Bij den ondergang van de „Simon Bolivar". Men moet teruggaan naar de dagen van den oorlog van 1914-1918 om een gebeurtenis te vin den, die onder het personeel van de sluis en van het Joodswezen, bij de vletterlieden, de scheeps agenturen en bij zoovele andere plaatsgenooten, .wier wel en wee nauw met de scheepvaart verbon den is, zooveel ontroering en droefheid heeft te weeggebracht als de tijding van de ramp van de Simon Bolivar. De Simon Bolivar op een mijn geloopen Velen werd het koud om het hart, toen het be richt op do sluis bekend werd en velen waren tot In het diepst van hun ziel geroerd, niet het minst zij, die het schip met zijn 400 menschen aan boordt opvarenden en passagiers, voor de laatste maal in de sluis zagen liggen. Goede reis, kap'tein, goede reis, stuur, tot Ziens maar weer In het nachtelijk duister voer de Simon Bolivar Vrijdagnacht omstreeks twee uur de sluis uit. Wat later gleed het schip tusschen de pieren door en spatten de golven tegen zijn boeg uit elkaar. Het minst gevaarlijke deel van het traject werd 's nachts gevaren, om straks in de gevaarlijke zóne onder de Engelsche kust van het daglicht te kunnen profiteeren. Midden op den dag gebeurde het onheil. De Simon Bolivar op een mijn geloopen Nog is, als we dit schrijven, het juiste aantal slachtoffers niet bekend. Zooeven heeft de radio de namen opgelezen van hen, die de ramp over leefd hebben. Het waren er lang geen vierhon derd. Onder de geredden de heer en mevrouw met vijf kinderen. Een heel gezin,, dat gelukkig behouden bleef; een kind van 3Yz jaar en één van elf jaargered. Waar zijn de ouders? We hoor den vele namen van stuurlui en machinisten en van civiel personeel, maar de gezagvoerder was er niet bij. Kapitein Verspuij werd direct gedood. Vele IJmuidenaren kenden hem, kenden zoove- len, wier namen niet genoemd werden. Zij von den den dood in de golven, nog geen twaalf uur nadat IJmuiden was verlaten. Tallooze malen hebben wij en velen met ons, het fraaie schip door het Kanaal zien varen. Al bijna dertien jaar lang voer het van IJmuiden naar de West, van de West naar IJmuiden. Hon derden landgenooten bracht het over, waarvan velen zich een positie in Suriname of op Curasao hadden veroverd. Ook nu waren er vele jongelui aan boord, die een hoopvolle toekomst tegemoet gingen. Anderen, verjaagd uit eigen land, van eigen huis en haard, verheugden zich in het voor uitzicht, rustig aan den arbeid te kunnen gaan in een land, waar elk mensch als mensch behandeld wordt. Velen hebben dat land niet bereikt We zullen de Simon Bolivar, die tallooze malen door de sluizen van IJmuiden geschut werd, niet terugzien. Het schip, vaneengereten door een oor logsmonster, rust, als zooveel andere schepen, op den bodem van de Noordzee. We zullen het missen met zijn twee slanke schoorsteenen die, als het voer tusschen de lage landen rondom het Noord zeekanaal, al vhn heel ver zichtbaar waren. Men treurt in IJmuiden om den ondergang van de Simon Bolivar. Zoovele jaren was het schip een geregelde bezoeker, dat vele leden der beman ning, die met het schip ten onder zijn gegaan, goede bekenden, vrienden waren geworden van loodsen, sluispersoneel, vletterlui. Velen hebben in stilte een traan weggeveegd Vertrokken trawlers. Onderstaande trawlers bevonden zich Zondag avond tien uur nog op zee: Vertrokken Dinsdag 7 November: Eveline IJM 115 Vertrokken Vrijdag 10 November: Adelante IJM 19: Irene IJM 89; Libra IJM 98. Vertrokken Dinsdag 14 November: Cornells IJM 15; Utrecht IJM 73; Bergen IJM 16; Prinses Bealrix IJM 117; Norma Maria IJM 6; Alma IJM 44; Claesje RO 46. Vertrokken Woensdag 15 November: Haarlem IJM 9; Gerberdina Johanna IJM 38. Vertrokken Donderdag 16 November: I. S. Groen IJM 130: Erin IJM 12; Gloria IJM 37. Vertrokken Vrijdag 17 November: Viking Bank IJM 183; Petten IJM 49; Maria van Hattem IJM 1; Delft IJM 17. Vertrokken Zaterdag 18 November: Silvain IJM. 116. Er bevonden zich Zondagavond 10 uur nog 21 trawlers op eze. Binnen waren er 4. welke heden aan de markt zijn n.l. de Protinus IJM 85, Dirkje RO 53, Caroline IJM. 26, Knikker IJM 4. In de vaart zijn in totaal thans 25 trawlers. Loodsdienst was een deel van den dag gestaakt. Tengevolge van den hevigen storm zijn Zondag enkele booten in IJmuiden bïnnengeloopen. Hier onder bevonden zich twee Zweedsche schepen en een Noorsche tankboot. De bemanningen verklaar den veel mijnen op de Noordzee „te hebben ge signaleerd. De loodsdienst was gedurende een deel van den dag gestaakt, doch werd in den laten middag hervat. Lezing van het Instituut gaat niet door. r De lezing welke de plaatselijke afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heden avond in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden zou geven gaat niet door. De lezing is uitge steld tot Maandag 27 November a.s., zelfde plaats en tijd. Alsdan spreekt de heer S. de Wolff over: „Het economische getij na 1928". R.-K. Tooneelvereeniging K.Z.O.S. Cabaretavond van het Vaandelcomité. Het vaandel comité van de R.K. Tooneelveree niging „K. Z. O. S." had gisteravond in het Pa tronaatsgebouw een cabaretavond georganiseerd, welke dank zij een keur van medewerkers, ten volle geslaagd genoemd kan worden. Hoewel de zaal niet geheel gevuld was, er waren ook vele militairen aanwezig, heerschte er spoedig een gezellige sfeer. Het muziekensemble Jan Nibbe- rink zorgde voor populaire liedjes, welke door al len meegezongen werden. De voorzitter van het Vaandelcomité, de heer M. Osendarp, heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Spreker sprak er zijn vreugde over uit dat er ook zoo veel militairen aanwezig waren. Het doel van dezen avond en van het vaandelcomité is, geiden bijeen te zamelen, aldus spreker, om K. Z. O. S. volgend jaar bij het 10-jarig bestaan een vaandel aan te bieden. Albert Klein kwam hierna op de planken met enkele kwinkslagen waarmee hij het publiek voor zich innam. Betty Morrely oogstte menig dankbaar applaus met haar levensliedjes welke zij op zeer gevoelige wijze wist voor te dragen. Ook T. Osendarp met zijn mond-accordeonsoli slaagde er geheel in het publiek te winnen. En dan ook de Amerikaan John Crawford. Deze speelde op keurige wijze piano en accordeon. Tot slot Albert Klein met zijn leutige liedjes. Luid en uit volle borst klonken de refreintjes door de zaal. Het Vaandelcomité had met deze medewerkers ssrerkelijk een goede keus gedaan. Arbeiders Mandolineclub „Excelsior". Een druk bezocht concert- De arbeidersmandolineclub „Excelsior" onder Johan B. Kolc's leiding is de eerste onzer plaatse lijke muziekvereenigingen geweest, die dit sei zoen geopend heeft met een klinkend concert in .Het Wapen van Velsen". Klinkend in den dub belen zin des woords was dit musiceeren Zater dagavond voor een volle zaal, die aandachtig luis terde naar het