kaatste JtewbhH Britsche oorlogsvloot lijdt ernstig verlies BALTUSSEN De ontvluchting uit het Huis van Bewaring LUIDSPREKERS Carbolineum Lessen WASSCHERIJ - ZOOREIN Kippen- en Duivenhouders Tennis WAARSCHUWING HANDELS-INSTITUUT LESSEN in LONDEN, 14 October (Reuter.) De secretaris der Britsche Admiraliteit moet tot zijn leedwezen mededeelen, dat Z. M.'s slagschip „Royal Oak" gezonken is, naar men meent te weten als gevolg van het optreden van een duikboot. De „Royal Oak" zou een bemanning van meer dan 1000 koppen aan boord hebben. EVACUATIE VAN 7AVEEDSCIIE STEDEN- IN OVERWEGING? De „Neu-e Zürcher Zeitung" verneemt uit Stockholm dat .de inspecteur generaal van de passieve verdediging tegen aanvallen uit de lucht opdracht Tieeft gegeven de-evacuatie var de twintig grootste steden te bestudeer en. Men overweegt de evacuatie'van 20 tot 25 procent van de bevolking van Stockholm. DUITSCHE VLIEGERS DOOR DEENSCH SCHIP GERED. Vier Duitsche vliegers zijn door een Deensch schip gered en te Ringkjobing aan land gezet. Zij verklaarden gedwongen te zijn geweest op zee te dalen, aangezien hun toestel beschadigd HIMMLER HEEFT ITALIë WEER VERLATEN De leider van de Gestapo, Himmler, die te Milaan was aangekomen, vermoedelijk om met de leiders van de ïtaliaansche politie te spreken over het overbrengen van de Duitsche bevol- kinig uit Zuid Tirol, is Vrijdag naar Duitschland teruggekeerd. Het grootste stilzwijgen wordt in acht genomen over" zijn besprekingen met de Italiaansche politie. verwachting geldig van hedenavond tot mor- genavond ongeveer 19 uur Verwachting voor het geheele land: ma tige, later toenemende zuidoostelijke tot zuidwestelijken wind, betrokken tot half of zwaar bewolkt, tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur, in den morgen plaatselijke mist. Stormwaarschuwingsdienst Vrijdagmorgen te 9.50 uur werd geseind aan alle posten: weest op uw hoede. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 55 F. Laagste hedennacht F 48 Hoogste heden 50 F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 743 m.M. Neiging: Achteruit. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 3ö IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 4.15 uur; n.m. 4.37 uur. Maandag v.m. 5.00 uur; nam. 5.20 uur. Dinsdag v.m. 5.45 uur; n.m 6..04 uur. MARKTBERICHTEN. Noteering 'van den 13en October 1 Spinazie per kist 25—=40 Postelein per kist 4055 Andijvie, 100 str. 502.50 Koolrapen per zak .1.10 Wortelen per K.G. 35 Bieten per K.G. 4 üieien per rv.u. Komkommers per 100 38 Aardappelen, klei per K.G. 3- Snijboonen per K.G. 2035 Heerenboonen per K.G. 2538 Spruitjes per K.G. 1630 Boerenkool per K.G. 34 Roode kool per K.G. 3*4 Savoye kool per 100 69 Bloemkool per 100 818 Uien per Kilo 4 Prei per K.G. 34y2 Sla per 100 krop 502 Pieterselie per kist 12 Appelen per Kilo 6—22 Peren, per Kilo 820 Druiven per Kilo 1620 ~sy3 SANTPOORT R.-K. VOLKSBOND. In „De Viersprong" hield de plaatselijke af deling van den Katholieken Volksbond onder leiding van den heer P. J. A. Molenkamp een ledenvergadering. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, deed de voorzitter eenige Wededeelingen over het programma voor den somenden winter en de beschikbaarstelling van winteraardappelen ten behoeve der leden. Hierna werd het bestuur van de liefdebeurs, waarin 2 vacatures waren door vertrek en één door bedanken, aangevuld. Vervolgens installeerde de heer Molenkamp spelaan Konijn als geestelijk adviseur. Hesloten werd met Pinksteren in retraite te blijven gaan. Hoewel reeds in een vorige vergadering be sloten was, ook dit jaar weer een jaarfeest te Houden, werd deze vraag in verband met de gewijzigde tijdsomstandigheden opnieuw aan de