foktfa's lm van het veekrn P En de autoriteiten antwoorden GSrteekend'aan den consument ter ITAIKT BERICHTEN ft ben in het bezit van een ama- Vr»ndvel'gunning en ben in militairen wl't opgeroepen. Wat eehenrt er nu met mijn zencuji verban(i met de bijzondere ■«'Snéden is het gebruik van amateur- °®sto" fkmede het gebruik van dergelijke imie'S Hoor onderwijsinrichtingen verboden. WjgjJ maatregelen terzake zijn nog niet ge- nomen. Vra8Hlo-ontvangtöestèï aan het postkantoor ecn raaiu 0P.teoSÏÏ- Ja, deze verplichting blijft on- IfieVvan kracht, zonder het vanwege il af te geven ontvangbewijs is het ver- f7; mo ontvangtoestel te gebruiken of ten tijen een aanwezig te hebben. Overtre- aohl'Olke gereeu 7. if, nog verplicht het bezit van „oo "deze bepaling is strafbaar. Vraag wat is in het algemeen de houding J de werkgevers ten opzichte van gemobüi- 'SS-d^Het is bekend, dat de centrale nkaties van werkgevers, te weten - het van Nederlandsche Werkgevers, de Srmeene Katholieke Werkgeversvereem- 4 gS m het Christelijk Werkgeversverbond gln§ .mteen tijd geleden per communique 3 Tprkgevers in Nederland hebben verzocht voor zoover in hun vermogen ligt, maat- 0 S te nemen, ten einde het onder de wa- geroepen personeel zoo weinig mogelijk peSnliik nadeel te doen ondervinden van Sr verplichtingen, welke .zij in het belang van 5 landsverdediging hebben na te komen. Het stemt tot voldoening van vele kanten te mofen vernemen, dat aan een zoodanig be- on in het algemeen gehoor is gegeven. In dien op deze wijze werkgever en werknemer Smenlijk hun offer brengen voor het ge- EKest houden de werkgeverscentralen Sner van overtuigd, dat hierdoor naast de hlhartlging van het algemeen belang de goe de verhoudingen in het bedrijfsleven in niet fringe mate zullen zijn gebaat. Zoo zijn o.a. maatregelen genomen, waardoor de werkne mers toeslagen ontvangen op de van rijks wege uitgekeerde vergoedingen, voor zoover 1 betrokkenen in verband met gezinsbehoef- in een financieel Aanmerkelijk ongunsoi- S positie zouden komen te verkeeren. De vrijwillige toeslagen van werkgeverskant worden, volgens een regeling, welke met de fensie is getroffen, niet afgetrokken, van de militaire vergoeding. verder hebben de werkgeverscentralen er od aangedrongen voor gemobiliseerden zooveel mogelijk de plaats open te houden in de be- driiven en mitsdien met hen den band met Ïp verbreken, teneinde, wanneer de regeering d?n tiid gekomen acht de opgeroepenen naar hun haardsteden te doen terugkeeren, dezen mogelijk de zekerheid te geven, dat «VemenDe werkgeverscentralen vertrouwen dat door het nemen van dergelijke maatrege len de verdere bezwaren, als b.v. het geschei den zijn van gezin of familie, aan de gemobi liseerden lichter zullen vallen. Vraag: Wat zou, in geval van een Euro- ueesch conflict, gebeuren met een Hollandsch passagiersschip, dat momenteel in Amerika op een z.g. „cruise" is? Antwoord: Wat er in geval van een gewa pend Europeesch conflict met een Neder- landsch schip, dat momenteel in Amerika op „cruise" is, zal gebeuren, is van te voren niet te zeggen. Een dergelijke situatie moet door de ree- derij, eventueel in overleg met andere regee ringen onder de oogen worden gezien. Het is zeer goed denkbaar, dat de kapitein order krijgt een neutrale haven op te zoeken en daar tot nader order te blijven, maar het is evengoed mogelijk, dat de autoriteiten de thuisreis nog veilig achten en opdracht geven te trachten Nederland te bereiken. Daar u den naam van het schip niet vermeldt, kun nen wij u niet verder inlichten. Wend u tot de reederij. Vraag. De brug te Dordrecht over de Maas is afgesloten voor het gewone verkeer, zoodat weer van het pontveer moet worden gebruik gemaakt. Is u bekend of meerdere bruggen zijn afgesloten? Antwoord: In de eerstkomende dagen zul len sommige bruggen wellicht gedurende en kele uren per dag zijn afgesloten ten behoeve van het troepenvervoer. De militaire autori