VELSEN BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN FEESTAVOND VOOR MILITAIREN. In het R.-K. Vereenigingsgebouw Merken- straat, dat tydelijk is ingericht als cantine werd gisteravond een feestavond voor de militairen gehouden. Deze avond werd o.a. bijgewoond door een aantal officieren van de alhier gele gerde militaire corpsen. De leider besprak, na een woord van welkom den huidigen toestand, die de oorzaak is, dat de aanwezigen plotseling hun familie en den huise- lijken kring moesten verlaten. Spreker hoopte dat, waar de toestand dreigend is Nederland buiten den oorlog mag blijven. Mocht onver hoopt ons land in een conflict betrokken wor den dan zullen ongetwijfeld allen hun plicht voor Koningin en Vaderland kennen. Waar nu echter de zaak zoo is, dat men in den vreemde is. zullen de officieren trachten het verblijf voor de manschappen hier zoo gezellig mogelijk te maken, vandaar ook deze feestavond die door andere dergelijke avonden zal gevolgd worden. Hierbij werd dank gebracht aan kapitein Prent, die in zoo'n korten tijd de zaak voor elkander heeft weten te brengen en eenige dames en hee- ren heeft weten te vinden, die bereid waren een tooneelstuk op te voeren. Dank werd gebracht aan de officieren manschappen die in den korten tijd van twee maal 24 uur alles voor elkaar wisten te krijgen. Met een driewerf hoera voor de Koningin werd deze toespraak beantwoord. Nadat het Wilhel mus ten gehoore was gebracht kwam de, uit mi litairen bestaande, Fourty-Twoband voor het voetlicht. Deze band, waarvan de leden in speciale uni formen gestoken waren, wist onder leiding van korporaal Furrer er spoedig de stemming in te brengen. Over deze band, met Hen refreinzanger Lam- mertsma, niets dan lof. Het daverend applaus, dat volgde, kwam niet tot bedaren voordat de band opnieuw voor het voetlicht kwam.- Terwijl men bezig was het tooneel in orde te brengen kwam kapitein Prent naar voren om eenige mededeelingen te doen omtrent de plan nen die er bestaan voor het komende winter seizoen. Als voorzitter van de Commissie voor ontwik keling en ontspanning voor deze groep militai ren deelde hij mede. dat er veel plannen be staan. Indien mogelijk, wordt Zaterdagavond met eigen krachten een cabaret-avond in de cantine gegeven Ook zullen cultureele films vertoond worden. Spreker deed een beroep op allen, die leiding kunnen geven op gebied van sport enz. of van advies kunnen dienen. Hierna was de gelegenheid aan het tooneel- ensemble: „De Vrije Club" uit Amsterdam die geheel belangeloos een blijspel in drie bedrij ven getiteld: „In den Mist" opvoerde. Het werd met een luid applaus beloond. Het was zeer terecht zooals majoor v. d. Woude aan het eind zeide: dat het luide applaus meer zeide dan enkele woorden, die hij als dank tot het ensemble wilde richten. Hij dankte de spe lers, namens de Amsterdamsche jongens, harte lijk voor hun medeleven en bood als waardee ring hiervoor de actrices bloemen aan. Overste Van Blaarkom zeide bijzonder te heb ben genoten van het jonge strijkje, dat slechts sinds Dinsdagmiddag bestaat. Hij betuigde zijn hulde aan de vervaardigers van het mooie decor. De beide „kunstenaars" hebben dag en nacht daaraan gewerkt. Het was een goed begin van een goed werk. WIE VOND DIE PORTEMONNAIE? Aan het politiebureau Engelmundusweg heeft een militair aangifte gedaan van het verliezen van een portemonnaie met 15 gulden waardoor deze landsverdediger natuurlijk ten zeerste gedupeerd is. De eerlijke vinder kan de portemonnaie aan het politiebureau terugbezorgen. DE EENDRACHT VOOR DE MILITAIREN. De Harmonie „De Eendracht" geeft a.s. Za terdagavond een concert in den tuin van Con cordia voor de militairen. AANGEKOMEN. 