Boodschap aan Kalinin S •siHSS&. l°mp-°°l'dool9uer bes'* eti Tvétj. ts die k t uite nde tuesfufti! Jmmcud van de lüeek DAM PO van Roosevelt Balkan-vredesblok op komst? «sa? I'HILII'S UW KINDJE VERKOUDEN „ÏTERPA'G w 'OCTOBER 1939 Op matiging in de onderhandelingen met Finland NEW YORK 14 October (Rquter). President Roosevelt heeft bekend gemaakt Hat hij zijn oprechte hoop op het behoud ran den vrede tusschen Rusland en Fin land welke te Moskou tot uiting is ge- hracht door den ambassadeur der Ver enigde Staten aldaar, uitgesproken heeft f den vorm van een persoonlijke bood- ïhap van hemzelf aan Kalinin. Roosevelt voegde hieraan toe, tot dusver nog geen antwoord hierop ontvangen te HavaT'bericht nader uit Washington: De boodschap van president Roosevelt aan president Kalinin, waarin aangedron gen wordt op matiging in de onderhande len met Finland, is in overeenstemming met de Amerikaansche traditie, die bij talrijke dergelijke gelegenheden getracht heeft haar moreelen invloed aan te wenden 0m een mogelijk conflict te vermijden. Wat het huidige geval betreft, wordt de stap van den president door de openbare meening Jnet instemming begroet en wel om de volgende refnDe populariteit van Finland en de hoog- achiing, welke men voor dit kleine land "°f'oe' verwekte emotie door de indirecte be dreiging tegen de Scandinavische landen, in- ,jien de Sovjets met geweld tegen Finland zouden optreden. '•Us neutraal land voelt Amerika zich solidair Eét de andere neutralen en indien het optreden der Sovjets de veiligheid en de neutraliteit der Scandinavische landen zou aantasten, zouden, in de oogen der Amerikaansche openbare mee- ing de veiligheid en neutraliteit der Vereenig- de Staten evenzeer zijn aangerand. Diploma tieke kringen te Washington meenen, dat de Oostzeekwestie aldus zeer van invloed kan zijn oo de debatten over de herziening der neutrali- tèitswet, en de stellingen van Roosevelt kan versterken. (Men ze ook het bericht van het D. N. B. elders op deze pagina). De verklaring van dr. Dietrich, welke het denkbeeld aan de hand doet, dat Roosevelt druk u uitoefenen op Chamberlain om het ontkete- uJi van den oorlog te voorkomen, is in sommige kringen met onverschilligheid, maar meer alge meen met verbazing en verontwaardiging ont vangen en als een proefballon beschouwd. Officieel zal Roosevelt een démarche van een subalternen ambtenaar blijven ignoreeren, doch indien Hitier zelf een beroep op hem deed, zou Roosevelt toch niet kunnen optreden zonder eerst met Londen en Parijs overleg te plegen. Wij zouden een dergelijke tusschenkomst van den president in het Europeesch conflict niet kunnen dulden, schrijft de „New York Sun" evenmin als wij een Europeesche inmenging in e eigen zaken zouden verdragen. Jen zegt, zoo vervolgt dit blad, dat de presi dent bereid blijft zijn diensten aan te bieden, indien zij kunnen dienen een duurzamen, billij ken vrede te verkrijgen. De Vereenigde Staten hebben echter nooit de annexatie van Tsjechen en Polen erkend, zoodat, in het onwaarschijn- Jolgende week repatrieering der Duitschers. I Verscheidene schepen liggen te Riga en Tallinn te wachten. In de haven van Riga liggen tien Duitsche schepen te. wachten op het inschepen van de «migranten. De eerste verschepingen zijn uit gesteld tot de volgende week. In Riga zelf rij den talrijke voertuigen met de zonderlingste pakken, in de winkels is geen enkele koffer meer te vinden. Op de reede van Tallinn liggen drie groote Duitsche schepen te wachten op de Duitschers, die moeten worden overgebracht naar Goten- hafen, het vroegere Gdynia, en het achterland, alsmede naai- Silezië om hier de bevolking aan te vullen, welke is gedund door het vertrek van de Polen, die hier gewoond hebben. lijke geval, dat Roosevelt zou handelen, dit slechts zou zijn om de essentieele voorwaarden te steunen