VELSEN BEVERWIJK ma1kt uila berichten De nieuwe automobiclbrandspuit. Onze gemeente heeft weer een nieuwe brandspuit. Capaciteit 2000 L. per minuut. Als alle brandspuiten, die op het oogenblik in onze gemeente aanwezig zijn eens op een rij werden geplaatst en tegelijk in werking den, dat'den heer Veraart zou doen water- werden gesteld, zou dit een schouwspel bie- tanden. We hebben het materiaal van onze gemeente, sedert eenige dagen verrijkt met een prachtige motorspuit. verder de babv- brandspuiten voor de luchtbescherming, welk aantal eveneens dezer dagen met één ver meerderd is en dan zijn er nog het Hoogoven- bedrijf en de papierfabriek die voor eigen ge bruik een brandweer outillage bezitten, waar menige provinciestad jaloersch op zou kunnen zijn. Wanneer deze batterij van groote en kleine, maar alle van de modernste spuiten, eens tegelijkertijd op één brand werd 'opge laten, zou Vulcanus in zijn allerwildste bui in een oogwenk getemd zijn. Tientallen stralen zouden in het vuur gebracht kunnen worden. De nieuwe motorbrandspuit, waarmede ons gemeentelijk brandweermateriaal is uitgebreid en die er Zaterdag reeds voor het eerst op uit is getrokken, echter zonder dat het noodig was haar capaciteit te toonen, is een aanwinst van buitengewoon belang. Gistermiddag heeft de heer Schliker, onder wiens leiding al zoo vele branden cn brandjes in IJmuiden zijn gebluscht, ons eenige bij zonderheden omtrent de nieuwe spuit mede gedeeld en toen we deze noteerden dachten we onwillekeurig trug aan den tijd van de handspuit, die eigenlijk nog maar zoo kort achter ons ligt. Ook deze brandspuit, de B.W. no. 4, is af komstig uit de fabriek der fa. Geesink en Zn. te Weesp en gebouwd op een Ford chassis. De pomp, die een capaciteit heeft van 2000 L. per minuut bij een druk 'van 5 atm. bevindt zich vooraan en is direct op den motor gekopjield. De spuit'kan gebruikt worden voor open water waarvoor 15 M. zuïgbuis, aan de zijkanten ge borgen, beschikbaar zijn, als voor aansluiting op de waterleiding. Bij een eerder gehouden demonstratie op het Kerkplein in Velsen spoot men boven den toren van de Hervormde kerk uit. Met behulp van verdeelstukken kun nen acht slangen aangekoppeld worden. Ver der is de spuit uitgerust met een schuimkanon met een capaciteit van 3 M3 schuim per mi nuut. In een daarvoor bestemde tank kan-100 L. schuim worden meegevoerd. Op het open chassis is plaats voor tien man, die op. keurige met leer bekleede banken, beschut door de hooge zijkanten, een veilige zitplaats vinden. In de banken liggen de slangen opgeslagen en wel zoo, dat ze gemakkelijk uitgelegd kunnen worden. In totaal wordt 900 M. slang meege voerd. Aan de kanten bevinden zich eenige ge reedschapskisten. Van letterlijk alle ruimte is een nuttig gebruik gemaakt. Deze prachtige brandspuit, die haar komst zal aankondigen met een sirene, is bestemd voor IJmuiden; De spuit, die tot nu'toe in IJmuiden dienst deed, is verhuisd naar Sant poort, waar men tot nu toe de beschikking had over de oude motospuit van het dorp Velsen, die vroeger door handkracht moest worden voortgetrokken, doch later op een auto werd geplaatst. Deze wordt ingedeeld bij de reserve. Behalve deze nieuwe spuit van 2000 L. en de naar Santpoort verhuisde spuit van 1400 L. heeft de gemeente nog een automobielbrand spuit in Velsen-Noord, die een capaciteit heeft van 1200 L. Thans beschikt onze