kden voorgelegd. Ook nu weer werd deze waag bevestigend beantwoord. Tenslotte hield de heer J. v. d. Akker uit Den °aa|, voorzitter van den Katholieken Volks bond een causerie over het nut en de noodzake- ujkheid. van organisatie. DE BUSLICHTINGEN. ingaande 15 October zullen de buslichtingen wederom worden uitgevoerd op de uren, welke °P de bussen zijn aangegeven. Liever de luclit in dan buit gemaakt. Opdracht aan Duitsche koopvaardijschepen. w£ ^ociation" bericht, dat de Duitsche opvaar dij schepen opdracht hebben gekregen dan*. schi? in de lucht te laten vliegen, ur "et als buit in handen van de Britten te I**0ju^en* Men heeft te Londen bevestiging m öit bericht ontvangen. Vreemde onderzeeërs in de Caraïbisclie Zee. Reeds lang voor den Duitsch-Poolschen oorlog gesignaleerd. Snyder, voorzitter der ondercommissie voor de militaire middelen in het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, die een lange inspectiereis langs de kustverdediging heeft ge maakt, heeft verklaard, dat in de Caraïbische Zee ongeveer een half dozijn vreemde duik- booten^ opereeren, welke daar reeds drie we ken vóór den Duitschen inval in Polen gezien werden. Snyder zeide zijn inlichtingen onder meer van den gouverneur der Maagden eilanden te hebben ontvangen en voegde daar aan toe, dat de berichten waren bevestigd door Amerikaansche lucht- en vlootpatrouilles. De nationaliteit der duikbooten wilde Snyder niet noemen, doch hij liet doorschemeren, dat het Duitsche bodems moeten zijn, die, naar het schijnt, op zee van voorraden worden voorzien. Finland zet de onderhandelingen te Moskou voort. Wat meer optimisme in de Finsche hoofdstad. De Finsche regeering deelt,, volgens het D.N.B. mede: „De regeering heeft de voor stellen van Moskou nauwkeurig bestudeerd en is tot de conclusie gekomen, dat Fin land de onderhandelingen kan voortzet ten. Volgens het Finsche informatiebureau hebben Finsche -onderhandelaars van Stalin een memorandum en geen ultiamtum in ontvangst ge nomen. Hoewel de Finsche regeering krachtige maatregelen heeft genomen om aan een nood toestand het hoofd te bieden, blijkt volgens Reuter uit berichten uit Helsinki, dat het opti misme ten aanzien van het resultaat der Mos- kousche besprekingen is toegenomen. De Finsche minister van Buitènlandsche Za ken, Erkko, heeft Scandinavischen journalisten medegedeeld, dat het bericht der Deensche, Noorsche en Zweedsche démarches te Moskou in Finland met groote voldoening ontvangen is. ,In moeilijke tijden als deze", zeide hij, „is het een troost te weten, dat men echte vrienden heeft". De rede. die de Finsche minister van Buiten landsche Zaken voor de Vereenigde Staten zou omroepen, is gisteren door middel van gramo- foonplaten toch nog naar Amerika uitgezonden uit Oslo. Men gelooft te Stockholm, dat de Duitsche weigering tot relayeering van Erkko's toespraak een gevolg van Russische pressie is. Poolsche torpedojagers in actie. In samenwerking met Engelsche oorlogsschepen. Reuter meldt uit Londen: Drie Poolsche torpedo-bootjagers, die bij het uitbreken van den oorlog uit de Oostzee ont snapt waren, verrichten in samenwerking met Britsche jagers waardevollen arbeid bij het jaohtmaken op duikbooten, bij verkenningen en convooien. In gezaghebbende kringen zegt men, dat het Britsche convooistelsel werkt met de regel matigheid van een uurwerk en dat de Engelsche trawlers vrijwel als in normale tij den hun werk verrichten. Geruchten over Turksch- Russisch bstandspact. In overeenstemming met de Fransche en Engelsche belangen. De Turksche minister van buitenlandsche za ken. Saradjogloe, die gistermiddag te vijf uur op het Kremlin is aangekomen, is hier ongeveer twee uur gebleven. Naar