„Z)e ongeCuksvo Thee. de CASTRICUM HEEMSKERK Vergadering der S. O. V, Dr. Bekker over „Snelverkeer en Alcohol". Zaterdag zette de Spoorwcgonthoudersver- Z. O. S.' „Millionnair tegen wil en dank" Regisseur J. van Baar had met zijn K.Z.O.S.-ers eeniging S.O.V. haar propaganda in met een de bekende comedie van Jaap v. d. Poli mgestu - deerd voor de eerste donateurs-uitvoering in dit seizoen. Men kan voor deze avonden steeds op volle zalen rekenen en zoo was het ook nu niet te verwonderen, dat het St. Fidelispatronaat weer geheel bezet was toen de geestelijke adviseur pa ter Majella een inleidend woord sprak. Daar was aan vooraf gegaan een aangenaam „stukje mu ziek", ten gehoore gebracht door het Haarlemsch Klein Orkest van Jan Nibbering. De voorzitter van het vaandelcomité, de heer M. B. Osendarp, sprak daarop een speechje van aanbeveling voor den extra avond van „Kunst zij ons Streven", die 19 November a.s. in het Patro naatsgebouw gegeven zal worden en waar de ge vierde K. R. O.-artiest Albert Klein.met zijn ca baret-ensemble zal optreden. De „Millionnair" is weliswaar geborduurd op een reeds dikwijls bewerkt thema, maar Jaap v. d. Poll heeft zijn visie op de plotseling door een erfenis van eenige millioenen tot „richard" ge- bombardeerden taxi-chauffeur Charley op eigen manier weergegeven. De heer J. Olsthoorn heeft de titelrol gespeeld met de verve en het tempo, die deze figuur alle recht deed wedervaren. Er zat in zijn creatie tee- kening en actie, ja zelfs (aan 't slot van 1) een weinig „over-acting", maar daar komt men on willekeurig toe als alles goed loopt. En daar viel maar weinig op aan te merken, 't Was in orde. Mary vond in mej. Tervoort een vertolkstertje, dat zich daar waar het noodig was bescheiden op den achtergrond hield, er geheel „in" was in de groote scènes en zich op charmante wijze van de niet gemakkelijke taak kweet de tegenspeel ster van Charley te zijn. Daisy en Robey, resp,. vertolkt door mevr. C. Vrijhoef-Zwanenburg en den heer J. Boot, waren een uitstekend stel kamerverhuurders, die onze waardeering konden hebben voor de wijze waarop zij typeerden. Met name 't slot van 1 was voor Robey vol effect. De rol van Miss Rosita, de operettester, kan aan niemand beter toevertrouwd worden dan aan mevr. Jean v. d. Kolk-Zwanenburg, die de op het geld van Charley azende actrice met het noodige temperament speelde. Evenzoo had de heer P. Lieshout niet de min ste moeite met het rolletje van den notarisklerk dat met de vereischte droogheid getypeerd werd. Frank was nog geen sterke figuur. Het volhou den in het uitbeelden van dezen fatterigen, rug- gegraatloozen operette-componist valt weliswaar niet mee. Echter is de tooneelroutine van dezen speler nog niet zoo ver, dat hij deze rol geheel aan kan, al zal de deskundige leiding van „Kunst zij ons streven" hem nog wel bijbrengen hoe hij met meer succes zulk een type kan weergeven. Den heer J. v. d. Kolk kan men rustig met een rol zijn gang laten gaan. Charley's vriend William treedt in deze comedie niet zoo bijster op den voorgrond en de speler voelde dit ook wel aan. Niettemin is het voor het ensemble een veilig ge voel te weten, dat ook zulke rolbezettingen even- zoovele „steunpunten" voor de spelers van het eerste plan zijn. In 2 gaf hij den millionair goed partij. Het uitvindertje was bij den heer J. van Baar in veilige handen. Een vlotte piccolo zagen we van den heer F. Balm en een kittige typiste van mej. A. Zwanenburg. Mej. Jo van Leeuwen, die de adspirant-verloofde Barbara Drew speelde, is in haar zeggen en actie zeer vooruitgegaan en if haar kleine rol zeer aannemelijk weer. De rollen werden, behoudens een dreigende in zinking aan het slot van 1, vlot gekend, zoodat er vaart in het spel zat en