BURGERLIJKE STAND. Het eerste punt in de nood- competitie. KennemersH. F. C. (53) De eerste wedstrijd van De Kennemers in de noodcompetitie tegen H. F. c. is op een ge lijk spel voor de thuisclub uitgeloopcn. Met een 3-1 voorsprong tegen het einde en een veldmeerderheid van dc roodzwarten leek de overwinning vast te staan, doch een ge slaagde uitval van de H, F. C.-voorhoede en een hard ver schot van den linksbinnen brachten de partijen weer op gelijken voet. De bezoekers stelden zich blijkbaar tevreden met dit gelijke spel, daar de verdediging op „oor logssterkte" werd gebracht en ondanks de hardnekkige pogingen van Kennemers, die ln deze korte periode zelfs nog enkele malen tot den doelmcnd wisten door te dringen, kwam het einde met een gelijk spel (3—3). Deze uitslag is voor Kennemers zeker onbe vredigend, daar zij behoudens enkele momen ten in den strijd het beste van het spel behiel den. De rust kwam dan ook met 2—0. In het begin van de tweede helft, een deel van de ontmoeting waar de H. F. C.'ers er in slaag den het spel te verplaatsen, raakte Veenstra den bal slecht, waardoor de linksbuiten Van Urk kon passeeren. Het tweede doelpunt van H. F. C., dat weer een opleving in de gelede ren van de Haarlemmers bracht, was o.i. ze ker houdbaar voor Van Urk. De Kennemers verschenen met een invaller voor Schipper, waardoor de voorhoede een wijziging onderging. Horeman was n.l. rechts buiten en invaller Van der Kolk middenvoor. Reeds in de eerste phase van den wedstrijd waren de Kennemers gevaarlijk: een pass van Van Luyn bereikten de H. F. C.-doelman en Van der Kolk gelijktijdig, waardoor het leder naast rolde. Aan den anderen kant werden de aanvallen gestuit door het buitenspelvalletje of eindigden ontijdig door het te korte spel, dat voor Van Frank en Veenstra niet al te veel moeilijkheden opleverde. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied bracht voor het H. F. C.-doel een haag van spelers, waar tegen Van der Wal aanschoot. Even later zag Van Luyn zijn doorzetten bijna beloond, doch de doelman, die vrijwel den geheelen wedstrijd niet over gebrek aan geluk te klagen had, stopte het leder. Na een krachtigen aanval op het Kennemersdoel, waarbij Van Urk slechts door tijdig uit te loopen, het gevaar kon be zweren, volgde een uitgesproken meerderheid van de thuisclub. Twee corners en eenige schoten waren de voorloopers van het doel punt, dat Brethouwer ten slotte scoorde. Op nieuw werd het doel der gasten onder schot genomen, doch met veel geluk wist H. F. C. stand te houden. Van der Kolk profiteerde van het feit, dat een der backs het leder niet zoo snel onder controle kon krijgen, en pas seerde voor de tweede maal den doelman. Achtereenvolgens noteerden wij nu schoten van Horeman, Brethouwer en Van der Kolk, die zonder resultaat bleven. Na de hervatting kwam H. F. C. gesteund door den schuin over het veld staanden wind sterk opzetten, doch deze periode duurde niet lang en Kennemers verplaatste het spel weer geheel. Toch was het H. F. C., dat het eerste doelpunt maakte en den achterstand daar door tot 2-1 verkleinde. De gastheeren bleven het antwoord 'niet schuldig, maar verder dan het stichten van verwarring voor het H. F. C. doel en een schot tegen de lat brachten zij het niet. Bij een schot van Van Luyn hielp één der backs een handje door het leder in eigen doel te plaatsen (3—1). Uit één der weinige tegenaanvallen gelukte het aan den middenvoor van H. F. C. om op nieuw den achterstand te verkleinen, terwijl zelfs even later de linksbinnen van grooten afstand een hard schot loste, dat via Van Urk's vingertoppen en den doelpaal in het net verdween. Wel probeerden de Kennemers in de luttele minuten voor het eindsignaal de overwinning te behalen, doch het geheel verdedigende H, F. C. hield stand, zoodat het einde met 3—3 kwam. De kasgeldleeningen der gemeente. Aanbiedingen moeilijk te verkrijgen. Ter uitvoering van het raadsbesluit did. 21 November 1938 door Gedeputeerde Staten goedgekeurd dd. 30 November, hebben B. en W. met de N.V. Bank voor Nederlandsche ge meenten te 's-Gravenhage een rekening-cou rantovereenkomst aangegaan ten bedrage van 200.000.