J)e prijzen voor de boonen blijven onbevredigend. 'Nog geen belangstelling voor winterproducten. tret verloop van den handel in de week van tL-13 September was erg onregelmatig. De ^Tmrnimr op Vrijdag j.l. kenmerkte zich door ngroote lusteloosheid, die zich echter in het hÜln dezer week, Maandag, weer eenigszins brstelde en in het midden dezer week was de andel vlug. Dit wil niet zeggen, dat de prijzen hierdoor een belangrijke verbetering onder neen doch de stemming is voor de afname ook n er'ooten invloed. Zoo was b.v. de afname Van pronkboonen de laatste dagen weer heel Vj~t beter dan Vrijdag en Maandag en kon dit -t weer beter geplaatst worden, zoodat ordraaien heel wat minder voorkwam. De no- ingen bleven vrijwel ongewijzigd en wis- te 331/2 Cent per K.G. Snijboonen selden van heeinnen in aanvoer sterk terug te loopen, of- dioon voor dezen tijd van het jaar het aanbod Sq2 van beteekenis is. Ook als glasproduct wer den deze week de eerste partijtjes weer aange roerd Wat den prijs betreft vormen de boonen L de natuur nog een geduchte concurrent. Wegens de uiteenloopende kwaliteit varieerden de noteeringen van 6—14 cent per K.G., terwijl voor fijnere kwaliteiten en glasproducten de markt enkele centen hooger was. Hetzelfde geldt ook thans voor dubbele boonen, die, in verschil lende kwaliteiten worden aangeboden met uit- Uloopende prijzen van 8—20 cent per K.G. Suercieboonen z. dr. werden naar kwaliteit ver handeld van 12—18 cent per K.G. Bospeen, waarvan de aanvoer nog beperkt bleef, maakte voor de betere kwaliteit weer eenigszins be hoorlijke prijzen. Naar soort werd dit product verhandeld van 58 cent per bos, terwijl ook voor waschpeen van goede kwaliteit betere prijzen werden besteed. Postelein kon zich in het begin dezer week weer een weinig herstellen en noteerde zoo on waarvoor geregeld weinig kooplust was, trok de laatste dagen meer aan en was vlugger te ver- koopen. De tomatenhandel vertoont een treurig beeld. Nu juist? het aanbod zich meer uitbreidt en de kwaliteit zeer goed is, blijven de notee ringen standvastig aan den lagen kant". Naar soort schommelden deze van 46 cent per K.G. Komkommers loopen in aanvoer terug ofschoon de markt nog behoorlijk voorzien is. Voor de beste soorten werden redelijke prijzen besteed naar kwaliteit werd van l1/»5 cent per stuk betaald. De aanvoer van bloemkool bleef deze week nogal beperkt. Voor de betere kwaliteit was de belangstelling grooter dan vorige week. Voor de beste soorten kwamen in het midden dezer week weer prijzen voor van 1017 cent per stuk. Sla wordt in allerlei kwaliteiten aan geboden, wat in de noteeringen duidelijk, tot uiting komt. De noteeringen verschilden op som mige dagen van f 0,50f 3,50 per honderd stuks. Andijvie kon voor goede kwaliteit nog behoor lijke prijzen handhaven, ofschoon ook vooral in het laatst der vorige week nog al eens sterke inzinkingen, voor kwamen. Van de koolsoorten zijn het de roode en de groene, die worden aan gevoerd. Hiervoor is de kooplust niet groot en zijn de prijzen dan ook zeer laag. Ook wreden deze week de eerste spruiten aangevoerd waar voor de belangstelling eveneens niet groot was. In de fruitafdeeling nemen appelen en peren thans een ruime plaats in. Het aanbod is mo menteel grooter dan de vraag, wat dé prijzen van de gèwone- soorteh sterkt drukt. Ook drui ven komen nu in grootere hoeveelheden aan de markt. Hiervoor zijn de prijzen ook niet hoog. 't Is wel opmerkelijk dat juist met. dezen mooien nazomer het aanbod van aardbeien zoo sterk verschilt bij vórige jaren. Dit is namelijk veel geringer. Oud metaal voor de t. b. c.