I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN SPORT EN SPEL „Er is voldoende schuil- gelegenheid". Een mededeeling van het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. Het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst „Velsen" schrijft ons. dat het hem is gebleken, dat bij een deel der bevolking de meening heeft post gevat, dat men in deze gemeente bij lucht aanvallen niet over voldoende schuilgelegenheid beschikt. Niets is minder waar. Aanwezig is een buitengewoon groote open bare schuilkelder van 130 bij 25 Meter, welke beschermd is door een 30 c.M. gewapend be- tondek. Een. dergelijke schuilgelegenheid vindt men in geen enkele andere gemeente van ons land. Verder is er een openbare schuilkelder, wlke schuilgelegenheid biedt voor circa zestig personen, terwijl zich onder eenige groote ge bouwen eveneens flinke openbare schuilkelders bevinden. Zoodra het hoofd van den Luchtbeschermings dienst over volledige gegevens beschikt, zal hij hierover nadere mededeelingen verstrekken. Ten overvloed zullen zoo spoedig mogelijk nog openbare schuilloopgraven worden aangelegd in enkele deelen der gemeente. Voor particulieren verdient het aanbeveling een schuilgelegenheid te kiezen in eigen huis, waarbij de blokleiders desgewenscht van advies kunnen dienen. Eventueel kan men daarvoor een kelder, vertrek dan wel een garage of een werkplaats inrichten of een loopgraaf aanleg gen in den tuin. In onderlinge samenwerking kan ook vanwege de blokorganisatie een loop graaf worden aangelegd. De bevolking mag niet uit het oog verliezen, dat in de verspreiding een groote mate van vei ligheid gelegen is en zoowel uit een oogpunt van veiligheid als voor het zooveel mogelijk intact houden van het normale leven het hebben van schuilgelegenheid in of nabij eigen woonhuis verreweg de voorkeur verdient boven het sa mentrekken van de bevolking op bepaalde pun ten. Openbare schuilkelders zijn dan ook minder bedoeld als schuilgelegenheid voor de omwo nenden, dan wel voor toevallig zich ter plaatse bevindende personen. Op grond van een en ander is het een ver heugend teeken, dat zoowel particulieren als en kele blokorganisaties het initiatief nemen tot het inrichten van schuilgelegenheden en het maken van schuilloopgraven. Een lofwaardig voorbeeld geeft een der plaat selijke bedrijven, welke zijn pakhuis heeft in gericht als openbare schuilgelegenheid. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Tand-v. d. Schear, d., Kanaal straat 85r, IJmuiden. A. Boonstra-Ehlhardt, d„ Spilbergenstraat 21 IJmuiden. W. Pronk- Blok. d„ de Ruijterstraat 106 IJmuiden. M. Riedijk-Bal, d., Piet Heinstraat 68 IJmuiden. G. van Lieshout-Schelvis d„ Schulpweg 48 Veis en-N. D. Wonink-Schalkwijk, d., Zinne- veltlaan 18 Santpoort. J. Broek-Koopman. Schoonoordstraat 17 Velsen-N. C. M. Asjes- Duffelen z.. Driehuïzerkerkweg 15 Velsen. Overleden geen. Ondertrouwden: L. Groen, K. Zegelstraat 16, IJmuiden en A. Bes, K. Zegelstraat 16, IJmui den, toek. adres: K. Zegelstraat 16. IJmuiden. A. Osendorp, Hobbemastraat 18, IJmuiden en A. M. E. van Steijn, idem, toek. adres: Oranje straat 8, IJmuiden. J. J. Veldmeijer, J. P. Coenstraat 