„T)e wgeCuksvogeC" DE MAGINOTLINIE. ONS KNIPPATROON Jjiattsche opvattingen ooei faifoséetei Een bijzondere correspondent te Parijs schrijft ons: Den Iaatsten dag van 1925 droeg minister Painlevé een commissie van officieren op de grensverdediging te bestudeeren. Twee jaar later keurde hij het "bewuste program goed. In 1930 werd de daartoe strekkende wet aangenomen. In 1935 was de linie voltooid. Ze kwam op naam van Maginot te staan, die als minister van oorlog hem was opgevolgd. 25e bestaat naar men weet uit uiteenloopende forten, bewapend met geschut van allerlei kaliber. De machinerie geeft aan het vuur een precies heid, kracht en snelheid, onvergelijkelijk supe rieur aan die in het open veld. Een belangrijk voordeel is o.a. dat het industrieele bekken Briey-Nancy aldus gedekt wordt. Ook in dit op zicht had men zich aan de ervaringen in den vorigen oorlog gespiegeld. De waarde van den bodem in den oorlog. Het voornaamste doel was natuurlijk de burger bevolking voor de verschrikkingen van slagveld en bezetting te vrijwaren. Tot 1914 ging het commando ran de stelling uit aan de veld tochten van Napoleon ontleend dat het ter rein op zich zelf zonder waarde is. Na het leed, in de Noordelijke en N.O. departementen door staan kreeg de Fransche aarde een ontzaglijke gevoelswaarde. Een duimbreed daarvan afstaan gold een schande. Het gevolg was, dat de troep zich soms aan een stelling vastklampte, die wegens het overmachtige vuur van de tegen standers niet te houden was. In 1918 besefte het opperbevel, dat bij een aanval met sterke ef fectieven van de overzijde de eerste positie soms prijsgegeven moest worden om het voornaamste doel te verwezenlijken. De waarde van den grond werd dus naar de mogelijkheden voor het ge bruik van het vuur afgewogen. Alleen dat ter rein, moet, het koste wat het wil, gehouden worden, dat het mogelijk maakt op den vijand de overmacht van het vuur te nemen. ondergrondsche forten bij wijze van schuilkel ders voorzien. Gelijk duikbooten omvatten ze de nieuwste vindingen zooals Dieselmotoren electrische centrales, melders van brand en gif gas, „filters" enz. Sommige hebben voor ont werp en bouw jaren gevergd. En in de „Matiiv is uiteengezet, dat voortaan luchtalarm bij lederen aangeslotene op het electrische net door een muzikaal sein aangekondigd kan worden. (Nadruk verboden.) Het karakter van den strijd aan den Rijn. Elke oorlog stelt weer nleujwe elschen. In de eerste twee maanden bood het karakter van een guerilla. De patrouilles beslopen elkaar als Indianen, mijnen werden onschadelijk gemaakt, overvallen te land en in de lucht gedaan, verkenningen uitgevoerd. Zal dit weldra anders wordenHier hoort men zeggen, dat de Duitsche leiders het onder ling oneens zijn. Het dralen met een offensief gold als onbegrijpelijk. In de „Temps" is de onderstelling geopperd dat de legers gelijk in vorige eeuwen de winter kwartieren betrekken. Aldus zou men te Berlijn hopen de anderen te ontzenuwen. Dat deze be rekening falikant moet uitloopen, behoeft niet onderstreept te worden. De Franschen gaan voor ongeduldig en opvliegend door; een maan denlange gedwongen werkloosheid zou hun op de zenuwen slaan. Men zie daarentegen de zelf- beheersching van de lange „slangen", die thans in de postkantoren en politiebureaux queue maken of de 'discipline bij het wachten op de autobus. Natuurlijk probeeren er altijd slim merds vóór hun beurt te dringen. Het gewone leven gaat door. Wat dit betreft bleef een plaat van Forain uit den vorigen oorlog bekend. De eene soldaat aan de vuurlijn voegt een ander toe: als