IJ M U I D E N VELSEN DRIEHUIS HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. THALIA THEATER vertoont: „Midnight" en „De zwerver der zee." „Midnight" is het verhaal van een Ameri- kaansch revue-meisje, dat in Parijs fortuin tracht te. maken, verliefd wordt op een taxi chauffeur, en samen met dezen en een stel an dere bewonderaars de Fransche hoogere krin gen op stelten zetten. Dit is een van die zeer on derhoudende films, waarvan bij het einde een allergenoeglijkste indruk overblijft. Door het pittige, nu volkomen onverschillige spel van Claudette Colbert wordt de spanning nergens tot het onaangename opgedreven, terwijl het ge- heele verloop zoo vol afwisseling en verrassin gen is, dat men tot den laatsten meter film sterk geboeid en geinteresseerd blijft kijken. Inmiddels is het ons wel een raadsel hoe aanvankelijk voor de rol van Claudette Colbert Mariene Die trich gekozen was. Ons inziens is deze rol ab soluut niet voor een actrice van het Dietrich-ka- liber geschikt. Mariene is meer de passioneele, felle en impulsieve, terwijl het karakter van „Eve Peabody" juist die bepaalde graad van ka raktervastheid en scherpzinnigheid moet bezit ten, nauwkeurig het voor en tegen van alles af wegende en in een woord „een meisje, dat weet wat zij wil" moet zijn, Claudette Colbert was voor die rol dan ook het aangewezen type, en we kunnen niet anders zeggen dan dat zij haar losse, gemakkelijke creatie tot aan het einde toe zuiver heeft weten vol te houden. Naast haar spelen Don Ameche, Francis Lederer en John Barry- more; de laatste als een hoogst zonderlinge ba ron, een rol waarin hij ongetwijfeld op zijn best is. Het geheel is een verhaal van een meisje, dat eens rijk, nu arm, met geen sou in haar zak (zij heeft alles in Monte Carlo verspeeld) in „grand gala" in Parijs arriveert en dan probeert een baantje en een onderdak te krijgen. Een chauf feur van een taxi helpt haar daarbij en op een gegeven oogenblik, als zij in wanhoop in een deftig gezelschap verzeild raakt, wordt zij door een eigenaardigen baron op het paard geholpen als tegenprestatie voor een dienst welke zij hem bewijst. Zij moet namelijk den aanbidder van de barones verliefd op zich maken, daar de ba ron door diens avances verteerd wordt door ja loezie. Zij kwijt zich schitterend van haar taak en na een legio aantal hoogst vermakelijke en goed gevonden complicaties krijgt zij toch den man, dien zij werkelijk - lief heeft. Het" is een van de meest geslaagde, romantische kluchten die in jaren door Paramount gemaakt-is. - Voor de pauze vex*toont het Thalia Theater „De zwerver der Zee", een boeiend avontuur temid den der koraaleilanden met John Wayne. Met dit programma zet de directie van dit ge heel gemoderniseerde theater, haar streven voort het publiek goede films, prima geluid en een uit stekende projectie te bieden. ARBEIDERS TOONEELVEREENIGING PALVU. De arbeiders tooneelvereeniging „Palvu" voert onder regie van den heer H. van Dok- kum op als eerste uitvoering in dit seizoen de bekende klucht: „De familie van mijn vrouw". Deze uitvoering zal Dinsdag 17 October a.s. in het Thalia Theater gegeven worden Een actueel vraagstuk aangeroerd Dmuider Vischhandel Vereeniging wenscht verruiming van den invoer van visch. De vraag, of het aanbeveling verdient de thans geldende maatregelen van contingentee- ring van den aanvoer en invoer van visch on gewijzigd te handhaven, moet reeds ontkennend worden beantwoord, als men in aanmerking neemt, dat de overwegingen, die gevoerd heb ben tot contingenteering thans niet meer gel den, zoo lezen we in het jaarverslag der IJmui- den Vischhandeivereeniging. De vrees, zoowel voor een een abnormalen druk op den marktprijs van den eigen aanvoer, als die voor een telkens te vroeg uitputten der export-contingenten is ongegrond gebleken. Immers, vooral