RADIOTOESTEL Radio van de Centrale is en blijft het ideale ONE HOUR CLEANING SERVICE BURGERLIJKE STAND De Kennemer Oudheidkamer gesloten. Voorwerpen naar een veiliger bewaarplaats. Zooals wij reeds berichtten is een deel van de voorwerpen der Kennemer Oudheidkamer ter bescherming tegen de dreigende gevaren naar een veiliger bewaarplaats overgebracht. In ver band daarmede wordt de Oudheidkamer tot nadere aankondiging op de tot nu toe geldende algemeene bezoekuren niet meer voor het pu bliek opengesteld- Voor navorschingen en wetenschappelijk on derzoek blijft de gelegenheid evenwel bestaan. Daarvoor moet men zich tot het bestuur wen den. Schriftelijke verzoeken kunnen aan den gemeentebode worden afgegeven. Als er zieken zijn. in een uur (Adv. Ingez. Med.) LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: W. J. Bomimer, los arbeider, naair Warmen- huizen, Kranknoorn 8. D. Niemeyer, z. ber., naar Haarlem, Ver- gierdeweg 210. M. Burger, z. ber., naar Haarlem, Ver gierde weg 210. H. H. Verbunt, z. be., naar Heemstede, Sem. „Hageveld". A. P. Kaenmerer, controleur, naar den Haag, Palmstraat 126. C. J. Commandeur, kapper, naar Wognuim, Kerke buurt 134 G. A. W. Garaten, kapelaan, naar Vlaar- dingen, Hoogstraat 26. N. Baltus, tuinder, naar Velsen. Noorder- laan 37. Ph. Kil, z. ber., naar Woensdrecbt, Steen straat A 112. G. Passchier, dienstbode, naar Bloemendaal, Mr. Enschede weg 5. H. Boon, verpleegster, naar Den Haag, Zie kenhuis. J. Chr. Dronkers, z. ber., n. Zaandam, P. Pauwstraat 3. C. M. Borst, dienstbode, naar Amsterdam, Stuyvesantstraiat 53. R. Brinkman, verpleegster, naar Leeuwar den, Lijsterstraat 8. L. Justman Jacob, z. ber., naar Amsterdam, Prinsengracht 704 inw. Ingekomen: A. Visser, coupeuse, van Rozenburg, Popu lierenlaan 52. M. Visser, onderwijzeres, van Rozenburg, Populierenlaan 52. M. Thienpondit en gezin, fabrieksarbeider, van Velsen, Lindenlaan 12. P. C. Wijn, kapper, van Bergen, Creutaberg- laan 176. J. C. Kinijf, z. ber., van Delft, St. Odulf- straat 4. J. H. Vroonland, diienstbode, van Velsen, Adrichemstraat 42. M. H. Beekman, onderwijzeres, van Dor drecht, Sehoollaan. D. J. Colenibrander, dienstbode, van Dinx- per1- Vondellaan 30. J Coning, z. ber., van Den Helder, Wijker- mecrweg 123. C. de Graaf, broodbakker, van Limmen, Meeresteijnstraat 25. A. Vis, predikant, van Texel, Zeestraat 101 C. Dob, dienstbode, van Texel, Zeestraat 101 inw. J. M. van den Berg, ass. huish. van Amster dam, Reguliersstraat 1. P. Voorderhaak, kapper, van Heemstede, Mee resteijnstraat 1. M. Mühlen, smeltmeester, van Velsen, Gasthuisstraat 3. M. Koppes, z. ber., van Castricum, Arends- weg 194. H. N. C. Haks, verpleegster, van Castricum, Vondellaan 13. C. Genet, z. ber., van Castricum, Fransche Pad 7. Chr. Vermeulen, klinker, van Kampen, Groote Houtweg 235. S. Bouwman, verpleegster, van Utrecht, Breestraat 2. A. E. van Geelkerken, dienstbode, van Utrecht, Simon Rumpingstraat 32. A. E. Komman, huishoudster, van Rotter dam, De Zwaanstraat 14. H. Tjeerten, dienstbode, van Velsen, Baan- straat 61. M. Stam, dienstbode, van Haarlem, Zee straat 128. J. Koopman, slager, van Haarlem, Bree straat 110. G. Grapendaal, opperman, van Velsen, Tul penlaan 18. J. C. Bramlage, leerares, van Wij he, Ake- rendamlaan. H. Grapendaal. dienstbode, van Bloemen daal, Nieuwstraat 10. J. Versuijs, slager, van Alphen a.d. Rijn, Zeestraat 62. