VELSEN IJMUIDEN De kampioenschappen van De Reisduif. In het afgeloopen vllegseizoen zijn de kam pioenschappen van de postduivenvereniging ,X>e Reisduif" in de diverse afdeelingen be haald door de volgende heeren: Vitesse: 1. p. van der Hout 402 pt., 2. J. Luntz, 399 p.. 3. D. Philippi 367 p. Fond: 1. H. W. Claus 171 p.. 2. P. Dek ker 170 p.. 3. M. van 't Hof 166 p., Oude duiven: 1. J. Luntz 528 p., 2. A. Kat 497 p., 3. M. van 't Hof 481 p. Jonge duiven: 1. H. D. Claus 288 p., 2. D. Philippi 264 p., 3. M. van 't Hof 256 p. Na vlucht: 1. D. Philippi 350 p., 2. G. van der Winden 349 p.. 3. M. van 't Hof 347 p. Generaal: 1. M. van 't Hof 1084 p., 2. D. Philippi 1048 p., 3. A. Kat 990 p. Kampioen 3 aangewezen oude duiven: J. Luntz 397 p., Kampioensduif oud J. Luntz 297 p., kampioensduif jong G. van der Win den 163 p., navlucht C. Wesstrate 218 p. Leerzame avond voor de fotografen. Demonstratie van lantaarnplaatjes. Gisteravond werd in het Nederlandsch Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een werkavond van de Amateur-Fo tografen gehouden. De voorzitter de heer G. Broertjes heette de aanwezigen in het bij zonder den heer Kelder uit Zaandam wel kom op deze eerste vergadering in dit seizoen. Vervolgens deelde de heer Broertjes mede., dat de bond ook dit jaar weer verschillende wedstrijden heeft uitgeschreven en wel over de onderwerpen..Lantaarnplaatjes": „Het Boek", Markttafereelen" en een wedstrijd in vrije onderwerpen. Ook zal dit, jaar mogelijk zijn buiten het vereenigingsverband om in te zenden. De volgende werkavond zal 24 Oc tober plaats vinden met als spreker den heer Bus uit Amsterdam. Hierna gaf de heer C. Kelder, voorzitter van de Amateur Fotogra- fenvereenigïng „Zaanland" een demonstra tie van het maken van kleurenplaatjes. Een voordeel van de lantaarnplaatjes boven de vergrooting is dat ze veel brillanter zijn, al dus de heer Kelder. Vervolgens besprak hij de verschillende soorten plaatjes welke in ge bruik zijn. Eerst demonstreerde de heer Kel der met het Vitta-Chromplaatje en vervolgens met het Alfa-plaatje. De resultaten, die wer den bereikt waren over het algemeen zeer bevredigend. Hierna projecteerde de heer Kelder nog een serie gekleurde lantaarn plaatjes waaronder zeer mooie exemplaren. Vervolgens werd de bondscollectie „Ramen en Deuren" bezichtigd welke zeer de bewon dering der aanwezigen opwekte. De heer Broertjes sloot dezen goed geslaagden werkavond met een woord van dank aan den heer Kelder voor zijn leerzame demonstra tie. Breien voor de soldaten. De wol Is ontvangen. In verband met het breien voor onze sol daten verzoekt het alhier opgerichte dames comité ons opneming van het volgende: Volgens schrijven van den minister van Defensie van October j.l. worden voor de Koninklijke Landmacht uitsluitend ge vraagd polsmoffen, handschoenen en sok ken, dus geen bivakmutsen, dassen, wanten, buikbanden, slaapzakken en dergelijke. Kleur van polsmoffen en handschoenen grijs-groen of grijs, voor sokken willekeurig, maar niet licht. Voor de Koninklijke Zee macht worden gevraagd polsmoffen, sjaals, bivakmutsen, visscherskousen (lange tot aan het kruis) alles donker blauw." Het Beverwijksche Damescomité heeft thans ook de wol voor bovengenoemde doeleinden ontvangen. Deze is met patronen te verkrij gen aan de navolgende adressen: Mevr. L. Scholtens—Regout, Zeestraat 128. Mevr. E. Blom—Russelman, Parklaan 20. Mevr. M. M. BlinnemeyerScanlan, Von dellaan 19. Mevr. E. DemmersWieck, Dr. Schuit straat 9. Mevr. J. F. DingierStoutenbeek, Bree- straat 52. Mevr. A. A. de Groot-Mijnders, Zuidwijker- meerweg 