Dr. Euwe speelt voor de militairen. w. B. theater Jen film naar een beroemd boek. „De Rozenkrans" in de W. B. Tn het ontroerende filmwerk „De Rozenkrans" *fr (}en roman van Florence Barclay en het «fneelstuk van André Bisson worden de hoofd- jUilen vertolkt door André Luquet en Louisa de oikler 'de talrijke vrienden van Jeanne de rhampel neemt Gerard Dalaval de eerste plaats i Hun verhouding is als die van een 'broer tot ün zuster. Zij is voor hem de eenige bij wie hij lin hart vol vertrouwen kan uitstorten. Op een vond echter geeft haar tante, de Hertogin de Viremont. een groote soiree, waar Jeanne, die een jjgr goede stem heeft „De Rozenkrans" zingt Zij doet dit zoo gevoel vol dat alle gasten diep ontroerd zijn. Gerard, die nooit geweten heeft dat Jeanne zoo kon zin- is eveneens diep getroffen en ineens ziet «Tin haar niet meer de zusterlijke vriendin, doch de vrouw vol liefde en toewijding. In een onderhoud met Jeanne vraagt hij haar ten huwelijk. Zij vraagt hem daarom 24 uur be- denktijd. Als zij Gerard den volgenden dag in de kapel ontmoet zegt zij hem, dat zij niet met hem kan trouwen. Gerard is diep terneer geslagen rant door dit antwoord is niet alleen een huwe- Hlk doch ook de oude vriendschapsband niet meer mogelijk. Later krijgt Jeanne echter toch berouw en besluit naar Gerard terug te keeren. Oo haar terugreis verneemt zij, dat hij tijdens ee'n jachtpartij een schot hagel in het gezicht heeft gekregen, waardoor hij volslagen blind is geworden. Hij weigert elk bezoek en Jeanne wil hij onder eeen omstandigheden ontvangen. Jeanne is wanhopig, doch weet met hulip van Dr. Grand €n Dr. Marichal onder den naam van Rose- Marie als verpleegster bij Gerard benoemd te worden. Door haar liefdevolle verpleging weet jij zich bij Gerard onmisbaar te maken en wat nog meer zegt, hem weder aan het leven terug je geven. Tenslotte schrijft Jeanne aan Gerard een langen brief, waarin zij alles opbiecht. En ah zuster Rose-Marie, Gerard, den brief voor leest, is hij diep ontroerd. Dan volgt de ont knooping van deze liefdesgeschiedenis, die aan duizenden bekend is door den roman en het tooneelstuk, dat eenige weken geleden hier nog werd opgevoerd. Het tweede hoofdnummer is „De koning der onderweld". „Boefje" wordt geprolongeerd. De creatie van Annie van Ees. De film „Boefje" heeft deze week in het Ken- nemer Theater groote belangstelling getrokken. Velen hebben Brusse's boek gelezen en talloozen hebben ook het tooneelstuk gezien. Het lag dus voor de hand, dat*men deze gelegenheid om Annie van Ees in haar merkwaardige creatie ook op het witte doek te kunnen gien niet ongebruikt liet voorbij gaan. En zoo was het Ken- nemer Theater deze week alle avonden uitstekend bezet. Deze groote belangstel ling voor dit filmwerk, waaraan met Annie van Ees, zoovele bekende Ne- derlandsche tooneelkunstenaars hun medewerking verleenden, heeft de directie van het Kennemer Theater doen besluiten „Boefje" te prolongeeren. De film zal nog tot en met Dinsdagavond in het theater aan de Zeestraat worden vertoond. Een geheel nieuw voor-programma gaat aan de yertooninig van de hoofdflim vooraf. Weer een blokcomité voor de luchtbescherming gevormd. In het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat werd gisteravond een lucht beschermingsavond gehouden voor de bewoners van Blok 11. De voorzitter van de plaatselijke afdee- ling van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescher ming, de heer H. A. J. J. v. d. Bergh heette de aan wezigen welkom en deelde mede, dat het systeem van verdeeling in vakken en blokken grondig ge wijzigd is, omdat dit in de practijk veel te inge wikkeld bleek te zijn, waardoor onder het publiek verwarring ontstond. Spreker zeide, dat Beverwijk, uitgezonderd Wijk aan Zee dat weer apart in blok ken verdeeld, zal