VELSEN Hoe de Regeering de trawl- visscherij steunt. ixtra lasten voor rekening van het rijk. Hoogstens de helft der vloot mag uitvaren. Vangsten moeten in Nederland worden aangevoerd. Als gevolg van de 'besprekingen der „Com missie Kiewiet de Jonge" is zooals men weet een regeling getroffen met betrekking tot het weder uitvaren der vloot. De voorloopige grondslagen, waarop het bedrijf door de re geering wordt gesteund, laten wij hieron der volgen,. 1. Uitkeering- Zeeongevallenwet 1919. Ter 'tegemoetkoming in bedrijfslasten voortvloeiende uit de van de zijde der ree ders en der opvarenden getroffen regeling in zake een toeslag op de huidige wettelijke uit keeringen bij zeeongevallen, zal even tueel steun worden verleend ten bedrage van 100 pet. van genoemde aanvullende uit- keeringen, met een maximum van 50 pet. van het bedrag der uitkeeringen, waarop inge volge de Zee-ongevallenwet 1919 en met inachtneming van de op den dag van neven- vermeld schrijven geldende normen, de leden der bemanning, bedoeld in Art. 10 lid 1 van genoemde wet en him nagelaten betrekkin- EEN UUR (Adv. ingez. Med.) gen, tegenover de onder 1 van het eerste lid van Art. 6 dier wet bedoelde personen aan spraak kunnen doen gel-den, mits deze uitkee ringen verschuldigd zijn terzake van onge vallen, aan opvarenden van zeevisschersvaar- tuigen overkomen, tengevolge van of in ver band met een gebeurtenis, welke een onmid dellijk gevolg is van den huidigen oorlogs toestand. 2. Vergoeding bij detentie. Ter tegemoetkoming in bedrijfslasten, voortvloeiende uit de van de zijde der ree- ders en der opvarenden getroffen regeling inzake uitkeering aan de bemanning, voor het geval eenig vaartuig wordt opgebracht naar een haven van een der in den oorlog be trokken mogendheden, zal eventueel aan den betreffenden reeder steun worden verleend ten beloope van het door hem uit voor melden hoofde verschuldigde loonbedrag met een maximum van f 21 per week voor elk lid der bemanning, voor zoover de termijn der detentie valt binnen'den' onder 4 genoemden termijn. 3. Premie Oorlogsmolestverzekering. Aan de reeders, die hun visschersvaartuigen hebben verzekerd ingevolge de Zee- en Lucht vaartverzekeringswet 1939. wordteen tege moetkoming verleend ten bedrage van 3/5 gedeelte der premie, voor de verzekering van visschersvaartuigen. geldend op dendag van dit schrijven. Indien deze premie een wijzi ging ondergaat, zal nader kunnen worden overwogen of en in hoeverre bovengenoemd aandeel herziening behoeft. 4. Steunperiode. De onder l tot en met 3 genoemde tegemoet komingen hebben sleohts betrekking op be drijfslasten, welke een rechtstreeks gevolg zijn van of in verband staan met de uitoefe ning van het bedrijf gedurende de eerste zes. weken. Deze termijn vangt voor elk vaartuig afzonderlijk aan met ingang van den dag, waarop het vaartuig sinds de dagteekening van dit schrijven, doch uiterlijk op 27 October 1939, voor het eerst ter vis- scherij uitvaart. 