98. Mevr. A. A. van Hattum—Dekker, Huize Scheybeeck. Mevr. W. J. HuenderBosch, Westerduin, Wijk aan Zee Mej. Chr. Kaales, Julianaweg 39, Wijk aan Zee. Mevr. C. J. E. Lubbers—Haarmans, Bree- straat 10. Mevr. A. Moens—van der Veen, Vondel- laan 61, Mevr. A. van der Schroeff—Biermann, N. Schulpweg, Velsen-Noord, Mevr. H. Wehrheim—Spies, N. Schulpweg, Velsen-Noord. Eiken Donderdagmorgen van 10 tot 12 uur houdt een commissie uit het Damescomité ten huize van mevr. Moens zitting om aan de breisters zoo noodig voorjichting en in lichtingen te verstrekken. Het comité vertrouwt, dat vele willige han den bereid gevonden zullen worden om zoo spoedig mogelijk warme kleedingstukken te vervaardigen voor onze soldaten. Kunt gij niet breien? Wilt gij toch uw steentje bijdragen? Wij weten breisters die gaarne willen breien, alleen ontbreken haar de middelen om de benoodigde wol aan te schaffen. Indien iedere nlet-breidster nu een grooter of kleiner bedrag ter hand stelt aan het comité, kan uit die gelden wol verstrekt worden aan haar, die anders noodgedwongen afzijdig meet blijven! Giften worden gaarne ontvangen door mevr. Moens, Vondellaan 61, Beverwijk. Het wereldgebeuren en de profetieën. Nu door de ongunstige weersgesteldheid de tentcampagne te IJmuiden en Beverwijk most worden afgebroken, zal de heer Johan nes de Heer, redacteur van „Het Zoeklicht" op Dinsdag 17 October a.s. 's avonds 7.30 uur, spreken over: „Het wereldgebeuren in het licht van het profetisch woord": in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Het Centrum" Ko ningstraat 40, alhier. DE HANZE VERGADERT. De R.K. Middenstandsvereeniging ..De Hanze" houdt morgenavond in het gebouw van de K. S. A. een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. behandeling van de ingekomen bondscirculaires en een bespreking ggn de St. Nicolaas-reclame. Plan West heeft een nieuwen voorzitter. De heer W. Akse afgetreden. De Winkelierscombinatie „Plan West" hield gisteravond in het Witte Kruisgebouw onder voorzitterschap van den heer W. Akse een le denvergadering. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord, dat de internationale toestand op het za kenleven een stempel drukt. Trots den slech ten economischen toestand staat „Plan West" er zeer goed voor en het bestuur ziet de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. Voorts rele veerde spr. de zomerreclame en den prachtig geslaagden boottocht. De notulen werden onder dankzegging onver anderd vastgesteld. Bij de bespreking over de te voeren reclame stelde het bestuur voor tusschen St. Nicolaas en de Kerstdagen weer een St. Nicolaas-kinderfeest te organiseeren en eenige dagen voor St. Nicolaas een groote openbare vergadering te houden. Beide voorstellen werden na breedvoerige be sprekingen met algemeene stemmen aange nomen. Inplaats van den heer G. C. H. Tabak, werd als plaatsvervangend secretaresse benoemd me vrouw Tabak. Alvorens overgegaan werd tot verkiezing van een nieuwen voorzitter heeft de heer Akse zich in een korte toespraak tot de ver gadering gericht, waarin hij o.m. zeide, dat hij nu den tijd gekomen achtte om voor zijn func tie te bedanken. Ruim acht jaar heeft spr. naar beste weten deze functie vervuld. Steeds heb ik, aldus spr., zeer veel medewerking ondervonden van de leden en van het bestuur en daarom steeds met veel genoegen het voorzitterschap waargenomen. Spr. bracht den leden en het be stuur hiervoor hartelijk dank. Zooveel als moge lijk is zou spr. het werk van Plan West van nabij blijven volgen. De heer Akse hoopte, dat de nieuwe voorzitter