geacheveerde programma, dat de leiding ingestudeerd had. Excelsior is één der wei nige vereenigingen, welke niet door de mobili satie „getroffen" is, want van de bijna 60 leden is er slechts 1 onder de wapenen geroepen. Ook hier hield het vrouwelijke contingent stand, wat gezien de bezetting van het orkest geen verwon dering behoeft te wekken. De voorzitter, de heer J. ten Hagen deelde mede dat medewerking verleend werd door het van dubbehnannenkwartet tot kwintet gereduceerde „St. Caecilia" onder leiding van den heer Harry van Kaam en een sextet mandoline-adspiranten, hetgeen de afwisseling der geboden nummers slechts verhoogen kon. Na den voorzitter was het eerste woord aan de adspiranten, die hun Martine-walsje van den di recteur zeer verdienstelijk ten gehoore brachten, De jonge afdeeling' is reeds stevig bezet en belooft een goede aanvulling voor de groote club te wor den. Een adspiranten-sextet gaf 2 extra-werkjes ten beste, Sonja, een mazurka en Zigeunerromance, waarin het maatje keurig door de 6 jonge meisjes gehouden werd. Het was een lieve lust, zoo se rieus zij haar muziek uitvoerden voor de stamp volle zaal. Excelsior had weer eens het prachtige werk van Karl Wölki op het repertoire genomen, de Ouver ture in b-mineur, die met haar imposante gelukkig gevonden openingsaccoorden een fraaien inzet van dit optreden vormde. Strak rhythmisch met kleurige dynamiek deed deze compositie het goed. Jammer, dat er in de tee kens aan den sleutel nog wel eens foutief gelezen werd. Het cantilene werd welluidend voorgedra gen, al had de begeleiging zoo hier en daar wat minder uitbundig kunnen zijn. Dit werk houdt repertoire. Het daarna volgende, een lyrische legende, was hoorbaar afkomstig uit de hax-em van De Kalif van Bagdad, al had het daxx deix onheiispellenden naam van Een nacht in de vallei der helle. (Brr.). De uitvoering maakte echter veel onoirbaars goed; deze was behoorlijk bestudeerd en maakte vaxx de compositie zelfs een vriendelijk en vroolijk stuk muziek. Lof hebben we voor het laten uitkomen van de vei'schillende stemmengangen en de nuanceeringen. De Hawaiian-groep, die steeds de concerten van Excelsior opluistert, gaf ook nu weer acte de présence, al ontbrak een der zangguitaristes, een gemis dat zich merken liet. Voor de dames hopen we, dat het ensemble spoedig weer voltallig mag zijn. Het ensemble is voor de bezoekers altijd eexi attractie. Van St. Caecilia hoorden we O Jesu amor mi van Giesen, dat het door de temperatuurswisse lingen qua stemming leelijk te verduren kreeg. Gehandicapt door het ontbreken van 3 leden was hun optreden een waagstuk, dat ondanks de goede bedoelingen en het aanwezige stemmeixxxxa- teriaal, niet zoo kon slagen als men het wel be doeld had, hoewel er gestudeerd was. Een volgexx- de maal meer geluk toegewenscht en in de eerste plaats zorgen dan voltallig te zijn.. De pauze en daarmee de helft van het concert kwam om over tien, waarmede de overladenheid van het programma gekenschetst wordt. We kun nen dus volstaan met datgene te bespreken, dat in de eerste twee uur ten beste gegeven werd en dat aller aandacht gehad heeft. W. Afscheid kapelaan P. J. Jans. In verband .met zijn vertrek naar Amsterdam werd gistermorgen, voor het laatst, in de oud- Katholieke Kerk de Mis opgedragen door kapelaan P. J. Jans. Tijdens de Mis- hield de kapelaan een korte af- scheidspredlkatlê.' Dit deed hij naaiv