„De (mqjeluksMQet VELSEN eeD Haven van IJmuiden des nachts gesloten. Voor het binnenkomend verkeer. De Commandant van de Positie IJmuiden deelt mede, dat de haven van IJmuiden des nachts voor het binnenkomend verkeer ge sloten zal zijn. Aan eventueel voor de haven van IJmuiden bestemde schepen zal des nachts door het onderzoekingsvaartuig wor den medegedeeld, buiten het verboden ge bied (territoriale wateren 3 mijl benoorden en bezuiden de lichtenlijn) daglicht af te Wachten. Schippers van schepen, ook visschersvaar- tuigen, die des nachts wenschen uit te va ren, moeten bijtijds den Positiecommandant door tusschcnkomst van de betrokken haven meesters daarvoor toestemming vragen. Voorts moet bij navigatie in de haven van IJmuiden de grootste oplettendheid worden betracht. Het doorgaande verkeer over het sluizencom- plex is van 11 November jj. af gesloten van 16.30 uur n.ra. tot 7 uur v.m. D* C. IJ.—Haarlemsche Damclub. f Dinsdagavond a.s. zal in Hotel Kennemerhof voor de hoofdklasse-competitie N.D.B.-districts- bond Noord-Holland, de belangrijke ontmoeting IJmuidenHaarlemsche damclub worden ge speeld. Het is jammer, dat deze wedstrijd al is vastge steld terwijl de competitie pas aan den gang is. In voorgaande competities vormden juist de wedstrijden tusschen de D.C.IJ.'ers en H.D.C.'ers hoogtepunten van de hoofdklasse-competitie en waren de uitslagen daarvan van foeslissenden in- vloer op het verdere verloop der competitie. Thans wordt onder geheel andere omstandig heden gespeeld. Beide clubs hebben met moei lijkheden te kampen wat de spelers betreft, zoo dat er omtrent den uitslag van tevoren niets te zeggen is. Hieronder volgt de stand der hoofdklasse-com petitie, waarbij er op gerekend is, dat IJmuiden van Damclub Haarlem wint en Beverwijk van Damclub Wormer. Clubs. IJmuiden I H. D. C. I Damcl. Haarlem I Beverwijk I Oosterkwartier I Wormer I Stabiel gesp. gew. 2 2 gel. verl. pnt. v.-t. 24—16 11—9 21—19 18—22 23—17 9—11 14—26 De laatste wedstrijd Damclub Oosterkwar tier tegen damclub Stabiel, gespeeld in het club gebouw van Oosterkwartier is geëindigd in een 14—6-overwmning van Oosterkwartier. De Santpoortsche damclub zal vermoedelijk wel de zwakste club blijken te zijn. St. Nicolaascampagne „Groot IJmuiden". Overeenkomstig een besluit van de laatste ledenvergadering organiseert het bestuur van de Winkeliers- en Handelsver eeniging „Groot- IJmuiden van 18 November tot 7 December een St. Nicolaascampagne. Gedurende dit tijdvak ont vangen de klanten der deelnemende winkeliers bij elk besteed en contant bedrag van 25 ct. een bon. Voor elk tiental bons ontvangt men een en velop, waarop naam en adres vermeld moeten worden. Deze enveloppen moeten aan een bepaald adres worden afgegeven en worden naar volgorde van een nummer voorzien. Voor bepaalde num mers worden prijzen beschikbaar gesteld. Een betere route gewensclit. De autobussen van Stormvogels gaan van het Ziekenhuis aan den Zeeweg af de smalle Esch- doornstraat in, steken dan den Groeneweg over en gaan vervolgens door de Platanenstraat naar het Tiberiusplein. Tijdens de herbestrating van de Platanenstraat gingen de bussen door den Tusschenbeeksweg, die ook wel te smal is, of door de Lorentzstraat, die wel geasphalteerd is, maar veel te smal ook voor autobusverkeer. Wij vragen ons af, waar om de bussen niet langs den Groeneweg gaan. Deze straat is bree der dan alle genoemde straten en biedt dit voor deel, dat er op den hoek van dezen weg en den Zeeweg een zeer ruim en breed plein is, waar de bussen heel gemakkelijk kunnen draaien. Wan neer ze dan den Groeneweg geheel afrijden, ko men ze langs het Rex-Theater, wat gemakkelijk is voor de bezoekers van deze bioscoop en kunnen dan langs Wilgenstraat naar het Tiberiusplein gaan. Door deze route te nemen wordt het ge vaarlijke oversteken van den Groeneweg voor komen. JAARFEEST VAN DEN R.