op evenveel steun zal kunnen rekenen als hij. De heer E. van Rookhuizen bracht hierna den scheidenden voorzitter dank voor het vele door hem verrichte werk en voor de prettige samen werking. Nadat spr. nog zijn spijt had uitge drukt over het besluit van den heer Akse bood hij hem namens de leden en het bestuur een rookstandaard aan. De heer Akse dankte de vergadering voor dit fraaie geschenk en gaf de vergadering nogmaals de verzekering, dat hij naar vermogen het werk van Plan West zou blijven steunen. Hoewel hierna uit de vergadering nog aan drang op den voorzitter werd uitgeoefend om op zijn genomen besluit terug te komen bleef deze poging zonder resultaat. Met vrijwel algemeene stemmen werd toen de heer E. van Rookhuizen tot voorzitter gekozen. Het bestuur werd voorts nog aangevuld met den heer H. Kroon. Na de rondvraag stelde de heer Van Rook huizen voor de heer W. Akse tot eere-voorzitter van Plan-West te benoemen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Na een hartelijk dankwoord van den eere voorzitter werd de vergadering gesloten. Ds. J. de Vries over de doleantie. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken National en Werkmans Bond hield gis teravond een ledenvergadering- in de boven zaal van het Nederlandsch Hervormd Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De vergadering werd geopend met het zingen van gezang 2:4, waarna de voorzitter, de heer A. J. van der Ploeg voorging in gebed. Vervol gens las hij Thessalonicensen 2 voor aan de hand waarvan hij een korte inleiding hield. Hierna was het woord aan Ds. J. de Vries, die sprak over de „Doleantie". Spreiker be handelde eerst uitvoerig het ontstaan van de doleantie, doordat een gedeelte van de Ne- derlandsche Hervormde Kerk de bestaande toestanden in de verschillende richtingen niet bevredigend vond en hierin een aan leiding zag om uit te treden. De belang rijkste ij veraar voor dezo afscheiding was wel Dr. Kuyper, die ijverde voor een kerk. los van den staat in tegenstelling met Ds Hoedemaker die juist voor deze eenheid streed. Nadat Ds. de Vries uitvoerig de gevolgen van de dolean tie had besproken, volgde een geanimeerde discussie, waarna de vergadering door Ds. de Vries op de gebruikelijke wijze gesloten werd. REVUE VAN DE COÖPERATIE. De eoöp. verbruiks- en productievereeni- ging „Samenwerking" zal op Donderdag 26 October a.s. een revue-avond houden in het Luxor Theater. Opgevoerd zal worden de coöperatie-revue van Jacq. van Tol „Wie de schoen past....", met Kitty van Dongen, Jeanne Laforce en Tholen en Van Lier. Ledenvergadering van de S. D. A. P. In gebouw „Odeon" hield de plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P. een ledenvergade ring. De voorzitter, de heer W. van Dok, sprak een openingswoord, waarin hij o.a. mede deelde dat in samenwerking met het Insti tuut voor Arbeiders-Ontwikkeling en den Be- verwijkschen Bestuurdersbond èen filmavond georganiseerd zal worden. Na vaststelling der notulen en behandeling van eenige ingekomen stukken werd besloten den N.A.S.B. en de Arbeiders Zangvereeni- ging De- Daad een subsidie toe te kennen van f 5. Hierna werd door den heer w. van Dok een zeer uitvoerig congresverslag uitgebracht dat zonder op of aanmerking werd goedgekeurd. Voor het gewestelijk bestuur werden can- didaat gesteld de heeren M. A. Reinalda, D. Lopes Dias, W. F. Visser. W. A. de Tello. P. J Joore en J. van Boekhoven. Voor den partijraad werden candidaat ge steld W. van Dok. S. P. Doek en D. Lopes Dias en voor den aanvullenden partijraad L. van Hameien E. F. Albrecht, W. Harting en T. van Heeg. Hierna volgde nog een bespreking van huis- huisdelijken aard, waarna de heer Van Dok met "een woord van dank de geanimeerde ver gadering sloot. Langs de Lijn. Programma van de Radioeentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned„ 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P. T. T. Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P. T. T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 Londen Reg., 9.00 Keulen. 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 1.20 Nationaal programma; 10.45 Lon den Reg., Lijn V.: Diversen. DE HARMONIE VERGADERT. De Beverwijksche Harmoniekapel houdt op Donderdag 19 October in het tegenwoordige reretitielokaal aan den Alkmaarscheweg een ledenvergadering. BEVERWIJK WIJK AAN ZEE UITSLAGEN „DENK EN ZET". Schaken: G. ZuiderduinG. de Boer 1—0, B. Zuider- duiin-J. B. Schoos 01, W. v. Klaveren—J. de Boer 0—1, afgebroken partij J. de Boer— G. Zuiderduin 0—1. Dammen: le afdeeling. H. WitteveldF. v. Son afgebr.,, M. Klein— W. v. d. Eisen 0—2, J. Duin—M. Bruinenberg afgebr., A. DuinJ. Kraakman 02, J. Zwart—J. v. d. Vel 11. 2e afdeeling: Jac. SchelvisC. Jokes 1—1, P. Durge—A. v. d. Meij Bz., 0—2, B. Duin-E. Snijders 0—2, J. A. v. d. Meij Hzn.,—KL Durge 0—2. DRIEHUIS Opening Militair Tehuis. Nauwelijks waren de militairen aangekomen of een comité werd samengesteld met het doel hun het verblijf zoo aangenaam moge lijk te maken. Aanvankelijk bepaalde het comité zijn werkzaamheden tot het trachten „onder te brengen" van militairen bij de burgers. Vervolgens zocht het comité naar een tehuis waarin het den militairen gezelligheid en ontspanning zou kunnen aanbieden. De heeren Van der Leek, Tates, Heese, Schmidt, De Mooy, Snoek en Mensen slaagden er in beslag te leggen op het leegstaande perceel Hagelingerweg 349. Dank zij de medewerking der Ingezetenen en militairen kon dit perceel gehuurd en opnieuw ingericht worden. Gisteravond vond de opening van het nieuwe tehuis plaats. Tal van officieren, on derofficieren en manschappen waren aan wezig. Bij ontstentenis van den voorzitter van het comité, den heer Van der Leek, sprak de heer Tates dsn openingswoord. Dat het comité thans dit tehuis aan de militairen kan overdragen, dankt het aan de groote medewerking van de ingezetenen. Ik verzoek u dit tehuis te willen aanvaar den en spreek er den wensoh bij uit, dat er een druk gebruik van zal worden gemaakt en de prettige samenwerking tusschen ingezete nen en militairen zal blijven voortduren. Hierna sprak nog een der officieren een dankwoord. Voor de onderofficieren en soldaten sprak een onderofficier. Hierna bood het comité allen aanwezigen een consumptie aan, hetgeen zeer op prijs ge steld werd. Voor wie het comité willen steunen ,zij medegedeeld, dat het adres van dien penning meester, den heer Mensen, is P. C. Hooftlaan 25. SANTPOORT DRANKBESTRIJDING. De afdeeling Sant-poort van de Alg. Ned. Geh. Onth. Bond heeft een algemeene ver gadering uitgeschreven op Vrijdag a.s. des avonds ten huize van den heer Kaspers, Wüstelaan 5. Ieder, die belangstelt in'de ge heelonthoudersbeweging wordt gaarne ver wacht. Voor een'ieder is wel iets te doen, dus jong en oud vooral ook de hier vertoeven de militairen worden tot medewerking uitgenoodigd Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. In de deaer dagen gehouden vergadering van de afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding is besloten, nu door de benoeming van den heer J. v. Dijk tot directeur van het crematorium een vacature in het hoofdbestuur der vereeniging is ont