De vischomzet was in September vier ton lager dan verleden jaar. Het omzetcijfer van ƒ231.250 geflatteerd. De omzet in den Rij ksvisch afslag te IJmuidcn gedurende de maand Sep tember 1939 was f 231250.— tegen f 044418.in dezelfde maand van bet vorige jaar. Er was dus een vermin dering van meer dan vier ton. maar dit cijfer is nog geflatteerd, doordat de opbrengst van 36 trawlerreizen en 17 loggerreizen in het cijfer van de vorige maand zijn begrepen. Deze schepen kwamen de eerste dagen van de maand aan den afslag, maar zooals bekend, zijn nadien geen trawlers of loggers meer uitgevaren. De visschers in oorlogstijd. Zij moeten zelf beslissen over het al of niet varen. Zooals wij reeds hebben geschreven, is de geheele visschersvloot bij het uitbreken van den oorlog binnengekomen. Geen der visschers kon vrijmoedigheid vinden, om ook maar een dag langer op zee te blijven, aldus „Toenadering" het orgaan van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders. Anderzijds is het verklaarbaar, dat heel spoe dig de vraag werd gesteld, of er mogelijkheden zouden zijn, dat de vloot weer zee zou kiezen. Dat de reeders zich hiervoor interesseeren. kun nen wij ons begrijpen. De vangsten van de ha- ringvisschers waren tot nu toe zeer slecht en er was dus nog veel goed te maken. Ook de regeering heeft «wel belangstelling voor de vraag, of al of niet wordt uitgevaren. In oorlogstijden moet de volksvoeding wel in zeer sterke mate de aandacht van de regeering Wil men een vergelijking maken tussohen den ouden toestand en den nieuwen, dan dient men de voor den oorlog gevluchte en in het begin van i bezig houden, de maand binnengekomen trawlers en loggers I Ter versterking van onze volksvoeding weg te laten en dan blijft er voor de vier we- onze vischaanvoer van beteekenis zijn. kan ken nauwelijks f 120.000 over of gemiddeld f 30.000 per week, tegen f 160.000 gemiddeld per week in September 1938. Deze beide cijfers geven een eenigszins betrouw bare vergelijking tusschen den toestand van thans en den normalen. Maar ook het cijfer van f 30.000 is zelfs nog geflatteerd ten minste ten aanzien van de eigenlijke opbrengst der Neder- landsche visscherij, want in het cijfer van f 120.000 is een bedrag van ruim f 52000 van de opbrengst der consignaties inbegrepen, zoodat de opbrengst van de rechtstreeks uit zee aangevoer de visch in de vier eerste weken van den oor logstoestand nauwelijjcs f 60.000 bedraagt En voor de komende maanden vallen nog on gunstiger cijfers te verwachten. De aanvoer uit zee immers is geheel aangewezen op de kleine kustvjsschersvaartuïgen, die dank zij het gun stige weer in September hun bedrijf onafgebro ken hebben kunnen uitoefenen. Dat zal spoedig wel anders worden. Zoodra het weer omslaat is het ook hiermee gedaan en worden ook de con signaties minder, want ook de Deensche kotters zullen dan wel van de zee wegblijven. Gaan er dus geen trawlers in de vaart de kans daarop lijkt op het oogenblik uiterst gering dan zitten we spoedig in een vischloos tijdperk, dat wel tot het volgende voorjaar zal blijven aanhouden. IJmuïden staat dus een moeilijken geacht. In overleg onet het Departement van Econo mische Zaken de Nederl. Visscherij-Centrale en belanghebbende instanties van de opvarenden is de vraag van het uitvaren van de visschers vloot besproken. Na eenige besprekingen hebben wij met onze leden-zeevisschers vergaderd om na te gaan of de bereidheid om uit te varen aanwezig was In alle vergaderingen, waar deze vraag aan de orde werd gesteld werd zeer positief tot uit drukking gebracht, dat