VELSEN IJMUIDEN Duitsche troepen versterkingen naar 't Westen De Westerplatte Het Karpertje vergaderde. Feestavond werd uitgesteld. trefc visehcollege ,,'t Karpertje" heeft gister- «wïnd in haar clubgebouw café „De Vriend- hau" aan den Alkmaarschenweg een leden- nadering gehouden, rip voorzitter, de heer J. Maenhout, herln- rde in zijn openingswoord aan de zeer !n chtbare periode, die de vereeniging achter Hm rug heeft. De naam van 't Karpertje nrdt dan ook steeds meer bekend en op con- mirsen en wedstrijden is het visehcollege al pn geduchte tegenstander. Spr. hoopte ech te! dat aan de komende wedstrijden zooveel mn'aeliik leden mee zouden doen, daar dit nog eens te wenschen over liet. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Ma behandeling der ingekomen stukken- Jrd een bespreking gehouden over een wed- Sriid tegen Uitgeest. Deze vereeniging had het vischvollege uitgenoodigd voor een baars- mpdstriid in de Noord. De bijdrage, die Uit geest van 't Karpertje verlangde, kon de ver enigingskas niet dragen, zoodat het bestuur voorstelde om aan de uitnoodiging geen ge hoor te geven. Na breedvoerige toelichting van Jen voorzitter werd besloten om aan Uitgeest te verzoeken den wedstrijd tot volgend jaar uit te stellen. De voorzitter vroeg hierna den leden mede werking te verleenen aan het uitbaggeren van de sDOorsIooten. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van het bestuur om aan leden, die n militairen dienst zijn, vrijstelling van con tributiebetaling te geven. Met vrijwel alge- meene stemmen werd dit voorstel aangeno men Het voorstel van het bestuur om den feestavond in verband met den internationa len toestand uit te stellen werd eveneens aan- ^Na^bailotage van een nieuw lid werd de rondvraag gehouden, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. De voorzitter sloot hierna met de gebruike lijke woorden van dank de vergadering. geen diensten in de badgastenkerk. Volgens het besluit van den kerkeraad van de Geref. Gemeente zullen geen diensten meer In de Geref. Badgastenkerk worden gehouden. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs,; 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned.; 2.20 Brussel Fr.; 4.20 Brussel Ned.; 5.35 Brussel Fr.; 6.20 Brus sel Ned.: 7.05 Brussel Fr.; 7.30 Parijs; 10.55 Brussel Fr.; 11.30 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 11.20 Nationaal program ma; 5.00 Londen Reg.; 5.20 Nationaal pro gramma; 8.20 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. Geen verlichting van het Kennemersterrein. De supportersvereen-iging „Rood-Zwart" van de voetbalvereeniging de Kennemers heeft in haar jongste ledenvergadering besloten het aanbrengen van een verlichtingsinstallatie in het gemeentelijk sportpark ten behoeve van de training van de Kennemers in verband met den internationalen toestand voorloopig op te schorten. Dit besluit werd genomen in overeenstemming met het gevoelen van het bestuur van de Kennemers. Zooals men zich zal herinneren werd deze lichtinstallatie aangeboden als jubileumge schenk van Rood-zwart aan de Kennemers. Aan de N.V. Autobusonderneming v.li. Wa terdrinker werd het vervoer van de suppor ters in het komende seizoen opgedragen. Aan het slot van de -bijeenkomst heeft de voorzitter van de Kennemers, de heer M. Lindner, nog eens gewezen op de prettige sa menwerking tusschen de Kennemers en de supportersvereniging. Spr. hoopte dat deze ook in de toekomst met onverminderd enthousiasme zou mogen voortduren. Controleert de achterlichten. Anders doet de politie het. De aandacht wordt er op gevestigd, dat binnen kort van politiewege een strenge controle zal worden gehouden op de roode rijwielachter lichten. Het is gebleken, dat vele rijwielen niet zijn voorzien van goedwerkende achterlichten. In sommige gevallen is dit het gevolg van de on deugdelijke kwaliteit der lichten, in