staan, voor deze vacante plaats candidaat te stellen den penningmeester der afdeeling Vel sen, de heer P. Klerk te Driehuis. De vacante plaats in het hoofdbestuur houdt tevens in een vacature in de commissie van drie van het beheer van het crematorium en het is om die reden, dat de ledenvergadering besloot den heer Klerk candidaat te stellen. Voor de vaeature-mr. Stheeman besloot men de Candida tuur dr. K. Simon Thomas te Leiden voor deze plaats in het hoofdbestuur te steu nen. Ook staat Velsen achter de herbenoe ming van dr. P. H. van Roojen, geneesheer- directeur der Haagsche gemeenteziekenhuizen tot voorzitter der vereeniging. De bouwplannen betreffende het nieuw te bouwen kantoor werden uitvoerig besproken Evenmin als de afdeeling den Haag kon Velsen zich vereenigen met het overschrijden van het in 1937 aan het hoofdbestuur toegestane crediet met een bedrag van minstens f 28000 op een totaal-toegestane som van f 40.000. Oorspronkelijk had daarenboven het hoofd bestuur met dezen nieuwbouw willen wach ten totdat er meer bekend zou zijn omtrent de plannen der regeering betreffende de aan gekondigde wijziging der Begrafeniswet of een eventueel nieuw in te dienen wetsontwerp, dat de materie der crematie, welke reeds zoo lang op een wettelijke regeling wacht, defi nitief regelt. De leiding der vereeniging heeft echter plotseling gemeend tot den bouw over te moeten gaan en de ingetreden oorlogs toestand heeft dit voornemen bespoedigd want de gunning is inmiddels verleend. De afdeeling den Haag heeft zich inmiddels tegen dit voornemen verzet en de afdeeling Velsen kan de argumjentatie van eerstgenoem de afdeeling onderschrijven, zoodat deze kwestie op het a.s. congres wel uitvoerig be sproken zal worden. Dit congres yindt plaats in „Zomerzorg" te den Haag op Zaterdag 14 October a.s. Het dagelijksch bestuur der afdeeling bestaande uit de heeren IJ. J. Rcitsma, (voorzitter), P. Klerk (penningmeester) en A. J. van der Weijden (secretaris) zal Velsen op deze jaar- lijksche algemeene vergadering vertegenwoor digen EXCURSIE VAN MILITAIREN NAAR HET CREMATORIUM. Op verzoek heeft de afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding dezer dagen een excursie georganiseerd voor een aantal militairen naar het crematorium der vereniging. Bijna 50 personen namen aan deze excur sie deel, w.o. vele soldaten, onderofficieren en enkele officieren. VELSERBRUG DEFECT GEWEEST. De scheepvaart in het Noordzeekanaal heeft Dinsdag eenige vertraging ondervonden door een defect aan de Velserbrug. De brug kon niet geopend worden, daar een as gebroken was. Binnen twee uur was het defect hersteld. Bevallen: A. J. van der VlugtDuinmeijer, z., Pelsstraat 66 Velsen-N.; R. van der Werf Schoffelaar, d., Achterstationsweg 69, IJmui den; P. J. KopSchuurman, z., Tusschenbeeks- weg 16, IJmuiden; P. IJffvan der Lugt, d„ Middenduinerweg 63, Santpoort; A. Pel Groen, zoon, Melklaan 20 rood, Velsen- N.; W. KramerZwarts, z., Lumeijstraat 23, IJmuiden; J. den HeijerBuijs, z„ K. Zegel straat 21, IJmuiden; A. Hartman—-Talc, d., Kra- lenbergstraat 1, Velsen-N.; J. J. van Dalen Calis, d., Hagelingerweg 184, Santpoort. Overleden: S. v. Coezand, 1 j. en 9 m., z„ van F. Coezand, Watervlietslraat 28, Velsen-N.; A. Slotboom, 34 j„ ongehuwd, Kanaalkade 7, Velsen-N.; O. Suijk, 5 maanden, d. v. J. J. Suijk, Wij kerstraat weg 259, Velsen-N.; P. Th. Kint, 35 j., echtgen. v. M. van der Zwet Slotemaker Burg. Weetstraat 3, Velsen-N. Tot lector benoemd. Bij Koninklijk Besluit is, te rekenen van 19 September 1939, onder gelijktijdige ontheffing van zijn opdracht tot het geven van onderwijs in tuinachitectuur entuinkunst aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, benoemd tot lector aan genoemde onderwijsinstelling, om onderwijs te geven in tuinarchitectuur, tuin kunst en tuinbouwkundig handteekenen dr. ir. J. T. P. Bijhouwer te IJmuiden. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING „De huidige situatie en het socialistische perspectief" In het gebouw van de Vrijz. Hei-vormden heeft een vergadering plaats gehad van het Instituut voor Ai-beiders Ontwikkeling. Dit was de eerste vergadering die in dit seizoen gehouden is. Hierin trad op als spreker Dr. H. Brugmans, voorzitter van het Centraal bestuur van het Instituut, met het onderwerp: „De huidige situatie en het so cialistische perspectief". Di-. Brugmans achtte het thans een juiste tijd om eens met elkander van gedachten over dit onderwerp te wisselen. Spreker gaf eerst 'n over zicht over den huidigen toestand. Hij wees hierbij op het feit, dat wanneer het fascisme de overwin ning zou behalen, het met het socialisme op een eind zou loopen. De mogelijkheid hiervan sluit echter niet in zich, dat men zich daarom niet met de toekomst van het socialisme behoeft bezig te houden. Ook wanneer zelfs Europa door het fas cisme zou ondergaan, gaat de menschheid door. Wat in Europa bijv. zou ondergaan, kan in een ander deel van de wereld weer opstaan. Dr. Brugmans wil over de toekomst spreken, maar wil zich hierbij niet wagen aan voorspellingen. Problemen zijn en blijven er. Dat zijn proble men van vrede en oorlog en omgekeerd. Hierbij herinnerde spreker aan de oorlog 1914'18. De oorzaak hiervan was het kapitalisme, de aanlei ding was de geheime diplomatie. Toen heeft men niet begrepen, waarmee men dit heeft kunnen uitsnijden. Thans staat men hierbij anders. In 1914 een theoretische kennis die alles weg vaagde, nu een denken van de mogelijkheid van een oorlog, als een uitkomst van bevrijding van een spanning. De socialistische strooming heeft mede den oorlog beinvloed. De publieke opinie staat thans anders tegen over den oorlog dan in 1914. Spreker kwam dan tot de vraag: „Waarom nu oorlog en hoe zal de wereld na dezen er uit zien?" Spreker acht dezen oorlog noodig. Een groot woord uit een socialis- tischen mond. De tegenwoordige oorlog moest komen omdat 't evenwicht door het fascisme is verstoord geworden. Hebben de diplomaten of het kapitalisme dit gewild? Achter deze vragen zet spreker een vxaagteeken. Spreker zette uit een dat het groot kapitaal, dat Hitier aan het be wind heeft geholpen, geen belang kon hebben bij het bezetten van een Sudetenland of Oos tenrijk. Het program van Hitler is niet uitge dacht door de grootkapitalisten. Dit is een vrucht van Hitler's godsdienst van bloed en bo dem. Deze agressieve politiek is niet door de hooge legerleiding uitgedacht. Deze oorlog is een gevolg van een aantal onopgeloste problemen. Ieder heeft, voornamelijk het socialisme, de plicht deze op te lossen. De oude denkwijzen van 'n oude wereld wor den door een oorlog opgeruimd. Wanneer het Hit- Ierisme niet overwint dan is de taak aan het socialisme acht te geven en op te bouwen wat neergeslagen is. Dit moet dan veel beter gebeu ren. Wat zijn er dan voor problemen? Het eer ste probleem is Duitschland, dat niet meer kan worden een' groot maar een federaal land. De Duitsche staten mogen dan niet meer over- heerscht worden door militaire Pruisen. Tevens moet men komen, niet tot het vaststellen van grenzen maar geheel Europa moet federatief worden gesteld. Dit federatief samenstellen van Europa moet