- bestrijding. De plaatselijke afdeeling van die Vereëniiging tot bevordering der belangen van t.b.c.-patien- ten in Nederland heeft bijna 500 K.G. oude metalen en 6000 belastingplaatje-s ingezameld. Gisteren werd de oogst, na te zijn gesorteerd en ingepakt, opgezonden naar het hoofdkwar tier te Amsterdam. Van het rioleeringsfront. Langzaam maar zeker vinden de rioleerihgs- weiken in onze gemeente voortgang. Op het oogenblik is men op den Galgenweg al flink ge vorderd en als deze weg na de werkzaamheden nog een klinfcerbestrating krijgt, kan hier van een zeer groote verbetering gesproken worden. Op het andere „front" is men genaderd tot aan het kruispunt Toren-straat, Groote Hout weg, Arendsweg en Baanstraat. Het wachten is hier op die aansluiting van de nieuwe rlolee- ring. ij De bloei van aardbeien kan worden bevorderd. van 2835 cent per kist. Ook spinazie, Een mooi resultaat bereikt. In het laboratorium van het Plantkundig In stituut te Wageningen worden al sedert gerui sen tijd onderzoekingen gedaan teneinde den bloe ivan aardbeien en met name van de soort „Dutch Evern" het bevorderen. Deze proeven hebben uitgewezen, dat de bloei kan worden bevorderd door de planten in de zomermaanden gedurende een zestal weken dagelijks gedurende 12 uren het daglicht te onthouden. Daardoor treedt de rustperiode, die de plant des winters doormaakt veel vroeger in. Door afscherming van de bakken met rietmatten wordt voor de planten deze „korte dag" verkregen. In navolging van deze onderzoekingen heeft mej. ir. H. G. Kronenberg, die belast is met het instellen van een wetenschappelijk onderzoek naar de ziekten in het aardbeiengewas, op den proeftuin aan de Groenelaan proeven genomen met 10 ramen Dutch Evern. Van 22 Mei tot 3 Juli zijn vijf dezer ramen afgeschermd. In de vijf andere ramen had het daglicht onbelem merd tóegang. In die periode hebben de planten in de afgeschermde bakken bloemen ge vormd. Eind Augustus stonden deze planten in vollen bloei, terwijl de plan ten. die óp normale wijze behandeld waren geen enkele bloem vertoonden. Thans beginnen de inmiddels gezette vruchten te kleuren en zullen over en kele dagen geoogst kunnen worden. Voor ir. Kronenberg is dit een mooi resultaat, want tot nu toe was deze proef, die al eens eer der door een tuinder werd genomen, niet ge slaagd. Belangstellenden kunnen zich dagelijks op den proeftuin van den stand van het gewas op de hoogte stellen. Het gevaar van aanspoelende mijnen. Verplichtingen van den waarnemer. De burgemeester van Beverwijk brengt het navolgende ter openbare kennis: 1. In verband met den ingetreden oorlogs toestand is het zeer wel mogelijk, dat mijnen aanspoelen op het kustgedeelfce voor of nabij deze gemeente. Een ieder, die een aangespoelde of drijvende mijn aantreft, is gehouden daarvan zoc< spoedig mogelijk mededeeling te doen aan: de naastbijzijnde kustwachtpost, bureau Po sitie te óJmuiden, overdag Staatsvisschers- havenbedrijf, telef 4041 te IJmuiden, des nachts Fort IJmuiden, telef 4176 te IJmu/iden, den Groepscommandant te Haarlem, telef. K 500 20412, eventueel de naastbijzijnde mili taire of politiepost, met het verzoek het be richt door te geven aan een der bovenge- noemden. 3. Men mijde de omgeving van de mijn tot 1000 M. afstand. Aanraking is levensgevaar lijk en levert eveneens groot gevaar op voor de omgeving. Aanspoelende mijnen, welke nog niet tot rust zijn gekomen, zijn bijzonder gevaarlijk. 