faoaue Casten- Initiatief op den Engelschen belastingbetaler Simon dient de oQtlaqs&eqeaoünq, in Werd het Engelsche smaldeel getroffen? Vexqaande eischen aan Estland? Vxeemde adviezen KAM®, ging van Rusland uit. „flflpERDAG 28 SEPTEMBER 1939' Aanzienlijke verhooging der inkomstenbelasting. Sir John Simon, de Britsche minister van Financiën, heeft gistermiddag in het Lagerhuis de eerste oorlogsbegroo- ting ingediend, waarbij hij aankondig de dat leeningen voor de landsverde diging op groote schaal zullen worden uitgeschreven. Het is duidelijk, zoo zeide hij, dat het onmogelijk is al onze oorlogsuitgaven te dekken met belastin gen De tijd is echter nog niet gekomen om een nationale leening uit te schrij ven. Wanneer de tijd daartoe gekomen is zullen nieuwe leeningen van ver schillende typen worden uitgeschreven. Churchill ontkent het, Duitschers houden vast aan hun bewering. Sir John Simon. Voortgaande deelde Simon mede, dat hij niet kon garandeeren, dat het, crediet van 500 mil- lioen pond, dat ingewilligd is, voldoende zou zijn om alle behoeften te dekken tot 31 Maart 1§40. Ernstige opofferingen en zware aanvul lende eischen zijn noodzakelijk. De plannen moeten worden gebaseerd op een oorlog van drie jaren. De inkomstenbelasting' wordt verhoogd tot 7 sh. 6 d. over een vol jaar met een standaardvoet van 7 sh. voor het loopende jaar. Er zal een vermindering worden gebracht in de bedragen, die afgetrokken kunnen worden bij de bereke ning van de inkomstenbelasting, doch een spe ciale voorziening zal getroffen worden voor ver zachting van den ernst der verhooging in geval van personen, die dit jaar een belangrijke ver mindering van hun inkomen hebben. De vermin dering van de voor aftrek in aanmerking ko mende bedragen zal echter dit jaar niet worden toegepast, met een uitzondering, nl. de eerste 135 pond sterling van het belastbaar inkomen zullen belast worden op een voet van 28 pence per pond in plaats van 20 pence. De belasting op nalatenschappen wordt ter stond verhoogd met 10 tot 20 pet. Alle belastin gen op alcoholische dranken worden verhoogd. Ook indirecte belastingen worden verhoogd, zoo op bier, whisky, tabak, suiker, geïmporteerde wijnen. Op oorlogswinsten zal een belasting worden geheven van 60 pet. Een heffing op het kapitaal is in stu die, doch is niet uitvoerbaar gedurende den oorlog. Simon raamde dat de schatkist uit de belastingwijzigingen de volgende meer dere inkomsten zou trekken: inkom stenbelasting 70 millioen in dit jaar en 146 millioen in het volle jaar, belas ting op onroerende goederen 1.500.000 dit jaar en 6 millioen over het volle jaar, bierbelasting 11 millioen dit jaar en 27 millioen over het volle jaar, spi ritualiën 2 millioen dit jaar en 3.500.000 over het volle jaar, wijnen 1 millioen dit jaar en 2 millioen over het volle jaar, tabak 80 millioen dit jaar en 16 millioen over het volle jaar. Tezamen verwacht men, dat de nieuwste voor stellen 107 millioen in dit jaar en 226.500.000 pond over het volle jaar zullen opbrengen. Iti zijn begrootingsrede heeft Simon o.a. nog verklaard: „Wij zullen in dit begrootingsjaar staan tegenover totale uitgaven van bijna 2.000.000.000 pond sterling. De oorspronkelijk geraamde inkomsten uit de bestaande belastin gen bedroegen 942.000.000 pond en tot aan het uitbreken van den oorlog waren er aanwijzin gen, dat dit bedrag ook zou binnenkomen. Het is noodzakelijk, dat de raming thans wordt herzien en onder de nieuwe omstandigheden is het niet waarschijnlijk, dat de inkomsten de 890.000.000 te boven zullen gaan. De groote oor log, waarin dit land is verwikkeld, stelt voor ons een speciaal economisch probleem van bij zondere urgentie en ernst. Wanneer dit pro bleem niet behoorlijk onder oogen wordt gezien en op koene wijze wordt behandeld, wordt ons vermogen om den oorlog tot een zegevierend einde door