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. G. van Zutphen en N. Zwart, toek. adres IJmuiden: Prins Hendrik straat 53: J. van Kuilenburg en M. van Velt- buijsen, toek. adres: Velsen, Koningsweg 2b; L. P. Groenland en E. Appel; W. Winans en D. H. Bruijns, toek. adres: Hoflanderweg 41a; P. J. van Dorp en I. Markx. Getrouwd: A. M. J. Vermeulen en M. C. Backers; J. C. Versteeg en D. Klees; J. Droog en E. C. Beentjes; M. H. Beukman en W. v. d. Putten; J. J. P. Dibbets en L. P van Dijk. Bevallen: H. SnijdersCastricum. z.; C. M. J. NieuwlandMeesters, d.; J. M. Mostertman Jordens. z.; W. van LangenEenkhoorn, z.; C. D. de BreeVisser, z.; S. J. Duijkers, z.; H. M. WiesellAniba, z.; M. Mandiemaker Vermanen, d; A. M. v. d. Bos-^Schoo, d.; M. A. Duijn—Mooij, d.; M. BoontjesKomenJ. Laarkamp—Booker, d.; K. H. Stephan— Speethmann, d.; A. HooglandNaaktgeboren, d.; H. VergunstJansen, d.; E. Ketelaar- van der Meer, z. Overleden: T. J. Walles, 63 j., gehuwd met C. Panman, Relweg 51; H. Eemhuisen, 70 j., gehuwd met Dirk Amse, Gr. Houtweg 74. Zondagsdienst geneesheeren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt de dienst waar genomen door Dr. Th. J. J. Duterloo, Zeestraat 29. Telef. 3838. In de week van 1724 September is de Apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. De wekelijksche lijst. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te be komen omtrent onderstaande gevonden en ver loren voorwerpen: Gevonden: grijs vest, ladder en kalkstelling, notitieboekje, pakje waarin wit-lederên cein tuur, stuk van koperen lager, kwitantieboekje, bruine heerenportemonnaie, blauwe ceintuur, actetasch, kwartiermuts, gekleurd kussen, paar kinderschoentjes, pakje met schort en overall,1 blauwe overall, damesportemonnaie met inhoud langharig zwart hondje, bruine portemonnale, heerenrijwiel, blauwe jas, rose matras, blauw zijden portemonnaie, bruin-witte Spaniel, sleu tel, binnenkruk van een autoportier, heerenrij wiel, bindtouw, witte keeshond. Verloren: mantel, paar sandalen, blauwe man tel, belastingmerk. bos sleutels, Waterman vul pen, steunzool, bruin lederen boodschappentasch bankbiljet van f 10, 3 belastingmerken, een Mal- theser leeuwtje, 7 kanarievogels, paar dames schoenen, bruin zakmes, zijden kinderhoedje, lederen portemonnaie met inhoud, damesporte monnaie met inhoud, groen damesjasje, heeren rijwiel, contactsleutel, bruin lederen portemon naie inhoudend f 15, bankbiljet van f 20, paar- dedeken, zwart hondje, militaire steunkaart. no. 40, een pincertje, vierkante spaal, roode por temonnaie met inhoud. chemisch gereinigd en geperst! (Aclv. ingez. Mea./ Vrijwilligers voor den genees kundigen hulpdienst. Degenen, die in het bezit zijn van een diploma E. H. B. O. of een cursus in E. H. B. O. gevolgd hebben of willen volgen en vrij zijn van mili tairen dienst, worden dringend verzocht zich op te geven als vrijwilliger voor den geneeskun digen hulpdienst van de Luchtbeschermings dienst. De oproep geldt zoowel voor mannelijke als vrouwelijke personen. Aanmelding, mondeling of schriftelijk, kan geschieden aan het bureau van den Luchtbe schermingsdienst, Breestraat 112, tel. 3300. 5 Stations 5 0 cent per week (Adv. Ingez. Mei.) Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen; 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr.. 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen. 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keu len; pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned, pl.m. 11.05 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg. 6.50 Natio naal programma; pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. LijnV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma; 4.20 Londen R,eg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma; 8.10 Diversen; 8.35 Parijs; 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10,20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen; 3.20 Parijs; 3.35 Deutschlandsender of di versen; 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen; 4.20 Keulen; 6.20 Parijs; 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen; 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keu len. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver sen: 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Na tionaal p rogramma; 2.35 Londen Reg., 4.20 Keulen; 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma; 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 Londen Reg. KOOPT NU UW voor zij VERHOOGD of UIT VERKOCHT zijn bij het Electro Technisch Bureau „EDISON" Romerkerkweg 87 Beverwijk Tel. 3421 (Adv. ingez. Med.) De Luchtbescherming in vak drie. Instructies voor de bewoners. Zooals reeds vermeld werd, is een z.g. blok gevormd voor den luchtbeschermingsdienst op een in het K.S.A.-gebouw gehouden bijeen komst. Door het hoofd van den luchtbescher mingsdienst te Beverwijk zijn de volgende stra ten en straatdeelen aan dit blok toegewezen: Peperstraat, Hobbestraat, Koningstraat v.a. Be gijnenstraat. tot Peperstraat, Patersweg, Baan- straat v.a. Kloosterstraat tot Romerkerkweg, Korte Graafwijkstraat, Lange Graafwijkstraat, Jan Alsweg, Kerkstraat v.a. Peperstraat tot To renstraat, Torenstraat. De Baanstraat, van Jan Alsweg en Romer kerkweg af tot de Torenstraat zal lot een ander rayon behooren. Het gevormde comité zal allereerst trachten gegevens te verzamelen omtrent de aanwezig heid van kelders in dit blok en roept daartoe de medewerking van de bewoners in. Gaarne zal het comité ook vernemen, wie van de blokbe- woners een diploma E.H.B.O. heeft. Op Maandag 18 dezer zal met het onderzoek worden begonnen. Daar het een zaak geldt van bescherming van leven en eigendom van alle blokbewoners, vertrouwt het comité, dat ieder de grootst mogelijke medewerking zal verlee- nen. Op Donderdag 21 September zal .n het ge bouw der K.S.A. een instructie-vergadering worden gehouden, de eerste van een kleine reeks, waarbij een instructeur van den luchtbe schermingsdienst de eerst noodige inlichtingen zal verschaffen. Uit ieder gezin wordt een af gevaardigde verwacht, die het gehoorde in het gezin kan bekend maken. Het comité is als volgt samengesteld: E. v. Roekhuizen, voorzitter, Peperstraat 41, Tel. 3672. Joh. A. Tromp, secretaris, Peperstraat 26, Tel. no. 3609. H. Broekkamp, penningmeester, Peperstraat 25, Tel. 3229. G. A. Rollenberg, Jan Alsweg 3. W. Akse, Koningstraat 155, Tel. 3614. Het hoofd van de luchtbescherming voegt hier aan toe: In de verwachting, dat het comité zijn werkzaamheden gaat verrichten als onderdeel van en in nauwe samenwerking met de afd. Be verwijk van de Ned. Vef. voor Luchtbescher ming, met strikte inachtneming van de dooi den luchtbeschermingsdienst te geven richtlij nen, wordt het oprichten en werken van blok- comités met sympathie begroet en kunnen de comités rekenen op de medewerking van den luchtbeschermingsdienst. Gezien de groote medewerking van de bur gerij in de laatste weken is het nauwelijks noo- dig een beroep te doen op de burgerij om aan het comité alle mogelijke medewerking te ver- leenen. Moohten er echter onverhoopt toch nog zijn, die ook thans nog niet begrijpen, dat zij een taak te vervullen hebben in het belang van zich zelf, van hun gezin en in het algemeen belang, dan wordt bij deze nogmaals een beroep ge daan op hun goeden burgerzin. Alle inwoners uit blok 1 van vak III „achter en met het comité", dat zij het parool Het is een waarborg voor een goede bescherming in tijden van nood en luohtgevaar. (Adv. Ingez. Med.] Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveillng. Spinazie per kl. kist 2640 Spinazie per gr. kist 6070 Postelein per kl. kist 3035 Sla per 100 krop 50230 Andijvie per 100 krop 50160 Wortelen per bos 58 Rabarber per bos 22Vs Selderij per bos 1iy2 Pieterselie per bos 1P/s Aardappelen (klei) 240280 Aardappelen (duinzand) 350 Tomaten per K.G. 47 Prei per K.G. 34Vs Uien per K.G. 3—3V2 Pronkboonen per K.G. 33,60 Waspeen per K.G. 2 y24>/s Bloemkool I per stuk 1017 Bloemkool II per stuk 46 Komkommers I per stuk 35 y2 Komkommers II per stuk P/s2 y2 Meloenen per stuk 714 Knollen per stuk 37 Snijboonen per K.G. 720 Dubb. boonen per K.G. 818 Spercieboonen z. dr. per K.G. 1114 Trosboonen per K.G. 1219 Capucijners, witte per K.G. 1620 Groene kool 180250 Aardbeien per doosje 2025 Bramen per slof 4550 Appelen per K.G. 412 Peren per K.G. 410 Druiven per K.G. 1824 Chineesche kool per K.G. 35 Pruimen per K.G. 816 Augurken per K.G. 412 Wanneer stempelen? Stempeluren voor de georganiseerde werkloozen. De stempeltijden voor de werkloozen, leden van de organisaties aangesloten bij de vak centrales, in het tijdvak van 18 September t/m. 23 September 1939 zijn als volgt vastgesteld. Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 9.009.30 uur; overige dagen 9.3010.00 uur en 3.003.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat: Maandag 9.009.15 uur; overige dagen 9.4510.00 uur en 2.453.00 uur. Christelijke Besturenbond: Maandag 9.009.15 uur; overige dagen 10.1510.30 uur en 2.30 2.45 uur. R.K. Volksbond (Beverwijk): Maandag 9.00 9.30 uur; overige dagen 10.1510.45 uur. en 3.00 -3.15 uur. R.K. Volksbond (Wijk aan Zee): Maandag 9.009.15 uur; overige dagen 10.3010.45 urn en 2.45—3.00 uur. BRIGADE-COMMANDANT OVERGEPLAATST Opperwachtmeester J. Boonstra, brigade commandant van de Kon. Marechaussee alhier, heeft onze gemeente verlaten en is thans werk zaam op het Bureau van den Vreemdelingen dienst in Den Haag. CHRISTELIJKE METAALBEWERKERSBOND De plaatselijke afdeeling van den Chr. Metaai- bewerkersbond houdt Donderdag a.s. in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering. Vakonderwijs voor de jonge tuinders. Cursus van de tuinbouw-organisaties. Men verzoekt ons opneming van het vol gende De drie plaatselijke tuinbouw organisaties, te weten de L. T. B., de Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Neutrale Tuindersbond stellen zich voor wederom een Algemeenèn Tuinbouwcursus te doen houden. De organisaties zijn er van overtuigd, dat de animo voor dit onderwijs, dat practisch en goedkoop is en, zooals de ervaring heeft geleerd interessant en aangenaam is, groot zal zijn. De benarde oorlogstoestand, waarmee iedere bloemist, kweeker of tuinder rekening zal moeten houden, werpt problemen op, die op een avondcursus rustig onder het oog gezien en zoo mogelijk opgelost kunnen worden. Als leerkrachten zullen door de organi saties aan den minister worden voorgedra gen G. Vernooy en C. Broeze, die ook den vorigen cursus zoo succesvol hebben geleid. Deze Algemeene Tuinbouwwintercursus duurt twee winterhalfjaren, waarbij weke lijks tweemaal les gegeven wordt, nl. Maan dags en Woensdags van 7—10 uur, terwijl op de daarvoor meest geschikte tijden nog eenige excursies zullen worden gehouden. De deelnemers aan den avondcursus, welke gehouden zal worden in het gebouw der R.K. Ulo-school Keesdelfweg, moeten minstens 15 jaar oud zijn, maar de ervaring leert, dat het nuttig effect grooter is bij cursisten, die eenige jaren ouder zijn en wat meer practische ervaring hebben opgedaan. Bij de ruime deelname, die verwacht wordt en gezien het betrekkelijk gering aantal per sonen (15 tot 20), dat voor een cursus wen- schelijk geacht wordt, behouden de organi saties zich het recht voor, om de jongeren te laten wachten, zoo noodig kan dan het vol gend jaar een nieuwe 2-jarige cursus geopend worden. Het onderwijs omvat de volgende theoreti sche vakken: Natuurkunde, Scheikunde, Plant- en Dierkunde, Kennis van den grond, Bemestingsleer, waaruit alleen datgene be handeld zal worden, wat voor den tuinder van direct belang is en vervolgens de practische vakken: Groenteteelt, Fruitteelt, Bollen teelt en Bloementeelt. Ook bij deze vakken wordt allereerst de aandacht gevestigd op de cultures, die hier ter plaatse worden uitge oefend maar daarnaast ook op zulke cultures die hoewel hier weinig of niet bekend, toch voor deze streek van belang kunnen worden. Naast bovengenoemden cursus wenschen de organisaties over te gaan tot de oprichting van een nieuw soort cursus nl. Bedrijfscon- tróle (boekhouden)Dit is een cursus voor vol