VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN THALIA THEATER vertoont; „Vallei der Reuzen" en „Zaza". Als eerste hoofdfilm vertoont het Thalïa-Thea_ ter deze week de super-film van Warner Bros „Vallei der Reuzen" met Wayne Morris, Claire Trevor en Franck McPIugh in de hoofdrollen. t)e opnamen van deze film zijn alle buitenop namen, hetgeen zeer zeker, afgaande op de bui- tenlandsche critieken, de film ten goede is ge komen. Het scenario voor deze film leverde de bekende roman van Peter B. Kyne „The Valley of the Giants", een veelgelezen roman, ook in Nederland. Het scenario werd door de bekende scenaristen I. Miller en Micheal Fessier bewerkt. De naam van eerstgenoemde staat er borg voor, dat het bij deze film evenmin aan actie en span ning zal ontbreken als het bij „Robin Hood" het geval is geweest, terwijl de tweede naam één van de meest vooraanstaande scenaristen van Hollywood toebehoort. De film kwam tot stand onder de eminente leiding van William Keigh- ley, een regisseur, die reeds vele uitgesproken successen als „Prins en Bedelknaap" en „De avonturen van Robin Hood" op zijn naam heeft staan. In het REX THEATER deze tveek: WAYNE MORRIS. Laten wij nu de hoofdrolvertolkers eens in het kort de revue passeeren. Allereerst Wayne Morris als Bill Cardigan, eigenaar van een zaag molen en uitgestrekte bosschen. Claire Trevor als Lee Roberts, eigenares van een speelhol, die op Bill Cardigan verliefd wordt is daarvoor het aangewezen type en wij twijfelen er dan ook niet aan, dat zij een ieder door haar meeslee- pend spel zal weten te boeien. Ook de komische noot in dit machtige drama uit de onmetelijke wouden van het Californische Bergland mocht niet ontbreken en wij treffen Frank McHugh als „Fingers McCarthy" aan, den trouwen hel per van de speelhuishoudster Lee Roberts. Verder vermeld de cast nog namens als: Alan Hale, Donald Crisp, Charles Bickford, Jack La Rue, en tal van anderen. Wij geven nu in een paar korte trekken den inhoud weer: Howard Fallon, een millionnair weet zich op slinksche manier in het bezit van duizenden acres pijnboombosschen te stellen. Hij doet dit alles strikt wettelijk, daar de oorspron kelijke bezitters bij het registreeren van hun eigendomsbewijzen een clausule in de wet ver onachtzaamd hadden. Hij gebruikte geweld en heeft daarvoor zeshonderd mannen, het uitvaag sel van de groote steden, in dienst genomen. De oorspronkelijke bezitters verzetten zich met hand en tand hiertegen, doch moeten tenslotte voor de overmacht wijken. Alles schijnt verlo ren, doch op het laatste oogenblik neemt de ge schiedenis toch nog een gunstige wending en zegeviert het recht. Als tweede hoofdfilm vertoont het Thalia- Theater Claudette Colbert en Herbert Marshall in „Zaza", een klassiek gegeven, sterker, groot- scher dan ooit gedramatiseerd met de perfecte middelen der moderne filmkunst, met fijnen hu mor en warm begrip en in scène gezet door den grootmeester der regisseurs: George Zukor. Een programma, dat wij ten zeerste kunnen aanbevelen. Verkeersongeval op den Wijk aan Zeeërweg. Gisteravond heeft op den Wijk a. Zeeërweg een auto-ongeval plaats gehad dat, door de te genwoordigheid van geest van den bestuurder alleen materieele schade ten gevolge had. De auto kwam met een flinke vaart langs den Wijk aan Zeeërweg. In de bocht bij het gasbedrijf stak plotseling een motorrijder den weg over. Door snelle wending van het stuur kwam de auto in het grasperk van den weg terecht. Hierdoor werd het hekwerk en de auto be schadigd. Persoonlijke ongevallen hadden gelukkig niet plaats. Haringschepen naar Coenhaven. De laatste dagen passeeren door onze sluizen tal van haringschepen, in hoofdzaak thuisbe- hoorende in Scheveningen. Hieronder