Mem dicht H in de Londensche duisternis. NIEUWS IN 'T KORT. Nedcrl. Vereeniging voor Luchtbescherming. De blokorganisatie in Umuiden-Oost. Namens de afdeeling IJmuiden-Óost der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming verzoekt men ons plaatsing van het volgende: Evenals in de andere wijken in onze gemeente is men te IJmuiden-Oost ook druk bezig de blok organisatie tot stand te brengen. In de gehouden vergaderingen is duidelijk uit eengezet de noodzakelijkheid tot het vormen van deze blokken. In verschillende blokken is men bezig comités te vormen. Maar nog niet alle blokken worden bewerkt. Daarom doet het bestruu der bond, afd. IJmuiden-Oost een ernstig beroep op de inge zetenen om zich aan te melden voor dit ge meenschappelijk werk. Vaders van huisgezinnen, bedenk wat het is •wanner de oorlogsellende ook ons land mocht treffen en gij moet uw vrouw en 'kinderen ach terlaten, onbeschermd tegen het gevaar. Bedenk vooral, wat een voldoening het voor u zou zijn, wanneer u weet dat uw vrouw en uw kinderen beschermd worden door de buurtbewoners, want dit is de bedoeling der blokorganisatie: eensge zind de zaak aanpakken. De blokbewoners dienen te weten waar zij zich in tijd van gevaar kun nen wenden om hulp en bijstand. En daarom vragen wijwerkt in uw blok mede, geeft u op voor dit werk, want immers alles wat u doet, doet u toch voor u en de uwen. Daarom hoopt het bestuur, dat het nu de in gezetenen van IJmuiden-Oost eens ernst worden en dat onze oproep om medewerking nu eens niet te vergeefsch moge zijn. Hieronder geven wij een overzicht van de blok- indeeling. De lezers zien dan zelf, in welk blok zij thuisbehooren. Zij nog opgemerkt, dat de blokken met een kruisje nog niet bewerkt worden, omdat het be stuur daar nog geen menschen voor gevonden heeft. Wij vertrouwen echter dat de bewoners van de desbetreffende blokken het niet op zich laten zitten en dat zij zich zullen aanmelden. Voor medewerking vervoege men zich tot het Bureau Luchtbescherming Lorentzstraat IJmui den-Oost of men werpe een briefje in den bus van den secretaris Willebrordstraat 8 IJmuiden- Oost. Blok I: IJmuiderstraatweg vanaf Schoutenstraat. Kortenaerstraat. Trompstraat vanaf Kortenaerstraat naar Schoutenstraat. Blok 2: Trompstraat vanaf Kortenaerstraat naar Ca- sembrootstraat. Van Speykstraat vanaf Tromp straat naar Van Wassenaarstraat, Van Wasse naarstraat, Casembrootstraat vanaf Trompstraat IJmuiderstraatweg naar Kortenaerstraat. Blok 3: IJm^traatweg vanaf Casembrootstraat tot Frans Naereboutstraat, Frans Naereboutstraat tot aan Trompstraat, Trompstraat tot aan Ca sembrootstraat. Blok 4. IJm.straatweg vanaf Frans Naereboutstraat tot aan Lumeystraat,.-Lumeystraat..alleen rechts vanaf IJm.straatweg tot aan Trompstraat, Trompstraat vanaf Lumeystraat tot aan Frans Naereboutstraat. Blok 5 x. IJm.straatweg vanaf Lumeystraat naar Zee weg, Zeeweg tot aan Trompstraat, Trompstraat tot Lumeystraat, Lumeystraat rechts vanaf Trompstraat naar IJm.straatweg. Blok 6. Zeeweg naar Stationsweg.