—. Omdat deze wijze van voorziening in de kas- behoeften in de toenmailige omstandigheden duurder was dan de opneming van onder- handsche tijdelijke kasgeldleeningen, werd in genoemd besluit een betrekkelijk laag bedrag opgenomen en werden B. en W. daarnaast gemachtigd tot het opnemen van onderhand- sche kasgeldleeningen. Zoo konden zij krach tens dit raadsbesluit dd. 2 December 1938, goedgekeurd dd. 14 December, gewijzigd bij raadsbesluit dd. 7 Februari 1939, goedgekeurd dd. 14 Juni kasgeldleeningen aangaan tot een bedrag van 800.000.welk bedrag bij raadsbesluit van 27 December 1937, goedge keurd dd. 28 December 1938, werd verhoogd met 500.000. De inmiddels ingetreden buitengewone om standigheden hebben tot gevolg, dat het uiterst moeilijk is, aanbiedingen voor onder- handsche kasgeldleeningen te verkrijgen. Hierdoor kan de behoefte ontstaan, meer gelden in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche gemeenten op te nemen dan waartoe het bovenaangehaalde raadsbe sluit de bevoegdheid geeft. In verband hier mede stellen B. en W. den Raad voor, het bedrag, genoemd in het aangehaalde besluit dd. 21 November 1933, van 200.000 te ver- hoogen tot 637.500, zijnde het bedrag, dat, naar voorloopige berekening, ook voor 1940 zal gelden. Wanneer deze wijziging tot stand komt, hebben B. en W. aan bovenvermeld raadsbe sluit van 27 December 1938 geen behoefte meer zocdat zij den Raad voorstellen, de werking daarvan te beperken tot het tijdvak 1 Januari t/m 30 September 1939. De melkprijs weer verhoogd. Met ingang van gisteren is de melkprijs we derom mét een cent per liter verhoogd. De prijs is daardoor gestegen tot 14 ct. per liter. DOOPSGEZINDE JONGEREN BOND. Na een daartoe gehouden vergoeding is alhier een afdeeling van den Doopsgezinden Jongerenbond opgericht. Het voorloopige be- stuurf is als volgt samengesteld: Th. van Dam, voorzitter, J. Sleyer, secretaris, mej. A. Laan penningmeesteresse. De eerstvolgende bijeenkomst werd vastge- «fceld op Vrijdag 13 October. De laatste wedstrijd op witviscli. De deelneming was niet bevredigend. Zondag hield het Vischcollege ,,'t Karpert.je" zijn laatsten wedstrijd op witvisch in de spoorslooten. Het aantal deelnemers, dat des morgens te half zeven van het clubhuis café Vessies vertrok, was niet bijster groot, het geen te betreuren was, omdat het ging om het kampioenschap. Als hoofdcontroleur van den wedstrijd fun geerde de heer B. Kleine, die zich op bijzon der prettige wijze van zijn taak heeft gekwe ten. De heer W. de Vries is de eerste, die vangst meldt, welk voorbeeld weldra wordt gevolgd door de heeren Maenhout, Beentjes en ande ren. Toch blijft de vangst matig welke pogingen de visschers ook aanwenden. Na de pauze gdng het veel beter. W. de Vries vergrootte zijn voorsprong, op den voet ge volgd door Monné en Sondorp. Toen het einde aanbrak viel de vangst geweldig mee. In het clubhuis sprak de voorzi.tter de heer J. Maenhout de deelnemers toe, waarbij hij hte betreurde dat het aantal deelnemers niet grooter was. Hij reikte vervolgens met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslag van den wedstrijd was: 1. W. de Vries, 2. K. Monné Sr., 3. J. Sondorp, 4. J. Maenhout, 5. J. Beentjes, 6. P. Kleyne. Instructie-avonden voor de Luchtbescherming. Voor de instructie-avonden van de Luchtbe scherming in de verschillende wijken is het rooster van sprekers als volgt samengesteld: Kennemer Hotel: 2 Oct. H. J. de Groot; 9 Oct. H. A. J. v. d. Bergh; 16 Oct. J. Comis; 23 Oct. mevr. v. d. KolkLappöhn. K. S. A.