IJMUIDEN DE NAAM ZOOREIN IS GEEN TOEVALLIG HEID Het is een leus, een program, een verworven goed!! Iedere dame die de familie-wasch door ZOOREIN bal behandelen, weet dat de naam „ZOOREIN" de kwaliteit Weermachfs-industrie. Finsche delegatie wacht i Weinig nieuws van het front. LUIDSPREKERS TE KOOP JUuUocentmte GEBRS. VASEN Waarin U ook adverteert, wélk ander reclame-middel Uook gebruikt, Courantenreclame j Marktprijzen en Besommingen. IJmuiden, 6 Nov. 1939 (A.N.P.). Versche visch: Tarbot 155130 ct. per k.g. Tong 17580 ct. per k.g. Heilbot 130110 ct. per k.g. Kleinschol f 2012.50 p. 50 k.g. Schar f 165 idem. Poontjes f 8.307 idem. Middel schelvisch f 19 idem. Kleinmiddel schelvisch f 2219 idem. Kleine schelvisch f 1811 idem. Groote gul f 1512 idem. Kleine gul f 159 idem. Wijting f 10.203 idem. Makreel f 266.90 idem. Versche haring f 126.80 idem. Kabeljauw f4233 p. 125 k.g. Leng f 1.501.20 per stuk. Koolvisch f 1.500.70 per stuk. Manden Trawlers: 1340 Caroline IJM 26 ƒ8160.— 1200 Eveline IJM 115 7270. 780 Dirkje RO 535360. Deensche kotters: E 419 f 1110.—E 19 f1140.—. Loggers metpekelharing KW 151 f3660.—. Loggers met versche haring: KW 56 f 2360.—, KW 4 f 550.—. KW 155 f 5030.—. Kotters IJM 214 f 720, IJM 210 f 840, TX 29 f 120, UK 72 f 90. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Heden zijn te IJmuiden binnengekomen de gers KW 4, met 33 last en 63 kisten, KW 159, met 11 last en 600 kisten, KW 101, met 32 last, KW 56 met 30 last en 280 kisten, KW 163 met 22 last en SCH 196 met 34 last. Deze laatste is wegens het slechte weer te IJmuiden binnengeloopen. Een rare Chinees. Waar is de portemonnaie. Zaterdagmiddag heeft de politie gearresteerd een in Haarlem wonende Chinees, die verdacht wordt van diefstal van een portemonnaie met een groot bedrag aan geld ,die ontvreemd is uit een winkel aan de Frans Naereboutstraat. De politie vond het vermiste geld bij hem, maar de porte monnaie heeft de Chinees vermoedelijk wegge worpen. Degene die deze portemonnaie heeft gevonden en hierover eenige inlichtingen kan verstrekken wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te willen aanmelden aan het Hoofdbureau van Politie, afd, Recherche. De portemonnaie is van grijsachtig, ruw leder en heeft vermoedelijk eenige verfvlekken. De knipsluiting ontbreekt; er zijn 5 vakjes. WIEL VAN VLIEGTUIG OPGEVISCHT. De hier binnen gekomen Deensche kotter E 419 heeft op zee een wiel van een vliegtuig opge vischt. R. K. VROUWENBOND. Dinsdagavond zal pater Frumentius voor de leden van den R. K. Vrouwenbond een lezing houden over het aalmoezenierschap in vredes- en oorlogstijd. In aansluiting hierop zal de eerw. spreker het een en ander vertellen over zijn eigen werk als aalmoezenier van het 4e regi ment infanterie. AFSCHEID KAPELAAN JANS. Naar wij vernemen zal kapelaan P. J. Jans van de O.K. kerk alhier, die zooals men weet is' benoemd tot pastoor te Amsterdam, Zondag 19 November a.s. afscheid van de gemeente te IJmuiden nemen. R. K. WERKLOOZENZORG. Naar wij vernemen wordt heden het ontspan ningslokaal voor werkloozen heropend. Bij deze gelegenheid zal de heer Angenent een redevoering houden. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned. 2.20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg. 5.20 Brus sel Ned., 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussel Ned. 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg.. 4.20 Keulen. 5.20 Brussel Fr. 5.50 Keulen. 6.20 Nationaal programma. 6.45 Londen Reg., 7.— Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Neö., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Ned., 2.15 Londen Reg. 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brusel Ned. 5.50 Keulen. 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. LEZING GAAT NIET DOOR. Hedenavond zou in de afd. Velsen van het Inst. voor Arb.