vernomen wordt blijft de Turksche mi nister in nauw contact met de vertegenwoordi gers van Engeland en Frankrijk. Men verwacht te Moskou, dat weldra een Russisch-Turksche overeenkomsttot stand zal komen. In welingerichte kringen gelooft men, dat die overeenkomst den vorm van een ver drag van wederzijdschen bijstand zal hebben, waarbij Turkije zich verbindt de Dardanellen te neutraliseeren. Hieraan wordt toegevoegd, dat het verdrag in overeenstemming met de Fransche en Engelsche belangen zal zijn. De „Tnclra" geheel hoven water. Vwce lijken van opvarenden aangetroffen. \MSTERDAM, 13 October. Vanochtend is et Finsche houtschip „Indra",. dat Maandag- niddag bij West-Terschelling op een mijn is ge- oopen en sinds gisterenavond in het Hendrik dok van de Amsterdamsche Droogdok -Mij. hier ter stede ligt, geheel boven water gebracht. Het schip bood een desolaten aanblik. Het gat aan stuurboord is tenminste drie meter hoog en breed, de scheur loopt van de kiel tot bijna aan het dek. De kajuit van den kapitein en het kombuis zijn totaal versplinterd. Nadat de machinekamer geheel was uitge- hoosd kon men ook hier eindelijk een onderzoek instellen naar de drie vermiste leden van de bemanning. In den bunker vond men het lijk van den donkeyman. Tusschen de machine hin gen de vermorzelde lichaamdeelen van een man. Dit is zeer waarschijnlijk het stoffelijk over schot van den machinist. Het lijk van den derden vermiste, de stoker, ontbreekt nog. Vermoedelijkis ook deze man in het ruim ergens tusschen geslingerd, doch door de geweldige ravage is het nog niet mo gelijk onder de brokstukken van het vernielde schip binnen zoo korten tijd geheel opruiming te houden. Toeslag op den roggeprijs. Een gulden per 100 K.G. Ten behoeve van een regelmatige voedsel voorziening van mensch en dier heeft de minis ter van economische zaken 't noodig geoordeeld, de rogge, die hier te lande wordt uitgebracht, te doen innemen, tegen een prijs, wélke tot 15 December a.s. f 8 per 100 K.G. 'bedraagt. De roggetelers, die gewend waren hun rogge voor voederdoeleinden te gebruiken, ontvangen in de plaats van de ingeleverde rogge het mengvoer. Uit den aard der zaak is de prijs van het mengvoer hooger dan 't bedrag, dat voor rogge wordt ontvangen. Ten einde aan dit bezwaar, dat te sterker wordt gevoeld omdat ook dc denaturatietoeslag is vervallen, tegemoet te komne, heeft de minister van economische zaken bepaald, dat aan deze, roggetelers over den oogst 1939 een toeslag zal worden gegeven van f 1 per 100 K.G. ingeleverde rogge over een zoo danige hoeveelheid, als waarover zij een toe wijzing voor varkens- of rundveevoeder zullen ontvangen. Daar thans, nog niet bekend is, hoe groot deze hoeveelheid zal zijn, zal deze wor den gesteld op zeven maal de basistoewijzing mengvoer over de periode 15 October12 No vember. Hierdoor mag in het algemeen worden aangenomen, dat de verbouwers van rogge den toeslag ontvangen over de hoeveelheid eigen rogge, die zij anders, vervoederd zouden hebben. WIJZIGINGEN IN DE SPIRITUS- BESCHÏKKING. 's GRAVENHAGE 13 October. De minister van economische zaken bericht, dat wijziging is gebracht in de spiritusbeschikking 1939 no. 1 (Staatscourant van 12 October 1939 no. 200), waarbij de termijn, waarbinnen de fabrikanten, verwerkers, handelaren en importeurs van spi ritus verplicht zijn opgave te doen aan de sectie spiritus van het rijksbureau voor chemische producten, te Delft van de hoeveelheid spiritus, welke zij op 13 October 1939 voorhanden of in voorraad hadden, is verlengd tot en met 27 October 1939. De opgave moet geschieden op daartoe door de sectie spiritus te verstrekken formulieren. Voorts is bij de bovenbedoelde