„2)e anqeiuksM ff DE VISCHOMZET IN NOVEMBER BEDROEG RUIM 7% TON. Een cijfer dat bijna normaal genoemd kan worden Trawlers besomden gemiddeld 6075. Het aantal trawlers, dat gedurende de maand November in IJmuiden binnenkwam was slechts 1/3 van het aantal van dezelfde maand van het vorige jaar. Er kwamen 2 trawlloggers aan den afslag, tegen 107 in No vember 1938 en het aantal binnengekomen haringloggers daalde van 352 op 100. Alleen de motorkustvisschers konden zich hand haven. Dat ondanks deze groote vermindering van het aantal binnengekomen schepen het omzetcijfer van November 1939 toch nog 758.869 was tegen 909.820 in 1938, dus slechts ca. V/z ton minder, is een duidelijk bewijs van het feit, dat de visch duur b.e- taald wordt. Wel hadden de schepen over het algemeen goede vangsten, maar de aange voerde hoeveelheid visch was toch ongetwij feld aanzienlijk minder dan verleden jaar. Niets demonstreert een en ander duidelijker dan het cijfer van de gemiddelde reisbesom- mingen: dit was voor de trawlers in November 1938 2450.— en in November 1939 6075—, ter wijl de haringloggers er ook een aardig schepje opgooiden. Weliswaar is een vergelijking bij deze schepen minder zuiver, maar het typeert toch den abnormalen toestand, dat, terwijl de haring loggers in November van het vorige jaar nog voor geen 1000 gulden aan de markt brachten, dit cijfer de vorige maand niet minder dan 2800 bedroeg. Verder zorgden de consignatiezendingen er voor, dat het omzetcijfer niet al te zeer terug liep. Al met al is het resultaat van de vorige maand buitengewoon verrassend geweest, te meer omdat November 1938 een buitengewoon goede maand Was. Ondanks dit alles is er geen reden tot juichen, want vooral de trawlvisscherjj kan slechts met kunst- en vliegwerk gaande worden gehouden. Het verkrijgen van een zèewaardige bemanning gaat nog steeds met groote moeilijkheden ge paard; het komt herhaaldelijk voor, dat de boo ten niet op het vastgestelde tijdstip kunnen uit varen wegens moeilijkheden met de opvarenden. En verder komt het einde van de haringvisscherij in zicht, zoodat het niet onwaarschijnlijk moet •worden geacht dat het omzetcijfer de komende maanden met sprongen omlaag gaat. Hieronder volgen de gedetailleerde cijfers van den aanvoer, met tusschen haakjes die van No vember 1938: Van de trawl- en zeevischzegenvisscherij kwa- jnen binnen: 55 (168) stoom- motortrawlers met 334.125.— 411.711.-). 2 (107) motorloggers met 3.133.— 59.596). 669 (646) motorkustvisschers met 56.039 51.122.—). 86 (30) open booten met 590.— 517.—.) 7 (20) Deensche motorkotters met 11.976 19.497.-). 1 (3) Zweedsche motorkotters met 1.226.— 1.667.-). 1 (0) Belgische motorkotter met 783.—. Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen: 5 (18) stoomloggers met 19.326 (f 23.052), 95 (334) motorloggers met 260.847 311.337) De opbrengst der consignatiezendingen bedroeg f 70.819 4.672.—). De opbrengst van de eerste 11 maanden van 1939 bedroeg 5.849.545.— tegen 6.595.243 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. DE ZEEVISSCHERIJ. Men meldt ons uit Scheveningeni: Zaterdag ochtend kwamen te Scheveningen aan de markt 2 motorloggers met een gezamenlijke vangst van 70 last of 1190 kantjes haring. Te IJmuiden waren Zaterdag binnen de Sche- vehingsche motorloggers van de reederïj A. v. d. Toorn Jzn., de SOH. 40 met 28 last en 4i50 kis ten versche haring en van de reederij J. den Duik en Zn. de SOH. 196 met 27 last en 258 kisten versche haring. Beide schepen besomden resp. voor hun versche haring 3800 en 2350 