Radio van de Centrale is en blijft het ideale /CUEEP/ twcini HEEMSKERK De luchtbescherming in onze gemeente. Medewerking van de burgerij verplieht. ïn de kcenende week zullen in de eeheele gemeente oefeningen van den luchtbeschermingsdienst worden ge houden Voor de eerste maal zal daar bij ook de burgerij worden ingescha- tSjDe burgemeester heeft heden hij menbare bekendmaking de volgende gedragsregels, welke zullen gelden voor des avonds van 9 tot 11 uur ter kennis van de ingezetenen gebracht. 1 Het uitstralen van licht uit huizen of 1 is verboden, 8 j Het verbod sub 1, betreft tevens van h,,iten af zichtbare voorwerpen, als licht- riames automaten, benzinepompen, klok ken enz,'alsmede woonwagens, woonschepen, cHUtaande voertuigen enz,, a Bil het binnentreden of verlaten van hulzen of gebouwen is men gehouden ertegen te waken dat licht door de geopende deur naar buiten kan stralen 4 Het gebruik buitenshuis van lantaarns, fakkels en andere lichtgevende voorwerpen is "^Motorrijtuigen mogen slechts de z.g. stadslichten voeren; Voldoet de verlichting van een motorry- hiii niet aan deze eisch, ter beoordeeling van de politie, dan wordt verder gebruik van het motorrijtuig verboden. 6 De snelheid van het verkeer moet zoo danig zijn, dat het rijden met stadslicht geen gevaar kan opleveien, 7 Het is voetgangers verboden buiten nood- mak ter beoordeeling van de politie, op het voor'het rijverkeer bestemde gedeelte van de wesen te loopen of te vertoeven, 8 Een ieder is verplicht aan de, in het belan* der oefening gegeven bevelen of aan- wijzingen van de politie of hulppolitie on middellijk gevolg te geven; Onder politie worden verstaan alle ambte naren, bezoldigd of onbezoldigd van de Rijks- of Gemeentepolitie. De manschappen der hulppolitie zijn ken baar aan een witten band om den rechterarm waarop in oranje letters vermeld staat Luchtbeschermingsdienst Politie". 9 Geenerlei aansprakelijkheid wordt aan vaard voor schade welke van bovenstaande bepalingen het gevolg kan zijn Ieder die zich op straat begeeft, doet zulks geheel voor eigen risico! Met het oog hierop vertoeve men buiten noodzaak zoo min moge lijk buitenshuis. Er wordt aan herinnerd, dat opzettelijk niet voldoen aan bovenstaande voorschriften, ge straft wordt met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat aan bedoelde verplichtingen niet wca-dt vol daan, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of een geldboete van ten hoogste vijf honderd gulden. 10. Voor het houden van de oefening is de gemeente verdeeld in 5 wijken, genummerd I-V. 11. Bovenstaande bepalingen zijn van toe passing op 4 September in wijk I, op 5 Sep tember in wijk II, op 6 September in wijk III, op 7 September in wijk rv en op 8 September in wijk V. De begrensing van de wijken vindt men op een andere plaats in dit blad. 12. De openbare verlichting zal blijven branden. UITSTAPJE UITGESTELD. Het bestuur van de voebbalvereeniging „Be verwijk" heeft het uitstapje met de adspiran- ten naar het Gooi in verhand met den ge spannen internationalen toestand uitgesteld. Ii S Stations 50 cent per week (Adv. ingez. MedJ Ondersteunde tuinders en de Arbeidsbeurs. De gemeente in staat van oorlog. Zij moeten zieh doen inschrijven. De Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken heeft aan alle kleine tuinders, die ondersteu ning genieten, medegedeeld, dat de inschrij ving bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs niet meer ambtshalve plaats vindt, doch dat zij eenmaal per maand hun inschrijving bij de Arbeidsbeurs behooren te laten verlengen. Ge legenheid daartoe bestaat des Zaterdags tus- schen 10 en 12 uur. Deze tuinders moeten zich vóór de eerst volgende uitbetaling van steun op 6 Septem ber a.s. opnieuw bij de Arbeidsbeurs doen in schrijven. Wanneer dit niet is geschied zal geen uitbetaling mogen plaats vinden. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat ook de inwonende gezinsleden van 15 j aai en ouder van deze tuinders, voor zoover zij niet bij derden in loondienst zijn of hun niet met name vrijstelling van deze verplichting is gegeven, als werkzoekende bij de Arbeids beurs behooren te staan ingeschreven. Ook voor de kinderen, die wellicht op de bedrij ven werkzaam zijn, geldt deze verplichting. Deze behooren zich wekelijks des Zaterdags tusschen 10 en 12 uur uur bij de Arbeids beurs te melden. Voor de echtgenooten van ondersteunde B-tuinders, alsmede voor de inwonende ge zinsleden boven 66 jaar, blijft de reeds ge geven vrijstelling gelden. Ten bewijze, dat zij, voor wie de verplich ting tot de inschrijving bij de Arbeidsbeurs geldt, ook ingeschreven staan behooren alle inschrijvingsbewijzen telkenmale bij iedere uitbetaling te worden overgelegd, voorzien van de vereischte stempels. Wanneer een of meer inschrijvingskaarten ontbreken, zal uit betaling van den steun niet mogen plaats vinden. In hun eigen belang wordt den tuinders dringend aangeraden met een en ander nauwkeurig rekening te houden. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, telef. 3553. In de week van 3—10 September is de Apo theek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. WEDSTRIJD AFGELAST. De wedstrijd Kennemers—W.F.C., die a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark zou worden gespeeld is vanwege den internatio nalen toestand afgelast. Wedvlucht van De Reisduif. Buitenlandsche vluchten vervallen. „De Reisduif" nam deel aan een vlucht van St.-Kathalyne Wavers af over een afstand van 158 K.M., waaraan 350 duiven deelna men. De uitslagen waren: W. Zoutman 1, 5, 14, 16, 22, 34, 38; P. van Dessel 2,39; H. Claus 3, 12, 37, 45, 47; M. van 't Hof 4, 6, 13, 26, 31, 36, 49; C. Castricum 7; J. Luntz 8; P. v. d. Outenaar 9, 23, 29; C. Hoeks 10, A. Kat 11, 18, 46; C. Westrate 15; A. Weeda 17, 46; J. Schipper 19, 30, 48; G. v. d. Winden 20, 21, 27; D. Philippi 24, 32, 50; C. v. d. Wal 25, 44; J. Exalto 28, 43, W. v. Roon i, 42, H. Hoefakker 35; P. v. d. Hout 41. In verband met den ontwrichten treindienst zullen de huitenlandsche vluchten welke nog op het programma stonden, vervallen. Indien dit althans mogelijk is zullen deze worden ver vangen door bmnenlandsèhe. Groeiende belangstelling voor de Luchtbescherming. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. ZONDAG: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr,, 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8,20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen; pl.m. -10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9-40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal pro gramma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11,05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal Programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. MAANDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Un II: 8.00 Hilversum II. "in III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di suses, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keulen, pO Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 120 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal pro gramma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Nationaal Programma, 2.35 London Reg., 4.20 Keulen, oo! J^011 Reg-. 