Radiocentrale Radio van de Centrale is en blijft het ideale is het goedkoopste Loop der bevolking. Vele nieuwe ingezetenen. Vertrokken: vr Rooijmans, z. ber., naar Velsen. «m Dam. med. analyste, naar Amster- Marinewerfkade 7. c3®» L. c Kosters, kantoorbediende, naar Mfl'ae 'Haringkade 9, Scheveningen. D® M Keijzen» z. ber., naar De Lier, Oran jestraat 2^ Moekiellj metseiaar, naar Hengelo, Fffggn, naajr Hoorn. Draaf- A. van der Maat, z. ber., naar Vel- Riiksweg 400. Smit, fabrieksarbeider, naar Velsen, Cy- piesenstraa^. ^er., naar Venlo, Hooge- Rozemeijer, z. ber., naar Venlo, Hoo- geweg^^^ monteur, naar Velsen, Duinvlieit- st5f j Kooij. z. ber., naar Haarlem, Stuyve- caniplêin 10 inw. jBeerta, z. ber., tnaar Groningen, Jos. M^Duterloo, z. ber., naar Leeuwarden, cnnnrstraat 146 inw. T van Beinekom, z. ber., naar Heemskerk, ^E^W.^o^anka, z. ber., naar Amsterdam, Heerengracbt 242. Ingekomen: j Th. Weisscher, z. ber., van Roosendaal, Hesmerg, leerl. verpleegster, van Am- cterdam, Vondellaan 13. W J M v. d. Berg, pastoor, van Vlaandin- wn'st Odulfstraat 4, Wijk aan Zee. C P M. Odijk, dienstbode, van Vlaardinigen, st odulfstraat 4, Wijk aan Zee. H KruÜer. z- t)er-' van Hilversum, Kastan- ielaan. 20» M. Chr. Kramer, bloemist, van Assendelft, Aijon. weg 104. S. In-pijn, verpleegster, van Oe^stgeest, Zee straat 260. J. G. Eelt, winikeljuffr., van Coevorden, Eomeitartaveg 89. S. J. de Groat, vol. gem;' secretarie, van Leeuwarden, Zeestraat 29. j. w. van der Velden, boekhandelaar, van Amsterdam, Breestraat 25. W. v. d. Velde, z. ber., van Haarlem, Heems fcerkerweg 134. A. R. G. Buisman, huishoudster, van Den Helder, Koningstraat 158. j. w. te Moldier. z. ber., van Borculo, C. H. Moensplein 14. L, J. Jaicquenin, walser, van Velsen, Lm- denlaan 10. E. Bettinik, dienstbode, van Haarlem, Ban- kelaan 73. M. E. Hovy, z. ber., van Velsen, Zeestraat 2°E. H. Liefting, z. ber., van Uitgeest, Peper straat 48. A. Hesse, leerl. verpleegster, van Hilversum, Vondellaan 13. K. Postema, z. ber., van Arnihem, Rowier- kerkweg lil. A. Rodenburg, teekenaar mach. fabr., van Vleuten, Striök van Linschotenstraat 46. B. Hart, los arbeider, wan Velsen, Groote Houtweg 80. M. E. Ligthart, van Velsen, Groote Hout weg 80. A. M. ArrioMus, onderw. relig., van Den Bosch, Peperstraat 44. C. S. Koeten, teekienaar Hoogovens, van Schiedam, Beecksanghlaan 67. A. M. Voorhout, z. ber., van Velsen, Mun- nikenweg 139. W. A. A. Stüwe, winkelbediende, van Breda, Stumphiusstraat 139. P. Th. E. Lief ting, bakkersknecht, van Hei- loo, Breestraat 126. A. Barewtsen, los arbeider, van Velsen, Groote Houtweg 117. J. v. d. Steeg, metaalbewerker, van Velsen, Drukte aan de Conserven- fabrieken. Aan de conservenfabrieken alhier heenscht thans een ongekende bedrijvigheid. Niet al leen, dat de boonencampagne heel wat drukte met zich brengt, maar daarnaast moeten ook nog orders worden uitgevoerd voor de regee ring. Een der alhier gevestigde conserven fabrieken houdt zich dag en nacht bezig met het verwerken van enorme hoeveelheden to maten, doe aan de veilingen voor de mini mum prijzen worden opgehouden en voor rekening van die regeering worden verwerkt. In den komenden winter zal de bekende, krachtige tomatensoep weer in groote hoe veelheden beschikbaar zijn. Ook boonen, voornamelijk spercieboonen en