ze achter de linie het maar volhouden Om hier de economische bedrijvigheid, daar het moreel op peil te houden of hooger op te voeren hebben burgerlijke en militaire overheid een taak te vervullen. Het laatste kan men aan het- com mando overlaten, over het eerste waakt minister Paul Reynaud. Bij het uitbreken van de vijande lijkheden stelde hij met één pennestreek het toezicht op den wisselhandel in; alles was voor bereid om de hiertoe noodige maatregelen ter stond in werking te laten treden. Het volksfront had hierop voor enkele jaren tevergeefs aange drongen. Toen duchtte men daarvan terecht ad- ministratieven rompslomp. Wat. in vredestijd als een ondragelijke knechting geducht werd ten aanzien van het reizen buitenslands, het beschikken over de vruchten van arbeid en sparen, kortom een administratieve inquisitie, die de kapi talen veeleer over de grenzen zou jagen, kreeg onder den druk van de noodzakelijk heid zijn beslag. Vooral nu de brieven weer vlotter doorkomen, erkent een ieder, dat de overgang van vredes- in oorlogs-economie zonder schokken in zijn werk is gegaan. Voorspellingen van Reynaud over militaire techniek. De verdiensten van den minister van finan ciën beperken zich niet tot deze dingen. In een in 1937 verschenen geschrift „Problème mili taire franqais" (Flammarion) bracht hij beginselen voor de oorlogvoering onder woor den, die toen voor vermetel doorgingen, doch thans algemeen toegang gevonden hebben. Hij voorzag, dat het modernste en best „bediende" materiaal den doorslag zoiu geven en beval de vorming van een gemotoriseerd keurkorps en van een groot aantal pantserwagens aan. Hij be greep ook de groote rol die de luchtmacht zou spelen. Inderdaad is dit materiaal niet te ver gelijken met dat van 1918. De bombardeertoe stellen dragen eenige duizenden, die van toen enkele honderden ton bommen mee, en de tegen woordige vliegen driemaal sneller. Duitsch- land heeft er meer van te vreezen dan Frankrijk, omdat de Duitsche industrie voor een groot deel bij de Westgrens is opgehoopt, terwijl die van de geallieerden over Frankrijk en Engeland, de koloniën en dominions is verspreid- In de eerste twee maanden hebben Fransche en Duitsche vliegers zich ervan onthouden steden of andere doeleinden in Duitschland of Frankrijk aan te vallen. De luchtverdediging te Parijs en elders is daardoor niet verslapt. Met name de regeeringsgebouwen hier werden van ARRONDRECHTBANK Kunstmestdistributie. Een zaadhandelaar in Velsen vervoerde 50 K.G. Superfosfaat te Beverwijk. Hij werd aange houden door de politie aangezien het ingevolge art. 4 van het kunstmestdistributiebesluit verbo den is hoeveelheden van meer dan 5 K.G. te vervoeren. De zaadhandelaar had zich heden morgen te dezer zake voor de Arr. Rechtbank te Haarlem te verantwoorden. Het bleek ter te rechtzitting dat de zaadhandelaar wel 50 K.G. kunstmest in zijn bezit mocht hebben doch dezen partijen van 5 K.G. had moeten vervoeren. De officier eischte een boete van f 100 subs. 20 da/gen en verbeurdverklaring van de in be slag genomen kunstmest. Uitspraak over 14 dagen. TOESLAGFONDS VOOR HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. Het bestuur van het Toeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf heeft bepaald, dat de eerste uitkeeringen van het contractjaar 19391940 als volgt zullen plaats vinden: Woensdag 22 November a.s.: te Hillegom van 57.30 uur nam. in den R.-K. Volksbond. Te Lisse van 57.30 uur nam. in den R.-K. Volksbond. Te Sassenheim van 89.30 uur nam. in de K.S.A. Zaterdag 25 November a.s. te Heemstede van 2.303 uur nam. Kerklaan 93. Te Bennebroek van 3.304 uur nam. in het R.