4. Visschers, die in de territoriale wateren een drijveide mijn gewaar worden, stellen daarvan het naastbijzijnde bewakingsvaartuig op de hoogte of trachten de aandacht van de Kustwacht er op te vestigen door het zwaaien met een Nederlandsche vlag aan een stok en aanwijzen van de plaats daarmede. Een interessante wedstrijd in het Sportpark. De Kennemers komen a.s. Zondag in het Gem. Sportpark met de volgende opstelling uit tegen V.S.V.: Doel: Van Urk. Achter: Veenstra en Van Frank. Midden: Steeman, v. d. Putten en Six. Voor: Schipper, van Luin, Horeman, Van der Wal en Brethouwer. De samenstelling van het elftal is vrijwel hetzelfde als in den wedstrijd tegen Kinheim. Alleen in de achterhoede is Brethouwer ver vangen door Veenstra. Indien de Kennemers- voorhoede dezelfde schotvaardigheid toont als vorige week zal V.S.V. een harden dobber hebben om van dit sterke elftal te winnen. Geanimeerde vergadering van Beverwijk. Deanna Durbin met haar pipa in „Drie handige meisjes worden groot." (Kennemer Theater, Beverwijk.) Als meisjes groot worden. Permanente voorzittersvacature opgeheven. De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft gis teravond in haar clubgebouw, café „De Vriend schap" een ledenvergadering gehouden, die, hoe wel verkiezing van een voorzitter op de agenda stond, slechts matig bezocht was. De waarnemende voorzitter; de heer C. Groe- neveld, betreurde dit in zijn openingswoord en meende, dat de leden niet doordrongen waren van. de belangrijkheid vaii: deze vér'ga'dering. 'Verder zag spr. de toekomst donker in, daar hij voor Beverwijk niet veel verwachting had van de nood-competitie, dielang zooveel publieke belangstelling niet zal trekken omdat de span ning. door degradatie en promotie geheel zal ontbreken. Na dit, openingswoord-in-mineur re leveerde de voorzitter de zomervoetbalwedstrij- den en de uitstekende verrichting van de Be verwijk-junioren in het Van der Aart-tournooL De notulen werden onder dankzegging na eenige wijzigingen goedgekeurd; Bij de bespreking van de a.s. competitie be treurde de secretaris, de heer N. Grapendaal, het, dat de indeeling van de lagere elftallen nog niet bekend was. Over de indeeling van het eer ste elftal was spr. niet ontevreden, daar zeer zeker goede wedstrijden zijn te verwachten. De secretaris hoopte voorts, dat in de a.s. compe titie weer groote sportiviteit zal worden be tracht, waaraan het in het vorige jaar nog wel eens in enkele gevallen .heeft ontbroken. De eerste- en tweede klasse van den H.V.B. zullen samengevoegd worden, evenals de derde- en de vierde klasse. In de laatste afdeeling zullen twee elftallen van Beverwijk uitkomen. Nadat de secretaris de spelers nog eens op het hart ge drukt had om zich ook in deze competitie ten volle te geven kwam de verkiezing van een voorzitter aan de orde. De voorzitter hoopte dat nu eens voor goed de voorzittersvacature -tot het verleden zou behoo- ren. Als candidaten waren gesteld de heeren N. Grapendaal en H. Terbraak. Met groote meer derheid van stemmen werd de heer N. Grapen daal tot voorzitter gekozen. De waarnemend voorzitter feliciteerde den heer Grapendaal met zijn benoeming en wees cp diens vele goede hoedanigheden. Uit den uit slag van de stemming trok spr. de conclusie, dat de verdiensten van den nieuwen voorzitter ook door de leden worden erkend. Spr. hoopte, dat de heer Grapendaal nog vele jaren den voor zittershamer over Beverwijk zou zwaaien. De gekozene dankte hierna de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en gaf te kennen, dat hij zijn uiterste krachten aan Beverwijk zou geven. De leden moeten echter met het bestuur medewerken, daar anders de taak voor het be stuur en vooral in deze tijdsomstandigheden nog zwaarder wordt. Ook hoopte spr. dat het bezoek aan de training beter zou worden, daar dit zeer veel te wenschen overliet. Hoewel een nieuwe trainer werd aangesteld kwam in het trainings- bezoek