aanleiding van Rom, 8:35 eerste gedeelte: „wie zal ons scheiden van de liefde van Christus". Hiei'bij bi'acht hij dank aan pastoor. Moleman voor diens bereidwillig heid om hem dezen dienst af te staan.. In den korten tijd, dat spreker hier was, is vóór,alles zijn doel geweest te blijven bij de prediking van het Evange lie, de liefde van Christus. Al is spreker hier slechts als kapelaan werkzaam geweest, daar zijn toch, al zijn het gean sterke, banden gelegd, .die thans ver broken worden.,-Hiei-bij bracht hij dank aan den bisschop die in hém het vertrouwen stelde om de plaats van wijlen pastoor Van Riel in Amstexrdam in te nemen. Hieruit spreekt het vertrouwen dat de bisschop heeft-in de arbeiders, pit blijk van ver trouwen mogen.de arbeiders wel eens hebben bij hun. dikwijls moeilijken arbeid. Na herinnex-d te hebben aan het verlies, dat de gemeente Amsterdam geleden heeft door den dood vaxx pastoor Van Riel sprak kapelaan Jans over de véle herinneringen, voor hem aan dezen dienst vérbonden. Hierbij dacht hij aan zijn arbeid, onder $le jeugd. In dezen ai'beid was steeds zijn ki-acht: de liefde van Chi'is- tus. Niet alleen was dit zijn kracht in het vei-eeni- gingswerk maar ook in de uren van droefheid en rouw, die hij met de gemeenteleden heeft door gemaakt. Deze uren waren zelfs rijk van inhoud. Vervolgens zegde spreker dank voor de hulp die hij. als jong geestelijke, van pastoor Moleman mocht ontvangen. Achter dit alles heerscht de dank aan God. Sprekende öv.er de samenbinding der geloo- vigen, zeide de kapelaan, dat wat er moge komen in strijd en moeite de geloovigen deze overtuiging hebben dat niets ter wereld hen kan scheiden van de liefde van Chiüstus. Dit legt dë ouderen de ver plichting op, te zorgen voor de jeugd. In zijn slot woord vestigde de kapelaan de aandacht op de groote verantwoordelijkheid en de verplichting dei- ouderen om, in een tijd waaxnn het gevaar groot is. dat de jeugd van de liefde van Christus wordt af getrokken, waakzaam te zijn. Velen hebben op hartelijke wijze afscheid van den kapelaan genomen. Prof dr. L. Seekles is benoemd tot hoogleeraar aan de universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de medisch-veterinaire chemie Jubileum Christelijke Fabrieks arbeiders Bond. Receptie in de Da Costaschool. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum der afdeeling Velsen van den Ned. Bond vaix Chr. Fabrieks- en Transportai'bieders hield het be stuur van deze afdeeling Zaterdagmiddag een x-eceptie in een der lokalen vaxx de Da Costaschool Eexx mooie palmexiversiering exx eeix schat van bloemen gavexx aan dit lokaal eexx recht feestelijk aanzien. Te ruim vier uur sprak de heer F. Tijtsma, voorzitter der afdeeling het openingswoord, waarin hij uiting gaf aan zijn vx-eugde dat zoo- velen aanwezig waren en belangsteldeix in het wel en wee der afdeeling Velsen. Vervolgens las spr. Psalxn 33 en ging daarna voor in gemeen schappelijk gebed. De heer Tijtsma gaf een be- kxxopt overzicht over de af geloopen 25 jarexx, wel ke niet steeds even gemakkelijk warexx geweest, daar naast perioden van vooruitgang ook andere tijdexx waren gevolgd, waarin vaak reeds verkre- gen verbeteringen moesten worden prijsgegeven. Maar toch past grooten dank aan God aldus de heer Tijtsma, dat zooveel in het belaxxg der arbei ders koxx wordexx tot staxxd gebracht. Hierna werd thee gesexweerd exx werdexx de on