12 September: Hebe s.s. Kopenhagen Saba m.s. Rotterdam Boskoop s.s. Chili Jutland m.s. Hunnebostrand Zeester m.s. Kalmar Advance s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 12 September: Capella s.s. Sluiskil Lies m.s. Rotterdam Cottica s.s. West Indië Skagul s.s. Halsingborg Aanvoer granietsteen. Dinsdagavond arriveerde in de Binnenhaven (Spuikanaal) het Nederlandsche motorschip Jutland met een lading granietsteenen van Hunnebostrand bestemd voor de N.V. Holland - sche Beton Maatschappij, alhier. Oponthoud. Naar de directie van de Kon. Ned. Stoomboot maatschappij te Amsterdam mededeelt heeft het van West Indië komende Nederlandsche motor schip Colombia momenteel detentie in de Engel- sche wateren. Het schip had reeds aan het einde der afgeloopen week moeten binnenkomen. Waar schijnlijk zal het schip dezer dagen van haar ondex-broken reis alhier arriveeren. Gedwongen rust. Evenals in de Coenhaven te Amsterdam lig gen er in de Wilhelminahaven te Vlaardingen talrijke visscherschepen opgelegd. Dit betreft helaas een gedwongen rust daar de oorlog een eind maakte aan de zeevisscherij. Teruggekeerd. Duitsche stoomschip Bremen, 51731 b. r. t., van de Norddeutscher Lloyd in een Spaansche haven zijn binnengeloopen. Verschillende berichten over het schip zijn er in den laatsten tijd gepu bliceerd geworden waar het zich bevond. Ook thans is er nog geen bevestiging of dit juist is hierover te verkrijgen. Den dienst hervat. De geregelde wekelijksche dienst met stoom schepen van Rotterdam naar Sunderland is weer heropend. Alle tot nu toe geldende vrachten zijn echter vervallen, zoo meldt de N.V. LIJTO-Lijn Transport Onderneming te Rotterdam. Gestrand. Melding wordt gemaakt van verschillende Duitsche schepen, welke op weg naar Duitsche havens gestrand zijn. Het Duitsche stoomschip Vegesack van Santa Marta met een lading stuk goederen op weg naar Bremerhaven is in de na bijheid van Tananger met een 14 mijlsvaart op de Noorsche kust geloopen. De bemanning slaag de er in zichzelf in scheepsbooten te redden. Voorts wordt bericht, dat het Duitsche stoom schip Baldus op de Noorsche kust is gestrand waarover nadere berichtenechter ontbreken, Voorts wordt nog het stranden ten Noorden van Bergen gemeld van een Duitsch schip. Uit de Gemeentebegrooting. Wij hebben gisteren de hoofdstukken II en III behandeld en komen nu aan hoofdstuk IV: Volks gezondheid. Het totaal der uitgaven hiervan be draagt f 70.719,23. dat der inkomsten f 37.000,71, zoodat het nadeelig slot f33.718,52 bedraagt. Hieronder eenige der belangrijkste posten: Inkomsten: Keur- en slachtloonen f 24.000 (v. j. f23.500), bijdrage van de provincie, ver- eenigingen enz. in de kosten van bestrijding der tuberculose f3294,22 (v. j. f3145,43), keurloo- nen ten behoeve van het rijk, geheven bij invoer van vleesch f3000 (v. j. f2000), vergoeding van het rijk voor het keuren van ingevoerd vleesch f 1500 (v. j. f1400). Uitgaven: Kosten van maatregelen, genomen krachtens de besmettelijke-ziektenwet f2119,83 (v. j. f2243,83), kosten van bestrijding van de tuberculose f9115 (v. j. f9135), kosten van den keuringsdienst ingevolge de vleeschkeuringswet f9972,80 (v. j. f9997,80), bijdrage in de kosten Sylvia Sydney, Joel McCrea en de „Dead-end jongens" in „Doodloopende straat" (Luxor Theater, Beverwijk.) In vei'band met den toestand is het