3tet doip Velsen in de toekomst Joh. de Waard's Visscherij-Snutjes. De directeur van O. W. en zijn staf vonden een goede oplossing van het moeilijke vraagstuk Fraai plantsoen met vijvers langs Velserbeeh. Als een stedebouwkundige een uitbreidingsplan gaat ontwerpen zal hij een kaart van het ge bied vóór zich nemen en hij zal met zijn pot lood daarop schetsmatig de straten en pleinen, plantsoenen, vijvers, speelterreinen enz. gaan projecteeren. Zijn fantasie moet hem daarbij be hulpzaam zijn, hij zal rekening houden met den bestaanden toestand, met de grondverkaveling en bij de honderd en één bijzonderheden, die hij bij zijn werk ontmoet, zal hij de resultante moeten zoeken van fantasie en practische nood zakelijkheden, die door den economischën kant op den voorgrond worden gedrongen. Zoo maakt de bouwer van niets iets. Na hem komt de architect wij slaan den administra- tief-rechtelijken weg, die doorgaans heel lang is maar over, na den architect komen de aan nemers met hun metselaars, timmerlieden enz. en zoo verrijst een huis, een straat, een stads deel, een stad, waar de forens, de rentenier, de arbeider voor zich en zijn gezin een woning kan vinden. Zoo gaat het wanneer er van niets iets ge maakt moet worden. Moeilijker wordt het, wan neer er van iets wat anders, wat beters, ruimers gemaakt moet worden, wanneer rondom een oude buurtschap een nieuwe wijk moet verrij zen of wanneer deze oude buurtschap moet wox*- den opgenomen in een plan, dat op zichzelf en in zijn geheel een passende en juiste bebouwing moet vormen, waarin het nieuwe moet aanslui ten aan het oude en het oude deels weggewerkt, deels naar voren gebracht moet worden. Om zooiets tot stand te brengen is nog meer fantasie noodig, want bij zulk een plan zijn niet honderd en één, maar duizend en één mogelijk heden, die alle bekeken en gewaardeerd moeten worden. Een dergelijk geval komt dikwijls voor. De bouwers van het nieuwe Velsen ontmoeten ze haast dagelijks iii vele deelen van de gemeente, in IJmuiden, waar huizen en straten werden ge bouwd zonder dat men rekening hield met de ontwikkelingsmogelijkheden, die voor dit deel waren weggelegd, in Santpoort, waar landelijke gebieden met oude boerderijen in de uitbreiding werden opgenomen. En niet het minst in het oude dorpje Velsen, dat vele, vele jaren als verge ten bleef liggen te midden van gebieden die zich snel ontwikkelden, in gebieden, waar in korten tijd een huis, een straat, een straat een stadsdeel werd. Velsen trok zich van al die drukte niets aan; het bleef het dorpje met als centrum het oude kerkje en het gemeentehuis, beide weliswaar op een steenworp van den grooten weg gelegen, maar desondanks „rustig in het gewoel der baren". Maar het is nu uit met de rust, want het ver keer kwam zijn deel opeischen. Dit verkeer maakte het noodig, dat een nieuwe uitweg moest worden gevonden van den Stationsweg naar de Meervlietstraat bij Meervliet, omdat de Stationsweg door de op handen zijnde verbree ding van het Noordzeekanaal tusschen pontveer en spoorbrug zijn uitweg naar het plein bij de pont zal moeten missen. Zoo komen we langzamerhand waar we zijn moeten en dat is weer op de weide langs den Driehuizerkerkweg, waarover- we eenigen tijd geleden al eens iets geschreven hebben in ver band met het door den raad voor dit deel van Velsen vastgestelde uitbreidingsplan. Een vijver en een rustiek bruggetje Men heeft al heel wat gegraven in deze van ouds zoo groene, frissche weide. Het pompsta tion van de rioleering vergde het graven van een zeer diepen bouwput. Dit werk is af, maar men is opnieuw begonnen. Wie