-K. VOLKSBOND. De R.-K. Volksbond vierde gisteren bij gelegen heid van het feest van St. Willibrondus haar jaar feest. Des morgens werd een H. Mis opgedragen met Algem. H. Communie waarna de leden in het Patronaatsgebouw bijeenkwamen voor een ge meenschappelijk ontbijt. Tijdens dit ontbijt sprak de geestelijk adviseur over de noodzakelijkheid van het lidmaatschap van een standsorganisatie. Des avonds was in het Patronaatsgebouw een feestavond georganiseerd voor leden en genooidig- den. Van verschillende katholieke vereenigingen waren afgevaardigden aanwezig. De voorzitter, de heer J. Gielen opende deze feestvergadering met den christelijken groet, waar na men het Bondslied zong. Hierna heette de heer Gielen de aanwezigen hartelijk welkom en zeide er van overtuigd te zijn dat deze avond goed zou slagen dank zij Wim Sonneveld's kleinkunst-thea- ter. Spreker verzocht de leden ook op de gewone vergaderingen in zoo grooten getale aanwezig te zijn. De geestelijke adviseur apter Majella gaf hierna een korte levensbeschrijving van St. Willbrordus. Pater Majella spoorde allen aan trouwe navolgers te zijn van dezen Apostel van Nederland. „IJver voor uw organisatie", aldus de eerw. spreker. Met den wensch dat allen een genoegelijken avond mochten hebben besloot pater Majella zijn gloedvol betoog. Dan was het woord aan Wim Sonneveld's klein- kunst-theater. Dit is er geheel in geslaagd een gezellige sfeer te schepen. Ernst en humor wissel den elkaar af. De R.-K. Volksbond kan op een zeer geslaagden feestavond terugzien. Cursus E. H. B. O. De af deeling IJmuiden der Nederl. Vereeniging E. H. B. O. organiseert ook dezen winter weer een cursus in „eerste hulp" als opleiding voor het eenheidsdiploma. Men kan zich voor dezen cursus opgeven Dinsdagavond 8 uur in school E, Eksterlaan, IJmuiden-Oost. LEZING VOOR DE MILITAIREN. Voor de militairen zal Woensdagavond een le zing worden gehouden door den heer T. van Popta Deze lezing wordt gehouden in het tehuis voor militairen in de Blóemstraat. Het onderwerp, dat zal worden behandeld is: Marnix van St. Aide- gonde. Te verwachten trawlers. De volgende trawlers bevonden zich Zondag avond no gop zee: Vertrokken Woensdag 1 November: Gerberdina Johanna IJM 38. Vertrokken Donderdag 2 November: I. S. Groen IJM 130. Vertrokken Vrijdag 3 November: Gloria IJM 37, Maria IJM 95, Petten IJM 49. Vertrokken Zaterdag 4 November: Erin IJM 12, Maria van Hattem IJM 1, Viking Bank IJM 183 Haarlem IJM 9. Vetrokken Maandag 6 November: Delft IJM 17, Protinus IJM 85. Vertrokken Dinsdag 7 November: Knikker IJM 4, Eveline IJM 115, Caroline IJM 26, Dirkje RO 53, Vertrokken Woensdag 8 November: geen traw lers naar zee vertrokken. Vertrokken Donderdag 9 November: geen traw lers naar zee vertrokken. Vertrokken Vrijdag 10 November: Adelante IJM 19, Irene IJM 89, Libra IJM 98. Vertrokken Zaterdag 11 November: Caroline IJM 15, Utrecht IJM 73. Er bevonden