beschikking de termijn, gedurende welke een algemeene dispensatie -geldt van het .verbod tot het koopen van spiritus door handelaren, en. verwerkers-, alsmede van het verbod tot verkoopen of af leveren van spiritus door fabrikanten en im porteurs, verlengd tot 13 November 1939. Er zijn nog duistere punten HAARLEM. Vrijdag. Naar wij. vernemen zou bij het verhoor van de drie ontvluchte en later weer gesnapte Duitschers gebleken zijn, dat de overval wèl is geschied in de cel waar de vier vluchtelin gen opgesloten waren. Nadat bewaker Blauw- broek overmand is geworden heeft men toen den vijfden Duitscher C. S., die zooals men weet, apart was opgesloten, bevrijd. Ook is het zeer waarschijnlijk, dat de vluchtelingen ver volgens de spijlen van het getraliede venster van het kolenhok hebben verbogen en zoo uit net Huis van- Bewaring zijn ontsnapt. Eigenaardig is het echter, dat toen bewaker Blauwbroek gebonden in een cel lag, de andere bewaker, die in een slaapvertrek was opge sloten geen alarm heeft gemaakt. Deze bewa ker had namelijk slechts op een knopje be hoeven te drukken en de geheele alarminrich ting van het Huis van Bewaring was in wer king gesteld. Normaal had hij om 2 uur gewekt moeten worden. Hij is echter vermoedelijk eenigen tijd later wakker geworden en heeft toen natuurlijk geconstateerd dat hij opge sloten was. Waarom hij dus niet op de alarm bel heeft gedrukt blijft een raadsel. Bovendien had hij zijn deur gebarricadeerd met zijn ma tras, zoodat hij er "wel degelijk van overtuigd is geweest, dat er iets niet in orde was. De eerste klap die bewaker Blauwbroek ont ving is waarschijnlijk gegeven dopr den 31- jarigen Duitscher E., die hem ook den sleutel bos zou hebben ontrukt. De politie verstrekt echter nog steeds geen inlichtingen over het verhoor van de drie Duitschers. Er zou echter gebleken zijn, dat de lezing die bewaker Blauwbroek van den over val gegeven heeft, juist is geweest. ZOMERCOMPETITIE BRIDGE CLUB „HAARLEM NOORD". HAARLEM. Vrijdag. De stand is nu geworden, wat de kopgroep betreft: Heer en mevr. Wiemink, 18 m.p.; heeren C. Keur—B. v. Es, 18 m.p.; heer en mevr Wal ter 16 m.p.; heeren C. RobbéPortegies 14 m.p.; heeren C. KuilP. Martin-13 m.p.; hee ren Dekker—v. d; Bogaard 12 m.p. Besloten is tiet driejarig bestaan der club op 1 November a.s. in intiemen kling op fees telijke wijze te: herdenken. Voor het nieuwe zittingsjaar zijn- als bestuursleden gekozen" Ab. Wiegmink, .voorzitter--comp leider; G. Kla- seboer, secretaris-secret. wedstr. comm.; Gaus, penningmeester; F. Pigge, 2e voorzitter; J. Walter, 2e seeret., voorz. wedstr. comm.; J. Kabel, 2e penningm.; H. Schreuder, algem. adj., wedstr. comm. Het winterseizoen wordt geopend met een aaassakamp tegen de B. C. „Santpoort". Finsclie bevolking zet zich schrap. De oogen richten zich naar de Ver. Staten. HELSINKI, 13 October (Reuter). Be treffende de Finsch-Russische besprekingen te Moskou neemt men hier groote stilzwij gendheid in acht. De inhoud van de eerste codetelegram uit de Sovjet-hoofdstad is nog niet bekiend -gemaakt. Alle oogen zijn gericht op de Vereenigde Staten vanwaar men moreelen hulp en steun hoopt te krijgen. Er heerscht een stemming van angstige onzekerheid. Hoewel de mede deeling van Radio Stockholm, dat Rusland beloofd heeft alle middelen aan te wenden om een vreedzame oplossing te verkrijgen, de spanning iets heeft verlicht, is het land vast besloten te vechten voor zijn moeilijk ver kregen vrijheid, indien het daartoe genoopt wordt. De geheele bevolking heeft zich aan gegord voor de verdediging van het land Gisteravond is een grootk aantal der over- ebleven reservisten opgeroepen.