nu langs den Driehui zerkerkweg loopt, zal tot zijn verwondering zien, dat daar een aardige vijver in wording is. Ir. Verhoef, directeur van Openbare Werken, de auctor intellectualis van uitbreidingsplan C niet zijn eerste en ongetwijfeld ook niet zijn laatste plan heeft ons verteld wat daar in de schaduw van de mooiste beuken, iepen en lin den van onze gemeente gaande is. Wat we daar doen, aldus de heer Verhoef, is heel eenvoudig. In plan C was reeds een weg van den Stationsweg naar de Meervlietstraat opgenomen. We zijn nu bezig, dezen weg aan te leggen; voor dezen weg moet het land minstens 1.50 M. opgehoogd worden en daarvoor hebben we zand noodig. We konden dit nergens dichter vandaan halen dan uit het weiland zelf. Van cut zand maken we dus het lichaam van den nieuwen weg en waar het gezeten heeft komt een mooie vijver. De bovenste laag goede grond bruiken we voor de taluds van den vijver. In verband hiermede hebbqg we iets ontworpen voor verfraaiing en zoodoende maken we daar in den hoek van het weiland een aardig plant soen, dat feitelijk een uitbreiding van Velserbeek is, daarvan slechts gescheiden door den Driehui zerkerkweg. Door dit plantsoen is een weg ge projecteerd van den Driehuizerkerkweg naar den nieuwen weg; in dezen verbindingsweg komt een rustiek bruggetje over den vijver. Het pro ject is verder zoodanig gemaakt,- dat-het nieuwe 'pompstation op den achtergrond als 't ware uit den vijver oprijst. De vijver wordt gevoed door de beek, die uit Velserbeek komt en door den vijver wordt geleid en verder zorgt het grond water er wel voor, dat de vijver niet een droge vijver wordt. Er hoeft dus niet gepompt te worden. Het dorp krijgt een nieuw front. Met den nieuwen hoofdweg de ontworpen be bouwing van het deel van de weide, dat aan dé Meervlietstraat grenst en de verdere plannen, verband houdende met de toekomstige „front verandering" van het raadhuis krijgt het dorp Velsen- dus een. nieuw front, dat gekeerd is naar het nieuwe plantsoen en Velserbeek. Met de toe komstige bebouwing van de weide (waarvan wij onlangs een eenvoudig schetskaartje in ons blad opnamen) is met dezen nieuwen frontbouw re kening gehouden, want de voorzijde dezer be bouwing is naar den nieuwen weg gekeerd. Wij zijn er van overtuigd, dat onze stadsbouw meester en zijn staf dit moeilijke vraagstuk op de beste wijze hebben opgelost, welke oplossing dus van het dorp Velsen, komende uit het Zui den het volgende beeld te zien geeft: Van de Meervlietstraat gaan we in gedachten over den breeden weg naar den Stationsweg. Reeds van verre hebben we het torentje van de oude kerk boven de lage huisjes van den Drie huizerkerkweg tusschen de Hervormde pastorie en de Meervlietstraat zien verrijzen. Want de bebouwing is zoodanig geprojecteerd, dat een vrij ruim uitzicht op den toren mogelijk blijft. Op den nieuwen weg gekomen zien we rechts van ons, een eind achterwaarts het nieuwe blok op de oude weide. Links, even achter Meervliet, zien we eerst den toegangsweg naar het pomp station en even verder den nieuwen rijweg naar den Driehuizerkerkweg, dien we door het jonge groen van den nieuwen uitbouw van Velserbeek over het bruggetje van den vijver kunnen be reiken. Als we op het bruggetje staan en den blik naar Meervliet werpen zien we het pompsta tion, dat zich spiegelt in den rustigen vijver met de tamelijk steile groene boorden. 