-K. Bondsgebouw. Rechthebbenden dienen tijdig een verklaring van hun werkgever(s) te vragen waaruit kan blijken hoelang zij in het contractjaar 19391940 werk zaam waren en zich daarmede persoonlijk ter uit betaling aan te melden waar tevens hun trouw boekje getoond moet worden. Rechthebbenden te Overveen en Castricum die nen zich vóór 25 November a.s. met de vereischte patroonsverklaring en hun trouwboekje aan te melden bij de volgende adressen: Voor Overveen bij: F. J. Koelemij, Houteaart 8, Haarlem. Voor Castricum bij: J. Hageman, Haagscheweg 1, Bakkum, bij Castricum. Ernstig auto-ongeluk nabij Makassar. Twee inzittenden gedood. MAKASSAR, 10 November (Aneta-A.N.P.) Gisteravond is nabij Pangkadjene een taxi ver ongelukt. Van de inzittenden werden ir. J. Prücklmair van Lindeteves te Batavia en de heer L. C. R. Boers, van Lindeteves te Soerabaja, op slag gedood. De inlandsche chauffeur werd licht gewond, terwijl de cornet zwarte verwondingen bekwam. De oorzaak van het ongeluk is het feit dat de chauffeur door de groote snelheid zijn macht over het stuur verloor, waardoor de auto tegen g£& 'ofom opreed, In Rome mag Zondag weer worden gedanst. ROME, 10 November. (Stefani). Het leven in de hoofdstad en de groote steden wordt weer nor maal. De beperkingen, waartoe in de eerste dagen van .September werd besloten, zijn geleidelijk in getrokken. Met ingang van Zondag zullen de dansgelegenheden weer worden geopend en zullen de cafés en restaurants tot een uur 's nachts mo gen open blijven in plaats van tot middernacht. Prof. Mengelberg gaat in Kopenhagen dirigeeren. Prof. dr. Willem Mengelberg zal Zaterdag a.s. per vliegtuig naar Kopenhagen vertrekken, alwaar hij Maandag e.k. met de eerste repeti ties voor het gala-concert met het staatsradio orkest, dat Donderdag 16 dezer onder zijn lei ding pilaats vindt, zal beginnen. Sovjet-Rusland lieeft 182 millioen inwoners. MOSKOU, 10 November. (D.N.B.) Volgens de thans bekende gegevens der telling van 19 Januari 1939 telt de bevolking van de Sovjet Unie om streeks 170.467.000 zielen, waarvan 81.655.000 mannen en 88.802.000 vrouwen. Sedert 17 December 1926 is de bevolking met 23.4 millioen of 11.9 pet. toegenomen. Door de verwerving van de Oekrainsche en wit- Russische deelen van Polen zijn daar nog 12 mil lioen inwoners bijgekomen, zoodat de Sovjet Unie binnen haar nieuwe grenzen ongeveer 182 mil lioen bewoners heeft. De bevolkingsdichtheid bedraagt per vlerk. K.M. gemiddeld 8.05 zielen. BLOUSES VAN EFFEN EN BEDRUKT FLUWEEL. Prijs 25 cent plus 1 ct. voor omzetbelasting. Blouses worden op alle uren van den dag ge dragen en men kan ze gekleeder maken door de keuze der stof. Fluweel is een materiaal, dat in komende maanden meer dan ooit gedragen zal worden en dit materiaal behoeft geen garneeringen. Bijgaande blouses kunnen verschillend ge maakt worden. Bovenaan ziet men een model met ingehaalde ruimte en ceintuur, terwijl hetzelfde patroon gebruikt is voor de onderste. Het verschil is dat dit model strenger van lijn geworden is, omdat de ruimte verwerkt is door uitnaden en slechts met enkele knoopen sluit. Benoodigde stof 2.10 Meter van 90 cM. Patroon in maat 44. Het patroon is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad Kennemerlaan 42 IJmuiden en Breestraat 29 Beverwijk. Duitsche tandarts weer op vrije voeten gesteld. De dezer dagen te Arnhem gearresteerde Duit sche tandarts, die verdacht werd, betrokken te zijn met de smokkelaffaire van uniformen, is op vrije voeten gesteld. Er bleek geen verband te bestaan tusschen hem en gesmokkelde uniformen. Chamberlain maakt het goed. LONDEN, 10 November (Reuter). Cham berlain heeft vannacht goed gerust. In zijn toe stand is een definitieve verbetering ingetreden volgens de specialisten, die den premier van ochtend hebben onderzocht. Hij blijft nog in bed, doch voeltzich veel beter. Hij behandelt ér staatezaken. Japan erkent nog steeds de Poolsche Republiek. LONDEN. 