-Ontwikkeling een lezing gehouden wor den door den heer P. Noordhoff over het petro- leumvraagstuk. Deze lezing gaat niet door. Hier voor komt in de plaats een speciale avond, die a.s. Vrijdag 10 November in het gebouw der Vrijz. Hervormden aan den Stationsweg gehouden zal worden. IN HET VOORBIJGAAN. Zaterdagmiddag is een bewoner van Velsen- Noord, die op den Grooten Hout- of Konings weg fietste, door een uitstekend gedeelte van een hem achterop rijdende vrachtauto aangereden. De wiehij der werd tegen de straat geslingerd, waardoor hij schaafwonden aan de linkerhand en beide knieën kreeg en zijn kleeding en het rij wiel ernstig beschadigd werden. Deze aanrijding ontstond doordat' de bestuur der van de vrachtauto, een inwoner van Krom- Herziening plan van uitbreiding. Het hoofd van het gemeentebestuur brengt ter openbare kennis, dat van 6 November a.s. af. ge durende vier weken, in uitvoerige kaarten uit gewerkt, op de gemeente-secretarie '4e af dee ling) voor een ieder ter inzage zal zijn nederge- legd, een ontwerp tot herziening van het bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924, no. 3, vastge stelde en door Gedeputeerde Staten van Noord Holland bij hun besluit van 30 Juli 1924, no. 122 goedgekeprde plan van uitbreiding voor de meente Velsen, omvattende een gedeelte dei- gemeente. liggende aan en nabij den Engel- mundusweg, den Willemsbeek weg en den Zee weg te IJmuiden, met de daarbij behoorende bebouwingsvoorschriften. HEEMSKERK D. S. S. II.—A.D.O. (2—5). A.D.O. S. met Na den misstap tegen D. E. M. heeft zich keurig hersteld. Thans werd D. S. 52 geslagen. Direct na het begin valt A.D.O. goed aan. Reeds spoedig krijgt Rozing de kans van den dag als van Straaten zijn doel heeft verlaten doch hij schiet hoog over. Bij een aanval van D. S. S. H. wordt Kloes door een ver schot van de Ridder verrast (10) Bij A.D.O, moet Rizzi uitvallen, hij wordt vervangen door Fatels. Als Rozing bij een aanval van A.D.O. wordt genomen geeft de scheidrechter penalty. Voor- meer plaatst zich achter den bal en de stand is gelijk - (1—1). Hiermee komt de rust. Na de rust is A.D.O. sterker. Reeds spoedij wordt Beentjes door Rozing in de gelegenheid gesteld te scoren (1—2), Even later is het weer Rozing, die via des keeper's handen den stand tot 13 opvoert. Als Fatels een ver naar voren gespeelde bal be machtigd gaat hij er snel van door en brengt met een goed schot den stand op 14. Bij een aanval van D. S. S. bewerkt Beentjes den bal met zijn handen. De hiervoor toegesta ne penalty wordt door van Straten in een doel punt omgezet. (24). Tegen het einde brengt Rozing den stand nog op 25. A.D.O. 2—H.S.V. 1 P. S. E. K. 1—A.D.O. 3 A.D.O. 4Limmen 2 D. E. M. a—A.D.O. a D.E.M. d—A.D.O. d Vitesse bA.D.O. b 1—5 7—0 1—4 0—9 1—2 0—1 SANTPOORT Opening van het nieuwe sportterrein van „Viribus Unitis". Zaterdagmiddag werd het nieuwe .'.portier rein van de algemeene sport- en ontspannings- vereeniging „Viribus Unitis", aan den Midden- duinerweg op het landgoed „Jachtlust" geopend. Vóór de opening maakten we onder leiding van den geneesheer-directeur van het Provin ciaal Ziekenhuis Dr. Kraus en het hoofd van den Economischen- en Administratieven Dienst, den heer R. Verbeek, een rondwandeling vernamen, dat met den aanleg van dit inder daad schitterend gelegen sportterrein tweeërlei doel bevorderd werd: in de eerste plaats had men in verband met de sinds eenige jaren in gevoerde arbeidstherapie voor de patiënten een uitstekend en veel werk gevend arbeidsobject evonden en tevens kon men op deze wijze 'Viribus Unitis" van dienst zijn. Het tegen het hooge geboomte van „Jacht lust" liggende terrein had men de patiënten van 60 tot 75 cM. laten afgraven. Het vrij komende zand heeft men als een trapvormige aarden wal om het terrein gelegd en belegd met de zoden, die van het sportterrein en elders kwamen. Op deze wijze verkreeg men een mooie staantribune zoo noodig ook als zittribune te gebruiken, gedeeltelijk -overdekt door het ge- gebomte van „Jachtlust" en ruimte biedend aan eenige ruizenden toeschouwers. Voeg hierbij de fraaie grasmat en het ligt voor de hand, dat hier een ideaal sportterrein is verkregen waarop bovengenoemde heeren trotsch waren. Dr. Kraus noemde het in zijn openings woord een groote voldoening, dat dit mooie sportterrein thans ingewijd kon worden. Dat wij thans zoover zijn, danken wij aan den ijver van de verplegers Kroone, Drent, Beun en Mosterd en aan dien van de patiënten. Ik hoop, dat dit terrein gedurende een reeks van jaren zal getuigen van den bloei van „Viri bus Unitis" en dat de tegenpartij van heden middag, O.V.A., nog menig keer onze gast zal zijn". De voorzitter van „Viribus" de heer West, dankte Dr. Kraus hartelijk voor deze woorden en den heer Verbeek, voor diens medewerking en tegenwoordigheid en bracht hulde aan de wer kers. Nadat de O .VA. aanvoerder bloemen had aan- jeboden, begon onder leiding van de heer Saager de ontmoeting „Viribus Unitis"O.V.A. waarin de thuisclub zich verreweg het sterkst toonde. Ze won dan ook met 61. Het uniformen-mysterie. In de geheimzinnige affaire, welke door de grens wacht te Rammelbeek is ontdekt, hebben dt instanties, welke het onderzoek leiden, verschillen de ontdekkingen gedaan. Zoo weet men reeds dat de in de koffers gevonden uniformen bij een koop man in Amsterdam zijn gekocht, die het gedrag van zijn cliënten zooeigenaardig had gevonden, dat hij hen goed had opgenomen en tevens het num mer van hun auto had onthouden. Het onderzoek strekt zich over vele plaatsen in ons land uit en met de mogelijkheid wordt rekening gehouden, dat men een spionnagezaak op het spoor is. Rundvee wordt weer uit de markt genomen. De Nederlandsche Veehouderijcentrale is met ingang van heden begonnen met het uit de markt nemen van rundvee. De werkwijze zal dezelfde zijn als verleden jaar. De runderen zullen op een aan tal slachtveemarkten door eenige daartoe aange stelde veehandelaren voor rekening der centrale worden aangekocht. De verwerking dezer runderen is toevertrouwd aan dezelfde vleeschwarenfabrie- ken, die ook het vorige jaar aan de bereiding van vleesch in blik hebben deelgenomen. De runderen zullen worden verwerkt tot rundvleesch in blik. PRIJZEN VAN KATOENEN WEEFGARENS. De minister van economische zaken heeft be paald, dat voor in Nederland vervaardigde ka toenen weefgarens no. 16 prima throstlecops door hem dagelijks een prijs wordt vastgesteld, waar voor de katoenspinnerijen deze ten hoogste mo gen te koop aanbieden of verkoopen. Voorts zullen de prijzen, waarvoor katoenen weefgarens van andere nummers of katoenen weefgarens, welke op bepaalde wijze worden be- werkt of afgeleverd, ten hoogste mogen worden menie, tijdens het voorbijrijden van den fietser te koop aangeboden of verkocht, in een vaste uiterst rechts uithaalde voor eenige auto's die, verhouding staan tot bovenbedoelden prijs, welke uit tegenovergestelde richting komende, op dat- verhouding is neergelegd in door den minister gelfde momept passeerden, vast te stellen prijsschalen. Wüzijringeii in de kostwinners vergoeding. De regeeringspersdienst meldt: De minister-van Defensie heeft onder dagtee- kening van 2- November 1939 een regeling voor de kostwinnersvergoedingen vastgesteld, die in menig opzicht afwijkt van de regeling, welke tot dusver gold. Wel blijven de algemeene beginselen waarop het instituut der kostwinnersvergoedin gen berust, ongewijzigd, doch de berekeningsme thode van de vergoedingsbedragen ondergaat een belangrijke verandering en vooral een groote ver eenvoudiging. In verband met de verhooging van het maximum van 2.50 tot 3.welk maximum in bijzondere gevallen nog kan worden overschre den. zullen vele vergoedingsbedragen worden ver hoogd. Dit beteekent echter volstrekt niet, dat een algemeene verhooging zou plaats hebben. Er zijn ook vergoedingen, die verlaagd zullen wor den, doch dit zal alleen voorkomen ten aanzien van militairen, wier