teiten kunnen niet vooruit zeggen welke brug gen dit zullen zijn. De brug te Dordrecht is echter open voor het verkeer in beide rich tingen en zal, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, ook open blijven. Hetzelfde geldt voor de brug te Vianen. Vraag: Zou ik eerstdaags per motor België en Luxemburg nog kunnen ingaan? De tocht duurt 7 dagen. Antwoord: De A. N. W. B. en de K. N. A. C. raden ten stelligste af de voorgenomen reis in deze omstandigheden toch te ondernemen. Zou de toestand, welke ieder öogenblik kan veranderen, ook in slechten zin, het terug brengen van het motorrijtuig uit België en Luxemburg naar Nederland onmogelijk ma ken, dan zou de Belgische of Luxemburgsche douane invoerrechten voor het motorrijtuig kunnen vorderen. U zoudt dus een zeer gröot financieel risico op u nemen. Vraag: ik woon dicht bij de grens en kan niet buiten mijn triptiek. Hoe lang kan ik wachten met de zuivering van mijn triptiek zonder in moeilijkheden te komen? Antwoord: Het valt niet te zeggen, ook niet voor hen, die dicht bij de grens wonen, hoe lang de mogelijkheid tot het doen af teekenen van triptieken open blijft. Het thans laten zuiveren van de documenten is dan ook stellig jn het belang van den houder, opdat hij na inlevering van het document bij zijn verkeers- bond van de financieele verplichting worde Vraag: 1-Ioe kan men zich verantwoorden voor het in bezit hebben van goederen, aan gewezen bij de hamsterbeschikking 1939, wel ke men zich heeft aangeschaft vóór de inwer kingtreding van deze beschikking? Antwoord: Men zal moeten aantoonen, wan neer en hoe men zich deze goederen heeft aangeschaft, hetgeen bijvoorbeeld kan blijken uit kruideniersboekjes e. d Vraag: Indien een consument bij verschil lende winkeliers zich voorraad tracht te ver schaffen, welke maatregelen zijn dan hierte gen te treffen? Antwoord: Het beste is de politie te waar schuwen. Vraag: Hoe kunnen Nederlanders, die zich in een andere, gemeente bevinden dan waarin zij in het bevolkingsregister zijn opgenomen, in het bezit komen van een rijks-distributie kaart? Antwoord: Door zich aan te melden bij het bevolkingsregister van de gemeente, waarin zij verblijf houden. Vraag: Indien een winkelier, die geacht wordt voldoenden voorraad suiker te bezitten, weigert aan een consument een normale leve rantie te verrichten, wat kan dan hiertegen worden gedaan? Antwoord: Men moet er rekening mee hou den, dat suiker niet in grootere hoeveelheden dan 1 kilo tegelijk mag worden vervoerd. Overigens kan men het beste de politie waar schuwen. VRAAG: Wat moet geschieden met rijks- distributiekaarten, welke zijn uitgereikt ten behoeve van personen die in militairen dienst zijn? ANTWOORD: Deze moeten worden nage zonden aan den betrokkene, aangezien deze te zijner tijd de kaart aan zijn militairen com mandant moet inleveren. Vraag: Kan men thans suiker bestellen bo ven de normale wekelijksche hoeveelheid be- noodigd om fruit te „wecken"? Antwoord: Neen, momenteel is het niet mo gelijk suiker voor wecken te krijgen. Vraag: Hoe is de regeling voor het uitreiken van distributiekaarten ten behoeve van dag dienstboden? Antwoord: Voor dagdienstboden worden de distributiekaarten uitgereikt aan het woon adres, zooals dat bij het bevolkingsregister be kend is. Vraag: Hoe wordt teil opzichte van dag dienstboden gehandeld met betrekking tot het inleveren van distributie-bonnetjes? Antwoord: Dit hangt af van het al of niet verstrekken van maaltijden. VRAAG: Kan iemand, die vrijwillig aan de brandweer is, gedwongen worden om bij de luchtbeschexuning dienst te doen? ANTWOORD: Iemand, die vrijwillig bij de brandweer is ingedeeld, kan evenals ieder ander door den burgemeester worden opgeroepen voor dienst bij den luchtbeschermingsdienst. Volgens artikel 12 van de wet betreffende be scherming tegen luchtaanvallen, is ieder ver plicht de door den burgemeester schriftelijk van hem gevorderde medewerking