- Stationsweg naar Ratelsstraat. Ratelsstraat naar Willebrordstraat. Lagersstraat vanaf Ratelsstraat naar Zeeweg. Willebrordstraat vanaf no. 27 naar Zeeweg. Blok 7. Stationsweg vanaf Ratelstraat naar Viaduct. Willebrordstraat tot Ratelsstraat, Lagersstraat, tot aan Ratelsstraat. Koekoekstraat, Achter stationsweg. Blok 8 x. Evertsenstraat vanaf J. P. Coenstraat naar Wijk aanZeeërweg. Wijk aan Zeeërweg tot aan J. P. Coenstraat. J. P. Coenstraat naar Evertsen straat. Blok 9 x. Wijk aan Zeeërweg rechts vanaf J. P. Coen straat tot Reinier Claezenstraat. Reinier Claezen- straat tot aan Oosterduinweg. Oosterduinweg tot aan Evertsenstraat. Planciusstraat, Plancius- dwarsstraat, De Weerdstraat, Evertsenstraat tot aan J. P. Coenstraat. Blok 10 x. Wijk aan Zeeërweg rechtsaf Reinier Claezen straat naar Velserduinplein. Oosterduinweg van af Velserduinplein tot Reinier Claezenstraat Lumaerestraat. Blok 11. De Ruyterstraat tot aan Van Speijkstraat, Kor tenaerstraat tot aan Trompstraat, Van Speijk straat vanaf Trompstraat naar Wijk aan Zeeër weg, Wijk aan Zeeërweg rechts naar De Ru-ij ter straat. Blok 12 x De Ruyterstraat tot aan Fr. Naereboutstraat vanaf Van Speykstraat, Casembrootstraat vanaf Trompstraat naar Wijk aan Zeeërweg, Casern- brootzijstraat, De Ruyterdwarsstraat. Fr. Naere boutstraat vanaf Trompstraat tot aan Velser duinplein, Wijk aan Zeeërweg rechts vanaf Plein tot aan v. Speykstraat. Blok 13 x De Ruyterstraat vanaf Frans Naereboutstraat tot aan Zeeweg. Van Galenstraat, Piet Heinstraat Lumeystraat vanaf Kalverstraat tot aan Tromp straat, Zoutmanstraat. Blok 14 x Kalverstraat, Zeeweg vanaf de Beurs tot aan Engelmundusweg, Engelmundusweg, Verlengde Wijk aan Zeeërweg Blok 15. Velserduinweg vanaf Velserduinplein tot aan Zanderstraat, Zanderstraat, Tuinderstraat vailaf Zanderstraat tot aan Willemsbeekweg, Tuinders hofje Willemsbeek weg. Blok 16. Zeeweg vanaf Engelmundusweg naar Willems beekweg, Willemsbeekweg vanaf Zeeweg naar Heidestraat, Heidestraat. Blok 17 x P. J. Troelstraweg tot aan Briniostraat, Ratels straat, P. Vermeulenstraat, Palmenstraat, Kasse Zegelstraat, P. Vermeulenplein. Blok 18 x Zeeweg vanaf Willemsbeekweg naar Tus schenbeeksweg, Tusschenbeeksweg, Flierstraat, Lorentzstraat. Blok 19. Groeneweg links van Zeeweg naar Rex Theater, Kastanjestraat, Platanenstraat, Spar renstraat, Abeelenstraat. Blok 20 x Zeeweg vanaf Groeneweg naar Cederstraat, Eschdoornstraat, Dennestraat, Meidoornstraat Cederstraat links vanaf Zeeweg. Blok 21. Zeeweg vanaf Cederstraat naar Eksterlaan, Eksterlaan, Meeuwenlaan vanaf Eksterlaan naar Cederstraat, Fazantenlaan, Elzenstraat. Berken straat. Blok 22. Zeeweg vanaf Eksterlaan naar Halte Zeeweg, Leeuweriklaan. Merellaan, Meeuwenlaan tot aan Eksterlaan, Lijsterlaan. Blok 23. Frans Halsstraat, Hobbemastraat, Albert -Cuyp- straat, Ruysdaelstraat, Gerard Doustraat, Ostade straat, v. d. Helststraat, Paulus Potterstraat, Rem- brandtlaan. Blok 24 x Welserduinweg vanaf Zandersstraat tot aan Acaciastraat, Acaciastraat, Cypressenstraat, Tuin dersstraat vanaf Velserduinweg tot aan Zanders straat-, Popelstraat, Eikenstraat. Blok 25. Ahornstraat, Iepenstraat, Lindenstraat, Beuken straat, Velserduinweg vanaf Acaciastraat naar Zeeweg. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 25 OCTOBER Luxor Theater, Breestraat: „De kleine prinses" en „Vlijmscherp op avontuur". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 25 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V., 8.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah Leander in: „Es war eine rauschende Ballnacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „Jongens met smerige gezichten" en „Vliegende Vrouwen", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Leven in de brouwerij", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Andy Hardy in „Het Wilde Wes ten", 2, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non-stop programma met: ^Liefde en Werkelijkheid", 2.30 en 7.