gesteld door Daladier en Chamber lain, en niet om de Duitsche veroveringen te bevestigen. De geruchten over Litausche aan spraken op Memel. Tegenspraak van Litausche zijde. De berichten over door Rusland gesteun de Litausche aanspraken op Memel en an dere eischen worden door het Litausche telegraafagentschap met stelligheid tegen gesproken. Het agentschap verklaart nog maals met nadruk, dat dergelijke berich ten iederen grond ontberen. Het Russische persbureau Tass meldt dat de voorzitter van den Raad van Volkscommissaris sen en volkscorrimissaris voor Buitenlandsche Zaken Molotof van den Litauschen minister van Buitenlandsche Zaken Urbsys bij diens terug keer in Litauen een telegram ontvangen heeft, waarin hij uitdrukking geeft aan dankbaarheid voor de ontvangst in Moskou en den vriend- schappelijken aard der onderhandelingen, die geleid hebben tot het verdrag van 10 October. In het bijzonder zegt hij dank voor het breede begrip, dat getoond is voor de aspiratie van het Litausche volle en voor het feit, dat door de ondei-haridelingen het onderlinge vertrouwen en de traditioneele vriendschap tusschen beide landen is versterkt. Het Litausche volle is diep verheugd over den terugkeer naar Litauen van de oude hoofdstad Wilna en het Wilnasche ge bied. Molotof heeft daarop geantwoord met een telegram waarin ook hij oprechten dank uit spreekt bij gelegenheid van de onderteekening van het Russisch-Litausche verdrag. Molotof zegt er van overtuigd te zijn, dat dit verdrag er toe zal dienen den vrede in Oost-Europa te versterken. Urbsys brengt vandaag rapport uit. KAUNAS, 14 October. (Havas) In de van middag te houden vergadering van de Seimas (parlement) zal Urbsys, de minister van buiten landsche zaken van Litauen, verslag uitbrengen over zijn onderhandelingen met de Sovjets. Hij zal ratificatie vragen van het pact, welks bijzonderheden nog steeds niet bekend zijn. Mili taire deskundigen zijn in Moskou gebleven om Onder „beschermheerschap" oan Italië. en. pott, de ,°mP' de Juln Ps "B'-Arlna~ een Minister Urbsys. V Wrijf dan keel, rug en borstje in met Dampo.Wonderlijk zooats dat Welpt! \Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. (Adv. Ingez. MetL) In ieder middenlicht müdilèu& 150 dekalnmen! (Adv. ingez. Med.) de bijzonderheden vast te stellen en de grens te bepalen. De volgende week zullen hier de Rus sische deskundigen aankomen, die deel zullen uitmaken van de gemengde commissie tot rege ling der militaire clausules. In drie Litausche steden zullen Russische garnizoenenkomen en hun effectief zal maximum 20.010 man bedragen. President Smetoha ontvangt nog steeds tal rijke gelukwenschen, in het bijzonder van Li- tauers uit de Vereenigde Staten en Engeland. Heeft Mussolini met de as gebroken LONDEN 14 October. Een belangrijke diplomatieke actie is gaande, die erop duidt dat Italië definitief gebroken heeft met de as en zich begint te bekeeren tot een wel willende neutraliteit tegenover de geallieer den. Deze neiging komt tot uiting in een reeks gecompliceerde onderhandelingen over den Balkan. De onderhandelingen zijn gericht op de stichting van een nieuw Balkan-vredesblok, waarvan Italië in feite de beschermer zou zijn. De nieuwe Balkan entente zou neutraal zijn en waarschijnlijk vriendelijk gezind worden ten opzichte van de geallieerden. De Balkanentente van 1934 voorziet slechts in wederzijdsche hulp ingeval van agressie door een der Balkanstaten zelf. Thans heeft men ten doel deze bepaling ook geldig te maken voor een aanval door een niet-Balkanland. In de nieuwe alliantie zou naar men verwacht Tur kije de reserve maken dat het in geen geval oorlog zal voeren tegen Rusland. Opmerkelijk is dat Bulgarije ook betrokken is bij de bespre kingen. Mocht Bulgarije zich bij de nieuwe entente aansluiten, dan is het waarschijnlijk dat ook Hongarije zich