tot uitvoering van deze wet te verleenen en, indien bij openbare bekendmaking door den burgemeester algemeene of bijzondere gedragsregels zijn voorgeschreven, zjch daarnaar te gedragen. VRAAG: Kan iemand, die lid is van den plaatselijken luchtbeschermingsdienst hierdoor automatisch vrijgesteld worden van militairen dienst? ANTWOORD: Neen, iemand die militaire plichten heeft te vervullen mag geen lid van den luchtbeschermingsdienst zijn. Alleen de buiten gewoon dienstplichtigen mogen voorshands bij den luchtbeschermingsdienst dienst doen. Het lid zijn van den luchtbeschermingsdienst ontheft uiteraard nimmer van militairen dienstplicht. VRAAG: Steeds wordt met het oog op lucht- gevaar aangedrongen op het ontruimen van zol ders. Maar wat moeten bewoners van bovenver diepingen van flatgéb ouwen aanvangen? ANTWOORD: Ook de bovenkamers van flat gebouwen moeten worden ontdaan van brand- Vraag: Wat moet een luxe-auto-verhuurder, ale zijn triptiek niet missen kan, doen om bij eventueele grenssluiting geen last te krijgen wet zuivering van het triptiek? Antwoord: Het eenige advies, dat gegeven Kan worden, luidt: De loopende triptieken voor definitieven uitvoer aan de grens te la ten af teekenen nu dit nog mogelijk is. Dit is de eenige manier om dadelijk van de finan cieele verplichting, die het bezit van documen ten medebrengt, ontslagen te worden. Vraag; Moet een rondbrengdlenst, welke Kruideniersartikelen in kleine hoeveelheden wj de klanten aan huis bezorgt, voor eiken een afleveringsbewijs uitschrijven? Antwoord: Ja. Het bedrijf moet aan de be zorgers voorraadlijstjes meegeven van hetgeen ae bezorger als voorraad meeneemt. De bezor- t moet van elke bestelling een afleverings- n w duplo maken en een exemplaar door bare voorwerpen. Pak kleine, voorwerpen in kisten en plaats die ordelijk en overzichtelijk, zoodat u in alle hoeken der vertrekken komen kunt. Bovenkamers niet meer gebruiken voor slaapgelegenheid. Brandbluschmateriaal gereed zetten. Een en ander geschiedt als de burgemees ter dit bij openbare bekendmaking aan de be volking mededeelt. VRAAG: Doet men goed om bij een luchtaan val de duinen in te vluchten? Zoo ja, verdient het dan geen aanbeveling de prikkeldraadom rasteringen langs de paden in de duinen te doen verwijderen? Is het bosch een goede schuilplaats? Is men in de voorsteden veiliger dan in de hoofdsteden? ANTWOORD: De beste schuilplaats is een on- dergrondsche kelder mits deze door een deskun dige is goedgekeurd. Is dit niet het geval, dan de kelder niet gebruiken. Daarna volgt een bo- vengrondsch vertrek met zoo min mogelijk ra men of deuren (gang, badkamer, alcoof en dergl.) aan buitenmuren. Deze ruimte dan scherfvrij en instortingsvrij maken. De plaatselijke af deelin gen van de Nederlandsche vereeniging voor luchtbescherming geeft aan hoe dit geschieden moet. Als ook dit niet kan, dan volgt een over dekte loopgraaf buitenshuis. Is dit niet mogelijk, dan een open loopgraaf. Niet de duinen of bos- schen ingaan. Spanjaarden hebben met het .vluchten naar buiten" leergeld betaald. Hoe minder dicht de bevolking op een woont, hoe geringer de kans op voltreffers uiteraard is. Wanneer men „buiten" kan gaan logeeren, wordt aangeraden dit te doen. VRAAG: Kunnen gemobiliseerden die dezer dagen of binnen afzienbaren tijd in de burger maatschappij een examen moeten afleggen daar toe verlof krijgen? ANTWOORD: Ja. Tot het afleggen van exa mens op de(n) dag(en) waarop het examen moet worden afgelegd en den onmiddellijk daaraan voorafgaanden dag kan bijzondere omstandig heden voorbehouden buitengewoon verlof worden verleend tot een maximum van 7 dagen. Bij de aanvragen welke door den betrokken mi litair tot zijn rechtstreelcschen commandant moe ten worden gericht, moet een bewijsstuk worden overgelegd waaruit blijkt op welke dagen aan het examen moet worden deelgenomen. VRAAG: Welke fabrikaten van gasmaskers zijn goed en wat is de prijs? ANTWOORD: Bij aanschaffing van gasmas kers lette men op het rijkskeur aan den binnen kant van het gelaatstuk. Alle maskers die dit keur dragen zijn goed. De prijs van de Neder landsche volksgasmaskers is f 5, apothekers ver- koopen deze. Over de al dan niet aanschaffing moet men zelf oordeelen, men moet niet wachten op een nadere aansporing van de overheid. VRAAG: Ware het niet nuttig, als er signalen werden vastgesteld om de bevolking te doen we ten dat de aanvallende vliegtuigen ook met gas hebben gewerkt? Anders zullen velen die na af loop van den aanval uit hun schuilplaatsen te voorschijn komen, groot gevaar loopen. ANTWOORD: Daarvoor zorgt de overheid. Zij geeft niet eerder het signaal „luchtalarm geëin digd" voordat ontsmetting heeft plaats gehad. VRAAG: Ik ben destijds vrijgeloot, ik ben niet in militairen dienst geweest. Aan 'n oproep van de plaatselijke vereeniging voor luchtbescher ming om medewerking heb ik gehoor gegeven. Op de eerste bijeenkomst deelde men mede, dat buitengewóón-dienstplichtigen van den minister bij oorlogsgevaar vrijstelling van dienstplicht zouden krijgen. Is dit juist? ANTWOORD: De u verstrekte mededeeling is onjuist. Buitengewóón-dienstplichtigen worden voorshands niet onder de wapenen geroepen maar oproeping is niet buitengesloten. Men kan den plaatselijken luchtbeschermingsdienst slechts dienen zoolang deze oproep niet heeft plaats ge vonden. VRAAG: In hoeverre kan men thans moei lijkheden hebben tengevolge van de Hamster beschikking 1939 met betrekking tot voor raden ingeslagen vóór den datum van in werking treden van deze beschikking? ANTWOORD: In het algemeen zullen geen moeilijkheden zijn te verwachten voor hen, die kunnen aantoonen (b.v. door kruideniers boekjes) dat zij zich reeds vóór genoemden datum artikelen hebben verschaft. De regeering heeft nadrukkelijk erop ge wezen, dat zij als zoodanig met de voorraad- vorming in normale tijden geen bemoeienis heeft gehad. Zij zal de op die wijze aange legde voorraden zooveel mogelijk ontzien en alleen in de allergrootste noodzakelijkheid tot het vorderen van zoodanige bij particulie ren aanwezige voorraden overgaan, doch dan uiteraard tegen schadeloosstelling. VRAAG: Hoe komt het dat sommige artike len bij de kruideniers niet voor handen zijn? ANTWOORD: In verband met vele vragen van dezen aard wordt de aandacht erop ge vestigd dat, zooals reeds bekend is gemaakt, het vervoerverbod voor vele artikelen van grossier naar wederverkoopers is ingetrokken, zoodat een meer regelmatige voorziening van de winkeliers weder mogelijk is, waarbij even wel in de eerste dagen de kans op eenige stagnatie in de expeditie der goederen blijft bestaan ten gevolge van de militaire maat regelen. VRAAG: Is het mogelijk door de militaire maatregelen, de vele werkloozen aan het werk te zetten, ook al is het dan maar voor tijde lijk, en geen overwerkvergunningen te geven? ANTWOORD: De arbeidsinspectie doet iede re aanvraag om overwerk onderzoeken en tracht door tewerkstelling van werkloozen het overwerk te beperken of geheel overbodig te maken tevens wordt getracht door herscho ling of scholing arbeiders op te leiden voor die vakken waarin groote behoefte aan ge schoolde arbeiders bestaat. VRAAG: Door vele wordt gevraagd op welke wijze zij zich, gezien de abnormale omstan digheden en het daardoor ontstane gebrek aan arbeidskrachten, al of niet met geldelijke vergoeding, kunnen aanbieden aan rijks- of regeeringsinstanties, dan wel zich op andere wijze nuttig kunnen maken. ANTWOORD: Men wende zich tot de plaatse lijke bureaux voor arbeidsbemiddeling dan wel tot het gemeentebestuur van de plaats zijner inwoning. VRAAG: Tot wien moet men zich wenden indien een klein bedrijf door indirect gevolg van de huidige tijdsomstandigheden ten gronde dreigt te gaan? ANTWOORD: Men wende zich tot de Ne derlandsche Middenstandsbank, Heerengracht 508 te Amsterdam ofwel tot