gulden De prijs voor de versche haring was Zaterdag ochtend f 8.20 tot f 9.60 per kist van 50 kilo. Volgens radiografische berichten uit zee waren de vangsten der haringloggers Zaterdag ochtend minder dan in den loop der week. Enkele der binnengekomen loggers beëindigden de vis- scherij. Zaterdagmorgen vertrok nog ter haringvis scherij de SOH. 72, schipper J. Westerduin. Met den aanvoer van versche visch uit zee was het vorige week zeer slecht gesteld. Door het ruwe -weer kon de schokker vloot niet uitvaren en was tot stilliggen gedoemd. De vischaanvoer te Scheveningen bestond dan ook uitsluitend uit aanvoer van Uimiuiden en Denemarken. Groote diepgang. Het Zaterdagavond van Zuid-Amerika te Am sterdam gearriveerde Nederlandsche s.s. Water land passeerde het Noordzeekanaal met een diep gang van 8 Meter. Het schip, dat eenigen tijd in de Downs was opgehouden voor onderzoek werd j.l. Vrijdag vrijgegeven waarop het- de onderbro ken reis naar de thuishaven vervolgde. Brand aan boord. Het j.l. Vrijdag van West-Afrikwa naar Am sterdam gepasseerde Nederlandsche stoom schip Amstelkerk rapporteerde bij aankomst alhier te Dakar brand aan boord te hebben gehad. Tengevolge hiervan werden 2 ribben in het ruim verwrongen als mede eenige dekpla ten. Voorts werd circa 26 ton beschadigde koffie over boord geworpen. Scheepsboot aangedreven. Vrijdag j.l. is bezuiden Egmond aan Zee een ledige scheepsboot aangedreven, welke ge merkt was 14' F.T. 227, 30—1137. Deze boot is ter beschikking gesteld van de strandvonderij voor nader onderzoek. Reddingssloep geborgen. Op het strand te Schiermonnikoog is dezer da gen een sloep aangedreven, welke men inmid dels heeft geborgen. Men heeft echter geen ken- teekenen kunnen vinden omtrent herkomst. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. De afdeeling der Chr. Democratische Unie houdt Donderdag 7 December een ledenvergade ring in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat, De voorzitter, de heer T. Snoek, zal een inleiding houden over Bezinning". Voorts zal een verkiezing van bestuursleden plaats heb ben en zal het houden van een familie-avond worden besproken. SINT-NICOLAASFEEST EN OUDERAVOND VAN „IN VEILIGE HAVEN". De Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" houdt a.s. Zaterdag een ouderavond in „Het Wapen van Velsen", waaraan medewerken de humorist Peperkamp en The Willy's Band. Des middags wordt voor de kinderen een Sint- Nicolaasfeest gehouden dat verzorgd wordt door Roland Wechten en Bob Nelson met hun kinder programma „Vroolykheid viert hoogtij". Een militaire plechtigheid op het Kennemerplein. Beëediging van een 2en-luitenant. Een plechtigheid zooals bij ons weten nog nooit in IJmuiden heeft plaats gehad, ge schiedde Zaterdagmiddag op het Kennemer plein. Voor het front van .de troep vond hier, onder groote belangstelling van zijde van het publiek, de beëediging plaats van den 2en luitenant Van Renswoude. De beëediging geschiedde door den regiments commandant, nadat de manschappen waren aan getreden. Onder tromgeroffel werd de ban ge opend en na de eedsaflegging werd de jonge luitenant door den regimentscommandant toege sproken, waarbij deze hem wees op het belang van den eed en de verplichtingen, die hieraan verbonden zijn. Na de plechtigheid werd luitenant Van Rens woude door den regimentscommandant en de vele leden van het kader gelukgewenscht. Met een défilé werd de plechtigheid beëindigd. ST.-NICOLAAS OP BEZOEK BIJ DEN R.K. VOLKSBOND. Zondagmiddag heeft St.