IJMUIDEN Koopt U een nieuw RADIOTOESTEL? Radio van de Centrale is en blijft het ideale Permanent Wave f 1.10 Puller's Kappershuis Pauselijke onderscheiding verleend. Aan onze plaatsgenoote mej. M. v. d. Bergh is wegens haar groote verdiensten als chari tatief werkster de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" verleend. Mej. v. d. Bergh heeft zich vooral onder scheiden bij haar arbeid voor het Liefdewerk „St. Francisca Romana" en de St.-Elisabeth- vereeniging. Het eereteeken werd haar door deken P. J. Simons uitgereikt. Als er zieken zijn. Zondagsdienst geneesheer©»» en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H. A. Melchior Noorderwijkweg 1, telef, 3340. In de week van 18 October zijn de Duinwijk Apotheek, Populierenstraat 44, telef. 3388, en de apotheek „Velsen-Noord", Wijkerstraatweg telef. 3030, belast met den Zondags- en nacht dienst Vraagt dan eerst gratis advies bij den RADIODOKTER, Romerkerk- weg 87, Beverwijk, Telef. 3421. (Adv Ingez. Med.) Langs de Lijn. Programma van de Radlecentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum H. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned.. 3.20 Brus sel Fr., 5.20 Brussel Ned.; 6.20 Keulen; 7.55 Diversen; 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keu len; pl.m. 10.20 Parijs of diversen; pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg., 6.50 Natio- naai programma; pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs; 11.05 Nationaal programma; 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma; 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma; 5.20 Londen Reg., 6.50 Natio naal programma; 8.10 Diversen; 8.35 Parijs; 10.55 Keulen. Maandag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen: 10.20 Parijs: 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen; 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen; 4.00 Radio PTT-Nord of diversen; 4.20 Keulen 6.20 Parijs; 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pau ze; 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma; 8.30 Londen Reg., 10.20 Natio naal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned., 1,50 Nationaal programma; 2,35 Londen Reg., 4.20 Keulen; 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma. 8.20 Londen Reg., 10.00 Radio P.T/T. Nord of diversen; 10.20 Londen Reg. 5 Stations SO cent per week (Adv. Ingez. MedJ Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Prijsnoteering van 29 Sept. 1939. Spinazie per kl. kist 2650. Spinazie per gr. kist 6032. Postelein per kl. kist 3550. Rapen per gr. kist 90. Sla per 100 krop 30—2.00 Andijvie per 100 krop 40—1.70. Wortelen per bos 2V2—5. Selderij per bos 1ll/s. Pieterselie per bos 12. Aardappelen (klei) per K.G. 2.4Q-—3.00. Tomaten per K.G. 49. Prei per K.G. 3725. Uien per K.G. 24. Pronkboonen per K.G. 3!/28. Waspeen per K.G. 24. Bloemkool I per stuk 1017. Bloemkool n per stuk 36. Komkommers I per stuk 4—7. Komkommers II per stuk 2—5. Meloenen per stuk 415. Perziken per stuk 38. Snijboonen per K.G. 615. Dubb. boonen per K.G. 815. Spercieboonen z. dr. per K.G. 1227. Kassnijboonen per K.G. 1726. Trosboonen per K.G. 15—17. Capucijners, witte, per K.G. 26. Groene kool per K.G. 2—V/z. Roode kool per K.G. 17*3. Aardbeien per doosje 22-=-27. Appelen per K.G. 48. Peren per K.G. 512. Druiven per K.G. 15—20. Chineesche kool per K.G. 35. Spruiten per K.G. 710. Augurken Breekpeen per K.G. 2—2.7(1 Bieten per K.G. 2.80—3 V2. De