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend Öken werkdag van 35 en van 7—8 uur. DONDERDAG 26 OCTOBER Stadsschouwburg: Mij. t. bev. der toonkunst. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Nieuw programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend fclken werkdag van 35 en van 78 uur, DE HEER K. DE JONG GEHULDIGD. Dinsdagavond is de heer K. de Jong, voorzitter van de Damclub „IJmuiden", die dezer dagen zijn 10-jarig jubileum in die functie vierde, in intiemen kring gehuldigd. Bij het begin van den clubavond sprak de vice- voorzitter van D. C. IJ., de heer T. Ott den jubilaris toe en overhandigde hem na een hartelijk toespraak een gouden insigne-speld benevens een fraai bloemstuk. Hij betreurde het, dat D. C. IJ. dit jubi leum wegens de tijdsomstandigheden niet op meer feestelijke wijze kon vieren. eD heer De Jong heeft voor de blijken van waar deering met enkele woorden gedankt en hij wekte zijn clubgenooten op, D. C. IJ. in deze moeilijke tijden te steunen. Daarna ging de eerewijn rond. Vele schriftelijke felicitaties waren binnengeko men waarbij van den Ned. Dambond en van den Districtsbond Noord-Holland. Marktprijzen en Besommingen. IJMUIDEN 25 October 1939. Tarbot 180 cent per K.G. Tong 23071 cent per K.G. Kleinschol f28—f 11,50 per 50 K.G. Schar f 14—f 4,70 per 50 K.G. Poontjes f 14 per 50 K.G. Wijting i 12,50—f 4,40 per 50 K.G. Makreel f 15,50 per 50 K.G. Versche haring f 9,60f 4,50 per 50 K.G. Vleet f 1,30 per stuk Koolvisch f 0,95f 0,49 per stuk BESOMMINGEN. Deensche kotter E 419 f 2070. Hollandsche kotters: HD 108 f 1770; UK 17 f90; UK 162 f145; UK 104 f134; UK 126 f132; UK 2 f166; UK 68 f159; UK 35 f56; KW 133 f62; KW 77 f166. Aangevoerd aan den afslag: 2559 kisten versche haring. Manden. Trawlers: 3000 Delft IJM 17 f 15330 Loggers met versche haring: SCH 19 f 848. TERUG VAN DE HARINGVANGST. Na een zeer korte en voorspoedige reis van acht dagen kwam hedenochtend te IJmuiden binnen de Scheveningsche motorlogger SCH 19, schipper C. de Graaf, van de reederij J. J. van den Toorn te Scheveningen, met een mooie vangst van 23 last haring in de tonnen en 500 kisten versche haring. Dit schip is het eerste schip, dat van Scheveningen uit weder ter haringvisscherij vertrok. Voorts kwam te Scheveningen nog binnen d: motorlogger SCH 89, schipper K. Buis, van de •eederij v/h. Frank Vrolijk alhier, met 16 last haring. Dit schip had een klein defect aan den n-otor. Het heeft een reis van zes dagen gehad. Muziek en tooneel zijn tewqqekeeid.. Onze Londensche correspondent schrijft: ET nachtelijk zwart, 'dieper dan men het ooit heeft gekend, dat op Londen valt als de laatste schijn van zonsondergang is weg getrokken uit de lucht, komt vroeger en vertrekt later in het etmaal, hoe krampachtig men ook vast blijft houden aan den zomertijd. De donkere dagen voor Kerstmis naderen met hun dikke misten. In vredesdagen was het vooruitzicht niet schrikwek kend. Men wist altijd dat de kunst de natuur in haar guurste en groezeligste aspecten wist te ver slaan en warmte en licht en feeërie in de plaats kon stellen van het:miserabelst herfstdonker. Hel stadsgezicht was verwant aan Beethoven's muziek, misschien zijn zwaarste, en aan Rembrandt's voor stellingen, misschien zijn donkerste. Maar hoe zal het nu worden? Er kan geen mu ziek zijn waar geen toon is en geen tafereel waar geen licht is. Het vooruitzicht is inderdaad som ber. De eens bruine- zakkenstof, die zoo druk mee doet aan de stadsbescherming, is nu veelal be smeerd met een