het een aangenaam kijk spel werd, waar men zich mee amuseeren kan. De visie van de leiding op het werk had het zwaartepunt meer verlegd van de fijne comedie naar het kluchtige blijspel, al geven we toe, dat de schrijver zelf in de door hem geschapen si tuaties evenmin vrijuit gaat in dezen. En bij het publiek gaat het er, in den vorm, zooals K.Z.O.S. het gaf, zeker beter in. En dat is voor een dilet tant-ver eeniging toch ook wat waard. Zoodoen de werd er veel en gul gelachen en aan het einde der bedrijven dankbaar geapplaudisseerd. W. middag voor de kinderen en een avond voor de ouderen, beide in het vereenigingsgebouw in de Kalverstraat. 's Middags liep het zoo druk dat ongeveer 200 kinderen teleurgesteld moesten worden. Ook des avonds was de zaal geheel ge vuld. Na ae opening door den voorzitter, den heer van Hinte werd de films „De sluiting der Blauwe Week" te Amersfoort vertoond. Hierna was het woord aan dr. Bekker „Met genoegen heeft spreker de uitnoodiging om hier vanavond te spreken aanvaard, omdat het doel dat de vereeniging nastreeft hem zeer sympathiek is. Het onderwerp, „Snelverkeer en Alcohol", kan echter nooit in een kwartier be sproken worden. Dus kan het besprokene nooit volledig zijn. Spr. zal dus trachten een com promis te vinden. Liever had hij gesproken over „Oorlog aan den alcohol". Wat snelverkeer of alcohol is, behoeft hier wel niet besproken te worden. Er zijn echter verschillende soorten alco hol, waarvan verscheidene buitengewoon ge vaarlijk zijn bijv. de methyl-alcohoi, die in zeer veel gevallen blindheid verogrzaakt. Andere soor ten hebben een nacotische werking en kunnen bewusteloosheid veroorzaken. Wat alcohol bij misbruik kan doen is voldoende bekend, doch dat ook gebruik dus geen misbruik na- deelen heeft zal spr. trachten duidelijk te maken Bier heeft het laagste alcoholgehalte en men zegt daarom, dat een glaasje bier niet zoo erg is. Men vergeet echter, dat een glas bier zooveel grooter is dan een glas jenever en dat dus de dosis alcohol even groot is. n.l. 12 gram. Goede sportlui weten thans, dat alcohol grooten in vloed uitoefent op de prestatie en het uithou dingsvermogen. Ook geeft het een vermindering van zintuigelijke waarneming. Dit is bij weten schappelijke proeven gebleken. Waar dus de reactie van iemand, die gedronken heeft zooveel trager is, zal het toch wel duidelijk zijn dat snelverkeer en alcohol elkaar slecht verdragen. Proeven van dr. Kroeplin hebben bewezen, dat het prestatievermogen vermindert, hoewel de eerste oogenblikken na het gebruik sneller ge werkt wordt. Echter niet beter, wel slechter. Wanneer de S.O.V. deze leuze propageert, moet'het publiek daarvoor dankbaar zijn, want ieder die in een trein stapt vertrouwt zijn leven aan het personeel toe. Daarom is het de plicht der spormannen, lid te worden en het publiek donateur. Geheelonthouding is voor iederen spoorman of weggebruiker noodzakelijk daar ieder jaar nog duizenden ongevallen plaats vin den. Zeer zeker zal er nog eens een verbod komen om te rijden als men gedronken heeft". Na deze rede sprak de heer van Hinte een woord van dank tot dr. Bekker. Daarna werd de dramatische film „Geschand vlekt" vertoond, gevolgd, door eenige komische films waarom hartelijk gelachen werd. DE HARINGVISSCHERIJ. Men meldt ons uit Scheveningen: In de afge- loopen week zijn de vangsten der haringschepen beduidend minder geweest dan in de week daar aan voorafgaand. Toch zijn volgens de ingekomen berichten gisteren nog schoten gedaan van 100 kantjes en meer. Zaterdagochtend waren de eer ste berichten ook niet slecht. Er werden vangsten gemeld van 35 en 50 kantjes uit de halve vleet. Vorige week gingen niet zulke zware „spokken" uit. De groote vangsten brengen echter niet al tijd