'Maar we houden den hoofdweg en vinden dan het vrije uitzicht op de oude Engelmunduskerk belemmerd door de pastorie, welk gebouw het plan min of meer storend beinvloedt. Verder leidt de weg langs den zoom van Velserbeek aan onze linker hand en rechts als we onze wandeling nog een flink aantal jaartjes uitstellen de nieuwe uitbreiding van het gemeentehuis, dat nu niet meer met den achtergevel, maar met den voor gevel naar ons gekeerd staat. Zoo bereiken we langs het nieuwe front den Stationsweg. Aan de hand van het hierboven geplaatste schetskaartje krijgen onze lezers een duidelijk beeld hoe Velsen er in de toekomst uit zal zien. S. B. Wijziging rooilijn Zeeweg. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat door Gedeputeerde Staten dezer provincie aan een commissie uit hun midden is opgedragen een plaatselijk onderzoek in te stellen in ver band met het besluit van den Raad dezer ge meente d.d. 17 Januari 1939, no. 5, tot vaststel ling van een verordening tot wijziging en vast- stelling-opnieuw van de voorgevelrooilijn voor een gedeelte van den Zeeweg te IJmuiden, dat bedoelde commissie te dien einde op Maandag, 2 Octobr a.s. des voormiddags omstreeks 11.30 uur, een onderzoek ter plaatse zal instellen en dat na afloop daarvan eene openbare zitting zal worden gehouden op het Raadhuis dezer ge meente. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zèeërweg, Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week» Op 4 ton tekort is voor Staats- visschersliavenbedrijf gerekend. Aan de memorie van toelichting tot de be grooting van het StaatsvLssehershavenbedrijf te IJmuiden voor 1940 ontleenen wij: Hoewel met voldoening, mocht worden ge constateerd, dat de omzet op den rijksafslag van het staatsvosschershavenbedrijf tenge volge van den grooteren aanvoer van haring in de eerste maanden van .1939 eenige toene ming deed zien, vergeleken bij het vorige jaar, werd nochtans in deze omstandigheden geen voldoende vrijheid gevonden om op een blij vende verbetering van de uitkomsten te reke nen. De nog steeds bestaande belemmeringen van handelspoli!ieken aard en de internatio nale verhoudingen zijn veeleer redenen om ooik bij de raming van de voor 1940 te ver wachten resultaten voorzichtigheid te be trachten. De opbrengst van de retributie van de ver kochte visch bedroeg in 1937 ruim f 150.000, neerkomende op een omzet van ongeveer IVz millioen gulden, dé raming van dien omzet beliep voor dat jaar 6Vz millioen gulden. In verband met deze betere uitkomsten werd de omzet voor 1938 op 7'/2 millioen geraamd; de opbrengst van de retributie bleek over dat jaar ruim f 149.000 te bedragen. Voor 1939 werd bij de raming van den omzet eveneens een bedrag van f 7.500.000 aangehouden. In overeenstemming met hetgeen hierboven wordt medegedeeld, kómt het dén minister van Waterstaat, voor, dat de raming van den omzet voor 1940 niet fioóger mag worden ge steld. Het nadeelig saldo van het bedrijf kan voor 1940 op f 394.340 worden geraamd. In den loop van het begrootingsjaar zal in de haringhaven baggerwerk verricht moeten worden, waarvoor een bedrag van f 60.00.0 noodig wordt geacht, Het verschil van lasten en baten ten bedrage van f 394.340 vormt het tekort op de exploi tatie, dat in den -vorm van een uitkeering door het rijk aan het bedrijf op de Water- staatsbegrooting wófdt aangevraagd. Dit te kort is f 62.530 hooger dan het vor 1939 geraamde. Op de kapitaalrekening voor 1939 werd als eerste post voor de voorziening in nieuwe dokgelegenheid een bedrag van f 135.000 uit getrokken. Thans wordt als laatste deel voor dit doel f 200.000 aangevraagd. Hiermede zal het werk voltooid "kunnen worden. Ten aan zien van dit werk kan. worden medegedeeld, dat de plannen -voor het maken van een drie tal hellingen te; IJmuiden, ter verbetering van de bestaande