brandweer en de luchtbescherming. Nieuwe metorspult in aanbeuw. De brandweer heeft dezer dagen naast de bestaande automobielbrandspuit de beschik king gekregen over een tweewielige Ajax-mo- torspuit met een capaciteit van 10001200 Li ter water per minuut. Een proefneming toonde reeds aan, dat zij aan hooge eischen voldoet. De spuit is gemakkelijk te verplaatsen en kan zelfs door vier mannen worden gedra gen. Verder is het blusschingsmateriaal nog uitgebreid met een tweetal tweewielige slan genwagentjes op rubberbanden, eenige hon derden meters slang en ander klein mate riaal. Voor den bouw van een groote automobiel brandspuit heeft de gemeente nog tijdig aan gekocht een Ford-chassies V8 met frontbestu ring en dubbele wielen. Hierdoor was het aan de fabriek mogelijk zonder vertraging een aanvang te maken met de constructie van deze spuit. Zooals reeds is medegedeeld, zal zij een capaciteit verkrijgen van 2000-2500 L. per mi nuut. Zij wordt voorzien van gesloten stalen bovenbouw en uitgerust met stalen schuiflad- ders, alsmede met een schulmbluschinstallatie berekend op het afgeven van 3000 L. schuim per minuut. Hoewel met den bouw en het monteeren van een en ander nog geruimen tijd zal heengaan, is de oplevering verzekerd en staat het vast, dat de gemeente Beverwijk nog in den loop van dit jaar een automobiel- nog in den loop van dit jaar in het bezit zal zijn van een automobielbrandspuit die aan de modernste eischen beantwoordt. Door de verschillende blokcomité's, welke reeds zijn of nog worden opgericht, zullen voorts middelen worden beraamd om even tueel door georganiseerd optreden de eerste bestrijding van een brand in het betrokken blok met succes te kunnen verrichten. Binnenkort wordt een aanvang gemaakt met de instructie van eenige tientallen hulp- brandweerlieden in het practisch. gebruik van brandweermateriaal. Loop der bevolking. Ingekomen: J. D. Nijman en gezin, bloembollenkwee- ker, van Westdongeradeel. Bankelaan 54. M. J. Erkelens, onderwijzer, van Den Hel der, C. H. Moensstraat 2ib. F. Aalbers, leerares huishoudschool, van Winschoten, Dr. Schuitstraat 11. J. Corts. bedrijfschef, van Apeldoorn, Voor straat 7, Wijk aan Zee. A. M. Burger, dienstbode, van Velsen, Dr. Schuitsfraat 44. J. de, Jong, verpleegster, van Coevorden, Vondellaan 13. D. Ottens, diestbode, van Bramen, Vondel laan 13. D. Ottens, dienstbode, van Emmen, Vondel laan 13. W. G. Glas, dienstbode, van Velsen, Adrichem- straat 61. A. M. Groot, dienstbode, van Velsen, Stum- phiusstraat 39. E. R. Vertelman, dienstbode, van Wervers- hioof, Breestraat 174. M. Web er, smelter, van Velsen, Romerkerk- 59a- - x 4 J. Schoone, bakker, van Castricum, Munni- kenweg 41. D. H. Vermeulen en gezin, z. ber., van Leer dam, Nieuwstraat 13. A. M. ter Meulen. fabrieksarbeider, van Haarlem, Breestraat 99. E. P. Egigermont, onderwijzer, van Honte- nisse, Stumphiusstraat 39. B. J. J. de Groot en gezin, bloembollénkwee- ker, van Duitschland, Gladiolenlaan 12. G. Jong, dienstbode, van Grootebroek, Po pulierenlaan 7. J. de Boo, chauffeur, van Velsen, Beeck- saniglaan 44. L. Haring, z. Iger., van Amsterdam, Groente- laan 48. P. J. H. Kampman, onderwijzeres, van Am sterdam, Boogaardlaan 2. M. E. J. C. Lasance, z. ber., van Bloemendaal, Peperstraat 17. F. van Dam, z. ber., van Naarden, Peper straat 17. P. W. van der Lean en gezm, hotelhouder, van Amsterdam, R. Aertzweg 22. H. J. Isbrückner en gezin, administrateur, van Curasao, Populierenlaan 