derscheidene afgevaardigden in de gelegenheid gesteld de jubileerende afdeelixxg en haar bestuur té coihplimentëfet^v;Allfei;êis.rj5fe' ;v/asf hièrtöe; hét; woord aaix den Bondsvoorzitter den heer W. Strij- bis Pzxx., die mét den bondssecretaris,1 den heer- H. Spoelstra aanwezig was. Spreker wensehte het bestuur der jubileerende afdeeling geluk met dat- gexxe, wat oixder Gods zegen tot dusver ixx 't be lang der arbeiders was bereikt exx memoreert ver volgens, dat de medewerking vaxx de directie der firma Vaxx Gelder Zoxxen, waar de meeste ledexx der afdeeling werkzaam zijn steeds bovexx alleix lof verheven was en bracht hiervoor dank aan deze firma, welke door den heer J. Smit op deze x-eceptie vertegenwoordigd was. Vervolgens wensehte spreker den heer D. Blok toe nog vele jaren voor de organisatie werkzaam te mogen zijxx. Vaxxaf de oprichting wijdde de heer Blok zijix beste krachten aaix deafdeeling, te wetexx als voorzitter, als secretaris en momenteel als pen ningmeester. Spreker spoorde de afdeeling aaix voort te gaan ïxxet tegeixover het comnxuixisme het Evangelie te ontplooien. Dit wat de ïxegatieve roeping betreft, maar ook de positieve is noodïg, daar nog lang xxiet alle Christelijke arbeiders lid van de organisatie zijn. Met dexx wensch, dat God het bestuur iix staat moge-stellen zijn taak pok in de toekomst naar behooren te vervullen, éin- eindigde de heer Strijbis zijn gloedvolle rede. Daarna spraken de heer W. Laurent voor deix R.K. Fabx-ieks-ai-beiders bond „St. Willebrordus", de heer M. J. Grüter namens den Gereformeer den Kerkeraad. Hierna was het woord aan Dr. D. J. vaix Katwijk, die zeide, dat hier geen feest wordt gevierd, nxaar eeix plechtige herdenking, omdat het God heeft behaagd dit werk hoewel iix zwakheid volbracht, zóó te willen zegenen, dat het stemt tot dankbaarheid. Gij hebt getracht in den naam des Heereix tegenover de roode vaan het kruis te plaatsen, aldus dr. vaix Katwijk. De heer J. Juckers feliciteerde namens de Ne- derlandsche Ver. vaix Fabrieksarbeiders, de heer J. J. van 't Hoff nameixs de afdeelingen Amster dam en Apeldoorn en de heer Krijger nanxens de afdeeling IJmuiden van den Chr. Zeeliedenbond. Verder spraken afgevaardigden nameixs den Chr. Bestui-eixbond, van de afdeeling Beverwijk vaxx de R.K. Vereeniging van Fabrieks-arbeiders „St. Willibrordus", vaix de Ned. Herv. Gem. te Velsen en van de afd. Velsen van den Chr. Nationalen Werkmansbond. Velen deden hun gelukwenschen van een fraaie bloemenhulde vergezeld gaan. Te ruim half zes sloot dr. D. J. van Katwijk met dankgebed. DRANKWET. Bij B. en W. is ingekomen een verzoekschrift van Wed, N. E. PhilippoSperling zonder be roep, wonende te IJmuiden om een Veiiof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Stationsweg no. 200 te IJmuiden. Vóór 2 December 1939 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijke be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. Waterpolo in het Velserbad. Voor de eerste maal in dit winterseizoen wer den wederom waterpolo-wedstrijden gespeeld in het Velserbad. Velen twijfelden er reeds aan of er dezen winter nog competitiewedstrijden in Velserbad gespeeld zouden worden. Het aantal bezoekers was echter niet zoo gróót als ver wacht werd. Van militaire zijde bestond eveneens belangstelling voor deze wedstrijden. Als eerste wedstrijd werd gespeeld K.Z. Ide Watertrappers. In de eerste helft ging