5. Uitvoering steunverleening. De wijze, waarop de onder 1 bedoelde steun zal worden verleend, zal in overleg met den minister van Waterstaat nader worden ge regeld. Ter verkrijging van den onder 2 bedoelden steun zal de betrokken reeder ten genoege van de Nederlandsche Visscherijcentrale moeten aantoonen, welk bedrag uit dezen hoofde door den betrokken reeder verschul digd is. De tegemoetkoming in de premie, bedoeld onder 3, zal op daartoe strekkend verzoek worden overgemaakt na overlegging aan de Nederlandsche Visscherijcentrale van een bewijs (diplicaat quitantie, e.d.), dat premie werkelijk is betaald. Overlegging van andere bewijsstukken kan worden gevorderd". 6. Voorziening bij hoogc winstmarges. Wanneer na verloop van de periode van zes weken uit de aan de Nederlandsche Visscherijcentrale over te leggen exploi tatierekeningen blijkt, dat de bedrijfs resultaten over deze periode zoodanig zijn, dat de productie-kosten van buiten gewonen aard door het bedrijf geheel of gedeeltelijk zelfstandig kunnen worden gedragen bij de beoordeeling waarvan mede rekening zal worden gehouden met de algemeene draagkracht van het be drijf en de bijzondere omstandigheden sinds het stilliggen van de vloot zal terugbetaling van de als tegemoetkoming verstrekte gelden geheel of gedeeltelijk kunnen worden gevorderd, c.q. verdere financieele uitkeeringen kunnen worden beëndigd. 7. Beperking van het aantal uit tc varen schepen. Met het oog op de bestaande onzekerheid ten opzichte van de ontwikkeling in de naaste toe komst, zal een uitvaarbeperking.worden toe gepast, in dien zin, dat behoudens om standigheden, welke vanzelf reeds een uitva ren in den weg staan hetzij niet meer dan 40 pet van de thans voor de uitoefening der haringdrijfnetvisscheiïj, resp. trawlvissche- rij beschikbare vloot ingevolge de in dit schrijven vervatte regeling zal uitvaren, hetzij niet meer dan 50 pet. van genoemde vloot, met dien verstande, dat het in het laatste ge val uit te varen gedeelte in overleg met de Nederlandsche Visscherijcentrale in 3 gelijke termijnen van 7 dagen over de periode, waar binnen het eerste uitvaren volgens punt 4 plaats vindt, wordt verdeeld. In verband met bovenstaande regeling dient tijdig vóór den aanvang der reis aan de Nederlandsche Visscherijcentrale, die door mij met het toezicht op de uitvoering van het bo venstaande is belast, te worden kennis gege ven van den vermoedelijken datum van ver trek. Overigens zal hierbij slechts rekening wor den gehouden met schepen, ten aanzien waar van door de Scheepvaart Inspectie een cer tificaat van deugdelijkheid, alsmede door de Nederlandsche Visscherijcentrale een uitvaar^ certificaat voor de groote trawlvisscherij, c.q. aanvoer-vergunning ingevolge het Crisis-Ha- ringbesluit 1939, zijn uitgereikt. 8. Aanvoer in Nederland. Voor zoover zulks niet reeds krachtens de Landbouwcrisiswet 1933 is bepaald, zijn de reeders, die ingevolge de in dit schrijven vervatte regeling ter visscherij uitvaren, verplicht behoudens gevallen van overmacht hun vangst in Neder land aan te voeren. Voorzichtig met aangespoelde mijnen. De Burgemeester brengt het volgende ter al gemeene kennis: le. In verbanJd met den ingetreden oorlogs toestand is het zeer wel mogelijk, dat mijnen aanspoelen op het kustgedeelte voor of nabij deze gemeente. 