7.05 Nationaal programma, pp London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Talrijke vrijwilligers toegetreden. De plaatselijke afdeeling van de Neder- Landsche Vereeniging voor Luchtbescherming heeft gisteravond in het veilinggebouw „Kennemerland" een openbare vergadering gehouden, waarvoor zeer groote belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer H. A. J. J. van der Bergh, sprak in zijn welkomstwoord zijn voldoening uit over de groote opkomst en wees voorts op de noodzakelijkheid van dezen avond en het doel van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. Hierna heeft het hoofd van den plaatselij ken luchtbeschermingsdienst, de heer H. J. de Groot, in groote trekken de taak van dezen dienst uiteengezet. In zijn inleiding merkte spr. op, dat er voor de luchtbescherming steeds geringe belangstelling heeft bestaan. Alleen bij internationale spanningen was een opleving van de belangstelling voor den dienst merkbaar. Eenige maanden geleden had de dienst nog maar de beschikking over 100 vrijwilligers, doch alleen al in de laatste weken is dit aantal gestegen tot 260, hetgeen spr., een verheugend verschijnsel vond. Voorts vestigde spr., de aandacht op het mo delhuis van den dienst aan den Nieuweweg, waaraan slechts voor f 1.80 aan materiaal is besteed, en op de reeds verrichte werkzaam heden. Bovendien was de dienst voornemens om speciale cursussen te geven in luchtbe scherming, doch de benarde tijdsomstandig heden maakten het onmogelijk om het roos ter af te werken. Langs dezen weg trachten de luchtbeschermingsdienst en de Vereenigïnr voor Luchtbescherming nu de bevolking een en ander bij te brengen over de te volgen gedragslijn bij luchtaanvallen. Verder deed spr. tal van mededeelingen over de in de vol gende week te houden oefeningen. Met een krachtige opwekking om als lid toe te treden van de Ned. Vereeniging en een aansporing om het modelhuis aan den Nieuwenweg te be zoeken besloot spr. zijn rede. Na de pauze, waarin tal van aanwezigen zich als lid van de plaatselijke af deeling en als vrijwilliger opgaven, heeft mevrouw A. Moens—Van der Veen zich in een korte toe spraak, speciaal tot de dames gericht, waarin zij uitdrukkelijk wees op het groote belang van een bezoek aan het modelhuis. De voorzitter bracht den heer De Groot en mevrouw Moens dank voor de gesproken woor den en deelde mede, dat in den loop van de volgende week waarschijnlijk weer een derge lijke avond georganiseerd zou worden. Bijzondere rechtstoestand ingetreden. Gisteravond ontving de burgemeester van den Minister van Defensie telegra fisch bericht, dat de staat van oorlog is afgevaardigd. Daarmede is een bijzon dere rechtstoestand ingetreden. De bekendmaking, welke op officieele wijze geschiedde, vermeldde het volgende: De Burgemeester van Beverwijk maakt be kend, dat bij Koninklijk besluit met ingang van 1 September 1939 deze gemeente in staat van oorlog is verklaard en vestigt de aandacht op het overzicht van de voornaamste wetsbepalin gen betreffende den thans ingetreden hijzonde ren rechtstoestand. Deze bepalingen zijn op de bekende plaatsen aangeplakt. WANNEER STEMPELEN? In de week van 4 tot en met 9 September zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond Maandag 9 30 uur. Overige dagen 1010.30 en van 2.30 2.45 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat: Maandag 9 9.15 uur. Overige dagen 10.3010.45 en van 3.153.30 uur. Chr. Besturenbond: Maandag 99.15 uur. Overige dagen 10.1510.30 uur en van 33.15 Liur. i R.-K. Volksbond, Beverwijk: Maandag 9 9.30 uür. Overige dagen 1010.30 en van 2.30 2.45 uur. R.-K. Volksbond, Wijk aan Zee: Maandag 9.