dokgelegenheid, inmiddels zijn goedgekeurd en met het werk is begon nen. Daar ook het departement van defensie bij deze voorziening belangen heeft, heeft de betrokken minister zich bereid verklaard een deel van de kosten, tot een bedrag van f 50.000 ten laste Van de begrooting van zijn departement te brengen. Ten behoeve van de voltooiing der verbete ring van vischhal B, voor welk werk op de begrooting van 1939 een eerste post van f 7ö.000° werd toegestaan, wordt thans f 150.000 aangevraagd. Tenslotte wordt voor de verbetering van de gevels van vischhal C een post van f 30.000 uitgetrokken. Deze verbetering betreft het nemen van maatregelen, dienende tot be scherming van het gewapend beton skelet, dat door de schadelijke invloeden van de zee :ter;k heeft,geleden, WAMféfeR; STE3VIPÉEEN? J De stempelaren voor de "week van 25 tot en met 30 September zijn voor de verschillende organisaties als volgt vastgesteld: 11.30—12.00 11.00—11.20 10.35—10.55 9.00—10. 10.10—10.25 H.00—11.40 11.45—12.00 Zulke jongens I zoudensteedsBleyle moeten dragen, want I Bleyle-kteeding is I I 6terk, gezond, mooi I I van model. Komt U I I tocheensspoedigmet I I Uw zoon bij ons om I hem te laten passen. I 100 °/o zuiver wollen katngaren I Alleen verkoop 0 HEERENMODES 0 Hoeden- en 0 Pettenmagazijnen IJMUIDEN - KANAALSTRAAT46-48 (Adv. Ingez. Medj Werkloozenvereenigmg Alg. Ned. Metaalbew. Bond Alg. Ned. Bouwarb. Bond Ongeorganiseerden IJm. Transport Fed R.K. Bonden Kleine Bonden Chr. Bond v. Fabr. en Transpoirtarb, Oud-Kath. Vakverbond IJmuider Federatie 9.20—9.50 9.0Ü—9.15 9.55—10.40 Vergadering Oxfordgroep. „Geestelijke en moreele herbewapening". Gisteravond heeft in „Het Wapen van Velsen" een vergadering van de Oxfordgroep plaats ge had. Deze vergadering Was een vervolg op de twee vergaderingen, gehouden in Velserbeek. Di avond werd geopend met een inleidend woord door den heer T. Doevendans. Hierna trad als spreker op Ds. Sasse uit Amsterdam die sprak over „Juist nu geestelijke en moreele herbewa pening". „Wat moeten wij nu in dezen tijd met moreele en geestelijke herbewapening?" vroeg spr. Wat wil men hu kr dezen tijd en hoe moet onze houding in dezen tijd zijn? God wil geen oorlog. De wereld is gemaakt naar een vast omlijnd plan. De oorzaak van de ellende ligt bij den mensch. Daarom acht spre ker de vraag die door velen gesteld wordt: „Waarom laat God den oorlog ontstaan?" niet op zijn plaats De oorzaak der ellende ligt bij den mensch. Met voorbeelden maakt spreker dit duidelijk. De fout van den mensch is zelfzucht. Trots herhaalde waarschuwingen gaat de menschheid hierin voort. Op onverantwoorde lijkheid heeft men steeds geleefd en de gevolgen worden er nu van ondervonden. Geestelijke en moreele herbewapening zegt: dit alles behoeft niet te gebeuren. Gods wil is: behoud. God wil vrede. Wij leven, zoo vervolgde spreker, in een tijd, waarin God ons een kans geeft vrede te zoeken. Eens komt aan dit alles een einde. Of deze oor log de laatste is, durfde spreker niet te beweren, maar wij leven in een tusschentijd. Hoe benutten wij onzen tijd, vroeg spreker. Zijn rede vervol gend, gebruikt spreker het voorbeeld van het zuurdeeg dat alles doortrekt. Dit is voor spreker de kern van de geestelijke en moreele herbe wapening, die alles moet doortrekken. Zoo als het zuurdeeg alles doortrekt en in werking brengt, zoo gaat het, in het menschelijk leven, dat doortrekken is met de icracht, die Jezus ver gelijkt met het zuurdeeg. Vervolgens bracht spre ker onder de aandacht de drukte en de propa ganda die gemaakt wordt door geestelijke en moreele herbewapening. Waartoe