geen verbetering. Met een krachtige op wekking aan de leden om Beverwijk te steunen op 't moeilijke pad naar den hoogsten top be sloot de voorzitter zijn toespraak. Op het beleid van het bestuur waren geen aanmerkingen. Vervolgens werd medegedeeld, dat de redacteur van "net clubblad uit zijn func tie was ontheven. Als nieuwe redacteur werd benoemd de heer J. Bakker, Kerkstraat 13, al hier. Voorts is het bestuur weer voornemens om in het komende seizoen maandelijksche clubavon den te organiseeren voor leden van Beverwijk en Rood-Wit. Waarschijnlijk zal in de volgende maand de eerste clubavond gehouden worden. Den heer C. Vessies werd dank gebracht voor het beschikbaar stellen van zijn lokaliteit. Besloten werd om bij voldoende deelname een spaarkas op te richten voor den jaaxdijkschen uitgaansdag en gezien de animo, die hiervoor bestond zal deze spaarkas er wel komen. Bij de rondvraag heeft de voorzitter van de supportersvereniging „Rood-Wit", de heer W. van Vlissingen, den heer Grapendaal gefelici teerd met zijn benoeming tot voorzitter en een opwekking tot de vergadering gericht om voor Beverwijk en Rood-Wil zooveel mogelijk pro paganda te maken. Met de gebruikelijke woorden van dank sloot de voorzitter hierna deze geanimeerde vergade ring. En met mannen kennis maken. Het Kennemer Theater brengt deze week als hoofdnummer „Drie schattige meisjes worden groot", met Deanna Durbin, Nan Grey, Helen Parish en Charles Winninger. Aan den inhoud van deze kostelijke film hebben wij het volgende ontleend: Judson Oraig en echtgenoote verheugen zich in het bezit van drie jonge dochters, Pen ny, Joan en Kay ge naamd. Joan, de oud ste, maakt haar ver loving bekend met Richard Watkiiis, welke stap een slag in het aangezicht van zusje Kay is, die zelf verliefd is op den jongeman. Penny, de jongste van het trio, merkt dadelijk wat er aan de hand is en vraagt raad aan den alwetenden butler Binns, wiens advies van psychologische kennis getuigt. Hij stelt namelijk voor een ander knap jongmensch huize Craig binnen te loodsen om Kay te doen vergeten en Penny, die het con servatorium bezoekt, acht haar collega Harry Lorren, een ambitieuzen dirigent in wording, voor deze rol uitermate geschikt. Harry ver schijnt derhalve op de proppen, maarwordit verliefd op de reeds met Richard verloofde Joan. Penny is echter schier wanhopig. Ze ver saagt niet en slaagt er zoowaar in, zij het langs velerlei kronkelpaden en met behulp van tal- looze listen, het kluwen te ontwarren en de respectievelijke verliefden tot elkaar te bren gen. Het tweede hoofdnummer is „Ik ben de wet' met George O'Brien. D. O. V. en de mobilisatie. Zelfbestuur in de tuchtschool. gadering, die geopend werd door den heer S. J. P. Stevens. Na de vaststelling der notulen, bracht de voorzitter naar voren, hoe in be ginsel besloten was om op 6 September een harddraverij te houden. Deze kon echter, wegens den internationalen toestand niet doorgaan zoodat dit jaar geen draverij ge houden kan worden. Nadat de voorzitter eeni- mededeelingen had gedaan en eenige in terne aangelegenheden waren besproken, werd de vergadering gesloten. Een plechtigheid aan boord van H. M.'s Heemskerk. De repetities gaan door. Hoewel ook die Geheelonthouders-Zangver- eeniginig „Door Onthouding Vereenigd" als ge volg van de algemeene mobilisatie een aanital leiden moet missen' zullen de repetities toch worden voortgezet. In de gisteravond gehou den vergadering, welke ook werd bijgewoond door clen heer H. Haitsina, lid van het hoofd bestuur van den Bond van Geheelonthouders- zangvereenigingen, werd daartoe eenparig be sloten. De repetities zullen in het vervolg op de Donderdagavonden in het repetitielokaal van de Geheelonth. Tooneelvereeniging „Nieuw Leven", Graafwijkstraat 30, worden gehouden. TER BEDEVAART. De jaairlijksühe bedevaart voor Beverwijk en omliggende gemeenten naar O. L. Vrouwe te Nood te Hleiloo is vastgesteld op Donderdag 21 September a.s. De bedevaartgangers worden per extratrein vervoerd. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN SANS ATOUT. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout" luiden als volgt: Groep groen: 1. C. Gelderman—G. Tabak 22V2 m.p. 2. Dames DilBlokdijk 201/2 m.p. 3. A. en C. Hoogeboom 19 m.p. 4. Mevr. Van der LindenTh. Braam 18 m.p. 5. J. BerleeJ. Nijman 173/2 m.p. J. BosG. 'de Boer 15 m.p. 7. A. MichelC. Spruit 143/2 m.p. Groep grijs: 1. H. PoolsP. van der Werff 213/2 m.p. 2. De heer en mevr. Van Amstel, 20 m.p. 3. Jb. BroekhuizenJ. v. d. Berg 19 m.p. 4. Mevr. BraamJ. Kok 183/2 m.p. 5. De heer en mevrouw Tand 173/2 m.p. 6. W. de BoerG. Daalhuizen 16 m.p. 7. Dames Steenbergen—Tabak 13 3/2 m.p. PERSONALIA. Voor het diploma sterkstroommonteur van de V. E. V. slaagden onze plaatsgenooten H. B. Geldermans en C. C. J. van Vianen. Zij werden opgeleid door den heer W. de Rooy. PERSONALIA. Voor het examen vrije- en orde-oefeningen is te Utrecht geslaagd de heer J. Avegaart, te Be verwijk. Een maximum aan service. Het W. B. Theater vertoont in de komende bioscoopweek als hoofdnummer „Jongens van de tuchtschool" met Jack Holt, Bobby Jordan en de „Dead-end jongens" in de hoofdrollen. De korte inhoud van deze boefjesfilm is als volgt: De tochtschool te Garfield brengt steeds op nieuw de pers in beroering door tal van mis standen en de vele ontsnappingen, die zich daar voordoen. De jongens worden er onmenschelijk en wreed behandeld, Als bij een nieuwe ontvluchtingspo ging een der jongens uit het raam doodvalt, be noemt de gouverneur Robert Dean, voordien on derdirecteur van een strenge gevangenis, tot di recteur. Robert Dean krijgt de vrije hand, mits hij ervoor zorgt, dat er in Garfield gezondere toestanden zullen heerschen en er geen schan dalen betreffende deze school meer in de kran ten zullen komen. Dean in een humaan mensch en hij bemerkt al spoedig, dat de jongens, die aan zijn hoede toevertrouwd zijn, buitenge woon wreed en ontactisch behandeld worden, vooral door cipier Grady. De jongens komen in opstand tegen het slechte eten en Grady gebruikt traangasbom- men om hen te onderdrukken. Dean pakt de jongens echter anders aan. Hij is zelf veront waardigd over het slechte eten, waarmede de leveranciers knoeien en noodigt deze heeren op een lunch, samengesteld uit hun eigen be dorven levensmiddelen. Dean betrapt Grady, wannéér deze een leu genachtige jongen, Fibber Regan, het liegen af wil leeren door hem zeep te laten slikken. Dean slaat Grady neer en roept dan alle ci piers bijeen. Hij ont slaat hen allemaal en deelt dan de jongens mee, dat hij een eere systeem gaat instellen. De jongens geven hun eerewoord, dat zij niet zullen ontsnappen en moeten voortaan zichzelf besturen. Pinkey, de zoon van een gangster, wordt hun aanvoerder. Dean voert de noodige vex-beteringen in en alles gaat goed, tot Grady zijn wraak weet te volvoeren. Hij heeft een betrekking bij het ge rechtshof weten te krijgen en is zoo in de ge legenheid om een onverbeterlijken jongen boef. Louis Miller, naar Garfield te smokkelen, al was deze naar. een veel strengere gevangenis ver wezen. Grady heeft Louis opgestookt, om de jongens van Garfield op te ruien. Bij Pinkey heeft Louis geen succes en de beide jongens slaan aan het vechten. Geen van beiden wil zeggen, waar het om ging en beiden krijgen