met zich meebrengen een algemeen militair toezicht met een internationale recht bank en een internationaal leger. Er moet een internationaal tribunaal worden ingesteld. Het oplossen van internationale problemen heeft een internationalen bond noodig. Internationaal sa mengaan heef noodig een internationale economie Tegenover een Volkenbond heeft het socialisme een schuld, aldus spreker. Het socialisme heeft blijk gegeven, dat het den oorlog van 1914-'18 niet heeft begrepen. Had men dit gedaan, dan was men thans verder geweest had men meer zeggenschap gehad. Naar aanleiding hiervan wees spreker op den komenden tijd die, wan neer het fascisme niet overwint, het socialisme heeft en waarop macht moet worden gegeven. Langs het internationale plan, dat dan kan wor den uitgewerkt, kan ook aan de sociale econo mie gewerkt worden, Sociale economie is iets anders dan sociale propaganda, hetgeen spreker duidelijk aantoonde. Tot slot besprak de heer Brugmans de cultu- reele problemen. Met deze cultuur bedoelt spre ker de geestelijke ontwikkeling van de groote massa. Ook hierin behoort planmatigheid. Op dit gebied heeft het socialisme een groote taak. Het socialisme staat dus voor de problemen van een internationaal tribunaal, een socialistische eco nomie met betrekking tot het internationale po litieke orgaan en een internationaal arbeiders bureau. Deze problemen heeft het social" der de oogen te zien opdat wanneer de is, het socialisme de baas is om de zaak Ó:"c vatten en dit te kunnen doorzetten Aan het eind was er gelegenheid tot h* len van vragen waarvan door eenigen 5t?1" werd gemaakt. Deze werden door antwoord gediend. er MAIFT k, ElfiHHfh COÖP. CENTRALE EIERVEILING Aanvoer 115.000 Eendeieren 2,75—3 ns Kleine eendeieren 2,202,70. 70.000 Kippeneieren 70/80 K.G. f 3,20—f 5^ PURMEREND 10 October 1910 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 tijen, wegende 84.999 K.G. Handel stug Hn™!' prijs f 32. B' I00gsle Runderen, totaal 910 stuks. Vette koeipn o4—70 per K.G. matig. Gelde koeien 2 110—175 per stuk matig. Melkkoeien Po lfliL 260 per stuk. Stieren 80 48—56 per K.G matT Paarden 19 100240 per stuk stug. Vette l-ïi veren 193 6080 per K.G.. Graskalveren r 2560 per stuk. Nuchtere kalveren voor f slacht 248 8—11 per stuk vlug. Nuchtere kalw ren voor de fok 1419 per stuk vlug. Vett» varkens voor de slacht 197 64—67 per v? vlug. Magere varkens 73 20—36 per stuk maï Biggen 163 14—22 per stuk matig. Schapen 29M 2025 per stuk matig. Bokken 132 4jq n!»> stuit matig. Jonge hanen 90 0 40—42'/* per st2' Kipeieren 4,705,10 per 100 stuks. Êendeiera 2,80 per 100 stuks. Piepkuikens 1200 45—50 1»' K.G. Oude kippen en hanen 9600 22,50-35 per K.G. Konijnen 301,75 per stuk. Eenden 2C0Ï 1070 per stuk. Duiven 40 per paar. Ganzen 444 2,753,25 per stuk-. Rotterdam, Veemarkt, 10 Oct. Totaal aanvoer 5460: paarden 155, veulens 49, magere runderen 1604. vette runderen 1150, vette kalveren 35, graskalveren 662, nuch tere kalveren 1166, schapen en lammeren 536 varkens 5, bokken en geiten 128. Vette koeien le kw. 74, 2e kw. 62, 3e kw, 38—48 per KG. Vette ossen le kw. 68,2e kw'. 62, 3e kw. 40—50' per KG. Stieren le kw, 05* 2ie kw. 54, 3e kw. 48 per KG. Vette kalveren le kw. 95, 2e kw. 78, 3e kw. 50—60 per KG, Schapen le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw, 35 per KG. Lammeren le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40 per KG. Graskalveren 2e kw. 48,3e kw, 38 per KG. Nuchtere kalveren le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 37 per KG. Slachtpaarden le kw! 59, 2e kw. 50, 3e kw. 40 per KG. Schapen le kw. 25, 2e kw. 20, 3e kw. 17 pér stuk. Lamme ren le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 10 per stuk. Nuchtere kalveren le kw. 11, 2e kw. 9,3e kw. 6 per stuk. Nuchtere fokkalveren le kw. 20,2e kw. 15. 