pronksnijboonen zijn in groote hoeveelhe den verduurzaamd. Er dreigt een tekort aan blik te ontstaan, maar tot nu toe konden de fabrieken uit voorraad werken. een noodzakelijke voorzorg. Het bestuur van de Kennemer Oudheidkamer heeft als voorzorgsmaatregel eenige van de meest merkwaardige en waardevolle portretten en geschriften van ons plaatselijk museum in verband met de zorgvolle tijdsomstandigheden naar een veilige en brandvrije bergplaats doen overbrengen. J. B. Amse, z. ber., van Velsen, Parklaan 15. A. C. Hoogewerf, dienstbode, van Velsen, Reguliersdwarsstraat 27. J. C. Bleijersbergen, broodbakker, van Hil- legom, Zeestraat 19. Th. Chr. Sluitman, winkelbediende, van Amsterdam, Breestraat 20. Th. G. Bakker, chauffeur, van Mijdrecht, Reguliersdwarsstraat. J. A. M. C. Kluijtmans, chauffeur, van Eind hoven, Wijkermeerweg 48. N. Visser, dienstbode, van Amsterdam, Kerkstraat 8 B. M. M. Oudendijk, dienstbode, van Velsen, feestraat 90. W. van Zanten, z. ber., van Velsen, Regu liersstraat 4. V. Veenstra, van Haarlemmermeer, Zeie straat 27. M. A. Pluckx, z. ber., van Amsterdam, Regu liersstraat 1. G. J. de Boer, schoenmaker, van Amster dam, Parklaan 5. A. M. G. Steenwinkel, van Gocrinchem, Ber- kenlaan 40, H. Duijn, van Velsen, Nieiuwstraat 16. A. E. Pepping, z. ber., van Haarlem, Alkm. Weg 393. J. de Kreuk, bankwerker, van Amsterdam, Kastanjelaan 21. A. G. M. Neven, van Amsterdam, Beeck sanghlaan 80. M. J. Weiling, van Heemskerk, Groote Hout weg 39. T. Broek, z. ber., van Velsen, Noorderwijk- weg 56. C. Dekker, loopknecht, van Haarlem, Popu lierlaan 136. C. Hoorns, van Velsen, Boogaardlaan 20. ,J' H. Vroonland, z. ber., van Velsen, Adri- cnemstraat 43. M. H. Beekman, onderwijzeres, van Dor drecht, Schoollaan 4. H. Hoqgland, mach. bankwerker, van Zaan dam, c. Matersweg 18. A. M. Welage-n, van Velsen, Strick van Lin- De plicht van de gezins bescherming. 5 Stations 50 cent per week (Adv. ingez. Med.) Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Er., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 8.50 Keiden, 10.20 Parijs of diversen, 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., 11.05 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg. 6.50 Nationaal progr., 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr. 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: Hilversum II. Lijn IH: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di- sersen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio, P.T.T. of diversen, 4.20 Keulen, .20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned.. 1.50 Na tionaal programma, 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen. 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal pro gramma, 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio PTT Nord of diversen, 10.20 Reg. Oproep van de Propagandacommissie. Het heeft wel lang geduurd voordat het pu bliek gaat inzien, dat het plicht is, uit oogpunt van gezinsbescherming en voor bescherming van vrouw en kinderen, niet bij de pakken te gaan neerzitten. Nu de toestand critiek wordt komt men tot het besef dat er iets gedaan moet worden, wantals er werkelijk iets gaat ge beuren en men heeft geen maatregelen geno men, dan is 't te laat en kan men niets meer doen. Daarom doet men goed zich op te geven als lid van de