28. M. Duijn, z. ber., van Limmen, Strick van Linschotenstraat 2a. B. Sjouwerman, kindergeleide, van Amster dam, Relweg 57. H. Bennink, z. ber., van Den Haag, Paters- weg 37. W. J. Bras, z. ber., van Doetmchem, Regu liersstraat 19. J. N. Beentjes, kapper, van Oldenzaal, K. Delfsweg 70. L. A. Keus, leerl. verpleegster, van Soest, Middenweg 4. F. J. v. d. Moolen, meubelmaker, van Leiden, Strick van Linschotenstraat 2. G. de Wit, z. her., van Leiden, Strick van Linschotenstraat 2. D. J. de Bruijn, vischhandel, van Velsen, C. H. Moensstraat 20. G. W. van Roon, veehandelaar, van Lim men, Kanaalweg 57. E. J. Dijkstra, z. ber., van Velsen, Bree straat 3b. G. Liseelf et, kellner, van Amsterdam, Vel- serweg 12. Vertrokken: H. Dirksmann en gezin, pensionhouder, n. Essen (Duitschland). P. Uitentuis, fabrieksarbeider, n. Heems kerk, Kerkweg 20. Chx. Wijs, lakspuiter, naar Velsen, Burge meester Weertsbraat 25. B. de Leeuwe, geleidster, naa-r Amsterdam, Lekstraat 25. E. Samuel, geleidster, naar Deventer, Die- penv. weg 279. J. Boonstra en gezin, opperwachtmeester marechaussée, naar Leidschendam, Looiers laan 46. L. H. Brand, kantoorbediende, n. Zaandam, Oostzijde 2c. J. G. van Willigen, dienstbode, n. Zaandam, Hoogendijk 16. N. J. M. Alles, (mag. adim. naar Velsen, Duin- vlietstraat 94. L. J. v. d. Bogaerde en gezm, koopman, naar Haarlem, Gr. Houtstraat 176. G. Mulder, dienstbode, naar Wormerveer, Noorddijk 47. M. L. Q. van Ledden Hulsebosch, techniker, naar Amsterdam, Nieuwendijk 17. C. M. Zoontjes, naaister, naar Amsterdam, Overtoom 211 hs. D. M. Wesemarm, dienstbode, naar Haarlem, Schagchelstraat 23. H. Kras, bakker, naar Velsen, Schulpweg 96, J. C. Th. Wijnker, kruideniersbediende, n. Alkmaar, Zeglis 83. (Adv. Ingez. Med.) Instructies bij gasaanvallen. Bijeenkomst in „De Vriendschap". Gisteravond is in café „De Vriendschap" de eerste instructieavond gehouden voor de bewo ners van de Reguliersstraat en omgeving. De voorzitter van het blokcomité, de heer C. G. Rietkerk, sprak in zijn openingswoord zijn tevredenheid uit over de opkomst en hoopte, dat de besprekingen vrucht zouden afwerpen. De instructeur van den luchtbeschermings dienst, de heer C. van Rooyen, betreurde echter, dat zoo weinig dames ter vergadering waren ge komen. Uitvoerig behandelde" spr. de uitwerking van brisant-, gas-, brand-, electron- en bacte- riënbommen. Voorts gaf de heer Van Rooyen tal van aanwijzingen voor de te volgen gedrags lijn bij gasaanvallen, waarbij vergiftige, verstik kende, traan- en niesverwekkende en blaartrek kende gassen gebruikt kunnen worden. Met groote aandacht werden de raadgevingen gevolgd. De voorzitter bracht in zijn slotwoord dank aan den inleider en uitte den wensch, dat de op komst de volgende keer nog beter zoa» zijn. Burgerlijke Stand. Onlcfert.rouwd: N. H. de Ru ij ter en B. M. v. d. Bos. toek. adres: Heemskerkersweg 128; J. Welbedacht en .J. Petersen, toek. adres: Zee straat 46; P. Zwart en J. Trieling, toek. adres: Krommenie, Militaireweg 139; L. A. Kuijer en M. S. de Boer. Getrouwd: G. J. Hoogland en H. Slobbe; B. G. van Zutphen en N. Zwart; P. J. van Dorp en I. Marx; W. Winands en D. H. Bruijns; J. van Kuilenburg en M. v. Velt- huijsen. Bevallen: M. Hoogelandv. d. Pieterman, z.; A. van Riesenv. d. Brink, d.; P. M. Dijkman DulkesKuijs, d.; E. C. Beentjesde Jong, d.; H. J. Pelsv. Haze broek, d.; M. v. d. Does Tromp, z.; C. H. v. d StroomEndenburg, d. Overleden:. H. Nagel, 59 j., echtere