te zetten zeer ernstig verzwakt en zou de schade, die aan ons nationale leven zou Zjjn aangebracht nadat de oorlog gewonnen zou 2lJn, onherstelbaar zijn. De schatkist zal geld noodig hebben op een schaal als nog niet is voorge komen. Voor die uitgebreide behoefte gedurende de oorlogsperiode moet de belasting een maximale bijdrage leve ren, Uiteraard moeten de belastingen aangevuld worden door defensieleeningen op groote schaal, net zou de plicht zijn van den particulieren prger om zooveel mogelijk tot die leeningen bij 1fgen' Behalve door belastingen en leen in een kan de oorlog alleen worden gefinancierd oor methoden, die in wezen inflatie vormen en s vu een koers, dien wij met alle tot onze be- -cnikking staande middelen moeten trachten te vermijden". Simon deed een beroep op alle burgers en instellingen om zich te onthouden van onnoo- 'ge kapitaaluitgaven. Ook moet een verminde- intreden in de burgerlijke eischen aan de 1 uustrie. „Er bestaat een noodzaak om de oe .elproductie uit eigen bodem te verhoogen wij moeten eveneens gedurende den geheelen orlog onze energie tot het uiterste inspannen ui onzen exporthandel te bevorderen. Dè re ft!®1'1!15 is '"""wnemens alles te doen wat zij kan JHa handelslieden in staat te stellen export- bparachten uit te voeren". Ook deed Simon een beroep op de belasting betalers om de verschuldigde belastingen zoo vlug mogelijk te voldoen en drong hij er op aan om verkwisting te vermijden bij openbare en particuliere uitgaven. Des betreffende strenge instructies zijn aan alle regeeringsdepartemen- ten gezonden. Sprekende over den ernst van de financieele en industrieele problemen, zeide Simon: „Wij moeten er echter aan denken, dat hoe ernstig ook ons probleem is, het financieele probleem, waartegenover Duitschland geplaatst is, is on eindig grooter. Wanneer de prijs voor de over winning hoog is, dan is hij toch waard betaald te worden, want het is de prijs voor de vrij heid en voor alles wat het leven levenswaard maakt voor Europa en de rest van de wereld' Zonder hoofdelijke stemming nam het Lagerhuis achtereenvolgens de re soluties aan, waarin een extra heffing werd geplaatst op bier, spiritualiën, wijnen, tabak, suiker evenals de ver hooging van de inkomstenbelasting. De drastische begrooting heeft een geweldi gen indruk gemaakt en wordt beschouwd als het beste bewijs van de vastberadenheid des lands om de hoogste oorlogsinspanning ten uit voer te leggen. De begrooting als geheel, aldus de City-redacteur van Reuter, vertegenwoor digt den zwaarsten last, die ooit door eenige vrije natie op zich is genomen. De begrooting stelt voor ongeveer 51 pet. van de uitgaven uit belastingen te dekken, hetgeen ongeveer het dubbele is van de verhouding uit den wereld oorlog. Het kernpunt van Simon's verklaring is, dat andere financiering dan door belasting of leeningen tot inflatie moet leiden, welke En geland met inspanning van alle krachten wil vermijden. Ofschoon Simon er naar gestreefd heeft de gestrengheid der begrooting in de aan vankelijke stadia te verzachten, is toch zijn- hoofdzakelijke doel om den laatsten cent te per sen uit het weerstandsvermogen van het land gedurende een oorlog van drie jaar of langer wanneer dat noodig mocht zijn. De begrooting schenkt niet de minste aandacht aan overwe gingen van politieke populariteit zooals blijkt uit de heffingen op bier en suiker en uit de ver hooging der belastingen op de kleine inkomens. De meening der oppositie. Attlee (Labour) verklaarde, dat de verhoo ging der inkomstenbelasting juist was. Voor den oorlog zal betaald moeten worden door de in spanning van de mannen en vrouwen in dit land in den huidigen tijd. Men kan de betaling niet uitstellen en door leeningen op rekening zetten van de toekomstige generatie. Op eenige punten echter oefende spreker critiek uit, o.m. ten aanzien