2e. Een ieder, die een aangespoelde of drij vende mijn aantreft, is gehouden daarvan zoo spoedig mogelijk mededeeling te doen aan: den naastbijzijnden Kustwachtpost, Bureau Positie te IJmuiden, overdag Staats- visschershavenbedrijf. telefoon 4041 te IJmui den, des nachts Fort IJmuiden, telefoon 4176 te IJmuiden. den Groepscommandant le Haarlem, telefoon K 500—13985, eventueel den naastbijzijnden militairen, of politiepost, met het verzoek het bericht door te geven aan een der hooger ge noemden. 3e. Men mijde de omgeving van de mijn tot 1000 M. afstand. Aanraking is levensgevaarlijk en levert even eens groot gevaar op voor de omgeving. Aan spoelende mijnen welke nog niet tot rust zijn gekomen, zijn bijzonder gevaarlijk. 4e. Visschers, die in de territoriale wateren een drijvende mijn gewaar worden, stellen daar van het naastbij zijnde bewakimgsvaartuig op de hoogte, of trachten de aandacht van de Kust wacht er op te vestigen door het zwaaien met een Nederlandsche vlag aan eenstok en aan wijzen van de plaats daarmede. CHEMISCH GEREINIGD EN GEPERST! (Adv. IngezMed.) Voor de Militairen. Waar zijn de voorliehtingsbureaux van het C. C. V. O. O. V. M.? De perscommissie van het Centraal Comité deelt óns he't volgende mede: In. aansluiting op ons vorig bericht wordt be kend .gemaakt dat de diverse district-voorlich- tingsbureaux, welke de vooruitgeschoven posten zijn van het C.C., yan. Donderdag 12 dezer af op-de hieronder gegeven adressen zittingdagen zullen houden. OUD-IJMUIDEN Gebouw: IJmuiden's Bloei, v d. Pollstraat. Zitfingidagen: Dinsdag en Donderdag 7—8 uur. Secretaris: Mr. A. W. Hellema, Kanaalstraat, tel. 4517. NIEUW-IJMUIDEN: Gebouw: Wilhelminaschool, Houtmanstraat. Zittingdagen: Dilisdag en Donderdag 7—8 uur. Secretaresse: Mevr. R. Keizer, Juliahakade 50, tel. 4958. ÏJMUIDEN-OOST: Gebouw: Ziekenfonds, Velserduinweg 134. Zittingdagen: Dinsdag en Donderdag 78.30. Secretaresse: Mevr. E. Kessler. huize Slinger duin, tel. 4158. DRIEHUIS: Secretaris: de heer Mensen, P. C. Hooftlaan 25 en de heer. J. A. Heese, Driehuizerkerkiyeg 106. Zittingdagen: doorloopend. SANTPOORT: Secretaris: de heer H. J. Antonisse, Wüste- laan 29, tel. 8786. Zittingdagen: doorloopend. VELSEN: Secretaris: de heer J. Spek, Jan Kostelijklaan 28, tel. 49912. Zittingdagen: doorloopend. VELSEN-NOORD: Secretaris: de heer J. W. D. Schmitz Jr. Wij- kerstraatweg 79, tel. 3207. Zittingdagen: doorloopend. BEVERWIJK: Secretaris: de heer C. de Boer, Stumphius- straat 28, tel. 3582. Zittingdagen: doorloopend. WIJK AAN ZEE: Secretaris: de heer E. Belinfante, Zwaanstraat 26 tel. 205. Zittingdagen: Woensdag 25 uur. Burgers en vereenigingen, die zich op één of andere wijze voor de militairen beschikbaar wil len stellen, gelieven zich tot deze bureaux te wenden. Voor zaken van algemeenen aard, wen de men zich tot den secretaris van het C.C. den heer P. Bakker, Kennemerlaan 66, IJmuiden. -fa' HOCKEYCLUB „DE STRAWBERRIES". Het programma voor Zondag. Heeren: H.B.S. I—Strawberries I 2.30 uur. terrein Donkere Laan. Strawberries IIB.M.H.C. m 2 uur (de Weersde Waard). Dames: B.D.H.C. I—Strawberries. terrein Hotel Zomerzorg te Bloemendaal. Strawberries IIKraaien I 11 uur (Pleyler de Weers). Opstelling: Dames I: Doel: M. v. d. Zee. achter: A. Lamboo en I. KLimp; midden: R. Eeuwijk, B. v. Malsen en T. v. Gelder; vóór: B, Poldervaart, J. Bekker, G. Schaap K, Op- hoff en R. v. Ronkel. Dames II. Doel: J. de Waard; achter: W. v. d. Broek, R, Dekker; midden: J. Melchers; L. Eriksen en T. Dobbenga; vóór R. v. d. Veen M. Lindeblad, D. Laman, C. v. Dorp en H Gra-per. Heeren I. Doel, J. v. d. Bliek, achter: J. Ferment en M. Brandhoff, midden: A. Bangma. J .v. Randtwijk en K. Gomes: vóór Witkamp, Bekker, Bas. Sluiters en Kor- stanje. Heeren II. Doel Pleyler: achter Roden berg en Uiling: midden Bilderbeek. v. 