men niet zou durven uitvaren. De motieven van deze weigering zijn verklaarbaar. De herinneringen aan I914/'18 liggen nog te versch in het geheugen. Zeer velen kennen uit ervaring de groote gevaren aan het uitvaren verbonden. Daar komt nog bij dat de gevaren thans nog grooter zijn, dan in 1914/'18. Waar in 1918 de oorlog mee eindigde, nl. de duikbootenoorlog, wordt thans begonnen. Het gevaar van luchtaanvallen is aanmerkelijk ver groot. Bovendien lean de vraag worden gesteld, of aan mededeelingen van bepaalde oorlogvoe rende mogendheden over mijnenvelden etc. wel eenige waarde kan worden gehecht. De geschie denis van de laatste jaren leert ons wel, dat een gegeven woord waardeloos moet worden, winter te wachten en de visch voorziening van het land dreigt hopeloos in de war te zullen loopen. Opheffing van de contingenteering zou hoogstens een kleine verlichting kunnen bren gen. Hieronder volgen de cijfers van den aanvoer van September met tusschen haakjes die van dezelfde maand van 1938: Er kwamen binnen 36 (192) Nederlandsohe stoom- en motortrawlers met f 95387 (f 490056) besomming; vei-der 17 (118) Nederlandsche mo- torloggers met f 9406 (f 53210), 607 (963) mo- torkustvisschers met f 69550 (f 51498), 21 (20) open booten met f 480 (f 1 (0) Belgische stoomtrawler met f 12382, 7 (26) Deensche mo- lorkotters met f 6454 (f 22877) en 2 (4) Zweed- sche met f 3280 (f 2592). De opbrengst der consignaties, grootendeels visch, afkomstig uit Denemarken en Noorwegen bedroeg f 52358 (f 2777). De totale omzet bedroeg f 231250 (f 644418). De omzet in de. eerste 9 maanden was f 4747943 (f 4898557). Alarmsireiies worden geprobeerd. Op verzoek van den plaatselijken luchtbeschermingsdienst deelen wij nogmaals mede, dat Woensdag a.s. om 10 uur 's morgens de alarmsirenes van den luchtbeschermingsdienst zullen worden beproefd. Het blijkt, dat velen van deze proefnemingen nog niet op de hoogte zijn. LEZING VOOR DE V. Z. V. Vrijdag 6 October a.s. zal in hotel Ken- nemerhof" voor de leden der Velser Zwemver- eeniging een lezing worden gehouden over zwemmen, zwemsport en polospel. VELSEN. Twee verkeersslachtoffers in de Kennemerlaan. Gistermiddag zijn in de Kennemerlaan twee honden het slachtoffer van het verkeer ge worden. De trouwe hulsvriend van Kennemer- hof en een hondje van den heer H. liepen beide stoeiende den rijweg op juist toen een zware vrachtauto met een flinke vaart kwam aanrijden. Beide honden geraakten onder de wielen van den auto en waren op slag dood. Breiwerk voor onze soldalen. Wie helpt er mee? In verschillende dagbladen is namens het comité „Voor Neerlands Mannen" een beroep gedaan op alle vrouwen van Nederland om subcomités te vormen voor het maken van mutsen, shawls, handschoenen, wanten, knie stukken, kousen, enz. Thans heeft zich ook alhier een comité ge vormd onder leiding van mevrouw H. A. Kwint-Wiersum. Het comité wekt gaarne vrouwen en meisjes op om aan dit goede doel mee te werken. Laat niemand verzuimen zich aan te melden. Dit kan geschieden eiken Dinsdagvoormid dag van 912 uur aan de onderstaande adres sen: Mevr. Fierstra,, Wijkerstraatweg 60 Velsen- Noord. Mevr. Schoenmaker, J. Kostelïjklaan 9, Velsen. Mevr. Velsen. Mevr. Luchsinger, Kon. Wilhelminakade 90, IJmuiden. Mevr. De Boer. Zeeweg 293 IJmuiden-O. Mevr. Van derWeele. Feithlaan 5. Driehuis Mevr. De Groot, Hoofdstraat 165 Santpoort. Aan deze adressen kan men zich beschikbaar stellen voor het goede doel en tevens opgeven welke van de gevraagde kleedïngstukken men wil vervaardigen. Pennen, wol en patronen worden