zich Zondagavond nog 20 trawlers op zee; binnen waren er 7, waarvan er 5 (de Alma IJM 44, Claesje RO 46, Prinses Beatrix IJM 117, Norma Maria IJM 6, Bergen IJM 16) heden aan den afslag zijn, zoodat er totaal 27 trawlers in de vaart zijn. Rijkspostspaarbank ook in October meer uitbetaald dan ontvangen. Nadeelig saldo was bijna 45000. Ofschoon de maand October een gunstiger beeld vertoont, dan de maand daarvoor, toen bij kans 140000.meer werd terugbetaald dan ont vangen, wezen ook de cijfers van deze maand er op, dat vele spaarders bij de Rijkspostspaarbank hun saldo flink hebben aangesproken. Het totaal der ingelegde gelden bedroeg 124995.53, dat der terugbetalingen 189514.83, zoodat 64519.30 meer werd terugbetaald dan ingelegd. Twee dingen zijn voor dezen gang van zaken verantwoordelijk: een deel der spaarders neemt zijn geld terug om het thuis te hebben of om den gulden te ontvluchten, een ander deel, door werk loosheid of tegenslag in zaken gedwongen, heeft zijn spaarbankboekje voor den dag moeten halen om zijn dagelijksche uitgaven voor huishouding of bedrijf te kunnen financieren. Het feit, dat ondanks alles nog bijna 125000.— door de loketten naar binnen ging en dat er nog 107 nieuwe boekjes werden uitgegeven wijst er op, dat er nog velen zijn, die hun spaarduitjes bij Mr. Tydeman deponeeren, liever dan ze in een oude kous thuis te bewaren. Wat er in- en uitging. Er werd in October ingelegd resp. terugbetaald: Kantoor IJmuiden Terugbetaald ƒ93391.92 Ingelegd 56568.31 Minder ingelegd dan terugbetaald Kantoor IJmuiden-Oost Ingelegd Terugbetaald Minder ingelegd dan terugbetaald Kantoor Velsen Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Velsen-Noord Ingelegd Terugbetaald Minder ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Dorp Ingelegd Terugbetaald Meer ingelegd dan terugbetaald Kantoor Santpoort-Station Ingelegd Terugbetaald Minder ingelegd dan terugbetaald ƒ36823.61 11776.45 33146.35 ƒ21369.90 12247.56 7677.46 4570.10 7288.82 12799.93 22588.70 20502.26 Weer een daling van liet aantal geheel werkloozen. Thans beneden de 1400. Het aantal geheel-werkloozen, dat Zaterdag 4 November nog 1452 bedroeg, is in den loop der vorige week tot 1397 dus met 55 gedaald en wel door vermindering van het werkloosheidscijfer der bouwvakarbeiders, metaalbewerkers, haven arbeiders en visschers. Het totale aantal ingeschreven werkzoekende mannen boven 18 jaar bedroeg j.l. Zaterdag 1835 tegen 1854 den daaraan voorafgaanden Zaterdag. Ingeschreven waren 289 (300) bouwvakarbei ders, 156 (166) metaalbewerkers. 23 (25) houtbe werkers, 26 (281 landarbeiders, 203 (206) haven arbeiders, 259 1271) visschers, 40 (36) kantoorbe dienden, 608 (596) losse arbeiders, 231 (226) in overige beroepen. Verder waren ingeschreven 68 (68) mannen onder 18 jaar, 21 (23) vrouwen bo ven en 14 (10) vrouwen onder 18 jaar. In een gesubsidieerde werkverschaffing waren geplaatst 221 (251) arbeiders. HEEMSKERK ONS GENOEGEN. Zondag 19 November aa. zal door de tooneel- vereeniging „Ons Genoegen" in het K.SA.