brandweer dus over drie moderne spuiten en kan worden gezegd, dat alle- deelen der gemeente uitstekend tegen brandgevaar beveiligd zijn. De Denen markten in Esbjerg. Ofschoon met ingang van Vrijdag een nieu we contingents-termijn voor den aanvoer der Deensche kotters was ingegaan, heeft zich niemand laten zien. Uit Tsbjerg wordt gemeld dat de schippers vreesden na binnenkomst niet meer van hier te kunnen vertrekken zoo dat zij de voorkeur gaven aan de markt in eigen haven. De prijzen waren zeer goed omdat er ta melijk vraag uit Engeland was, waar de aan voer leed onder het opleggen van een groot aantal trawlers. Een magere liaringteelt 1939 wordt verwacht. De Duitsche haringvisscherij heeft tot 25 Augustus slechts ruim 137000 kantjes opge leverd tegen 253.000 kantjes in 1938 en 370.000 kantjes in 1937. De totale opbrengst der haringvisscherij van Schotland, Nederland en Duitschland tot half Augustus wordt geschat op 458.000 vaten tegen 94.4000 vaten in hetzelfde tijdvak van j 1938. Deze cijfers gelden in hoofdzaak de productie van maatjesharing, die sedert 1925 niet zoo ongunstig is geweest. Waarom blokcomité's Over bovengenoemd onderwerp houdt heden avond de heer Putman Cramer, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst een causerie in Hotel Nummer Eén. De bijeenkomst is uitgeschreven door de afdee- ling Velsen van de Nederlandsche Vereenlging voor Luchtbescherming. Haringaanvoer. De aanvoer van haring, verdeeld over de ree- derljplaatsen bedraagt tot 1 September 105.500 kantjes tegen 154.000 kantjes in 1938 op denzelf den datum. CLUBAVOND V. Z. V. Zaterdag 9 September a.s. zal de Velser Zwem- vereeniging een clubavond houden in de boven zaal van hotel Kennemerhof. O.m. zullen de dames en heeren polokam pioenen gehuldigd worden en de medaillekast aan het bestuur worden overdragen. Uitbreiding K. P. M.-vloot. Naar gemeld wordt door nieuwbouw een zestal schepen aan de K. P. M.-vloot toegevoegd, t.w. de Straat Soenda, Straat Malakka, Banjoewingi Batavia, Balipapan en de Bandjermasin. Nu de drukke tijd in het interlnsulaire vervoer in Indië afgeloopen is, is men er toe over gegaan om minder economisch varende schepen van deze vloot op te leggen. Niet minder dan 12 schepen zullen buiten dienst worden gesteld, n.l. 4 te Soerabaja en 8 te Tandjong-Priok. Een viertal, welke niet meer in dienst zijn, zullen t.z.t. wor den gesloopt. Dot zijn de Van Waerwijck, Van Heemskerk, de Schouten cn de 's-Jacob. De overigen zullen echter in tijd van nood wederom in de vaart worden gebracht. Nieuw tankschip.. Het door de Wilton-Feijenoord te Rotterdam voor de Koninklijke Shellgroep gebouwde tank stoomschip Saroena is uit het betonnen bouwdok te water gebracht. Het schip heeft een laadver mogen van 8700 ton. IJzerverscheping. Het Finsche stoomschip Taurus is in ballast van Glasgow aangekomen om in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf een lading ijzer in te nemen. De „Vulcanus" komt met erts. Het stoomschip Vulcanus van de K. N. S. M.. dat van de Middellandsche Zee onderweg'is naar Amsterdam, heeft in Les Falaisses een gedeelte lijke lading erts voor de Hoogovens ingenomen. Het is een zeldzaam geval, dat een stukgoed- boot een lading erts aanvoert. Vlootuitbreiding. Het door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam in opdracht van de K. N. S. M. aldaar gebouwde motorschip Castor is Zaterdag met