aansluit, hetgeen de invloed van Duitschland daar zou verzwakken. De gang van zaken wordt ten zeerste verge makkelijkt door een reeks gebeurtenissen op den Baikan, die er op wijzen dat de rivaliteit vervangen zal worden door samenwerking. Italië heeft kortgeleden een belangrijk bewijs van zijn gewijzigde politiek gegeven door de terugtrekking van een belangrijk contingent troepen uit Albanië. Verder is het volgende ge schied: 1. Turkije staat op het punt zijn positie te beveiligen door het afsluiten van verdragen met Engeland en Frankrijk eenerzijds en met Rus land anderzijds. 2. De Turksche en Bulgaarsche troepen, dio den laatsten tijd langs de gemeenschappelijke grens voortdurend manoeuvres hielden, zijn teruggetrokken. 3. De onderhandelingen tusschen Roemenië en Bulgarije vorderen goed en zullen waar schijnlijk spoedig den afstand van een deel der Dobroedsja aan Bulgarije tot resultaat hebben. 4. De betrekkingen tusschen Hongarije en Roemenië vei-beteren dank zij de inmenging van Italië en Joego Slavië gestadig. 5. De Roemeensche vrees voor een Russischen greep naar Bessarabië is zeer verminderd dooi de mededeeling van Molotof aan den Roemeen- schen gezant in Moskou dat Rusland niets tegen Bessarabië in het schild voert. 6. Roemenië heeft de behandeling van zijn minderheden aanmerkelijk verbeterd, in het bijzonder van de Russen in Bessarabië. 7. Joego Slavië heeft voor het eerst de Sovjet Unie erkend en een gezant naar Moskou gezon den en Hongarije heeft zijn verbroken betrek kingen met Rusland hersteld. Tenslotte valt het op dat de Middellandsche Zee nog vreed zaam is, zonder Düitsche duikbooten. Boven dien is de positie van Engeland en Frankrijk in de Middelandsche Zee al buitengewoon sterk. (United Press). Aanval op Engelscli schip. De opvarenden in veiligheid. f Het Britsche ministerie van marine heeft medegedeeld, dat het Britsche schip „Heronspool" is aangevallen door een duikboot. De geheele uit 36 koppen be staande bemanning is veilig aan boord van het Amerikaanche schip „President Har ding". De „Heronspool" meet 5202 ton en hoort thuis te West Hartlepool. De „President Harding" was onderweg naar de Fransche tankboot „Emile Miguet", die S-O.S.-seinen had uitgezonden. Het Fransche schip werd brandend aangetrof fen. Van de bemanning was geen spoor te bekennen. Het onderhoud niet dr. Dietrich. Verklaring van het D. N. B. Ten aanzien van het bericht uit Berlijn, dat rijksperschef dr. Dietrich verklaard zou hebben dat alleen nog een interventie van president Roosevelt een oorlog in het Westen zou kunnen voorkomen, hetgeen in het buitenland is opgenomen als een verzoek aan Roosevelt om als bemiddelaar op te treden, deelt het Duitsche Nieuwsbureau mede, dat een dergelijk verzoek niet is gedaan en ook niet is bedoeld. Blijkbaar, zoo vervolgt het D.NJ3., is hier sprake van een misverstand en een verkeerd uitleggen van een particuler onderhoud. Drie Duitsche duikbooten vernietigd. Eenige opvarenden gered. Het Engelsche ministerie van marine deelt mede, dat Vrijdag den 13den October voor de Duitsche duikbootvloot een onge luksdag is gebleken. Drie duikbooten zijn vernietigd. De Britsche strijdkrachten kon den eenige overlevenden aan boord nemen. Ernstig spoorwegongeluk in Engeland. Vier dooden en 32 gewonden. Twee deelen van den Schotschen expresse- trein zijn gisteravond op het station van Bletchley met elkander in botsing gekomen. Er vielen drie dooden en vele gewonden. Bij de botsing was ook een lichte locomotief betrokken, waarvan de machinist een der vier personen is, die den dood vond. De centrale wachtkamer werd volkomen vernield. Het ongeluk geschiedde tijdens de verduiste ring. De reddingsmanschappen moesten bij hun werkzaamheden van zaklantaarns gebruik ma ken. Volgens nadere berichten werden zes perso nen ernstig en 26 licht gewond. Kapitein Von