bevinden zich een twintigtal Scheveningsche loggers, ver der eenige loggers, thuis behoorende in Dantzig en Gdynia, die rustig boord aan boord naast elkaar in de sluis lagen. Binnenkort worden nog meer schepen verwacht. Zij worden opgelegd in de Coenhaven te Am sterdam. De Niitsspaarbank in Augustus. Gedurende de maand Augustus 1939 werd in gelegd: a. Kantoor Julianakade f 24.493.79 b. Kantoor Willebrordstraat f 10.483.06 c. Kantoor Santpoort f 905.33 d. Kantoor Velsen-N. f 5.324.17 „Alarm In de Middel- landsche Zee." Deze film werd vervaardigd met medewer king van de Fransche-, Engelsche- en Duit- sche Marine, terwijl de „Compagnie" dc Navi gation Mixte" van de dienst MarseilleAlgiers haar nieuwste paketboot „El Djezair" ter be schikking stelde. De korte inhoud van dit Fransche meester werk dat voor de verbroedering der volken pleit, is als volgt: In de haven van Tanger liggen drie oor logsschepen: een Fransch, een Duitsch en een Engelsch. De drie bemanningen van deze schepen treffen elkaar in een havenkroeg en verdragen elkaar uitstekend, tot een dronken scheepsdokter een vechtpartij ontketent. Aan het eind van den strijd ligt. de scheepsdokter vermoord met het dolkmes van een Fran- schen matroos in den rug. Een Brit, een Duit- scher en twee Franschen worden gearres teerd. De commandanten van de drie schepen hebben elkaar in een hotel ontmoet en vriend schap gesloten. De verdediging en wederzijd- sche verdenking van hun matrozen brengen echter een breuk tusschen hen, die niet meer verdwijnt, ook al blijkt de moord gepleegd te zijn door den reeder van een smokkelschip, dat onderwijl clandestien de haven verlaten heeft, ongetwijfeld met Spanje als bestem ming. Dit schip heeft een lading vloeistof aan boord, die bij verdamping zeer gevaarlijke gassen ontwikkelt. Het Fransche oorlogsschip wordt er achter aan gezonden met de twee buitenlandsche officieren als waarnemers aan boord. De mis dadige reeder laat, als hij zich achterhaald ziet, de vloeistof in zee loopen Een groote wolk gifgas ontwikkelt zich en drijft, voortge dreven door den wind, over den zeespiegel. De radio treedt in werking. Alle schepen worden gewaarschuwd zoo spoedig mogelijk de bedreigde zóne te verlaten. Een mailschip met motoi'storing komt echter in ernstig ge vaar. De S.O.S.-seinen fluiten door den aether Alarm op de Middellandsche Zee. De beschik bare vliegtuigen in -de oorlogshavens kunnen slechts de kinderen redden. Het Fransche oor logsschip zal de overige passagiers in veiligheid moeten brengen. Het kan echter slechts op tijd komen, wanneer het zijn weg dwars door de doodende gaswolk kiest. De vrouw van den Franschen commandant bevindt zich aan boord van het bedreigde mailschip. Maar de commandant heeft de verantwoording voor zijn bemanning en aar zelt dus den gevaarlijken dortocht te wagen. De matrozen toonen echter uit eigener be weging een prachtige corpsgeest en opoffe ringsgezindheid en de twee buitenlandsche officieren sluiten zich weer als zeelieden met den Franschen commandant aaneen. Alle kieren worden gedicht, alle luiken gesloten I en de dolle race begint. De Engelschman voert daarbij een heldhaftig stukje uit, de Duit- scher offert zich op, de Franschman volvoert met uiterste inspanning zijn taak op de aan het gas blootgestelde commandobrug en de opvarenden van het mailschip worden op het laatste oogenblik gered. Handelsbeweging in onze havens in Augustus. In de afgeloopen maand werden slechts 11 ladingen ijzer verscheept van uit de haven van het Hoogovenbedrijf naar Scandinavi sche- en Oostzeehavens, waarvoor het meeren- deel bestemd was, tegen 14 van dergelijke ladingen in dezelfde maand van het vorge jaar, hetgeen een verschil van 3 ladingen maakt. Dit