goed gevolg te water gelaten. Het heeft een draagvermogen van 2750 ton en is ingericht voor het vervoer van twaalf passagiers. Zal die nog komen? Het Duitsche stoomschip Günther Russ is vol gens onze schepenlijst 31 Augustus van Hernö- sand met een lading hout naar Amsterdam ver trokken. Of hét schip evenwel op den gewonen tijd, dus morgen, hier zal binnen komen moet nog blijken. Beorderd, Het van Londen komende Noorsche stoom schip Tora werd in de buitenhaven alhier be orderd naar Delfzijl, waarheen het stoomschip inmiddels vertrok. Zondag kwam het met hout beladen Nederlandsche motorschip Martini in de' buitenhaven doch dit werd naar Greenhithe beorderd. Direct werd de steven gewend en ver trok het schip naar de bestemmingshaven. Hout voor Velsen. Het Estlandsche stoomschip Liina is van Fin land aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Later kwam nog met een zelfde lading hier binnen liet Finsche stoom schip Betty H., dat in Mantyluoto geladen had, eveneens voor genoemd bedrijf. Naar de nieuwe bestemming. Het nieuwe motorschip Notos van de K. N. S. M., dat eerst eenige Europeesche kustreizen ge maakt heeft, is thans definitief naar West Indië vertrokken om aldaar in de kustvaart in be drijf te worden gesteld. Van reederij veranderd. Het Grieksche stoomschip Daphne, dat bij de Hoogovens een lading erts gelost had en daarna naar Amsterdam vertrok om te dokken, is van reederij veranderd. Het werd aan een eveneens in Griekenland gevestigde reederij verkocht en vertrok nu onder den naam Embiricos Nicolaos naar Buenos Aires om een lading graan in te nemen. ACTIVITEIT OP DE LA PLATAMARKT. Groote behoefte aan beschikbare laadruimte. Naar gemeld wordt bestaat er momenteel een groote activiteit op de La Platamarkt. Er be staat n.l. een dringende vraag naar direct 'be schikbare laadruimte aldaar. Als bewijs hiervoor kan dienen dat er dezer dagen niet minder dan 30 sh. betaald is voor een Grieksch schip, dax reeds sedert eenige weken lang op de La Plata- rivier gelegen had op lading te wachten. AANGEKOMEN. 3 September: Depa m.s. Southampton Vliestroom s.s. Huil Lena m.s. Danzig Cabo m.s. Londen Hercules s.s. Zwarte Zee Betty H. s.s. Mantulyoto Taurus s.s. Glasgow 4 September: Spica s.s. Bergen Trito s.s. Fowey Ransdorp m.s. Hoboken Voorwaarts m.s. Westervik Capella s.s. Hernösand 4 September: Geen VERTROKKEN. Is hier iets van U bij Eerlijke vinders van belastingplaatjes. Hoofdbureau van Politie: (Willemsplein): Twee portemonnaies met inhoud, twee streng koralen met hanger, twee rijwielbelast-ingmer- ken, een heerenschoen, vulpen, kindertasehje, defecte autobermlamp, militaire plunjezak, wollen deken, armband. Bureau van Politie te IJmuiden-Oost (Engelmundusweg)Kinderschoentjes, doos met cacao, armband,-portefeuille met inhoud, tafelzeiltje, rjjwielbelastingmerk, bijtring, mutsje, ring met sleutels, kindertaschje, pols horloge, militaire kwartiermutsen, bril, cein tuur, kinderjasje, rozenkrans, pasfoto, taschje, aan komen vliegen en duif. Tevens gevonden een rijwielbelastingmerk, %aarin geponsd de naam: A. J. Mol, Rijksstraatweg 84, Haarlem. Bureau van Politie Velsen-Noord (Wijker- straatweg): Een ceintuur, belastingmerk, ro zenkrans, hondenpenning (no; 871) vulpot lood, bollen maat, portemonnaie met inhoud, bos sleutels. Politie Santpoort (Station): een laddertje, alpinomuts, bril in koker. Militair gezag. Algemeene