Rintelen voor den Engelschen rechter. Kapitein Franz von Rintelen, die in 1914 aan 't hoofd van den Duitschen spionnagedienst in de Vereenigde Staten stond, heeft gisteren te Lon den moeten verschijnen voor de rechtbank, welke beslist over het lot van de onderdanen van vijandelijke mogendheden. Hij woonde se dert 10 jaar in Londen en is verleden jaar voornemens geweest zich te laten naturalisee- ren. In 1934 heeft hij de Duitsche mationaliteit prijs gegeven en bij het begin van den oorlog heeft hij op White Hall zijn diensten als officier aan het Britsche leger aangeboden. Duidelijker omschrijving van het oorlogsdoel verlangd. Aandrang van de organisatie van Lloyd George op de Engelsche regeering. Reuter meldt uit Londen: Als gevolg van een oproeping van Lloyd George heeft de „Raad van Actie en Herstel" een resolutie aangenomen, waarin de verklaring van minister-president Chamberlain „onvoldoende" wordt genoemd en waarin de regeering wordt verzocht een volledi ger verklaring op te stellen, waarin zij het doel dat zij wenscht te bereiken uiteenzet en ver klaart bereid te zijn dit doel op een conferentie te bespreken. De „Raad van Actie en Herstel" is vele jaren geleden door Lloyd George opgericht en is niet verbonden aan eenige belangrijke politieke partij, Totnutoe heeft de Raad zich steeds tegen de po litiek van de regeering verzet en bij tusschen- tijdsche verkiezingen steunde zij meestal den candidaat van de Labourparty. ,MIJNHARDTJE" J# t> f 1 „Mijnhardtje" 5cL- 1 2 „Mijnhardtjes* 50 ct. Bij Apothe kers en Drogisten. EEN NAVERTELLINC Zondag 8 October. De tweede benzinelooze Zondag. Het is overal zoo stil dat zelfs onze overgrootvaders nu zou den kunnen terugkeeren en zich op hun ge- gevoelen. Tenminste zoolang wij hun niet Welden wat er aan de hand was. Je hoort de stilte. Ver weg in de stilte moeten de Engel se en de Fransche ministers zitten, studee- «na op Hitiers vredesvoorstellen, Vrijdag ge- Wan. Ze zijn vaag en duister, heeft Chamber lain al gezegd. Het zal dus extra studie kosten. fiets naar de krant. Er is geen nieuws, telex, dat nieuws-uitratelende machien, ataat stil. Ook is er niets bijzonders bij de wntendpost. Intusschen zinkt de Binnendijk, *an de Holland-Amerika-lijn, bij de Engel se kust: op een mijn geloopen. Dat zal onze regeering anderhalf millioen kosten. Onze re- geering? Zoo noemen we dat om onszelf wat Kof 4 maken- Het zal óns Nederlandschen belastingbetalers anderhalf millioen kosten. ieo kijkt 6r in veen nog °P een turf" hVk moe^ er wat voor over hebben, tot e beschermde kleine naties te behooren. vanciaag omgeeft ons toch zooveel rust, dat w, een dagboek te gaan houden: het Eet i Van een Journalist. Wat is logischer? er i a de menscben herinneren aan hetgeen b t fle afgeloopen week gebeurd is. Een Dag ing iPro memorte dus, want de indrukken mfwt 200 sne* over elkaar heen dat velen mul hebben het bij te houden. Dat zeggen ■taotel allemaal. dp Mn j zie ik €en voetbalwedstrijd voor ürmw-mPetitie- Dat woord wil zeggen: geen on w en g€en degradatie. Er staat niets d?flvnispe1, zegt de voetbalrot naast mij, en svrfiwSj sPelen ze netjes. Dit schijnt ietwat tomS? V00r de verhoudingen tusschen looft riT en tel vraag hem of hij niet ge- vopfhoi- er een fout in de opvoeding onzer ietpo2ngd zit- Hi<i haalt de schouders op. 11 wat te diep. Ik heb later gewandeld met mijn teckel. Hij rent zigzag over den Heerenweg en is wild van Lebensraum. Dit zijn grootsche Zondagen voor honden. Voor hen waren de Zondagen in vredestijd juist de dreigende. Dit zijn de veilige Maar als een fietser hem bijna aanrijdt kal meert de krompoot en bedwingt zijn vreugde- geblaf. Overal en altijd moet je op je hoede zijn. Maandag 9 October. Hervatting van den arbeid, het autoleven, den stroom van nieuws en vooral: de span ning. De Fransche regeering heeft vijfentwin