2 en G. H. Konings, idem, toek. adres J. P. Coenstraat 2, IJmuiden. J. Ligtermoet., Beverwijk, Iepenlaan 5 en M. G. Dukel, Bree- saapstraat 44, IJmuiden, toek. adres: Breesaap- straat 44, IJmuiden. H. van der Does, Zee weg 393, IJmuiden en G. Schuur. Ienenstraat 6, IJmuiden, toek. adres A. Breet, Zeeweg 232, IJmuiden en P. J. Willems, idem, toek. adres: Zeeweg 232. IJmuiden. P. Dekker, Kompas straat 56, IJmuiden en N. Glas, Bloemstraat 115, IJmuiden, toek. adres: Ger. Doustraat 75, IJmui den. P. Hoekstra, Alb. Cuijpstraat 36. IJmui den en G. J. Bravenboer, Hadleijstraat 13, IJmui den, toek .adres: van Galenstraat 7, IJmuiden. J. de Dood, Wijkerstraatweg 290, Velsen-N. en C. C. J. de Dood, idem, toek. adres: Wijker straatweg 290, Velsen N. W. D. Klaver,'Lin- denstraat 29, IJmuiden en C. C. Rijnders, idem, toek. adres: de Wetstraat 24. IJmuiden. G. A. Essing Ger. Doustraat 1, IJmuiden en E. Mon- tijn. Lippersheijstraat 23, IJmuiden, toek. adres: Ger. Doustraat 1, IJmuiden. A. Ales, Rijks weg 204, Velsen en J. van Breemen, idem toek. adres: Rijksweg 204, Velsen. L. Huijssteden, Bloemstraat 72, IJmuiden en G. van Urk, idem, toek. adres: Bloemstraat 72, IJmuiden. j! Kieboom, Julianakade 60, IJmuiden en W. J. van der Leek, idem, toek. adres: Meeuwenlaan 43, IJmuiden. H. Nederlof. Trompstraat 129, IJmuiden en J. Lageweg, te Kuinre. toek. adres: Tuindersstraat 101, IJmuiden. M. J. Stom, Emmastraat 21, IJmuiden en G. G. Ellen, bijge naamd Otten, Sm. v. Gelderstraat 31, Velsen-N. toek. adres: Arnhem, Johan de Withlaan 119. J. van Reenen, IJmuiderstraatweg 26, IJmuiden en C. Pauwels, idem, toek. adres: IJmuiderstraat weg 26, IJmuiden. J. van den Berg, Rotter dam on A. Zeilmaker, Wijk aan Zeeërweg 70, IJmuiden, toek. adres: Rotterdam, Pr.of. Poels laan 32b. J. B. Kok, Willemsbeekweg 83, IJmuiden en H. Kerkmeer, de Rijpstraat 21, IJmuiden, toek. adres: Willemsbeekweg 83, IJmuiden. Gehuwden: W. H. Meij en H. J. van der Vel den, Eindhoven. K. Blok en J. Vellema, Ma- hustraat 36, IJmuiden. J. Bos en J. Rolvink, Schoolstraat 19. IJmuiden. C. A. van Velt- huijsen en J. M. Udo, Cypressenstraat 43. IJmui den. R. Krooder en G. R. Bluekens, Haarlem J. Paap en J. van der Leek, Adrianastraat 24, IJmuiden. A. van Wonderen en J. van Dok, IJmuiderstraatweg 14, IJmuiden. J. C. Hei doorn en F. Slings, Amsterdam, Jozef Israël- kade 102 III. W. Heukelom en M. Bierdrager, Kerkweg 148, Santpoort. Ch. de Vries en E. J. Dijkstra, Beverwijk. G. Koffeman en M. de Man, Acaciastraat 18, IJmuiden. A. Ros en N. C. Veldman, de Roemerstraat 6 IJmuiden. Gasmaskers en schuilkelders gevraagd. Het communistische raadslid de heer P. WeJj heeft de volgende vragen gericht aan Bur gemeester en Wethouders: 1. Zijn B. en W. niet van meening, dat de huidige toestand in Europa en de positie daarbij van Nederland het gevaar van lucht bombardementen voor ons land aanzienlijk hebben vergroot, gezien ook de reeds voorge komen schendingen onzer neutraliteit door buitenlandsche militaire vliegers? 