-Vele zaken zijn gesloten, aangezien de eigenaren en het personeel onder de wapenen zijn. Vanmorgen vroeg waren de spoorweg- en autobusstations propvol, daar de ontruiming van Helsinki nog voortduurde. In de kerken worden voort durend biddiensten gehouden. Het is verbo den gebruik te maken van de telefoon voor onnoodige en langdurige gesprekken. -Ook particuliere telegrammen zijn verboden. Twee regimenten dragonders zijn naar de grens gezonden. Zij stallen hun paarden In de koeienstallen. Het vee uit. ..hetgrensgebied wordt gestald in de stallen van de .cavalerie dieper het land in. Journaalfilms in oorlogstijd. Standpunt van huishoudelijke commissie van den Ned. Bioscoopbond* Bij het hoofdbestuur van den Nederland- scnen Bioscoopbond is bericht ingekomen, dat de huishoudelijke commissie voor de filmkeu ring in haar vergadering: van 11 October ji. een resolutie heeft aangenomen. De commissie herinnert er aan, dat- reeds onmiddellijk nadat in Europa de oorlogstoe stand was ingetreden door haar werd over wogen, dat de toestand in Nederland te mid den van de oorlogvoerende landen en de strikte neutraliteit van ons land bijzondere maatregelen bij het keuren van bepaalde films noodzakelijk maakten. Zij deelt thans den leden der centrale com missie, mede, dat naar haar meening bij het keuren van films, zoomede van filmjournaals iedurende den oorlogstoestand in Europa: a. geen beelden of opschriften, dienen te worden toegelaten, die bedoeld of' onbedoeld als propaganda voor één der oorlogvoerende partijen kunnen dienst doen of met recht als zoodanig kunnen worden beschouwd; b. geen afbeeldingen dienen te worden toe gelaten van volksoploopent relletjes, onge regeldheden, e.d., zoowel in Nederland als in het buitenland; c. geen films of filmgedeelten dienen te worden toegelaten voor openbare vertooning, die op ontoelaatbare wijze de oorlogvoering in beeld brengen en met name, welke dit op zoodanige wijze doen, dat zij door hun samen stelling of strekking kennelijk ten doel heb ben het publiek in bepaalde richting te in- fluenceeren. De vorige beslissing over deze aangelegen heid is hiermede buiten werking gesteld. De thans genomen beslissing draagt wederom een voorloopig karakter in dien zin, dat de com missie den gang- van zaken met de buiten landsche journaals in verband met den inter nationalen toestand steeds in het oog zal hou den om eventueel, indien dit noodig mocht zijn, de vereischte beslissingen te kunnen nemén. Verder kan nog worden medegedeeld, dat van de,zijde van het hoofdbestuur van dén Nederlandschen Bioscoopbond waarborgen zijn verstrekt aangaande de objectieve samenstelling van buitenlandsche journaals, waarin beelden voorkomen, betrekking heb bende op den oorlog. Deze waarborgen be staan in de eerste plaats hierin, dat de jour naalfilms als vorenbedoeld, zoolang de oor logstoestand duurt, door Nederlanders zul len worden samengesteld, d.w.z., dat zoowel de beeldcompositie als de gesproken com mentaren en de betiteling uitsluitend in ons land zullen worden verzorgd. En in de tweede plaats in de vorming van een com missie van bondswege, welke de onderhavige 1 journaals, alvorens zij ter keuring warden aangeboden, zal doorzien en het recht heeft om met het oog op de nakoming van de ver strekte waarborgen al de door haar noodig geachte wijzigingen te doen aanbrengen, zoo mede .alle noodig geachte coupures te ge lasten. De leveranciers van de buitenlandsche journaals hebben zich bereid verklaard zich aan de. beslissingen van deze. commissie te onderwepen en alle door haar te geven aan wijzingen op te volgen. Bedoelde commissie bestaat uit vier leden, waarvan twee buitenstaanders en twee uit liet bedrijf, namelijk de heeren dr. D. G. praayer, oird.