van de veranderingen in den kinder aftrek en de heffing van suiker. Wanneer de oorlog voortgaat, aldus Attlee, zult gij een veel grootere beweging moeten inzetten in de rich ting van gelijkheid der vermogens. Sinclair (Liberaal) sprak over financieele las ten van bijna onberekenbaar gewicht, die opge-, nomen zullen worden. Wij weten thans, waar wij aan toe zijn. De minister heeft den stier bij de Horens gevat. Hij heeft gelijk zooveel mo gelijk geld te heffen door belastingen bij den aanvang van den oorlog. De structuur der be grooting verdient steun. Spreker stelde voor cri tiek op sommige punten uit te stellen, tot Si mon's verklaring was bestudeerd zooals zij ver dient. Intusschen stelde spreker voor een com missie te benoemen voor de nationale uitgaven. De Engelsche minister van oorlog, Winston Churchill, heeft gisteren in het Lagerhuis gezegd dat de Britsche vloot Dinsdag in het midden van de Noordzee is aangevallen door 20 Duit- sche vliegtuigen. Het Britsche smaldeel bestond uit slagschepen, een vliegtuig moederschip, kruisers en torpedojagers. Geen enkel Britsch schip werd getrof fen en geen enkele matroos werd ge deerd, aldus Churchill. Een Duitsch watervliegtuig is omlaag geschoten en een ander ernstig beschadigd. De com mandant van de thuisvloot heeft dit volgens den minister draadloos gemeld. Churchill legde deze verklaring af in ant woord op een vraag over het Duitsche legerbe- richt, waarin melding werd gemaakt van het vernielen van een vliegtuig-moederschip en het ernstig beschadigen van een slagschip. Hij voegde hier nog aan'toe, dat een ander Duitsch vliegtuig in zee terecht is gekomen en de vier inzittenden gevangen zijn genomen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldde later op den dag, dat nadat van Britsche zijde twee val- sche berichten waren gepubliceerd over een vliegeraanval op Kiel en op Friedrichshafen, van dezelfde zijde was gemeld, dat bij den aan val van Duitsche vliegers op een Britsch smal deel in de Noordzee geen der schepen zou zijn getroffen, terwijl drie Duitsche vliegtuigen ver loren zouden zijn gegaan. De opperbevelhebber van de luchtmacht stelt te dien aanzien vast: „Het Britsche vliegtuig- moederschip is getroffen door een bom van 500 K.G., een slagschip werd door twee bommen van 250 K.G. getroffen midscheeps en aan het voor schip". Verder is naar het D. N. B. meldt geen der aanvallende vliegtuigen door de Engelschen getroffen en zijn alle toestellen naar hun basis teruggekeerd. Het oppercommando te Berlijn heeft aan een verslaggever van United Press medegedeeld, dat het Britsche vliegtuig moederschip niet gezonken is, doch wel door een zware bom werd getroffen. Van 'gezaghebbende Duitsche zijde verklaarde men tegenover genoemd bureau nog „dat de naam van het getroffen Britsche vliegtuigmoe derschip, dat'naar het Duitsche oppercommando mededeelde, door een bom getroffen werd, niet bekend is en waarschijnlijk wel nimmer bekend zal worden, tenzij men zulks van Britsche zijde zal onthullen. Onze bommenwerpers, zoo ver klaart men, hadden slechts den tijd om de bom men te laten vallen en vlogen onmiddellijk weg zonder rond te blijven cirkelen om de namen van de betrokken oorlogsschepen te ontdekken." Evenals het Duitsche oppercommando neemt men ook in deze kringen aan dat „het vlieg tuigmoederschip vermoedelijk niet gezonken is." Het zou echter volgens deze lezing op belang rijke punten beschadigd en tot een wrak gere duceerd zijn. De beschieting van het K. L; M.