de strijd gelijk op; rust- staixd 11. In de tweede halft slaagden de Watertrappers er in nxet een verren worp 21 te maken. De Watertrappers toonden nu meer en meer h-un ovei-wicht. Een hard schot bracht den stand op 31. Het eindsignaal bracht de Watertrappers deze overwinning. Velserend bond hierxxa den strijd aan te-gen Haaxiem IV. Haarlem IV slaagde er spoedig in 10 te maken, doordat de keeper bij een hoogen worp dexx bal van zijxx handen in het doel liet verdwijnen. Vlak voor de rust bi-acht Haarlem IV dexx stand op 20. Na de rust werd de Velserendkeeper weldra wederom gepasseerd. Toch kreeg ook Velserend haar kans waardoor zij 31 maakte. Door het te ver opzwenxmen van Velserend kon Haarlem IV 41 maken. Een indraaiende bal maakte dat het 42 werd. Hierna klonk het eindsig naal. De nu volgende wedstrijd Nereus I-H.V.G.B. I vormde het hoogtepunt vaix dezen polo-avond. Door een misgreep bij het stoppeix van een ver schot veranderde .de bal vaxx richting en had de H.V.G.B.-keeper het nakijken. Nereus kroop bij eenzelfde geval door het oog van de naald. Hoewel er hard geschoten werd was het plaat- seix niet altijd eveix zuiver. De keeper van Nereus I verdient alle lof. Op werkelijk keurige wijze wist hij de ballen te stoppen en aan de vele en gevaarlijke aanvallen weerstand te bie- dexx. Een strafworp, genomen doro P. Rol bracht de gelijkmaker. De ruststand was onveranderd. In de tweede helft was het spel nog onzuiver der dan in het begin tot tenslotte Nereus, dat door invallers gehandicapt was, het nakijken kreeg (12). Met dezen stand behaalde H.V.G.B. I de over winning. Nu kwam de plaatselijke zwemvereenigiixg V.Z.V. aan bod. V.Z.Y. speelde tegen H.P.C. III een goeden wedstrijd P. Gottmer kwam vrij te liggen eix maakte na keurig opzwemwxen 10 voor V.Z.V. II. Een ten tweeden-- ftraale wrijzwemmen- van P. Gottmer leverde 2—0 op. Met een hard schot maakte K. Beets het derde doelpunt voor V.Z.V. II. Eeix verre bal vaxx Chr. Visman bracht het vierde en voor deze helft laatste doelpunt. Na de rust kreeg V.Z.V. II door eeix doorslag een tegenpunt incasseeren. Verdere doelpunten werden niet gemaakt zoodat V.Z.V. H deze wed strijd met 41 gewonnen had. Tot slot volgde V.Z.V.-dames tegen Haarlem IDames. Haarlem I wist haar eerste doelpunt te maken door misgrijpen van de V. Z. V.- keepster L. Oldenburg. De rechtsbuitexx van Haarlem I maakte 20. In de tweede helft ging het zooals bij dames wedstrijden veel voorkomt. Het was dikwijls een gewirwar van handen en hoofden terwijl de bal voor de oogen van het publiek verdween. Tot de midvoor van Haarlem I deix bal voor zich kreeg exx het derde doelpunt scoorde. Eeix goede worp bracht het vierde en laatste doel punt. CASTRICUM WAT AAN EEN OPMERKING VOORAF GING. In de onlangs gehouden raadsvergadering werd zooals onze lezei-s zich zullen herinneren, uit voerig gesproken over de eveixtueele benoeming vaxx een chef-veldwachter. Het raadslid D. Hoo- genstyn heeft toen den wensch te keixnen ge geven. dat gestreefd zou worden naar de be noeming van een uitstekende kracht. De heer Hoogexxstijn stelt er prijs op te doen waten, dat aaix deze opmerking eexx andere is voorafgegaaix, namelijk deze: „Ik hoop, dat degenen, die er thaxxs zijn, goed zijn". „£)e OHgeiuksMget" het Verstijfd van schrik zag Dinges den grond onder zich wegzinken. DéAr lag het veld met de juichende menschen. O, o, wat had hij zich nu