no ote van N. Boon, overleden te Noordwijk; H. Franse, 85 j., wedn. van W. H. Boon, overleden te Velsen; Chr. M. Rumping, 67 j., wed. van J. Henneman, Koningstraat 180. Eerste hulp bij Luchtaanvallen. De Geneeskundige Hulpdienst. De Gemeentelijke Luchtbeschermingsdienst verzoekt ons de aandacht van onze lezers te ves tigen op het volgende: De cursus voor eerste hulp bij luchtaanvallen zal een dezer dagen begimien. Zij, die daaraan deel willen nemen en bereid zijn eventueel dienst te doen bij bovengenoemden hulpdienst, kunnen zich alsnog opgeven ten kantore van den Luchtbeschermingsdienst, Breestraat 112 te Be verwijk. Degenen, die in het bezit zijn van diploma E. H. B. O. en zich nog niet voor den geneeskun digen hulpdienst hebben aangemeld, worden nogmaals verzocht zich aan te melden aan bo vengenoemd adres. Deelneemsters voor de gezins-cursussen (uit sluitend voor dames) gelieven zich aan te mel den bij Mevr. Moens-van der Veen, Vondellaan 61 te Beverwijk. De organisatie van de luchtbescherming. Het groote werk vordert. Nu de rapporten van de op 12 September ge houden oefening van den Luchtbeschermings dienst bestudeerd en de gemaakte opmerkingen besproken zijn worden maatregelen genomen tot verbetering van aan den dag getreden on volkomenheden. Zooals onze lezers zich zullen herinneren was na de gehouden oefening wel de voornaamste klacht dat het grootste deel van de burgerij niets van de alarmeeringsignalen heeft gehoord, hoewel het dien avond windstil was en de alarmeering te voren was aangekondigd. De plaatselijke overheid heeft er in Den Haag reeds op aangedrongen, dat daarin verbetering wordt gebracht. Een tweede vraag, die gesteld wordt, is die naar het aanleggen van openbare schuilgelegen- heden. Het bedrijf van Openbare Werken heeft zich hiermede reeds bezig gehouden. Het heeft eenige schuilgelegenheden ontworpen en onder zoekt de kosten alsmede de meest geschikte pun ten, waar deze schuilplaatsen zouden moeten komen. Hierbij dient evenwel te worden opgemerkt, dat bij een eventueelen luchtaanval de beste schuilplaats voor de burgerij in huis is. Open bare schuilgelegenheden zijn dan ook bestemd voor degenen, die tijdens een luchtaanval op straat zijn en hun woningen niet meer kunnen bereiken. Deze schuilgelegenheden moeten dus op plaat sen zijn met een intensief verkeer, ïn onze ge meente dus in de eerste plaats de Breestraat en omgeving. Hier kan men in tijd van nood be schikken over het sousterrain onder het pand van de firma Vroom en Dreesmann, waar on geveer 200 personen schuilplaats kunnen vin den en in de Meerstraat, over een kelderruimte onder het gebouw van d$ firma Gebr. Duyn, plaats biedend aan 300 personen. Ook bieden poorten en gangen tusschen wo ningen dikwijls een goede schuilgelegenheid. De organisatie. Met de formeering van blokken zal regelmatig voortgang worden gemaakt. De opgerichte en nog op te richten blokcomités bepalen zich tot het geven van voorlichting, het voeren van pro paganda, het houden van cursussen, het for- meeren van blok-brandweeren en hulppolitie enzoovoort. Afgevaardigden van de blokcomités vormen tezamen het hoofdcomité dat tezamen met het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche vereeniging voor Luchtbescher ming en in overleg met den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst de werkzaamheden regelt. Woensdag zal onder leiding van dr. Lappöhn een cursus in eerste hulpverleening aanvangen. De