-toestel. De Duitsche zaakgelastigde te Stock holm heeft volgens Havas zich Woens dag naar het ministerie van buiten landsche zaken begeven om namens zijn regeering de verontschuldigingen aan te bieden voor het dooden van een Zweedsch onderdaan bij het beschieten van een Nederlandsch vliegtuig boven de Noordzee. Opvarenden van de „Royal Sceptre" gered. Kapitein echter om het leven gekomen. Het Britsche ministerie voor de voorlichting deelt thans mede dat de bemanning van de „Royal Sceptre" inderdaad gered is en door een ander Britsch stoomschip in een Zuid- Amerikaansche haven aan land is ge bracht. De 'kapitein is echter gedood en negen leden der bemanning werden gewond, toen zij hun schip verlieten. Rusland zou de torpedeering van Russisch schip als voor wendsel gebruiken. Woensdagavond te zes uur is het Sovjet-Russische schip „Metallist" door een onbekende duikboot getorpe deerd en tot zinken gebracht in de nabijheid van de Narva-baai. Het schip mat 4000 ton, de beman ning bestond uit 24 man, Sovjet-pa- trouiüeschepen hebben negentien op varenden opgepikt, de vijf overigen worden vermist. In buitenlandsche kringen' te Mos kou en Kaunas acht men het waar schijnlijk, dat dit bericht een krach tige Russische actie jegens Estland ten gevolge zal hebben. In diplomatieke Russiscne kringen verluidt, dat de Sovjetregeering wenscht dat Estland de eilanden Dagoe en Oesel zal opgeven, aan gezien die eilanden voor de veiligheid van Rusland noodzakelijk worden geacht". De „Stockholms Tidninger" schrijft uit Moskou: Rusland gebruikt de kwestie van de Poolsche duikboot „Orzel" als voorwend sel om het recht op te eischen tot daadwer kelijke bewaking van de Estlandsche kust en de instelling te zijnen gunste van commer- cieele en militaire vlootbases. De Russische regeering zou wenschen, dat een militaire haven aan Rusland werd toegestaan op de Oeseleilanden of in een andere haven aan de Oostzee De Estlandsche minister van buitenland sche zaken, Selter, is inmiddels, blijkens een D.N.B.-bericht, in een speciaal vliegtuig te Moskou aangekomen. Hij werd vergezeld van den voorzitter van het Estlandsche parlement professor Uiutz, het parlementslid professor Piip en den Estiandschen gezant te Moskou. Rei. Generaal Laiöoner, de chef van den Est iandschen generalen staf heeft een radio- redevoering uitgesproken, waarin hij ver klaarde, dat geen enkele staat zijn onafhan kelijkheid kon handhaven zonder zich op de verdediging voor te bereiden. Hij stelde echter de openbare meening gerust, er op wijzende, dat de betrekkingen van Estland met Rus land en Duitschland geregeld zijn in, non agressiepacten en voorts dat formeele belof ten zijn gegeven door Duitschland, Rusland. Frankrijk en Engeland ten aanzien van de eerbiediging van de Estlandsche neutraliteit. „Wij hopen dus buiten bet conflict te blijven" zoo voegde Laidoner hier aan toe. „Maar iedere agressie zou oorlog beteekenen. Est land zou zich verdedigen met den moed, dien het getoond heeft tijdens den onafhankelijk heidsoorlog''. Grens van Estland geschonden. Het Estlandsche telegraaf-agentschap be richt, dat op 26 en 27 September Sovjet- Russische vliegtuigen verscheidene malen de neutraliteit van Estland hebben geschonden De regeering van Estland heeft geprotesteerd. voor de Britsche regeering. Wat ^uitvindersvoorstellen om DEN OORLOG TE WINNEN. LONDEN, 27 September. Zooals in den oorlog van 19141918 bereikt ook nu een stroom van uitvindingen het Brit sche patentenbureau. Hoe zonderling sommige plannen om „Engeland te helpen den oorlog te winnen" ook mogen schijnen, ze moeten alle serieus onderzocht worden. Bij de onderzoekin gen wordt de uiterste geheimhouding betracht. Een staf van bekwame deskundigen werkt dag en nacht achter de gesloten deuren van de la boratoria van leger, vloot en luchtmacht. Natuurlijk zijn er zeer merkwaardige uitvin dingen Ter bestrijding van de vijandelijke luchtmacht bijv. stelt, men voor wolken kunst matig te doen bevriezen om daar kanonnen op te plaatsen. Een andere uitvinder wil de mili taire toestellen uitrusten met scharen en zeisen. Een derde fantast wil een enorme magneet ver vaardigen om de aanvallende machines naar de aarde