andere ge vallen ontbreekt soms het lampje of het roode reflectorglas en wordt verzuimd dit tijdig te verbeteren. Aan de betrokkenen zal nog ongeveer twee weken de gelegenheid worden gegeven om hun rijwielen van een goedwerkend achterlicht te voorzien. Daarna zal in voorkomende gevallen door de politie worden opgetreden. Voor de zieke soldaten. Iu de gistermiddag gehouden vergadering van den Zwachtel-bond, uitgaande van de plaatselijke af dealing van de Ned. Christen- Vrouwenbond, brachten de dames onderling een aardig bedrag bijeen voor het verstrek ken van versnaperingen aan de zieke militai ren, die ondergebracht zijn in het gebouwtje van De Harmonie aan de Groenelaan en de zieke militairen te Wijk aan Zee. Een voorbeeld, dat ongetwijfeld navolging verdient. Ook tijdschriften en kranten zijn welkom. Een waarschuwing voor de hamsteraars. Thee in beslag genomen. Ook in onze gemeente treedt de politie streng op tegen de hamsteraars en niet minder regen de winkeliers, die dit onsympathieke euvel in de hand werken. Bij een bewoner van den Alkmaarscheweg werden 120 pakjes thee in beslag genomen op grond van het ernstige vermoeden, dat deze thee gehamsterd was. Het onderzoek °il den winkelier, die de thee had afgeleverd, wees uit, dat de voorraad na 28 Augustus was gekocht. Zoodra de vereischte toestemming daartoe door den Minister van Economische Zaken is verleend zal de in beslag genomen voorraad door bemiddeling van den kleinhandel weer Ran het publiek worden verkocht, Een minder gunstig verlóóp van den groentenhandel. Fabrieken eonserveeren massa's pronkboonen. Hoewel het boonenseizoen zoo langzamerhand weer ten einde loopt was toch in de afgeloopen week de aanvoer nog van beduidenden omvang. Het prachtige zomerweer met op tijd een mal- sche regenbui heeft nog veel van het gewas tot zijn recht doen komen en tot heden bleven wij gespaard van wind en storm zoodat het product ook langer in goede conditie kon blijven. De hoofdaanvoer bestaat momenteel uit pronk boonen, die, ofschoon de prijzen niet hoog zijn, toch nog geregeld plaatsing konden vinden. Voor deze soort zijn thans de fabrieken de groote af nemers, waarheen dan ook in hoofdzaak de massa haar weg vindt. Het aanbod van snij boonen was eveneens nog van beteekenis. De kwaliteiten beginnen echter uiteen te loopen. Het verloop van den handel was deze week niet alleen voor snijboonen, doch ook voor vele groentensoorten minder gunstig en gaf dikwijls zonderlinge schommelingen in de prijzen te zién. Ook kwam als gevolg van mindere belangstel ling en een tragen, flauw gestemden handel het doordraaien van sommige artikelen nog al me nigvuldig voor. De aanvoer van dubbele boonen was in de af geloopen week heel wat minder. Hiervoor bleef de handel geregeld zeer willig gestemd en wer den de goede kwaliteiten voor behoorlijke prijzen afgenomen. Naar soort stonden de noteeringen zoo ongeveer van 816 ct. per kg. Van de snijboonen waren het vooral de mindere kwaliteiten die sterk in de verdrukking kwamen en waardoor prijsschommelingen ontstonden van 612 ct. per kg. Bloemkool ging ook minder vlug van de hand en het zijn uitzonderingen wanneer in de afge loopen week van een behoorlijken prijs kon wor den geprofiteerd. Over het algemeen was de kwaliteit sterk afwijkend wat meestal drukkend op de noteering van betere kwaliteiten werkte. Naar soort verschilden de noteeringen van 3-12 ct. per stuk. Sla heeft blijkbaar ook thans niet meer de groote belangstelling en moest de laatste dagen met de prijzen heel wat inboeten. De noteerin gen stonden op de veiling van Woensdag van f 12.50 per 100 krop, terwijl zelfs nog vele af wijkende partijen tot den minimumprijs terug liepen. Andijvie bleef prijshoudend en had voor de mooie soorten een willigen handel. Hiervoor wisselden de prijzen van f 1—3 per 100 stuks. Ook met bospeen ging het