motorschip van den keuringsdienst ingevolge de warenwet TEWATER LATING JACOB VAN HEEMSKERCK. A.s. Zaterdagmiddag 4 üur zal op de werf van de N.V. Nederl. Scheepsbouw Mij. te Am sterdam de tewaterlating geschieden van den voor het departement van Defensie in aan bouw zijnden flottieljeleider Jacob van Heemskerck, die een lengte heeft van 132 M. De plechtigheid zal in vei'band met de om standigheden een zeer eenvoudig karakter dragen. Mevr. P. G. Vos-Romer, echtgenoote van vice-admiraal A. Vos, hoofd der afdeeling Materiaal Zeemacht, zal de doopplechtigheid -verrichten. DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE NOORD-HOLLAND. Opnieuw is de aanvang der hoofdklasse competitie Noord-Holland, welke op 18 Sep tember a.s. was bepaald, tot een lateren datum verschoven. Op de protesten van clubs, die twee en meer spelers onder de wapenen heb ben, heeft de wedstrijdcommissie ingegrepen en thans aan alle clubs een schrijven gericht over het al of niet doorgaan der competities, ook wat betreft de tweede en derde klas. De clubs zullen dus zelf beslissen of de comptitie in October a.s. zal kunnen aan vangen. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Dinsdagavond is de tweede ronde van de onderlinge competitie voortgezet. De uitsla gen luiden als volgt: Hoofdklasse: K. de Jong—A. Ligthart 02 B. Dukel—C. Broek 2—0 J. Kramer—B. Dukel 0—2 H. v. d. HeydeT. Dukel 2-0 Ligthart—C. Broek 2—0 H. Laros—H. Hühl 2—0 Eerste klas: A. Schager—v. Leeuwen v. d. Henne—Kuyk J. Smit—Ott H. Schaap—Wolff Boon—Hoek Beets—Kok v. d. Velde—Bol De clubavonden van D. 0-2 2-0 1—1 1—1 1—1 afgebr. 0-2 C. IJ trekken van de zijde der militairen ruime belangstelling. Deze kunnen steeds de clubavonden van de damclub bezoeken. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 15 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Doodloopende straat" en „Meisjes voor dag en nacht", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Drie handige meisjes worden groot" en „Ik ben de wet", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Jongens van de tuchtschool" en „100% Service", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 14 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Luxor Theater: „De Citadel" 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Neen, mijn dochter neen" Op het tooneel: „7 Schah-Zenan" 2.30, 7 en 9.15 u. Palace Familie Theater: „De hond van Bas- kervilles" en „Altijd die vrouw", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie handige meisjes worden groot", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 u. Moviac: „De detective", 7.15 tot 11.30 door loopend. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag van 35 en van 79 uur. VRIJDAG 15 SEPTEMBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge cf)end eiken werkdag van 3—5 en van 7—9 uur. Java van de Mij. „Nederland", dat 5 dezer van Sabang vertrokken is naar Amsterdam via Kaap de Goede Hoop, naar Indië teruggekeerd. Nadere bijzonderheden omtrent dezen terugkeer zijn nog niet bekend. Delfzijl als zeehaven. Naar gemeld wordt is de zeehaven van Delf zijl nog geregeld open en bereikbaar voor zee schepen. Deze mededeeling wordt verstrekt in verband met den oorlogstoestand in het scheep vaartverkeer. Geregeld afvaarten der „Stroombooten". Ondanks den oorlogstoestand in Engeland zal de N.V. Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam haar geregelde afvaarten van daar naar. Londen. Hull, Leith, Newport, Swansea, Fowey, Plymouth, Manchester, Livex'pool, Dublin, Belfast, Cork en Waterford blijven onderhouden met haar verschillende stoom- en motorvracht schepen. De lading gelost. Het door de Britsche Admiraliteit de vorige week voor onderzoek te Ramsgate opgebrachte Nederlandsche stoomschip Groenlo, heeft, naar gemeld wordt, orders gekregen om de lading, welke uit hout bestaat, te Middlesbro te lossen. De „Brémeii" in Spanje? Naar uit Berlijn yernomen wordt zou het f4400 (onv.), subsidie „Witte Kruis" f5700 (v. j. f7200; verlaging is geschied in overeenstem- ming met het bestuur, in verband met den gunsti- gen financieelen toestand der vereeniging), sub sidie „Het Wit-Gele Kruis" f 1395 (onv., de vereeniging had gevraagd f 1443,05, maar B. en W. stellen voor evenveel te verleenen als het vorige jaar), subsidie Antonius Ziekenhuis f 10.000 (onv.), kosten van den geneeskundigen en gezondheidsdienst f 11.117 (v. j. f8720, er is f 2500 uitgetrokken voor een te benoemen assistent-arts), bijdrage in de kosten van exploitatie van ziekenauto's f 1100 (onv.) Hoofdstuk V: Volkshuisvesting bevat steriotiep de posten, die betrekking hebben op de ont vangen voox-schotten en te betalen annuïteiten. Onder de inkomsten is een bedrag van f249.059,79 (v. j. f264.231,34) geraamd voor ren ten en aflossing van voorschotten, verleend in het belang van de verbetering van de volles- huisvesting. En onder de uitgaven vinden we een bedrag van f 227.395,03 (v. j. f 242.566,58) voor annuïteiten aan het rijk vex-schuldigd terzak? van ontvangen voorschotten in het belang van de verbetering der volkshuisvesting. Verder ver meldt dit hoofdstuk onder de uitgaven o.a. nog: kosten van de bouwpolitie f 12.279,75 (v. j, f 12.194,75). Hoofdstuk VI: Openbare Wefken vermeldt aan SCHIP VAN Alcinous (Br.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Baarn (Ned.) Birutu (Letl.) Bloemfontein (Ned.) x) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Colombia (Ned.) Dicto (Noor) Ethiopian (Eng) Flora (Griek) Grootekerk (Ned.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Günther Russ (Du.) Helder (Ned.) Helena Margareta (Br.) Iris (Ned.) Italia (Am.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J.v.Oldenbarnevelt (Ned Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Michail Frunze (Rus) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orao (Joeg. Slav.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Peisander (Eng.) x) Pan (Noor) Reggestroom (Ned.) Stureborg (Zw.) Singkep (Ned.) Stentor (Eng.) x) friton (Ned.) fjikandi (Ned.) x) riberius (Ned.) t'abian (Ned.) x) Trajanus (Ned) Tajandoen (Ned.) x) Tabinta (Ned.) x) Ulysses (Ned) Vulcanus (Ned.) /enus (Ned.) Westland (Ned.) culderkerb (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Ned. Indië Macassar Chili West Afrika Chili Riga Zuid Afrika Santos Buenos Aires West Indië West Afrika Archangel Japan •Japan Hernösand Chili Tunis Bordeaux Port Arthur Midd. Zee Batavia Zuid Afrika New York Batavia Buenos Aires Zuid Afrika Archangel Batavia Zuid Afrika Buenos Aires Stamboul Chili Batavia Kopenhagen Batavia Onega West Afrika Pitea Ned. Indië Batavia Sfax Batavia Alexandrië (via Gent) \ed Indië Charleston (via Bristol) Ned. Indië Ned. Indië Bourgas Savona (v. IJm.) Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Buenos Aires Japan Buenos Aires 2 Oct. 18 Sept. 16 Sept. 22 Sept. heden 23 Sept heden 21 Sept. heden 22 Sept 5 Oct 19 Sept. heden 8 Oct heden 13 Oct. heden 13 Sept. heden héden hedèn 25 Sept 29 Sept 15 Sept 28 Aug. van Batavia. 20 Aug. vertrokken 26 Aug. van Arica. 