te trekken. Om den vijand op een dwaal spoor te brengen wil een der inzenders de glim mende spoorrails, camoufleeren door uit den achtersten wagen van den laatsten trein lede ren avond schoensmeer op de staven te smeren. De magneet schijnt meer breinen bezig te houden. Zoo werd voorgesteld om, teneinde den oorlog te velde spoedig te doen eindigen, aan ballons groote magneten op te hangen, die de geweren uit de handen der soldaten zouden trekken. De meest ingenieuze uitvinding is wel die van een oude dame die vluchten afgerichte aalscholvers naar de Krupp-fabrieken in Essen wilde laten vliegen om daar de kalk uit de schoorsteenen te pikken, zoodat deze in zou den storten. Ondanks dit alles zijn de Britsche en Fran- sche regeering uiterst zorgzaam om te voorko men dat zij belangrijke uitvindingen in de zee van fantasie over het hoofd zien (United Press). „De Trein 1839-1939" trekt steeds meer menschen. VRACHTAUTO TEGEN EEN HUIS GEBOTST. HAARLEM. Donderdag. In den afgeloopen nacht te hail twee is een vrachtauto, geladen met 4000 K.G. fruit, die geparkeerd stond op den Koudenhorn, nabij de Catharij nebrug en waarvan de bestuurder zich op de groentenmarkt bevond, onverwacht gaan rijden. De wagen botste tegen perceel Koudenhorn 54, bewoond dor den her v. d. S. Een glazen deur werd ingedrukt en de gevel vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De motor van de auto die op eenigszins hellend wegdek stond, was afgezet en op de tweede versneling met de handrem vastgezet. Een drijvende mijn op het Scheveningsche strand beland. Von Ribhentrop's reis naar Moskou Woensdag een record-dag. ï>e belangstelling voor de spoorwegten- toonstelling „De Trein 18391930" neemt nog steeds toe. Woensdag brachten 17.500 personen een bezoek, waardoor deze dag het record van dien druksten weekdag op zijn naam heeft ge bracht. Niet minder dan 6000 schoolkinderen bevonden zich onder de bezoekers. Duizend van hen waren uit Utrecht gekomen, drie honderd uit Zandvoort en vier-honderd uit Den Haag. Ook de ambachtsscholen te Almelo en Zwolle waren met een flink aantal leerlin gen vertegenwoordigd. Het aantal militairen onder de bezoekers stijgt voortdurend. Woens dag werd het tentoonstellingsterrein door afdeelingen van de spoorwegtroepen en door het personeel van vele pantserwagens be zocht. Duitsche positie in de Oostzee door nieuwe Russische plannen bedreigd Het Russische persbureau Tass be richt dat de voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen, Molotof, Woensdag met den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, Von Ribben- trop een bespreking heeft gehad over vraagstukken, welke met de ontwikke ling in Polen samenhangen. Het onder houd, waarbij Stalin, de Duitsche ambassadeur en de Sovjet-ambassa deur te Berlijn aanwezig waren, duurde ruim twee uur. Het bezoek van Von Ribbentrop aan Moskou heeft de geheele wereld aan het gissen gezet, aldus de diplomatieke medewerker van Reuter Er is echter één belangrijk feit, dat niet betwisi wordt. Het initiatief tot dit bezoek is van Moskou uitgegaan. Von Ribbentrop is naar Moskou ont boden, niet om voorstellen te doen, maar om ze in ontvangst te nemen. Of deze voorstellen alleen betrekking hebben op Polen, dan wel of zij ooit de Baltische landen omvatten en zelfs den Balkan, kan slechts een zaak van gissingen zijn. Het feit, dat de Estlandsche minister van bui tenlandsche zaken, Selter, en de Turksche minister van buitenlandsche zaken, Saradjogloe, beiden ter zelfder tijd in Moskou zijn als Von Ribbentrop spreekt stellig er voor, dat het ter rein der internationale politiek kan worden be sproken. Er is echter een duidelijk verschil in houding van Rusland jegens Turkije en jegens Letland. Er komt een toenemende dreiging in de taal der Russische pers en radio berichtgeving jegens de Baltische landen en het is