-gebouw: 5 Oct. H. A. J. J. v. d. Bergh. 12 Oct. J. J. Comis; 19 Oct. mevr. v. d. Kolk—Lappöhn. Ned. Herv. Vereenigingsgebouw, Populieren laan; 3 Oct. A. Stam; 10 Oct. H. A. J. J. v. d. Bergh; 17 Oct. J. Comis; 24 Oct. mevr. v. d. KolkLappöhn. Café ,.De Vriendschap", Alkmaarscheweg: 6 Oct. Wolzak; 13 Oct. H. A. J. J. v.d. Bergh; 2-0 Oct. J. Comis; 27 Oct. mevr. v. d. Kolk-Lap- pöhn. Geref. vergaderlokaal, C. H. Moensplein: 4 Oct. L. Vernout, 11 Oct. A. Stam, 18 Oct. H. A. J. J. v. d. Bergh, 25 Oct. J. Comis, 8 Nov. mevr. v. a. KolkLappöhn. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Donderdagavond houdt de afdeeling Bever wijk en omstreken van de Koninklijke Neder landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het veilinggebouw „Centrum" in de Koningstraat een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m.: bespreking van candidaten voor het hoofdbestuur, verslag van de vergadering van voorzitters en secre tarissen, uitreiking van de prijzen van het pum-enstelsel, speciale keuring van vrije in zendingen groenten, fruit, planten, bloemen, bloemwerk buiten het puntenstelsel en ten slotte een bespreking over de cultuur van het ingezondene. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag. Lijn I: H.OO Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brus sel F., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Brussel Fr. .5.50 Keulen, 6.20 Nationaal prograimma, 6.45 Londen Reg., 7.Nationaal programma. Lijn V: 8.Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Re.g., 1.20 Brussel Ned., 2.15 Lon den Reg.„ 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. HEEMSKERK BURGERWACHT. Hedenavond houdt de afdeeling Heemskerk van de Burgerwacht een ledenvergadering in het café van Gebr. Dam. GEVLUCHT MAAR TOCH GEVAT. Vrijdagmorgen reed de heer S. per rijwiel op het rijwielpad langs den Rijksstraatweg, zonder voor en achterlicht. Hij werd aange houden, doch stoorde zich niet aan de som matie om te stoppen en reed hard door. De politie zette hem direct na. De man verliet het rijwielpad en ging op dien rijweg fietsen en beging hiermee weer een overtreding, daar de weg daar ter plaatse voor het rijverkeer ver boden is. Plotseling reed hij een pad in, van een langs den weg gelegen tuin. Hij dacht zoo, aan de de politie te ontkomen. Dit ge lukte hem echter niet, want de politie kreeg hem toch te pakken. Het werd voor den- man een duren dag, Hij kreeg namelijk een bekeu ring voor het rijden zonder voor en achter licht, het niet stoppen op de sommatie en het rijden op den Rijksstraatweg. FIETS GESTOLEN. Na afloop van "net dansen in het K.S.A.-ge- bouw kwam de heer E. B. tot de ontdek king dat zijn fiets, die hij bij het gebouw ge stald had, was verdwenen. A. D. O.TEYLINGEN. Voor den tweeden competitie-wedstrijd komt A.D.O. als volgt uit: Kloes, Beentjes Sr., Beentjes Jr., Burger, v. d. Kolk, Groot. Koopman, Voormeer. Rozing, Jac. Beentjes, Rizzi VISCHWEDSTRIJD. Zondagmorgen hield de visohclub „Het Snoekje" een wedstrijd op snoek in de Nek- sloot. De eerste prijs, een hengel, wérd gewonnen door R. Bimger, 2e pr. snoektuig, H. Lammers, 3e pr. medaille, C. Koedijk, 4e pr. R. Beentjes 5e pr. Jaap Kloes. De prijzen werden in het clubhuis uitge reikt. A.D.O.—TEYLINGEN (4—1). Van den aftra.p af gaat A.D.O. er van door, doch de aanval stuit af op Homan. Er komt een vinnige strijd. Bij een aanval van Teylin- gen krijgt Hoogeveen een kans, doch hij zoekt het doel te hoog. Als een corner goed voor het A.D.O.