gemeentelijke dienst telt thans 400 vrij willigers, terwijl de afdeeling van de N. v. L. het reeds tot 800 leden bracht. In het laatst van de maand October of begin November zal nogmaals een verduisteringsoefe ning worden gehouden. Tenslotte is nog een groote oefening in voor bereiding, waarbij alle onderafdeelingen van den luchtbeschermingsdienst actief zullen op treden. SPREEKUUR WETHOUDER VAN SOCIALE ZAKEN. Met ingang van 1 October wordt het spreek uur van den wethouder van Sociale Zaken vastgesteld op Donderdag van 10.3012 u. v.m. Wanneer stempelen? Stempeluren voor de werkloozen. Voor de week van 2 tot en met 7 October zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 9.009.30 uur, overige dagen 10.3011.00 urn en 3.303.45 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat: Maandag 9.009.15 uur, overige dagen 10.0010.15 uur en 3.003.15 uur. Christelijke Besturenbond: Maandag 9.00 9.15 uur, overige dagen 9.309.45 uur en 2.15 2.30 uur. R. K. Volksbond (afd. Beverwijk): Maandag 9.009.30 uur, overige dagen 10.3011.00 urn en 3.303.45 uur. R. K. Volksbond (Afd. Wijk aan Zee): Maan dag 9.009.15 uur, overige dagen 10.1510.30 uur en 3.153.30 uur. Het aantal werkloozen daalde. Van S69 tot 551. Het aantal werkzoekenden, dat aan het einde dezer week bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling stond ingeschreven, vertoonde ten opzichte van de vorige week wederom een niet onbe langrijke daling. Het totale aantal ingeschreve nen was 551, waarvan 67 in werkverschaffing, tegen 569, waarvan 74 in werkverschaffing in de vorige week. Beverwijk telt thans 508 (519) werkzoeken den, waarvan 53 (58) in werkverschaffing en Heemskerk 43 (50), waarvan 14 (16) in werk verschaffing! Luchtbescherming in Vak I. Bijeenkomst voor blok 5. Donderdagavond zal in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" in de Breestraat een luchtbesoherniings-bij eenkomst worden gehouden voor die bewoners van blok 3 van vak 1. Dit blok omvat de volgende straten: Kloos terstraat, Baanstraat van Kloosterstraat tot Zeestraat, Wilhelmimastraat, Koningstraat van Kloosterstraat tot Stationsplein, Begijnestraat, Breestraat West van Begijnestraat tot Stati onsplein, Zeestraat van C. H. Moensstraat tot Breestraat, Parklaan en Meester van Linigen- laan De onderlinge competitie van „Weeniiik". De groepen zijn gevormd. De Schaakclub „Weellink" heeft voor die onderlinge competitie haar leden als volgt in gedeeld- Groep I: 1 J. Zoontjes, 2 K. Slings, 3 Ph. Bakker, 4 V. Ph. van der Kolk, 5 C. Henne man, 6 C. Visser, 7 W. Visser, 8 P. Stet. Groep II: 1 Y. Mooy, 2 P. Hart, 3. A. Slings, 4 D. Kikke, 5 H. Nijman, 6 J. Muyen, 7 A. Pekel, 8 H. van Lent. Groep III: 1 G. Dii, 2 E. van der Brink, 3 P. Schager, 4 F. C. Hendriks, 5 F. Geisler, 6 J. Los, 7 J. Arts. Groep IV: 1 G. J. Offerhaus, 2 H. Giinther, 3 J. C. Kantens, 4 J. Schilp, 5 N. Molenaar, 6 J. Muis. Steun op de tuinbouwgewassen. Het bedrag van f 1.455.000 dat de regeering heeft bestemd voor de steunverleening op de tuinbouwgewassen is zooals uit de opgave blijkt, in hoofdzaak bestemd voor de telers van glasproducten. Voor onze omgeving zal het uit te keeren bedrag dan ook niet bijster groot zijn. Aan de Vereenigde Veilingen ver wachtte men een bedrag van f 8000 op spi nazie, f 2000 op sla en f 2000 op eenige andere producten, in totaal dus ongeveer f 12.000. Aan de B.E.T.