-Nicolaas een bezoek gebracht aan de kinderen van de leden van den R.K. Volksbond afd. IJmuiden in het Patro naatsgebouw. Te half drie waren vele kinderen en ouders in het Patronaatsgebouw toen St.-Nicolaas zijn knecht, voorafgegaan door een stoet met vlaggen onder luid gejuich de zaal binnenkwam, De heer De Jong heette als voorzitter van de commissie Sint Nicolaas hartelijk welkom na mens alle kinderen. St.-Nicolaas richtte zich hierna tot de kinde ren en gaf hun vermaningen mee voor de toe komst. Het programma dat verder afgewerkt werd, af gewisseld met St-.-Nicolaasliedjes, bestond uit film, een rondgang door de zaal en het uitrei ken van presentjes. De kinderen hebben een genoeglijken middag gehad en zullen nog lang over dezen middag praten. De commissie verdient een woord van dank voor het vele werk. dat verzet moest worden om dezen middag te doen slagen BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden waren Zaterdag binnen van de haringvisscherij de loggers KW 29 met 36 last en 120 kisten versche haring, LJM. 266 met 30 last, SCH. 40 met 27 last en 450 kisten versche haring, SCH. 196 met 28 last en 250 kisten ver sche haring. SANTPOORT DE SINT OP BEZOEK. Dinsdag as. brengt Sint Nicolaas tusschen 2 en 6 uur, vergezeld door niet minder dan 3 zwarte Pieten, een bezoek aan onze plaats. Bij zijn rondttocht door het dorp zal hij worden vooraf gegaan door 3 militaire hoornblazers. WIJK AAN ZEE MILITAIR TEHUIS. In dank werden deze week weer verschillende blijken van belangstelling met onze militairen ontvangen, namelijk Firma A. en J. B. (tweede bijdrage) f 5, Mevr. J. B.—T. (zevende bijdrage) f 2.50 en N. N. f 2.50. Totaal f 10. De vorige verantwoording was f 294.10, zoodat er nu f 304.10 is binnengekomen. Verder werden ontvangen van de familie V. twee zendingen Indische tijdschriften. Het adres van den penningmeester is: T. R. C. Rijkens, Voorstraat 26 Wijk aan Zee, giro 77029, HEEMSKERK ST. NICOLAASFEEST VAN DEN R.K. VOLKS BOND. Zondagmiddag werd voor de kinderen van leden van den R.K. Volksbond een St. Nicolaas- feest georganiseerd. Te ruim half drie, toen 190 kinderen met hun ouders in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw gezeten waren, arriveerde Sint Nicolaas, terwijl de kinderen „Zie de maan schijnt door de boomen" zongen. Door den voorzitter van het „St. Nicolaas- comité" werd Sint Nicolaas welkom geheeten. Spreker dankte voorts nog ide leden van het co mité voor hun voortreffelijke organisatie. Hierna begon St. Nicola.as zijn goede gaven aan de kinderen uit te deelen. Ieder kind ontving een aardig stuk speelgoed benevens de noodige lekkernijen zooals speculaas en taai taai. Na afloop werd door de kinderen een driewerf hoera op St. Nicolaas uitgebi-acht. Verschillende St. Nicolaasliedjes werden hierna nog gezongen. Na afloop bracht de heer Bruin nog een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt dit feest zoo goed te doen slagen. VELSER JEUGDLUCHTVAARTCLUB. Ook de Velser Jeugdluchtvaartcluib heeft de mobilisa-tiegevolgen moeten ondervinden. Reeds van het begin der mobilisatie af zat zij zonder clublokaal. 