't Hoff Gomes, vóór: Zwalf, v. Malsen, Bleeker, Bru- nink en Mantje. Invoer van versche haring verboden. Alleen toegestaan voor eigen gebruik? Men heeft In ons blad van jl. Dinsdag kunnen lezen, dat de directie van de N.V. Mij. De Daad, toen daags vóórdat de Adelante aan de markt verwacht werd, 600 kisten versche haring, af komstig uit Oostende aan den afslag waren, in dit feit aanleiding vond, den minister van Eco nomische Zaken er op te wijzen, dat deze bui- tonlandsche concurrentie tot gevolg heeft dat de animo tot het uitvaren verdwijnen zal. Er werd op gewezen, dat de Adelante met moeite en kosten in de vaart was gebracht. Het telegram blijkt zijn uitwerking niet ge mist te hebben, immers bij informatie bij de Nedei-landsche Visscherij Centrale deelde men ons mede, dat de invoer van versche haring ver boden is. In IJmuidensche handelskringen schijnt men van meening te zijn, dat het wel geoorloofd is, voor eigen rekening en eigen gebruik haring in te voeren, doch dat het in de markt ten ver koop aanbieden van consignatiezendingen niet geoorloofd is. Voor de reeders, die inderdaaid met kosten en moeite hun booten in de vaart hebben ge bracht én door de hooge exploitatiekosten ver zekerd moeten zijn van extra besommingen, willen ze daarmee kunnen doorgaan, is dit in- voerverbod een heele ruggesteun. Maar vele rookerijen en inleggerijen worden er natuurlijk ernstig door in hun bedrijf geschaad. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aange wezen voor den nachtdienst in de komende week. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. Nederland. Zeegat van Vlissingen, Wielingen. Licht boeien worden gelegd. Op (a) 51 gr. 24 m. 14 s. Nb., 3 gr. 25 m. 0 s., El en (b) 51 gr. 24 m. 48 s. Nb, 3 gr. 29 m. 44 s. El worden zonder nader bericht 11 Oc tober of later, ongenummerde zwarte licht boeien gelegd, toonende een rood onderbroken licht, elke 10 sec., hélder 7 sec. (Or, 10 sec.). Beide lichtboeien moeten binnenkomende aan BB. worden' gehouden. Eerst na het pas- seeren van de onder (b) genoemde lichtboei kan koers worden gezet op het hooge licht van Vlissingen. Om te repareeren. Gistermiddag passeerde de Zweedsche motorlcotter Bisa uit de Visschershaven ko mende de sluizen naar Amsterdam. Het schip, dat machineschade bekomen had, zal, nu het de lading visch alhier gelost had, op een werf te Nieuwendam de schade herstellen. Kustvaarders. Gisteren kwam wederom een tweetal kust vaarders alhier binnen, n.l. de motorschepen Arizona en Caribia, resp. komende van Vlis singen en Londen met bestemming naar Har- lingen. Aldaar zullen deze schepen, als gevolg- van de gevaarlijke uitoefening van het bedrijf momenteel, in de haven aldaar, waar reeds verscheidene van dergelijke vaartuigen stil liggen om dezelfde reden voorloopig worden opgelegd. ONE HOUR CLEANING SERVICE (Adv. ingez. Med.) Luchtbescheriningsoefening uitstekend geslaagd. Uitgestorven straten