bekendmaking van den Opper bevelhebber van Land- en Zeemacht. De Opperbevelhebber van Éand- en Zeemacht, aangewezen voer de uitoefening van het Mili tair Gezag in elk in staat van oorlog verklaard gedeelte van het Grondgebied des Rijks: Gezien het Koninklijk Besluit van den Isten September 1939 nr. 58, waarbij met ingang van dien datum het geheele land in staat van oorlog is verklaard; Gelet op Art. 6 van de Instructie, behoorende bij het sedert gewijzigde Koninklijk Besluit van den 4den Mei 1933 (Staatsblad 246); Waarschuwt de bevolking, dat zij, die het aan roepen van schildwachten of patrouilles onbe antwoord laten, of die niet voldoen aan bevelen, welke door schildwachten en commandanten van patrouilles ingevolge de hun verstrekte consignes worden gegeven, of die geen gehoor geven aan eenige sommatie, door de bevoegde autoriteiten gedaan, of die tegenwoordig zijn bij samenscho lingen, waarbij een aanval op de militaire macht geschiedt, zich aan lijfsgevaar blootstellen. Herinnert de bevolking aan de wettelijke ver plichtingen, welke in den staat van oorlog op het Burgerlijk Gezag en op de inwoners rusten, en in het bijzonder aan de navolgende Wetsarti kelen: de artikelen 41, 42, 43, 48, 49 van de Wet van 23 Mei 1899, (Staatsblad 128), houdende bepa lingen ter uitvoering van Art. 187 der Grondwet; de Artikelen 98, 100 t/m 105, 186, 187, 191, 203 en 204 van het Wetboek van Strafrecht; de Artikelen 78, 79, 85, 87, 88, 89, 91, 101, 102, 131, 144, 146, 147, 149, 151, 154, 157, 158 en 159 van het Wetboek van Militair Strafrecht. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Velsen brengt ter algemeene kennis, dat ter secretarie le af dee ling gedurende 3 maanden voor een ieder ter lezing ligt de algemeene bekendmaking no. 1 van den opperbevelhebber van Land- en Zee macht. B. en W. vragen een voorloopig crediel van 10.000. Voor buitengewone maatregelen. In verband met de door de Regeer ing afge kondigde algemeene mobilisatie waren B. en W. genoodzaakt, op allerlei gebied maatregelen te nemen, welke uitgaven voor de gemeente mede brengen. Het is het College niet mogelijk daar van reeds nu een overzicht te geven. Voor de toekomst hangt het van de ontwikkeling der om standigheden af of en zoo ja welke maatregelen nog genomen moeten worden. Evenmin kunnen B. en W. thans reeds opgeven welke uitgaven zijn gedaan en nog zullen moeten worden ge daan. Met hel oog op het vorenstaande stellen B. en W. den Raad voor, hen voorloopig een credict van f 10.000 toe te staan. Het college zal den Raad te zijner tijd een op gave overleggen van de gemaakte kosten. VAN WIE IS DIE HOND? Aan het bureau van Politie te Velsen-Noord zijn inlichtingen te bekomen omtrent een aldaar gebrachten hond. Signalement: zwart, kortharig, teef, hoog 30 c.M. De werkloosheid. Op 2 September telde onze gemeente 965 geheel werklooze volwassen arbeiders, tegen 951 op 26 Augustus. Als werkzoekende stonden ingeschreven 1527 (1539) mannen boven 13 jaar n.l. 242 (250) bouwvakarbiders, 145 (141) metaalbewerkers, 22 (22) houtbewerkers, 23 (25) landarbeiders 149 (147) havenarbeiders, 213 (153) visschers, 37 (45) kantoorbedienden, 492 (536) losse arbeiders, 204 220) in overige beroepen. Voor bijna alle categorieën viel dus een daling van het aantal werkloozen te constateeren; die der -visschers steeg echter tengevolge het opleggen der trawlers met niet minder