tig van haar communistische Kamerleden achter slot en grendel opgeborgen in die ge vangenis die de Franschen vreemd genoeg: La Santé noemen. Maar dit belet de echte Russen niet, nu eens Finland uit te noodigen tot het zenden van een diplomaat naar Moskou. Rus land noodigt nog sneller uit dan Duitschland het placht te doen. Arme Finnen, wat moet dat worden? Dat is wat anders dan Olympische Spelen met vlaggen en Maki die nog harder loopt- dan Paavo Nurmi en hardzwemmende bakvisschen en cérémonies protocolaires. Heb ben ze hun straten in Helsinki tenslotte ver breed om er de Russen door te laten mar- cheeren? Treinbotsing in Berlijn. Twintig dooden niet aan het front. Er zijn weer redevoeringen van staatslieden op til. Mijn kapper hecht er niet aan. Hij stelt zich voor niet te luisteren. Allemaal gepraat, zegt hij en gaapt en doet mij denken aan dat 1 plaatje in Punch, van een Engelschman die in een diepen stoel ligt en óok gaapt en zegt: „Ik heb meer dan genoeg van den oorlog èn van den vrede". Dinsdag 10 October. Hitler spreekt bij de intrede van de Winter hulp maar het klinkt nog niet als een winter hulp voor Europa. Hij is boozer dan de vorige maal. En 's avonds antwoordt Daladier. Die wil waarborgen. Hij heeft de studie beëindigd en is niet tevreden. Daar zit verder geen ver rassing in. Intusschen raken de Finnen ver der in de knel en de heele toestand ziet er onrustwekkend uit, al laat iedereen deuren op kieren staan. Het tocht verschrikkelijk in Europa met al die open deuren. De meneer op het achterbalcon van de tram die 't het best weet zegt, dat hij Russisch gaat leeren. Dat kan nog te pas komen, meent hij. „Nou moe" mompelt de conducteur en dat is Nederlandsch voor „Nitsjewo". Woensdag 11 October. Litauen krijgt Wilna, maar Russische garni zoenen bovendien. De Finsche steden worden ontruimd, maar de gemeente Bloemendaal zal al haar lage opcenten in 1940 ongewijzigd laten. Dat noemen ze handhaving van den „status quo ante bellum", uit het Latijn ver taald: „stand van zaken voor den oorlog". Boven de wilde stormen der wereld steekt rustig het Bloemendaalsche Kopje uit en handhaaft zijn welvarenden status quo. Ik ontmoet iemand die zes nieuwe pakken heeft gekocht voor zichzelf, vier voor zijn zoon en vijf wintermantels voor zijn vrouw. Hij is mijn oude schoolkameraad Henk, dus vraag ik hem openhartig of hij gek is, of hij een con fectiezaak denkt te beginnen als de oorlog gauw uit is, of hij weet hoe snel zijn jeugdige zoon zal groeien en wat zijn vrouw den vol genden winter denkt te beginnen met vier mantels die uit de mode zijn. Hij antwoordt somber dat dit alles veel minder erg is dan de vraag, hoe hij nu zijn belasting zal moeten betalen. En gaat heen om thuis maatregelen tegen de motten te nemen, die de algemeene mobilisatie in goede orde hebben uitgevoerd. Donderdag 12 October. Chamberlain spreekt en laat ook zijn deur op een kier. Het gevolg is een nieuwe tocht vlaag in Europa. De suikerdistributie zal Maandag beginnen, maar er zijn ook zaken- verloven op komst voor ons leger, welks oefe ningen in den Hout mij dagelijks herinneren aan mijn eigen mobilisatie jaren. Dit heb ik een grootmajoor verteld, die in mijn tijd ook tweede luitenant was. Dat wil zeggen: hij was beroeps-, ik landstormplichtig. Of ik nog niet eens een mobilisatie zou willen meemaken? vraagt hij. Neen, zeg ik. En na de spanning en den arbeid op de krant brengt muziek verkwikking: Benvenuto Cellini van Berlioz, La Mer van Debussy, l'Apprenti Soreier van Dukas.Maar onttrek je eens aan de journalistiek! Later treft mij de volgorde: die Italiaansche naamde zee.... de tooverleerlingen ik denk aan Bastianini, den nieuwen Italiaanschen am bassadeur te Londen. Die heeft zijn zeereis naar zijn nieuwe standplaats ondernomen en ze beweren dat hij een aide-mémoire bij zich heeft