Ned. Vereen, voor Luchtbescher ming. De contributie kan voor niemand haast een beletsel zijn. Algemeene Oproep. Het bestuur heeft gemeend niet langer ver antwoord te zijn, als niet ieder van het be staan der vereeniging op de hoogte is en is uit- genoodigd als lid toe te treden. Daartoe is een leden-werfactie op touw gezet, welke een buitengewoon goed resultaat heeft gehad. De propaganda-commissie heeft evenwel nog krachten te kort. Daarom roept ze dames en heeren op, die over eenigen vrijen tijd be schikken, hetzij des avonds of op den dag, tot deze propaganda-cdrnmissie toe te treden zich a.s. Maandagavond te 8 uur te melden aan de toonzaal van het Gem. Gasbedrijf. Daar zal een vergadering worden gehouden van de pro paganda-commissie en zullen de werkzaamhe den worden verdeeld. Minstens 40 personen, dames of heeren, zijn er nog noodig. Nadere inlichtingen kan men bekomen bij de heeren J. C. Comis, Stumphiusstraat 25 en Adr. van der Plas, Meerensteijnstraat 9, en 'Maan dagavond in bovenvermelde vergadering. DE KENNEMERS—KINHEEVÏ. Zondag zal in het gemeentelijk sportpark na het herstel van de vriendschappelijke betrek kingen een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussehen de Kennemers en Kinheim. De Kennemers verschijnen in de volgende op stelling: Doel: Van Urk. Achter: Veenstra en Frank. Midden: Steeman, v. d. Putten en Six. Vóór: Schipper, Van Luin, Horeman, v. d. Wal, Brethouwer. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van P. Kollenberg en C. Lute, Schulpstet 13. Ondertrouwd: Johannes Mattheus Zandber gen en Wilhelmina Schouten, beiden wonende te Castricum; toekomstig adres Dorpsstraat 83. Overleden: Willem Hendrik de Bruin 30 j., wonende te Castricum, echtgenoot van Petronella Agatha Koremans. Feitje Bakker 68 j., wo- ennde te Enkhuizen. Snip en Snap komen niet. GEMAKKELIJKSTE, MOOISTE. Den geheelen nacht uitzending van alle defensieberichten. Sluit U nog heden aan! ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK, TELEFOON 3421. (Adv. Ingez. Med.j Wat de tuinders kregen. b. j. Colentonander, z. ber., van Dinxperio, Vondellaan 30. B. van Opzeeland, z. ber., van Leeuwar- oeradeel, Juliana weg 63. G. p. m. F. van Lammeren, meubelmaker Breda, Peperstraat 17. w. h. Houtwipper, van Amsterdam, Str. v. ^chotenstraat 10. J- Koning, z. 'ber., van Den Helder, Wijker meerweg 103. J j van Eek, verpleegster, van Rotterdam, wneybeecklaan 4. c- A. Noordhuizen, van Velsen, Blok- steeg 7. C M. H. M. Huijing, van Amsterdam, Heems- serkerweg 245. B- A. Emmelkamp, kapelaan, van Benne- Arendsweg 57. Midler, van Haarlem, Breestraat 22a. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 1826 Postelein per kl. kist 1424 Sla per 100 krop 0.803.60 Andijvie per 100 struik f 5.501.70 Wortelen per bos 47 Selderij per bos 11Vs Peterselie per bos 1IV2 Aardappelen (klei) per kg. 2.402.90 Idem (duinzand) per kg. 44Vt Tomaten per kg. 46 Prei per kg. 331/* Pronkboonen per kg. 331/* Trosboonen per kg. 1217 Waspeen per kg. 2lk4 Bloemkool I per stuk 1015 Bloemkool II per stuk 36 Komkommers I per stuk 37 Komkommers II per stuk IV22 Meloenen per stuk 515 Knollen per stuk 57 Snijboonen per kg. 613 Dubb. boonen per kg. 717 Spercieboonen z. dr. per kg. 1015 Raspers per kg. 1016 Capucijners witte per kg. 716 Groene kool per kg. IV22 Roode kool