2. Achten B. en W. het daarom niet nood zakelijk, dat door het gemeentebestuur on middellijk bijzondere maatregelen worden ge nomen ter beveilinig van de bevolking in Velsen tegen genoemd gevaar door: het gratis ter beschikking stellen aan deze bevolking van gasmaskers; het in ver sneld tempo doen aanleggen van schuilkel- 1 ders en schuilloopgraven in alle deelen der gemeente en in zulk een omvang, dat aan de geheele bevolking werkelijke en af doende bescherming wordt geboden tegen eventueele aanvallen uit de lucht? 3. Zijn B en W. bereid zich, hetzij zelf standig, hetzij tezamen met andere gemeenten in Nederland, zonder verwijl tot de lands- regeering te wenden om haar met klem op de genoemde gevaren te wijzen en van haar te verlangen, dat zij de middelen ter be schikking stelt van de gemeentebesturen, waaruit de uitgaven voor de in vraag no. 2. genoemde maatregelen kunnen worden be streden? In verbandw met deze vragen verwijzen wij naar elders in dit blad geplaatste mede deeling van het hoofd van den Luchtbescher mingsdienst. Is hier iets van U bij Aan de verschillende bureaux werden de vol gende voorwerpen als „gevonden" aangegeven: Hoofdbureau van Politie (Willemsplein): een gummiregenjas, kinderschoentje, broche, ceintuur, handkoffertje, badpak, rijwielbelas- tingmerk, defect gasmasker, damesarmbandhor loge, 1 doublé armband, twee messen, 1 bad- costuum, speelgoed, tabakspijp, zilveren oor- knoop, autoped, deurknop van een auto, rijwiel- slot, portemonnaie, koperen gewicht, dames armbandhorloge. Bureau van Politie te IJmuiden-Oost (Engel- mundusweg): een bel, belastingmerken, sleu tel, ceinturen, portemonnaie met inhoud, auto ped, kinderschoentjes, vulpen, twee rijwielbe- lastingmex-ken, een paar rubber schoenen, een duimstok. Bureau van Politie Velsen-Noord (Wijker straatweg): een tweepersoons-kano, koperen ge wicht van 1 ons, ijzeren stang van een auto, drie gevulde gonje zakken met meelstof, een rij— wielbelastingmerk, damesceintuur, drie straat honden, een autoped, dop van een auto, kinder armband, roode damesceintuur met gesp, hee renrijwiel. een broodmes, damesportemonnaies met inhoud, zak zout (50 K.G.) militaire veld- muts, drie veilingkistjes, mantelriem, huissleu tel, kastsleutel, kano en zwart daimesportemon- naitje met inhoud. Een steedsche zaak aan het Velserduinplein. Ijzerhandel J. v. d. Kleij opent heden. Vervroegde buslichtingen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de lichting der bij brievenbussen te IJmuiden, IJmuiden-Oost, Velsen, Driehuis en Westerveld, welke aansluiting geeft op de nachtposttreinen, tijdelijk een half uur is vervroegd, zulks in ver band met den beperkten treinenloop. Ook aan het hoofdkantoor te IJmuiden ge schiedt de laatste lichting voor de nachtpost een half uur vroeger dan gewoonlijk. De laatste lichting aan het hulpkantoor Velsen vindt reeds om 19 uur plaats. Wanneer stempelen? De steiwpeluren voor de week van 18 tot en met 25 September zijn voor de verschillende organisaties als volgt vastgesteld: W erkloo zen ver e e n i gin g Algemeene Ned. Metaalbew. Bond Algemeene Ned. Bouwarb. Bond On georganiseerde n IJm. Transport. Fed. R.K. Bonden Kleine Bonden Chr. Bond van Fabr. en Transport Arb. Oud. Kath. Vakverbond IJmuider Federatie De nieuwe zaak varn de firma J. v. d. Kleij Velserduinplein