3e kw. 12 per stuk. Slachtpaarden !e kw. 260, 2e kw. 200, 3e kw. 150 per stuk. Werk paarden le kw. 400, 2e kw. 280. 3e kw. 180 per stuk. Hitten le kw. 260. 2e kw. 220, 3e kw, 140 per stuk. Veulens le 'kw. 90, 2e kw. 60,3e kw. 40 per stuk. Stieren le kw. 305, 2e kw. 230,3e kw. 150 per stuk. Kalfkoeien le kw. 245,2e kw. 175, 3e kw. 130 per stuk. Melkkoeien le kw'. 235, 2e kw. 175, 3e kw. 130 per stuk. Vare- koeien le kw. 195, 2e kw. 150, 3e kw. 130 per stuk. Vaarzen le kw. 145, 2e kw. 125, 3e kw. 95 per stuk. Pinken le kw. 105, 2e kw. 85,3e kw. 35 per stuk. Graskalveren le kw. 50, 2e kw. 30, 3e kw. 20 per stuk. Bokken en geiten le kw. 11, 2e kw. 7, 3e kw. 4 per stuk. Omschrijving Dinsdagsehe Marktnoteering: Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, han del traag, prijzen iets minder. Stieren: aan voer grooter, handel matig. Vette kalveren: aanvoer onv„ handel kalm, prijzen iets lager. Schapen en lammeren: aanvoer korter, han del kalm. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer veel minder, handel matig, prijzen nauwelijks prijshoudend. Paarden: aanvoer minder, handel lui. Kalf en melkkoeien: aan voer ruimer, handel stil, prijzen terugloopend, Varekoeien: aanvoer grooter, handel traag. Vaarzen en pinken: aanvoer ruimer, handel stroef. Graskalverenaanvoer grooter, han del matig. Bokken en geiten: aanvoer zelfde, handel matig. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 9 v. Rotterdam te New York. JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Pinang, 9 van Batavia naar New York. Bintang, Batavia n. N. York 10 v. Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten (thuisr.) 9 te Gibraltar. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 10 October. Bevallen 7 October: J. M. Verdel—Jd_„ d.; J. G. Willemse—Rol, z.; 8 October: S.L- M. van BrummelenRokahr, d.; C. G. M. Thole—de Lamlnne, z.; A. Helweg—Roos, a., 9 October: A. Amama—den Dunnen, z.; DresselhuisBauer, d.; 10 October: T. u. van den Eijkhof—Kort, z. Overleden 8 October: G. van Dorssen, Leidschevaart; 9 October: F. Pesie—Scnutte, 82 j„ Jansstraat. ...1 Ondertrouwd 9 October: H. van der vei en G. W. Chrlstiaans; A. F. Bogaard en A-m. van der Helm: K. M. J. M. Spoor en K. Knoop. v 1 Ondertrouwd 10 October: P. J. ^iVan^f en M. P. E. Kroone; W. D. Roosdorp en w. t Wensing. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 11 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „De hond va Baskervilles" en „Mevrouw als detec 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 11 OCTOBER Gem. Concertzaal: Eerste concert dei na» lemsche Bachvereeniging, 8.15 uur. Luxor Theater: Charles Boyer in 2.30, 7 en 9.15 uur. ..v Frans Hals Theater: Het Fransche nmw» ..Gibraltar", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Mijn vrouw neen lent", 2.30, 7 en 9.15 uur. Op het tooneel: ae gw chelaar Larette. e„ Palace Familie Theater: „Het Koraain „Zonsondergang in Weenen", 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: Non-stop Progl'an?m!,.pn» Charlie Chaplin in de klucht „Op rolschaa^ Palestina Diorama's. Schotersingel 11 'oend eiken werkdag van 35 en van DONDERDAG 12 OCTpBER de Bioscoopvoorstellingen des middags e •vonds. 1 1 i7a Ge* Palestina Diorama's, Schotersingel Wj opend eiken werkdag van 35 en van 1

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6