wassenen, die 8 weken van één les per week duurt en alleen toegankelijk is voor leden, die 21 jaar of ouder zijn, alsmede voor diegenen beneden de 21 jaar, die in het bezit zijn van een diploma van een Alg. Land- en Tuinbouw cursus Hoewel dit iets nieuws is, meenen de orga nisaties hieraan niet veel behoeven t.oe te voegen. Bedrijfscontröle immers is niet al- leer. van belang voor belasting- en steun- aangelegenheden, maar vooral ook om te ko men tot inzicht en vooruitgang in het be drijf. Noch bij overheden, noch bij parti culieren is een onderneming of bedrijf denk baar zonder bedrijscontrole, d.w.z. zonder een meer ingewikkelde of meer eenvoudige boekhouding. Hoe zou dan een land- of tuin bouw bedrijf ongestraft van den eenen dag in den anderen kunnen leven, zonder althans op eenvoudige wijze aanteekening te houden van de financieele aangelegenheden? Moeilijkheden behoeft men niet te vreezen, de leerstof zal op eenvoudige en overzichte lijke wijze in een korten cursus worden uit eengezet door den heer G. Vernooy, die gaarne zijn hulp zal verleenen aan eiken cursist om een voor zijn bedrijf geschikte boekhouding op te zetten. De kosten der beide cursussen bedragen f 2,50, te storten op de eerste les. In geval van on- en minvermogen kan vrijstelling worden breestraat tel. 3 673 (Adv. ingez. med.) verleend. Aangifte voor een dezer cursussen of voor beide kan van af Zaterdag 16 September tot en met Zondag 24 September gedaan worden aan de volgende in alphabe- tische volgorde gerangschikte adressen, on der opgave van: naam, geboortedatum en adres: A. Aardenburg, Marktweg 11, voorzitter L.T.B., C. Broeze, Bankelaan 11 Tuinbouwvakonder- we ijzer; J. Bruins, Alkmaarschestraatweg 163, voor zitter Ned. Tuinbouwbond; N. Passchier, Groote Houtweg 150, Voor zitter Chr. Boeren- en Tuindersbond; G. Vernooy, Stumphiusstraat 41, Land en Tuinboubond onderwijzer, en bij den heer R. Poelman, secretaris van den L.T.B. Zee- en Tuinbouwonderwijzer, en bij den heer wijzer Ernstige crisis in het bloembollenvak. De veiling werd gestaakt. De jongste bloembollenveiling van de Bloem bollenveiling Beverwijk N.V. heeft wel een merkwaardig verloop gehad. De aanvoer telde 1170 nummers en was dus zeer behoorlijk. Toen de wijzer op de veilingklok echter ging draaien kwam al spoedig tot uiting, dat het vak als volg van de internationale omstandigheden en het stopzetten van den uitvoer totaal „dood" Er werd vrijwel geen bloembol verkocht, alles draaide door en moest worden opgehouden. Dit nam zoo'n omvang aan, dat het zelfs de veiling directie, die in de laatste jaren op dit gebied toch wel wat gewend is, te machtig werd. Zij besloot de veiling onder deze omstandigheden maar te staken. Zoover was het nog nooit gekomen en het illustreert wel zeer duidelijk de buitengewoon ongunstige situatie, waarin de bloembollencul tuur en -handel thans verkeefen. EEN PROPAGANDA-AVOND VAN DE V. A. R. A. Op Donderdag 19 October houdt de plaat selijke afdeeling van de V.A.R.A. een propa- ganda-avond in het Luxor Theater. Optreden zal dan het gezelschap van den V.A.R.A-mede- werker Teun Klomp. Majoor J. A. Kentson niet pensioen. Majoor J. A. Kentson. brigade-co»»,.. van de Rijksveldwacht alhier heeft rnet van 1 September j.l. den dienst met verlaten. In de vacature is nog niet t Brigadier v. d. Tang, van Noorddorp js 0°°^- de leiding van de brigade belast. ans De heer Kentson was langer dan een k eeuw bij de Rijksveldwacht. Van deze n twintig-jarige periode bracht bij het g gedeelte in Beverwijk door. ei"ootjtt Het aantal werkzoekenden gestegen. Bij den gemeentelijken dienst der wertl heidsverzekering en arbeidsbemiddeling si i15' aan het einde dezer week in totaal 565 we V kenden, waarvan 74 in werkverschaffing-' schreven tegen 497 waarvan 75 in Werkversrtf** fing aan het einde der vorige week. In Beverwijk was het aantal ingeschre 516 (457), waarvan 