voordeel. De netten b.v. kunnen, doordat er te veel haring in gezwommen is, in den grond loopen, vooral wanneer door onstuimig weer niet gehaald kan worden en er steeds meer visch bij- zwemt. Tevens kan bij ruw weer een groote vangst niet zoo goed worden waargenomen. Van Scheveningen uit zijn nu ruim 40 schepen ter haringvangst en vermoedelijk zullen nog en kele volgen. De prijzen van versche haring waren oploopend en er werd deze week reeds ongeveer f 10,— per Jtist betaald. Vergadering der A. J. C. Sj. v. d. Zee over „Vrede door Recht". De A. J C. hield Zaterdagavond in ,Ons Huis" feen propaganda-vergadering. Als spreker trad op de heer Sj v. d. Zee uit Amsterdam die tot onder werp had: „Vrede door recht". Dit onderwerp, aldus spreker, heeft in vele kringen groote be langstelling. Als inleiding tot dit onderwerp be gon spreker er op te wijzen, hoe de politieke si tuatie in ons land was voordat de oorlog uitbrak. Allereerst schetste hij den crisistoestand, waarin ons land, van 1933 af verkeerde, waarbij hij de daarop gevoerde crisispolitiek onder de loupe nam. Eveneens besprak hij, in het kort, de coali tie-regeering, die in 1937 optrad. In deze kon men het niet eens worden over de te voeren wel- vaartspolitiek. Het gevolg was dat de noodige eensgezindheid ontbrak. Spreker wees er op, hoe de S. D. A. P. de welvaartspolitiek gevoerd wilde zien. De planactie vond veel ingang, voornamelijk bij de jongeren. Vervolgens besprak de heer v. d. Zee het plan- Westhoff, de vorming van het kabinet-de Geer, Waarbij de S. D. A. P. het onverantwoordelijk achtte, indien hieraan door de partij, niet werd j deelgenomen. Het werd n.l., aldus spreker tijd, dat de S. D. A. P. aan de regeering deelnam. De S. D. A. P. in de regeering beteekent niet dat zij haar actie stopzet, integendeel de tijd is nu, om ons te realiseeren in welken tijd wij leven. De schuld van den tegenwoordigen oorlog, ver- Volgde spreker, komt niet van één zijde. Verschil lende oorzaken hebben hiertoe geleid. Met name werd hierbij gewezen op Spanje, op den Duifcschen inval in Oostenrijk, op Albanië en München. De oorlog is dus gekomen. Fel laakte spreker de houding van het fascisme en het com munisme. De S. D. A. P. heeft zich altijd opge- worpen voor een collectieve veiligheid en een duurzamen vrede. Ons land is neutraal en het staatsbestuur moet er steeds op gericht zijn de neutraliteit met alle ten dienste staande middelen, te handhaven. Dit wil niet zeggen dat men daarom buiten een oor log blijft. Als men er in betrokken wordt, is dit omdat de een of andere oorlogvoerende partij dit voor zich nuttig acht. Een eereplicht is het echter voor ieder, zoo vervolgde spreker, om alles bij te dragen wat tot den vrede dienen kan. Van de kleine staten wordt een groote offervaardigheid geëischt. De kleine staten hebben, een groote taak om mede te werken dat er een voortdurende vrede kan worden bewerkstelligd. Hierover moet sterk worden nagedacht opdat, wanneer onverwacht de vrede mocht komen men er op ingesteld is hoe dan te moeten handelen. De jongeren hebben tot taak, deze onderwerpen te bespreken. Voor hen is het noodig, slagvaardig te blijven voor het pro- pageeren van den Vrede door recht. De jongeren dienen deze gedachte levendig te doen blijven: vrede propageeren op de grondslagen van een goeden Volkenbond. Geen vrede, gedicteerd door den overwinnaar aan den verslagene. De S. D. A. P. en de jongeren-beweging dient steeds op den voorgrond te plaatsen ..Vrede door recht". Het was een nuttige avond, waarbij de A. J. C. met zang en declamatie voor het aangename Borgde. Buitengewoon concert der H. O. V. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Dins dag 7 November a.s. in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem een buitengewoon concert, dat door Marinus Adam gedirigeerd wordt. De soliste is de beroemde 13-jarige pianiste Ella Goldstein, die de Hongaarsche Fantasie voor pia no en orkest van Franz Liszt voordraagt. De H.O.V. opent met de muziek bij „Ein Som- mernachtstraum" van Felix MendelssohnBar- tholdy en speelt na de pauze, de tweede sympho- nie in D-groot, opus 36 van Ludwig van Beet hoven. Binnen van de haringvisscherij. Binnen van de haringvisscherij waren Za terdag de loggers KW. 36 met 30 last, KW. 130 met 31 last en 25 kisten versche haring. KW. 167 met 33 last en 75 kisten versche haring, KW. 151 met 35 last, KW. 138 met 33 last en 170 kisten versche haring en KW. 4 vangst nog niet bekend. Het theethema biedt variaties, Dezer dagen in de krant, En dus ook in conversaties In de beste theekranstrant. Eerst de vier theelooze maanden, Die ons onlangs zijn voorspeld, Eén November reeds ingaande, Is die gna.p u al verteld? Maar ook uit serieuzer kringen, Hier in !t land en overzee. Hoort men dezer dagen dingen En dat is weer andre thee. Zal de thee straks duurder worden? Dat is één theetheorie, En een vraagstuk van de orde Van de thee-economie. Gaat men thee distribueeren? Is de vraag van een gerucht, Maar dan komt men ons bezweren, Neen, dat greep men uit de lucht. Het verschiet -blijft ons verborgen, Zegt men er voorzichtig bij. Maar maak u voorshands geen zorgen, Thee blijft nog voorloopig vrij. Nou, ik weet niet, wat te denken Van dat vele thee misbaar, Ik ga gauw een kopje schenken En verdrink mijn zorgen maar. P. GASUS. Te verwachten trawlers. Onderstaande trawlers bevonden zich Zondag avond nog op zee: Vertrokken Zaterdag 28 October: Alma IJM 144. Vertrokken Maandag 30 October: Claesje RO 46, Adelante IJM 119. Vertrokken Dinsdag 31 October: Prinses Bea trix IJM 117, Cornells IJM 15, Bergen IJM 16. Utrecht IJM 73. Vertrokken Woensdag 1 November: Gerberdina Johanna IJM 38. Vertrokken Donderdag 2 November: I. S. Groen IJM 130, Norma Maria IJM 6 Vertrokken Vrijdag 3 November: Gloria IJM 37, Maria IJM 95, Zwarte Zee IJM 94, Petten IJM 49. Erin IJM 12. Vertrokken Zaterdag 4 November: Protinus IJM 85, Maria van Hattum IJM 1, Viking Bank IJM 183, Haarlem IJM 9. Er bevonden zich Zondagavond nog 19 trawlers op zee; in totaal zijn er thans 24 trawlers in de vaart (de Delft IJM 17, Dirkje RO 53, Caroline IJM 26, Knikker IJM 4 en Eveline IJM 115 zijn nog binnen, waarvan heden aan den afslag zijn de 4 laatstgenoemden). HET BRANDJE OP HET WILLEMSPLEIN. In het 'berichtje in ons Mad van j.l. Zater dag over het brandje in den boekwinkel van den heer F. is vermeld dat het brandje was ont staan doordat het zoontje van den heer F. met lucifers speelde. Dit blijkt niet juist te zijn. Het brandje was ontstaan doordat, terwijl mevr. F. en de dienstbode in de kamer bezig waren met het wrij/ven der meubelen, het zoontje een busje wrijfwas tegen de kachel gooide, waarbij de in houd in brand geraakte. Het programma der hoofdklasse competitie. In de tweede ronde van de hoofdklasse-com- petitie N.D.B. zullen deze week de volgende clubs elkaar ontmoeten: Damclub HaarlemDamclub IJmuiden; Dam club BeverwijkDamclub Wormer; Damclub OosterkwartierDamclub Stabiel. Woensdag ontvangt dus Haarlem den kampioen van Noord-Holland. Beide clubs hebben de com petitie met een oven-winning ingezet. Hoewel IJmuiden danig verzwakt aan deze competitie deelneemt gelooven wij wel, dat het de D.C.IJ.'ers zal geluikken, ook hun tweeden wedstrijd te winnen. BeverwijkWormer kunnen de Beverwijkers winnen en Damclub Oosterkwartieir kan den wed-* strijd tegen Stabiel winnen. Haarlemsche Damclub is van deze week wij. Wat er overblijft. Het Leger des Hells zorgt voor de uitdeeling. Evenals elders