worden ,uit 13 blokken bestaat, terwijl ieder blok in 5 vakken verdeeld zal worden naar het aantal comitéleden in ieder blok, die ieder ïoo'n vak zullen hebben te bewerken. Verder sprak de heer v. d. Bergh nog over de plichten van de bevolking bijeen verduisterings proef en over de indeeling van den luchtbescher mingsdienst. Spr. wekte de aanwezigen op zich aan te sluiten bij de E. H. B. L. en deelde mede, dat ook hier een cursus voor gezinsvei-pleging voor de dames zal worden gehouden. Na de pauze werd een blok comité gevormd. Hierin hebben zitting genomen de heeren A. v. d. Plas, voorzitter, H. Swalve, secre taris, Breestraat 142, A. L. van Groningen, H. Wilgenhof en J. L. van Zutphen. In zijn sluitings woord deelde de heer v. d. Bergh mede, dat Woens dag a.s. de eerste instructieavond zal worden ge houden. Botsing op een gevaarlijk punt. Het gevaarlijk kruispunt HoflanderwegAlk- maarschewegKerkstraat was gistermiddag weer eens het tooneel van een botsing tusschen twee Zware vrachtauto's. Een vrachtwagen van het Staatsbedrijf der Ar tillerie-inrichtingen kwam van den Hoflanderweg en had bijna de rechter rijbaan van den Alkmaar- scheweg bereikt toen uit de richting Alkmaar met flinke snelheid een veeauto naderde, die met een narden slag op de andere auto inreed. De wagen van de Artillerie-inrichtingen werd door de kracht van de botsing geheel opzij gedrukt en kwam dwars over den weg te staan. Hoewel de beide bestuur- oers nog getracht hadden door krachtig te rem men en het stuur om te gooien de botsing te ver mijden was deze niet te voorkomen, daar beide au °s elkaar al te dicht genaderd waren. De vracht auto van het Staatsbedrijf werd aan den voor- en zijkant beschadigd, terwijl de veeauto vrijwel geen Zwade opliep. De inzittenden bleven ongedeerd, politie heeft een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. Langs de Lijn. P'ogramma van de Radiocentrale. VRIJDAG: I: 8.00 Hilversum I. «jn II: 8.00 Hilversum II. P-cV111 8 00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keulen: •M Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.45 vfiJlwp 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel lnon Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; iiiS "russel Ned.; 10.45 Nationaal programma: "AO Keulen. 5to v 8,00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; Nationaal programma; 6.50 Londen Reg.; 7.20 gonaal programma; 10.05 Londen Reg.; 10.20 Muonaal programma; 10.45 Londen Reg. Mm V: Diversen. „Het kamermeisje van Hotel Imperial". Boeiende film in Luxor. In de komende bioscoopweek geeft het Luxor- Theater als hoofdnummer „Hotel Imperial" met Ray Milland en Isa Miranda in de hoofdrollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: Isa Miranda in „Hotel Imperial". (Luxor Theater, Beverwijk.) December 1916.... een troep Poolsche tooneel- spelers treden op in het Galicische dorp Sucha, dat fel omstreden wordt door Russen en Oosten rijkers. Een der actrices, Anna, is naar Sucha ge komen in de hoop haar zeventiejarig zusje weer te zien, dat als kamermeisje werk gevonden heeft in Hotel Imperial, sinds eenigen tijd hoofdkwartier van den Oostenrijkschen Generalen Staf. Haar vreugde verandert in leed en wraaklust, als zij verneemt, dat het jonge meisje vermoord is door een Oostenrijksch officier Zij besluit den schul- "dige op te sporen, en neemt de betrekking van kamermeisje in het hotel aan. Een Oosten rijksch officier, luite nant Nemassy. die op patrouille was, vindt bij zijn terugkeer het dorp vol Russen en verbergt zich in het hotel. Van het personeel van het hotel kan Anna alleen maar te weten komen, dat de bewuste officier kamer 12 bewoond heeft, en eerst verdenkt zij Nemassy, dien zij in kamer 12 vindt. Het blijkt echter, dat hij onschuldig is, en zij helpt hem zich