- 9,15 uur. Overige dagen 10.1510.30 en van 33.15 uur. Het aantal ingeschreven werkloozen. Bij den Gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal 528 werkzoekenden ingeschreven tegen 548 aan het einde der vorige week. Hiervan waren er even als vorige week 81 in werkverschaffing ge plaatst. In Beverwijk waren 486 (vorige week 504) ingeschrevenen 'woonachtig en in Heemskerk 42 (vorige week 44). Van Beverwijk waren 58 en van Heemskerk 23 in de werkverschaffing werk zaam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. J. Luïjt en J. Rademafcer, toek. adres Hobbestraat 44; M. H. Beukman en W. van der Putten, toek. adres S. Rum- pingistraa-t 4; D. A. Biben en J. H. Tabak, toek. adres Haarlem, Platanenstraat 30; J. C. Versteeg en D. Klees, toek. adres Hengelo, Van Ostadiestraat 25; J. J. Dibbets en L. P. van Dijk, toek. adres Hoflanderweg 244. Getrouwd: S. de Jong en A. W. Spruijt; C. Luibaeh en M. C. Kos; P. L. Jusfcman-Jacob en A. G. M. Neven; A. Huender en G. L. Ver- heijen; J. H. Kloes en A. M. A. van der Maat. Bevallen L. WeinreichThijs, d.; M. E. RoosFranck, d.; G. de Vreezev. Gelderen, d.; E. H. Berkhoutv. Lierop, z.; A. Zand bergenTaan is, d.; M. J. Bakkuan—Kleijn, d.; G. I, KuijsBleeker, d.; E. SteenhuisHoltjer, d.; C. SchelvisDroghts, z.; E. BeentjesSmit, z.; H. C. Hommesv. d. Kamp, z.; J. C. Hoog Anting—de Rooy, d.; H. H. Canav d. Ham, z.; H. H. StruveSmits, d. Overleden: M. M. vamGarste 77 j„ wed. van A. Scherer, Scheijbeecklaan 5; C. Piepers, 72 j., geh. met D. Steeman, Wolff en Dekenstraat 7; H. J. W. Tromp, 38 j., vr., wonende te Be verwijk; P. Vriesman, 65 j., geh. met J. van Twuyver, Stetweg 12, alhier; H. E. Hagen, 80 j., geh. met J. Peeters, Creutzberglaan 118. De verkiezing van de wethouders. Dinsdag raadsvergadering. De gemeenteraad houdt op Dinsdag 5 Sep tember des avonds te half acht een openbare vergadering. De agenda vermeldt onderstaan de punten van behandeling: 1. Installatie van de nieuw benoemde raads leden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Voorstel tot wijziging der verordening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste Commissies van bijstand, bedoeld in artikel 60, tweede lid, der Gemeentewet. 4. Benoeming van: a. vier leden der Com missie van bijstand in het beheer der finan ciën; b. idem in het beheer van het gasbedrijf; c. idem in het beheer van het bedrijf open bare werken; d. idem in het beheer van het slachthuisbedrijf; e. vijf leden der Commissie van overleg voor ambtenaren; f. een lid van het bestuur van het Gasthuis of Oude man nen en vrouwenhuis te Wijk aan Zee. 5. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning en bedrijfsrekeningen, dienst 1938. 6. Vaststelling van de gemeentelijke vergoe ding aan bijzondere scholen in de kosten van instandhouding dier scholen over 1938. 7. Mededeelingen en ingekomen stukken. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 1840. Postelein per kl. kist 1624. Sla per 100 krop 0.703. Andijvie per 100 krop 13. Wortelen per bos 48. Rabarber per bos 2—4. Radijs per bos iy2. Selderij per bos 22y2. Peterselie per bos 1iVz- Aardappelen (klei) 300400. Tomaten per KG 46. Prei per KG 5. Promkboonen per KG 34J/2. Trosboonen per KG 1115. Waspeen per KG 2V26. Bloemkool I per stuk 911. Bloemkool n per'stuk 2y2—4. Komkommers I per stuk 34y2. Komkommers II per stuk 12. Meloenen 517 per stuk. Knollen 5—6 per stuk. Snijboonen per KG 616. Dubb. boonen per KG 819. Specieboonen z. dr. per KG 1015. Raspers per KG 1824. Capucijners witte per KG 916. Idem bruin per KG 816. Tuinboonen per KG 41-0. Groene kool per KG 23y2, Roode kool (rood) per stuk 4—5. Aardbeien per doosje 1522 