weer iets beter vooral de goede kwaliteit was meer gezocht. Hier door trok ook waschpeen meer aan, die ook een zij het nog kleine, prijsverbetering mee maakte. Voor bospeen werd van 5—7 ct. per bos be steed en waschpeên werd naar kwaliteit verhan deld van 36 ct. per kg. Van komkommers was de markt de geheele week nog ruim voorzien. Eerste soort werd af genomen voor prijzen van 24 ct. en mindere soorten kwamen aan een prijs van 12 ct. per stuk. Tomaten kwamen in de afgeloopen week heel wat ruimer aan de markt. De prijzen bleven sterk aan den lagen kant. Naar soort varieerden de noteeringen van 4—6 ct. per kg. Postelein en spinazie hadden ook deze week nog weinig be langstelling en konden hierdoor nog aan geen prijsherstel toekomen. Het aanbod van doppers en capucijners heeft niet veel meer te beteekenen en bepaalt zich nog tot geringe hoeveelheden. Wat hiervan echter nog tot goede kwaliteit behoort wordt behoorlijk betaald. De eerste knollen werden ook weer aange voerd en maakten prijzen van 57 ct. per stuk De overige, soepgroenten hebben nog weinig waarde en gaan voor zeer lage prijzen van de hand. De aardappelenhandel die vorige week nog al willig gestemd was met iets verbeterde prijzen, kenmerkte zich in de laatste dagen door stuggen handel en terugloopende noteeringen. De onderlinge wedstrijden van Sans Atout. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep groen: 1. De heer en mevr. Tand 38 m.p. 2. J. van Leeuwen— A. Michel 34'/2 m.p. 3. Dames Steenbergen—Tabak 33m.p. 4. P. v. d. WerffH. Pools 33 m.p. 5. De heer en mevr. Van Amstel 321/2 m.p. 6. Mevr. BraamJ. Bloemendaal 31 m.p. 7. Jb. BroekhuizenT. Romijn 26 m.p. 8. J. DaalhuizenG. Steenbergen 23!/2 m.p. Groep blauw. 1. J. BosG. de Boer 44V2 mp. 2. J. BerleeJ. Nijman 37 mp. 3. W. G. Kleyne—C. Numan 33 Vz m.p. 4. Dames BlokdijkDil 32 m.p. 5. G. TabakC. Geldermans 29y2 mp. 6. F. van der Linden—G. Zoontjes 28 m.p. 7. A. en C. Hoogeboom 24 m.p. 8. Mevr. Van der Linden—Th. Braam 23J/2 m.p. HEEMSKERK wethóudersverkiezeng. Naar wij vernemen heeft de heer J. Hen- neman, die bij loting als wethouder was aan gewezen, zijn benoeming aangenomen, dit op aandringen van vele zijden. rijks veldw a c ht. Binnen korten tijd zal de brigadier der rijksveldwacht G. van der Tang onze ge meente verlaten. Hij is overgeplaatst naar Beverwijk en toegevoegd aan den Brigade- Commandant. Te Noorddorp wordt thans eveneens een rijksveldwachter gestation- neerd SANTPOORT een frisch bad voor gemobilis eerden Sinds Woensdag 6 September worden de hier gelegerde militairen in de gelegenheid gesteld in het Natuurbad „Velserend" te zwemmen of te baden. Dit wordt door de manschappen natuurlijk, vooral ih deze warme dagen, ten zeerste op prijs gesteld. Verwachting geldig van hedenavond, tot mor genavond ongeveer 19 uur: Aanvankelijk zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken, later wellicht Zuid- Westelijken wind. Helder tot licht of half bewolkt, later wellicht toenemende bewolking. Aanvankelijk droog, warm weer, later kans op onweer met afkoeling. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 68 F. Laagste hedennacht 62 F. Hoogste heden 64 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 767 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN "T BRILLENHTJIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 10.55 uur; n.m. 11.35 uur. Zondag v.m. 12.18 uur; n.m. uur Maandag v.m. 0.46 uur; n.m. 1.19 uur. TEMPERATUUR ZWEMBAD: Heerenduinen. Lucht 60 gr. Water 70 gr. vergadering luchtbescherming. De onderafdeeling Driehuis-WesterveM van de Ned. Vereen, van Luchtbescherming hield dezer dagen een vergadering in het gebouw van de Vrijz. Hervormden aan den Stations weg, welke vergadering weder door velen werd bijgewoond. a De voorzitter, de heer G. H. L. van Scher- penaeel zette het doel van deze vergadering uiteen en wees er