staat ongetwijfeld in verband met de internationale tijdsomstandigheden. Over de afgeloopen 8 maanden van dit jaar werden 104 ladingen ijzer verscheept tegen 82 over hetzelfde tijdvak van verleden jaar, waarin dus een stijging valt waar te nemen, welke hoofdzakelijk toegeschreven moet wor den aan de gunstiger verloopen maanden van dit voorjaar. ERTSAANVOER HOOGOVENS. In de afgeloopen maand werd een hoeveel heid van 31.000 ton ijzererts aangevoerd voor het Hoogovenbedrijf alhier tegen 37.700 ton in dezelfde maand van 1938, het geen dus een belangrijke achteruitgang in aanvoer betee- kent, ook als gevolg van den verscherpten in ternationalen toestand. Over de afgeloopen 8 maanden van dit jaar werden 338300 ton voor genoemd bedrijf aangevoerd tegen 338700 ton over de overeen komstige periode van het vorige jaar, zoodat de aanvoer over genoemd tijdvak zoo goed als constant gebleven is. AANVOER PAPIERFABRIEKEN. In de afgeloopen maand werd voor de Pa pierfabriek te Velsen 9600 cub. vadem papier hout aangevoerd, alsmede 2000 ton cellulose tegen 13000 cub. vadem en 1200 ton in de zelfde maand van het vorige jaar. De aanvoer papierhout verminderde dus terwijl die van de cellulose toenam. Over de afgeloopen 8 maanden van dit jaar werden 11700 kub. vadem papierhout aange voerd alsmede 16500 ton cellulose tegen 60400 cub. vadem en 15.000 ton over hetzelfde tijdvak van verleden jaar, waarin de aan voer van papierhout dus sterk achteruit liep, hetgeen in verhand staat met de thans nog aanwezige groote hoeveelheden opgeslagen hout, terwijl de aanvoer van de cellulose even als over de maand Augustus van dit jaar toe genomen is. Moeilijkheden voor de Noord- Hollandsche Damcompetitie. De aanvang van de hoofdklasse der dam competitie Noord-Holland is door de wed- strijdcommissie bepaald op 11 September a.s. Echter zal deze datum wel verschoven wor den naar een lateren datum, daar in de ver schillende clubs door de mobilisatie moei lijkheden zijn ontstaan met de spelers. „Stabiel" te Santpoort, Damclub IJmuiden, „Oosterkwartier" te Haarlem en D.K.Z. te Koog aan de Zaan, al deze hoofdklasse teams, hebben twee of méér-spelers onder de wape nen. Binnenkort zal een vergadering worden be legd waarin nadere besprekingen gehouden gehouden zullen worden en men zal uitmaken of een noodcompetitie gespeeld zal worden of dat men over zal gaan tot afschaffing dei- promotie- en. degradatiewedstrijden,, dan, wel de competitie zal laten doorgaan. Ook kan een. ingrijpen van de wedstrijd- commissie nog worden tegemoet gezien. en terugbetaald: a. Kantoor Julianakade b. Kantoor Willebrordstraat c. Kantoor Santpoort d. Kantoor Velsen-N. Meer terugbetaald dan ingelègd Ket tegoed der spaarders bedroeg «p i Augustus 1939 f 41.206.35 f 33.523.18 f 12.824.89 f 2.258.42 i 4.482.63 f 53.089.12 f 11.882.77 fi.: 88.354.52 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 September 1939 f1.376.471.75 Uitgegeven werden 27 nieuwe spaarbankboek- |es en afbetaald 12 spaarbankboekjes, SCHIP VAN Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT Ned. Indië 2 Oct. 28 Aug. van Batavia. Asphalion (Eng.) x) Macassar 18 Sept 20 Aug. vertrokken Chili 26 Aug. van Arica. Curagao 5 Sept. 17 Aug. vertrokken Amstelkerk (Ned.) West Afrika 4 Sept. van Takoradi. Chill 29 Aug. van Valparaiso. Boskoop (Ned.) Chill 9 Sept. 7 Sept. te Rotterdam Riga 5 Sept. 30 Aug. vertrokken. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 4 Sept. te Beira. Santos 16 Sept. 22 Aug. vertrokken Buenos Aires 22 Sept. 24 Aug. van Montevideo. West Indië 10 Sept. 31 Aug. van Barbados. La Plata 16 Aug. te Buenos Aires. West Afrika 23 Sept 27 Aug. van Freetown. Grootekerk (Ned.) x) Japan 1 Sept. van Colombo. Gaasterkerk (Ned.) x). Japan 4 Sept. van Moji. Günther Russ (Du.) Hernösand heden 31 Aug. vertrokken. Chili 30 Aug. te Balboa. Helena Margareta (Br.) Tunis in lading. Bordeaux heden 5 Sept. in de Downs. Port Arthur 9 Sept. 21 Aug. vertrokken. Juno (Ned.) Midd. Zee 21 Sept. 31 Aug. van Bari. Joh. de Witt (Ned.) Batavia 10 Sept. 4 Sept. van Pt. Said. Jagersfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 3 Sept. te Dover. Batavia 5 Sept. van Sabang. Laertes (Ned.) x) Batavia 22 Sept. 29 Aug. van Colombo. Buenos Aires 5 Oct. 2 Sept. vertrokken. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 19 Sept. 3. Aug. van Aden. Michail Frunze (Rus) Archangel 6 Sept 27 Aug. vertrokken. M.v.St.Aldegonde (Ned.) Batavia 6 Sept. vertrokken. Nijkerk (Ned.) x) Zuid Afrika 3 Sept. van Kaapstad. Orao (Joeg. Slav.) Buenos Aires 5 Oct. 2 Sept. vertrokken. Stambou! 31 Aug. van Jerakini. Orestes (Ned.) Chili 31 Aug. te Callao. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 8 Oct 3 Sept. vertrokken. Pygmalion (Ned.) Midd. Zee 10 Sept. 28 Aug. van Piraeus. Perseus (Ned.) Kopenhagen heden 1 Sept. vertrokken. Peisander (Eng.) x) Batavia 13 Oct. vertrekt 8 September. Pan (Noor) Onega 9 Sept. 30 Aug. vertrokken. Reggestroom (Ned.) West Afrika 1 Sept. van Dakar. Singkep (Ned.) Ned. Indië 5 Sept. van Padang. Stentor (Eng.) x) Batavia 12 Sept 29 Aug. van Port Soedan. Stureborg (Zweed) Sundsvall heden 28 Aug. v. Ornskoldsvik. Triton (Ned.) Sfax 6 Sept. 24 Aug. te Newcastle. Tjikandi (Ned.) x) Batavia 6 Sept. te Pt. Sudan. Tiberius (Ned.) Alexandrië 11 Sept 30 Aug. van Tunis. Tabian (Ned.) x) Ned Indië 5 Sept. te Gibraltar. Trajanus (Ned) Charleston (via Bristol) 10 Sept. 31 Aug. van de Azoren. Tajandoen (Ned.) x) Ned. Indië 5 Sept. van Sabang. Tab.lnta (Ned.) x) Ned. Indië 4 Sept. van Batavia. Bourgas 25 Sept. 30 Aug. te Izmir. Vulcanus (Ned.) Savona (v. IJm.) 7 Sept. 29 Aug. van Les Falaisses. Alexandrië 1 September te Haifa. Westland (Ned.) Buenos Aires 29 Sept. 3 Sept. van Montevideo. '.uiderkerk (Ned.) Japao 5 Aug. te Ramsgate. Zaanland (Ned.) x). Buenos Aires 13 Sept 30 Aug. van Bahia. Schepen voorzien van een x) zijn grpotes dan 6000 ton* Ds. Toornvliet te Klundert beroepen. Onze vroegere plaatsgenoot Ds. G. Toorn vliet, Gereformeerd predikant, die de vorige maand bedankte voor een beroep naar Spij- kenisse, ontving thans een beroep van de Ge reformeerde kerk te Klundert. THALIA EN DE MILITAIREN. De directie van Thalia verzoekt ons te mel den dat militairen beneden den rang van onder-officier toegang tot de avondvoorstel lingen hebben tegen matinéeprijzen. Ongetwijfeld zullen vele militairen deze geste der directie ten zeerste op prijs stellen. Er is voor hen in IJmuiden des avonds haast geen andere verpoozing dan de Kennemer- laan en dat begint natuurlijk gauw te verve len. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. Voor de scheepvaart open vaarwaters. En kele kustlichten gedoofd. Lichtschepen bin nengehaald. Op de Hollandsche kust zijn alleen nog open voor de scheepvaart: het Zeegat van Vlissingen, alleen Wielingen, en Oostgat via Schouwenbamk, het Zeegat van den Hoek van Holland, IJmuiden en het Zeegat van Texel (Sch-ulpengat)Onderzoekingsdienst is inge steld. Loodsdienst verplicht. Groote kust lichten, Noord van Egmond tot en met Rottu- meróog, zijn gedoofd. Alle Ned. lichtschepen zijn binnengehaald. De vaart op de Eems wordt ontraden. Nederiandsche loodsdienst voor de Eems is gestaakt. Zeegat van Vlissingen, Deurloo gesloten voor de scheepvaart. Ligging pl.m. 51 gr. 30 min. Nb. en 3 gr. 20 min. El. In het Zeegat van Vlissingen is de Deurloo gesloten voor de scheepvaart Zeegat van Vlissingen. Haven van Vlis singen kan des nachts worden afgesloten. De -haven van Vlissingen kan des nachts worden afgesloten, hetgeen kenbaar gemaakt wordt door het dooven van de havenv-erlich- ting en het ontsteken van 3 roode lantarens op- den Westelijken havenda-m. Schepen, die 's nachts de haven willen binnenloopen, richten het verzoek hiertoe: le. uit zee komend door tusschenkomst onderzoekingsofficier: 2e v/d Schelde afkomende vaart rechtstreeks per telefoon vanuit laatste vertrekhaven. (Tele foon Vlissingen no. 264) of per optisch-sein aan uitkijkpost haven Vlissingen, meldt „De Maasbode'* Huldiging V. Z. V.