ct. Frambozen per doosje 121-6. Bramen per slof 4555. Bessen roode per KG 1517. Appelen per KG 68. Peren 413. per KG. Druiven per KG 2026. Pruimen per KG 1016. Augurken per KG 4—10. Oefeningen van de lucht bescherming. Van Maandagavond af zullen in de komende week iederen avond oefenin gen van den Luchtbeschermingsdienst worden gehouden. Voor het eerst zal daarin ook de bur gerij aandeel hebben. Deze oefeningen omvatten namelijk ook het afschermen van de verlichting in alle woningen en andere gebouwen. De straatverlichting zal echter blijven branden. Het is dus slechts zaak er voor te zorgen, dat geen licht naar buiten kan uitstralen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft telegrafisch op het houden van deze oefeningen aangedrongen. Op het oogenblik zijn 220 menschen bij den Luchtbeschermingsdienst aangesloten. Zij zul len allen aan de oefeningen deelnemen. De gemeente is ingedeeld in 5 wijken, die achtereenvolgens aan de beurt komen. Iederen avond is dus een andere wijk „ver duisterd". Hoe gewerkt wordt. Alle leden van den hulpdienst, te weten 220 vrijwilligers en 30 beroepsmenschen zullen Maandagavond om 6 uur bijeen komen in de groote hal van het veilinggebouw „Kennemer land", nadat zij daartoe zijn opgeroepen. Reeds eerder hebben zij hun instructies ontvangen, zoodat allen op het eerste sein hun taak weten. Na een kort woord van het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, den heer H. J. de Groot, zal des avonds te 7 uur het alarmee- ringssysteem worden beproefd. Nadat de ordon- nancen de bedienaars gewaarschuwd hebben zullen de fabriekssirenen en stoomfluiten in werking worden gesteld ten teeken, dat lucht- gevaar aanwezig is. Onmiddellijk alarmeert de politie de brandweer, die met al het haar ter beschikking staande materiaal uitrukt. Zij gaat naar de Oostkade en zal daar een oefening houden. Het is niet onwaarschijnlijk, dat ook de nieuwe motorspuit, tot welker aan koop de gemeenteraad onlangs besloot, aan de oefeningen zal deelnemen. De Oostkade zal door de politie worden af gezet. Zij zal slechts toegankelijk zijn voor de autoriteiten en voor de bij den dienst betrok kenen. Tegen 9 uur zal het sein „luchtgevaar geëin digd" worden gegeven. Dit geschiedt door mid del van alle "torenklokken, die eenigen tijd ge luid zullen worden. Dan begint tevens de verduisteringsoefening in Wijk I. Iedere ingezetene is verplicht daar aan mede te wei-ken. Artikel 12 van de Luchtbeschermingswet geeft den bur gemeester de bevoegdheid deze mede werking te vorderen. Niet-voldoen aan deze vordering is strafbaar. Wat te doen? De medewerking, welke van de burgerij ge vraagd wordt, kan gemakkelijk worden ver leend. Men heeft er slechts voor te zorgen, dat geen enkel lichtschijnsel van de verlichting in huis naar buiten valt. (Denkt daarbij aan de raampjes op zolders en in W.C.'s en vooral ook aan de deuren! Bij het openen van deuren mag geen licht uit de gang b.v. naar buiten schij nen). Natuurlijk zal ook controle worden uitge oefend. Daarvoor komt de inmiddels gevormde hulppolitie in actie. Wanneer de medewerking onvoldoende is wordt daarvan rapport uitge bracht. De plaatselijke Luchtbeschermingsdienst is als volgt geformeerd: Alarmeerings- en waarschuwingsdienst: lei der Chr. Wolzak Geneeskundige hulpdienst: leider O. J. R. Lappöhn arts. Chemische hulpdienst: leider H. v. d. Kolk. Opruimings- en herstellingsdienst: J. Koete. Brandweer: H. Blom, commandant. Hulppolitie: P. Vellekoop, commandant. De indeeling. Hier volgt een overzicht van de wijken, waar in de gemeente is verdeeld. Onze lezers kunnen daaruit lezen, wanneer hun straat aan