kamerarrest. Ook Fibber, de jokker, heeft voor zijn leugens kamer arrest gekregen en bij deze heeft Louis meer succes. Louis en Fibber zullen trachten te ont snappen, maar Pinkey ontdekt het en gaat hen achterna om te trachten hen- te weerhouden. Terwijl Pinkey en Louis aan het vechten zijn, vlucht Fibber verder. Pinkey wordt half dood geslagen door den veel sterkeren Louis, maar Louis verdrinkt op zijn verdere vlucht in een moeras. Dean vindt Pinkey bewusteloos liggen en is zeer teleurgesteld, dat hij zich juist in dezen jongen zoo misrekend heeft De gouverneur is woedend, dat ook onder Dean's leiding de jongens kans zien te ontsnap pen en de kranten weer vol kritiek staan. Bo vendien brengt Grady den ontvluchten Fibber bij hem en de jongen, opgestookt door zijn moe der en Grady, beschuldigt Dean van wreedheid. Dean praat met Fibber en hoort dan, dat Pin key de jongens heeft willen weerhouden. De gouverneur begrijpt, dat hij niet op de getuige nis van een aartsleugenaar kan ingaan en als Dean nog bewijst, dat Grady met de papieren van Louis Miller genoeid heeft, is hij volkomen gerehabiliteerd. Grady wordt gearresteerd, maar Dean kan zijn goede werk voortzetten en Pinkey wordt door de jongens uitverkoren als President van hun „Eereclub". Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „100 pet. Service". Vier jonge officieren beëedigd. Aan boord van H. M.'s Heemskerck alhier vond gistermiddag een eenvoudige plechtig heid plaats, eenvoudig en toch zoo beteekenis- vol in deze bijzondere omstandigheden. Vier jonge officieren, de luitenants ter zee 3e klas A. v. d. Moer, F. L. Schuijl. J. G. Colijn en L. C. Ie Poole, hebben in tegenwoordigheid van hun familie, van een aantal officieren der land- en zeemacht en van de geheele beman ning van de Heemskerck in handen van den positiecommandant de vereischte eeden afge legd. Zich richtende tot de nieuw benoemde of ficieren. zeide de positiecommandant, dat de plechtigheid niet geschiedt met de feeste lijkheden als in Nieuwediep. Maar ongetwij feld zal de plechtigheid onder de huidige omstandigheden een nog dieper en indruk ma ken dan wanneer deze met de bekende fees telijkheden gepaard was gegaan. Spreker wees op de moeilijke omstandigheden voor de Koninklijke Marine, waardoor de eedsafleg ging de gedachte in zich sluit, dat de tijd dichtbij ligt dat de eed in vollen omvang ge stand gedaan zou moeten worden. Den heer Van der Moer overhandigde spreker een gou den horloge wegens den door hem bij de op leiding betoonden ijver. Tenslotte wees spre ker op de beteekenis der eeden. Hierna vond de eedsaflegging plaats. De positiecommandant sprak daarna de jonge officieren nogmaals toe, waarbij hij hen wees op de belangrijke positie die zij thans be- kleeden. Ook richtte hij zich daarna tot de 'onderofficieren en de bemanning van de Heemskerck, wie hij opdroeg, de nieuwe of ficieren te gehoorzamen en tot de ouders en andere familieleden, wien hij er op wees, dat hun zoons en broeders thans vóór alles de dienstbelangen moeten behartigen. Den of ficieren beval hij de jonge collega's in hun belangstelling aan. Met een driewerf hoera! op H. M. de Ko ningin werd de plechtigheid beëindigd. In den salon bleven allen daarna nog eeni- gen tijd bijeen. Van alle zijden werden de jonge officieren gelukgewenscht. Luchtbeschermings-teiitoonstelling De afdeeling Velsen van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming organi seert dezer dagen een luchfcbeschermings- tentoonstelling in het hulpschoollokaal in de Heidestraat. De officieele opening zal a.s. Za terdagmorgen plaats vinden. Na de opening zal een brandbomdemonstratie plaats vinden. Veder zal er Zondagmiddag, Maandag avond en Dinsdagavond een dergelijke de monstratie gegeven worden. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.Hilversum II. Lijn 3: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned., 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn 4: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal programma, S. Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn 5: Diversen. DRIEHUIS Dansinstituut Van Dokkum. Het nieuwe dansinstituut van den heer H. van Dokkum in de Kalverstraat nadert zijn voltooiing. De opening zou reeds plaats gehad hebben indien de mobilisatie niet was uitge broken, waardoor werkkrachten, bezig met de gereedmaking van het gebouw, werden ont trokken. Wat het interieur betreft, hieraan zijn kos ten noch moeite gespaard om dit zoo goed mo gelijk te doen zijn, in het bijzonder aan den vloer, voor een dansinstituut het voornaam ste. Dit is een masonite parketvloer. Trouwens het geheel is keurig aangekleed en gemeubi leerd. De heer Van Dokkum, die in het bezit is van een diploma van den Ned. Bond en van het Certificaat van den Internationalen Bond van Dansleerarèn, zal in het voor de deur staande seizoen ongetwijfeld velen in de ge heimen der danskunst mogen inwijden, nu hij over zoo'n fraaie inrichting de beschikking krijgt. HARDDRAVERIJ-VEREENIGING „IJMUIDEN". In de zaal Demmers hield gistermiddag de t Harddraverij vereeniging „IJmuiden" een ver Het nieuwe kantoor van de Ver. v. Fac. Lijkverbranding. Aan den bouwmeester W. M. Dudok te Hilver sum is door het gemeentebestuur thans vergun ning verleend tot het bouwen van een kantoor gebouw met directeurswoning aan den Driehui- zerkerkweg voor de Vereeniging tot facultatieve lijkverbranding. KAATSEN WEDSTRIJD VOOR MILITAIREN. Het bestuur van de Kaatsclub „Frisia" heeft besloten Zondag 17 September een z.g. „potjeswedstrijd" te organiseeren op het gemeentelijk sportterrein aan de Klever laan. Het is de bedoeling zooveel mogelijk de militairen in de gelegenheid te stellen tot deelneming. Zondagmorgen tusschen 8.30 en 9 uiur zal warden geloot; men kan zich nog opgeven op het terrein. Er zal gespeeld worden van 912 uur en 3 in partuur. ZEILEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Op Initiatief van eenige jollenzeilers zal as. Zaterdag en Zondag op het Noorder Buiten Spaarnc en Mooien Hel het kampioen schap van Haarlem in de internationale twaalf voetsjollen verzeild werden. Er is een bepaald ruilsysteem van booten ont worpen, zoodat iedereen evenveel kans maakt. In totaal zullen vijf wedstrijden gezeild wor den, waarvan twee Zaterdag en drie Zondag. De volgende deelnemèrs zullen a.s. Zater dagmiddag 3 uur aan den start verschijnen: mej. E. Latensteijn, mej. W. de Voogt, mej. G. Heijn, K. Kok, W. Kühne, P. M. Schoen, H. Evers, A. Nolke, F. Janssen, C. Flemming, E. Bastet, L. Oepkes, W. P. v .d. Berg, H. Kok en J. Bier. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 13 van Rotterdam te Norfolk. Beemsterdijk 13 v. New York n. Rott. Drechtdijk, Rott. n. Vanc. 12 te Cristobal. Noordam 13 v. Philadelphia n. New York. Spaarndam, 12 v. Tampico na New-Orleans. Statendam 14 v. Rott. te New York. Westernland 13 v. Antwerpen te New York. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Abbekerk (uitreis) 13 van Fremantle. Almkerk (uitreis) 13 van Port Sudan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 13 van Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo 14 v. Rott. n. Batavia via Kaap. Soekaboemi (uitr.) 14 te Vlissingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) 12 te Genua.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9