10 November (Reuter). In een op een persconferentie van het Japansctee ministe rie van buitenlandsche zaken gestelde vraag heeft de woordvoerder van dat departement ge zegd, dat de Japansche regeering nog steeds den Poolschen ambassadeur te Tokio erkent. Ernstig mijnongeluk in Japan. TOKIO, 10 November (DN.B.). In een mijn in het district Matsoeo Iwata werden vandaag ongeveer 300 arbeiders van de buitenwereld af gesneden. Tot nu toe konden honderd man worden gered. Men verkeert in groote bezorgdheid voor het lot der ingeslotenen. De Westwall wordt doorgetrokken. Leger arbeiders en soldaten aan het werk. BERLIJN, 9 Nov. In aansluiting op het be richt dat de Westwall langs de geheele Westelijke grens van Duitschland, met andere woorden langs de Belgische en Nederlandsche grens wordt door getrokken, wordt van Duitsche zijde nog gemeld, dat een leger van werklieden der organisatie-Todt, soldaten en leden van den Rijksarbeidsdienst reeds weken geleden met de werkzaamheden begonnen zijn. Alle ervaringen, welke men de twee laatste jaren bij den bouw van den Westwall langs de Fransche grens heeft opgedaan, zullen thans ten nutte worden gemaakt bij den aanleg van de ver dedigingswerken langs het Noordelijk deel van de Duitsche grens. Materiaal voor den bouw is op uitgebreide schaal ter beschikking gesteld. Met honderden bouwwerken is reeds een begin van uitvoering gemaakt. Hier en daar is het beton reeds gestort, zijn er al stellingen ingericht. En dagelijks komen er nieuwe onderkomens, observatieposten en allerhande soort versterkingen bij. Bijvoorbeeld in de buurt van Babberich langs de grens tegen over de Maasvlakte en op de hoogten, welke de Rijnvlakte beheerschen. Op sommige plaatsen zijn de versterkingen aangelegd vijf tot tien K.M. diep het land in, net als de zwarte vakjes op een schaak bord. Uiterlijk is er van deze versterkingen niets te bespeuren en zoo wordt van Duitsche zijde ver klaard ze zijn dusdanig gecamoufleerd, dat men bij een tocht door dit gebied voorzichtig moet zijn niet in een loopgraaf, machinegeweernest of ob servatiepost te vallen. Zij zijn zoo aangelegd dat zij door middel van mortieren verdedigd kunnen worden en volkomen en onwaarneembaar zijn door verkenningstroepen en vliegtuigen. „Le Peuple" in beslag genom. BRUSSEL 10 November (Belga). Het parket van Brussel heeft, op grond van art. 1 van de wet van 20 December 1852 inzake de beteugeling van beleedigingen jegens buitenlandsche staatshoofden en het wetsdecreet van 1916 een instructie gelast wegens verschillende artikelen in 't avondblad van een socialistisch dagblad te Brussel. De rechter van instructie Huybrechts is met deze zaak belast. Hij heeft de in beslagneming van het blad gelast. Oscar Tourniaire ernstig ziek. Het Nederlandsch Tooneel deelt ons mede, dat de rol van den heer Oscar Tourniaire, in „De vroo- lijke vrouwtjes van Windsor", die door ernstige ziekte verhinderd is op te treden, voorloopig ver vuld zal worden door den heer Hans van Meerten DE PROVINCIALE ZIEKENHUIZEN. Aan het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noordholland, betref fende de eerste suppletoire begrooting voor 1938 