklimmen ei hier komt men in totaal slechts zevenmaal bb een berg, die zeker niet zwaarder is dan öj telkens weer opduikende Cauberg, de nacht merrie der wegrenners van 't vorig jaar. Op dien wegwedstrijd'hebben de Italianen hun hoop gevestigd, daar willen ze revanche nemen voor het falen van Bartali c.s. op den Cauberg en het valt ook niet te ontkennen dat zootó bij de amateurs als bij de profs de Italiaan- sche wegrenners een puike kans maken, mede op grond van hun temperament, dat hen In staat moet stellen 0111 ten aanschouwe van hun tienduizenden landgenooten langs het parcours een prestatie te verrichten, waarte gen in deze omgeving geen buitenlander is opgewassen. Wat voor een voetbalelftal het voordeel van eigen terrein is, geldt hier voor de Italiaansche wegrenners! Negentien landen nemen deel aan dit 1 reldkampioenschap. Er zijn daarbij eenige wielerlanden zonder beteekenis, zooals China (dat naar gewoonte den Rotterdamschea amateur Wing, die nog nooit in China weest is, afvaardigt voor vlagvertoon), Slo kije en Roemenië, maar er zijn er zeven, dis deelnemen aan alle zes nummers: België, Duitschland, Frankrijk, Italië, Nederland, Po len en Zwitserland zijn dat in alphabetize volgorde. De Hollandsche equipe is zelfs een der aller grootste, want we komen met zestien deelne mers (plus de reserve-stayer Bakker) terwijl zeventien het theoretische maximum Is. We hopen in onze volgende brieven gunstige berichten te kunnen melden over dit Neder landsche zestiental, bestaande uit de amateur sprinters Derksen, Smits en Pronk, de prof- sprinters Van Vliet en v. d. Vijver, den ach tervolger Klink, de stayers Wals en Bosland, de amateurwegrenners Engel, De Groot, Smits en Kors en de profwegrenners Demmenie, Schulte, Lambrichts en Van Nek. Zij vormen de hoop van wielerliefhebbend Nederland ln dit negendaagsche tournooi 0111 de hoogste wielertitels! volgorde opge- 3 maakt volgens het Sonnenb^rg stelsel. HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt O.a, de volgende wedstrijden. Zaterdag: Nederlandsch NegentalThe Seagulls. Zondag: E D. O. I—V. V. G A. I De gewoonte getrouw speelt de kampioen is eerste klasse ook dit jaar een extra -wedstrijd. In voi'ige jaren was de tegenpartij: de Rest van Nederland. Waar het kampioenschap dit jaar bij een Amerikaansch negental terecht kwam, be hoeft er van een „rest" geen sprake te zijn. De negentalcommissie heeft dan ook dezelfde spelers opgesteld, die verleden week tegen Bel gië het Nederlandsche negental vormden. Het team bestaat uit: Pijnakker, J. Baas, Van der Schalie, Mulder, allen H. H. C., Van der Putten E, D. O.; Lammei's, Meenhórst, V. V. G.A., Wilders, Blauw Wit en Holewijn, Quick. Schijvenaar van E. D. O., die tegen België wel opgesteld, maar verhinderd was, is doordat Van der Schalie op het eerste honk zoo uitste kend voldeed, tot de reserve afgedaald. De wedstrijd wordt gespeeld in het Ajaxstadion te Amsterdam en vangt aan om half vier. Verder wordt Zondagmiddag twee uur, in net Noorder Sportpark gespeeld E. D. O.— V.V.G.A. Door een overwinning heeft E. D. O. de kan.' haar positie op de ranglijst nog iets te verbete ren, maar overigens hangt er van den uitslSf niets af. Donderdag 31 Augustus spelen Ajax en A.F.C een beslissingswedstrijd om uit te maken wetë van deze twee negentallen veroordeeld zal «P degradatiewedstrijden te spelen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6