dan 60. Deze stijging zal zich ook deze week nog voortzetten. Er waren voorts nog als werkzoekende in geschreven 67 (67) mannen onder 18 jaar, 16 (17) vrouwen boven en 7 (6) vrouwen onder 16 jaar. Dedeeltelijk kerkloos waren 329 "349) ar beiders. terwijl 146 (150) geplaatst waren in een gesubsidieerde werkverschaffing. De oefeningen van de luchtbescherming. Om de Westernplatte in het gebied van Dantzig wordt fel gestreden. Zeer bevredigende resultaten. Gisteravond werd in onze gemeente voor de eerste maal een oefening gehouden van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst in sa menwerking met de plaatselijke afdeel ing van de Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming. Deze oefening had in hoofdzaak ten doel, de burgerij op de hoogte te brengen van de maatregelen die in geval van gevaren uit de lucht moeten worden genomen. Ook kwa men de gevormde hulpafdeelingen in actie. Over hét algemeen kon"worden geconstateerd, dat zooveel mogelijk medewerking werd verleend om deze oefeningen te doen slagen: Op straat was van de „verduistering" niet veel te bespeuren. De straatverlichting brandde in volle glorie, de fietsen voerden de gebruike lijke verlichting en de motorrijtuigen reden met stadslichten, zooals trouwens voor de bebouwde kom toch reeds is voorgeschreven. De bewoners van Wijk 1, die Maandagavond aan de beurt waren, hadden zich beijverd om te voorkomen, dat ook maar een sprankje licht naar buiten uitstraalde. In de Breestraat waren natuurlijk alle etala ge-lichten van de winkels gedoofd. Aan de voor zijde van vele woningen was de zaak wel in orde. Van de achterzijde had men zich niet al te veel aangetrokken. Uit zolderramen, slaapka mervensters enz. straalde lustig het licht en lang niet altijd kon dit door de hulp-poli tie, die overigens goed werk deed. worden geconsta teerd. In dit opzicht kan de burgerij dus betere medewerking verleenen. Te 6 uur kwamen alle gevormde hulpgroepen in de groote hal van het veilinggebouw „Ken- nemerland'' bijeen. Van officieele zijde was groote belangstelling voor deze samenkomst Zoo waren o.m. aanwezig het volledige college van B. en W. en verscheidene raadsleden, waar onder ook enkele, die morgenavond zullen wor den geïnstalleerd. Nadat allen zich bij hun commandanten had den gemeld en hun instructies in ontvangst hadden genomen heeft de burgemeester een kort woord tot de vrijwilligers gericht. De burgemeester dankte allereerst allen voor de bereidwilligheid, waarmede zij de luchtbe scherming steunden. Het is zeer te. waardeeren, aldus spr., dat zoo velen van hoog tot laag hun capaciteiten en tijd geheel belangloos geven voor de luchtbescherming. Het hoofd van den dienst en zijn staf hebben alles gegeven om den luchtbeschermingsdienst op te bouwen. De ernstige dagen, welke wij thans beleven, aldus spr., hebben de massa uit haar onverschilligheid doen ontwaken. Thans wordt van alle kanten hulp aangebo den. Spr. wijdde vervolgens enkele woorden aan de zelfbescherming. Het groote publiek maakt na melijk geen onderscheid tusschen de zelfbe scherming en de taak van de overheid. De bur gerij dient zelf voor haar bescherming te zor gen. De burgemeester bracht vervolgens hulde aan de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche vereeniging voor Luchtbescherming, voor het vele, wat zij vooral in den laatsten tijd gedaan heeft. De luchtbeschermingsdienst