IJMUIDEN IJ B UR GE RL IMËTSTAM Een lied schalde over het land. Dat der vrijheid Het nieuwe programma van het Kennemer- Theater vermeldt als hoofdnummer „Het Lied van de Vrijheid", een film van grootsche allure, in beeld brengend den strijd der voortrekkers in het Wilde Westen, een thema, dat den laat- sten tijd sterk opgeld doet, en waarlijk niet alleen in Amerika. Nu bijna een eeuw geleden was het aanleggen van een spoorweg dwars door de prairiën van het verre Westen een prlvé-onderneming, waarbij niet met hand schoentjes gewerkt werd. In dit geval gaat het om den strijd tusschen de eerste boeren-voor- Nelson Eddy en Victor McLaglcn in „Het Lied van de Vrijheid". (Kennemer Theater, Beverwijk.) trekkers van Clover-City en de avonturier Jim Knox, die hun het pasgewonnen land weer poogt te ontnemen om er zijn spoorweg dwars door heen te bouwen. En Jim Knox gebruikte daar voor kerels, die wel wisten dat er in Clover-City maar weinig vertegenwoordigers van het sterke, geregelde gezag leefden. De inwoners van Clover-City wachtten dan ook met ongeduld op de terugkomst. Maar Steve werkt het geheim. Met behulp van een merkwaardig in dividu, „de Makreel", dat zijn 'brood verdient door zich voor een dollar door ieder, bewusteloos te laten slaan, ontvoert hij den uitgever van de krant van Clover-City, Un derwood en steelt zijn drukpers, die hij in zijn schuilhoek in de bergen opstelt. Hier drukt hij pamfletten, die Knox en zijn mannen aan de kaak stellen en verdeelt ze des nachts tusschen de werklui van den spoorweg. Hij onderteekent altijd met „de Wesp". Maar Underwood vernielt zijn pers en Steve bedenkt een list: Knox heeft maar één uitweg, n.l. een concurreerend dagblad op te zetten. In de thans volgenden strijd pogen Knox, Mulligan en zijn menschen den „Wesp" onschadelijk te maken, waarbij ongelukkigerwijze de oude heer Logan doodelijk gewond wordt. Steve lokt dan Mulligan in zijn schuilhoek en stelt hem voor een beslis sing. Een vuistgevecht dezer twee zal beslissen. Wint Steve, dan zal Mulligan en zijn mannen de zijde der Logan's kiezen. En de Ier, overwon nen door Steve's vuisten, houdt zijn woord. Terugkeerend onthult Steve zijn werk in het ge heim en Knox wordt uit Clover City verdreven. Als vrije Amerikanen zullen de menschen van deze primitieve stad zelf hun spoorlijn voltooien. Het tweede hoofdnummer is „Moeder Carey's kuikens". Als bijzondere attractie wacht den bezoekers van het Kennemer Theater Zaterdag en Zondag avond het optreden van de Jungle Serenaders. JUBILEUM AAN DE CONSERVEN- FABRIEK. Op Woensdag 1 November zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. Bakker als magazijn- knecht- in dienst trad van de Beverwij-ksche Con- servenfabriek. De jubilaris is een goede bekende, niet alleen aan de B. C., maar vooral ook in het Christe lijk Verenigingsleven. De heer Bakker is namelijk ook reeds 22 jaar concierge van het Ned. Herv. Vereenigingsge- foouw, 4 jaar toen dit nog aan den Alkmaar- schenweg bevestigd was en 18 jaar in de Oos terwijkstraat. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST" Bij de winkelierscombinatie „Plan West" werden in de afgeloopen week in totaal 162 volgeplakte ze gelboekjes ingeleverd. De datum van inzending, waarvoor de extra-premie werd uitgeloofd, was 10 October. Aan 15 inzenders kon ditmaal deze extra-uitkee- ring worden toegewezen. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kl. kist 2850. Sla per 100 krop f 3090. Andijvie per 100 krop f 0.50—1.70. Wortelen per bos 35. Raapstelen per bos 22'/i. Selderij per bos 11%. Pieterselie per bos 1IV2. Aardappelen (klei) per K.G. 3—3%. Tomaten per K.G. 6—16. Prei per K.G. 34'/». Uien per K.G. 2—3%. Waschpeen per K.G. I'/ï3. Bloemkool I per stuk 12—16. Bloemkool II per stuk 58. Knollen per K.G. 24'/2. Snijboonen per K.G. 2530. Gele kool per K.G. 23. Groene kool per K.G. IV23. Frambozen per doosje 30. Appelen per K.G. 410. Peren per K.G. 59. Druiven per K.G. 1524. Chineesche kool per K.G. 12. Boerekool per K.G. 13. Spruiten per K.G. 12—21. Nero per K.G. 3—10. Bieten per K.G. l*/e3. Br eekpeen per K.G. 22%. George Forniby in een kostelijke rol. „Leven in de brouwerij" in Luxor. Het Luxor Theater geeft in de nieuwe bïos- coopweek als hoofdnummer „Leven in de Brou werij", met den komiek George Formbey, die in ,,'t Zit in de lucht" hier reeds zooveel succes had, in de hoofdrol. Aan den inhoud van deze kostelijke rolprent hebben wij het volgende ontleend: George Gullip, een zetter in de drukkerij van de „Daily Sun" heeft twee ambities, n.l. een be roemd detective te worden en Mary Brown, de charmante secretaresse van den stadsnieuws redacteur, tot zijn vrouwtje te maken. Om het eerstgenoemde doel te bereiken heeft hij een misdaadverklikker uitgevonden, in den vorm van een speciale soort drukinkt, die, eenmaal op den vinger van een verdachte aangebracht, daarop minstens een week blijft kleven, zoodat men de handelingen van de(n) bewuste (n) persoon nauwkeurig kan volgen, dank zij de door hem of haar nagelaten vingerafdrukken. Het tweede ideaal schijnt echter nog moei lijker te verwezenlijken dan het eerste, want Mary Brown is weliswaar bijzonder met George in genomen, maar wat vermag een zetter tegen den knappen redacteur Brady, die zijn aardige secretaresje meeneemt naar de duurste gelegen heden? Gullip's vriend Bill weet echter raad. De verliefde jongeman moet een kansje wagen bij de paardenrennen en al zijn spaarduitjes op „Golden Boy" zetten. Alle verwachtingen van insiders ten spijt wint het brave paard de race en George en Bill zijn 300 gulden rijker. Ons zettertje zal nu óók in staat zijn, de uitverkorene zijns harten een dure lunch aan te bieden. Maar hij heeft buiten den waard gerekend, of liever buiten een valsche muntersbende, die al gerui- men tijd de stad onveilig maakt en die erin slaagt, George's echte bankbiljetjes door waar- delooze papiertjes te vervangen. Onmiddellijk ontwak-t in onzen vriend de detective. •Het spoor leidt eerst naar de Blue Star Brouwerij en vervolgens naar het huis van Ma- da-me Berdi, een zangeres, waar George en Bill de dolste avonturen beleven. Inmiddels heeft Mary ontdekt, dat Brady de leider der valsche munters is, maar nauwelijks heeft het heerschap dit bemerkt, of hij brengt het meisje naar de Blue Star Brouwerij, waar de bende inderdaad haar ongeoorloofd bedrijf uit oefent en waar het meisje wordt opgesloten. Ze heeft echter kans gezien een briefje voor George achter te laten en natuurlijk snelt deze ridder, vergezeld van zijn vriend Bill haar onmiddellijk te hulp. Er ontstaat een ongelooflijke hoe veelheid leven in de brouwerij en in een mini mum van tijd zijn alle aanwezigen inwendig en uitwendig doordrenkt van het smakelijke ger- stennat. Allenbehalve George. Hij immers moet zijn zinnen bij elkaar houden, om zijn be looning en zijn Mary te veroveren, waarin hij geslaagd blijkt te zijn als hij majoor Hopkins in staat stelt, de gezochte bandieten keurig uit een groote