beschikbaar gesteld. Voor beter gesitueerden tegen vergoeding, voor minver mogenden gratis. Vrouwen en meisjes die er prijs op stellen dat hun werk gebruikt wordt door bepaalde personen kunnen dit bij inlevering van het gemaakte opgeven. Inlevering kan geschieden eiken Dinsdag van 912 uur bij mevr. H. A. Kwint-Wiersum, Huize Stormveld, Velserduin- weg. Het comité hoopt en vertrouwt, dat vrouwe lijke ingezetenen van harte bereid zijn aan dit mooie' werk deel te nemen opdat als de winter komt, onze soldaten, mede door haar arbeid gewapend zijn tegen vocht en koude. Het comité hoopt 1 November het eerste pakket te verzenden. Neem daar bij dat in dezen oorlog veel fana tieker zal worden gestreden, omdat in feite levensbeschouwingen tegen elkaar botsen, dan hebt gij een complex van bezwaren, waardoor wij de beslissing van de visschers moeten eer biedigen. In alle besprekingen hebben wij dan ook voor opgesteld, dat de beslissing over al of niet uit varen, alleen maar genomen kan en mag wor den door den betrokken arbeider zelf. Lettende op het groote gevaar, zal elke dwang met welk middel"ook, achterwege moeten blijven. Wie eenigeii dwang uitoefent, neemt wel een groote verantwoordelijkheid op zich. In het licht en onder voorwaarde dat dus ieder lid van de bemanning in volkomen vrij heid zou kunnen en mogen bepalen, of hij al dan niet zal uitvaren, zijn verschillende moge lijkheden besproken. Hierbij is allereerst gedacht aan de grootst mogelijke veiligheid. Naast'vele andere maatregelen, zal voldoende zekbfheid verkregen "moeten worden, dat geen enkele schipper zal visscben binnen de verboden en als gevaarlijk aangegeven gebieden. Wij meenen gerechtigd te zijn, dat in 1914/'18 vele visschers zijn gebleven, omdat deze voor schriften zijn overtreden. Wanneer een schipper, door welke motieven dan ook gedreven, deze voorschriften niet na komt, en een heele bemanning blootstelt aan levensgevaar, dient streng te worden opgetre den. Hierbij moet ook gedacht worden aan den reeder. Door bepaalde invloeden kan een schip- j per ook wel eens in een moeilijke posit;e wor den gebracht. Wanneer met handhaving van bovenstaande, nl. „vrijwillig", in de toekomst toch zou worden uitgevaren, dan zal aan bepaalde voorwaarden, moeten worden voldaan. Deze dienen dan ook zoo spoedig mogelijk ge regeld te worden. Wij denken hierbij eerst aan een betere ver zorging van de nagelaten betrekkingen of inva liditeit. Een regeling bij eventueel opbrengen van schepen. Het is nu nog niet de tijd om er over te schrijven. Wij hopen er spoedig op terug te ko men. De afd. Haarlem van den R.-K. Volkshond hield Zaterdagmiddag een receptie in het gebouw St. Bavo, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Het bestuur in de bloemen. Zittend. V. 1. n. r.: Weleerw. heer P. Poppen, Geestelijk Adviseur, J. Ph. H. Castricum, voorzitter, H. Leeuw, secretaris. G. Scholte, penning meester. Staande: P. Dekker, Th. E. Puts, A. v. d. Veldt, N. de Bief. (De heer J. Veering ontbreekt.) uur training onder leiding van mevr. De Dood van 7 bot 7.30 uur training waterpolo en van 7.3.0 bot 8 uur, een of bwee partijtjes water polo. Voor oudere leden is gelegenheid Maan dagavond van 8 uur af. Door de Polocommissie van den Kring Haarlem is besloten wederom een winter competitie te organiseeren, met uitschakeling van artikel 13 van het reglement, wardoor bij ontstentenis van de spelers van het eerste 7-tal steeds de reserve spelers kunnen uit komen. Wanneer met het 2de zevental even tueel zal worden ingeschreven, dan is het niet mogelijk beide