het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden, Koningskade 17 te Den Haag. 97. Na vele proefnemingen slaagde hij er in een motor te fabriceeren, die §terk genoeg was om een kleine auto voort te trekken. Nu moest hij nog wat kisten hebben om er de carrosserie van te ma ken. Het was reeds acht uur 's avonds geweest en de winkels waren dus al ge sloten. Dan ga ik maar naar een apo theek, dacht Jantje. Die zijn altijd open. 98. Jantje vergiste zich echter. De eer ste apotheek waar hij kwam was geslo ten maar er hing een bordje: „Voor spoedgevallen om den hoek". Hij holde den hoek om en zag een bordje met een rood kruis er op. „Ha, daar hebben we de apotheek al," zei Jantje. bon i "ujjivj uidiicii en ecu exc.iutJ.iaai uuui 99. De apotheker keek niets vriendelijk toen hij hoordé wat Jantje moest heb ben, maar toen hij zag wat een mooien motor Jan gemaakt had, gaf hij hem eenige kisten, en tevens een genees middel om Jan van zijn ezelsooren af te helpen. 100. Zoo kwam het dat Jantje den vol genden morgen op straat stond met zijn eigen automobiel. En hij had geen ezels ooren meer; het geneesmiddel van den apotheker had prachtig geholpen. Met veel branie stapte hij in zijn auto en riep uit: „Ik zal niet eerder rusten voor ik lid ben van de vereeniging Veilig Ver keer". En dat waren de eerste flinke verstandige woorden die Jantje ooit ge sproken. had en onder luid gejuich der toeschouwers reed Jantje heen. EINDE. Op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede werd Dinsdagmiddag door den heer J. H. Luijken, voorzitter van E. D. O., een monument onthuld op het graf van den voetballer Bas Timmerman. Pan-Amerikaansclie conferentie deze maand bijeen. Voor het bepalen der houding tegenover de oorlogvoerenden. WASHINGTON 6 September (Havas/A. N. P.) De Panameesche regeering heeft vandaag uit- noodigingen gericht voor de Pan-Amerikaansche conferentie, welke einde September te Panama moet. bijeenkomen en waar 21 naties van het continent een gemeenschappelijke houding zullen kunnen vaststellen tegenover de oorlogvoeren den en voor de verdediging van hun rechten van neutrale landen. Alle Amerikaansche republieken hebben de uitnoodiging aanvaard. Toch is de formeele instemming van Chili nog niet bekend geworden, doch het ministerie van buitenlandsehe zaken van Chili, heeft princi pieel deelneming toegezegd, in afwachting van de bekrachtiging door den ministerraad, welke hierover zal vergaderen. Bemanning van Duitsch schip gedeserteerd. Vertrek moest worden uitgesteld. BUENOS AIRES 6 September (Havas). - Uit Rosario wordt gemeld, dat de bemanninj van het Duitsche stoomschip „Anatolia" gewei gerd heeft te vertrekken en is gedeserteerd. Vier deserteurs konden worden gepakt. Aange zien aan boord van de „Anatolia" slechts acht officieren waren overgebleven, moest het trek van het schip worden uitgesteld. ver- Goud aan boord van de „Athenia". LONDEN 6 September (Havas). Volgens de „Daily Herald" is gisteravond onthuld, dat de „Athenia" voor vijf millioen pond aan gouden baren vervoerde. Men gelooft, dat de baren, die een gewicht hebben van meer dan dertig ton, „De Lichthoeve" te Santpoort. In het September-nummer van „De Licht hoeve", het orgaan van het bekende Kinder tehuis van dien naam aan de Kweekerslaan te Santpoort, schrijft de directrice. Zuster J. Th. Kuyck, een lezenswaardige schets op de voor pagina, getitled „Mientje". Verdre bevat dit nummer een stukje „Wordt mijn sprookje wer kelijkheid?" (Het Kerstkindje). Zuster Gr. B. betuigt haar dank aan hen, die daar verzoek om kousen voor de schoolgaande knideren zoo buitengewoon menschlievend hebben ingewil ligd; speciaal geldt haar dank de dames in verscheidene plaatsen, die steeds voor dit doel kousen zitten te breien. Een dame te Heem stede stuurde zelfs een paar met een kluwen wol er bij, die een jongen moest afwinden. Tot zijn verrassing zat er een kwartje in, waarvan hij de jongens getracteerd heeft. De