-doel is geplaatst, ontstaat er een scrimmage waarbij Hoogeveen weet te scoren (0—1). A.D.O. pakt hierna beter aan. Vele aanval len worden op het doel der bezoekers opgezet, doch hier past men met succes de buiten- spelval toe. Als Rizzi snel opbrengt, zet hij den bal goed voor; het is Rozing die de par tijen op gelijken voet brengt (11). Het opdringen der Teylingen-backs wordt hun noodlottig ,want Rozing werkt de bal in het doel (21). Even later is het weer Rozing, die de Teylin- gen-achterhoede zijn hielen laat zien en de bal langs Hooge r vorst werkt (31). Na de rust is het hoofdzakelijk A.D.O. dat. de toon aangeeft. Een voorzet van Rizzi gaat langs den toe snellendien Hoogervorst; het is Koopman die den bal kalm inschiet (4—1). Verdere uitslagen zijn: A.D.O. aLimmen a 91 Meervogels b—A.D.O. b 02 D.EM. c—A.D.O. c 2—2 De vooruitzichten voor de Hoogovens. In de Zaterdag gehouden jaarvergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken te IJmuiden waren vertegenwoordigd 5026 gewone, 100 pref., en 19 prioriteitsaandeelen, rechtgevende op het uitbrengen van 45 stemmen. De jaarstukken werden goedgekeurd, terwijl werd besloten een dividend van 3 pCt. uit te keeren. Door een aandeelhouder waren twee schrif telijke vragen gesteld: 1. Wanneer de officieele noteering der aamdeelen kon worden tegemoetgezien; 2, Beoordeeling der vooruitzichten. Ir. G. A. Kessler, voorzitter der directie, deelde omtrent deze vragen het volgende mede. De officieele noteering der aandeelen zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. Het juiste tijdstip is thans onmogelijk te zeggen gezien den huldigen toestand. De directie blijft evenwel attent op deze kwestie In een uitvoerig exposé gaf de heer Kessler een overzicht omtrent de vooruitzichten der Vennootschap. In verband met de tijdsom standigheden is aan den eenen kant de aan voer van grondstoffen hoe langer hoe moei lijker, terwijl aan den anderen kant de afzet naar het buitenland stagneert. Aan erts is vooiioopig geen gebrek. Door het afsnijden van den Duitschen aanvoer is de groote vraag van die zijde weggevallen. Ln hoeverre van België naar ons land kan worden geëxporteerd is op het oogemblik moeilijk te beoordeelen. In hooge mate zal verder de aanvoer van de houding van Engeland afhankelijk zijn. Ten opzichte van den afzet van ijzer valt op het oogenblik weinig te zeggen. Het export verbod van ijzer is nogniet opgeheven, maar men mag echter een geleidelijke hervatting verwachten. HAARLEM. Zaterdag. Zaterdagmorgen is de Brockwaybus „Ooievaar" in het Spaarne aan de Turfmarkt te water geraakt. Een inzittende dame kwam met den schrik vrij. De wagen stond op het eindpunt geparkeerd en zette zich zelf, waarschijnlijk omdat de handrem losliet, in beweging. Omtrent de bedrijvigheid deelde de heer Kessler nog mede, dat met twee hoogovens in een langzaam tempo wordt doorgewerkt, waardoor de harmonie van het bedrijf is verzekerd. Er bestaat in ons land tegenwoor dig een groote behoefte naar ijzer en staal. Ook het eigen gebruik van ijzer is zeer groot en de productie voor eigen behoefte is tot het dubbele gestegen. Tenslotte deelde hij mede, dat in zeer hooge mate door het bedrijf een aandeel in de binnenlandsche staalbehoefte kan worden geleverd, vooral ten opzichte van de ijzerfabrieken en walsbedrijven. Vervolgens werd overgegaan tot benoeming van commissarissen. Dr. H. van Manen werd herbenoemd, terwijl'als nieuwe leden werden gekozen de heeren W. Boissevain en J. M. de Booy. GEEN RESERVES VOOR DE BEDRIJVEN. Overschotten op de exploitatie der bedrijven naar de gemeentebegroo- üng. De bij raadsbesluit van 6 Juni j.l. vastge stelde supple toire