kuip schuimend bier op te visschen. Het tweede hoofdnummer is „De zwarte extase". De bazar voor het Doopsgezind koor. Ter financiering van de concerten. Ter dekking van de belangrijke kosten, verbon den aan de drie concerten in dit winterseizoen, heeft het Doopsgezind Gemengd Zangkoor gis teren in gebouw .Adrichem" een bazar gehou den, die 's middags door ds. A. Vis is geopend. Ds. Vis verklaarde, dat hij met groot genoegen de uitnoodiging van het bestuur om den bazar te openen, had aanvaard. Wanneer een bazar of een tentoonstelling wordt geopend, aldus spi\, is het de gewoonte de historie van de vereenigïng na te gaan. Spr. wilde echter niet zoo ver in de histo rie teruggaan, doch wel de eerste kennismaking met het koor releveeren. Voor zijn intrede had ds. Vis al iets gehoord over het koor, nl. dat het goed zong, maar toch had het de verwachting van spr. overtroffen. De kennismaking werd voortgezet op een bestuursvergadering, waar o.a. de te geven concerten ter sprake kwamen. Deze concerten kosten echter zeer veel geld en dat was er niet. Het plan werd toen geopperd om een bazar te organiseeren, waar spr. direct enthousiast over was, want als men voor een goed doel werkt, moet het geld wel toevloeien. Ds. Vis was er dan ook vrij zeker van dat het geld er wel zou komen. Maar aan een bazar is ook een anderen kant, die minstens even belangrijk is nl. broederschap en samenwerking wordt hierdoor gekweekt. Als niet van onderaf nauw samengewerkt wordt, kan dit nooit van boven komen. Alleen al door de prettige voorbereiding van den bazar durfde spr. te zeggen: de bazar is geslaagd. Ook de wijze hoe de bazar tot stand is gekomen is prettig ge weest. Spr. dankte tenslotte allen voor de mede werking en hoopte, dat het materieele doel be reikt zou worden. In een allerbeste stemming „verkenden" de aanwezigen nu het terrein, maar al gauw vloei den de dubbeltjes bij de standhouders en -sters binnen. Er was dan ook voor elk wat wils. Men kon er sjoelen, schieten, grabbelen, enz., en gezellig een kopje thee drinken in één der zalen. Verder wa len er nog aardige stands in plateel- en aarde werk, bloemen en fruit en handwerken, waar voor zich vooral de dames interesseerden, 's Avonds was het natuurlijk veel drukker, Dead end kids in „Ik ben een misdadiger". (W. B. Theater, Beverwijk.) hoewel het minder goede weer een druk bezoek niet in de hand werkte. Er werd echter goed ver kocht. Wat overbleef werd door het Rad van Avontuur aan den man of de vrouw gebracht, zoodat tegen 11 uur vrijwel alle stands uitver kocht waren. Wel een bewijs dat de bazar uitstekend ge slaagd is. Gezelschap Bouber voor het Tooneelfonds. Opvoering van „Kriebeltjes Hoogtepunt". Het Arbeiders Tooneelfonds heeft Woensdagavond in het Kennemer Theater het nieuwe seizoen ge opend met een tooneelvoorstelling, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. De heer Comis, die als voorzitter een kort openingswoord sprak, deel de mede, dat voor het nieuwe seizoen het aantal leden van het fonds zeer belangrijk was gestegen en thans meer dan 300 bedraagt. Deze mededeeling werd met veel instemming begroet, evenals die van het beschikbaar stellen van 30 plaatsen voor mili tairen. Het Gezelschap Bouber gaf een opvoering van „Kriebeltjes Hoogtepunt", een tooneel-bewer- king van Hei-man Bouber van den gelijknamigen roman van Willem van Iependaal. In niet minder dan 12 tafereelen heeft Bouber Kriebeltjes wederwaardigheden samengevat en men weet uit ervaring, dat