van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, de balansen en rekeningen over 1938 en de begroo tingen voor 1940 der Provinciale Ziekenhuizen na bij Santpoort, Duinenbosch te Bakkum en te Me- demblik is o.a. ontleend, dat vele leden de voor treffelijke behandeling roemden, die de verpleeg den in de provinciale gestichten ondervinden, de. gunstige veranderingen die in de latere jaren hebben plaats gevonden. Het had de aandacht getrokken, dat bij de be handeling van schizofrenie in Bakkum een tweetal ongelukken gebeurd waren. Men vroeg of dit geen aanwijzing was, dat er aldaar behoefte is aan een internist, waarop reeds meermalen is aangedron gen. Gevraagd werd of reeds een Röntgen-toestel in Bakkum is aangeschaft. Van verschillenden kant werd opgemerkt, dat de open afdeeling te Santpoort het laatste jaar geheel bezet was. Dit leidt er toe, dat in twijfel gevallen een krankzinnigenverklaring wordt af gegeven, die achterwege zou blijven, indien die afdeeling voldoende plaats bood. Men drong daar om aan op uitbreiding; wellicht, dat ook. het leeg staande paviljoen te Bakkum voor dit doel kan gebezigd worden. Met voldoening werd geconstateerd, dat blijkens de verslagen steeds meer naar concentratie wordt gestreefd. Eén lid stelde de vraag, of door centra lisatie in de directie niet eene belangrijke bezuini ging ware te verkrijgen. Andere leden wilden gaarne weten, of en in hoeverre het benoodigde centraal wordt ingekocht door de ziekenhuizen, en wat hiervan de even- tueele voor- en nadeelen zijn. Een lid vroeg naar de reden van een onder art. 10 der exploitatierekening van het Ziekenhuis na bij Santpoort voorkomende uitkeering van f 1.260, voor verhuiskosten en waarom dit bedrag zoo )og is. Nog een ander lid informeerde waarom in de keuken van het Ziekenhuis nabij Santpoort eene ont.nevelings-installat.ie a f 1.470,69 is aangebracht, welke installatie in de andere ziekenhuizen ont breekt. Het had de aandacht getrokken, dat in de plaats van een aantal oudere gediplomeerd-verplegenden, die den dienst verlaten hebben, leerling-verple- genden worden aangesteld, waardoor b.v. te Sant poort de „Medische en Verplegingsdienst" f 5.400, lager kon worden geraamd. Wordt aldus niet te veel werk aan de leerling-verplegenden opgedra gen en is er thans geen aanleiding een aantal adsp. verplegenden tot gedipl. verplegenden te bevorde ren? Door een lid werd gevraagd, of, nu de zus ter- verblijven te Santpoort gereed kwamen, daarmee alle moeilijkheden betreffende de inwonende ver plegenden zijn opgeheven. RADIO PEOERAMMA :-fW( ZONDAG 12 NOVEMBER ioï# HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO S(lAl 7.45—11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmu2i I Plechtige Hoogmis. 12.00 Gramofoonniitó v N „Bevolkingsvraagstuk en grondoppervlak'«U 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten 1.00 Boekbespreking. 1.20 KRO-orkest. 20nv beantwoording. 2.45 Gramofoonmuziek.' terdarhsch Philharmonisch orkest en solist 3.50 Het Rococo-octet. 4.15 Ziekenlof. 4,55^ foonmuziek. 5.00 Jeugddienst-kerkkoor me' - begeleiding en orgelspel. 5.50 Gewijde'' (gi.pl.). 6.20 Nederlandsch Hervormde KerV^ 7.45 Berichten. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 ten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Vrooliii, gramma. 9.15 Radiotooneel. 9.45 KRO-Ram» ?I!' en soliste. 10.30 Berichten A. N. P. X0.40 11.0011.15 Esperantonieuws. HILVERSUM n, 301.5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPBis VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 A\S^ 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 905*, bouwhalfuur. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 ca—! „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Hierna: De Groninger orkestvereenigins Jte (opn.). 10.45 Declamatie. 11.05 VARA.jr»v koor „De Krekels" met orgelbegeleiding f® VARA-Harmonica-orkest. 12.00 Causerie ri psychische weerstand in oorlogstijd". 12.25 AVfo Amusementsorkest en solisten. 1.20 GraimJ^ muziek. 1.30 Causerie „Een gesproken 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur"?^ Concertgebouw-orkest en solist, 3 4n d.J 4.00 Lezing „Onze Weermacht: De lichte troefS 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws A. 5.0G Toespraak „Kerstpaketten". 5.05 GesDrêü met luisteraars. 5.30 Voor de kinderen. 6.09 overzicht. 6.15 Sportnieuws A. N. P., Gramc'ï!' muziek. 6.30 Causerie „Boeken uit onzen te* 7.00 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. 8.M* richten A. N. P., mededeelingen. 8.20 Omroepor AVRO-Operettekoor en solisten. 9.15 Radiotot met muziek. 9.45 AVRO-Musette-ensemble en liste. 10.15 Het Reno va-septet. 11.00 BeriiW N. P. Hierna: Orgelspel. 11.3012.00 Danr£ ziek (gr.pl.). ENGELAND, 391 en 449 M. 11.20 Jack Wilson's kwintet. 12.00 Cautej „Great occasions". 12.20 Berichten. 12.30 Optredu van een solist(e). 1.05 BBC-Harmonie-orkest, t« Voor tuinliefhebbers. 1.50 Het Hallé-orkest. Orgelspel. 3.20 Berichten. 3.35 Causerie „What man? 2. Man as science shows him". 3.55 Grosvenor Zangers, het Manchester Hippodroc*. orkest en solisten. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Bericiua 5.35 BBC-Theaterorkest en -koor. 6.20 Vokej aankondiging. 6.50 Pianovoordracht. 7.15 dienst. 8.00 Liefdadigheidsopi-oep. 8.05 Optredq van een solist(e). 8.20 Berichten. 8.35 Herinnerio» uit 1929. 9.20 Het Novelty-septet en solisten. 1M| Epiloog. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 BBC. Salönorkest. 11.2011.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN, 456 M. 6.20 Havenconcert. 7.20 Gevarieerd 8.25 Gramofoonmuziek. 9.50 VoUïsliederenconcat 10.35 Omroeporkest en solist. 11.20 Omroeporkssl, 1.35 Populair concert. 3.20 Verzoekconcert, 7.50- 12.20 Zie Deutschlandsender om 7.35. BRUSSEL, 322 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Jan Steurs' Musette, ensemzle en solist. Als intermezzi: GramofooniE' ziek. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Piano klarinet. 11.20 Gramofoonmuz. 11.50 en 12.001 roepdansorkest. 12.501.20 en 1.50 Gramofoonam ziek. 2.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste, 51) Het Pro Arte-kwartet. 5.50; 6.20 en 6.45 Gramofoon- muziek. 7.20 Bont programma. 9.30 Omroepdaty orkest. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Gevarieerd concert. 9.20 Berichten. 9.50 Otö Dobrindt's orkest. 11.20 Berichten. Hierna tot 121) Nachtconcert. tfife 1 gusel MAANDAG 13 NOVEMBER 1939. DX •inhei On» eei Het n m tfige tóer; 'it e at yup jjntree öSen. !i!l. Alsu ji?h ^euw Onze hhet a ln 3zr< ft!) 01 tfde Iedei tin?;1 li nu !ilW< cichte andai ah* «n 01 teener de kn Kle: !jn,s «ge Den volgenden dag ging mevrouw Dinges enkele boodschappen doen. Zij stapte op haar fiets en reed eerst naar den slager. Hier zette zrj haar rijwiel tegen diens winkel, waarna zij naar binnen stapte Ptn yleesch te koop en. Toen zaj geholpen was stopte zijhet vleesch in haar fietsmandje. Tenminste, dat dacht mevrouw Dinges. Zij bemerkte niet eens, dat de slagersknecht zijn fiets tegen de hare had gezet en dat z\j de verkeerde nam. Met het rijwiel van den slagersjongen liep zij een eindje, omdat er in de'straat één-richtingverkeer was. Iedereen keek haar aan, want vóór op de fiets bevond zich een reclamebord met de wooi'den: „Proeft mijn leverworst, 18 cent per ons", HILVERSUM I 1875 en 4144 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, medife» tie. 8.20 Gramofoonmuziek. (9.30 Gelukwenschen), 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11133 Gramofoonmuziek. (12.00 Berichten). 