begrootingen voor het gas bedrijf en de waterleiding, waarin overeen komstig de bepalingen van de betrekkelijke beheersverordemng aan de reserve van beide bedrijven werd toegevoegd de verschuldigde rente en, wat de waterleiding betreft, de ge maakte winst, zijn Gedeputeerde Staten terug ontvangen. Gemeld college acht het niet juist, in ver band met het feit, dat een aanmerkelijk be drag wegens ongedekte uitgaven ten laste van den kapitaaldienst der gem. begrooting moest worden gebracht dat thans voor de bedrijven zal worden gereserveerd. Alle overschotten op de exploitatie der bedrijven dienen aan den ge wonen dienst van de gemeentebegrooting ten goede te komen. Op deze gronden verzoeken Gedeputeerde Staten B. en W. te bevorderen, dat alsnog ter ;oedkeuring worden ingezonden besluiten, waarbij voor 1938 en 1939 voorzooveel noodig van de artikelen 26 en 28 van de verordening op het behieer van het gasbedrijf en de water leiding wordt afgeweken. B. en W. konden zich met de zienswijze van Gedeput. Staten niet vereenigen en zijn daar om met gemeld College in onderhandeling ;etreden. Zij wezen er daarbij op, dat hoewel voor dekking van verliezen, waarvoor de reserve volgens artikel 28 der beheersver ordemng in de eerste plaats dient, niet ge vreesd behoeft te worden, wel terdege reke ning moet worden gehouden met niet te voorziene gebeurtenissen, die zonder een behoorlijk op peil gebracht reservefonds de financieele positie van de bedrijven en dus ook die van de gemeente zouden kunnen verstoren. Deze onderhandelingen hebben echter niet tot een gunstig resultaat geleid. B. en W. stellen den Raad daarom voor, aan het verlangen van Gedeputeerde Staten tege moet te komen en te bepalen, dat voor de jaren 1938 en 1939 wordt afgeweken van het bepaalde in de artikelen 26 en 28 van de ver ordening op het beheer van het gasbedrijf en de waterleiding en daartoe te nemen het be sluit, dat in concept bij de stukken is ge voegd. Stand der werkloozen op j.l. Zaterdag. Meer geheel werkloozen dan verleden week. Het aantal geheel werkloozen is in de afge- Ioopen week met 71 gestegen. Deze stijging werd veroorzaakt door toeneming van het aanta.l werklooze bouwvakarbeiders (33) en het nog steeds geleidelijk toevloeien van ar beiders, werkzaam in de nevenbedrijven van het visseberijbedrijf. Het aantal ingeschreven volwassen werd- zoekenden bedroeg j.l. Zaterdag 2050 (v. w. 2009); daarvan waren geheel werkloos 1669 (1603) en gedeeltelijk werkloos 70 (90). Voorts waren 250 (251) volwassen werkloozen ge plaatst in een gesubsidieerde werkverschaf fing. Als werkzoekend waren ingeschreven 253 (225) bouwvakarbeiders, 163 (160) metaalbe werkers, 30 (25) houtbewerkers 27 (27) land arbeiders, 215 (222) havenarbeiders, 431 (432) visschers, 49 (48) kantoorbedienden 646 (629) losse arbeiders, 237 (241) arbeiders in overige beroepen. Verder waren ingeschreven 86 (95) man nen onder 18 jaar, 25 (16) vrouwen boven en 20 (15) vrouwen onder 18 jaar.- SANTPOORT Afscheid Ds. Oldcinan. Voor een geheel gevuld kerkgebouw. Gistermiddag heeft Ds. R. H. Oldeman, pre dikant der Ned. Herv. gemeente, voor een ge heel gevuld kerkgebouw, na drie jaren de gemeente gediend te hebben, zijn afscheids- predicatie gehouden. Onder de aanwezigen be vonden zich o.a. Ds. J. van Dijk uit Bloemen- daal, de president-kerkvoogd, de heer J. C. Dunnebier en Ds. v. d. Voet Haarlem. Ds. Oldeman ving zijn afscheidspredicatie aan, naar aanleiding van Filip. 