dit bezwaren heeft, die wel licht ook Bouber niet heeft kunnen ontloopen, maar daar staat als winst tegenover, dat hier de volbloed tooneel-vakman aan het werk was, die in ieder geval uitstekende speelscènes heeft samengevoegd tot een toch wel logisch geheel. Daardoor stond deze bewerking ook heel wat steviger op de beenen dan destijds bijvoorbeeld die van „Het Verraad" en van „Flierefluiters oponthoud". Wij willen ons onthouden van een inhoudsbe schrijving. Het was Van Iependaal voluit, fel realistisch en soms van een snijdend sarcasme, waarbij dan de tooneelbewerking genoodzaakt was de grootste tegenstellingen, uitersten soms, naast elkaar te plaatsen. Het Gezelschap Bouber heeft van „Kriebeltjes Hoogtepunt" een voortreffelijke opvoering gege ven. De groote bezetting die het stuk vraagt, maakte een groot aantal doublures noodzakelijk, maar het zou ons te ver voeren al deze dubbel-rollen afzon derlijk te bespreken. Wij willen slechts constatee- ren, dat ook de kleinste rol behoorlijk bezet was. Het publiek heeft met volle teugen genoten van het uitstekende spel van Ezerman, die een pracht- type maakte van den Weslandschen tuinder Gantel- hoven, van Herman Bouber als den philosopheeren- den Blauwe Aai, van Ferry de Rooy als Rokus, van Willem Kremer, die alê Rompel een perfecte pres tatie leverde en niet minder van Riek Berkhout, Corry Rozendaal, Rièntje Blaaser en al die ande ren, die aan een best kloppende opvoering mede werkten. De talrijke toeschouwers toonden zich over het gebodene uiterst voldaan. Aan het slot getuigde daarvan een zeer langdurig applaus. Het was voor de eerste maal, dat hét Ensemble Bouber voor het tponeelfonds optrad, men zal het ongetwijfeld gaarne nog eens terugzien, want Bou ber en de zijnen spelen voortreffelijk tooneel. Wat dit betreft mocht de keuze van het Arbei ders Tooneelfonds een goede worden genoemd. De onderlinge competitie van de Schaakclub. De uitslagen van de voor de onderlinge com- petitie gespeelde wedstrijden waren: Groep I: Ph. BakkerG. van Lent V2; V. Ph. van der KolkJ. Zoontjes, afgebroken; K. Slings, W. Visser, afgebroken. Groep 2: W. van BronkhorstP. Hart, afge broken. IJ. MooyA. Slings 0—1. H. Nij-man— J. Muyen 10. Groep 3: J. C. MatersJ. Los 01, E. van den Brink—F. C. Hendriks 1—0. Groep 1H. IJzelendoornG. J. Offerhaus 01, P. MajoorJ. Muys 01. M. Los—Molenaar 0—1. Langs de Lijn. Programma van .do Radiocentrale. Vrijdag. Lijn I: 8.— Hilversum I. Lijn II: 8— Hilversum II. Lijn Hl: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.26 Keulen, 12.55 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, Keulen. 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg., 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. OPENBARE VERGADERING VAN „PLAN WEST" De Winkeliers Combinatie „Plan West" heeft de eerste openbare bijeenkomst in dit seizoen vastge steld op Donderdag 9 November in het gebouw van de K. S. A. In deze bijeenkomst zal de eere-voorzitter van „Plan West", de heer W. Akse het woord voeren. De verzorging van het feestelijk gedeelte van het programma is opgedragen aan den humorist A. van Tongeren, uit Haarlem. George Formby in „Leven in de Brouwerij". .