onsterfelijk be lachelijk gemaakt. Mijnheer Dinges sloot van angst en schaamte de oogen, hjj wist niet, wat hij doen moest. De ballonvaarder, die merkte, dat er iets niet in orde was, keek over den rand van de mand. --Hij zag den vreemden man hangen, greep direct zijn dreg, haakte deze aan de jas van Dinges en trok dezen met inspanning van al zijn - krachten aan boord. Dinges sidderde van angst: hij bevond zich nu heel alleen met den gevaarlijken inbreker, die hem lachend aankeek. „Gaot het oe al wat beter, menneke?" vroeg deze toen. Mijnheer Dinges werd kwaad om dat „menneke" van den Belg en sprong op hem toe. Het mandoline-orkest wag op dreef. Mooi concert van O. K. v Zaterdagavoixd heeft het Mandoline h waiïan Orkest „Oefening kweekt kunst"'tl Ken-nemer Theater eeix concert geti,' belaixgstelliixg voor het optreden vanot was zeer groot. De voorzitter, de heer ji sprak zijix openingswoord daxx ook voor* heel bezette zaal. De voorzitter herinner^ c dat O. K. K. drie jaar geleden was op»^ ^.eric dat het van dien tijd af xxxet de vereend f,\gj nu ruim 40 leden telt, crescendo wasgeg^ N dat spr., de aanwezigen een prettigen av™ 'e „jt toegewenscht opende O. K. K. het projJ JJLfc met den marsch, diexx de directeur Georv eei voor het mandoline-orkest gemaakt hi SkcB tokkelaars waren hier op bekend terrV-.' h kun marsch vormde alzoo eeix goeden het concert. De wals „Wienerpraterleoeó" «u zei Translateur was voor het orkest geen gc« ev< lijke opgave. De directeur overwon de Ste hedeix echter, door het tempo te vertrap vei tegenover de techixiek van de orkestlede® Lr-Buit maar tegenover Translateur niet geheelr* *V Sp£ woord was. In Ars et Labor was he; tt®, t 2ew ter. Deix ixxzet markeerde de heer Blok - flifng aanwijzingen nauwkeurig worden opgevoigj van stekend. Voor het uit meerendeel jeugdige persone-i net F» staaixde auditorium was het optreden u Lt uit Hawaiian Club, die om de „klapperw dat sfeer" te vei-hoogen, gecostumeerd op'de 'net h verscheen, een groote attractie. De apj «n. Hi menten van den heer Blok van „Rio-Nig^ ^en i „Ma Curly Headed Baby" oogstten een' jfc is h verend eix welverdiend succes, waarin de res Jens E zangeres deelde, Aloha Beloved werd na de® de re uitgevoerd met medewerking van een mar- maang kwartet dat meehielp de H-awaï-stemmin»- zaal te verhoogen. pe do< Het Mandoline-orkest liet zich hierna i Kt bet hooren in Dornrösdiens Brautfahrt, Dulc; é- doei cuerdo eix Geburtstags Standchen. Het o: jke st; is onder de muzikale leiding van den heeri tn ond rythmlseh zeer zeker. O. K. K., dat goed a same dreef was, kan op een uitstekend geslaagd' Over eert, zoowel van den muzikalen als van tn wij finaixcieelen kaïxt bekekeix, terugzien. prkrijg' Tusschexx het optreden van het Manü bppen orkest en de Hawaï-an Club heeft de hur irfe d conferencier A. van Tongeren uit Haarlem Koningi eeix liedje exx een praatje de aanwezigen! D maakt. Vooral zijn transformaties behaal! dateéi'ei veel bijval. jaden 1 Een bal, waarvoor Roemer's Band de dans ibiu 1 ziek leverde, besloot het geslaagde concert' O. K. K. Langs de Lijn. Dinsdag: Lijn-I: 8.00 Hilversum I. Lijix II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 E len. 11,20 Parijs, 12.05 Diversen. 12.20 Pari;,:,; Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma, Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg„ Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel! 