op, dat door samenwerking veel voor de zelfbescherming te bereiken is. Hij spoorde de aanwezigen aan, lid te wor den van de Vereeniging en zich als vrijwilliger voor de Gem. Luchtbescherming aan te mel den; inschrijvingsformulieren daartoe werden uitgereikt. De heer Putman Cramer, het Hoofd van den Gem. Luchtbeschermingsdienst in Velsen, hield daarop, uitgenoodigd door het bestuur van de onderafdeeling, een rede, waarin hij de verschrikkingen van den oorlog schetste en wel speciaal die van den luchtoorlog, waar tegen de burgerbevolking zich dient te be schermen. Voor dit doel dienen de burgers gemeenschappelijk op te treden, opdat zij die aan dé grenzen staan er op kunnen vertrou wen dat de vrouwen en de kinderen door hen die achterbleven, .geholpen zullen worden. Na de pauze weerden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld, vragen te doen waarvan door velen gebruik werd gemaakt; zij werden door den heer Putman Cramer beantwoord. Bescherming tegen lucktgevaar. Waar blijven onze schuilkelders en onze gasmaskers Of evacuatie? Wat de meesten wel voor onmogelijk had den gehouden is toch geschied. Het is oorlog, oorlog tusschen eenige machtige landen, haast de machtigste der aarde. Aan twee zij den staan tot de tanden gewapende legers tegenover elkaar, uitgerust met de modernste gemotoriseerde moordwerktuigen, die dood en verderf kunnen uitstorten over elkaaren door het gebruik van vliegtuigen niet alleen over eikaars soldaten maar ook over eikaars burgers. Nederland ligt in een gevaarlijke positie, IJmuiden ligt in een der gevaarlijkste posi ties van Nederland. Wij hopen allen vurig, dat ons land buiten het conflict blijft, maar wie kan daaromtrent eenige zekerheid ge ven? En wanneer deze ramp over ons mocht komen, hoe zal dan onze bescherming zijn tegen het oorlogsgevaar? Schuilkelders en gasmaskers of evacuatie? Bij de benoeming van het tegenwoordige hoofd van den Luchtbeschermingsdienst heeft de burgemeester gezegd, dat tot diens taak ook, behoort de regeling van de evacuatie der burgerbevolking. Waaruit men zou kunnen af leiden, dat IJmuiden of althans een deel daarvan, als de nood aan den man mocht ko men, naar een veiliger plaats zou worden overgebracht. Indien dit juist mocht zijn, achten we het gewenscht, dat de betrokken inwoners hieromtrent iets naders vernemen. Wie zullen worden geëvacueerd en waar moe ten ze heen? Niemand weet er iets van. Onze luchtbeschermingsdienst zal nu wel zóo langzamerhand behoorlijk georganiseerd zijn, maar zoolang we niet weten of we hier moeten blijven dan wel naar een andere streek of plaats vervoerd zullen worden, weten we eigenlijk niets. Men heeft verleden jaar, toen de toestand ook gespannen was, op het Wil lemsplein een schuilkelder gemaakt. Voor wie eigenlijk? Want indien er werkelijk sprake is van evacuatie en dat is er, getuige de woor den van burgemeester Kwint zullen toch wel in de eerste plaats de inwoners van dit deel der gemeente worden verplaatst. Zij hebben dus aan den schuilkelder op het Wil lemsplein niets en behoeven ook geen schuil kelder in hun tuin te maken, zooals naar ons bekend is, sommigen gedaan hebben. IJmuiden met een kleine 30.000 inwoners heeft dus feitelijk geen enkelen openbaren schuilkelder. De gemeente heeft daar geen geld voor; zij acht een vierden wethouder klaarblijkelijk van grooter belang. Wie een schuil kelder wil hebben, moet er zelf maar een maken. Maar wie heeft daar plaats en geld voor? Alleen die burgers, welke een flin- ken tuin hebben en over een spaarpotje be schikken, want ook de eenvoudigste schuil kelder kost geld. De gemeente beschermt ons dus niet; we moeten dat zelf doen, ergo. (een goed verstaander heeft maar een half woord noodig.) En met de gasmaskers is het hetzelfde. Wie kan voor zich en zijn gezin gasmaskers koo- pen a 5 gulden per stuk? Alleen degene die een