zeventallen op één avond te laten spelen. De te spelen wedstrijden zul len, evenals voorheen, op Zondagavond wor den gehouden. Teraardebestelling L. Janssen. Van Leusden, Van Tuijllweg 34, Belgische scheepsbouw Vrijdag j.l. werd van de werf te Hoboken de nieuwgebouwde mailboot „Prince Philippe" met gunstig gevolg te water gelaten. Deze plechtig heid werd verricht door Prinses Josephine Char lotte van België. Rotterdamsche scheepvaartbeweging In de afgeloopen week kwamen 70 schepen den Nieuwe Waterweg binnen. Een aantal, dat in normale omstandigheden bijna per dag arriveer de, waarmede de achteruitgang in dit bedrijf wel heel duidelijk gedemonstreerd wordt. Vlootuitbreiding. Dezer dagen had de tewaterlating plaats van het voor rekening van de Halcyonlijn N.V. te Rotterdam bij Wilton-Feyenoord te Schiedam in aanbouw zijnde s.s. Stad Alkmaar. Het schip, dat ongeveer 10.000 ton meet, werd uit het betonnen dok van genoemde werf met gunstig gevolg in zijn element gebracht. Geslaagde proeftocht Op de Eems heeft Vrijdag j.l. de geslaagde proeftocht, plaats gehad van het op de werf van de N.V. Scheepswerf Delfzijl v.h. Gebrs. Sander te Delfzijl nieuwgebouwde vrachtmotorschip Ali. Het schip, dat gebouwd werd voor rekening van kapitein A. Bakker te Veendam, meet 565 M3. en is van het gladdek type met midscheeps een sta len mast, waaraan twee stalen laadboomen voor lasten van 2 ton. Bij den gemaakten tocht be haalde het schip, dat bestemd is voor de groote kustvaart, een snelheid van ruim 9 mijl; Vlootvermintlering. Het Nederlandsche motorschip Westerschelde, dat onlangs naar Venezuela verkocht werd, blijkt thans eigendom te zijn van de reederij S. A. Transporte Mar-itimo Nacional te La Guaira, welke het onder de nieuwe vlag met den naam Caracas inmiddels in de vaart heeft gebracht. Uit het V. Z. V.-kamp. Nu het zomerseizoen is afgeloopen en de poorten van de open inrichting „De Heeren duinen" zijn gesloten, werd op Woensdag 20 September een aanvang gemaakt met de wintertraining in het overdekte bad dat ge durende de komende wintermaanden voor de leden zal zijn geopend 's Woensdag van 6 tot 8.15 uur. In overleg met de Zwem- en Polo commissie heeft het bestuur besloten, de oefentijd alsvolgt te verdeeDen: van 6 tot 7 Een lange stoet volgde de baar op Westerveld. Maandagmiddag hebben het onderwijzend personeel en de leerlingen vande Openbare U.L.O. school en vele anderen uit de onder wijswereld met de familie de laatste eer be wezen aan het hoofd der school den heer L. Janssen, die j.l. Donderdag plotseling was overleden. Dat dit verlies zeer werd gevoeld en het meeleven met de familie buitengewoon groot was, bleek uit de groote belangstelling bij de teraardebestelling. Het was een lange stoet, die op de kron kelende paden van die begraafplaats, waar de herfsttinten het einde van den zomer ver kondigden, achter de baar volgde. Het ge meentebestuur was vertegenwoordigd door' den wethouder vaai Onderwijs, dén heer A. J. vari- Leusen en' den heer E: W: de Boer, hoofdcom mies ter secretarie. Voorts waren aanwezig de heeren G. Chr. Dun, inspecteur van het Lager Onderwijs, W. Landeweert en K. H. Tusenius, oud-wethouder van Onderwijs, ir. J. A. Spruijt, directeur der R.H.B.S., T. Hel- linga, oud-hoofd der school, G. ten Napel, P. Pléijler en S. v. d. Werf, oud-hoofd eener O.L.S., G. KI imp, J. W. van Oosterom, P. J. de Mooij, K. Faber, hoofden van O.L. Scholen, T. van Popta, hoofd der Groen van Prinste- rerschool, het geheele personeel, leerlingen en oud-leerlingen. Er waren tal van bloemstuk ken. Bij de