hoek Verlengde Wijk aan Zeeërweg, wordt heden geopend en daarmee heeft IJmuiden-Oost een zaak gekregen, die in een groote stad zeer zeker op haar plaats zou zijn. Tegelijk miet de vergrootinig van de maga zijnruimte heeft de firma ook haar artikelen uitgebreid. Want er zijn nu niet alleen ijzer waren en gereedschappen verkrijgbaar, maar men kan er ook zijn keus doen wanneer men een haard, een kachel of het een of ander artikel voor keuken of huishouding noodig heeft. Voor de inrichting van den winkel, waarvan de ruimte door de groote étalages gedemon streerd wordt, verdient de architect de heer Leeuwenstein te Utrecht allen lof. Van de beschikbare ruimte is een zeer practisch ge bruik gemaakt. Zoowel de entrée als de ver dere verdeeling is ruim en hierdoor komt alles, wat er te koop is, duidelijk naar voren. Boven den winkel is een groot magazijn. En op het dak staat, als teeken des tijds een sirene van de luchtbescherming. 9.25— 9.45 9.00— 9.20 11.00—12.00 10.30—10.45 9.20—10.00 9.00— 9.15 11.10—11.40 11.45—12.00 10.20—11.05 BEKENDMAKING. De Burgemeester van Velsen brengt het volgende ter algemeene kennis: le. In verband met den ingetreden oor logstoestand is het zeer wel mogelijk, dat mijnen aanspoelen op het kustgedeelte voor of nabij deze gemeente. 2e. Een ieder, die een aangespoelde of drij vende mijn aantreft, is gehouden daarvan zoo spoedig mogelijk mededeelingen te doen aan: den naastbijzij nden Kustwachtpost, Bureau Positie te IJmuiden, overdag Staats- visschershavenbedrijf, telefoon 4041 te IJmui den. des nachts Fort IJmuiden, telefoon 4176 te IJmuiden, den Groepscommandant te Haar lem, telefoon K 500-20412, eventueel den naastbijzijnden militairen, of politiepost, met het verzoek het bericht door te geven aan een der hooger genoemden. 3e. Men mijde de omgeving van de mijn tot 1000 M. afstand. Aanraking is levensgevaarlijk en levert eveneens groot gevaar op voor de omgeving. Aanspoelende mijnen, welke nog niet tot rust zijn gekomen, zijn bijzonder gevaarlijk. 4e. Visschers, die in de territoriale wateren een drijvende mijn gewaar worden, stellen daarvan het naastbijzijnde bewakingsvaartuig op de hoogte, of trachten de aandacht van de Kustwacht er op te vestigen door het zwaaien met een Nederlandsche vlag aan een stok en aanwijzen van de plaats daarmede. Zondagsdienst der apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waar genomen door de IJmuider Apotheek, Konings plein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE De Gereformeerde Evangelisatie houdt heden avond 8 uur een openluchtsamenkomst op het Kennemerplein. Er zullen twee sprekers optre den en het zangkoor „Gera" verleent zijn mede werking. AANGEKOMEN. 14 September: Flora s.s. Archangel Italia m.s. Port Arthur Vulcanus s.s. Les Falaises. VERTROKKEN. 