spaarpotje heeft, de rest(zie boven) Het is noodig dat deze dingen in deze kri tieke dagen eens gezegd worden, want met lichtdicht papier en zand en een emmer water op zolder komen we er niet, daarvoor behoe ven we slechts te zien naar de foto's van de gebombardeerde steden in Polen. Er is heel iets anders voor noodig om de bevolking van IJmuiden op een eenigszins behoorlijke ma nier te beveiligen. Mag het geld hier een rol spelen? Is het beveiligen van ons leven tegen luchtaan vallen niet iets dat vóór alles gaat? Zal een moeder bij alles wat ze heeft niet het eerst denken aan het leven van haar kind? En waar moet ze dat in veiligheid brengen? Onze gemeente is in de eerste gevaren- klasse ingedeeld, hetgeen beteekent dat van regeeringswege vergoed worden die kosten welke onze gemeente voor haar beveiliging meer moet betalen-dan een gemeente van de derde gevarenklasse. M.a.w. de inwoners van IJmuiden moeten voor hetzelfde geld dezelfde graad van veiligheid kunnen verkrijgen als de inwoners van een minder gevaarlijke plaats Maar hun schuilkelders en hun gasmaskers moeten ze zelf betalen. De gemeente Den Helder heeft 5000 gas- maskers uitgereikt. En de gemeente Velsen...? S. B. Machinisten-examen. Geslaagd voor bet eerste gedeelte van diploma B de heer: D. N. de Boer, IJmuiden. J.30MMINGEN. Trawler: Willie, Sch. 61 40 manden f 660. Logger: IJm. 203 f 440. Binnengekomen 14 kustvisschers. marktbericht. (Versche visch). Tarbot f 1.25 per kilo. Tong f 2.65f 0.82 per kilo. Griet f 20.50 per 50 kilo. Kleine schol f 31f 13 idem. Schar f 7.50f 4.10 idem. Wijting f 10.50f 9.50 idem. Fransche oorlogscommuniqué meldt: Het achtste oorlogscommuniqué van het Fransche opperbevel gedateerd 7 September des avonds luidt: Aan het front tusschen Rijn en Moe zel wordt de vijand voor ons versterkt. Men meldt er de aankomst van nieuwe troepen uit het binnenland van Duitsch- land. Priscilla Lane en Dick Powell in de film „Welkom, Vreemdeling". (W. B. Theater, Beverwijk.)] in handen der Duitschers. Na hardnekkige verdediging door de Polen prijsgegeven. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De bezetting van de Westerplatte in die Corridor, die tot nu toe dapper had stand gehouden, heeft zich Donder dagochtend om 11 uur op grond van den algemeenen militairen toestand van Polen overgegeven. In de vroege ochtenduren vielen van zee uit stormcampagnieën van het schoolschip „Schleswig Holstein" met krachtigen artille- riesteun de Westerplatte aan. Tegelijkertijd werd van de landzijde een aanval ondernomen door stormtroepen van een bataljon pioniers. In aansluiting op dezen systematisch uitge- voerden aanval en de zware beschieting door de scheepsartillerie toonde de Poolse he bezet ting van de Westerplatte tegen half tien witte vlaggen tenteeken van overgave. On geveer een uur later meldde zich de comman dant van de Westerplatte met een groep sol daten bij de Duitsche linie aan en gaf hij den commandant van het bataljon pioniers, die den aanval te land geleid had en den com mandant van het schip de Westerplatte over, tezamen met de bezetting. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede, dat zich onder de Poolsche troepuen, die in de Corridor werden vernietigd, ook een cavale rie brigade bevond De groote verliezen, welke dit onderdeel van het Poolsche leger heeft geleden, zijn een gevolg van het feit, dat deze brigade bui tengewoon dapper heeft gestreden. Deze bri gade heeft hiermede een houding aangeno men, welke dooi" de Duitsche soldaten wordt gehuldigd, aldus het D.N.B. Bruggen over de Weichsel verwoest. Hetzelfde bureau meldt, dat gistermiddag de Duitsche luchtstrijdkrachten de bruggen over de Weichsel ten zuiden van Warschau heb ben vernield. Het terugtrekken van het Pool sche leger is hierdoor aanzienlijk bemoei lijkt. Volgens berichten van het Duitsche opper commando bedroeg