verborgen te houden, tot hij op het idee komt zich als hotel- kellner uit te geven. Zij smeedt een plan om met hem te vludhten naar de Oostenrijksche linies, waar zij haar speurtocht kan voortzetten. Dan komt het bericht, dat een Oostenrijksch of ficier gevangen is, en Nemassy besluit zijn vlucht uit te stellen, tot hij een kans krijgt ook dezen of ficier in zijn vlucht te doen deelen. Kuprin pocht tegenover Nemassy op het feit, dat hij mededeelingen van het allergrootste belang van den Oostenrijkschen Generalen Staf heeft meegebracht en houdt Nemassy in bedwang, tot dat deze door een handige manoeuvre Kuprin met een kogel onschadelijk kan maken, juist als Anna binnentreedt. Het is nu Nemassy's plicht zoo snel mogelijk te vluchten om de Oostenrijkers te waarschuwen' dat him aanvalsplan bekend is. Anna hoiidt intusschen de aandacht van den generaal gevangen met flirt en zang en dans, teneinde de ontdekking van Ne massy's vlucht zoo lang mogelijk uit te stellen. Midden in een lied komt Kuprin echter naar bin nen wankelen en valt dood neer. Intusschen is Nemassy er in geslaagd de Russi sche wachtposten te passeeren, nadat hij ze eerst op wodka „van den Generaal" getracteerd heeft. Hij komt met zijn mededeelingen bij den Oosten rijkschen staf, en deze lanceert een onverhoedschen aanval tegen de niets vermoedende Russen, die uit Sucha verdreven worden. Nemassy vindt Anna in den kelder van het hotel, waar zij was vastgebon den om te worden gefusilleerd, toen de Oosten rijksche artillerie haar bombardement begon, en de beide gelieven, die elkanders leven gered heb ben, vallen in elljaars armen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De terugkeer van Zorro" Het St. Nicolaasfeest van den R.-K. Volksbond. De ledenvergadering van de plaatselijke afdee- ling van den Ned. R.K. Volksbond heeft besloten dit jaar weer een St. Nicolaasfeest te organiseeren voor de kinderen van de leden. Voor dit doel zal onder de leden een inzameling worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat een fonds zal worden gesticht voor vacantietochten en St. Nicolaasfeesten, omdat B. en W. geen toestemming meer kunnen verleenen voor geldinzamelingen, die niet ten al- gemeenen nutte zijn. Apologetische cursus in de K. S. A, De plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond zal in de komende wintermaanden een apologetischen cursus houden. De eerste cursus avond vindt a.s. Maandagavond in het K. S. A.- gebouw plaats. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Bij de Winkelierscombinatie „Plan West" wer den in de vorige weken in totaal 106 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum van inzending, waarvoor de extra-uitkeering gold was 23 October. Daarvoor kwamen ditmaal 8 inzenders in aan merking. De tweede steunverleening aan den I tuinbouw. Voor Kennemeriand van geringe beteekenis. Zoaols wij reeds berichtten zal over het geheelc land weer tuinbouwsteun worden uitgekeerd. Het bedrag is bepaald op f 4.250.000. De producten, waarop deze steun wordt verleend, zijn: Blauwe druiven 29 Mei16 Juli f 1,50 en 17 Juli1 Oct. f 8; witte druiven 17 Juli13 Aug. f3,50 en 14 Aug.1 Oct. f7,50; augurken A en B 10 Juni17 Sept. f 5, augurken C en D 19 Juni 1? Sept. f 1,60, id. A en B stippel 19 Juni17 Sept. f2,40; id. C en D stippel 19 Juni17 Sept. f 0,50; stoksnijboonen 17 Juni17 Sept. f 1,10; spekboo- nen 17. Juni17 Seupt. f 1; roode kool 26 Juni 27 Aug. fl; savoije kool 1 Mei27 Aug. f 0,30; witte kool 26 Juni13 Aug. f 0,70; spitskool 12 Juni17 Sept. f 0,20; glastomaten A, B en C 17 Juni17 Sept. f 4: tuinboonen 3 Juli27 Aug f 1 alles per 100 K.G.; meloenen 17 Juli17 Sept. f5; kaskomkommei's A 3 Juli30 Juni f 1,60; id. B 3 Juli30 Juli f 1,20; id. C 3 Juli30 Juli f 0,80; id. A 31 Juli3 Sept. f 0,60; id. B 31 Juli3 Sept. f 0,45; id. C 31 Juli3 Sept. f0,30; platglaskom- komrriers A 3 Juli30 Juli f 1,20; id. B 3 Juli 30 Juli 0,90; id. C 3 Juli30 Juli f 0,60; id. A 31 Juli—3 Sept. f 0,80; id. B 31 Juli—3 Sept. f 0,60; id. C 31 Juli3 Sept. f0,40; alles per 100 stuks bos- peen 12 Juni27 Aug. f 0,80 per 100 bos. Aan de Beverwijksche veilingen waren de be dragen, welke voor haar leden en inbrengers be schikbaar zijn, nog niet bekend. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenvelling. 8 November 1939. Spinazie per kist 3645 Sla per 100 krop 50130 Andijvie per 100 krop 70180 Wortelen per bos 3V2ö'/s Peterselie per bos 12 Selderie per bos 1I1/» Prei per K.G. 2%—5Vs Tomaten per K.G. 514 Uien per K.G. 2—31/2 Breekpeen per K.G. 22'/2 Waschpeen per K.G. 2 y24 Snijboonen per K.G. 1628 Knollen A per stuk 35 Knollen B per stuk IV22 Bloemkool le soort per stuk 1215 Bloemkool 2e soort per stuk 47 Groene kool per K.G. 23 Boerekool per K.G. 12y2 Gele kool per K.G. 2»/s—3i/2 Roode kool per K.G. 23 Spruiten per K.G. 1320 Aardbeien per doos 29 Appelen per pond 26 Peren per pond 3—5 Druiven per pond 810 Noteering van 8 November 1939. Spinazie, per kist 45—65 ct. Andijvie per 100 str. f 1f 3 Koolrapen per zak f 1.10. Wortelen per bos 36 ct. Bieten per kilo 4 ct. Aardappelen, klei per kilo 36 ct. Spruitjes per kilo 1220 ct. Boerenkool per kilo 34 ct. Roode kolo per kilo 34 ct. Savoye kool per stuk 79 ct. Bloemkool per stuk 1020 ct. Uien per kilo 4 ct. Prei per kilo 46 ct. Sla per 100 krop f 1f 4 Pieterselie per kist 16 ct. Selderie pe r kist 10 ct. Appelen per kilo 816 ct. Peren per kilo 620 ct. Druiven per kilo 2430 ct. Brusselschlof per kilo 1018 ct. AANVOER GASAARDE. Met het Nederlandsche motorschip Morlan werd gisteren van een Engelsche haven een lading gasaarde aangevoerd bestemd voor de N.V. Chemica, alhier CASTRICUM Dr. Van der Torren jubileert. Veertig jaren geneesheer. Vrijdag a.s. hoopt dr. J. van der Torren den dag te hex-denken, dat hij 40 jaar geleden voor he artsexamen slaagde. De jubilaris, die 64 jaar oud is, slaagde in 1899 voor dit examen, waarna hij zich in Ouderkerk aan de IJsel als arts vestigde. Hierna is dr. Van der Torren geruimen tijd assistent geweest bij prof. Heilbronner te Utrecht. Na nog in Hilversum een practijk waargenomen te hebben kwam dr. Van der Torren naar Castricum, waar hij zich verbond als geneesheer aan het Prov. Ziekenhuis. 23 jaar ach tereen is de jubileerende dokter hier reeds wex-k- zaam. Om zich aan iedere huldebetuiging te onttrekken is de jubilaris heden met vacantie gegaan. LEZING OVER RIOLEERING. Voor de afd. Castricum van den Ned. Bond van Forensen hield de heer Van Diepen, gemeente architect, een lezing over het in aanleg zijnde rio leringssysteem der gemeente. A.s. Zaterdagmid dag zal deze lezing worden gevolgd door een excursie naar de zuiveringsinstallatie, welke excur sie eveneens door den heer Van Diepen zal worden geleid. HEEMSKERK „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: ADO—VVE 2.30 uur, USV 1—ADO 2 2.30 uur, ADO 3Meervogels I 12.30 uur, IEV 3ADO 4 12.30 uur, Vitesse aADO a 1 uur, ADO b GVO b 2 uur, ADO d—Vitesse c 12.30 uur. Wint 29 van de 30 partijen. Ook niet schakende militairen toonen groote belangstelling. Dinsdagavond heeft Dr. Euwe een simultaan- schaak-séance voor militairen gegeven ixi het vereenigingsgebouw te Santpoort. Te half acht kwam Dr. Euwe, begeleid door eenige officie ren het lokaal binnen. De regimentscommandant sprak een openingswoord, waarin hij Dr. Euwe welkom heette en bedankte voor de welwillend heid, een avond beschikbaar te stellen. Hij hoopte, dat Dr. Euwe dit maal talrijke ixederla- gen zou boeken, zoodat de militairen eens een overwinning konden boeken. Dr. Euwe dacht er echter anders over! In zeer snel tempo begon hij zijn ronden aan dertig bor