-ge- bouw worden opgevoerd: „Een Koninkrijk voor 'n dochter", blijspel in drie bedrijven. De rolver- deeling is als volgt: Piet van Dorp (barbier), de heer W. Meijer, Marie (zijn zuster), mej. Truus Groot, Adolphine (inwonend nichtje) Annie de Wit, Mientje Wijnands, Cath. Meijer, Dirk Wij- nands, Nelis Kos, Thomas (kappersbediende) A. C. Beentjes, Baars, J. Beentjes, Jan van Dorp Arie Kos, Joe Robinson, Dirk Koorpman, Greta Cath. Beentjes TAFELTENNIS. Vrijdagavond speelde D. O. K. voor de com petitie tegen Bloemendaal I en verloor met 10—0. R. K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Donderdag 16 November a.s. zal een begin jemaakt worden met de indoortraining. De oefe ningen welke onder leiding staan van den heer Th. Koopman zullen worden gehouden in het lokaal der R.K. Meisjesschool. SINT MAARTEN. Daar het feest van Sint Maarten dit jaar op Zondag viel werd het door de jeugd Zaterdag avond gevierd. Reeds vroeg in den avond trokken honderden kinderen door het dorp. Ze waren allen voorzien van lampionnen, uitgeholte bieten waarin kaars jes geplaatst, verlichte huisjes enz. Overal werd aan de deuren gezongen van „Sinte Maarten had een koe". Gul werden de kinderen van allerlei lekkernijen voorzien. Hoe druk het was blijkt uit het feit. dat bij een winkelier aan de G. v. Assen- delftstraat in den loop van den avond ruim 600 kinderen aan de deur zijn geweest. Te half acht was de grootste drukte afgeloopen en toen werd door de kinderen het feest verder thuis gevierd,, DRIEHUIS De torenklok in de war. De torenklok van Driehuis is deze week zeer in de war. Zij is nl. een kwartier vóór bij den juisten tijd. Als een klok achter is, is dat vervelend, voor al voor reizigers, een paar minuten vóór is meer gewenscht, vooral door forensen. Maar een kwar tier voor is te bont, als de forensen daarop naar den trein gaan, moeten zij langen tijd wachten. Men wees ons er op, dat de klok last heeft van den sterken wind en daardoor vóór loopt. Wij heb ben echter vergeten te vragen, of de klok dan bij tegenwind aohter loopt. 14525.69 21996.91 DE KERSTVELDLOOP VAN D.E.M. De R.-K. Sportvereeniging D.E.M. heeft beslo ten ook dit jaar weer de gebruikelijke veldloopen op Kerstmis te organiseeren. Ook de jaarlijksche feestavond voor leden en donateurs zal niet achterwege blijven. Het pro gramma daarvoor zal door de leden zelf worden verzorgd. De bedoeling is o.m. een D.E.M.-revue op te voeren. WIE ZIJN JANSEN EN JANSEN? Op deze vraag zal de R.-K. Gemengde Tooneel- vereeniging K.D.O. het antwoord geven, wanneer zij op Donderdag 23 November in het K.S.A.-ge- bouw de eerste opvoering zal geven van het nieuwe blijspel „Jansen en Jansen, makelaars". In dit stuk treden op de dames A. J. Martens, P. Versteeg, B. de Goede, A. Sneekes en de heeren N. J. van Galen, F. Brakenhoff, W. Meijer, A. Nu_ man en D. Adrichem, Jubileum van den A. N. G. O. B. Veertig jaar drankbestrijding. Zaterdagavond werd in het gebouwtje van „Nieuw Leven" in de Graafwijkstraat een fees telijke bijeenkomst gehouden ter herdenking van het veertig-jarig bestaan van de plaatselijke af- aeeling van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthoudersbond. In zijn openingswoord verwelkomde de voor zitter, de heer P. Veth, de talrijke aanwezigen, in het bijzonder de afgevaardigden van de zus- terver eenigingen „Nieuw Leven", „Kindergeluk", D.O.V., het Kruisverbond, de I.O.G.T. en de I.O.V. (Van de Nederlandsche eVreeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken was een schriftelijke gelukwensch ingekomen.) De voorzitter verheugde zich over de aanwezig heid van zoovele jeugdige personen, wat vooral in deze tijden bemoedigend mocht worden ge noemd. De heer J. Spreeuw uit Zaandam hield de feestrede