na het loslaten van den gouden' standaard door Nederland, is gebleken, dat, zelfs binnen het raam der huidige contingenteering, de import afhankelijk is va* en zich richt naar den marktprijs der eigen afvoeren. Voor een merkbaren invloed op den marktprijs als gevolg van invoer vanuit het buitenland behoeft dus niet te worden gevreesd, evenmin als voor een overvoerd worden van de marlet. Vanzelf, is daardoor ook het tweede bezwaar van een mo gelijke voortijdige uitputting der exportcontin genten vervallen en bovendien moet in aanmer king genomen worden, dat nagenoeg alle ex port-contingenten slechts voor een gering ge deelte worden uitgeput. Behalve echter dat de argumenten, die tot invoer-beperking aanlei ding hebben gegeven, in den loop der jaren zijn vervallen, moet daarnaast gewezen worden op het meermalen voorkomend tekort aan eigen aanvoer. Dit tekort veroorzaakt voor den handel vaak gedurende langeren tijd schade en hinder. De marktprijs van de veel gevraagde soorten, als bijv. kleine schol en schelvisch loopen buiten elke verhouding hoog op, en toch is de handel genoodzaakt tot koopen omdat deze soorten het voornaamste aandeel vormen van de ingeko men bestellingen. Veelal kan dan van eenïge winstberekening geen sprake zijn, als gevolg van den uitzonderlijk hoogen prijs, die in zulke tijden ver uit gaat boven de gebruikelijke limiet. Bovendien kan meermalen aan een gedeelte der afnemers niet worden geleverd, daar de aard van hun afzetgebied niet toelaat, aankoopen tegen dergelijke hooge prijzen te doen. Noodzakelijk is dus. indien de contingentee ring niet zou worden losgelaten, dat er dan al thans een systeem wordtingesteld, waardoor het mogelijk is om in tijden, waarin het Hol- landsche vang-apparaat niet in de behoefte kan voorzien, naar gelang van die behoefte te im porteeren 'uit landen, waar deze gevraagde soorten wel in voldoende mate wordt aange veerd. Vergadering over luchtbescherming. Gisteravond heeft vanwege de Ned. Ver. voor Luchtbescherming een vergadering plaats gehad in het Patronaatsgebouw. De belang stelling Voor deze vergadering was zeer gering. De vergadering werd o.a. bijgewoond door burgemeester en mevrouw Kwint. Als spreker trad op de heer Putman Cramer, hoofd van den Luchtbeschermingsdienst. Deze had zich voorgenomen om te spreken over het nut van het blokstelsel in dienst van de lucht bescherming. Wegens de geringe opkomst heeft de heer Putman Cramer er van afgezien, diï onderwerp te behandelen. Hij bepaalde zich tol het spreken van een opwekkend woord ten gunste, van de luchtbescherming. Spreker wees allereerst op de groote vorderingen der tech niek. Deze hebben heel was schoons gebracht,, maar daartegenover ook iets ontzettends wan neer het gebruikt wordt in dienst van den oorlog. Hoe ontzettend dit is, is bij den oorlog in Spanje gebleken. De eisch van den tijd is dat een oorlog nu eenmaal technisch moet worden gevoerd. En waar de techniek zoo'n groote vlucht heeft ge nomen, daar wordt een oorlog des te vreese- lijker. Spreker wees ook op den gasoorlog en op de bombardementsvliegtuigen en welke uit werking deze kunnen hebben. Nu is het doel van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming om naast, en met de vrijwillige luchtbescherming de bevolking in te lichten,en paraat te maken opdat wanneer het noodig mocht zijn, de be volking gereed is om te helpen. In het kort zette spreker uiteen, hoe de luchtbescherming werkt door 'het. blokstelsel. Vervolgens werden de verschillende afdeelingen waaruit de vrij willige luchtbescherming bestaat, besproken en gaf spreker eenige wenken ten aanzien van de zelfbescherming, het gebruik van gasmaskers enz. Hierna was gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. Deze werden door den heer Putman Cramer van antwoord gediend. Besloten werd, Donderdag 19 