de beurt is. Maandag 4 September, wijk I. Westerhoutweg, Schulpweg, Velserweg, Von dellaan, Zeestraat vanaf Breestraat tot Duin- wijklaan, Akerendamlaan, Scheybeecklaan, Dr. Schuitstraat, Beecksanghlaan, Duinwijklaan, Groenelaan, Hendrik Burgerstraat, Stumphius- straat, Romerkerkweg vanaf Groenelaan tot Keesdelfsweg, Kees Delfsweg, C. H. Moens- plein, C. H. Moensstraat, Koolstraat, Baanstraat van Zeestraat tot Kloosterstraat, Kloosterstraat, Begijnestraat, Koningstraat van Velserweg tot Kloosterstraat, Parklaan, Mr. van Lingenlaan, Breestraat van Stationsplein tot Bloksteeg, Blok- steeg, Slangenweg, Nieuwstraat, Raadhuisstraat, Brandsteeg, Meerstraat, Stationsplein, Wilhel- minastraat, Koudehorn. Wij zullen in den loop der volgende week dagelijks publiceeren, welke wijken aan de beurt zijn en welke straten en wegen daartoe behooren. Deze commissie heeft afgedaan. Ingevolge artikel 1, letter b, van de veror dening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste commissiën van bijstand, bedoeld in artikel 60, tweede lid, der Ge meentewet, werd ingesteld een vaste Com missie van bijstand in het beheer van het gas- en electriciteitsbedrijf. In verband met de opheffing van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf stellen B. en W. voor artikel 1, sub b van genoemde verorde ning te lezen als volgt: „een Commissie in het beheer van het gas bedrijf". DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN AUGUSTUS. De toestand van internationale hoogspan ning is ook aan de Rijkspostspaarbank niet onopgemerkt voorbijgegaan. In tegenstelling met andere jaren werd nu in de maand Augustus meer terugbetaald dan ingelegd. Het bedrag der terugbetalingen overschreed met 18.488,20 dat der inlagen. De juiste bedragen waren: ingelegd 67.151.74, terugbetaald 85.639.94. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 21342. Ondertrouwd: Ger. de Ruijter, alhier en M. Al, te Assendelft. Joh. G. Swart en Joh. H. Doctev, beiden alhier. Gehuwd: Alb. de Boer, 38 j. en Joh. M. Ger ritsen, 33 j., beiden alhier. DIENSTPLICHT. Van den dienstplicht zijn wegens kostwinner schap voorgoed vrijgesteld de ingeschrevenen der lichting 1939, Jac. de Jong en Joh. Welp. HINDERWET. Aan de Standard Amer. Petr. Cy is ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot het op richten van een ondergrondsche benzinebe waarplaats met bovengrondsche aftapinrichting op het perceel van J. Beentjes, M. van Heems- kerekstxaat 4. DISTRIBUTIE. In verband met de instelling van een distri butiekantoor is voorloopig met de leiding belast de heer H C. Schram, hoofd van de afdeeli'ng Sociale Zaken. HOLLAND AMERIKA LIJN. Zaandam, 31 van Philadelphia te New-York. Burgerdijk, 30 van Houston te New-Orleans. Statendam, 1 v. N.-York te Rotterdam. Johan v. Oldienbarnevelt (charter), Amst. n. N.-York p. 1 Bishops Rock. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 1 v. Amst. n. Beira. Bloemfontein (uitr.) 31 te Lor. Marques. Randfontein Oth.) p. 1 Ouessant via Duink. Jagersfontein (thuisr.) pass. 31 Gibraltar via Lissabon. Meliskerk (thuisr.) 31 van Aden. Heemskerk (uitr.) 31 v. Marseille. HOLLAND—WEST-AFRIKA. LIJN. Amstelkerk (ui'tr.) 30 van Duala. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) p. 31 Gibraltar. Sea-00-skerk, 1 v. Rott. n. Kobe. JAVA—NEW YORK LIJN. Salabanigka, Batavia n, N.