-kampioenen. In hotel Kennemerhof zullen Zaterdag 9 September a.s. de dames- en heerenkam pioenen der Velser Zwem Vereeniging gehul digd worden. Tevens zal op dezen zelfden clubavond de medaillekast aan het bestuur worden over gedragen. AANGEKOMEN. 6 September: Achilles s.s. Fiume 7 September: Breda s.s. Rotterdam Aangehouden. Het op reis van Bordeaux naar Amsterdam zijnde Nederiandsche stoomschip Iris van de K. N. S. M. is, naar bericht wordt, op zee aan gehouden door de Engelsche Admiraliteit voor onderzoek in de Downs geankerd. Teruggeroepen. Naar gemeld wordt heeft de Naamlooze Ven nootschap Scheepvaart Maatschappij „Millingen" te Rotterdam haar schepen, welke hoofdzake lijk in dienst zijn van het ertsvervoer, in verband met den onzekeren oorlogstoestand naar Rot terdam teruggeroepen. De dienst gestaakt. Als gevolg van den oorlogstoestand in Enge land heeft de Goole Steam-Shipping Co. Ltd. te Goole haar dienst op Amsterdam met haar stoomschip Enid Mary laten beëindigen. Naar bericht wordt is het schip vervangen door het Nederiandsche motorschip Oranje, 231 b. r. t, dat dezer dagen voor de eerste reis naar Goole in zee gestoken is. Via de normale route naar de Oost. Het Zaterdag j.l. van Amsterdam naar Batavia vertrokken Nederiandsche motorschip Poelau Roebiah zal, naar gemeld wordt, de route doov de Middellandsche Zee volgen. Op 8 dezer wordt het schip in de haven van Genua verwacht. De scheepvaart in oorlogstijd. Evenals in de oorlogsjaren van '14'18 komen er thans belangrijk minder schepen binnen in verband met den nieuwen oorlogstoestand. Ne deriandsche schepen, welke in den laatsten tijd binnengekomen zijn mogen voorloopig de havens niet verlaten. Ook vreemde schepen, welke nog in lossing liggen of reeds gelost zijn, wachten nadere orders van hun reederijen af alvorens naar zee te gaan. In verband met de mijnenvel den in Noord- en Oostzee zal het ook met de houtvaart binnen afzienbaren tijd gedaan zijn. Rotterdamsche scheepvaartbeweging. Evenals te Amsterdam en Zaandam komen er belangrijk minder schepen binnen in de haven van Rotterdam, als gevolg van de tijdsomstandig heden. Dinsdag j.l. liepen slechts negen scheper. I de Nieuwe Waterweg binnen, waarvan er 7 voor Rotterdam bestemd waren, o.a. de Batavier IV, voorts 1 voor Schiedam en 1 voor Vlaardingen, Naar zee vertrokken slechts 11 schepen, waar onder zich 2 Nederiandsche bevonden, de The- misto en de Statendam, verder 9 schepen onder vreemde vlag. Wanneer men daarbij bedenkt, dat er onder normale tijden per dag circa 65 schepen aldaar binnen komen maakt dit thans wel een zeer poveren indruk om van gevolgen daarvan nog maar te zwijgen. In Bioscoop DE PONT: ,,'t Zit in de lucht" «n „Texas Rangers", George Brown heeft maar één groo!tnWB.