2 1 en 2. Spreker zeide dat hij het zich moeilijk kon indenken, nu reeds zijn afscheidsprediking te moeten houden. Toen hij in de gemeente kwam was sprekers gedachte; hier zal ik nu blijven. Het is anders geloopen. Met vreugde dacht Ds. Oldeman terug aan den tijd dien hij hier geweest is. Hij verheugde zich over de totstandkoming van het jeugd huis en over het (medeleven der gemeentele den. Met dankbaarheid is spreker vervuld je gens de jeugd die zijn catechisaties heeft be zocht en voor de hulp. hem geschonken bij den diaconalen arbeid. Velen hebben in de af- geloopen drie jaren den weg naar de pastorie gevonden. Is er ook misschien iets teleurstel lends geweest in die jaren? Hierover wil Ds. Oldeman hier niet spreken. Waarom hij heen gaat en nu de kerk verlaat, die hij lief heeft en die hij altijd als middelpunt heeft gesteld, hierover hoopt hij wellicht te gelegener tijd nog iets te zeggen. Hierna kwam spreker tot de behandeling van zijn tekstwoord. Hij wees op het leven en de gemeenschap, die er ge vonden wordt in het Evangelie van het Kruis. Ds. Oldeman zeide, dat hij altijd gezocht heeft naar de éénheid. Geen pluriformiteit, maar een werkelijke eenheid, saamgesnoerd door den band der liefde. Door velen, zoo vervolg de hij, ben ik hierin verkeerd begrepen. De eene partij noemde hem te veel rechts, de an dere te veel links. Hij heeft in deze geen partij maar de éénheid willen dienen en deze willen helpen bevorderen, een éénheid, waar in niets dan dc liefde tot uiting komt zooals in het voorgelezen tekstwoord bedoeld wordt. Hij dankte de velen die hem hierin hebben be grepen, die hem verstaan en hem door liefde geschraagd en gedragen hebben. Hierbij wees Ds. Oldeman op de- roeping die de chrkU in deze verdeelde, verscheurde wereld hete5 De plicht der christenen is die éénheid te v! trachten. God wil éénheid en die wil mensch leiden en gebruiken voor de ko van een menschenhemel en een nieuwe aaw1 Aan het eind van zijn predicatie, som Oldeman, den wensch uit dat de gemeente ren in eenheid elkanders lasten "mogen h gen om alzoo de wet van Christus te vervuld" Spreker eindigde zijn predicatie met het vn lezen van Gez. 94. °0r- Hierna richtte hij woorden van dank tot a kerkeraad, de diakonen en kerkvoogden vT der tot de burgerlijke autoriteiten, het cnii. van B. en W. voor de prettige samenwerkte tot den organist en den koster voor hunne r reidwillïgheid inzake den kerkdijken arfoM Het woord tot de jeugd der gemeente rirl t-ende, sprak Ds. Oldeman de hoop uit S deze steeds krachtig haar beginsel naar vow zou brengen. Den consulent der gemeente n! Visser, beval hij de gemeente in" zijn beW stelling aan. In zijn afscheidswoord tof f» gemeente, wekte hij deze op, om den nieuw!! leeraar met evenveel liefde en toewijding t ontvangen als de gemeente hem gedaan heef! Daar spreker de gemeente nog niet °aat ver laten, eindigde hij met de woorden: 0n» vriendschap blijft en mijn deur blijft als voor heen voor u open". Hierna was het woord aan ouderling van Rijen, die zeide dat de gemeente zich than- gevoelt als een kind dat door zijn vader ver laten wordt. Is de arbeid a:? Dit, kan niet gezegd worden. Waarom nu vertrekken'' Hier over wil spreker het niet hebben. Liever \ni hij spreken over het vele goede door Ds oide man hier tot stand gebracht. De gemeente is dankbaar voor den tijd dat Ds. Oldeman hier geweest is. De arbeid hier verricht is steed een arbeid vol liefde geweest. Ouderling van Rijen eindigde met dank aan Ds. Oldeman voor hetgeen hij in het bijzonder voor de ar men en verdrukten is geweest. Ook bracht hiï dank aan mevrouw Oldeman, die haar echt genoot steeds met volle toewijding in den ar" beid der liefde heeft terzijde gestaan. Namens den Hervormden Jongeren Bond sprak Jan Korting woorden van afscheid en dank. Ouderling v. d. Kleeft verzocht hierop de gemeente Ds. Oldeman staande toe te zineen Gez. 263, waarna de dienst met „Onze Vader" en gezang 300 - 1 -3 werd beëindigd. Na