-York 30 v. Penansj KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 1 v. B,-Ayres te Aanst. Salland (uitr.) 31 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Medea 30 v. New-York n. Trinidad. Berenice, 31 v. Olhao n. Genua. Bodegraven, Amst. n. Chili p. 31 Azoren, Boskoop, Chili n. Amst. 30 van Liverpool. Breda, 1 v. Amst. te Antwerpen. Colombia, 31 v. Barbados n. Amst. Cottica, Barbados n. Amst. via Lissabon 31f 180 mijl ZW van Lissabon. Oberon ,31 van Yerakini naar Limni. Hennes, 31 van Piraeus n. Thessaloniki. Doros, 31 v. Gothenburg n. Aanst. Euterpe, 1 te Aanst. teruggekeerd. Fauna, 31 van Aarhuus te Hamburg. Ganymedes, Aanst. n. Alexandrië p. 31 Gibr. Juno, 31 van Beari n. Catania. Orestes, 30 van Amst. te Callao. Plnto, 31 van Btfbao n. Santander. Rhea, 31 van Genua te Savona. Simon Bolivar, Amst. n. W.-Indië 31 var». Boulogne. Trajanus, Charleston n. Bristol 31 430 mijl Noord van Azoren. Venus, 1 van Tel Aviv te Haifa. Helder, Chili n. Amst. 30 te Balbao. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Polydorus, Amst. n. Java p. 31 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 1 van Marseille. Buitenzorg, 1 v. Batavia te Rott. Japara, 1 v. Batavia te Rott. Kota Baroe (thuisr.) 31 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 31 te Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (thuisr.) 1 te Londen. Moena (uitr.) p. 30 Gibraltar. WIJK LIJN. Winterswijk, 1 van Halifax te Rott. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Maria, d. van Nic. J. Rijs ên Hel. Mulder. Petrus Adrianus, z. van Joh. P. Kuil en Gr. Stengs. Margaretha Anna So phia Agatha, d. van J. Nijman en Marg. H. San ders. Overleden: Jac. H. Kok, echtg. van ,Ger. J. Bleeker 49 j. (overl. te Alkmaar). AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 2 SEPTEMBER Thalia Theater: Gunga Din. 8 uur. Rex Theater: Moto, de geheimzinnige en t>e gemaskerde vrouw. 8.15 uur. Theater De Pont: Woestijngoud en Vingeraf drukken. 8 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Thalia Theater: Gunga Din. 8 uur. Rex Theater: Moto, de geheimzinnige en De gemaskerde vrouw. 8.15 uur. Theater De Pont: Woestijngoud en Vingeraf drukken. 8 uur. In alle theaters 3 uur matinée. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 2 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan, de havik der wildernis" en „Artisten en modellen in Parijs" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De aanhouder wint" en „Een modern huwelijk", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kerels uit één stuk" en „Het verraad van den halfbloed", 8 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan, de havik der wildernis" en „Artisten en modellen in Parijs" 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De aanhouder wint" en „Een modern huwelijk", 2.307 uur en 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kerels uit één stuk" en „Het verraad van den halfbloed" 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 4 SEPTEMBER VRIJDAG 1 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Tarzan, de havik der wildernis" en „Artisten en modellen in Parijs" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De aanhouder wint" en „Een modern huwelijk". 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Kerels uit één stuk" en „Het verraad van den halfbloed", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 2 SEPTEMBER Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes worden groot." 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Trader Horn", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De hond van de Basker- villes". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De avonturen van Tom Sawyer", 2 en 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en van 79 uur. ZONDAG 3 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds MAANDAG 4 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1