de buit der Duitschers in Polen tot gisteren 126 stukken geschut, vele vecht- en pantserwagens, terwijl het aantal mitrailleurs, geweren en pantserafweer kanonnen voorloopig niet kan worden ge schat. Het aantal krijgsgevangenen bedraagt 25.000. Poolsche generaal gevangen genomen Het Duitsche Nieuwsbureau bericht voorts, dat de Poolsche generaal Gosiorowski, com mandant van de zevende divisie, in Duit sche gevangenschap is geraakt. Generaal Gosiorowski is tot 1936 chef van den generalen staf onder maarschalk Pil- soedski geweest. Hij was een der oudste medewerkers van den maarschalk. Opvarenden van Engelsch vaartuig door Nederlandsch schip gered. Schip had zich tegen duikboot teweer gesteld. Onzekerheid over het lot van 42 koppen van de getorpedeerde „Manaar". LISSABON, 8 September. Het Nederland- sche stoomschip „Mars" is hier met 30 over levenden van het getorpedeerde Engelsche schip „Manaar" gearriveerd. Het Portugeesche schip „Carvalho Araujo" bracht 16 overlevenden mede, zoodat men nog in het onzekere Is over het lot van de overige 42 personen. De geheele bemanning telde 88 koppen. Hiervan waren 71 Britten en 17 Indiërs. De overlevenden zeiden dat de onder zeeër onmiddellijk had aangevallen en dat men geen tijd had gehad om zijn bezittin gen mee in de reddingbaoten te nemen. Den geheelen dag hadden zij zonder voedsel of water rondgedreven. (United Press) Henderson en sijn staf terug in Engeland. Sir Nevile Henderson en alle leden van den staf der Britsche ambassade in Berlijn, zijn gisterenmiddag om kwart over vijf veilig in Gravesend aangekomen. Men verneemt, dat verscheidene malen diepte bommen zijn afgevuurd door de tor- pedobootjagers, die het schip, waarop Hen derson zich bevond, begeleidden. Opnieuw luchtalarm in Frankrijk. Donderdagavond te 30.37 uur gaven de sirenes te Marseille het alarm voor lucht- gevaar. Het alarm eindigde acht minuten later. Te 20.57 uur werd opnieuw alarm ge maakt, doch reeds drie minuten later werd het. sein gegeven, dat alles veilig was. Te Toulon werd om 20.25 luchtalarm ge maakt, waarna de stad in het duister werd gedompeld. Het alarm eindigde te 22. uur. Olympische Spelen. Voorloopig geen Nedcrlandsche deelneming. Naar wij vernemen heeft het Nederlandsch Olympisch Comité in verband met den inter nationalen toestand de voorbereiding van een Nederlandsche deelneming aan de a.s. Olympi sche Spelen voorloopig stop gezet. Het bestuur van het N.O.C. heeft zich tot den minister van Defensie gericht en zich geheel ter beschikking gesteld om desgewenscht mede te werke naan het nemen van maatregelen ter be vordering van de ontspanning der gemobili- seerden agenda voor beverwijk VRIJDAG 8 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De havik der wildernis" en ..Een spannende avond", 8 uur Kennemer Theater, Zeestraat: „Lord Jeff" en „Bij verrassing getrouwd" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De laatste waar schuwing" en „Welkom vreemdeling", 8 uur. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De havik der wildernis" en „Een spannende avond", 8 uur Kennemer Theater, Zeestraat: „Lord Jeff" en „Bij verrassing getrouwd" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De laatste waar schuwing" en „Welkom vreemdeling", 8 uur. agenda te haarlem Heden: VRIJDAG 8 SEPTEMBER Luxor Theater: „De Citadel" 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Neen, mijn dochter neen" Op het tooneel: „7 Schah-Zenan" 2.30, 7 en 9.15 u. Palace Familie Theater: „De hond van Bas- kervilles" en „Altijd die vrouw", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater; „Drie handige meisjes worden groot", geprolongeerd. (Vrijdagavond al leen militairen) 2.30 uur. Móviac: „De detective", 7.15 tot 11.30 door loopend. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en van 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3