-veiling waren de vermoede lijk te verwachten bedragen nog niet be kend. Vrouwen Zendingsbond heeft nieuwe presidente. Als nieuw bestuurslid van de afdeeling Kennemerland boven het Noordzeekanaal van den Vrouwen Zendingsbond is toegetre den mevr. C. VrendenbergMaters. Mevr. Vreudenberg verklaarde zich bereid de functie van presidente te vervullen in de plaats van mevr. Bakker, die als zoodanig wenschte af te treden en nu vice-presidente werd'. Het bestuur besloot in de eerstvolgende ledenvergadering in begin November ten bate van de afdelingskas een kleine verloting te organiseeren. Dames, die voor dit doel iets beschikbaar willen stellen kunnen dit opgeven bij mevr. Hovy, Zeestraat 200 of mevr. de Vries, Zeestraat 86 in verband met ladingaangelegenheden he reis naar de thuishaven weer voortgezet trok 28 dezer van Maccassar. 11 Ongewijzigde houtM,„ Naar een lid der Directie van de NV u handel voorheen G. Key dezer dagen liied - de zal de houtaanvoer voor zoover gewijzigd doorgang vinden. Er moet echtft °n* kening gehouden worden met de omstandte dat de Oostzeehavens tot de belangrijkst^5'""' logsterreinen behooren. Naar het schijnt \VM jet-Rusland zijn aangegane contracten aniii ren hetgeen kan blijken uit den geringen h aanvoer met schepen van die nationaliteit land zal echter geen contractbreuk doe hoogere vrachten en sterk gestegen moleüt 05 mies hebben een prijsstijgencle uitwerking--5* zijn kwesties van primair belang, die wfi' v:t prijsniveau beinvloeden doch niet'den aan '"5' Hiertegenover staat de belangrijke factor 2? exporteerende landen, hoofdzakelijk Scan? vische, groote voorraden hebben, welke aM verd moeten worden, in verband waarmede goede vooruitzichten bestaan voor den aan per schip zoowel in Rotterdam, Zaandam Amsterdam. Stormwaarschuwingsdienst. Radio-storm De Stormwaarschuwingsdienst blijft in geheel in tact, maar wegens het ontbreken zeer vele meteorologische berichten is de zV^ heid, waarmede dit soort verwachting kan worden, aanmerkelijk minder groot dsn normale tijden het geval is. 111 Weerbericht voor de scheepvaart tijdelijk gestaakt. De radiotelefonische uitzending van het w bericht voor de scheepvaart, door den zake omroepzender Scheveningenradio, is tot v mededeeling gestaakt. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende or*, nisaties voor de week van 2 tot en met 7 ff tober zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging van 9.00—930 Algemeene Nederlandsche .Metaalbewer kersbond van 9.35—9.55. Algemeene Nederlandsche Bouwarbeidert bond van 10—10.20. 's' Ongeorganiseerden van 10.30—11.30 IJmuider Transport Federatie (NAS) van 11.45—12.00. R. K. Bonden van 9—9.40. Kleine bonden van 9.45—10.00. Chr. Bond van Fabrieks- en Transport, arbeiders van 10.20—10.50. Oud-Katholiek Vakverbond van 10.55— 11.10. IJmuider Federatie van 11,15—12.00. EERSTE AVOND IN HET VERNIEUWDE „THALIA". Een uitstekend verzorgd programma. Gestremde scheepvaart. Ten behoeve van het verwisselen van deuren in de Zuidersluis te IJmiuden zal de scheep vaart, naar de Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de Directie Noord-Hol land mededeelt, door die sluis gestremd zijn van Maandag 2 October a.s. des voormiddags 7 uur tot en met Woensdag 4 October d.a.v. of zooveel langer als noodig of zooveel korter als moge lijk zal blijken te zijn. Den dienst voortgezet. Naar de Directie der Stoomvaart Mij. „Zee land" bekend maakt, zal de thans in werking zijnde beperkte dienstregeling Vlissingen-Til- bury (Londen) onder voorbehoud van onvoor ziene omstandigheden ook in de volgende maand (October) worden voortgezet. Deze dienstregeling luidt als volgt: van Vlissingen naar Tilbury op 3, 7, 12, 17, 21, 28 en 31 October en van Til bury (Londen) naar Vlissingen op 5, 10. 