militaire inkomsten geacht worden dit toe te laten. De toegekende vergoedingen zullen alle aan de hand van de nieuwe voorschriften worden her zien, hetgeen uiteraard eenigen tijd in beslag zal nemen. Intusschen bestaat de verwachting, dat door de ingevoerde vereenvoudiging deze herzie ning toch vrij snel zal kunnen verloopen. De verhoogingen zullen worden toegekend met ingang van 1 September j.l., de verlagingen met ingang van 26 November a.s. Voor hen, die bij de opkomst steuntrekkend waren, wordt tevens een vergoeding ingevoerd voor het gemis van bons voor brandstoffen. Spoedig zullen nadere mededeelingen volgen, nadat de thans gedrukt wordende regeling zal zijn verschenen. VEREENIGING VOOR STAATHUISHOUDKUNDE EN STATISTIEK. Zaterdag is te Rotterdam de, jaarlijksche ver ing gehouden van de vereeniging voor de staathuishoudkunde en de statistiek. Tot leden van het bestuur werden in de va catures Th. Ligthart en ir. G. A. Kessler benoemd de heeren dr. H. M. H. A. van der Valk en prof. dr. G. Minderhoud. Nadat een aantal nieuwe leden was voor gedragen, volgde de behandeling van de prae- adviezen van de heeren prof. J. van Gelderen, dr. A. de Graaff en dr. L. G. Kortenhorst. Duitsche export via neutrale havens. Antwerpsche makelaars zouden volgens Havas de mededeeling hebben ontvangen, dat de Engel- sche regeering besloten heeft zich te verzetten tegen doorvoerhandel van Duitsche goederen via neu trale havens. Economische kringen in België zijn van meening, aldus Havas verder, dat wanneer dit besluit wordt bevestigd, het uitgebreide gevolgen kan hebben. Er spreekt de wil der Britsche regeering uit om een controle toe te passen „in beide richtingen". Het is inderdaad gebleken dat tot dusverre Duitsch- land er in geslaagd is een zekeren uitvoerstroom gaande te houden, waardoor het zich deviezen ver schaft. Wanneer controle wordt ingesteld bij den uitgang der neutrale havens, waarmede Duitsch- land in rechtstreeksche verbinding over land staat, in het duidelijk aldus Havas dat zijn moge lijkheden tot export buiten Europa practisch opge heven zullen worden, of in ieder geval sterk be perkt. Het schijnt dus, dat Groot Brittannië zich doelbewust richt naar een striktere toepassing van de blokkade. Verlof wordt verlengd. Teneinde noodelooze verplaatsingen te ver mijden wordt aan de dienstplichtigen, al of niet een rang bekleedend, en reserve-officieren, aan wie een maand verlof is verleend tot het verrichten van werkzaamheden in bedrijven en fabrieken, die opdrachten uitvoeren ten be hoeve van de weermacht (z.g. .weermachts- industrieverdof) ook indien het hun verleende verlof terugkeer vóór den 15en November zou voorschrijven, vergund, in afwachting van de beslissing op de aangevraagde verlofsverlen ging in het bedrijf werkzaam te blijven. op nieuwe instructies. Niet voor Donderdag verwacht. Dc woordvoerder van het Finsche departe ment van buitenlandsche zaken heeft Zondag avond verklaard, dat zoodra het rapport van dc Finsche delegatie in Moskou zorgvuldig zou zijn bestudeerd door de Finsche regeering nieu we instructies zouden worden verzonden en de onderhandelingen zouden worden voortgezet. Het was niet waarschijnlijk, dat nieuwe instruc ties vóór Donderdag gezonden zouden worden. Het inlichtingenbureau der Finsche regeer ing deelt mede dat „de besprekingen te Moskou een normaal beloop nemen en langzaam opschieten". Zondag is geen bespreking gehouden. Aan de on derhandelingen van Zaterdag namen van Russische zijde Stalin en Molotof deel. Hangö het struikelblok. Naar volgens United Press uit betrouwbare krin gen vernomen wordt staat de Russische regeering erop Hangö te pachten teneinde er een marine-basis op te vestigen. De ligging van Hangö aan den noordelijken in gang van de Finsche Golf is aanzienlijk in betee- kenis gedaald in verband met de verdediging van Leningrad, sedert Rusland de controle op Tallin verkregen heeft. In bevoegde Russische