groeve werd eerst gesproken dioor den heer Dun. Er ging een golf van ontroering in spreker om toen hij Donderdagavond hoorde, dat de heer Janssen, die 's morgens nog zijn werk in de school had verricht, niet meer in het land der levenden was. We gevoelen meer dan ooit onze kleinheid als we staan 'tegen over de majesteit van den dood. Spreker zeide, geen woord van menschenverheerlijking te willen spreken, maar een woord van dankbaar heid voor wat ons in den overledene is ge schonken. Hij heeft gewerkt tot het laatste oogenblik van zijn leven. Zijn school was zijn levenswerk. Het is spreker als inspecteur een behoefte een woord van dank te zeggen voor wat de heer Janssen gedaan heeft voor de belangen van de jeugd, die hem was toever trouwd. Spreker zag in hem den trouwen stillen werker die niet zooveel naar buiten optrad, maar wiens werk naar binnen sprak. Den laatsten tijd had hij moeilijkheden, om dat zijn gezondheid hem niet toestond te doen zooals hij wilde. Zijn voorbeeld zal een voor beeld zijn van trouw en toewijding. Mogen de weduwe en de kinderen kracht vinden om het zware kruis, dat hen zoo plotseling is opgelegd, te dragen. De heer Van Leusen zeide, namens het ge meentebestuur een woord van dank en af scheid te willen spreken tot hem, die twintig jaar voor de gemeente heeft gearbeid en daar voor zijn beste krachten heeft gegeven. Wij weten dat zijn levenswerk het U.L.O. is ge weest. dat zich heeft ontwikkeld onder zijn voortdurende toewijding. De kroon op zijn werk kreeg hij toen de nieuwe mooie school, waarop hij zoo trotsch is geweest, betrokken werd. Spreker zal zich wachten, de woorden van den inspecteur, die zooveel beter zijn werk kon beoordeelen, te herhalen. Hij hoopte, dat zijn leerlingen den laatsten dag van hun meester zullen onthouden, die was arbeider zoolang het dag was. Spreker meent dat de kinderen kracht zul len vinden, het verlies te dragen in het geloof dat hun vader in het harnas gestorven is. Hierna sprak als vriend de heer J. A. Pronk, die den overledene dankte voor een 42-jarige trouwe vriendschap. De heer A. Wiedeimeijer sprak namens het personeel en de leerlingen der school een woord van afscheid. We kunnen moeilijk be seffen, hoe groot het verlies is, dat wij lijden, aldus spreker. Veel heeft de overledene voor de school gedaan De heer K. Faber, sprekende mede namens die hoofden der apenbare scholen, zeide o.a. dat allen den heer Janssen kenden als een trouwe en eerlijke kameraad. Spreker herin nerde voorts aan de eerste kennismaking met den overledene,- waaruit een hechte vriend schap is ontstaan. Zijn vrienden zullen hem zeer missen. Namens de vereeniging voor M.tLL.O. voerde de heer A. Hendriks het woord, die er op wees dat de heer Janssen een trouw lid der ver eeniging is geweest. De heer Y. J. Reitsma bracht den over ledene dank namens de Oudercommissie der U.L.O.-school en namens de afdeeling van „Voiksonderwij s". Nadat nog een leerling woorden van dank had gesproken dankte de zoon alle aanwezigen voor hunne belangstelling. De tunnelbouw. Wordt voorloopig niet uitgevoerd. Wij hebben eens geinformeerd hoe het staat met den tunnelbouw. Op de rijksbegrooting voor 1940 is o.g. anderhalf millioen gulden voor dit werk uitgetrokken en wij meenden dus, dat het werk rustig zou doorgaan. Het is nog geen vier maanden geleden, dat de hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, de heer C. Wolterbeek, tij dens den boottocht met de R. van Hasselt, mede deelingen deed over den tunnelbouw. Deze zeide toen, dat de totstandkoming van een dubbele tunnel