October nog maals een vergadering, met hetzelfde doel, in het Patronaatsgebouw te houden. Hierna werd bekend gemaakt de blok indeeling van IJmui- den-Oost. Dit gedeelte bestaat uit 26 blokken. Aan het slot deed de pater-rector eenige m'ededeelingen over persoonlijke ervaring uit den oorlog 1914'18 welke hij zelf in een oor logvoerend land heeft meegemaakt. Hij wees hierbij op de ontzettende gevolgen van een gas oorlog en wekte de aanwezigen op zich voor te bereiden, op dat men, wanneer de tijd mocht komen, wat hij niet hoopte, dan gereed mocht zijn elkander bij te staan. FILMAVOND NAT. CHR. GEHEELONTH. VEREENIGING. De afdeeling Velsen der Nationale Cthr. Geheelonthouders Vereeniging organiseert Woensdag 11 October a.s. een filmavond in het Ned. Hér.v. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. Behalve een programma van natuur- en komische films wordt vertoond de hoofdfilm „Nelly". 's Middags wordt in hetzelfde gebouw een voorstelling gegeven met een speciaal pro gramma voor kinderen. O.m. wordt dan ver toond de film „Robinson Orusoë". „De fatale Nacht" en „Een gevaarlijk avontuur" in REX THEATER. Opnieuw een Fransche film als hoofdfilm in het Rex Theater en ditmaal is het de beroemde filmster Danielle Darrieux die de hoofdrol ver toont in „De fatale Nacht", vervaardigd naai den crimineelen roman van Vicky Baum. Hieronder volgen eenige persbeoordeelingen. Nieuwe Rotterdamsche Courant: Sommige scènes herinneren, wat haar spel be treft, zelfs aan het tot nu toe bereikte niveau van haar Marie Vetsera. in „Mayerling". De film is met smaak en fantasie gemaakt, en de intensiteit, waarmee wij haar meebeleven wordt aanmerkelijk versterkt door een uitnemende muzikale begeleiding van Misraki. Vooruit: De naam Danielle Darrieux, een van Frank- rijk's begaafdste actrices, is verbonden aan en kele voortreffelijk film-creaties: „Mayerling" en „Misbruik van vertrouwen" (óók onder Decoin's regie). „Retour a l'aube" geeft een bevestiging van Danielle's opmerkelijk talent. Zij is een ras- artiste. Scène uit „De fatale Nacht". Het verhaal is knap verfilmd; de fotografie is feilloos, en de camera-instelling zoowel als de detailleering, die een milieu doen leven, getui gen van een vakkundige behandeling der ma térie. Danielle's groot talent krijgt gelegenheid om zich te ontplooien. Het Vaderland: Henri Decoin als regisseur, zijn vrouw Danielle Darrieux in de hoofdrol, muziek van Misraki. décors van Serge Pimenof en aan de camera Burel, die ook al het geheim der Franschen kent voor die schitterende, zijdeachtige fotografie, die alle grijzen tusschen zwart en wit tot hun recht doet komen dit is een staf, waarvan men wat verwachten mag. Een goede bezeting heeft naast den reeds, ge noemden staf van medewerkers dit product cine- grafisch zéér de moeite waard weten te maken. De filmieke kwaliteiten van het spel zijn onmis kenbaar. Tot de beste scènes maar die zijn dan ook weer onvergelijkelijk prachtig! behooren die in het politiebureau. Haagsche Courant: De verfilming van een novelle van de bekende ohrijfster Vicki Baum heeft een film opgeleverd, welke wel gelegenheid geeft om de spelkwali- 'eiten van Danielle Darrieux te bewonderen. De andere hoofdfilm „Een gevaarlijk Avon tuur" is het verhaal van een wonderkind, dat onder de Kidnappers terecht komt. Onderlinge competitie D. C. IJ. Deze week is de onderlinge competitie van D.C.IJ. voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: Ligthart—(Laros 20. B. DrjftelK. de Jong 1—1. HuehlF. Dukel 2—0. V. d. Vel dev. d. Heijde 11. Eerste klas. OttBeels 11. Bal—Schaap 1—1. Boon- Brand 1—1. Kok—Wolf 1—1. Tweede klas. P. Visserv. Leeuwen 20. Schager Visser 1—1. Kuyk—Struik 2—0. Meuwe—Veen 2—0. Visser Sr.