kringen ge looft men dat de voornaamste strategische beteeke- nis van Hangö ligt in het feit, dat het in de nabij heid van Aaland ligt, waardoor de controle over Hangö een eventueele beheersching van Rusland van Aaland zou vergemakkelijken. De Finnen zijn zonder twijfel verheugd over den Zweedschen steun om den Russischen druk om Hangö te verkrijgen te weerstaan, welke druk naar men gelooft het voor naamste struikelblok tijdens de huidige onderhan delingen is. Vcrwacliting geldig van heacnavi avond ongeveer 19 uur '°ni loi Licht tot half bewolkt, waarcdvi weer weinig verandering in JïH afnemende wind. westelijke THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. OPGAAF MAGAZIJN Kanaalstraat 86. HOOG WATER TE IJMUIDEN Dinsdag Woensdag Donderdag v.m. 11.27 uur- v.m. 12.27 uur; v.m. 0.54 uur- -crs"«arc jopen aar n®. Ui? n-m' Min' AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 6 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De spooH „Vliegende vrouwen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Boefje" r W. B. Theater, Peperstraat: „Met een ba? wereld rond" en „Staatspolitie," 8 uur DINSDAG 7 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De spookte „Vliegende vrouwen", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Boefje' 8- f. de P kracl Tan •re P' 'jwer jjbao te iide Ple AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 6 NOVEMBER Stadsschouwburg: Het Ned. Tooneel: Bt 8.15 uur. Luxor Theater: „Sta op en vecht", 2.30 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Spooktrein" oen geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Entente Cordiale", 2 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het schip der verrl; king" en „Drie razende jockeys", 2 en 8,15 uur. pf Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Gem Jf ken wp.rkdae van 35 en van 7R mi, eiken werkdag van 35 en van 7—8 u DINSDAG 7 NOVEMBER Gemeentelijk Concertgebouw: Buitengewoon cert H. O. V., 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. i eiken werkdag van 35 en van 7—8 uur, 'mog ^er pTie h ssstr jieiiwe de on s van zije ïjeen bet p oo'itii 5 'tekst beti i Frai sde St i';toev asst ijk, es der Kiin rape: a -cijk. i, Aui ida, v Artillerie in actie. PARIJS, 6 November (Havas). Het legerbericht van den ochtend van den zes den November luidt: „Op eenige punten van het fronit plaatselijke activiteit van de artillerie". Blijkens het Fransohe legerbericht van Zaterdagavond viel in den loop van dien dag- van weerskanten tusschen Moezel en Saar activiteit waar te nemen van lichte verkenningselementen Zondagochtend werd gemeld: „Een kalme nacht aan het geheele front, plaatselijke actie van de artillerie ten oosten van de Blies". Het communiqué van Zondagavond luidde „een kalme dag". Havas deelde gisteren nog mede, dat de Duit sche artillerie haar vuur uitgebreid heeft, terwijl zich aan het front de gewone ontmoetingen van patrouilles en verkenningsafdeelingen afs_ lenlen. De Duitsche artillerie was vooral actief aan het midden van bet front en heeft vooral Fonbach onderv uur genomen Reeds enkele da- ;en gelden is de stad door de zware artillerie onder vuur genomen. Thans is meer de omgeving van de stad bestookt. Oo k werd het gebied ten oosten van de samenvloeiing van Blies en Saar onder vuur genomen. De achterwaarts gelegen stellingen van de Fransehen op het Rohrbach Plateau tusschen Sarreguemines en de Bitche zijn door de 10.5 c.M. artillerie van de Duitsohers onder vuur genomen, ongeveer 150 projectielen werden per dag verschoten. De Fransche artillerie beantwoordde omnid- delijk het vuur. De gevechten in het Saargebied hebben hierdoor een „artilleristisch" karakter gekregen, dat weliswaar nog een langzaam tetmipo heeft, doch ieder en dag feller kan wor den. Verder wordt melding gemaakt van de aan komst van nieuwe afdeelingen artillerie aan het Duitsche front. De strijd tegen de duikbooten. Gedurende hun