tijdens de alarmperiode. In een der laatste raadsvergaderingen maakte burgemeester Kwint de opmerking, dat de belangstelling voor de luchtbescher ming .toeneemt, naarmate hét oorlogsgevaar dreigender wordt. De juistheid hiervan is gisteravond tijdens het aangekondigde luchtalarm duidelijk geble ken. Uit de wijze, waarop de bevolking hierop reageerde, bleek, dat men deze aangelegenheid niet meer, als voorheen als een aardigheid be schouwt, als iets dat men wel interessant vindt, maar meer ook niet. Precies negen uur kondigden de sirenes het luchtalarm aan. Tot dat tijdstip was er in de Kennemerlaan de gewone drukte van de passa gierende jongelui. Maar nauwelijks waren de sirenes uitgegierd of de straat was als uitgestorven. En dat wil heel wat zeggen. Want er was geen verbod om zich op straat te vertoonen; het was alleen maar verboden, zonder noodzaak op straat te zijn, wat onder minder ernstige omstandigheden tot gevolg zou hebben, dat er velen op straat wa ren gekomen om te zien of men zich wel aan het voorschrift hield- Maar jong en oud spoedde zich huiswaarts en eenige oogenbliklcen later patrouilleerden gemeente- en militaire politie door leege straten Onze gemeente-politie was getooid met zwarte helmen en had de gasmaskers bij zich. De oefening geschiedde met medewerking der militaire autoriteiten, die bevel hadden gegeven, datalle militaiare om 9 uur in de „kazernes" moesten zijn, die verduisterd werden. Dus wa ren ook alle soldaten van de straat verdwenen. Het luchtalarm ging gepaard met eenige oefeningen. Zoo kwamen o.a. de brandspuiten voor den dag, die op verschillende plaatsen wer den gebrobeerd. En ook het Roode Kruis was in actie. Een uur duurde de alarmtoestand en totdat om tien uur de sirenes het einde daarvan aan kondigden bleef het stil op straat. Slechts een enkele wielrijder of voetganger zag men buiten. De sirenes bleken ook nu weer voldoende capaciteit te hebben om hun rayon volkomen te bestrijken. In de" omgeving van ons bureau klonk weliswaar onze „eigen" sirene boven alles uit, maar bovendien waren, toen deze even werd ingehouden ook die van het Velser- duinplein en het Tiberiusplein duidelijk te hooren. Burgerlijke Stand. Bevallen J. M. Snoek—Wielicfe, d., Meeu wenlaan 21, IJmuiden. A. M. Rankev. Noort, d.. Meeuwenlaan 45, IJmuiden. A. Apeldoorn— Rozemcijer, d., De Lethstraat 10, Velsen-N. G. ZwartZwart, d., Prins Hendrikstraat 57, IJmuiden. A. Keur—Harms, z., Pres. Kruger- straat 37, IJmuiden. C. Brouwer—Westerveld, z., Hagelingerweg 17, Santpoort, A. C. Beem- sterGroet, d., Gladiolenstraat 18, Sant poort. Chr. SpoelstraBoot, d., Dennenstr. 28, IJmuiden. G. G. NijmanOtterloo, d., Schulp weg 142, Velsen-Noord. Ch. J. Böeseken Filarski, z., Meidoornstraat 20, IJmuiden. G. M, AllesVan Wissing, z., P. C. Hooftlaan 3a, Velsen. G. Th. In den RiedenHuijbregts, z., Zeeweg 367, IJmuiclen. E. JonkerBlok, z., Hadleijstraat 27, IJmuiden. M. Hartendorp— Blok, z., Frans Naereboutstraat 13 rood, IJ muiden. Overleden A. C. Glas, 63 jaar, echtgen. v. G. Prins, Vleetstraat 7, 'IJmuiden. W. C. Deij, 67 jaar, echtgen. van L. C. J. Swijter, Duin- lustparkweg 57, Santpoort. Ondertrouwden M. E. Broek, Alex. Bell- straat 25, IJmuiden en G. C. Nieuwenhuisen, Princestraat 34, Velsen (N.). Toek. adres: Princestraat 32, Velsen (N.). P. Hoogeduin, Middend.straat 10, Velsen en W: J. van Leu- wen, Middend.straat 10, Velsen. Toek. adres: Kerkweg 8, Velsen. P. Borst, Melklaan 104, Velsen (N.) en T. de Groot, Watervlietstr. 