-directeur-geheraal Van dé. wet kv.erschaffing - en steunverleeningI>. ,-.J, von Balluseek, hoofdredacteur van het Al gemeen Handelsblad te Amsterdam; D. Ham burger Jr., voorzitter van den Nederland schen Bioscoopbond en U. S. Roem, vice-voor- zitter, terwijl als secretaris optreedt de heer A. de Hoop, directeur van den Neder landschen Bioscoopbond. Deenscli schip verjaagt Duitsche vliegtuigen. KOPENHAGEN, 13 October (Reuter)Een Deensch schip heeft waarschuwingsschoten gelost op twee Duitsche watervliegtuigen, die gisteren- op geringe - hoogte boven Deensche territoriale wateren hebben gevolgen. De vliegtuigen -vlogen weg. - -• v KAASMARKT ALKMAAR Aangevoerd 37 stapels, zijnde 103.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 29 per 50 K.G. Boeren kaas kleine f 27 pér 50 K.G., Handel matig. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) NET DAGMEISJE gevraagd. Aanmelden Kennemerlaan 26, IJmuiden. ZITKAMER en SLAAPKAMER aangeb. m. of z. pension of hui selijk verk. Adres Nachtegaal laan 6, IJmuiden-O. Te huur gevr. te Beverwijk BURGERWONING of gedeelte van woning m. gebr. van keu ken. Br. ond. no. B 1481 bur. van dit blad. Te koop prima Berten Dyserinck HAARD f 15.— en z.g.a.n. Godin vulkachel compl. ,f9.Velser- duinweg 282, IJm.-O. Gevr. in den omtrek Kerkstraat IJra. een AUTOGARAGE. Bri IJ 378 bur. v. d. blad. Gevr. flink NET DAGMEISJE van 83 uur Bloemendaalsche- str.w. 7 A, Santpoort-Stat. Een flinke TUINJONGEN gevr. Bollenplanten enz. Hagelinger- weg 171 Santpoort Oud Sandelwater a 0.75 1.25 2.50 Boldoot 4711 Maja Eau de Cologne's en Zecpen Warmwaterzakken oude prijzen. Aanbevelend: Drog. BOONACKER Kleine Houtstraat 4, Haarlem Wijkerstraatweg 40, Velsen Nrd. BRUIN EN GROEN Zaanl. Houthandel KAL'VERSTRAAT 59-61 I.Imulden-Oost Telefoon 4921 GRIEKS, LATIJN, DUITS door Duitse Lerares (M.O.), Aerdenh. Clematislaan 16, tel. 26059 GROOTE NAJAARS-VEEMARKT Burgemeester en Wethouders van Beverwijk brengen ter ken nis van belanghebbenden dat de NAJAARS VEEMARKT al daar zal worden gehouden op ZATERDAG 28 OCTOBER 1939, aanvangende des voormiddags 7 uur op het marktterrein aan de Meerstraat, gelegen tusschen de Raadhuisstraat en de Blóksteeg. Het vee zal, alvorens te wor den toegelaten, aan een keuring worden onderworpen en de aan voer van vee zal uitsluitend angs de toegangen aan de Oost zijde en aan de Westzijde van de Meerstraat mogen geschie den. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, De Burgemeester, H. J. J. SCHOLTENS De Secretaris, A. A. POST Langs dezen weg groet ik alle vrienden en bekenden bij mijn vertrek naar Ned. O. Indië. WIM BAKKER a/b. s.s. Jan Pietersz. Coen. KUNT U HEEL GOED HUISHOUDEN? Dan zult U de wasch niet In huis houden. Zoorein zorgt zóó goed voor Uw goed goed, Dat het Uw hart goed doet. Spaar op Uw linnenkast. Laat Uw wasch behande len door: BROUWERSVAART 50-52 HAARLEM TEL. 14159 Wie nog geen lijst heeft getee- kend, kan bij ons a.s. Maandag nog een formulier invullen voor voer. A. TRAP Vogel- en Zaadhandel Stephensonstraat 4, IJmuiden TWEE HEEREN pl.m. 20 j., vra gen opname in TENNISCLUB (Zond.ocht.) ev. leden gevr. voor vorming e!ub. Br. G 4043 bur. van dit blad Gelieve geen geld. of goederen meer af te geven aan J. BIJL-DE VRIES en andere personen op mijn naam daar door mij niets meer wordt betaald. L. BIJL Lagersstraat 36, IJmuiden-O. JANSWEG 42 TELEF. 15568 - HAARLEM. Opleiding tot alle PRAKTIJK- E X AME N S. Boekhouden N ederlandsch Fransch Duitsch Engelsch Spaansch Zweedsch Deensch Italiaansch Steno - Typen Opleiding voor Belasting- Consulent Vraagt gratis Prospectus UITSLUITEND GEDIPLO MEERDE KRACHTEN.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3