bezoek aan de luchtmacht wer den aan de ministers der dominions Zaterdag in het hoofdkwartier van de kustwacht juist binnen gekomen berichten getoond, welke melding maak ten van een aantal door vliegtuigen op een vijan delijke duikboot. Een piloot seinde als volgt: „Ik bevind mij boven een vijandelijke duikboot. De duikboot gaat onder water.. Ik heb een aanval ge daan. Ik denk getroffen te hebben". Vervolgens kwam een uitvoerige beschrijving, aan het eind waarvan de piloot zeide, dat alle sporen van de duikboot verdwenen waren. Ook werd den ministers een bericht getoond, aarin melding werd gemaakt van de ntdekking a-n een duikboot in den Atlantischen Oceaan. Eenige minuten later werd meegedeeld, dat de vliegtuigen een torpedojager te hulp hadden ge roepen, welke onmiddellijk van koex-s veranderde om zich bezig te houden met de duikboot. Geheimzinnig ongeluk. PARIJS, 5 November. Havas meldt uit Zürich: Op vier October is een nieuwe Duitsche onder zeeër, die zijn eerste tocht maakt, verongelukt op de reede van Bremen aldus wordt uit Bern ge meld. Toen de duikboot weer aan de oppex-vlakte was gebracht, was de bemanning, die proeven had genomen, reeds om het leven gekomen. Hun stof felijk overschot, aldus dit bericht verder, is in het grootste geheim ondex-zocht en de asch.is acht da gen later in urneft naar de families gezonden- Heden overleed na een langdurig lijden onze ge liefde, zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Pietertje Barbara Zuidewind Wed. van wijlen Jan Frederik Schutte, in den ouderdom van 89 jaar. IJmuiden-Oost, 5 November 1939 Wijk aan Zeeërweg 54 Namens de familie, D. OVER De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woens dag 8 November. Vertrek huis n.m. 1 uur. Op de begraafplaats „De Bie zen", 1.30 uur. uit Kennemerland I-3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend Mj vooruitbetaling) Gevr. een goed onderh. KIN DERWAGEN Aanb. Hagelinger- weg 70, Santpoort Voor direct gevr. beslist zelfst. DAGMEISJE, niet ben. 18 jaar. Zeeweg 78, IJmuiden Oost. RECHTSBIJSTAND. Bur. Kra- nevel d, Prinsen Bolwerk 68 Haarlem. Dagvaarding, request, faillissement enz. Spreekuren te IJmuiden Maandag- en Don derdagavond v. 7—9. Advies 1. EENIGE JONGENS GEVR. Vischhandel J. Balm en Zn., Bloemendaalscheweg 60, Bloe- mendaal. een vleesch- en kaassnijmachi ne, zoo goed als nieuw. Prijs billijk. Te bevr. Kalverstraat 84 IJmuiden Oost. Gevr. per 1 Dec. of eerder een NET MEISJE 3. en n. Zich aan te melden Mevr. Wijzenbeek, Jan Koste- lijklaan 21, Velsen. DRA! S MA 'VATi* VALKENBURG'S levertraan-: ZACHT VAN SMAAK wU» TOct CHR. BESTURENBOND „IJMUIDEN' UITNOODIGING tot de GROOTE PROPAGANDA-VERGADERING belegd door bovengenoemden Bond, op DONDERDAG 9 NOVEMBER A.S., in de Gymnastiekzaal der Marnix- school, Stephensonstraat, IJmuiden. Aanvang 8 uur. Sprekers: de heer A. STAPELKAMP, voorzitter v. h. Christ. Nat. Vakverbond. Onderwerp: „IN VOLLE WAPENRUSTING"; en ds. J. KAPTEIN, Geref. Predikant te IJmuiden, die een opwekkend slotwoord zal spreken, Voorts zal JAN WILNA, dichter en voordrachtkunstenaar, eenige stukjes üeclameeren. HET BESTUUR VAN DEN CHRISTELIJKER BESTURENBOND „IJMUIDEN". oorlof eof D BliSCt Villen ROMERKERKWEG 87, BEVERWIJK, Telefoon 3411. Ruilt Vu) oude RADIOTOESTEL in. Vraagt inlichtingen aan het kantoor der Radio centrale en bij onzen colporteur J. DE REUS, Wijkermeerweg 54, die U tevens gaarne alle ge- wenschte inlichtingen zal verstrekken en U ook persoonlijk aan huis bezoekt. der behandeling juist weergeeft. En toch is „ZOOREIN" niet duurder dan gewone wasscherijen MANGELWASCH PERSWASCH STRIJKWASCH 20 ct. p. K.G. 25 ct. p. K.G. 30 ct. p, K.G, Een proefwasch bij „ZOOREIN" leert U BROUWERSVAART 50—52 TELEFOON 1413' U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat onweersprekelijk de basis is van iedere grondig gevoerde reclame-campa5ne-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 4