(Luxor Theater, Beverwijk.), Billingsgate in oorlogstijd. De handelaren te Billingsgate zijn de laatste weken nogal verontrust geworden door geruchten, als zou het Britsche gouvernement overwegen den vischhandel aldaar te decentraliseeren met het oog op de gevolgen, welke uit den oorlogstoestand zou den kunnen voortvloeien. De markt te Billingsgate is de eerste drie weken na het uitbreken van den oorlog geheel gesloten geweest, maar sinds 25 September weder geheel opengesteld. In de week van 25 tot en met 30 Sep tember bedroeg de vischaanvoer er het 2/3 deel van hetgeen in vóór-oorlogsche weken werd aan gevoerd. Er was in die desbetreffende week wel eens minder verscheidenheid van soorten, omdat er in bepaalde gebieden niet gevischt kon worden, maar toch heeft de handel er verbaasd over gestaan, dat er nog zooveel variëteiten werden aangevoerd. Een der grootste problemen te Billingsgate was wel net als hier: de prijs. Aan de eene zijde tracht ten de verkoopers een zoo hoog mogelijken prijs voor hun „waar" te maken, anderzijds trachtten de koopers, die weliswaar „happig" waren om na drie weken vacantie weer eens zaken te doen, de visch zoo goedkoop mogelijk in te koopen, omdat ze hun prijzen moesten aanpassen aan de prijzen, dia hun afnemers wenschten te betalen. In veel gevallen liepen de bedragen van „loven en bieden" dan ook zeer uiteen. De kwaliteit van het aangevoerde liet eveneens dikwijls te wenschen over wegens de transport moeilijkheden uit den oorlogstoestand voort vloeiend. Na enkele schokkende dagen echter heb ben koopers en verkoopers elkaar weer vrijwel gevonden. Men voorziet een grootere vraag van het publiek naar visch bij het invoeren van een distributie regeling van vleesch en andere eei-ste levensmidde len en verwacht dan tevens, dat er wel gecontro leerde prijzen voor visch zullen worden vastgesteld. Daarom klemt des te meer de noodzakelijkheid volgens The Fishing, News om Billingsgate als centrale markt te behouden, want slechts vanuit centra als Billingsgate kan dan voor een vlotte en goede vischvoorziening zorg worden gedragen. Deze markt biedt, mede in verband met haar gunstige ligging aan open water, daartoe de beste gelegenheid. De vooruitzichten van de Britsche haringvisscherij. Met een beperkte vloot zullen de Britsche ree- ders dit seizoen aan de haringvisscherij deelnemen. Deze vloot zal uit Engelsche en Schotsche schepen bestaan en onder de kust van East Anglia ter vischvangst gaan. Het ministerie van Landbouw en Visscherij heeft zijn jaarlijksche „voorspelling" gedaan be treffende de soort haring, welke er dezen herfst verwacht kan worden. Deze jaarlijksche publica ties bleken in het verleden wonderwel uit te komen. Zoo voorspelde het voor het vorige seizoen b.v., dat de te vangen visch uitsluitend jonge haring zou zijn. Ongelukkigerwijze werd dit bewaarheid, want het meerendeel der vangsten bestond uit kleine, jonge visch, waar geen vraag naar was en het resultaat was als regel een lage prijs. Het a.s. seizoen verwacht men, dat de vangsten bijna geheel uit 5 jaar oude visch zullen bestaan. De graad van vermindering in getal is voor de oudere visch reeds vrij hoog. De driejarigen van 1938 zijn als vierjarigen van 1939 veel minder tal rijk dan de vijfjarigen. Een buitengewoon rijk broedsel jonge visch wordt ook thans niet verwacht. Men verwacht, dat de climax der haringvangsten wel zal liggen tusschen einde October en begin November. De visch van 6 tot 10 jaar oud is ge zamenlijk reeds zoo schaarsch in getal, dat zij ver beneden het aantal blijft van de groep der 5-jarige haring. Lezingen van „Pro Rege". De militaire en de burgervereeniging Pro Rege zullen de volgende bijeenkomsten houden: Woensdag 15 November in het militaire tehuis B:oemstraat met als spreker de