onder het Noordzeekanaal, buitengewone omstandigheden voorbehouden, verzekerd scheen. Sedert hebben de raad van Amsterdam en Pro vinciale Staten van Noord-Holland besloten me dewerking te verleenen en was het dus zeker, dat de tunnel er zou komen. Maar de buitengewone omstandigheden zijn [ekomen en deze zijn oorzaak, dat er voorloopig van een tunnel te Velsen niets zal komen. Het bedrag, dat uitgetrokken is op de rijksbegrooting, is zoo goed als verbruikt. Alle grondboringen toch waren verricht, de plannen waren geheel gereed en zeer binnenkort zou de aanbesteding van het eerste gedeelte van het groote werk hebben plaats gehad. Nu de oorlog echter is uit gebroken en ons land staat voor ontzaglijke uit gaven voor defensiemaatregelen, kan er voor loopig van groote nieuwe werken als deze niets komen. De vraag is, of men voldoende mate rialen zou kunnen krijgen tijdens den bouw, ter wijl een andere belangrijke factor is, dat de kos ten van bouwmaterialen zijn gestegen en zeker nog belangrijk zullen stijgen. Wij informeerden, of er heelemaal niets meer gedaan wordt, of er b.v. geen enkele teekening meer wordt gemaakt. Het antwoord luidde, dat er niets meer wordt gedaan, het meeste perso neel is trouwens onder de wapenen. Het werk rust en de vraag is, wanneer het weer zal kun nen worden opgenomen. Ook van de tunnel te Amsterdam komt voorloopig niets. Wij vroegen, hoe het zal gaan met de nieuwe pontsteigers én met de verbreeding van het Noordzeekanaal tus schen het stoompontveer en de spoorbrug. Hier op vernamen wij, dat de nieuwe pontsteigers worden afgemaakt, omdat dit werk aanbesteed en men er al een heel eind mee gevorderd is. Maar deze pontsteigers zullen voorloopig wel niet in gebruik komen, omdat ook de verbree ding van het kanaal tot de spoorbrug wel zal moeten wachten. Immers, zoo deelde Ir. Wolter beek op 12 Juni mede, zou de uitvoering van het maken der tunnels in gedeelte in droge bouw putten geschieden. Eerst zou men het zuidelijk gedeelte van den dubbelen tunnel in een dro gen bouwput ten zuiden van het kanaal bou wen en zou de scheepvaart door het nog niet verbreede kanaal gaan, zonder eenigen hinder van den tunnelbouw te ondervinden. Daarna zou het kanaal worden verbreed boven het reeds voltooide stuk tunnel, waarbij het kanaal op het punt der kruising met den tunnel, mede in ver band met. de aanwezige bocht, een extra groote breedte zou krijgen, terwijl in de laatste phase van het werk het oude deel van het kanaal tij delijk zou worden afgedamd en drooggelegd. Het noordelijk gedeelte van den tunnel zou dan weer in een drogen bouwput worden gemaakt, terwijl de scheepvaart dan plaats zou hebben door de kanaalverbreeding aan den zuidkant. Men ziet, dat deze werken met elkander in verband staan en daarom blijft alles nu rusten. Het oude postkantoor blijft staan en wie w i doet het nog jaren mee. Wanneer er geen log was gekomen en het werk doorgang hii*.' vonden, zou in 't voorjaar het nieuwe postkant!!* gereed hebben moeten zijn. Hinderwet. B. en W. brengen ter openbare kennis a» ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een'ver zoek met bijlagen van M. Ouwehand Azn Hadleydwarsstraat 12. te IJmuiden omu> gunning tot het oprichten van een scheens* smederij, waarin geplaatst zullen worden rij' verse werktuigen en 3 electromotoren van resn. 6, 3 en 1/° P.K. in het perceel karton,... bekend gemeente Velsen afdeeling IJmuiden sectie L no. 846, plaatselijk bekend Midden.' havenstraat no. 78 a te IJmuiden. Op Zaterdag, den 14en October 1939, des voormiddags te 11 uren zal ten gemeentehui- ze gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeentebe- stuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen, ten einde hunne bezwaren monde' ling toe te lichten. Zilveren jubilaris bij gas en water. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer M. M. v. d. Horst, fitter bij dè Gemeentelijke be- drijven voor gas en water in dienst der gemeen- te trad. De jubilaris mocht van vele zijden ge- lukwenschen in ontvangst nemen. Het personeel schonk hem een fraaie boekenkast. Bouw en inrichting van schuilkelders. Instructies van den luchtbescherming!* dienst. Gisteravond werd 111 het Kennemer Hotel voor de bedoners van het Villapark en om geving de tweede instructieavond gehouden voor de luchtbescherming. De voorzitter van het blokcomité consta teerde in zijn openingswoord het verheugend feit, dat voor dezen avond de belangstelling grooter was dan voor den eerste. Verder bracht de voorzitter dank voor de zeer groote ■medewerking, die de bewoners van het blok verleenen aan de comité-leden bij het onder zoek der woningen. Nadat den aanwezigen er op gewezen was dat nog drie instructie-avonden gehouden zullen worden, heeft het hoofd van den lucht beschermingsdienst, de heer H. J. de Groot, een inleiding gehouden over den bouw en de inrichting van schuilkelders. Na een korte inleiding heeft spr. de uitwer king van bommen uiteengezet, waarna tal van "aanwijzingen, 'volgden hoe men zich het best tegen de'scherven kon beschutten. Ongetwijfeld heeft deze instructie-avond weer zeer veel nut afgeworpen. JEUGD IN NOOD. De Arbeiders-tooneelvereeniging .Kunst na Arbeid" heeft haar eerste optreden in het nieuwe seizoen vastgesteld op Donderdag 2 November in het Kennemer Theater. Zooals wij reeds berichtten wordt opgevoerd het to neelspel „Jeugd in Nood" van A. Bromet. De registratie van vrachtauto's. Ter gemeente-secretarie zijn thans voor belanghebbenden de formulieren verkrijgbaar gesteld voor de registratie van vrachtauto s. Wii brengen in herinnering, dat elke eigenaar van een vrachtauto verplicht is zoo spoed g mogelijk een dergelijk formulier in te vullen. De Rijkspostspaarbank in September. Aan het postkantoor Beverwijk en M daaronder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand September ingelegd- f 47416.55 en terugbetaald f 81.691,14. Een zoo groot verschil tusschen ^6™ terugbetalingen is nog niet voorgekomen valt zeker aan te merken als een „teelten tljds". Het laatste door het kantoor boekje draagt het nummer 21384. Wegens enorme drukte zijn onze i Gr. Houtstraat 42-44 en Forma Natura, Kruisweg 42 Donderdag morgen tot 2 uur GESLOTEi Onze magazijnen zijn GEOPEND van 10-12-30 en van 2-7 uur. Hnz|NG. (Adv. insez. MedJ Langs de Lijn. Programma van de RadloeenlraH- Woensdag: Lijn 1: 8.Hilversum I. Lijn 2: 8.— Hilversum II. nri insö Lijn 3: 8- Keulen, pl.m .10.20 1Dim Parijs, 11,05 Diversen, 11.20 Parijs, U»» sen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 Lo Reg., 3.35 Deutschlandsender of djvei* Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Parijs, Q den Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Brussel Ned., 19,35 Keulen. -«35 Lijn 4: 8.Brussel Ned. 9.20 Diverse Londen Reg., 12.05 Nationaal programma, Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn 5: 8.- Brussel Ned., 9.20 Diversen,'^ Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Nat programma. 4.20 Parijs, 4.35 Londen Keg- Nationaal programma, 6.20 Londen Reg- Nationaal programma, 8.29 Londen Keg- Keulen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2