9 Sept. te Takox-adi. 29 Aug. van Valparaiso. 30 Aug. vertrokken. 4 Sept. te Beira. 22 Aug. vertrokken 24 Aug. van Montevideo. 31 Aug, van Barbados. 16 Aug. te Buenos Aires. 27 Aug. van Freetown, verm. 1 Sept. vertrokken. 11 Sept. van Aden. 7 Sept. te Shanghai. 31 Aug. vertrokken. 30 Aug. te Balboa, in lading. 5 Sept. in de Downs geank. 21 Aug. vertrokken. 31 Aug. van Barl. 4 Sept. van Pt. Said. 3 Sept. te Dover. 10 Sept. vertrokken. 29 Aug. van Colombo. 2 Sept. vertrokken. 6 Sept. van Port Said. 27 Aug. vertrokken. 11 Sept. van Belawan. 3 Sept. van Kaapstad. 2 Sept. vertrokken. 31 Aug. van Jerakini. 31 Aug. te Callao. 3 Sept. vertrokken. 1 Sept. vertrokken. vertrekt 8 September. 30 Aug. vertrokken. 8 Sept. te Lissabon. 6 Sept. vertrokken. 5 Sept. van Padang. 29 Aug. van Port Soedan. 24 Aug. te Newcastle. 7 Sept. van Port Sudan. 30 Aug. van Tunis. 5 Sept. te Gibraltar. 31 Aug. van de Azoren. 5 Sept. van Sabang. 4 Sept. van Batavia. 30 Aug. te Izmir. 11 Sept. geankerd (Downs). 7 Sept. van Famagusta. 3 Sept. van Montevideo. 5 Aug. te Ramsgate. 30 Aug. van Bahia. Schepen voorzien van een x) 2ijn grooter dan 6000 ton Binnenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. m.s. Jutland Hunnebostrand inkomsten f 308.948,01 en aan uitgaven f 304.661,75, batig slot f 4286,26. Hier vinden we weer eenige belangrijke pos ten, als onder inkomsten: straatbelasting f 185.000 (v. j. f 182.000), ontvangsten in verband met de vex-pachting van het zeestrand f191" (f2896), rechten ingevolge het reglement op het kampeeren en overige ontvangsten ter zake van kampeertex-reinen pro memorie (in 1939 f 7000. Als gevolg van de opzegging der huur van het kampeerterrein kan deze ontvangst voor 1940 niet worden geraamd). Onder de uitgaven staan vermeld: Onderhoud van huizen, torens, poor-ten enz. f 390 (v. j. f350), onderhoud van straten en pleinen f47.050,45 (v. j. f47.832,79. O.a. is uitgetrokken f 10.000 voor het aanbrengen van vernieuwingen en herstx-atingen in Bx-eesaapstraat, Pres. Steijn- straat en vernieuwing van het hekgedeelte langs de Koningin Wilhelminakade, f 7000 voor ver nieuwingen en herstratingen in de Trompstraat; den Wijk aan Zeeërweg en het veranderen van Rodektrottoirs in parkwijk Zeeweg, f 3000 voor herstraten en gedeeltelijk vernieuwen van den Gx-oote Hout- of Koningsweg, f 8800 voor ver nieuwingen en herstratingen in Terrasweg er Burgemeester Enschedélaan en f 3000 voor be stratingen enz. in verband met het ovex-nemen van grondstrooken en voortuinen). Onderhoud van wegen, voetpaden en rijwielpaden f 8400 (onv.); ondex-houd van wandelplaatsen, plant soenen en andere beplantingen f34.620 (v. j. f33.770); ondex-houd van pompen en riolen f 11.625 (v. j. f 10.425), kosten van de gemeente reiniging f97.331,39 (v. j. f97.448,08). HET ROODE KRUIS ZOEKT COLLECTRICES Voor de collecte, welke Zaterdag a.s. wordt gehouden, wordt een groot aantal dames en meisjes gevraagd, bereid om dien dag te col lecteeren. Aanmelding kan geschieden: voor IJmuiden bij dr. W. van Haselen, Kanaal straat 51; voor Driehuis bij M. W. Hellemons, Da OostaJaan 6; voor Velsen Noord bij W. Hoekstra, Oge'lwichtstraat 6; voor Santpoort bij L. Dijksen, Charlotte de Bourbonlaan 1 Santpoort-station Centraal Comité voor ontwikkeling en ontspanning van militairen. Oproep aan de burgerij. Het C. C. V. O. O. M. gaat nu aan het werk om de in onze gemeente en in Beverwijk aan wezige militairen nuttig en aangenaam bezig te houden. Het roept burgers op, die bereid zijn, hun huis