—Btruik 1—1. Hoek—Smit 2-t-O. De stand van de eerste klas luidt: Spelers gesp. gew. rem. verl. pnt. Bal 5 3 1 1 7 H. Schaap 5 2 2 1 6 Boon 4 2 2 0 6 Ott 4 1 3 0 5 Brand 4 1 3 0 5 Hoelk 4 1 3 0 5 Wolf 4 0 3 1 3 J. Smit 4 1 1 2 3 v. d. Velde 4 0 3 1 3 Beels 5 0 3 2 3 Kok 5 0 2 3 2 Waterpolo en zwemsport. Hedenavond zal in een door V. Z. V. belegde bijeenkomst een lezing worden gehouden over waterpolo en de zwemsport. Na de lezing blijft men nog wat gezellig bijeen. Ongetwijfeld bestaat voor deze lezing van de zijde der V. Z. V.'ers groote belangstelling. Scheepsbouw. Dezer dagen had op de Eems de gunstig ver- loopen proeftocht plaats van het nieuwgebouw- .de vrachtmotorschip Wilja, dat gebouwd werd bij de N.V. Noord-Nederlandsche Scheepswer ven te Groningen voor rekening van kaptitein W. Slobben te Groningen. Het schip, dat 249 br. t. meet, is van het gladdektype met de mo torkamer, waarin voor de voortstuwing een Bronsmotor geplaatst is met een vermogen van 150 P.K. in 3-cylinder uitvoering, achterin ter wijl het midscheeps een stalen mast heeft waar aan twee laadboomen voor lasten van 2 ton. Voorts is het uitgerust met een Semplex balansroer, electrische verlichting en centrale verwarming. Op de gemaakte tocht behaalde het in ballast een vaarsnelheid van 9 mijl. Vergaan. Naar gemeld wordt, is het Belgische stoom schip Suzon van de reederij M. Goossens te Luik in de Golf van Biscaye vergaan. Het schip, waarover nadere bijzonderheden omtrent het vergaan ontbreken, mat 2239 b. r. t. Gemengd scheepvaartnieuws. In aansluiting op ons bericht betreffende de schadevaring, welke het Nederlandsche stoom schip Jonge Johanna aan een ducdalf te Ter- meuzen heeft toegebracht, wordt nader gemeld, dat dit bedrag vastgesteld is op niet minder dan f8500. Het schip, dat oogenschijnlijk onbe schadigd naar Gent opgestoomd was, ligt mo menteel nog steeds in de haven aldaar. Scheepvaartbeweging Terneuzen. In de afgeloopen maand voeren in totaal langs de Westsluis te Terneuzen 70 zeeschepen op met een inhoud van 129.557 b. r. t. tegen 187 zeeschepen met 341.220 b. r. t. in dezelfde maand van het vorige jaar. Afgeschut werden gedu rende die maand 77 zeeschepen met 148.630 b. r. t. tegen 177 zeeschepen met 309.398 b. r. t. over de overeenkomstige periode van verleden jaar, Zoowel opvarend als afkomend liep het aantal zeeschepen ook hier als gevolg van den oorlogstoestand zeer sterk achteruit. Wrakken bij de Deensche kust. Schepen, welke uit de haven van Kopenhagen vertrokken waren rapporteerden nabij de Westkust van Denemarken drie scheepswrak ken gezien te hebben, waarvan er een zelfs vrij groot was. Deze wralvken leveren groote geva ren op voor de .scheepvaart. Vlootuitbreiding. Gisteren vertrok van hier het Nederlandsche tankmotorschip Taria naar Rotterdam, nada'. het op de Noordzee een technische proeftocht had gemaakt. De officieele proefvaart moest in verband met het mijnengevaar op de Noordzee komen te vervallen. Het schip, dat voor reke ning van de Kon. Shellgroep gebouwd werd bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amster dam, meet 10.000 b. r. t. en werd op 14 Juli j.l. met goed gevolg te water gelaten. Voorts is het voorzien van een Werkspoor enkelwerkende viertact tien-cylinder Dieselmotor met oplading, die in staat is een vermogen van 5000 P.K. te ontwikkelen. De diénstsnelKeid zal in beladen toestand 13 knoopen bedragen. Evenals alle andere schepen van de Kon. Shell-groep, is de Taria voorzien van de meest moderne naviga tiemiddelen, terwijl meiï zeer veel zorg heeft besteed aan de inrichtingen voor beveiliging van de bemanning en lading. De damcoinpetitie in Noord- Holland. De organisatie van de hoofd- en van de eerste klasse-competitie 'in het district. Noord-Holland blijkt slecht te vlotten. In een dezer dagen gehouden bestuursver gadering bleekV dat de damclubs Beverwijk, IJmuiden, Damclub Haarlem, Oosterkwar tier, Haarlemsehe Damclub en