„ n.l. deel te mogen uitmaken van de JW luchtmacht. nttea Hij benijdt Bob, den verloofde van zijn 2lL-i Anne, die er, in tegenstelling met George i gemakkelijk in geslaagd is, aangesteld te'wr den als ordonnans bij de Royal Air Force Op zekeren dag, tijdens Bob's vacantie W onze vriend Brown op het idéé, diens eens aan te passen. De kleeren zitten keurjo in een der zakken vindt hij een brief besta voor Sir Philip, een der hooge heeren van' h« Luchtvaart-ministerie. Bob heeft blijkbaar vergeten, dieTbriêh^! leveren en George besluit dit verzuim te h* stellen. Hij stapt op het motorrijwiel van a.s. zwager en begeeft zich naar het op deenv'f loppe vermelde adres. Daar wordt juist een zwaarwichtige conferentie gehouden over d» proefvlucht van een nieuwe machine, welke spo*. dig zal plaats hebben, en als deze bespreking af! geloopen is, komt de commandant van het G!e% bridge vliegveld tot de conclusie, dat men ve! zuimd heeft, een wagen te sturen, om hem na- zijn kwartier terug te brengen. George, dien men natuurlijk voor een ordon. nans van de R. A. F. houdt, krijgt bevel, den commandant in het zijspan van zijn motorrijwiel naar Glenbridge te brengen. En daarmee beg!-, nen voor George de verwikkelingen. Intusschen is hij echter genoodzaakt geweer in het kwartier te overnachten en hebben twee menschen ontdekt, wie hij eigenlijk is, n.l. Peg?! en Craig, een van haar vurigste bewonderaar* Deze laatste tracht George op allerlei manieren in ongenade te doen vallen, daar hij bemerkt hoezeer Pegy met den „indringer" sympatic seert. Craig heeft echter niet veel tijd voor zijn lo streken, want alles op het vliegveld is in rep en roer. Sir Philip is n.l. gearriveerd om de oefenin gen met .de nieuwe machine bij te wonen e iedereen zet z'n beste beentje, voor. Door een toeval komt George op don stuurstoel van het vliegtuig terecht en vóór hij het weet "oè- vindt hij zich in hooger sferen. In zijn wanhoop haalt hij handles over, drukt op knoppen en pedalen en rukt aan alles wat bin nen het bereik zijner handen is. De gevolgen zijn in alle opzichten verrassend. Sir Philip slaakt enthousiaste kreten bij het aanschouwen van de salto's, kurketrekkers en glijvluchten. Hij weet niet, dat het slechts ssn Peggy te danken is, dat de waaghals na heel veel wonderlijke buitelingen weer op den beganen grond belandt. Als tweede groote film draait „De Texas- rangers". HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, Rotterdam n. New-York 6 (6.15 nam.) van Southampton. Maasdam, Rott. n. New-Orleans 7 te Antw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, (uitreis) 6 v. Suez. Algenib, (thuisreis) 6 v. Kaapstad. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 6 te Ramsgate voor onderzoek. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk, (uitreis) 6 (8 v.) te Port Said HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Nigerstroom, (uitreis) 7 te Dakar verwacht ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo, (thuisreis) 6 v. Aden. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN Alpherat, (thuisreis) p. 6 Madeira. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep, (thuisreis) 5 v. Padang. Moena (uitreis) 6 te Port Said. Marnix v. St. Aid., (thuisreis) 6 v. Batavia Tajandoen, (uitreis) 5 v. Sabang. Java, (thuisreis), 5 v. Sabang. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Ondertrouwd 6 September: P. C. de Leeuw en S. M. van Wunnik; 7 September: G. Stroes en J. Boer. Getrouwd: J. de Lang en W. J. J. van t Hoff en H. M. van Straaten; 7 Sep tember: H.. M. Feije en H. Beek; J. van der Bijl en L. Spiekstra; J. Verdonkschot- en G. W. M. van der Sluijs; P. Eken en A. van Valk; W. van der Weel en M. Weijland; l B. Brauckmann en H. J. Roukema. Bevallen 3 September: R. Braakman-Ten- deloo, d.; 4 September: J. Kaufmann—van Leeuwen, d.; 5 September: C. Verzijlberg-^2 Bruin, z.\ M. M. ter MetzCardol, d.; 6 Sep tember C. W. Maarschalk—Webbe. z.: Jansen—Decker d.; W. de Vries—Uljes. 1 Govers—Boer, d.; W. H. van den Broek-Bar- telds, z,; 7 September: A. J. van der Velat- Olijerhoek, z.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2