dit dient werd door spreker uitvoerig belicht. Alle kerken en godsdiensten zonder geestelijke en moreele her bewapening, noemde spreker huichelarij. Allen hebben dat noodig. Het is de ruggegraat van iederen godsdienst. Tegenover het zuurdeeg als voorbeeld van het Koninkrijk Gods, stelde spreker, het voorbeeld van het zuurdeeg der Farizeeërs. Dit, noemde Jezus, geveinsdheid en huichelarij. Dit wordt maar al te veel gevonden. Het zuurdeeg als Jezus bedoelde met het Ko ninkrijk Gods, is geestelijke en moreele herbe wapening. Dit begint met levens- en karakter fouten aan anderen te bekennen. God geeft hiertoe de kans, opdat van ons leven vrede kan uitgaan en wij onze vijanden lief kunnen heb ben: een leven zooals God het wil. Na een korten tijd van stilte was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan door eenigen gebruik werd gemaakt-. Breiwerk voor onze soldaten. Wie helpt er mee? In verschillende dagbladen is namens het Comité „Voor Neerlands' Mannen'* een beroep gedaan op alle vrouwen van. Nederland om sub comités te vormen voor het maken van mutsen, shawls, handschoenen, wanten, kniestukken, kousen, enz. Thans heeft zich ook alhier een comité ge vormd onder leiding van mevr. H. A. Kwint- Wiersum. Het comité wekt gaams vrouwen en meisjes op om aan dit goede doel mee te werken. Laat niemand verzuimen zich aan te melden. Dit kan geschieden eiken Dinsdagvoormiddag van 912 uur aan de onderstaande adressen: Mevr. Fierstra, Wijkerstraatweg 60 Velsen-N. Schoenmaker, J. Kostelijklaan 9 Velsen Van Leusen, Van Tuijllweg 34 Velsen. Luchsinger, Kon. Wilhelminakade 90, IJmuiden. De Boer, Zeeweg 293 IJmuïden-O. Van der Weele, Feithlaan 5 Driehuis. De Groot, Hoofdstraat 451, Santpoort. Aan deze adressen kan men zich beschikbaar stellen voor het goede doel en tevens opgeven welke van de gevraagde kleedingstukken men wil vervaardigen. Pennen, wol en patronen worden beschikbaar gesteld. Voor beter gesi tueerden tegen vergoeding, voor minvermogen den gratis. Vrouwen en meisjes, die er prijs op stellen dat hun werk gebruikt wordt door bepaalde personen kunnen dit bijinlevering van het ge maakte dbgeveh. Inleveringkan geschieden el- kerf Dinsdag van 9—12 uur'bij mevr. H. A. Kwïnf-Wiersum, Huize" Stormveld, VelSèrduin- weg. Het comité hoopt en vertrouwt, dat vrouwe lijke ingezetenen van harte bereid zijn aan dit mooie werk deel te nemen opdat als de winter komt, onze soldaten, mede door haar 'arbeid, ge wapend zijn tegen vocht en koude. Het comité hoopt 1 November het eerste pak ket te verzenden. LEGER DES HEILS. De bevelvoerende officier, majoor Varwijk, hoopt Zondag a.s. na een afwezigheid van en kele maanden wegens gezondheidsredenen, weder de leiding der samenkomsten op zich te nemen. Ongewijfeld zal een hartelijk welkom haar deel zijn. Een jaar Rex. Het jubileum gevierd met een bijzondere voorstelling. De directie van het Rex Theater heeft haar éénjarig bestaan met een bijzondere filmvoqr- stelling gevierd, waarvan de bekende Fransche film „Champagne" met Albert Prejean in de hoofdrol de hoofdschotel vormde met als aan trekkelijk bijgerecht een aardige, geestige en goed gespeelde film „Zigeunerbende". Er prijkten eenige mooie bloemstukken op het podium, geschonken door den heer H. Kahlen- berg, directeur der Lumina Film Amsterdam, de Filmtrust Amsterdam, City Film N.V. Den Haag, N.V. Kinotechnïek, Nederl. Fox Film Corporatie en het personeel. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren overste van Heyningen en overste Stürm, de wethouders J. P. Nijssen en W. F. Visser, de heeren Enzerink, lid van de plaatse lijke commissie voor filmkeuring, E. Tuinstra inspecteur van politie, J. G. Koning, hoofd opzichter van Bouw- en Woningtoezicht. Het was een mooie avond en allen hebben van het goedverzorgde programma genoten SANTPOORT VOOR DE MILITAIREN. In de Ned. Herv. Kerk werd onder auspiciën van den V.C.J.B. een bióscoopavond gegeven. De belangstelling was niet zoo groot, als we verwacht hadden. CDXXI. Varen of niet varen is geen kwestie v knoopen tellen want het is een kwestie v „to be or not to be" en in zulke kwesties bff je de oplossing niet afhangen van het aw woord van het knoopen-orakel. Allerlei gevaren bedreigen den zeeman i„ oorlogstijd en niet het minst den visscherma? want die is visscherman en mijnenveger teeï' lijk want met het net, vooral met het trawCt veegt hij heele stukken van de zee schoon S nu weten we wel officieel precies waar da mijnen liggen, maar er zijn officieele mm?* en niet-officieele en waar die ronddrijven men niet. Uit het laatste kaartje van de derlandsche Visscherij Centrale, dat ik op het bekende zwarte bord in de Kennemerlaan zag hangen, blijkt dat langs den Westrand van het Engelsche mijnenveld vóór de Dultscïï Bocht een Duitsch mijnenveld ligt, dat als het ware over het Engelsche ls geschoven tot ongeveer 30 min. westelijker dan de westelij. ke grens van de Engelsche versperring, y der is de geheele Noordzee,vrij van offici mijnenvelden. De kwestie „varen of niet varen' ls deze week in IJmuiden druk besproken, maar tot een beslissenden stap is het echter nog niet gekomen en daarom kan vooralsnog niet vet. wacht worden dat er booten naar zee gaan, Wel liggen eenige trawlers klaar om te varen en hebben andere alsvast kolen bl1w>i9»i«» maar daarbij is het gebleven. Over het a meen lijkt de liefhebberij niet groot te zijnen die is er, na die berichten over drijvende tu losgeslagen mijnen niet grooter op gewor» den. Dat IJmuiden niet heelemaal zonder visch blijft, hebben we in de eerste plaats aan de kleine kustvisscherij te danken, die nu het rijk nagenoeg alleen heeft. De kotters, de botters en de schokkers profiteeren van het mooie weer en zoolang als we dit weer houden, komt er nog wel wat platvisch. Verder waren er eenige kotters aan den af slag en bovendien kwam er heel wat visch uit Denemarken en Noorwegen. Maar het is en blijft behelpen en de meeste vischkoopers hebben hun personeel bedankt en de zaak moeten sluiten, wie weet voor hoe lang. Wie weet voor hoelang we nu weer in de narigheden zitten en mocht er al eens spoedig een llichtpuntje komen, dan zitten we nog lang met de naweeën want het beetje kapitaal dat bij "dezen en genen nog aanwezig is teert hard in en dat heeft men zoo gauw niet terugverdiend. Ook voor de reeders zijn het moeilijke dagen, vooral voor hen, die de laat ste jaren dure booten aangekocht hebben ïn de zeelieden, de vischlossers en al die honder den anderen die van het visscherijbedrijf af hankelijk zijn, zijn weer heelemaal op steun aangewezen. Het aantal werkloozen is met honderden toegenomen. De neringdoenden in de plaats krijgen ds klappen uit de tweede hand. pmERMJ)| Hinderwet. B. en W. brengen ter openbare kennis, dat de verzoeken van: de firma Lagendijk, te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een poetskatoen- fabriek, waarin o.a. een poetskatoenmolen met een electromotor van 8 a 10 P.K. en een hand balenpers, in het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie L, no. 2542, plaatselijk bekend Trawlerkade 68 te IJmuiden; b. de N.V. Visch Import en Export Maatschap pij „Eureka", te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een vischconservenfabriek, waarin een sluitmachine met een electromotor van 1/2 P.K. en een autoclaaf van 1 atm. over druk (verw. oppervl. 