cementmengsel dat, droog gewor den, de zakken waterdicht maakt. Dat brengt ons, kieurgevoelig gesproken, van den regen in den drop. Het zandzakkengrijs zal nog wat inniger in de algemeene druilerige eentonigheid van den Londenschen herfst opgaan dan het zandzakken- bruin het zou hebben gedaan. De Londensche winkelier echter, die het opbeu rend effect van kleur op zijn juiste waarde weet te schatten, heeft in niet weinige gevallen zijn bergen van zand en jute laten verven met een ubber-oplossing van levendig groene tint. Hij heeft er dennen boompjes in witte tonnen op gezet en het algemeene arrangement roept herinneringen Valsche munter gesnapt. Z'n intrek genomeh op een logement zolderkamertje. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. DONDERDAG: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 9.00 Keu len, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. SERENADE AAN HET GOUDEN PAAR. Dinsdag heeft het echtpaar Lijnslager-Bont, wo nende aan de Iepenlaan alhier onder groote be langstelling zijn gouden huwelijksfeest gevierd. Des avonds bracht de Beverwijksche Harmonie kapel de gebruikelijke serenade, waarvoor vooral de buurtbewoners veel belangstelling hadden. WIJK AAN ZEE BEZOEK VAN DEN OPPERBEVELHEBBER. Na zijn bezoek aan de Stelling IJmuiden heeft de opperbevelhebber van land- en zeemacht ge neraal I. H. Reynders met zijn staf ook een kort bezoek aan Wijk aan Zee gebracht. Hij bezocht hier alleen de kustartillerie. HEEMSKERK R.-K. V,V. ,A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.—D.E.M. 2.30 uur. Limmen 1A.D.O. 2 2.30 uur A.D.O. 3—W.S.V. 2 12.30 uur. G.V.O, 3A.D.O. 4 12 uur. Bij de inspectie der logementen wilde de ge meente-veldwachter J. Verwer te Hulst wel eens nader kennis maken met een man, die voor den lijd van 14 dagen een zolderkamertje had ge huurd in het Volkslogement te Hulst. Hij ging naar boven en klopte aan, doch in plaats dat de deur terstond werd geopend, was er eerst een druk be weeg en geschuif. Eindelijk na herhaald kloppen en een paar minuten wachten ging de deur open en verscheen de bewoner op den drempel. Blijkens een vervallen Nederlandsch paspoort was hij zekere P. R., 33 jaar en geboren te Den Haag. Zeer tot 's mans ongenoegen wilde de veld wachter weten wat er in een drietal koffers zat Toen R. ze intusschen.. toch opende kwam er een vreemde verzameling spullen uit te voorschijn, o.a. een compleet fototoestel met platen, verschillende dividend couponbladen, bladen rood bladkoper, kleursel, poeder, potjes verf, zinken platen enz., maar bovendien ook nog een flink aantal Engel- -sche, Russische, Deensche. Fransche en Belgische bankbiljetten, alsmede vele munten als dollars, francs, etc. Een inventaris dus, die verdacht veel leek op die van een valschen munter. Begrijpelijkerwijze steeg nu de nieuwsgierig heid van den veldwachter en de geheéle kamer werd aan een onderzoek onderworpen, waarop in een waschkom nog een zinken plaat werd gevon den, waarop naar later bleek een afdruk van een Engelsch bankbiljet voorkwam, welk biljet ook werd aangetroffen tusschen die uit den koffer. R. werd daarop aangehouden. Uit het verder onderzoek bleek dat hij in. 1937 reeds een jaar ge vangenisstraf had ondergaan wegens het vervaar digen van valsche rijksdaalders en guldens. wakker al zijn ze wat vaag aan de lagere Alpen of het Zwarte Woud. Maar hij is op den juisten weg. En niemand, die den Londenschen winkelier kent, weet hoe hij zich uit welbegrepen eigenbelang inspant de stemming bij