Stabiel te Santpoort bereid zijn aan de hoofdklasse- competitie deel te nemen, doch de clubs in Zaandam en omstreken o.a. Zaandam, D. K. Z„ Wormer, zien liever van het deelnemen voor één jaar af, wegens de moeilijke trein verbindingen. Echter is nog geen beslissing genomen. Met het een en ander zijn de hoofd- en de eerste-klas-competitie, welke reeds twee maal zijn uitgesteld, nog niet begonnen. Het nieuwe orgel van het Crematorium. Wordt Zondag 15 October officiëel In gebruik genomen. Het nieuwe orgel, dat in de pasgebouwde aula van het crematorium geplaatst is, zal Zondag 15 October a.s. officieel in gebruik genomen worden. Des morgens zal de orga nist van het crematorium, de heer George Robert te Haarlem, het instrument bespelen ■voor de afgevaardigden naar het jaarlijksche congres der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding. Dit congres wordt Zaterdag 14 October in Den Haag gehouden, maar het hoofdbestuur der vereeniging organiseert den volgenden morgen voor de belangstel lenden een excursie naar het crematorium. De organist zal eenige fantasieën ten ge- hoore brengen. Na afloop daarvan zal te Haarlem voor het gezelschap een koffietafel geserveerd worden. Een nieuw onderdak voor de Neutrale School. B. en W. stellen voor eenige lokalen van de Wilhelminaschool beschikbaar te stellen. - In verband met de omstandigheid, dat het bij de Neutrale Schoolvereeniging „IJmuiden en omstreken" in gebruik zijnde schoolgebouw is opgeëischt voor de huisvesting van mili tairen, hebben B. en W. voorloopig aan het bestuur van deze vereeniging tijdelijk om niet in gebruik gegeven twee leslokalen, het gymnastieklokaal en twee werklokalen van de school voor buitengewoon l.o. „Wilhelmi- naschool", zijnde een aaneengesloten com plex van lokaden dezer school. B. en W. hebben hiertoe besloten, opdat het vanwege de vereeniging te geven onderwijs zooveel mogelijk voortgang kan hebben. De regeling ten opzichte van het buitengewoon lager onderwijs is zoodanig, dat dit eveneens ongehinderd kan worden gegeven. In het vertrouwen, dat de raad zich met den getroffen maatregel zal vereenigen, stel len B. en W. voor, hen te machtigen, met genoemd bestuur een overeenkomst van bruikleening aan te gaan, welke wordt be- heerscht door den 13en titel van het 3e Boek van het Burgerlijk Wetboek, gerekend met ingang van 11 September j.l. en voor een on- bepaalden tijd, doch uiterlijk totdat het be stuur der Vereeniging weder over de in be slag genomen school aan de Kerkstraat kan beschikken of op andere wijze schoolruimte zal hebben verkregen. B. en W. vragen een crediet van 10.000.-. Voor 12 schuilloopgraven in IJmuiden en 4 in Velsen. In verband met den dreigenden oorlogstoe stand hebben B. en W. zich genoodzaakt gezien, bijzondere maatregelen te treffen voor de be scherming der burgerbevolking. Het college heeft daarom een plan ontworpen voor den aanleg in werkverschaffing van 16 schuilloop graven in die gedeelten van de gemeente, welke tot de eerste gevarenzone moet worden gere kend, met name in IJmuiden (12 stuks) en het Noordelijk deel van Velsen (4 stuks). De kosten worden geraamd op f 10.000. B. en W. stellen den raad voor hun een cre diet tot dit bedrag te verleenen school eischen voorzieningen. Den 25en Juli werd in handen van B.-en W. om advies gesteld een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor lager- en m.u.l. school onderwijs op Gereformeerden grondslag te IJmuiden, om de benoodigde gelden uit. de gemeentekas te mogen ontvangen ten behoeve van voorzieningen aan de Mamixschool. Na een nauwgezet onderzoek is B. en W. gebleken, dat het schoolgebouw gebreken heeft, welke door constructiefouten zijn ont staan. Daar de aanvrage'aan de wettelijke eischen voldoet, stellen B. en W. den raad voor, de ge vraagde medewerking té'verleenen voor zoo ver betreft het voorzien in bovengenoemde gebreken. Bioscoop „DE PONT": „Sonate" en „Drie man in de In de bioscoop „De Pont" draait deze week de M. 