den. Dat er veel belangstelling voor de séance was, moge blijken uit het feit, dat voor de bezet ting van het dertigste bord door niet minder dan negen personen geloot moest worden! Spoedig kwam er teekening in de partijen. Zoo als natuurlijk werd verwacht werd in de meeste gevallen de stand gunstig voor den simultaan- speler. Als bijzonderheid moge dienen, dat hij aan de spelers de keus liet, of zij wit of zwart wilden spelen. Na ongeveer een half uur was de eerste partij beslist ten gunste van Dr. Euwe en reeds te tien minuten voor half tien was de laatste partij ten einde. Het resultaat was, dat Dr. Euwe 29 partijen won en slechts één verloor, namelijk van Dr. A. D. Haverkamp. De regimentscommandant dankte Dr. Euwe en sprak daarbij de hoop uit, dat onze Neder landsche kampioen nog eens terug zou komen. Dr. Euwe antwoordde, dat hij den avond erg prettig had gevonden, doch dat de wedstrijd zwaarder was geweest, dan hij zich had voorge steld. daar hem voorspeld was, dat hij een heel regiment in de pan zou hakken! Hij was er van overtuigd dat een volgende keer het resultaat wel anders zou zijn. Het ont brak den militairen nl. in hoofdzaak aan routine. De openingszetten werden dikwijls goed be handeld, maar in het eindspel sprak de ervaring een woordje mee, vooral toen de ronden kleiner werden en men dus uiterst snel moest zetten. Met een driewerf hoera voor den heer Euwe werd de avond besloten. De borden en de stukken waren in bruikleen afgestaan door het Haarlemsch Schaakgezel schap. VEEFONDS. In het café van den heer Aardenburg, hield Woensdagavond het Veefonds, Heemskerk en Om streken zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Baltus, opende de ver gadering en deelde mede dat de secretaris-pen ningmeester wegens ziekte en hoogen ouderdom als zoodanig heeft bedank. Zoolang het fonds be staat, namelijk 27 jaren, heeft de heer de Ruyter deze functie vervuld. Voorgesteld werd, het schei dende bestuurslid tot eerelid te benoemen en hem namens het fonds een cadeau aan te bieden. Dit voorstel had de algemeene instemming der ver gadering. De financiën werden in orde bevonden: de boe ken gaven een voordeelig saldo van 88.30 aan. Er waren dit jaar 25 koeien gestorven, zoodat een flink bedrag moest worden uitgekeerd. Het waarborgkapitaal bedraagt f 37.870. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer C. Baltus bij acclamatie herbenoemd. In de vacature C. de Ruyter werd gekozexi de heer A. E. de Wildt. De heeren J. Stengs en C. Sprengkeling, commissarissen, werden eveneens bij acclamatie herkozen. Tot slot werd nog een gratis verloting gehouden. WIJK AAN ZEE UITSLAGEN VAN „DENK EN ZET". Schaken: C. C. v. d. AarB. Zuiderduin 01; J. D. BoerTh. d. Boer 01; G. ZuiderduinW. v. Klavren 01; G. d. BoerC. d. Boer afgebr.. Dammen: Afd. 1: J. ZwartH. Witteveld afgebx\; P. ZonneveldA. Duin afgebr.; M. KleinM. Bruineberg 20; W. v. d. ElzenF. v. Son afgebr. Afd. 2: J. BolC. Iskes 02; KI. Dux-geJ, v. d. Wel Jzn 20; B. DuinJ. v. d. Wel 02; KI. DurgeE. Snijders 20. Een scène uit „De koning der onderwereld". (W. B. Theater, Beverwijk,). Ontspanningsavond voor militairen Het cabaretgezelschap van Bart Elfrink, dat op tournee door ons land is, bezorgde gister avond in het geheel gevulde Patronaatsgebouw een gezelligen en prettigen avond aan de mili tairen. Ook van de zijde der officieren bestond vooi dit gezelschap, dat optreedt in opdracht van den Opperbevelhebber van Leger en Vloot, groote belangstelling. De aalmoezenier van de positie IJmuiden was ook aaxxwezig. Luitenant ter Zee de Boer, lid van O. en O. heette de aanwezigen welkom en introduceerde het gezelschap. Dit bracht met ernst en luim, populaire liedjes en sketches een gezellige stem ming in de zaal. Onze soldaten hebben zich goed geamuseerd en gaven vele malen door een langdurig applaus van hun instemming met het gebodene blijk. Mogen nog veel van zulke avonden voor de militairen volgen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuiss toornende voor de Viijdagmarkt: Utrecht IJM. 73. Vangst: 130 m. schelvisch, 90 m. braad- schelvisch, 50 m. gul en platvisch, 120 m. ma kreel, 10 m. radio. Totaal 400 m. benevens 400 st. stijve kaïbeljouw. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden is binnen van de haringvisscherij de logger K.W. 65, met 5 last en 250 kisten. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NOORD HOLLAND. DAMCLUB HAARLEM—D.C.IJ. VOORLOOPIG 8—10. Voor de hoofdklasse competitie districtsbond Noord-Holland wex-d gisterenavond te Haarlem de wedstrijd Damclub HaarlemDamclub IJmuiden gespeeld. De IJmuidenaren moesten het dezen wedstrijd zonder meester Dukel stellen, die door verander den werkkring niet meer regelmatig voor D.C.IJ. kan uitkomen. iDt beteekende voor deze club een gevoelig ver lies, daar juist deze speler steeds een der topsco rers voor IJmuiden was. Een gelukkig verschijnsel is het voor de IJmui- der damclub dat de plub steeds over uitmuntende reserves beschikt. Ook in dezen wedstrijd wisten de drie invallers 4 punten te scoren. Damclub Haarlem was volledig. Hieix)nder volgt het verloop der partijen: Damclub HaarlemDamclub IJmuiden: A. P. de ZwartN.N. 20 C. F. VisseA. Ligthart 02 Th. v. WamelH. Buis 1—1 H. H. de Mol—H. de Boer 11 H. A. v. Abs—R. Hühl 11 J. Har tel—K. de Jonge 2—0 P. v. WamelH. v. d. Heijde 02 C. v. d. WerffJ. Kremer afgebr. J. Kraayer—J. Brand 1—1 J. H. Berghout—P. Hoek 0—2 Voorloopige 810 uitslag voor D.C.IJ. Reeds wanneer de partij v. d. WerffKramer remise mocht worden, heeft D.C.IJ. de overwxn- ning behaald. SANTPOORT R.K. VOLKSBOND. De kring Santpoort van de afdeeling Velsen van den R.K. Volksbond houdt Zondag a.s. zijn jaar feest. Des morgens wordt in de parochiekerken te Santpoort en Driehuis een H. Mis opgedragen, des avonds zal in „Zomerlust" een programma van ontspanning verzorgd worden door het ca- bare-gezelschap Nibbering uit Haarlem. „Europa moet gefedereerd worden of ondergaan." De leider der Labour-oppositie, Attlee, heeft In Londen een redevoering uitgesproken over de oorlogsdoeleinden der Labour-pdrty. Hij zeide: „Wij willen, dat het Duitsche volk weet. dat het thans een eervollen vrede kan krijgen". Verder verklaarde hij, dat geen enkele partij een beteren staat van dienst heeft voor de zaak des vredes dan de aanhangers van Labour. Wij Autobussen en auto's 111 België gerequireerd. BRUSSEL, 8 November (Havas). De autobus sen en zekere auto's, die nog beschikbaar waren, zijn vanochtend gerequireerd. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 7 November 1939. Aaldrik Koster, architect, wonende te Haarlem, Wilhelmina straat 42,. Curator Mr. J. H. J. Simons te Haax-lem. De Naamlooze Vennootschap „De Overdekte", ge vestigd te Haarlem. Curator Mr. J, H. J. Simons te Haarlem. (Beide faillissementen zijn uitgesproken nadat het verzoek tot surséance van betaling was afge wezen). Rechter-Cominissaris in deze faillissementen Mr. A. L. M. van Berckel te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: Theunis Prins, expediteur, eeider caféhouder, wonende te Purmerend, Schoolplein 6. Curator Mr. K. van Giffen te Haax-lem. De N.V. Bloembollen Exportbedrijf P. M. Ber- see Jr., gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Ramplaan 54A. Curator Mr. H. O. Drilsma, te Haarlem. /CUEEP/ LTJEINCEN! JAVA—NEW-YORK LLJN. Kota Radja. New-York n. Java. 8 v. Kaapstad. R.OTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, 8 van Durban te Sabang. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Manoeran, 2 van New-Orleans te Kaapstad*

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7