werd in IJmuiden het eten, dat van de soldaten overbleef uitgedeeld aan behoeftige ingezetenen. Het werd in den regel door kinderen, voorzien van emmers, blikken enz. in ontvangst genomen. Voor vele gezinnen was deze spijsuitdeeling een welkome gelegen heid om zich eens van een flinken middagpot te voorzien, maar de wijze van uitdeeling had haar bezwaren. Men zag wel eens ongewenschte tooneeltjes en het gebeurde-wel eens, dat het eene gezin een dubbele portie kreeg, en het an dere gezin niets. Naar wij vernemen, zal de uitdeeling in het vervolg door het Leger des Heils geschieden het geen zeer zeker mag worden toegejuicht. Het Leger des Heils zal wel voor een goede verdeeling zorgen en de kinderen behoeven nu niet bij de keukens te staan wachten of er iets voor hen overschiet. VERGADERING DISTRICTSBOND NOORD- HOLLAND N.D.B. Dc le klas competitie gaat niet door. In een alhier gehouden vergadering is het nieuwe bestuur van den Districtsbond Noord- Holland alsvolgt samengesteld: voorzitter K. de Jong, damclub IJmuiden; secretaris H. van Brus sel, damclub Wormer; penningmeester F. W. Schmidt, damclub Stabiel: 2e voorz. H. A. van Abs, damclub Haarlem; 2e seer. P. H. Meure, Haarlemsche Damclub; commissarissen J. P. van Eyk, damclub Oosterkwartier en J. B. Mol, dam club Koog a. d. Zaan. Er is besloten de eerste klas competitie niet te laten doorgaan, maar deze voor één jaar op te schorten. Na heit beëindigen der hoofdklasse- competitie zullen serie wedstrijden worden ge organiseerd voor H.D.C. II, Haarlem II, IJmuiden II en Stabiel II. Er zal een dubbele competitie worden NAAR DE HARINGVISSCHERIJ. De loggers KW. 2 en KW. 22 zijn Zaterdag naai de hariingvisscherij vertrokken. Vaststelling van een plan van uitbreiding. Bij het besluit van Gedeputeerde Staten van 29 September 1937 tot goedkeuring van de plan nen van uitbreiding voor deze gemeente is o.a. be paald „dat binnen één jaar na het van kracht worden van het plan D (Driehuis) een plan-in- onderdeelen, waarin het perceel, sectie H, no. 5879 is begrepen, aan de goedkeuring van hun College moet worden onderworpen". De bovenbedoelde beslissing van Gedeputeerde Staten werd bij Koninklijk Besluit van 29 Novem ber 1938, no. 41, behoudens voor zoover deze be trekking had op een gedeelte van het plan van uitbreiding in hoofdzaak, in beroep gehandhaafd, zoodat het opgeroeide plan op dien datum van kracht is geworden. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. een plan van uitbreiding als bovengemeld voor het daar bedoelde perceel, dat is gelegen aan en nabij de Hofdijklaan, den spoorweg en den Zeeweg te Driehuis, doen ontwerpen. Dit ontwerp, aange duid als D I, Driehuis, heeft met de daarbij be- hoorende bebouwingsvoorschriften, overeenkom stig de daaromtrent gestelde wettelijke bepa lingen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, van 4 October 1939 af gedurende vier weken op de ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage gele gen. Van de nederlegging is kennis gegeven in de IJmuider Courant, in het Dagblad voor IJmuiden, Velsen, enz. en daarenboven aan de ingezetenen op de gebruikelijke wijze. Binnen den, bij artikel 37, alinea 2, der Woningwet gestelden termijn zijn daartegen geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen derhalve voor, het vorenbe doelde plan van uitbreiding met de daarbij be- hoorende bebouwingsvoorschriften vast te stel len en daartoe te nemen het besluit, dat in con cept bij de stukken is gevoegd. De toelichting tot het ontwerp ligt, mede bij de stukken „Zanglust" herstelt het even^ Concert in December. Het bestuur van het Mannenkoor verzocht ons opneming van het Ji "ZaT%i Reeds bij de hervatting van de 11 de zomervacantie bleek al, dat de spanning ook