0.13 M2.) in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeelag IJmuiden, sectie L, no. 805, plaatselijk bekend Middenhavenstraat no. 72 te IJmuiden door hen zijn toegestaan. Drankwet. Bij B en W. is ingekomen een verzot' schrift van Willem de Groot, van beroep make laar, wonende Zeeweg 187 om een Verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse, in drie localiteiten van het perceel Groeneweg no. 77. Vóór 6 October 1939 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij B. en W. inbrengen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Oepkes en A. Zeijlemakef, toek. adres: Nieuwer Amstel; M. van den Brink en Th. C. M. Harmsen, Platanenstraat 12, IJmui den: H. in 't Velt en J. Boender, Zijkanaal B10, Velsen; A. Maarleveld en H. Blok, Snellius- straat 2, IJmuiden; D. Zwitser en E. Schoenma ker, Wijkerstraatweg 84, Velsen; M. J. Pronk en H. C. J. van Buuren. toek. adres: Harenkarspel; G. Knegt en K. Scheurs, toek. adres: Konings weg 44, Velsen (N.); N. E. J. Polman en J. C. Klein, toek. adres: Kon. Wilhelminakade 88, IJmuiden; A. Wijker en E. Zwart, toek. adres. Schoolstraat 4, IJmuiden; D. van der Wel en W. de Mooij, toek. adres: Sluiseiland 14, IJmuiden; D. van Veelen en J. Halff, toek. adres: OLv. Noortstraat 8, IJmuiden; W. Maas en G. A, H. Jager, toek. adres: Cederstraat 50, IJmuiden; F. Broekhuizen en C. Orij, 's Gravenhage; D. Prins en A. Boes, toek. adres: Van dre Helststraat 1*» IJmuiden. Gehuwd: N. Diependaal en A. M. Schoon, Bennebroek; J. Wensveen en G. H. Kaasenbrqofl, Stationsweg 200, IJmuiden; H. de Vries en W. Woord, Schulpweg 140, Velsen (N.); A. C. van Riet, en D. L. Müller, Kortenaerstraat iot IJmuiden; D. C. Dekker en S. M. Oudshoorn, Zaandijk: A. India en S. F. Hoek, Soerabaja; H- K. van Vliet en J. A. Westerhuis, Heiloo; J- Kaandorp en D. Veldman, Meeuwenlaan 1». IJmuiden; E. J. de Goede en A. M. v. d. m Zeeweg 194, IJmuiden; G. Michel en A. E. Mole naar, Kon. Wilh.kade 65, IJmuiden. Bevallen: A. Th. DobbelaerSnijders, z., W* Houtweg 12, Velsen-N.; A. Berlee—van derm d., Berkenstraat 29, IJmuiden; A. Haasnoot-- Wijker, d., Kanaalstraat 76, IJmuiden; J. J; BoereeSlinger, z., de Lethstraat 2a, Velsen-W-. J. van ZantvlietRothe, z,, Geelvinckstraat a Velsen-N.; G. J. van ReeuwijkBoorsma, Q-t Groeneweg 13, IJmuiden; A. M. C. LeeuwïJK— Kos, d., De Savornin Lohmanlaan 15. Vmse, N. J. HoekstraBoere, d., Frogersfraat IJmuiden; M. Krijger—van Eenennaam, Kompasstraat 63, IJmuiden; N. Krijnen—heuen' d., S. P. Kuijperstraat 1, IJmuiden. Overleden: M. Franse, 85 j., wedr. vW. Boon, Beverwijk; B. M.,v. Ommeren, 3 d., zo° v. B. G. H. J. v. Ommeren, Meer weidenlaan w, Velsen-N.; C. Blom, 73 j., echtgen. v. J- jaart, Haarlem; M. van Kooten, 84 j., eentg v. J. Vreeken, Kennemerlaan 59, IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 22 L Ondertrouwd: 21 September: J. H. Ch.ia- ten en C. van der Graft; 22 September: Serné en J G. Pollé. Bevallen 19 September: W. H. du Po«-* Kopper, d.; A. Ch. de Haas—Feringa, z.. J September: G. M. de Jong—van Eist, z.j M. LeisDiekmann, d.; Th. E. van wp Bock, d.: 21 September: W. Willemsen-Hevw* man, d.; Ch. van Daalen—Knies, d.; GahrmannZuiderduin, z.; H. G. Boon— Gulik. z.; 22 September: M. C. Lamana Vos, z.; A. C. SchuijtKortekaas, z. Overleden 21 September: A. C. Zomer—ve nik, 79 j., Schoterweg; 22 September: N., nn* d. v. F. van Aggelen, J. Leystersfcraat.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2