voor de militairen open te zet ten, het vraagt adressen van vereenigingen. welke op hun clubavonden gastvrijheid aan bieden, het vraagt adressen van onderwijs krachten, welke zich voor het geven van on derwijs beschikbaar stellen en van eigenaars van localiteiten, welke deze voor één of meer avonden per week kunnen aanbieden. In afwachting van de door de comité's te stichten bureaux in de verschillende distric ten van de beide gemeenten, welke bureaux behulpzaam zullen zijn bij het geven van voor lichting betreffende het werk van het comité, kan men schriftelijk of persoonlijk zijn sym pathie met het werk van het comité betuigen, schriftelijk aan een der onderstaande adres sen, persoonlijk op de bijeenkomsten op a.s. Vrijdagavond 8 uur In Kennemerhof, IJmui den. Bijdragen kan men storten op gironummer 56057 ten name van G. A. Kessler onder ver melding: C. C. V. O. O. M. De adressen der comitéleden volgen hier onder: A. Demmers, voorz., Dr. Schuitstraat 9, Beverwijk. P. J. Bakker, secr., Kennemerlaan 66, IJmuiden. Mevr. E. Kessler, penningmees- teresse, Slingerduin, IJmuiden Oost. Mevr. H. Bai-biers, Wülebrordstraat 25, IJmuiden Oost. Pastoor J. C. de Moei, R.K. Pastorie, IJmui den. H. Reehorst, Visseringstraat 1, IJmuiden D. Visser, Kennemerlaan, IJmuiden. E. Belin- fante, Ver. Badhotels, Wijk aan Zee. H. J. An- tonisse, Wüstelaan 29, Santpoort. D. Schmidt, d. Vondellaan 55. Driehuis. De zegelactie van Plan-West. Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" werden in de afgeloopen week in totaal 146 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum van inlevering om voor de extra-premie in aanmerking te komen was 5 September. De gelukkigen waren W. Aardenburg, Maar ten van Heemskerkstraat, H. v. Eist," C. Ma- tersweg, J. Wel, Maarten van Heemskerk straat, mej. van Roon, Alkmaarscheweg; mevr Zonneveld, Voorweg 16; mevr. Machielse Keesdelfsweg, F. Schipper Wilhelminastraat H. van Leeuwen, Hoflanderweg, mevr. Brand wijk, Groenelaan, A. J. Spanjaard, Kerkstraat. 88, S. Hoogeland, Simon Rumpingstraat; P Noom. Schulpweg. Het bestuur verzocht ons er op te wijzen dat het gerucht als zou „Plan West" voor nemens zijn in verband met de tijdsomstan digheden de zegelactie te staken, volkomen van iederen grond ontbloot is. De actie wordt gewoon voortgezet Gemobiliseerde voetballers. Ook onze plaatselijke voetbalclubs zullen in verband met de mobilisatie in het komende seizoen eenige spelers moeten missen. De Kennemers komen er nog het beste af. Alleen G. v. d. Bos vervult zijn militaire plichten. Dinkla en Groot zullen om andere redenen niet beschikbaar zijn. Beverwijk mist twee spelers uit het eersli elftal, namelijk Th. Kuyer en G. de Ruy- ter. In de sloppen van New-Yotk, Realistisch filmwerk in „Luxor" Vrijwel iedere straat in New York bij een rivier. De oevers der East-Riw/ New York doorsnijdt, waren be'-- woonkazernes, gebouwd voor de armen, keeten die er nog stee die een broeinest voor de misdMiJ™.™ Maar het vroolijke, drukke verkeer on rivier trok ook de rijken aan en waarnl. was, verhieven zich spoedig luxueuse wet? krabbers, vlak naast de huizen in de ach*1' buurten. Amerika is een land van Vuil en vervallen staan de huizen daar en? jeugd ziet niets dan ellende, raakt verhxï en groeit op voor galg en rad. Luxor theater straat" teekeat h realisme het ie van de „boefjes ra de straat" en m een aanklacht den tegen toestanden, die misstanden Z In dit onvergetelijk drama van de s,hf buurten van New York worden de hooB. vertolkt door de na deze