het publiek ex- in te houden, had verwacht dat hij den ver keerden weg zou nemen. Raffia en rozen en de verfpot brengen meer geur en kleur in de winkel straten naarmate de dagen korter worden. Zoo lani het dag blijft zal het in de donkere dagen voor Kerstmis nog wel mee loopen; het is alleen maar jammer dat ze zoo kort zijn. En zelfs de natuur, die in haar droefgeestige seizoensbuien de misère van de officieele oorlogs duisternis komt verdiepen, schijnt te gaan voelen dat ze het wat te erg maakt en tracht ons schade loos te stellen met de grassprieten, die ze hier en daar uit het zakkentalud te voorschijn toovert, het geen niet alleen bewijst dat ze in het diepst van haar hart goedertieren blijft, maar ook dat de zak ken niet steeds met het zuiverste zand werder gevuld. Rotterdams<-he inbrekersbende berecht. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak ge- daan in de .zaken tegen de zeven-mannen, die veer tien dagen geleden terecht stonden wegens een serie inbraken, gepleegd in het najaar van 1931 en in het tijdvak van Juli 1938 tot April 1939. De rechtbank veroordeelde: den 44-jarigen handelsreiziger A. D. en den 50-jarigen los werkman J. G., die in den nacht van 18 op 19 Juli 1931 ingebroken hadden in het kantoor der slagerij van den heer B. P. van Kleef aan den Ouden Binnenweg, waarbij zij f 5800 had den ontvreemd, beiden tot een gevangenisstraf van een jaar en den zetkastelein P. J. v. d. P., ver dacht van medeplichtighied in de zaak, door het maken van afdrukken van het slot van de brand kast en het verstrekken van inlichtingen, even eens -tot een gevangenisstraf van een jaar. de 34-jarige vertegenwoordiger H. D., verdacht van medeplichtigheid in deze zaak, werd tot 'n gevan genisstraf van acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van éen jaar veroordeeld. de 53-jarige chauffeur E. W. die genoemde per sonen op 18 Juli met zijn auto naar de slagerij aan den Ouden Binnenweg had vervoerd, werd vrijgesproken. A. D. en de 25-jarige A. P. v. H., die op 28 December 1938 aan den Stadionweg ten nadeele van den autoslooper J. F. te Velde twee zuurstof- lindei-s en een snijbrander hadden ontvreemd, werden ook vrijgesproken. Voorts veroordeelde de rechtbank: A. D. en den 50-jarigen loswerkman G. H. die hadden ingebroken op 4 April in he$ administratie kantoor aan den Stationsweg, waarbij niets ont vreemd was, op 15 April in de smederij van C. J. Fredriks aan den Bovendijk te Overschie, waarbij een zuurstofcylinder, een cylinder met dessousgas en eenige boren en vijlen werden ontvreemd en in het fabriekspand van de firma Hofman aan de De Ruyterstraat op 25 April, waarbij de verdach ten werden betrapt, beiden tot een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek van den tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht. Van de inbraak in het pand der coöperatie Voorwaarts" in de Tochtstraat, in den nacht van 22 op 23 Februari, werden beide verdachten vrij gesproken. P. J. v. d. P., verdacht van medeplichtigheid in deze zaken, n.l. het vervoer van personen en ge reedschappen naar de operatieplaatsen, werd ver- ourdeeld tot een gevangenistraf van een jaar met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis door gebracht. LEUR en geur mogen niet teloorgaan. Ze moeten helpen het moreel in stand te houden en de overwinning te behalen. En niet alleen kleur' en geur maar alles wat schoon en verheffend is. In den eersten ijver van de barre oorlogstaak werd dat vergeten. Er was geen muziek, geen