'G. M.-film „Drie man in de sneeuw", een dwaze klucht van dolle," origineele invallen en charmante verwikkelingen en de beroemde rol prent van United Artists „Sonate*. In deze laat ste film treedt o.m. op de beroemde pianist- componist en saatsman Ignace Jan Paderewski, eertijds president der Poolsche republiek. Met hem treden in deze film op den voorgrond Charles Farrell, Barbara Greene en Marie Tempest, de welbekende Engelsche actrice. De korte inhoud is als volgt: De wereldberoemde pianist Paderewski oogst een enorm applaus met zijn spel. maar het meest geboeid zijn Eric en Ingrid Molander, die mp' Vin dochtertje in de zaal zitten. Het kleine me. p laat haar bal vallen en loopt dezen ach terna als hij naar het podium rolt. Eric en In grid volgen het kind en Paderewski herkent blijkbaar het echtpaar. Als Ingrid met aandi'ang den meester smeekt om de „Mondschein Sona te" zet Paderewski zich weer aan den vleugel en speelt.Naar aanleiding van dit voorval ver telt Paderewski aan een paar vrienden de ge schiedenis van deze twee menschen. In een schilderachtig hoekje van Zweden woont In grid met haar grootmoeder Barones Lindenborg op een landgoed, waarvan Eric rentmeester is. Eric houdt van Ingrid, die onbewust zijn lief de beantwoordt, maar toch vraagt ze eenigen tijd uitstel, als hij haar zijn liefde bekent. Het geronk van een vliegtuig onderbreekt hun ge sprek. Zij merken, dat het vliegtuig een nood landing maakt en terwijl Ingrid naar huis te rug snelt om haar grootmoeder te waarschu wen, haast Eric zich naar het vliegtuig. De noodlanding is goed geslaagd. De inzittenden, Paderewski, zijn vriend Bishop en den elegan- ten Mario de la Costa, zijn ongedeerd. Het zal echter twee dagen duren, voordat het gezelschap per boot of vliegtuig verder kan reizen en Eric biedt hen de gastvrijheid van Lindenborg aan. De barones on Vangt Paderewski met vreug de, want zij heeft veel aan hem te danken. Tij dens een concert van Paderewski had haar dochter haar man gevonden. Ingrid, die altijd buiten heeft gewoond, komt dadelijk onder de bekoring van den charman- ten Mario, die met zijn wereldwijsheid het meisje betoovert. Eric wordt jaloersch. maar Ingrid heeft alleen oogen voor Mario, die niet veel moeite heeft haar er van te overtuigen, dat zij van hem houdt. Eric is inmiddels te weten gekomen, dat Ma rio een avonturier is, die getrouwd is, en nu jacht maakt op Ingrid's geld. Hij vertelt Mario, dat hij alles'weet. en verbiedt hem zijn kamer te verlaten. Als Mario dit toch doet, vertelt Eric alles aan de Barones, die Mario bij zich roept. Voor de som van 1500 Kronen belooft Mario op staanden voet het landgoed te verlaten Ingrid ziet hem gaan en wijt zijn vertrek alleen aan de intrigeerende jaloezie van Eric. Dadelijk gaat zij haar koffer pakken om. Mario te volgen, maar dan vertelt haar grootmoeder haar alles en Ingrid, die eerst weifelt, ziet tenslotte in, hoe verkeerd zij Eric behandeld heeft. Het programma van de Strawberries. Het programma van de Strawberru* a.s. Zondag luidt als volgt: Dames: B.D.H.C. II—Strawberries 1 10.30 uur (Terrein bij hotel Zomerzore) Strawberries II—Kraaien I li uur Heeren: Strawberries IOh Kay 2 uur. Oh Kay nStrawberries n. Terrein: Museumplein ingang v. Bapf straat, Amsterdam. rie" Opstelling: Heeren I: Doel: v. d. Bliek, achter: Ferment Branhoff; midden Bangma, v. RandtwiiV de Mooy; vóór: Witkamp, Bekker, rIppv^ Mantje en Sluiters. Heeren n: Doel: Pleyer, achter Rodenberg en Schiiv ker; midden Bilderbeek. v. 