per kg. IV22 Aardbeien per doosje 1420 Frambozen per kg. 1116 Bramen per slof 4555 Appelen per kg. 47 Peren per kg. 514 Druiven per kg. 1824 Pruimen per kg. 616 Augurken per kg, 410 De uitbetaling van kostwinners vergoeding. Op lederen Dinsdag der week. De uitbetaling van de kostwinnersvergoeding zal voortaan plaats hebben in de voormalige huishoudschool, Raadhuisstraat no. 5, op iede- ren Dinsdag der week, aanvangende op Dins dag 12 September. Deze uitbetaling geldt zoowel voor degenen, die in April j.l. onder de wapenen zijn geroe pen als voor degenen, die betrokken zijn bij de voormobilisatie en de algemeene mobilisatie. Voor de regeling der uitbetaling verwijzen wij naar de uitvoerige mededeeling van den burgemeester op de eerste pagina van dit blad. Voorlichting bij luchtbescherming COMlTé GEVORMD. Dezer dagen meldden we de opening van een Chr. Militair Tehuis. Het comité dat tot dit doel gaarne geld, lectuur, dam-, schaak-, domino- en andere spelen in ontvangst zal nemen, is samengesteld uit de heeren G. de Jonge, voorzitter, H. Harmsen, L. Gorter, A. Markerink, D. I. Smits, Fred. O. Touber en J. Verkruysen. Het tehuis is gevestigd in één der lokalen van de Ned. Herv. Kapel aan den Pastorie- weg. Voorstellingen gaan niet door. De directie van het Luxor-Theater verzoekt ons mede te deelen, dat de voorstellingen van de revue „Een beetje van dit en een beetje van dat" met Snip en Snap Zondag en Maandag niet doorgaan. Rioleeringswerken ondervinden geen stagnatie. Nieuw bestek in voorbereiding. De rioleeringswerkzaamheden in onze ge meente ondervinden tot nu toe nog geen enkele stagneering als gevolg van de mobilisatie en van de totaal gewijzigde internationale omstandig heden. De werkzaamheden hebben tot nu toe een vlot verloop. Na het gereed komen van den Narcissenweg zijn thans de Galgenweg en de Kerkstraat opgebroken. Daarna volgt de Groote Houtweg en daarmede is dan ook dit bestek af gewerkt. Intusschen wordt aan het bedrijf voor Openbare Werken al weer druk gewerkt aan de voorbereiding van het volgende bestek, dat de rioleering van de Vondellaan de Duinwijklaan en den Groote Houtweg betreft. De aanbeste ding van dit bestek kan over eenige weken wor_ den verwacht. Ook voor de uitvoering van dit deel van het rioleeringsplan werden geen bij zondere moeilijkheden verwacht. De buizen lig gen al gereed. De directie verwachtte, dat het verkrijgen van het noodige stuthout nog wel lukken zal. Hoewel een groot gedeelte van de gemeente al „overhoop" is gehaald, is het einde van de rioleeringsmisère nog niet in uitzicht. Op het programma staan nog de verbetering en vernieuwing van de oude stadsrioleering, de nevenrioleering van de buitenwegen en ten slotte de bouw van de zuiveringsinstallatie. Dit laatste, zeer belangrijke onderdeel van het groo te plan zal in verband met de aanschaffing van de noodige machinerieën nog wel zorgen baren. Maar voorloopig zijn we daar nog niet aan toe. Het Nijverheidsonderwijs voor ambachtslieden. Voor den nieuwen cursus van de Gemeente- lijike Nijverheidsavondschool voor ambachts lieden zullen op 14 September des avonds van 78.30 uur leerlingen worden ingeschreven, De regeling is gemaakt, dat nieuwe leerlin gen, die met goed gevolg een nijverheidsdag school voor ambachtslieden hebben doorloo- pen, in het vierde leerjaar kunnen worden geplaatst. VROUWENVEREENIGING WIJK AAN DUIN. Maandagavond zal de Vrouwenvereeniging te Wijk aan Duin haar wekelijiksche bijeen komst hervatten. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. J. Hoogeland en H. Slob ben; J. van der Kolk en D. Pineda, toek. adres Grensstraat 26; P. Uiten tuis en P. Jansen, toek: adres: Heemskerk, Kerkweg 20 H. Getrouwd: J. J. Luijt en J. Rademakers. Bevallen: G. J. Schöder—Ver gouw, z.; G. M. van EgmondWittenberg, d.; J. Duyn Timmer, z. Overleden: M. Schipper, 66 j., wed. van A. Oldenburg, Stetweg 16; J. van Gameren, 72 j., wedr. van E. M. J. van Gameren, Stations weg 1, te Velsen. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lappöhn, Zeestraat 88, telef. 3652. In de week van 1017 September zijn de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 2 en de Apotheek „Velsen-Noord", Wijkerstraat- weg, telef. 3030, belast met den Zondags- en Nachtdienst. De taak van de plaatselijke afdeellng. De Nederl. Vereen, voor Luchtbescherming afd. Beverwijk is een groote leden-werf-actie begonnen, die in aanvang reeds een succes be looft te worden. Door middel van huisbezoek tracht men thans het ledental op te voeren. Bij dit huisbezoek is veelal gebleken dat op deze vereeniging het spreekwoord van toepas sing is: „Onbekend maakt onbemind". Het kan daarom zijn nut hebben er nog eens op te wijzen dat het modelhuis aan den Nieuwen Weg no. 2 is ingericht door de Vereeniging en dient om de inwoners van voorlichting te dienen. De vorige week uitgegeven brochure, waarin verschillende aanwijzingen zijn vermeld, was eveneens door haar uitgegeven. Verder is reeds ten huize van Mevr. Moens- v. d. Veen een cursus aangevangen voor circa 20 personen en zullen voor allen soortgelijke cursussen op groote schaal worden gegeven. Ook moeten er nog verschillende z.g.n. blok- of buurtcommissies worden opgericht waarmede b.v. de heer E. v. Rookhuizen in de Peperstraat reeds is begonnen. Deze en nog meerdere aange legenheden, van de vereeniging uitgaande, bren gen natuurlijk onkosten met zich mede en deze moeten worden bestreden uit de contributie van de leden, welke zoo laag is gesteld, dat ze bijna voor niemand een beletsel kan zijn. Men gelieve het doel van de Vereeniging niet te verwarren met den Gem. Dienst voor Lucht bescherming, welke een overheidsbemoeiing is. De Vereeniging voor Luchtbescherming bepaalt zich alleen tot de persoonlijke en gezinsbescher ming, hetgeen niet behoort tot de taak van de overheid. Het aantal werkloozen daalde. Als gevolg van het feit, dat de algemeene mobilisatie vele werkkrachten aan de bedrij ven heeft onttrokken, verminderde het aan tal werkloozen, dat in de afgeloopen week, bij den Gemeentelijken Dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling stond in geschreven. Het daalde namelijk van 528, waarvan 81 in werkverschaffing tot 497, waarvan 75 werkzoekenden in de werkver schaffing waren geplaatst. Beverwijk telde aan het einde dezer week 457 (486) werkzoekenden, waarvan 55 (58) in werkverschaffing en Heemskerk 40 (58), waarvan 20 (23) in werkverschaffing. De tentoonstelling der Floralia- vereeniging. De tentoonstelling van de door de Floralia- vereeniging aan de schooljeugd uitgereikte potplanten zal dit jaar op Woensdag 20 Sep tember in het Veilinggebouw „Centrum" wor den gehouden. De expositie zal op dien dag van 25 en van 79 uur geopend zijn. NIEUWE MOTORTRAWLER. Dezer dagen werd bij de scheepswerf De Dageraad te Woubrugge de kiel gelegd voor een groot type motortrawler, voor rekening van de Firma Gebr. Leenders te Katwijk- aan-Zee. Het schip dat 31,50 bij 6.80 bij 3.40 Meter als afmetingen zal hebben, wordt uit gerust met een 200 P.K. Deutz-Dieselmotor. Vreemde kwallen in het net. In de Oostzee worden op het oogenblik roo de kwallen aangetroffen, die tamelijk schade toebrengen aan de visscherij. Vooral de pa- lingvisschers in de Limfjord klagen steen en been omdat de netten verstopt raken door deze kwallen. Men heeft nog geen oplossing gevonden op de vraag, hoe die kwallen daar komen, doch neemt aan dat de verhooging van de tempe ratuur van het Oostzeewater daaraan schuld heeft. Weer een Nederlandsch schip aangehouden. Het Nederlandsche stoomschip Zuiderkerk, op weg van Japan naar Amsterdam, is, naar bericht wordt, door de Britsche admiraliteit aangehouden en voor onderzoek van de lading te Ramsgate binnengeloopen. Ernstige aanvaring. De Zweedsche vischkotter G.G. 468 Standard is even buiten de haven van Esbjerg gezonken door aanvaring met het Deensche passagier schip Esbjerg, dat op Engeland vaart. De kotter schijnt de verkeerde zijde van het vaarwater gehouden te hebben en eerst op het laatste oogenblik weer naar den goeden kant te zijn overgestoken, waardoor een aan varing niet meer te vermijden was. De opvarenden zijn gered door een ander visschersvaartuig. WIJK AAN ZEE OLYMPISCHE SPELEN. De athletiektrainlng wordt voortgezet. Een der gevolgen van bovenstaand besluit zal voor de K.N.A.U. zijn, dat de geconcen treerde training, welike binnenkort weer zou beginnen, geen doorgang zal vinden. „Maar stilzitten zou ons niet mogelijk zijn, aldus de heier Strengbolt, voorzitter der K.N.A.U., im mers dat zou een groote achteruitgang be- teekenen. Indien, wat wij allen toch hopen, binnen niet al te langen tijd normale om standigheden tea-ugkeeren, dan mag de lacune niet te groot zijn. Daarom zal getracht wor den in clubverband de training individueel voort te zetten". Ook de Kon. Ned. Zwembond ondervindt moeilijkheden. De heer J. de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond, deelde ons mede, dat van een céntrale training, welke eind September zou beginnen, geen sprake meer is. De polo training is volkomen stopgezet; vrijwel alle spelers zijn in miltairen dienst. Een nieuw zevental in één jaar opkwee- ken gaat absoluut niet. De wedstrijd Neder land—Denemarken voor dames, die in October in ons land zou plaats hebben, kan geen door gang vinden, zoodat de clubtraining het eenige is, wat overblijft. Dit mogen wij niet stop zetten, want dat zou ons jaren achter uit brengen. En natuurlijk gaat het voort zetten van de meisjestraining heel wat ge makkelijker, dan dat van de heeren. Heden Alle bladen. PERSONALIA Tot lid van het bestuur van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis alhier is door de Gemeente benoemd pastoor W. J. J. M. v. d. Berg alhier, in de vacature wijlen pastoor L. Snelders VOOR HET MILITAIR TEHUIS! In dank worden nog steeds giften ontvangen voor het Militair Tehuis alhier. Op het oogen blik is totaal een bedrag van 472.66 opge bracht. Het Tehuis moet in