58 (55) in werkverlS fing en in Heemskerk 49 (40), waarvan 16 in werkverschaffing. P) Persoonlijk contact met de Luchtbescherming. Besprekingen met de bewonen, De vakken I, II en III zijn voor de Wi*. scherm ing thans onderverdeeld in 13 blokk-*" In elk blok zal met de bewoners een bespre! f" worden gehouden. De bespreking met de bew ners uit blok 1 van vak III heeft Dinsdaeavï j.l. reeds plaats gehad en met goede resultaten Met de bewoners uit blok 1 van vak I zai Maandagavond te 8.30 uur in het Kennem« Hotel vergaderd worden, terwijl voor a,s. Din- dagavond te 8.30 uur de bewoners uit blok 1 van vak II tot een bespreking verwacht wn den in het Vereenigingsgebouw der Ned. Hero Gem. in de Populierenlaan. Alle bewoners ontvangen een persoonlijke on. roeping. p" Moderne winkelpanden geopend. Op den hoek van de Zeestraat en de Ko. ningstraat zijn twee fraaie winkelpanden ver! rezen, waarmede een einde is gekomen aan den onaanzienlijken aanblik waaraan de Beverwll. kers al zooveel jaren gewoon waren geraakt Hier mag inderdaad van een groote verbetering en van een verfraaiing van het straatbeeld won den gesproken. In een dezer panden is vanaf heden de bekende kapsalon Eekhuis-Modder, man, die in de Nieuwstraat gevestigd was on dergebracht. Dat beteekent voor deze zaak een groote verbetering en wij zijn er van overtuigd dat de klanten zich in deze nieuwe omgeving spoedig op hun gemak zullen gevoelen. Ook de luxe bakkerij van den heer Piet van den Berg heeft op dit punt een belangrijke uit- breiding ondergaan. Het bakkerijbedrijf werd geheel naar de moderne eischen ingericht, ter- wijl ook de winkel een niet geringe uitbreiding onderging. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en is een woord van gelukwensch aan het adres van den ondernemenden heer P. v. i Berg zeker waard. EEN OPERETTE-VOORSTELLING IN UITZICHT. Het A Capella Koor, dirigent de heer Leo Pielage beeft beslaten een operatie m studie te nemen. De opvoering daarvan zou in den loop van het volgende jaar geschieden. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruida Maria Afra, d. vanP. C. Borst en C. M. Rozing, Bakkumerstraat 32; Dorothea Wilhelmina, d. van L. J. Stuif bergen en A, D. Scholten, Dorpsstraat 34, Jacobus Johannes Gerardus Maria z. van B. C. A. Louwe en B. J. Swarz, Geelvinckstraat 37. Ondertrouwd: Johannes Joseph Tromp en Anna Scheerman, beiden te Castricum; Pe trus Beentjes wonende te Beverwijk en Mar- garetha Oskam wonende te Castricum. HAARLEM, 15 September. Bevallen 13 September: J. Ch. M. Röring- Kmijs, d.; 14 September: J. van der Velde— Kuilder, z.; A. J. BeukmanBriene, z.; W. L Troost—Bijster, z.; J. L. van Epen—de Waal, d. Overleden 13 September: J. van Marion- van den Bos, 77 j., Schneevoogtstraat; G. Hille, 72 j., Harmenjansweg; 14 September: L. Kok kelkoren, 81 j., Kamperiaan. Getrouwd 14 September: H. van Busscho ten en M. N. Douma. u kunt erop WACHTEN (Adv. Ingez. Med,) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, 15 van New York te «ot terdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Vulcanus, 15 van Les Falaises te Velsen. Venus, Constantza n. Amsterdam 14 v. Izmir. Titus, 15 v. Amsterdam naar Valencia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, (thuisreis) 12 v. Las Palmas. Westland, (thuisreis) 13 v. Bahia. Salland, (thuisreis) 14 v. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten, (thuisreis) 14 van Padang. Kota Agoeng, (thuisreis) 14 te Suez. Kota Pinang, Hamptn, Rds. n. Macassar p. Kaap de Goede Hoop. Soekaboemi, (uitr.) 15 van Vlissingen. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN Alchiba, 15 van Rotterdam n. B. Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta (thuisr.) 12 van Sabang. Poelau Tello, 13 van Amsterdam te Batavia. Christiaan Huygens, 14 van Amsterdam w Batavia,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6