14 September: Advance s.s. Oslo Ariadne s.s. Aarhuus Agamemnon s.s. Kopenhagen DE HERCULES WORDT GESLOOPT. Naar wij vernemen is de stoomtrawler Hercules van de Vem, welke trawler onlangs uit de vaart werd genomen voor den sloop verkocht. De trawler is binnendoor naar de sloopwerf- ge bracht. Scheepsbouw voor buitenland. Het bij Gebrs. van Diepen te Waterhuizen voor rekening van Venezuela gebouwde m.s. Caribe zal eind volgende week op eigen kracht onder Nederlandsche vlag derwaarts vertrekken. Het schip, dat een shelterdeck van 550 ton d.w. heeft en uitgerust is met een 400 P.K. Deutz- Diesèlmotor werd in verband met eventueele ver sperring van de Eems bij de werf „Welgelegen" te Harlingen verdér afgebouwd. Gecharterd. Naar bericht wordt heeft de Nederlandsche regeering het motorschip Japara gecharterd om een lading graan te verschepen uit Noord Amerika. De afvaart op 22 dezer van Rotterdam naar Ned. Indië vervalt dus hetgeen wordt waar genomen door het s.s. Buitenzorg. De Japara zal 19 dezer van Rotterdam naar New York ver trekken. Groote diepgang. Het Noorsche tankmotorschip Italia passeer de gisteren van Port Arthur, komende met een lading petroleum en benzine, naar Amsterdam met een diepgang van 8,6 Meter. IJzerexport. Ht Noorsche. stoomschip Advance, dat in bal last van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf ax-riveerde om aldaar een lading ijzer in te nemen, heeft deze lading verkregen en de reis daarmede aanvaard naar Oslo. Binnengesleept. Naar gemeld wordt zijn de lichtschepen Noord en West Hinder in verband met den oorlogs- toestand binnengesleept. Van het vuurschip Wandelaar en Oostende zijn de lichtbakens en j radiobakens buiten bedrijf gesteld. Geen ontscheping passagiers. Volgens het afvaartplan zou het Duitsche pas sagiers- en vrachtmotorschip Caribia van de HAPAG onder noi-male omstandigheden giste ren xix de Buitenhaven alhier de voor de hoofd stad bestemde hoeveelheid stukgoederen als mede passagiei's ontschepen. De oorlogomstan digheden maakten dit onmogelijk zoodat het schip niet kwam en in de neutrale haven van Curapao is blijven liggen. Zeevaart op Indië ongewijzigd. Zoowel de Stoomvaart Mij. „Nederland" als de Ned. Stoomvaart Mij. „Oceaan" N.V., beide te Amsterdam zullen ondanks de moeilijkheden welke het uitoefenen van het bedrijf in deze om standigheden medebrengt met alle krachten er naar streven om het ondei-houden van de ver binding tiisschen Nederland en Nederlandsch- Indië zoo volledig en goed mogelijk tot uitvoe ring te brengen. De vloten zullen in haar geheel in emplooi worden gehouden en dit zal, zoo lang dat mogelijk zal zijn, het geval blijven. De zee vaart op Indië zal dus voor zoover mogelijk ongewijzigd blijven doorgaan, al zal men in ver band met verhoogde molestpremies de vaart door het Suezkanaal moeten opgeven en den goedkooperen weg om Kaap de Goede Hoop moe ten kiezen. K. P. M.-scliepen weer in de vaart! Maakten wij onlangs melding van verschil lende schepen der K. P. M.-vloot in Indië, welke buiten dienst gesteld zouden worden of bestemd voor den sloop, thans is het intersulaire vervoer in Indië als gevolg van den internationalen toestand sterk toegenomen. Men is derhalve be sloten om alle schepen van deze vloot, welke opgelegd waren of in reserve gehouden werden, weer in de vaart te brengen. Men heeft zulk een groot aanbod van stukgoederenlading, dat volle kracht gevaren moet worden. Niet meer te bergen. Zooals wij eerder gemeld hebben is het Duit sche stoomschip Vegesack bij Tananger op de