tooneel, geen film en de musea hadden hun poorten geslo ten. Wij kregen de volle laag, weken lang, van duisternis, geestdoodendheid en verveling. De wak keren mannen van het filmbedrijf waren de eersten, die hun stemmen in protest verhieven. Zij betoogden dat de oorlog over enkele weken ver loren zou zijn indien verlichting van de van hooger hand gelaste pikzwarte ernst achterwege zou blij ven. Zij zagen den overwinningswil verdrinken in de duistere golven der melancholie. Whitehall oordeelde „daar is wat van waar". En sedert hebben wij bij doses vergroot naarmate de patiënt opknapte onze schoonheid, ons ver tier, onze ontspanning teruggekregen. Wij kunnen weer platen gaan bekijken en boeken gaan lezen in het Britsche Musemn. De National Gallery is weliswaar ontdaan van zijn schoonste doeken maar men kan het vroolijk mozaïek daar, met zijn sportvoorstellingen, weer betreden en oog en ziel lnven aan vele oude en vertrouwde doeken. En Myra Hess, die ook terdege beseft dat de kunst het leven kleurt zooals de zon de bloemen, heeft in dat schilderijenmuseum lunch-concerten georganiseerd, i die genoeglijk informeel zijn zoodat men er op den vloer kan gaan zitten als er geen stoelen meer beschikbaar zijn. De vermaarde pianiste heeft de serie zelf ingeleid met Mozart en Brahms en veel schoons is beloofd in kamermuziek van Beethoven en Haydn en Cesar Franck, al die muziek die men meer liefkrijgt naarmate men haar vaker hoort, zooals de schilderijen in deze geïmproviseerde concertzaal ons dierbaarder worden naarmate wij ze vaker aanschouwen. Ook de schouwburgen gaan weer open, al ge beurt het nog wat aarzelend. Wij zijn nog ver van een druk tooneelseizoen en daar zullen wij ook voorloopig wel niet aan toe komen. Maar de lich tere muze van het tooneel weert zich al. En ni heeft zoo waar die stoutmoedige Priestley ook een begin gemaakt met het ernstig tooneel door in het Westminster Theater zijn „Music at Night" te brengen. Het is een werk in zijn nieuwen, wat metaphysischen stijl, waarin hij zijn personen de gedachten en ontroeringen die goede muziek wekt poogt te doen weergeven In de handeling. Het is een lastig gegeven en de schrijver heeft het zich nog wat moeilijker gemaakt door er wijsgeexige theorieën, die hem de laatste jaren hebben bezig gehouden, over het wezen van den Tijd en over het universeele hart of den universeelen geest, die de menschheid samenbindt, in te verwerken. Het is misschien niet de meest geschikt.e tooneelkost voor dezen tijd. Maar het is al heel wat dat wij hem kunnen proeven.. Als de Londensche atmosfeer zich straks van haar onvriendelijksten kant laat kennen zullen wij voor onze opbeuring niet genoeg hebben aan de gx-oengekleurde' zandzakk'exx, al öf niet met sparren getooid. Wij zullen de pakkender schoonheid van muziek en het tooneel ernstig noodig hebben. A. K. VAN R met 10 te overwinnen. Haarlem c en den 1—1 gelijk. Ook Meerlebosch d L'* deelden de punten 11. Animo Readv fc Meerlebosch c met 50. 0 RANGLIJSTJES O. K. 4 Meerlebosch T. H. B. A. Ready Watervliet Haaxiem 2 Zwaluwen Aurora 2 N. Flora 2 O. K. 5 Oosthoek T. H. B. 2 Haaxiem 3 A. Ready 2 Aurora 3 Palvu Meerlebosch I A. Ready O. K. 6 Meerlebosch Watervliet 2 S. V. 3 Aurora 4 N. Flora 3 Meexiebosch Zwaluwen 2 O. K. 7 Oosthoek 2 T. H. B. 3 Haarlem a O. K. a A. Ready a S. V. a Meexiebosch T. H. B. Onder Ons Meexiebosch K. b Aurora a Haaxiem b N. Flora a A. Ready b S. V. b Haarlexn c Meerlebosch O. K. c Meerlebosch E. H. S. SENIOREN EERSTE KLASSE gesp.gew^gel.verl.pnt.v4 TWEEDE KLASSE 2 2 0 0 2 1 1 1 1 1 1 DERDE KLASSE A 2 2 0 0 2 2 0 0 3 2 10 1 2 10 1 4 10 3 2 0 0 2. DERDE KLASSE B- 3 3 0 0 4 110 0 3 10 2 2 10 1 10 0 1 iMt «4 14!