over den vrede. Een aide-mémoire is in ons land: een knoop in je zakdoek. Als die Bastianini nu maar geen tooverleerling blijkt te zijn en geesten oproept die hij niet kan be dwingen, zooals die knaap in Goethe's ge dicht, dat Paul Dukas weer tot zijn prachtige muziek inspireerde. Geestendat herinnert me aan dat nieuwe Amerikaansche stuk van Cees Laseur en Fientje de la Mar: „Het is er de tijd niet voor". Wonderlijke titel. Het schijnt tegenwoordig overal de tijd voor. Ze zeggen in dat stuk dat geesten vervelend zijn op het tooneel. Zelfs de geest van Hamlet is vervelend. Laat Bastianini er tenminste eens geen wekken op het wereldtooneel, dat er vol van is en zijn aide-mémoire voor levende doel einden bezigen. Er staat een schattige foto van onze prin sesjes in de krant. Wie die beschouwt moet meer dan ooit beseffen hoe gek de wereld is en hoe zij haar geluk en vreugde vergooit voor machtswaan. De heele troep grootmachtigen verdwijnt als een hol spektakel bij de bekoring van Beatrix en Irene. Vrijdag 13 October. Een kwade datum voor bijgeloovige men- schen. Maar het oorlogsnieuws blijft even schaarsch. Dr. Otto Dietrich, perschef van de Duitsche regeering, is nu aan de beurt om de deur open te laten. Hij blijkt, evenals Hitier zelf, wel iets te verwachten van Roosevelt. Maar uit Washington komt daarop alleen een diplomatlekerig telegram van Reuter, het En gelsche persbureau. Het spreekt van de mee ning in „politieke kringen". Er zijn geen krin gen met meer en uiteenloopender meeningen. Dus is „de" meening twijfelachtig. Iemand heeft mij verteld dat als de Fran sche artillerie aan het Westfront gaat schie ten er eerst een afgesproken teeken naar den overkant wordt gegeven. Dan kruipen de Duit schers in hun kazematten. En als zij terug gaan schieten geven ze op hun beurt het seintje; dan kruipen de Franschen in hun kazematten. En ze lossen altijd allebei precies evenveel schoten. Ik hoop dat het verhaal waar is want dan kost het gepaf tenminste geen menschenlevens. Maar ik' sta er niet voor in. Haarlem en Heemstede zijn het eens ge worden over gaslevering door de eerste aan de tweede. Dat heeft ook lang geduurd. Ge lukkig hebben ze de knoop ontward. Er zijn dus toch ook nog bevolkingen, welker over heden het ergens over eens kunnen worden! Leidden alle deuren-op-kieren daar tenslotte maar toe. De Finnen hebben nu hun heele hoofdstad ontruimd. En de vier Scandinavische regeerin gen gaan een conferentie beleggen. Zij hebben het al jarenlang goed met elkaar kunnen vin den en zullen het dus ook nu wel bereiken, net als Haarlem en Heemstede met het gas. Allicht zelfs vlugger. Hopelijk brengt dat den vier volken baat. Maar ze zijn klein. En ten aanzien van kleine volken schijnt tegenwoor dig inderdaad de meening veld te winnen: „Het is er de tijd niet voor". Maar niet bij ons. Gelukkig zijn er vandaag geen radio-rede voeringen van staatslieden. Ik besef sinds ge- ruimen tijd dat men al deze heeren beter kan lezen dan aanhooren. Het is veel minder erg. Voordrachtskunstenaars zijn deze machtigen dan ook geen van allen. Hetgeen mij opnieuw herinnert aan Henri Dekking, die het wél was. In hem stierf een aristocraat van den geest en eenvoudig mensch, wars van zelfverheffing en slaanderij op de groote trom. Hij bracht, tientallen jaren lang, kunst en schoonheid tot de menschen. Niet alleen in de steden, maar ook in de kleine stadjes en de dorpen, waar ze van Kunst meestentijds verstoken zijn. Hij heeft dus veel eenvoudige mensehen iets moois in hun leven meegegeven, dat kostbaar en blij vend is. Er zijn gelukkig ook anderen die dat doen. Maar het is niet gewoon of gering! Het is een prachtig levenswerk, veel schooner dan dat van velen, wier faam oneindig grooter is. Dat moeten we wel beseffen, geloof ik. ~;l b.p.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5