over het onderwerp: „Na 40 jaren strijd". Spr. schetste allereerst de ontwikkeling van de drankbestrijding vanaf 1842, om daarna uitvoerig stil te staan bij het op- en neergaan van de cultuur in het bijzonder in de laatste kwart eeuw. Weliswaar zijn de tijden thans moei lijker dan ooit, maar nochtans wilde spreker de jeugd op het hart drukken te bedenken, dat achter de donkerste wolken de zon schijnt. De jongere generatie moet het werk van de ouderen onvermoeid voortzetten. Daartoe deed de heer Spreeuw tenslotte een dringend beroep op de jongeren. Na de pauze, waarin versnaperingen werden jeserveerd hebben de afgevaardigden hun ju- bileerende zustervereeniging gecomplimenteerd. Daarbij werden stoffelijken blijken van waar deering aangeboden in den vorm van bloem stukken en geschenken voor den penningmees ter. Het feestelijke gedeelte van het programma werd verzorgd door mevr. Ja VeenendaalZwart (zang), J. Veenendaal (uiano), den J.G.O.B., af- deeling Beverwijk (voordracht), de Mandoline club en den heer Cor Snelders (zang). Het gebodene viel zeer in den smaak en alle medewerkenden werden met veel applaus be loond. De heer Veth heeft aan het slot van den avond allen medewerkenden dank gebracht. Hij sprak tenslotte de overtuiging uit, dat de afdee- ling, ondanks de door de tijdsomstandigheden veroorzaakte moeilijkheden den strijd tegen den alcohol in al zijn vormen onvermoeid zal blijven voortzetten. De A.N.G.O.B.-afdeeling mocht op een waar dige en uitstekend geslaagde herdenking van haar jubileum terugzien. Brutale diefstal. In het hol van den leeuw. Zaterdagavond bracht een te IJmuiden-Oost wo nende kleermaker een bezoek aan de woning van een agent van politie hier ter plaatse. Tijdens dit bezoek werd een op het rijwiel be vestigde koffer gestolen. In den koffer bevond zich een actetasch met 16 nieuwe dassen. Toen de kleermaker bij zijn vertrek den, dief stal constateerde zat er niets anders op, dan aan gifte bij de politie te doen. Hetgeen „ter plaatse" kon geschieden. TORNIER VAN DE KRUISVAART. Het Kruisvaartcohort St. PaUlus zal op de Zon dagen 19 en 26 Novèmber een tornier houden om de oriflamme van het cohort. De Zwaluwen verloren op eigen terrein. Zwaluwen—Sport Vereent (2—4) Zwaluwen heeft voor de tweede maal en thans op eigen terrein in een nederlaag geboekt. Nu tegen Sport Vereent, dat zich door dezen uitslag oan den kop heeft gesplaatst. Aanvankelijk was Zwaluwen sterk in de min derheid, maar sjpoedig ging de strijd meer ge lijk op. Doelpunten bleven voorloopig uit door het korte spel der beide voorhoeden. Na een half uur spelen neemt Sport Vereent uit een vrijen schop de leiding. De gasten brengen den stand zelfs op 02. Maar nu vinden Zwaluwen het voorloopig gienoeg. Direct na den aftrap gingen ze er van door en smaakte IK. de Reuver het genoegen den achterstand te verkleinen 12. Met dezen stand ging de rust in. Na de thee trad Zwaluwen direct aanvallend op maar succes bleef uit. Een kwartier voor het einde was het weer de middenvoor van Sport Vereent die doelman Dubbeld het nakijken gaf (1—3). Vij minuten voor het einde slaagde R. Hen nen er in den doelman van Sport Vereent te passeeren en den stand op 23 te brengen. Even voor tijd bij een Sport Vereent aanval was de Zwaluwen-verdediging er hopeloos uit en linksbuiten Kistemaker stelde toen de overwin ning veilig. Het tweede elftal deed het beter en