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen,! Loxxden Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr,', Keulen, 6.20 Nationaal programma; 6,45 dén Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; Loxxden Reg., 1,20 Brussel Ned., 2.15 Lr Reg.. 4.20 Keulen, 4.40 Loxxden Reg., 5.20 Bn sel Ned,, 5.50 Keulen, 6.20 Londeix Reg., 7.40: versen, 7.50 Nationaal programma; 9.20 E;j sel Fr.,'10.50 Keulexx. De St. Nicolaasverrassing van Harddraverijvereeniging. fens 5. zoud; Wie wint den harddraver? ■'de-Bij sdeling srtverk Ee è.1 door Üceerc Parijs ïïrt ,'Adi feta; cgen te-viel Dl bt de F; A; aa ijl'we ïlplof: I*1 O 'Vil st Donderdagavond te half negen zal in del» •venzaal van het veilixxggebouw „Kennena .J laixd" aaix de Breestraat de trekking plu vinden van de achtste groote paardenverltö georganiseerd door de Beverwijksche Haö verijvereeniging „Prins Benxhard". Zaterdag dag exx -avond reed weer de bekende geluld® *n l gen door Beverwijk en waren de colporteurs! R d pad om de laatste loten aan den man te gen. Met uitzondering van de levende have, talrijke fraaie prijzen geëtaleerd in het staande winkelpand aan de Breestraat, tot voor kort de firma Slecht gevestigd De fraaie collectie trok veel bekijks, zag er tevens een aaneporhxg in om zich ijlings van een lot te voorzien, want zoo voor de trekking is de voorraad loten natui terdege geslonken. De trekking geschiedt Donderdagavond^ gebruikelijke wijze ten overstaaix van nr mr. A. Moens. huis Het verloop van de trekking zal het pub» ook buiten de zaal kunnen volgen, wantder^ diowagen krijgt een plaatsje voor het ,f „Kennemerland". En geheel in overeenstemming met den Nicolaastij-d kloppen nu vele harten vol wachting, wie den harddraver krijgt of. duizend gulden. Voorziening in de behoefte kasgeld. Maatregelen voor 1940. De voor het jaar 1939 genomen maatM^ ten aanzien van de vooivziening in de belief ,H, .1: te; ucxi «wiiarcu van uc Vuui'^iciung iu uv> ""TVJj aan kasgeld zullen met het einde van http 0ÏI hun geldigheid verliezen, zoodat voor 1940 nM" maatregelen zijn te treffen. De N.V. Bank voox-* Nederlandsche ten heeft voor de laatste maanden van 1939^ crediet iix rekexxing-courant toegestaan f 637.500. Zij is bereid, dit bedrag ook voor t 5 toe te staan. Daarnaast zijn B. en W. gemachtigd, jaar 1939 oxxderhaxxdsche kasgeldleeningen sluiten texx bedrage vaxx f 800.000. Hoewel nog niet is te voorzien of deze wijze van vöop ziening in de kasgeldbehoeften evenals rende de laatste jaren voordeeliger zal zijn®£ de opneming van gelden in rekening-"'"' wv- va li gciucu 111 zouden B. en w. het wenschelijk vinden dar jbj voor 1940 eeix gelijke machtiging werd ver.se1 J .1 - -JJn. viour 0~ te ga*11 texxein-de daar vaxx voor zooveel noodig, naar vind van zaken gebruik te kunnen maken, W. stellen deix Raad voor- 1. Met de N.V. Bank voor Nederlandsche meenten te 's-Gravenhage voor het jaa-r een rekexxing-courantovereenkomst aan ten bedrage van f 637,500. nn. 2. Hen te machtigen, al naar gelang de standigheden dit zullen vorderen, één ot onderhaixdsche kasgeldleeningen aan te g2an gen een rente van ten hoogste 1 pet. bovei promesse-disconto der Nederlandsche Ban^ dien verstande, dat het gezamenlijk bedra= te eeniger tijd zal zijn opgenomen, nimffl" bedrag van f 800.000 zal overschrijden, b;t Si rc. tv vrhi

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2