14, 19. 24 en 28 October. Vlootuitbreiding Op de werf der firma Gebrs. Pot te Bolnes is dezer dagen, zooals wij reeds meldden, de kiel gelegd van een motorschip, genaamd Midas, dat een laadvermogen van ongeveer 3000 ton zal heb ben. Deze bouw geschiedt ter vervanging van het onlangs uit de „West" teruggekeerde stoom schip Midas van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., welke de opdracht daartoe verstrekte. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip Chr. Huygens dat te Tandjong-Priok oponthoud verkregen had De geheel gerestaureerde voorgevel. Dat de heer Van Opbergen Sr. zelf, zijn minder goede gezondheid, de aanwezigen welkom heette bewees, hoezeer hij met zijn zaak meeleeft. Het heeft ongetwijfeld allen getrof fen, dat hij daar met trots wees op de vele bloemen, die hem ter gelegenheid van dezen avond van alle zijden waren geschonken. Alles is gedaan om de zaak en de installaties te ver beteren en hij toonde zich dankbaar, voor de groote medewerking, die hij bij het werk heeft mogen ondervinden, jegens Bouw- en Woning toezicht, den architect, den heer De Vries, de aannemers enz. Hij dankte voorts de directeu ren der filmon dei-nemingen en de directies der bioscopen in IJmuiden, Velsen en Beverwijk voor de betoonde collegialiteit en de prachtige bloemen. De oudste zoon van den heer Van Opbergen was zijn vader terecht dankbaar, dat deze, on danks zijn ziekte, de leiding in handen gehou den had. Als bewijs van deze dankbaarheid han den de kinderen een fraai bloemstuk geschon ken. De geheele zaal had door de vele bloemen een feestelijk aanzien gekregen en zag er gezellig uit. De restauratie heeft de zaal geheel gemo derniseerd; de kleuren waarin het werk is uit gevoerd zijn harmonieus, en frisch. Hopen we, dat de heer Van Opbergen spoedig weer in staat mag zijn om weer niet alleen met den geest, maar ook met het lichaam bij het werk aan wezig te zijn en dat hij veel succes in zlJn verjongde gebouw mag oogsten. Onder de vele belangstellenden merkten wij, behalve eenige militaire atuoriteiten o.a. op de heeren W. F. Visser, wethouder, J- S. Visser, rijksontvanger, P. Waardenburg, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon, M. W. Hellemans, directeur der Gem. Arbeidsbeurs, J. J- Wringer, gemeente-ontvanger, J. G. Koning, hoofdopzie - ter van Bouw. en Woningtoezicht, S. Boerem, brigade-commandant der Rijksveldwacht, air-* teuren van het Rex-Theater alhier, Luxor verwijk, vertegenwoordigers van verschillen filmverhuur-ondernemingen enz. Vóór de pauze werden o.a. een geestige kenfilm vertoond en de film van Prins 6 hard „Ons Prinsesje loopt", die met aanQta gevolgd werd. Vooral de dames hebben me eerste schreden van Prinses Beatrix mee- leefd. fa Kees Pruis sloot het deel van den avond v de pauze en deed dit op een manier ,.„en dat van hem gewend zijn. Zijn liedje „We v ons zelf zijn en blijven" sloeg er De aanwezigen trachtten hem een extra mertje af te dwingen maar Kees keek op horloge, hetgeen zooveel beteekende als. spijt me wel, maar ik heb geen tijd mee- Met een mooie Fransche film „De big va Vreemdenligioen werd de avond besloten- Velen bleven nog wat bijeen in de zyza

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6