heer T. van Popta, hoofd der Groen van Prinstererschool over „Mar- nix van St. Aldegonde". Vrijdag 22 December wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Wilhelminakade een wijdingssamen komst gehouden met als sprekers ds. Peters, leger en vlootpredikant, ds. E. G. van Teijlingen,'Gerefor meerd predikant, IJmuiden-Oost en ds. A. Zwiep. Chr. Geref. predikant te IJmuiden. Donderdag 18 Januari spreekt ds. Joh. Brons geest, Ned. Hervormd predikant te Velsen. FILMAVOND VAN DE S. O. V. De afdeeling IJmuiden der S.O.V., de Vereeni gïng van geheelonthouders onder het Nederland- sche spoor-, tram- en A.T.O. van Gend en Loos personeel organiseert een filmavond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat op Zaterdag 4 November a.s. 's Middags wordt een kindervoorstelling ge geven met o.m. de sprookjesfilm Sneeuwwitje en eenige komische films; 's avonds spreekt dir. J. F. Bekker over ,3ij snelverkeer geen alcohol" en draaien de films Geschandvlekt. Liefde en wer kelijkheid (met Stan Laurel en Oliver Hardy) en de propaganda-film van de sluitings demonstratie 1939 te Arnhem. THEEAVOND. De afdeeling Velsen—IJmuiden sche Vereeniging van Huisvrouwen dag 7 November a.s. in het gebo»- k ging van Vrijzinnig Hervormden Nederlandsche Verecnigw bescherming van dieren De afdeeling Velsen krijgt „ti Bovengenoemde afdeeling heeft aan»* inrichting voor asyl het perceel IJmuE alhier^' Sp001'weghalte Cas<^| ^en. Langen tijd had de afdeeling reeds in schikt perceel gezocht en voorloopig *2 gemaakt van het asyl van den heer R 5 Santpoort. **1 In verband met den aankoop van he perceel, wordt het asyl in Santpoort 0*1 Dieren kunnen vanaf heden aldaar 1 worden ondergebracht. Het bestuur hoopt 1 November a.s r«É- gevorderd te zijn, dat dieren voorlook worden ondergebracht in het nieuwe Dit perceel moet een nogal belangrijk, wing ondergaan, zoodat het wel eenigen s duren, alvorens het asyl officieel zal V "S^61 Zevf Sprekö hlc&vot® tl aand S» gillende W van ie intens «n der 1 iKCherni Hierna i'. sPrai -feeld liigezir t,]óragei opend. Teraardebestelling H. Onder zeer veel belangstelling heeft dag op de begraafplaats De Biezen de bestelling plaats gehad van het stoffelijk tri*. van den heer H. Schilp, oud-chef der bouwS van de Ver. Kon. Papierfabrieken der fa, V« der Zonen alhier. Aanwezig waren de heeren Joan H, A. v.. president-commissaris van de Ver. Kon. tö brieken der fa. Van Gelder Zonen, J. Sr- W. A. Staring, procuratiehouders, L. J P Kaar, oud-procuratiehouder, bedrijfs-in» afdeelingschefs, velen van het personeel der en vele gepensionneerden. Verder waren t stuusleden van de Harmoniekapel De Ee&l waarvan de overledene eere-voorzitter was,' gymnastiekvereeniging Sparta, beide met he- del, de tooneelvereeniging Concordia Ziekenfonds, waarvan de overledene een richters en oud-bestuurslid was en leden Kerkeraad der Doopsgezinde gemeente te' wijk. Toen de kist in de groeve was bij de rouwomfloerste vaandels ten negen, sprak allereerst de heer J. Smit"die' dat men hier met weemoed stond bij de grcè> een man, waarvan zeer velen hebben góa Wanneer wij, zeide spr., herdenken wat i> Schilp voor de samenleving en voor velen weest, mogen wij zeggen, dat hij een leege achterlaat. Zijn riven is mooi geweest, ook i hem de moeiten niet ontgaan. Hij heeft zich pi kunnen geven voor zijn werk en voor zijn menschen. Persoonlijk dankte spr. den ovtr zeer voor wat hij voor hem was geweest. Te als jongen op de fabriek kwam, was de heer