12.30 An- sterdamsch Salonorkest en gramofoonmuziek. (On 12.45 Berichten ANP), 2.00 Voor de scholen. 25) Gramofoonmuziek. 3.00 Causerie „Wat de y,\ schaft". 3.30 Gewijde muziek (gr.pl.) 3.45 Bij'»!* lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinderuurtie, 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. (7.00 Be luchten). 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichte! ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Toespraken en declamatie. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Be richten ANP., actueel halfuur. 10.30 Het Hartveü- kwartet en gramofoonmuziek. 11.25 Gramofoonm'i ziek. Ca. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. Algemeen programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 9.15 AVRO-Amusementsorkest (opn.) 10.00 Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.), 10.30 Voorde vrouw. 10.35 Ensemble Rentmeester. 11.00 Voof de vrouw. 11.10 Ensemble Rentmeester. 12.00 0i' gelspel. 12.20 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Be richten ANP). 1.20 AVRO-Aeolian-orkest. 2.03 Ensemble Jetty Cantor. (Otfx 2.40 Causerie „We tenswaardigheden over de suiker"). 3.30 Omroep orkest. 4.50 Disco-causerie. 5.30 AVRO-Amuse mentsorkest. 6.15 De Vagebonden en soliste. 103 Zang en piano. 7.35 Causerie „Madame Curie. 8.00 Berichten ANP., mededeelingen. 8.15 Gramo foonmuziek (met toelichting). 8.45 Fragmenten ui de spooxwegjubileum-revue „Van Diligence tot Diesel". 9.15 Radiotooneel. 10.10 Omroeporkest en soliste. 11.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dans orkest. 11.40 Gi-amofoonmuziek. ENGELAND 391 en 449 M. 11.20 Alfred van Dam's orkest. 11-50 Radiotoo neel. 12.20 Berichten. 12.30 Variété. 12.40 Uit Ita lië: Lichte muziek. 2.20 Oscar Rabin's dansorkest, „The Romaniacs" en solisten. .2.50 Solistenvoor dracht. 3.20 Berichten. 3.35 Causerie „A Cockney in Canada". 3.50 Oi-kestconcert. 4.20 Kinderbal!" uur. 4.50 Gevarieerd programma. 5.20 Berichten. 5.35 Radiotooneel. 6.00 Variété. 6.30 Pianoduetten. 6.50 Mededeelingen. 7.20 Variété. 7.50 BBC-orkest. 8.20 Berichten. 8.35 Music-Hall-programma. 9- „The Cavendish Three". 9.35 Radiotooneel. F-3 Dansmuziek. 10.50 Cello en piano. 11.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN. 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest. 7.40, 9.30 e 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Populair 12.20 Militair orkest. 1.35 Populair concert, 3* Het Omroepkoor en -orkest. 5.20 Populair concer 7.35 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.30 Gramofoonmuziek Het Kamerorkest van Antwerpen, 5.50 en 6.20 mofoonmuziek. 7.20 OntspanningsprogramrM vo soldaten. 7.50 Cabaret-programma, foonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11-50 en Ed. Ioiseau's orkest. 12.50, 4.20 en 5.05 Gram foonmuziek. 5.35 Pianoduetten. 6.05 muziek. 7.20 Gevarieerd programma. 9-30 Gr foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Radiotooneel. 8.20 Duitsche liederen en sen. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoonmuziek Orkestconcert. 11.20 Berichten, Hierna Nachtconcert. loet {tal Gramo- 1 12.30 S iu»

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 6