Noorsche kust gestrand. Hierbij is de bodem van het schip zoo ernstig beschadigd, dat het hoogst waarschijnlijk niet xneer te bergen zal zijn, Ned. Scheepsbouwwerven blijven bouwen. Dezer dagen is met goed gevolg van de werf der N.V. Scheepswerf Foxhol, directie Muller en Broerken het kustmotorvaartuig Horst te water gelaten. Het schip wordt gebouwd voor rekening van kapitein Schothorst te Groningen, meet 550 ton en zal worden uitgerust met een 360 P.K. Bronsmotor. Direct na den stapelloop van dit schip werd een aanvang gemaakt met de kiellegging van een z.g. coaster van 650 ton voor Britsche reke ning, welke zal worden voorzien van een 480 P.K. Bronsmotor. Ertsaanvoer. Het op 11 dezer ter onderzoek door de Britsche Admiraliteit in de Downs voor anker gegaan zijnde Ned. s.s. Vulcanus van de K. N. S. M arriveerde gisteren met een lading erts van Les Falaises aan de Hoogovens alhier. Deze aanvoer per genoemd schip staat in verband met den ver scherpten toestand, waarin er bijna geen vreemde schepen met erts alhier aankomen; dit zou, naar wij vernemen zelfs voorloopig geheel uit blijven. Na lossing zal de Vulcanus naar Amster dam opvaren ter verdere lossing van de voor de hoofdstad bestemde hoeveelheid stukgoederen. TER SNURREVAADVISSOHERIJ. Naar wij vernemen zou de kotter Nellie van B. IJm. 23 heden naar zee gaan ter snurre- vaadvisscherij. SCHIP VAN Alcinous (Br.) Asphalion (Eng.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Baarn (Ned.) Birutu (Letl.) Bloemfontein (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bloemfontein (Ned.) Ceres (Ned.) Cunene (Port.) Colombia (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) - Dicto (Noor) Ethiopian (Eng) Grootekerk (Ned.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Güntker Russ (Du.) Helder (Ned.) Helena Margareta (Br.) Iris (Ned.) Juno (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) J.v.Oldenbarnevelt (Ned Laertes (Ned.) x) Luso (Port.) Meliskerk (Ned.) Michail Frunze (Rus) M.v.St.Aldegonde (Ned.) Madjoe (Ned.) Nykerb (Ned.) x) Orao (Joeg. Slav.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Perseus (Ned.) Peisander (Eng.) x) Pan (Noor) Poelau Tello (Ned.) Reggestroom (Ned.) Stureborg (Zw.) Singkep (Ned.) Stentoi (Eng.) x) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tabian (Ned.) x) Trajanus (Ned) Tajandoen (Ned.) x) Tahlnta (Ned.) x) Ulysses (Ned) Venus (Ned.) Westland (Ned.) Zulderkerb (Ned.) Zaanland (Ned x> Ned. Indië Macassar Chili West Afrika Chili Riga Zuid Afrika Midd. Zee Zuid Afx'ika Santos Buenos Aires West Indië Batavia La Plata West Afrika Japan •Japan Hernösand Chili Tunis Bordeaux Midd. Zee Batavia Zuid Afrika New York Batavia Buenos Aires Zuid Afrika Archangel Batavia Thyboron Zuid Afrika Buenos Aires Stamboul Chili Batavia Kopenhagen Batavia Onega Batavia West Afrika Pitea Ned. Indië Batavia Sfax Batavia Alexandrië (via Gent) Ned Indië Charleston Ned. Indië Ned. Indië Bourgas Alexandrië Buenos Aires Japan Buenos Aires Verm. Aankomst laatste bericht 2 Oct. 18 Sept. 16 Sept. 22 Sept. 23 Sept 21 Sept. 22 Sept 5 Oct 19 Sept. heden 8 Oct heden 13 Oct. heden 25 Sept 29 Sept 29 Aug. van Batavia. 