32, Velsen (NJ. Toek. adres: Melklaan 104, Velsen (N.) - H. J. J. de Weers, Beverwijk en N. Broekman, Zandersstraat 49, IJmuiden. Toek. adres: Zeeweg 261, IJmuiden. A. Kortman, Beverwijk en H. H. v. d. Vlies, Melklaan 133, Velsen (N.). Toek. adres: Melklaan 133, Vel sen (N.). P. F. Boon, Kanaalstraat 206, IJ muiden en R. Dijkstra, Willebrordstraat 44. IJmuiden. Toek. adresG. Broek, Piet Heinstraat 111, IJmuiden en J. de Boer, Piet Heinstraat 119, IJmuiden. Toek. adres: Piet Heinstraat 119, IJmuiden. A. G. Dekker, Den Helder en K. Zwart, Bik- en Arnold- kade 6, IJmuiden. Toek. adres Bik en Ar- noldkade 6, IJmuiden. H. Plug, De Rijp- straat 6, IJmuiden en W. Engel, Willebrord- straat 53, IJmuiden. Toek. adres J. Re- bergen, Terburgstraat 28, Santpoort en A. Dijkstra, Wüstelaan 59, Santpoort. Toek. adres Molenstraat 2, Santpoort. P. M. Bouman, Zeeweg 56, IJmuiden en T. M. van de Graaf, Pres. Steynstraat 17, IJmuiden. Toek. adres Veenendaal. J. Demmers, Lorentzstraat 8, ijmuiden en C. M. van Zon, Rooswijk 15, Velsen (N.). Toek. adres Roos- wijk 15, Velsen (N.). C. Smit, Spilbergen- straat 20, IJmuiden en C. Koningstein, Pres. Steynstr. 68, IJmuiden. Toek. adres: Bonte koestraat 4, IJmuiden. C. Droog, Beverwijk en R. A. Mansvelder, IJmuiderstraatweg 10, IJmuiden. Toek. adres Beverwijk. P. van den Nieuwendijk, Keizer Wilhelmstraat 15, IJmuiden en M. de Boer, Annastraat 15, IJ muiden. Toek. adres W. Beukelszstraat 24, IJmuiden. A. Borst, Oliv. v. Noortstr. 18, IJmuiden en D. M. Langbroek, Kanaalstr. 196, IJmuiden. Toek. adres: Van Speijkstraat 35, IJmuiden. D. Toon, De Ruyterstraat 137, IJmuiden en M. C. Jasperse, Meervlietstr. 35, Velsen. H. J. Ooms, Velserduinweg 141. IJmuiden en E. Groot, Meervlietstraat 47, Velsen. Toek. adres Velserduinweg 141, IJ muiden. F. J. van Niekerken, Casembroot- straat 43, IJmuiden en S. M. Oudshoorn, Heidestraat 12, IJmuiden. Toek. adres Vel serduinweg 336, IJmuiden. E. Krab, Mar conistraat 30, IJmuiden en P. de Vries, Trompstraat 70, IJmuiden. Toek. adres: Trompstraat 70, IJmuiden. J. Hekhuis, Velser duinweg 159 a, IJmuiden en M. J. van Os, Pres. Krugerstraat 75, IJmuiden. Toek. adres Pres. Krugerstraat 75, IJmuiden. P. van der Meer, Oliv. v. Noortstraat 2, IJmuiden en T. Wijnnobel, Burg. Rambonnetlaan 8, IJ muiden. Toek. adresRuysdaelstraat 40, IJmuiden. WANNEER STEMPELEN? De stempelaren der verschillende organisa ties zijn voor de week van 16 tot en met 21 Oc tober a.s. als volgt vastgesteld: Algemeene Nederlandsche Bouwarbeilders- bond 99.20. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond 9.25—9.45 Werkloozenvereeniging 9.5010.20 IJmuider Transport Federatie (NAS) 10.30 10.45 uur. Ongeorganiseerden 1112. Kleine bonden 99.15 R.-K. Bonden 9.20—10. IJmuider Federatie 10.2011.05. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbei ders 11.10—11.40 Oud-Katholiek Vakverbond 11.4512. BREESTRAAT TEL. 3673 (Adv. Ingez. Med KEURING DIENSTPLICHTIGEN. In December a.s. zal de herkeuringsraad ln eenige gemeenten zitting houdien. Wie een keuring kunnen ondergaan. 