stand blijven, vooral nu de winter voor de deur staat. Geeft de commissie uw daadwerkelijke steun stort uw bijdragen bij den penningmeester F. R. C. Rijkens. Voorstraat 26 Wijk aan Zee. Giro 77029. Ook tijdschriften, en boeken worden in dank aanvaard. HEEMSKERK Burgerlijke Stand. Overleden: G. Visbeen, wed. van Jac, Mientjes, 89 jaar. Ondertrouwd: Corn. L. Wassenaar te Vel sen, en Cath. Winter, alhier. Corn. A. W. Tromp en Geertr. A. Kager, beiden ahier. Gehuwd: Chr. A. Allebes, 24 j., te Zand- voort en S. A. de Bie, 24 j., alhier. SANTPOORT LUCHTBESCHERMING. Dinsdag a.s. houdt het hoofd der luchtbe schermingsdienst in Velsen, de heer Puitman Oramer, een lezing over luchtbescherming. FLORALIA. Dit jaar kon door de tijdsomstan dagheden de jaairlijiksche floralia-tentoonstelling niet doorgaan. Maar wat wel doorging, was de be oordeeling der ingezonden planten door een deskundige jury, die niet alleen tevreden was over de kwaliteit der ingezonden planten doch ook over het feit, dat ongeveer 2/3 der uitgereikte stekplantjes nu als volgroeide planten werden ingeleverd. De jury kwam tot de volgende conclusie: Geraniums: 1. Bep Top, 2. Wim Otbo, 3. Bram v. d. Werf, 4. Hanmi van Vlissingen, 5. Nellie Huiskes, 6. Annie Bakker, 7. Kees Schellinghout. Fuchsia's: 1. Herm. Scholten, 2. Klaas Bus, 3. Bertus Bus, 4. Atie Hop. Impatiëns: 1. Sisca Erenst, 2. Piet Bonkerk, 3. Andries Zwager en Jeanne Roos, 4. Gonnie Schoon. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS NEGENTALLEN. De Sportclub „Haarlem" organiseert ook dit jaar de bekende wedstrijden voor jongens- negentallen, gevormd uit straat- en buurt- genooten. Zij worden Zondag gespeeld op het Ge meentelijk Sportterrein in Haarlem-Noord met uitzondering van de finale, die op Zon dag 17 September plaats heeft. Het programma luidt: 9.00 uur: a. ZeemeeuwenR.C.S. b. Van DordtThe Pitchers. 9.45 uur: c. F.E.S.—Volharding. d. Klein HaarlemD.S.B. 10.30 uur: e. The HittersS.B.C. f. Op denzelfden tijd wordt een extra wed strijd gespeeld tussehen de winnaars a en b, waarvan alleen de overblijvende winnaar over gaat naar de tweede ronde. Daarop volgt te 11.15 uur: g. Winnaar cWinnaar d. h. Winnaar e—Winnaar f. Het is stellig de moeite waard eens een kijkje te komen nemen. Men zal vaak moeten lachen, maar ook dikwijls verbaasd staan over de spelkennis van jongens van dezen leeftijd! VOETBAL V.S.V.—HERMES-D.V.S. V.S.V. speelt morgen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Hermes-D.V.S. Z. F. C—E. D. O. Daar K. Zandstra, Schijvenaar, Van Zaa- nen en v. d. Putten niet kunnen spelen, pro beert men de volgende opstelling: Wille, Steffens, v. d. Sluis, Koene, Ooomen Jr., Oomen Sr,, Spek Jr., A. van Es, V. de Looze, Hellingman, Nolet. WEDSTRIJDEN OP HET T.H.B.-TERREIN. A.s. Zondag spelen op het T.H.B.-terrein: T.H.B. 1—D.I.O. 1 10 uur; T.H.B. 2—D.I.O. 2 10 uur; T.H.B. 3—D.I.O. 3 12 uur. De D.I.O.-junioren spelen op het R.CJL- terrein voor den Van der Aart-beker. HOCKEY. EEN NOOD-COMPETITIE Het is zoo goed als zeker, dat het bestuur van den Kon. Ned. Hockeybond ook zal overgaan tot het instellen van een noodcompAitie, die zooda nig ingedeeld zal worden, dat er zoo weinig mo gelijk behoeft te worden gereisd. In October zal vermoedelijk worden begonnen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3