20 Aug. vertrokken 26 Aug. van Arica. 9 Sept. te Takoradi. 29 Aug. van Valparaiso. 30 Aug. vertrokken. 4 Sept. te Beira. 7 Sept. van Genua. 4 Sept. te Beira. 22 Aug. vertrokken 24 Aug. van Montevideo. 11 Sept. Eng. Kanaal, in lading. 16 Aug. te Buenos Aires. 27 Aug. van Freetown. 11 Sept. van Aden. 7 Sept. te Shanghai 31 Aug. vertrokken. 30 Aug. te Balboa, in lading. 5 Sept. in de Downs geank. 31 Aug. van Bari. 11 Sept. te Lissabon. 3 Sept. te Dover. 10 Sept. vertrokken. 29 Aug. van Colombo. 2 Sept. vertrokken. 6 Sept. van Port Said. 27 Aug. vertrokken. 12 Sept. van Sabang. 11 Sept. te Nykjöbing. 3 Sept. van Kaapstad. 2 Sept. vertrokken. 31 Aug. van Jerakini. 31 Aug. te Callao. 3 Sept. vertrokken. 1 Sept. vertrokken. vertrekt 8 September. 30 Aug. vertrokken, in lading. 8 Sept. te Lissabon. 6 Sept. vertrokken. 5 Sept. van Padang. 29 Aug. van Port Soedan. 24 Aug. te Newcastle. Sept. te Suez. 30 Aug. van Tunis. 5 Sept. te Gibraltar. 6 Sept. te Bristol. 5 Sept. van Sabang. 12 Sept. van Sabang. 30 Aug. te Izmir. 7 Sept. van Famagusta. 3 Sept van Montevideo. 5 Aug. te Ramsgate. 30 Aug van Bahia heer en mevrouw BorstJongc^ Dinsdag 26 September a.s. is het vile jaar geleden, dat het echtpaar p. boislj - gerling in het huwelijk trad. In IJmuiden en IJmuiden-Oost is het» den bruidspaar algemeen bekend en eelt" want jarenlang heeft de heer Borst groentenzaak, die een uitstekende remit!? genoot. Beiden zijn afkomstig uit Petten, maa. s wonen al zoolang als zij getrouwd g)n? IJmuiden dat zij hebben zien groeien van pT gehucht tot wat het nu is. De heer Borst, die nu 74 jaar oud is v& liet als 20-jarige jongeman zijn geboonT plaats. Hij heeft gewerkt aan den bouw u het fort Pampus en toen dit nagenoeg «Jf! was. vertrok hij naar IJmuiden. waar bij den sluisbouw werkzaam is geweest Ti* hij 36 jaar was. werd hij ernstig ziek.'teiS" volge waarvan hij geen zwaar werk meer h- verrichten. Hij opende een groentenzaak t IJmuiden-Oost die hij later naar de Jwj van Heemskerkstraat verplaatste. Wij wenschen het echtpaar, dat nog een goedé gezondheid geniet, een mooien fee: en een blijden levensavond toe. Uitspraken van den Raad voor J. Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart Vrijdag uitspraak inzake een kkrM van den inspecteur-generaal voor scheepvaart tegen een schipper van den molor- logger „Gebroeders" KW 178, wegens hé laten van het nemen vaxi maatregelen, opdat een opgevischte mijn niet aan boord werd gede. monteerd en onderdeelen niet van boord werda verwijderd. De raad is van oordeel dat de feiten, inó* klacht vermeld, zijn bewezen, behoudens, dat niet is komen vast te staan, dat de op 12 Januari j.l. opgevischte mijn op 14 Januari daarop vol- gend nabij Petten over boord is gezet, Den raad schijnt het veeleer aannemelijk, dat de mijn eenige weken aan boord van den logger is ge. bleven en dat in dien tijd verschillende onder- deelen van de mijn zijn afgehaald. De raad ai; het onaannemelijk, dat de schipper hiervan niet op de hoogte is geweest. Het gevolg is geweest, dat de motordrijver bij het be wei-ken van een onderdeel van de mijn, kennelijk een ontstekingsapparaat, door de ont ploffing daarvan is