al in den dienst verhard en zijn trouw ena. betrachting waren voor hem een spoorslag herdacht hoe de overledene, nadat hij ach: geleden de fabriek verliet, dagelijks mei meegeleefd had, tot dat het niet meer mogelijki Het zou zeker de troost van de familie z' zij met trots op het leven van den ovi kunnen neerzien. De heer J. Vel, voorzitter van de Hair kapel De Eendracht, zeide dat deze vereq den heer Schilp zeer na aan 't hart lag. Hij: geholpen haar groot te maken, maar ook dil geworden is een vereeniging van orde en ncii Op ons, zeide spr., rust de plicht haar richting verder te sturen. Het valt moeilijk man, die zoo bemind was, afscheid te neme:! mens alle leden bracht spr. den overledene en zei, dat men hem nimmer zou vergeten. Tenslotte heeft dr. A. Vis, predikant Doopsgezinde gemeente te Beverwijk 1 Met alle respect voor de jongeren hert den overledene als een van de menschen, die; zaam worden, een man van den ouden ste eerlijk en eenvoudig. Wij gedenken hem als lid: Doopsgezinde Gemeente, welke hem zeer a i het hart lag, als man van groote trouw, die ai meente meer dan 20 jaar als lid van denker! heeft gediend. Namens Kerkeraad en ge bracht spr. den overledene dank voor zijn voorbeeld. De zoon van den overledene heeft voor dep belangstelling en het medeleven, ook tijden ziekte van zijn vader, dank gezegd. Er waren zeer vele bloemstukken, waarb, de directie der papierfabriek, van verschild personeelsafdelingen, als de bouwafdeehng. tendienst enz. en van verschillende vereenjfitfl GEVONDEN VOORWERPEN. Hoofdbureau van Politie (Willemsplein): heeren- handschoenen, een geldstuk, een renhoed, een vulpenhouder, een damest&tój een parapluie, twee rijwielbelastingmerken, sleutel, een damestasch, een portemonnale, nummerbord van een auto, een klein wagentje. Bureau van Politie IJmuiden*( dusweg)een borstel van een paar handschoenen, een mantelceintuur, deren riem, een gouden ring, nummerbord een auto, een rijwielbelastingmerk, een monnaie met inhoud, een Lipssleutel, een een voetbal, een rozenkrans in étui. Bureau van Politie Velsen-Noord (W weg)een ceintuur, een tasch met g< een trui, een slot met een sleutel, een naie en rijwielbelastingmerk, een loopeeno. handschoen, een armbandhorloge, een lood. en aan komen loopen een hond.^ Politie Santpoort (Station)jen 5 roode kooltjes, een bruine inhoud, een kindersjaaltje. d? kas z kan wor comitén ifjgtf. poet te; Nadat heeren slêunen- BinM pstinl Ds S jabinc H. B 8.H.V HAARLEM, 25ftgJ Ondertrouwd: 25 October J. J. 5, M. C. van Meurs. H. Verkooij en L. Menjj H. van Rossum en E. Zwart. J. W. ter H M. O. Joores. M. J. Stevens en N. C. van der Post en Th. M. ra*lu^ettiJ rink. M. van Kc Hardenberg. P. P. Hartendorf en van den Berg en D. Swagerman. si en J. H. Rensenbrink. M. van Kordelaf -. Hartendorf en S.M«|s-'£ Stremming en R. de Könnigh. M C. Slot. P. Hqgeland en A. E. Dijkstra. {3 Wouwer en A. F. Horeman, G. H. J. L deren, M. Visser. J. de Bruin en J. W. H. d» gjg, B. J. Stoete en M. C. Schrama. J. j- en A. M. Verboom. C. Koeleveld en 4 B. Steenbergen en L. Ran. G. P- wg T C. W. F. van Oldenmark. L Hei-werden. H. W. Vogels en M. A, van Essen en A. van Veggel. A. A. oci« Steenman. J. B. Dahlkamp en B. A- p beek. D. C. Dollé en A. J. van Norflen. Uitermark en H. W. de Jong. M. Veiling Helnerhorst. E. van Luijn en R. Th. Lubbers en M. Kraaijenoord. J- J- en A. Ch. Gouwentak. A. Troost en L AiokkerenJ-® wnrstcn J-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2