won in een uitwedstrijd met 23 van Oostzaan. De Noorderschool lieeft Oudercommissie. In het gymnastieklokaal aan het c w plein werd een druk bezochte U:I sch litt toeken houden van de ouders der Noorderschool. **ulsen Het hoofd van de school de heer p bendam, sprak een welkomstwoord I vervolgens een en ander mede over l!' der gebeurtenissen sinds de in°-eb^--Ttï^ van de school. Spreker herdacht c onderwijzers, de heeren Wortman v. d. Molen, die in den tijd dat zij hi zijn geweest, veel voor het openbaar hebben gedaan. boe Hierna was de verkiezing van de oud? sie aan de orde. In deze commissie W3*** kozen de dames Berghuisv. d. Zee en de heeren K. Klinkenberg, G. v d Ruiter. wel enw. j De heer Krabbendam besprak de schooi en bracht hierbij nog hulde aan den nrT steun in den vorigen winter onferw£g{ rtce,wt r ji^.1 di irde Jfei! .gntasti Harddraverij vereeniging. Over den zaken, zooals deze tot heden verlooft w ker niets dan lof. $r> Tot slot heeft de heer Bos een caused den over schoolreisjes, waarbij de heer 7??^ een paar filmpjes vertoonde. $und isscbie „litge ;oed ecl Kinlieim—Kennemers (2-7) Door verschillende omstandigheden V heim ook ditmaal geen sterk elftal tegen 2 v nemers in het veld brengen. Zoo ontbraken- Druyven Sr., Eckhard, Groeneveld en Ellen Kennemers ontbrak Dinkla. Na een terreinverkennen krijgen we al ia- enkele goed opgezette aanvallen te zien n« 3 en Van der Urk moeten handelend optre<M muit onverwachte wijze nemen de Kennemers 1i- 0» ding als Van der Kolk een schot van verren u Uaa lost, dat via den paal doel treft. (0—l) De Kinheimers zijn in het veld niet veel tuit zij dodh voor het doel duurt het te lang. Beide pers tasten dan mis; eerst laat Druijven een van Steeman glippen en even later ivalt VanT-k* Urk over een tam schot van Prinsen. (1-2) Velsenaren komen er nu wat beter an Prinsen krijgt tweemaal en Verhoofdstad -Js» maal een goede kans, welke door te langwacii ri!rên verloren gaan. Bij een der aanvallen komt vi B* Kolk voor het open doel, rehinderd door mi d hij lost echter een hard schot; de bal vliwt houdbaar in het net. (13). sschv en fa nog geruimentj Na de thee geeft Kinheim goed partij. Bij een goeden aanval"maakt er zelfs 2—3 van, doch daarna zakt het spel 3* Kinheim. Van zwakke momenten in de Kinheia Ir5?05 halflinie en achterhoede profiteeren v. Luim man en v. d. Kolk. (26). Brethouwer maakt er 27 van. Jjipoi LEZING VOOR DE ONDERWIJZERS. De afdeeling Kennemerland van het Nee®, V landsche Onderwijzers-Genootschap v-31^ Woensdagmiddag een vergadering in het K mer Hotel. In dezebijeenkomst zal de heer S. J. n hoofd der school te Nek bij Purmerend, een houden over het onderwerp: „Onderwij svern^ wing in de inspectie Hoorn". WIJK AAN ZEE MA1KT EEEICÜTËN BOTER EN EIERMARKT ALKMAAR. 6400 kippeneieren: (Groothandel 5.28 tot 7. Handel: matig. 191 pond boter: Groothandel: 0.800.75. Klein handel: 0.87—0.821/2. t Handel: matig. VOLKSONDERWIJS GEEFT GEEN FEEST- AVOND. Naar men zich wellicht nog wel herin# heeft Volksonderwijs verleden jaar voorlas./-* en kinderen een feestavond gehouden. *Doe' Om dit jaar tot een herhaling te komen hij het bestuur een ledenvergadering uitgeschre ven. De zaal had men al weer gratis beschikbaar en de poppenkast was reeds geëngageerd. Op deze vergadering nu is het bestuur alleen gebleven: geen der ouders had het noodig et- vonden eenige belangstelling te toonen. Voor deze geringe medewerking en waardeerlnj is het bestuur bezweken en heeft besloten gen moeite meer te doen, een feestavond kinderen te organiseeren. St.