administrateur, de heer A. Stoelinga, neemt reeds weer maatregelen voor het orga- niseeren van Lichthoeve-avonden in het aan staande seizoen; ook doet hij wederom reke ning en verantwoording van de binnengeko men giften in geld en natura. De vreemde vliegtuigen boven ons land. LONDEN, 6 September. In een commen taar op het vliegen van niet geïdentificeerde vliegtuigen boven Nederland schrijft de „Daily Telegraph": Het Nederlandsche bericht, dat vliegtuigen in formatie waren waargenomen, doet de veron derstelling opkomen, dat het hier Duitsche vlieg tuigen betreft, omdat bij de aanvallen op het na- tionaal-socialistische gebied de Britsche vlieg tuigen afzonderlijk vlogen. Groot-Brittannië heeft aan de neutrale mogendheden de meest volledige waarborgen gegeven, dat haar grond gebied zal v/orden geëerbiedigd. De mogelijkheid zal steeds bestaan, dat een vlieger, 'die zich niet kan oriënteeren een neu traal land zal passeeren, doch in de instructies aan de vliegers zijn alle voorzorgen genomen tegen het zich voordoen van een dergelijke fout. Voor Nederland en België in het bijzonder is een essentieel iets voor hun positie, dat zij niet het tooneel moeten worden van operaties, het zij te land of in de lucht. Dit feit wordt door de bondgenooten erkend, die, wanneer het noodïg mocht worden de vrij heid van de kleinere staten zullen waarbor gen, zooals zij er naar streven die van Polen te behouden. DUITSCHE STEDEN IN HET WESTEN ONTRUIMD? ZURICH, 6 Sept. (Havas/A.N.P.) - De „Neue Zliricher Zeitung" verneemt uit Berlijn, dat de grenssteden in westelijk Duitschland ont ruimd zijn of thans ontruimd worden. Argentinië verbiedt uitvoer van brandstoffen. BUENOS AIRES, 6 September (Havas/A.N.P.) De Argentijnsche regeering heeft een decreet goedgekeurd, waarbij de uitvoer van brand stoffen wordt verboden. ORGELBESPELING. HAARLEM. Woensdag. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo- kerk te Haarlem op Donderdag 7 September 1939, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Psalm, B. Marcello. 2. Preludium en Fuga F gr. t., J. S. Bach. 3. Evocation, Fr. Liszt. 4. Pièce héroïque, C. Frank. 5. Rhapsodie III sur des Cantiques bretons. C. SaintSaëns. 6. a. Interlude, b. Marcietta, Tr. Dubois. 7. Final uit de 1ste Symphonie, L. Vierne. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 5 September 1939. 1. H. Blommaert, glazenwasscher, wonende te Haarlem, Lange Margarethastraat 30 zw. Curatrice mevr. Mr. R. de VriesSpier te Haarlem. 2. W. van Dongen, aardappelenhandelaar, wonende te Hillegom, Meerstraat 21. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, te Haarlem. Rechter-Commissarls in beide faillissemen ten Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: J. Hagendijk, zonder beroep, wonende te Haarlem, Zijlweg 299. Curator Mr. J. Hoog te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- lijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. Jacob Winkel, destijds wonende te Haar lem, thans te Scheveningen. Curatrice mevr. Mr. J. H. G. Schutte— Struick te Heemstede. 2. L. Muller, bloembollenhandelaar, lid der firma Gebr. Muller, wonende te Hillegom. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker te Haar lem. 3. W. A. Houthuijzen, vroeger wonende te Hillegom, thans te Amsterdam. Curatrice mej. Mr. C. H. Deknatel te Haar lem. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT Ter veemarkt waren heden aangevoerd. 329 vette kalveren, le kw. 5060, 2e kw. 4250, 3e kw. 3440 per kg. levend gewicht. 73 nuchtere kalveren 912 per stuk, 178 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 6768, zware varkens 6667, vette varkens 6566 per kg. slachtgewicht. Vette kalveren zeer ruime aanvoer en daardoor sterk terugloopende prijzen, nuchtere kalveren zeer matige aanvoer, vlugge handel, prijzen la ger dan Maandag. Varkens matige aanvoer, han del stug, prijzen lager dan Maandag.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7