film beroemd».!» den „Dead-end jongens", Sylvia Sidne? fe McCrea en Humphrey Bogart. In deze buurt is Tommy de aanvoerder m een troep jongens, die hun tijd doorbrei? met luieren en spelen en wier moraal als volg van de buurt, waar zij leven,n ite ben nobel is. Zijn oudere zuster Drina houdt Dave, een werkloos architect, die eveneens- deze achterbuurt geboren is. maar door kracht en studielust een heel ander type tpi dan de rest. Dave's ideaal is: de krot? waarin zij wonen, ner te halen en nieuw moderne huizen voor de arbeiders te bouwer; Baby Face Martin, een berucht misdadig wordt door Dave herkend ondanks dat 'hij zijn gezicht heeft laten veranderen. Dave looft hem niet te zullen verraden, mits v niet te lang in de buurt blijft. De bende ra Tommy rooft er intusschen maar op los, toT- dat de politie order krijgt Tommy te' y. resteer en, als hij iemand met een mes heelt gestoken. Tommy houdt zich schuil, maar een vriend verraadt hem aan de politie. Daar Dave vermoedt, dat Martin de har' hierin heeft gehad, gelast hij hem direct ui de buurt weg te gaan. Woedend werpt Baby Face een mes Ir Dave's rug. Hoewel Dave zwaar gewond Is slaagt hij er echter in om Bi.by Face neer te schieten. Het andere hoofdnummer is de vroolijfe Paramount-comedie ..Meisje vnor daz nacht" met Ray Milland en de 18-jarige Fransche filmster Olympe Bradna RENNERSCLUB KENNEMERLAND, De Rennersclub „Kennemerland" heeft een wedstrijd over 50 K.M. met 10 klassementen gehouden. Na mooien en spannenden strijd was de uitslag: 1. Kuilman 36 punten; 2. Hollander 30 p.. I Drenth 18 p., 4. Diepven 14 p. De tijd uur 20 min. 50 sec. De paarden draven weer. Het bestuur van de paardensportvereenizhi? „Vooruit" onder leiding van den heer A. Blom Hz., heeft zich door de tijdsomstandigheden niet laten weerhouden de belangen van de paardensport te blijven dienen. Het heeft voor Zondag 24 September korte- en langebaan- draverijen uitgeschreven te houden in het Alkmaarsche sportpark. Het zeer aantrekke lijke programma vermeldt de volgende dra verijen: 1. Aanmoedigingsprijs over 1700 M„ voor paarden, die in 1939 nog geen eersten prijs wonnen. Prijzen f 100, f 40. f 20 en f 10. 2. Muziektuin-prijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over een afstand van 2040 11, Prij zen f 225. f 25 en f 10. 3. Houtlustprijs. prij zendraverij 4e klasse Afstand 1800 M., Prijzen f 150, f 50, f 25,en f 10, 4. Gulden Vlies-prijs. Handicapdraverij le klasse, afstand 2400 M. Piijzen f 250, f 2a. en f 15. 5. Sluitingsprijs. Kortebaan-draverij (han dicap) over maximum 790 M. Prijzen 11» f 25 en f 15. Het bestuur heeft weer kosten noch n ten gespaard om dezen dag tot sen succes te maken. De talrijke militairen, die de kaasstan herbergt, zullen voor zeer lage prijzen uiüe gelegenheid zijn de courses bij te wonen. DE KENNEMERS—V.S.V. Zondag a.s. zullen de Kennemers in het Ge meentelijk Sportpark een vriendschappen)"11 wedstrijd spelen tegen V.S.V. Langs de Lijn. Programma van de Radlocentrale- i, 122) Vrijdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen 10.20 Parijs,1 Keulen. 12.25 Brussel Ned„ 2.20 Nanonj programma; 4.45 Keulen, 7.20 Brussel N 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brassern» 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal proge nia. 11.40 Keulen. Lijn TV: 8.00 Brussel Ned.. 10-3/. eg.. 5.20 Nationaal programma, 6.30 ^en Re? 7.20 Nntirmaal programing Londen Reg 10.20 Nationaal 10.45 Londen Reg. Lijn V. Diversen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2