-Nicolaasfeest. Een combinatie van winkeliers is bezig tel St.-Nicolaasfeest voor kinderen van alle ge zindten tot stand te brengen. Reeds is men e3 lijsten aan het werk, terwijl men ook den he;: Reek uit IJmuiden-Oost heeft verzocht met zija poppenkast medewerking te verleenen. De middag wordt gehouden 29 November 18 café De Zon. gloei De hoi bar St adie P eer nt& j uweli; j-Ae §hVÜ jtwij sar i fcit hi Cbe f.-: In prSd Pnbi ::J 5' VERKIEZING NED. HERV. GEM. Morgenavond heeft in de consistoriekamer D3 Ned. Herv. Gem. alhier de verkiezing plaats va notabelen en gemachtigden voor het kiescollege. Aftredend zijn de heeren: P. J. Tempelman,?. R. C. Rijkens, Th. Runia, J. v. Amersfoort, Chr. de vries en A. Smit. Ontploffing bij Zevenaar. Soldaat om het leven gekomen. In de omgeving van Zevenaar is bij een oefe ning met springmiddelen een ontploffing voorge vallen .waarbij een soldaat om het leven is ge komen. Verbruikscoöperaties vragen distributie van meer artikelen, In een adres aan den minister van Economise). Zaken, hebben de besturen van de landelijke ver eenigingen van verbruikscoöperaties, die vereent, zijn in een contactcommissie hun instemming t£* tuigd met de motieven, welke de minister in» radiorede van 1 November jl. heeft aangevo voor de invoering van de suikerdistributie. De besturen wijzen er op, dat de distributies suiker een einde gemaakt heeft aan de onrecn vaardige verdeeling van dit artikel. Zij meen j dat het voor de groote massa een uitkomst zijn, wanneer deze maatregel ook getroffen w- voor bepaalde artikelen, die nu vallen onder rantsoeneering der bedrijven. Zij noemen o.a. -• rijst, thee, olie en vet. Toen mevrouw Dinges vlak bij een ver keersagent gekomen op haar fiets wilde stappen, stootte zij eerst haar knie tegen een stang. Tijd tot nadenken had zij niet, want dan belemmerde zij het verkeer en dus zwaaide zij resoluut één been over het zadel etWi» zat, Achter mevrouw Dinges fietste en holde een wilde menigte, waaruit kreten op stegen als: „Houdt den dief! Houdt den dief!" Toen begon zij ineens alles te be grijpen. Woedend reed mevrouw terug naar den slager, die haar buiten al op stond te wachten. Wat er door de booze mevrouw Dinges en den slager gezegd werd, kan hier niet allemaal verteld worden. Het meest was mevrouw Dinges aan 't woord en wat de slager ook in 't midden poogde te brengen, zij luisterde niet eens naar zijn verontschuldigingen. EVENTUEELE AFVOER VAN VEE LANDBOUWPRODUCTEN- Van officieele zijde vernemen wij: &n In onderling overleg tusschen de minister- defensie en van economische zaken Is derdeel van het rijksbureau voor de voedsei ziening in oorlogstijd ingesteld een du ontruiming. Aan dit bureau is opgearagei voorbereiding en de eventueele ultvoei den afvoer van vee en landbouwproducten, neer uit bepaalde streken des lands a&j* a onder bepaalde omstandigheden afvoer n kelijk zou blijken. Het bureau is &eves"f:. het Lange Voorhout no. 3 te 's-Gravennag DE SOCIALE GENEESKUNDE EN DE AJW®, Bij de aanvaarding van het ambt van hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te heeft prof. dr. J. G. Remijnse eeri rede uug ken over: „De sociale geneeskunde en oe

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2