mogelijk, dat Von Ribbentrop zich geplaatst zal zien tegenover plan nen, die niet al te aangenaam zullen zijn voor de positie van Duitschland in de Oostzee. Wat de Balkan betreft doen de aanwijzingen eerder denken, dat economische en politieke onderhandelingen worden gevoerd dan dat over gebiedskwesties wordt gesproken. Zal Duitschland concessies moeten doen? In politieke kringen te Boekarest is men zeer belangstellend naar het tweede bezoek van Von Ribbentrop aan Moskou en men vraagt zich af, welke nieuwe concessie Von Ribbentrop zal moeten doen om zich de medewerking van de Sovjet Unie te verzekeren. Men gelooft te Boekarest, dat Duitschland bereid is tot alle concessies om den steun van de Sovjet. Unie te houden. Eenigen tijd geleden heeft Duitschland verklaard, dat het een ge meenschappelijke grens met Roemenië wenschte, doch hét heeft deze niet gekregen. Men ver onderstelt verder te Boekarest, dat Von Rib bentrop zal spreken over Warschau. PROGRAMMA VRIJDAG 29 SEPTEMBER HILVERSUM 1, 1875 en 414,4 AL 8.— VARA, 10.00 VPRO 10.20 VARA 12,AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Eventueel Berichten ANP. Gramofoonmuz. 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Pianovoordracht 11.10 Declamatie 11.30 Gramo- foonmuziek 12.— AVRO-Amusementsorkest 12.45 Eventueel berichten ANP, gramofoonmuziek 1.15 De Palladians 2— Declamatie 2.30 Viool en piano 3.— Het Puszta-orlcest 3.30 AVRO-Dansor- kest 4.Gramofoonmuziek met toelichting 4.30 5.— Cello en piano. 5.05 Voor de kinderen 5.30 Zang met pianobegeleiding 5.50 Orgelspel 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Gramofoonmuziek 7.— VAR A-Kalender 7.05 Causerie „Het pro bleem van de vaste lasten in de land- en tuin bouw" 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Cyclus „De boeken van den Bijbel" 8.Zang en piano 8.30 Cyclus „De boodschap van het Vrij zinnig Protestantisme" 9.— Vraag en antwoord. 9.15 Fragmenten uit de operette „Eva" 10.15 Puzzle-uitzending. 10.30 Gramofoonmuziek 10.40 Avondwiiding 11.Berichten ANP 11.10 Jazz muziek (gr.pl.) 11.40—12.— Gramofoonmuziek. HILVERSUM Et, 301,5 IVL Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek 12.30 Paul Wijnappel's strijken- semble (1.00—1.20 Gramofoonmuziek) 1.50 Gra mofoonmuziek 2.— Orgelconcert en gramofoon muziek 3.— Declamatie 3.20 KRO-orkest. 4.— Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Melodisten en so list 6.Dansmuziek (gr.pl.) 6.20 Gramofoonmuz. 7.— Berichten 7.15 Causerie „Het Nederlandsch visschersleven" 7.35 Gramofoonmuziek 8.— Be richten ANP 8.15 KRO-New Style Artists en solist (9.00—9.45 Radiotooneel) 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lajos Veres en zijn orkest 11.00 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. Geen opgave ontvangen. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. Geen opgave ontvangen. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en l..>u omroep orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroep- dansorkest. 5.50 Vioolvoordracht 6.25 Gramo foonmuziek 7.20 Dansmuziek (gr.pl.) 7.45 Gra mofoonmuziek 8.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 9.05 en 9.50 Omroeporkest en so liste. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 AL 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Radio-orkest en gramofoonmuziek 1.30 Radio-orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Radio-orkest en gramo foonmuziek' 6.35 en 7.05 Gramofoonmuziek 7.35 Dansmuziek (gr.pl.) 8.20 Uitzending voor solda ten 8.50 en 9.35 Omroepsymphonie-orkest 10.10 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.40 Berlijnsch Philharmonisch orkest. 9.40 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.40 Omroepklein- orkest 11.Berichten 11.20 Omroeporkest 12.20 —3.20 Nachtconcert.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7