't Hoff en Gom?' vóór Zwalf, Janus, Uiling, Brunink en 5 Malsen. van Dames I: Doel: v. d. Zee; achter Klimp en LamW midden Amse. v. Malsen en v. d. Broek- vóó« Schaap, Bekker, Ophoff, Poldervaart en Ronkel. ïaa VOETBAL. V. S. V—STORMVOGELS. De elftallen komen vermoedelijk als volst uit: V. S. V.: Michel, Van Roon, Voet, Van der Gevel, De Vries, Van Osch, Aafjes, Heins, Van der Lugt, Balvers. SbrV Stormvogels N. N., Prins, Verdam, Woudenberg, Van Pel Gerrits, Tol, Schoorl, Haak Jr., Haak Sr., Kraak. Het spelen van Tol is nog niet zeker. Het nieuwe kantoorgebouw voot het crematorium. Men is deze week begonnen met het werk voor den bouw van het nieuwe kantoor met directeurswoning en ontvangzaal voor de Ver- eeniging voor facultatieve lijkverbranding. Na onderhandsche aanbesteding is het werk door het hoofdbestuur opgedragen aan de N. V, Aanneming Mij- J. P. van Esteren te Rotter dam, die ook de nieuwe hal heeft gebouwd. Het oude kantoor met woonhuis blijft staan, tot de nieuwbouw klaar is en wordt dan afgebroken. De nieuwe gebouwen komen nl. achter het bestaande kantoor en in den tuin. De ontvangzaal zal dienen voor de families en belangstellenden bij crematieplechtighe den. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN, j In de week van 7 tot 14 October is de win. keiier J. Beentjes aangewezen tot den verkhop van goedkoope, onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. PASTOOR V. D. NOUWELAND. Na een ziekte van 10 maanden, is pastoor v. d. Nouweland zoover hersteld, dat hij zijn da- gelijksche werk weer kan hervatten. Pater Vissers, die in zijn plaats was gekomen en die in Heemskerk veel vrienden heeft verworven, is weer naar het klooster te Nieuwe Niedorp teruggekeerd. DAMMEN. Door de damclub „D. C. H." werden Donder dagavond onderlinge competitiewedstrijden ge speeld. De uitslag was als volgt: G. WillemsC. v. d. Kolk W J. BeentjesG. Zonneveld afgebr. H. ZonneveldW. Dam 0—2 Jac. ZonneveldP. Leusen L. KoopmanJoop Tuyn 0-2 FEESTAVOND MISSIECLUB. Donderdagavond werden de dames der mis sieclub beloond voor hun vele werkzaamheden op dit terrein in den vorm van een goedgeslaag den feestavond. Het feest vond plaats in de gymnastiekzaal der R.K. Meisjesschool. Kape laan v. Adrichem en de pastoor luisterden het feest met hun tegenwoordigheid op. De dames werden flink getracteerd en er werd volop ge danst en voorgedragen. Vrouw tien meter door de tram meegesleurd. En toch ongedeerd gebleven. AMSTERDAM, 5 October - Gisteravond offl elf uur is op het Frederiksplein een ongeval gebeurd dat zoo wonderlijk goed is afgeloo pen dat dit het vermelden waard Is. Een 29-jarige wielrijdster reed onvoorzich tig voor de tram langs en werd gegrepen door den motorwagen van lijn 5. Zij werd een tien tal meters door den baanschuiver meege sleurd, voordat de tram tot stilstand kwam. Van alle kanten snelde men toe om net slachtoffer hulp te verleenen. De vrouw lag even versuft door den schrik op straat, maai al gauw kwam ze onder de tram vandaan en stond vrijwel ongedeerd op. Zij had slecn» enkele onbeteekenende schrammen opgeioo- pen. HAARLEM, 5 October. Bevallen 1 October: A. E. M. van Bakel- Haasbeek, d.; 2 October: T. van Baaren- Ruijsenaars, z.; W. Suidgeest—Nieuwenhujzen, z.; 5 October: E. BakkerWit, d.; H. M. Blom —Spoor, d.; J. E. Blekkink—Brauckmann, o- Overleden 4 October :P. J. Eist, 64 j-, Ak€B' damstraat. Ondertrouwd 4 October: K. Blansjaar en o- van Delden; 5 October: J. Keesmaat en Waaijer; J. H. Lusthuis en J. M. De^ P. de Vries en J. M. Dekker. Gebrouwd 5 October: J. J. Schaap en S. Koopen; J. J. de Zwaan en G. M. Eggeraa E. N. Willemse en A. van Westenbrugge^ J- Ch. Maten en C. van der Graft; N. Kostff M. W. Erdtsieck; R. C. J. de Jong en L Polman; B. W- Lindeboom en P- Olieman» - Als Paderewski dien avond de „Mondschein Sonate" speelt, is dat een aanleiding voor Eric en Ingrid om zich weer met elkaar .te verzoenen. Constructiefouten aan de Marnix- sneeuw".

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2