vele zangers niet ont gelaten. Toen daarna de mobilisatiV?UKn de toekomst er somber uit voor lefia groot aantal trouwe leden werd ondV,7°r-3 nen geroepen en het ligt voor de stemming onder de overgeblevenen wekt was. Tot overmaat van rami krP %I zoo vertrouwde en intieme renen?».?0oi! bil andere bestemming. tlelokaai Het bestuur gaf den moed niet on aanstonds pogingen in ht werk w" meer op peil te brengen en de ming te overwinnen. Het resultaat ^1 arbeid stemt tot tevredenheid, Oude o leden kwamen de ledige plaatsen gelukkig lieten ook de donateurs betuigd.. n H Toch zag het bestuur gaarne no° mPa gezichten. Vooral de tweede tenoren dit re; ONTSPANNINGSAVOND VOOR DE MILITAIREN Op Dinsdag 21 November zal in het gebouw der K.S.A, een ontspanningsavond voor de mi litairen worden gegeven WILLIBRORDUS-HERDENKING IN DE DEKENALE KERK. Ter herdenking van het twaalfde eeuwfeest van het afsterven van St. Williforordus zal Dins dagavond in de kerk van de H. Agatha in de Breestraat een plechtige herdenkingsbijeenkomst worden gehouden. De herdenkingsrede wordt uitgesproken door pastoor M. van der Eem uit Vogelenzang. Boven een van de zijaltaren van de dekenale kerk. is een fresco, waarop St.-Willibrordus levensgroot staat afgebeeld, geplaatst. In navolging van de techniek der oude fresco's (14e eeuw) heeft een jeugdig kunstenaar de af beelding van den geloofsverkondiger geschilderd op een versche, natte kalklaag. KOSTELIJKE MELK VLOEIDE OP STRAAT. Zaterdagavond werd op den hoek van de Bree straat en de Koningstraat een achter een per sonenauto bevestigde aanhangwagen op twee wielen aangereden door een taxi. Het aanhang- wagentje viel om, waardoor de daarop geladen melkbussen met veel geraas op straat terecht kwamen. Doordat de deksels opensprongen, stroomde de melk over de straat, zoodat deze aanrijding voor den melkhandelaar een flinke schadepost beteekende. De bestuurders van de auto's bleven ongedeerd. VOOR HET WITTE KRUIS. De jaarlijksche collecte ten bate van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" z-al in onze gemeente op Zaterdag 11 No vember worden gehouden. De dame achter het muurtje, die zich zoo onverwacht beroofd zag van de roos op haar hoed, was woedend. Met haar karre- bies gaf zij den heer Dinges een mep op zijii hoofd, die raak was. „Foei", riep ze uit, „zou je dat van zoo'n man ver wachten?" Bij 't hooren van die welbekende stem sprong Dinges wel een meter achteruit. Hij staarde in 't booze gezicht van zijn vrouw. Enkele, minuten later verliet het echtpaar de rampzalige plek, waar mijn heer Dinges een roos wilde plukken én svaar hij een flinken klap opliep. Spoedig was de vrede geteekend en om 5 uur in den middag verliet het echtpaar den dierentuin. Bij den uitgang stond agent nummer 18, die met groote oogen naar Dinges keek. „Zou die soms de oor zaak zijn van het feit, dat er zooveel apen door de stad sprongen?" sterking gebruiken, want de heift van is thans afgestemd op soldatenlied,, Het koor telt thans 50 leden (buit,;I tairen) een aantal, dat toch wel voliin™ *1 op voort te bouwen. De repetities m 'U Vrijdagavonden in de bovenzaal van h., *>*1 „Zanglust" Is voornemens op de lui» maand December een concert te <i voor zijn in studie genomen de commi.™8'! Ruïne" van Brandts Buys. „Aan Zee" St I Hamel. „De Deerne" van w p Knm ^1 „Marcia Funèbre" van Gerard H. Bo°% 1 OUDERAVOND VAN DE NOORDERsnr», In het gymnastieklokaal op het c iï* plein wordt op vrijdag 10 November m. avond gehouden. In deze bijeenkomt,,-"! oudercommissie worden gekozen. 1 De heer Bos houdt een causerie over L reisjes. m Het feest van St. Maarten Het bestuur van de V.V.V. verzocht mLJ aandacht op te vestigen, dat de jonmm'? meisjes, die de school reeds hebben verlat^ toch gaarne met den St.