gewond.' Reeds herhaaldelijk zijn dergelijke ongelukken voorgekomen. Dj schipper behoort in elk voorkomend geval alle maatregelen te nemen om te bevorderen, dat een opgevischte mijn door de bemanning met de uiterste voorzichtigheid wordt behandeld, Daar mede is aangeklaagde in het onderhavige geval in gebreke gebleven. Dë raad straft den schipper van den KW 118 daarom, door hem de bevoegdheid om als kapi tein op een schip, als bedoeld in art. 2 der Schepenwet, te varen, voor den tijd van veer tien dagen te ontnemen. Inzake de aanvaring van het kustvisschers. vaartuig „Broedertrouw" HD 40 met het kust- visschersvaartuig „De drie Gebroeders" IJM 310 in de Visschershaven te IJmuiden, op 25 April 1939 is de raad van ooi-deel, dat deze aanvaring hierdoor is veroox-zaakt, dat eenerzijds de motor van de „HD 40" weigerde achteruit te slaan, toen plotseling de vaart uit het schip moest wor den gehaald, terwijl anderzijds in den nauwen doorgang tusschen dok en loggers de „IJM 310" het vaarwater versperde, waardoor een aan varing van de „HD 40" zoowel met de „IJM 310" als met een dok onvermijdelijk werd. De uitspraak van den raad luidde derhalve dat de ooi-zaak van de aanvaring aan tekort» komingen van beide zijden is gelegen. VOETBAL WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 17 SEPTEMBER Eerste ronde Stads-Editie-beker. 1 Zeemeeuwen 3Zandvoort 3 10 C. J. HuniK. 2 WatxiooBeverwijk 2 '10u F. W. Kilk. 3 WHBloemendaal 2 10 u. D. Baas. 4 WB 2Brederode 10 u. R. Honijk. (terx-ein Brederode). 5 RCH 3—Damiaten 10 u. W. F. le Fèbre 6 Spaarnevogels 2DIO 2 10 u. J. Fortgens. 7 SpaarndamSpaarnestad 10 u. W. Voogd. 8 Stormvogels 3Kinheim 2 12 u. S. Tulen 9 THB 2—SV '34 10 u. J. Hafkenscheidt 10 VI. Vogels 2—Schoten 2 10 u. Chr. Klerk. 11 VOGN. Vennep 10 u. W. v. Loenen 12 HFC 3—Kemphaan 10 u. M. Seubrmg 13 DOADKT 10 u. M. Bloemink 14 EDO 3EHS 2 10 u. A. G. Peperkoorn. 15 HeemstedeHillinen 2 10 u. J. M. P. Giebels 16 KenauHalfweg 2 10 u. H. J. Boeree 17 Kennemers 3—VSV 3 10 u. C. J. Roodt 18 Haax*lem 3Rippex-da 2 10 u. J. Sondorp. 19 ETODSK 2 u. J. van der Wereld 20 DeCeO-Droste 10 u. J. Joosten Srhenen voorzien 'an een x) <ijn grooter ïan 60(10 Hoogovens V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART te ijmuiden aangekomen schepen Ned. s.s. Vulcanus Les Falaises KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. De competities gedurende de mobilisatie. Het bestuur van den K.N.K.B. heeft besWej zooveel mogelijk een normale competitie in stellen. Om de vereenigingen zooveel mogelijk tegemoet te komen bij dit pogen zal er dispen satie van de invallersbepalingen worden ver* leeind in alle gevallen waarin dit noodzakelijk is; zullen er aan het eind van het seizoen geen px-omotie- en degradatiewedstrijden worden ui geschreven; de wedstrijdroosters zoodanig wor den vastgesteld, dat er gelegenheid is. om spe lers uit een lager twaalftal voor een hooger v laten invallen. Met klem wordt er op aangedrongen, bet ui komen met volledige ploegen zooveel mogelijk1 willen bevorderen Getracht zal worden, competitie op Zondag 24 September te l3101 beginnen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2