® ÏJJ '415 '-'li» '-ÜU H-1U 14 g r* t. f*'. ADSPIRANTEN EERSTE KLASSE 3 3 0 0 3 111 3 111 2 0 11 3 0 12 TWEEDE KLASSE 2 2 0 0 110 0 2 10 1 2 10 1 2 10 1 2 0 0 2 10 0 1 DERDE KLASSE 3 3 0 0 ..2110 2 110 3 111 3 0 2 1 3 0 12 2 0 0 2 Op den Overtoom te Amsterdam is een auto met een tram in botsing gekomen. Een in de auto zittende heer en dame werden slechts licht ver wond. Van de fiets van een ver-zekeringsagent te Amsterdam is een actetasch met tweeduizend gul den aan kwitanties en een spaarbankboekje met 900 gestolen. De 31-jaxige H. J. W. uit Voox-burg is bij schilderswerkzaamhëden aan het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag van een hoogte van 14 meter neergestort en zeer ernstig gewond opge nomen. Uit de auto van den heer P. S. uit Vaals die op den Coolsingel te Rotterdam, geparkeerd stond, is een koffer gestolen, waarin gouden voorwerpen tot een bedrag van circa f 2000 zaten en f 250 Ne derlandsch geld. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1939 1940 HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond j.l. werden in „Het Hof van Hol land" de wedstrijden om de clubkampioenschap pen 1939/1940 der Haarlemsche Damclub voort gezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse. P. G. van. Engelen wint van Th. Tolenaars, J. W. van Dartelen remise met.P. J. van Dartelen, A. Miedema wint van P. H. Meure, K. Olij wint van P. L. Schrijnemakers. Eerste klasse: D. Schrijnemakers remise met L. Kisch, I. Ra- vensbergen remise met Chr. Gerritsen, I. Ris- seeuw remise met A. Smit. Tweede klasse: H. A. Hoddenbach wint van J. van Haren, D. Phiiippo wint van W. J. A. Matla, C. Vrolijk wint van C: van Wageningen, G. de la Rie wint van C. van Wageningen, G. de la Rie wint van S. Talsma. Derde klasse: Sergt. A. J. D. Bron wint van W. Jonkhof, J. J. Zalm wint van R. Argema, J. M. Rutgers wint van G. van Es, G. J. Steenkist wint van F. Akersloot, P. van Dijk wint van H. Philippo, P. van Dijk wint van F. Akersloot, J. Piek wint van J. H. Kla ver stijn. I,1 5---i f» 14 4 U 5—6 i„ 3—5 j j Mi ij 5—2 ut 0-5 12-3 l 8-5 L,| M 2-4 U 3-7 2-0 2, 4-2 5-4 4 3-3 U 1-1 1, 2-4 U 0-3 I, 8-1 lJ 5-1 2-1 13 5-4 U 1-4 0 57 2-10 0J3 1-3 /UIEEP/ LTJEINCEN! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemstex-dijk 24 v. New York te Rotterdam, JAVA—NEW YORK LIJN. Java Batavia n. New York 23 van Sabans. Talisse, Batavia n. New York 24 v. Kaapstai Salabangka 22 v. Batavia te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Ameland (uitx\) p. 23 Kaap Guardafuli. Kota Inten (thuisr.) 22 te Londen. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat 24 van Rott. n. Buenos Aires. Aludra 24 van Rott. naar Buenos Aires. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (thuisr.) 23 te Djeddah (tot Genua). IVAiKT GEDICHTEN VEEMARKT ROTTERDAM. WIELRIJDEN De „vijfdaagsche" te New-York. De president van Madison Square Garden, kolo nel John Kilpatrick, heeft medegedeeld, dat de bekende ..Zesdaagsche" van New-York dit jaar slechts vijf dagen zal duren. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT SENIOREN Het bezoekende A. Ready won met 10 van de Zwaluwen. Meexiebosch zag kans het nog ongesla gen THB met 20 te vex-slaan, Aurora 2 ontfutselde Watex'vliet op eigen terrein één puntje (1—1). Aurora 3 overtrof zichzelf en stuurde Oosthoek met een 40 nederlaag naar huis. Haarlem 3 hield THB 2 er onder met 53, terwijl O. K. 3 het tweede Meerlebosch met 130 versloeg. Animo- Ready 3 behaalde een papiexven 50 overwinning op Watervliet 2. SV 3 had er zin in en behaalde haar eerste winstpunten op Aurora 4, dat met 90 verloor. OK 7 leed een 72 nederlaag tegen Meexiebosch De reserves der Zwaluwen verloren met 31 van N. Flox-a 3. OVERZICHT ADSPIRANTEN Haarlem a behield ongeslagen de leiding door OK a met 21 te verslaan. Aurora a wist OK b Totaal aanvoer 5121. Paarden 119. Veulens 19. Magere runderen 1615 Vette runderen 950. Vette 'kalveren 35. Gr veren 1244. Schapen en lammeren 582. Varkensl Bokken en geiten 85. Vette koeien le kwaliteit 77, 2e kwaliteit 60, Sê kwaliteit 38 tot 48 per kilo. Vette ossen lekw.55 2e kw. 62, 3e kw. 40 tot 50 per kilo. Stieren lJ kw. 65, 2e kw. 54, 3e kw. 44 per kilo. Vette kalve ren le kw. 95, 2e kw. 75, 3e kw. 50 tot 65. Sc' le kw. 45 2e kw. 40, 3e kw. 35 per kilo. Lamme® le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40 per kilo. Gra&i- veren 2ekw. 46, 3e kw. 34 per kilo. Nuchtere kalveren le kw. 38 2e kw. 32, 3e kw. 27 per küo, Slachtpaarden le kw. 57, 2e kw. 49, 3e kw. 37 per kilo. Schapen le kw. 26, 2e lew. 20, 3e kw. 15 per stuk; lammeren le kw. 18, 2e kw. 14, 3e kw. 10 per stuk; nuchtere slachtkalveren le kw. 9, kw. 7, 3e kw. 4; nuchtere fokkalveren le kw. U 2e kw. 14, 3e kw. 10 per stuk; slachtpaarden:! kw. 250, 2e kw. 195, 3e kw. 125 per stuk; wes* paarden le kw. 390, 2e kw. 275, 3e kw. 175 i« stuk; hitten le kw. 255, 2e kw. 225, 3e kw. 1» per stuk; stieren le kw. 305, 2e kw. 225,3e w. 145 per stuk; kalfkoeien le kw. 245, 2e kw. No,» kw. 130 per stuk; Melkkoeien le kw. 235,2e W. 175, 3e kw. 130 per stuk; varekoeien le kw. U 2e kw. 135, 3e kw. 115 per stuk; vaarzen le» 140, 2e kw. 120, 3e kw. 90 per stuk; pinken le» 100, 2e kw. 80, 3e kw. 60 per stuk; ^raskalveren le kw. 45, 2e kw. 25, 3e kw. 15 per stuk; bom en geiten le kw. 11, 2e kw. 7, 3e kw. 4 Pfrs* Omschrijving Dinsdagsche marktnoteenng. vette koeien en ossen: handel flauw; stieren, handel lui; vette kalveren: kleiner &anT0-*| handel stroef; schapen en lammeren: korteraa./ voer, handel kalm; nuchtere slacht en tos&' veren: aanvoer iets grooter, handel traag; den: aanvoer kleiner, handel slecht; ka.:i- melkkoeien: aanvoer kleiner, handel zeer vare'koeien: aanvoer gelijk, handel stug; vaa' en pinken: aanvoer flink, handel sleepend; kalveren: aanvoer korter, handel tamelijk; "O" en geiten: aanvoer korter, handel matig. PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 wegende 76.000 K.G. Handel matig. Hoogsie pni Kleine Boeren f 8f 25. Volvette f 3—f 29. Botèj 1155 K.G. 1,50—1,61 per K.G. Runderen, WMJjJ stuks. Vette koeien 500 0,640,90 per koeien 242 100—170 per stuk. Melk •c0^ir KG. 160260 per stuk. Stieren 50 0,44—O.oo pe Paarden 6 90200 per stuk. Vette kalve 0.60—0,80 per K.G. Nuchtere kalveren vw* siacht 8—11 per stuk. Nuchtere kalveren \w fok 13—17 per stuk. Vette varkens voorae®» 0,48—0,50 per K.G. Vette varkens voor 0,60—0,66 per K.G. Magere varkens 21 stuk. Biggen 63 12—20 per stuk. SW .v 2025 per stuk. Bokken 69 3—10 pei eieren 55,50 per 100 st. Eendeieren 3 P - Oude kippen en hanen 10.700 0,25—v,3aF Konijnen 0,30—1,70 per stuk. Ee"fGanZefl 0,10—0,60 per stuk. Duiven 0,40 per paar. 397 2,25—3.10 per stuk. COÖP. CENTR. EIERVEILING PURMEREND6^ Afdeeling Eieren. Aanvoer 100.000 eendeieren 3,15— 60.000 kippeneieren 4—5,60.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2