-Maarten-optochtïüi meedoen, zich moeten aanmelden hii n heer A. v. d. Wel in het veilinggebouw r! trum" aan de Koningstraat. Zij krijgen da?? deelnemerskaart, die zij zichtbaar moeten d gen. Aan kinderen, die niet in het bezit van een kaart wordt de gebruikelijke vee ring niet uitgereikt. EERSTE NEDERLAAG VAN DE ZWALUWEV I Voorwaarts trapt af en onderneemt direct» aanval, doch deze levert geen resultaat oo. g spel gaat geruimen tijd op en neer totda- delijk de midvoor van Voorwaarts met een&ri schot zijn club de leiding bezorgt (1—0) Direct hierna is het dezelfde speler van Vooi waarts, die den voorsprong vergroot (2-0) Voorwaarts trekt nu nogmaals ten en ziet zelfs kans even voor de rust den op 30 te brengen. Na de thee vallen de Zwaluwen verwoeds De Wit slaagt er in den doelman van Voo te passeeren (31). .i Wanneer Steenbeek even later een vrije schaf moet nemen wordt De Wit op onbehoorlijke wi tegen den grond gewerkt en de bal gaat hwl over de lat. Het spel verplaatst zich nu op de Zwaluwttni helft en tegen aller verwachting in maakt Va*.! waarts er 41 van. Zwaluwen trekken nu stevig ten aanval nt weer weet De Wit met een goed schot den ach- L terstand te verkleinen (4—2). Even hierna tnaihit K. de Reuver er 43 van. Zwaluwen zetten nu alles op alles om da verdienden gelijkmaker te scoren, doch alle in- spanning blijkt te vergeefs en wanneer ten dotti het eindsignaal klinkt boekt Zwaluwen ha I eerste nederlaag. 1 HET WINTERPROGRAMMA VAN DEN R, K VOLKSBOND. Hedenavond houdt de plaatselijke afdeelin van den R.K. Volksbond een ledenvergadering. I Bij de ingekomen stukken zal een schrijven 1 worden behandeld van 25 werklooze leden,' dk een vergadering hebben aangevraagd om te te I spreken wat gedaan moet worden teneinde ver- hooging van steun te verkrijgen. Ook zullen in deze bijeenkomst besprekingen j worden gehouden over het te houden St,-Nl< eolaasfeest voor de kinderen van de leden en over J het winterprogramma. DE HANDWERKEN WORDEN VERKOCHT. De Dameskrans van de Vereeniging van Vrij zinnig Hervormden zal de door haar en de Mei:* jeskrans vervaardigde handwerken op Woensdag 22 November op de gebruikelijke wijze trachten te verkoopen. BENOEMD Onze plaatsgenoot de heer J. Joor is benoem! tot onderwijzer aan de Chr. school te Castrlcuffl. C. S. V. had een slechten dag. Nederlaag tegen Uitgeest. C.S.V., dat de competitie zoo goed Inzette (van de 4 gespeelde wedstrijden wist zij er 3 te win* nen)heeft het er Zondag op eigen tenen te gen Uitgeest I leelijk bij laten zitten. Met niet minder dan 61 moest zij de Uitgeef meerderheid erkennen. De eerste helft liet nog geen duidelijk krachts verschil zien; zelfs wist rechtsbuiten Bakker van C.S.V. na een kwartier spelen zijn club de leiding te geven, door de uit een schermutseling vrpo- menden bal van dichtbij hard in te schiep: Uitgeest maakte op fraaie wijze gelijk, terwyi het voor rust den stand op 1—2 wist te oren* gen. De tweede helft was vrijwel geheel voor geest. 10 minuten na rust bracht een ira kopbal van den Uitgeest-midvoor v. Wav®r i den stand op 13. Daarna zakte C.S.V. itav zaam maar zeker in. De wedstrijd speelt c verder op de C.S.V.-helft af. Uitgeest scoort m driemaal. C.S.V. weet de enkele aanvallen, die n°g^ niet te benuttenmidvooor Koelewijn is n dreef en weet slechts een enkele goede Kaa scheppen. Tot doelpunten komt het eenter voor C.S.V. Eindstand 1—6. een De C.S.V.-aspiranten hadden eveneens slechten dag; zij verloren met -5—0 van Boys a., op eigen terrein. „ONS GENOEGEN". Zondag 19 November geeft de tooneei ging „Ons Genoegen" een uitvoering w LUfjjj gebouw. Opgevoerd zal worden: ,,E»n voor een dochter" tooneelspel in drie dbo»«i

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2