afloop was er gelegenheid om persoonlijk van Ds en mevr. Oldeman afscheid te nemen. Van deze gelegenheid werd door zeer velen gebruik gemaakt. WORDT DE BELGISCHE VISSCHERLJ STILGELEGD? Gisteren is alhier binnengekomen de Belgi sche moten-kotter Sainte Marie O 220, met ongeveer 5G manden visch aan boord, die heden in den afslag' werden verkocht. De schipper van diezen kotter heeft ver klaard, dat de Belgische visschers in verband met het mijnengevaar ernstig over denken, de visscherij stil te leggen. Er schijnen veel mij nen op de Noordzee te drijven, hetgeen mede blijkt uit de radiotelefonische gesprekken der Belgische schippers, die elkaar van het gevaar op de hoogte te stellen. Deensche visschersvloot weer in de vaart. Van de te Esbjerg thuisbehoorende Deensc'ne visschersvloot, zijn er momenteel circa 200 kot- Iers, welke in verband met de mijnenvelden stil gelegd waren, weer in de vaart gebracht. Deze schepen hebben hun basis thans van Esbjerg verlegd naar Thyborön en zullen daar regelma tig blijven markten. Gewijzigde dokligplaats Het grootste droogdok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, dok no. 5 is Vrijdag j.L van Schellingwoude met behulp van sleepbooten naar de werf gesleept. Aldaar zal het een defi nitieve ligplaats vevkrijgen. Voor den sloop verkocht Het op 9 Sept. j.l. op de Noorsche kust bij Ta- nanger gestrande Duitsche stoomschip Vegesack is thans, nu het niet meer te bergen is, voor den sloop verkocht. De koopprijs bedroeg 5000 dollar. GeGborgen Het op 3 September j.l. in de Oostzee op een mijn geloopen Grieksche stoomschip Kosti, waar bij het schip gezonken is, is thans, naar uit Ko penhagen wordt gemeld, door Svitzer's Bergihgs- maatschappij gelicht. Deze bracht het schip te Kopenhagen binnen, waarna het, na lossing van de lading hout, in het droogdok geplaatst zal worden. Verkocht Het in den geregelden dienst varende van Rot terdamGothenburgOslo Noorsche stoomschip Stavangeren, is naar gemeld wordt, naar Zweden verkocht. Het schip, dat in 1908 gebouwd werd, meet 1003 b.r.t. en werd gebezigd voor het transport van bananen. Scheepsbouw voor buitenland. Het voor Venezolaansche rekening gebouwde motorschip Caribe op de werf van Gebrs. Van Diepen te Waterhuizen, dat in verband met de vrees voor versperring van de Eems aan de werf Welgelegen te Harlingen werd afgebouwd, heeft dezer dagen den officieelen proeftocht gemaakt. Het schip zal nu onder de Nederlandsche vlag op eigen kracht naar Venezuela vertrekken. Het heeft een shelter-dek en is 550 tons d.w. waarbij het uitgerust is met een 400 P.K. Deutz-Diesel- motor. BERICHT AAN ZEEVARENDEN NEDERLAND Noordzee, lichtschip „Noord Hinder" wordt uitgelegd. p1 Op pl.m. 51 gr. 55 min. Nb en 2 gr. 41 mm. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. De samenkomsten der Géreformeerde Evan gelisatie zullen in de eerste week van October weer beginnen. HAARLEM, 30 Septe^f Bevallen 27 September; A. J. Koppen—Hot stee, d.; 28 September: K. U ijleman Tseuschner d.; R. G. Luijten—Koster, 2 d.: September: C. H. J. Michel—van Strlen, M. E. BoksPapen fuss, d.; A. M. W. Jon®** bloedt—Hooij, d.; M. A. Veldhuizen-van Q« VV lei, 6.d. Xvlt-'UlöUJJ Iv.OilUvi^d, 11. i w *1 ber: C. Dreijer—I-Ioonhout, z.; G. M. Meun- ekensDingenouts, 1 z. en 1 d.; Jonkvr. A. G. Teding van Berkhoutvan Valkenburg, a-- A. HulseggeWigchert, z.; G. C. Bos—Heemi- Overleden: 28 September: M. G. Heijblo®' 75 j., Brederodestraat; C. J. Mets. 48 J., M straat; 29 September: E. van der Ep- Beek, 47 jVan Nesstraat; A. B. Beenders, j., Hagestraat. ,n Getrouwd 29 September: W. Hoogeboom e H. de Jager; 30 September: F. J. Lindeman en H. Hartman.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2