'De gelegenheid om in die zitting een ge neeskundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn inge lijfd, maar nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest. Personen, die bij een der keuringsraden of bij den herkeuringsraad voorgoed onge schikt voor den dienst zijn verklaard worden niet meer tot een nader onderzoek toegela ten. Behoudens bijzondere machtiging van den minister van defensie worden voorts tot het onderzoek bij de herkeuringsraad niet toe gelaten: a. zij, die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn ingelijf; b. zij, die in December van het vorig jaar dan wel dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. vrijwilligers, behoorende tot de land macht, tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Het anaviagen van keuring. Om deze keuring te ondergaan, behoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aanvraag aannemelijk wordt gemaakt: dat de persoon, wien het geldt, na de uit spraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden (dit1 geldt voor hen, die door een der keurings raden geschikt werden verklaard!: of dat hij vermoedelijk ongeschikt Voor den dienst is (dit'-geldt voor hen, - omtrent, geen der keuringsraden uitspraak - d? T Bij de aanvraag behoort, zoo eenff' mogelijk, te worden overgelegd een JïfJ kundde verklaring, waaruit- üe vermoert lijke ongeschiktheid van den ingeschr?* blijkt. "—-"man De aanvraag moet voorts vermelden n geslachtsnaam en de voornamen voir? van den belanghebbende, jaar en dat van geboorte, de gemeente en lichting J? welke hij voor den dienstplicht is in?r schreven, het korps, korpsonderdeel dienstvak, waaraan hij is toegewezen f waartoe hij behoort, en het tijdvak of rf datum, voor zijn inlijving of zijn opkomst i werkelijken dienst vastgesteld, verder hi volledig adres en tenslotte: of hij Jlv voor een der keuringsraden of den h keuringsraad is verschenen, en, zoo ja h' de uitspraak van den raad luidde. Wenscht iemand, die behoort tot de hie vóór onder a, b. of c bedoelde person? keuring aan te vragen, dan is het wensch?' lijk tevens ln de aanvraag te vermeld? welk bijzonder belang voor hem in het on dergaan van de keuring gelegen zou zijn De aanvraag behoeft niet gezegeld te zlln doch moet zoo .spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende Aan den Voorzitter van den Gebouw van het Departement^33^ van Defensie Casuarisstraat 16, 's Graven'nage LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Hoofdbureau van Politie Willemspleini- Een vest, een paar dameshandschoenen, twéé jute zakken, een blauw "badpak, een soldaten- kwartiermuts, een boodschappentasch een rijwielbelastingmerk, een Lipssleutel, een da mes-armbandhorloge, een foudraal. Bureau van Politie, IJmuiden-Oost (En- gelmundusweg)Een rammelaar, drie zak ken cokes, een bos sleutels, een ceintuur, ge breid taschje, overall, rozenkrans in étui,'oor bel. Bureau van Politie Velsen-Noord (Wij- kerstraatweg)Een gonjezak waarin een grasscha-ar, een paar bruine handschoenen, een bankbiljet van f 10, twee contactsleutel tjes, een fruitkistje, een klein hondje, een gebreid beursje met rozenkrans. Nieuw Leven speelt „De Rozen krans". De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" zal