moot thans geza menlijk verder worden uitgebouwd. Alles moet daartoe in het werk worden gesteld, zoodat spoe dig kan worden verklaard, dat de luchtbescher mingsdienst in onze gemeente volkomen in orde is. De burgemeester deelde voorts mede, dat de nieuwe baby-spuit (Ajax) dezen avond niet aan de oefeningen van de brandweer zal kunnen deelnemen. Zij kan evenwel reeds Dinsdag worden verwacht. Spr. hoopte tenslotte, dat de burgerij voldoende hulpvaardigheid en saam- hoorigheid zal toonen en door sportieve mede werking de taak van de overheid zal verlichten. Het hoofd van den 'luchtbeschermingsdienst, de heer H. J. de Groot richtte eveneens een Y^oord van dank tot alle aanwezigen voor de groote medewerking. Het bleek nu wel, dat ve len nu de daad bij het woord hadden gevoegd. Tenslotte sprak de brandweercommandant de heer H. Blom nog een kort woord tot den hulp dienst. Te 7 uur gaven de stoomfluiten van de fa brieken op de voorgeschreven wijze het signaal, dat luchtgevaar aanwezig was, Bij onderzoek bleek ons, dat deze signalen lang niet in alle deelen van de gemeente konden worden waar genomen. De fabrieken zijn voornamelijk gev»g_J den Oostkant der gemeente, zoodat in ten de fluiten zelfs in het geheel nie* '7 gehoord. In dit hiaat zullen de noodi'^'* zieningen wel worden getroffen. De brandweer was tegelijkertijd ova Zij vsrecheen zeer spoedig op de haa^ - wezen plaats, de Oostkade. Hier werd ning gehouden, waarbij tevens de voor de brandweer met de werkzaamhedf* trouwd kon worden gemaakt. Dank 2jj kundige voorlichting aan de vrijwiliigp., het werk uitstekend Zoodra de reeds bestelde nieuwe snuit» reed zijn zal nog een oefening „in srnnii. A worden gehouden. Di£ Te negen uur luidden de klokke ten dat het luchtgevaar was geweken. Tot slot van de oefening volgde dan de duistering", welke van 9 tot 11 uur duurd1^' hulppolitie kwam in actie en controleerde?' heele wijk. Wanneer aanmerkingen 1 maken werden de bewoners daarvan in"? 5 gesteld. In den regel werd dan vlotte king verleend om het gewraakte euvel in stellen. :ï- Hedenavond is wijk 2 aan de beurt. De» vat de volgende straten: Zeestraat van Duinwijklaan tot en me« - schenwijk, Heemskerkerduinweg, TulJi.' Bankelaan, Greutszberglaan, GladiokP Narcissenweg, Fopulierenlaan, Naorderwir** Iepenlaan, Kastanjelaan. Boogaardlaan 1*3 laan, Berkenlaan, Lijsterbeslaan, Acarf-T^" Cornelis Materweg, Arendsweg, Korte en h5 Boeweg, Galgenweg, Strick van LinscW8 straat, Deken Waarestraat, Bloemhofstraat r Scholtenstraat, Heemskerkerweg, van Af' weg tot Groote Houtweg, Romerkerkwe* Keesdelfsweg tot Baanstraat, Groote Hou3 Alkmaarscheweg van Maerten van Heerm3 straat tot Groote Houtweg, Rooswijkeriaj® Tusschenwijk, Tusschenwijkweg. Successen voor plaatselijkeu dirigent. Onze plaatsgenoot de heer L. v. d k heeft op het muziekconcours te Amsterd» met het onder zijn leiding staande corps Apollo" van Haarlem een wi fraaie successen behaald. 1 In den marschwedstrijd werd met 48 ten een eersten prijs behaald. In den concertwedstrijd verwierf lrfiw,., in de eerste afdeeling harmonie met 346 ml' ten eveneens een eersten prijs. Hiermede besloot de heer L. v. d. Hoe! i zeer succesvol concoursseizoen. De drie to- hem aangevoerde muziekcorpsen werden ml eerste prijzen bekroond. Hij bracht deze vr' eeniginrxn darmede in de afdeling uit™* tendheid. Uiliff 'te VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer. Totaal 2306. Vette runderen SIS, Vette kalveren 264. Nuchtere kalveren 10, Schi' pen en lammeren 499. Varkens 611. Biggé: bokken en geiten 2. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 89. kw. -66, 3e kw. 40—54. Vette ossen lé kw. 63. kw. 64, 3e kw. 4254. Vette kalveren le kw. 2e kw. 80, 3e kw. 5565. Varkens (levend wicht) le kw. 58, 2e kw. 57, 3e kw. 56, Schaüa le kw. 48, 2e kw. 42, 3e kw.- 37. Lammeren kw. 52, 2e kw. 47, 3e kw. 42. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 22, 2e te. 20. -3e kw. -18. Lammeren le kw. 15% 2e te 13, 3e kw. 10. Vette koeien en ossen, aanvoer zeer grctf handel kalm, prijzen als vorige week. Vette kei- veren, aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen iets hooger, prima f 1,05. Schapen en lammeren, aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen iets hooger. Varkens, aanvoer iets grooter, handel vlot, prijzen hooger, prima 59 cent. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 4 September. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 175f 3.10 per HL Brielsche Drielingen f 1.702.10 per H.L. Zeeuwsche Eigenheimers f 2-.50f 2.80 p. HL Zeeuwsche Bonte f 380f 4.20 per H.L. Zeeuwsche Blauwe f 3.80f 4.20 per HL Eigenheimers Blauwe f 2.80f 3.20 p. H.L, Westlandsche ronde zand f 2.50f 2.80 Westlandsche drielingen f 2f 2,50 Westlandsche eerstelingen f 2,50—f 8 Vlas-aanvoer: 900 K.G. Dauwroot f 50f 60 Er was wat meer belangstelling, iets vasts. Alles werd verkocht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 1 v. New York n. West Indië, Nóót,dam Rott. n. N. York p. 3 Scilly. Spaarndam Rott. n. New-Orieans 2 v. Havana, Burgerdhk 2 v. New-Orleans n. Rott. Bosch dijk New-Orleans n. Rott. 3 te Londen. Pennland 2 v. New York n. Antwerpen. Zaandam 2 v. N. York n. Rotterdam. Vee'ndam 5 (3 n.m.) v. Rott. te N. Yorkvenv. Westerlancl Antw. n. N. York 3 v. Boulogne, Lochavon Vancouver n. Rott. 31 v. Portland (0,)i HALCYON LIJN. Stad Maastricht 3 v. Vlaard. n. Fayal v.o. Stad Dordrecht 4 te Vlaardingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitreis) 2 v. Safaga. HOLLAND—AFRIKA LIJN- Randfontein (thuisreis) 4 te Antwerpen. Nijkerk (thuisreis) 3 v. Kaapstad. Boschfontein (uitreis) p. 3 Ouessant. Jagersfontein (thuisreis)- 3 te Rover. HOLLAND W.-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 30 v. Duala. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hercules 3 v. Bourgas te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Westland (thuisreis) 3 v. Montevideo. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ- Benlawers Hongkong n. Rott. 27 v. Pt. p" Benrinnes Hongkong n. Rott. 26 v. Bangkok Breconshire Japan n. Rott. 29 te Hakodate. Calchas Japan n. Rott. 27 v. Port Sudan. Glenroy Japan n. Rott. 29 v. Colombo. Memnon Japan n. Rott. 29 v. Aden. Stentor Batavia n. Amst. 29 v. Port Sudan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) p. 3 Malta. Bantam (uitreis) 4 te Sabang. Kota Baroe (thuisreis) p. 3 Kaap del Arm!, Kote Gede (uitreis) 3 v. Vlissingen. Garoet 3 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN- Alwaki (thuisreis) 3 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitreis) p. 4 Ouessant Johan de Witt (thuisreis) 3 te Suez. WIJK LIJN Naaldwijk 3 v. Bilbao te Rotterdam. Jonge Johanna v. San Antioco p. 1 Firüst»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2