a.s. Woensdag- en Donder- avond het nieuwe seizoen openen met een tweetal opvoeringen van het tooneelspel „De Rozenkrans" naar den gelijknamigen roman van Barclay. Pierre Mols, dircteur van de „Vereenigde Schouwspelers" verleende bij hooge uitzondering „Nieuw Leven" voor deze twee voorstelingen het opvoeringsrecht. Onder de talrijke leden van het tooneelfonds van „Nieuw Leven" zijn de verwachtingen hoog gespannen en uit de groote belangstelling voor de komende opvoeringen van „De Rozenkrans" blijkt wel, hoezeer Barclay's roman destijds opgang heeft gemaakt. Wij vernamen, dat ook. voor den tweeden tooneelavond het aantal le den steeds toeneemt, zoodat men er goed aan zal dóen, wanneer, men van de opvoeringen van „De Rozenkrans" wil genieten, spoed te betrachten met het reserveeren van een plaats. ïn verband met de ongesteldheid van den heer G. Berghuis, den regisseur van „Nieuw. Leven" is De Rozenkrans ingestudeerd onder leiding van den heer Bart Groeneveld. WANNEER STEMPELEN? Voor de week van 16 tot en met 21 October zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 9.009.30 uur; overige dagen 9.30—10.00 uur en 2.152.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat: Maandag 9.009.15 uur; overige dagen 10.3010.45 uur en 2.302.45 uur. Christelijke Besturenbond: Maandag 9.00 9.15 uur; overige dagen 10.0010.15 uur en 2.453,00 uur. R.K. Volksbond (afd: Beverwijk): Maandag 9.009.30 uur; overige dagen 9.45—10.15 uur en 2.453.00 uur. R. K. Volksbond (afd. Wijk aan Zee): Maan dag 9.009.15 uur; overige dagen 10.00—10.15 uur en 2.453.00 uur. Neutr. Verb, van Bouwvakarbeiders: Maan dag 9.009.15 uur; overige dagen 10.15 10.30 uur. Russisch orkest in Meerenstein, In café-restaurant. „Meerenstein", Breestraat 111 treedt reeds eenige weken met zeer goed succes het Russische orkest van Maxime Mon- sonoff op. Dit orkest bestaat uit knappe mu sici, die een uitstekend ingespeeld ensemble vormen, een resultaat, dat verkregen is door jarenlange omzwervingen door vrijwel geheel Europa. Het repertoire is dan ook zeer inter nationaal, men behoeft niet te vreezen, dat men slechts Russische muziek op balalaika's ten gehoore zal krijgen. Integendeel de musici be spelen verschillende instrumenten en men kan den heeren gerust verzoeken een of ander muziekstuk ten gehoore te brengen. Het publiek weet dit te waardeeren en dit is mede een van de redenen, dat de heer Burger niet geaarzeld heeft het engagement met dit orkest te continueeren. Zaterdagavond, Zon dagmiddag en Zondagavond kan men in cafe- restaurant „Meerenstein" deze Aziatische mu sici beluisteren. U KUNT EROP WACHTEN (Adv. ingez. MeiJ Snip en Snap komen niet Voorstelling afgelast. Ten derde male is de opvoering van de revue „Een beetje van dit en een beetje va dat" met Snip en Snap in de hoofdrollen, weix a.s. Maandagavond in het Luxor Theater zo worden gegeven, uitgesteld. Het valt te vre zen, dat dit uitstel nu wel eens afstel kan o teekenen, althans de directie van het Luxo Theater verzocht ons mede te deelen, dat a génen, die zich reeds van toegansbewyz» hadden voorzien, tegen inlevéring van kaarten, hun geld aan de cassa van het theater in ontvangst kunnen nemen,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2