'Zoo goed mogelijk heeft men hierin trachten te voorzien door de bijeenkomsten bij de leden thuis te houden. Mede dank zij de stuwende leiding van den heer Belgraver, die, hoewel onder dienst, zijn club niet vergeet, is de Velser Jeugdluchtvaartclub er thans in geslaagd een onderdak te vinden in het gebouwtje van den Speeltuin „In Veilige Haven". Hier heeft de club de beschikking gekregen over een ruim lokaal en is zij dus wederom in staat, zich volle dig op den modellenbouw toe te leggen. AANRIJDING. Zaterdagavond is een arbeider van de Hoog ovens, de R., konende in de Tuindersstraat te IJmuiden, op den N. Schulpweg tegen een auto opgereden. De bestuurder van de luxe auto was op den hoek van den rijweg en fietspad bezig te keeren, zoodat de lichten van de auto niet te zien waren. De R. vloog van de fiets en kwam op de motorkap van de auto te liggen. De man bleek ribben te hebben gekneusd en moest naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden vervoerd. De automobilist, die op dat punt niet had mogen keeren, kreeg een proces-verbaal. ST.-NICOLAAS BIJ „VRIJ EN BLIJ". Zaterdagmiddag hebben de kinderen van de R.K. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij" een geanimeerd St.-Nicolaasfeest gevierd. Twee maal was dezen middag de zaal gevuld met kin deren, die de St.-Nicolaasliedjes door de zaal lie ten klinken. De goede Sint en zijn knecht waren persoonlijk aanwezig. Behalve dat de kinderen rijkelijk van versnaperingen werden voorzien, werd hun op het tooneel iets geboden dat ze niet spoedig zullen vergeten. De alombekende hu moristische goochelaar Bercelini, die in de vo rige mobilisatie 500 voorstellingen gegeven heeft voor de militairen onder auspiciën van de Regeering, bracht allen in verbazing door zijn fraaie toeren. Ook een poppenkast, verzorgd door •J. Dei-wig, trok aller belangstelling. Dat deze poppenkast zoozeer de aandacht trok hoeft geen verwondering te wekken wanneer men bedenkt dat de heer J. Derwig op de poppen-t-entoon- stelling te Den Haag den eersten prijs, be haalde. Het bestuur van „Vrij en Blij" heeft met deze beide medewerkers een goede keus gedaan om ook dit jaar het St.-Nicolaasfeest volledig te doen slagen. Duikers hebben aan de Engelsche Oostkus' er onderzoek ingesteld naar het wrak van aen Britschen torpedojager .Gipsy die op een mijn ■■eloopen was. Een der duikers daalt af, om zijn werkzaamheden onder water te beginnen De vlucht voor het water deed sommige bewoners langs de Maas zelfs hun wasch vergeten, die eenzaam boven de watervlakte achterbleef OPENBARE VERGADERING C.H.U. Op Woensdag 13 December houdt de Christe lijke Historische Kiesvereeniging in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een openbare vergadering. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal programma. 2.35 Keu len, 3.05 Parijs. 4.50 Londen Reg.. 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Reu- den, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma. 6.45 Lenden Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Ned., 2.15 Londen Reg., 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 520 Brussel Ned, 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keu len. ST. NICOLAASFEEST VAN DE A.J.C. Het St- Nicolaasfeest van de A.J.C. dat giste renmiddag in „Adrichem" gevierd werd is zeer goed geslaagd. Leekenspel, zang en dans wisselden elkaar af en de noodige versnaperingen ontbraken hierbij niet. Maar het hoogtepunt was toch wel toen St. Nicolaas met zijn knecht de feestzaal binnentrad en na op het podium Ie hebben plaatsgenomen, ieder der aanwezigen bij zich riep en hem of haar een cadeau overhandigde en hierbij menige rake opmerking ten beste gaf, tot groote vroolijkheid natuurlijk van zijn jeugdige vereerders. Het was voor de A. J. C. een goed middag, die lang in herinnering zal blijven, ST. NICOLAASWEDSTRIJD VAN 't KARPERTJE. Het Vischcollege ,,'t Karpertje" heeft Zondag in zijp vischwater aan de Tolvaart een uitstekend geslaagden St. Nicolaaswedstrijd gehouden. Het aantal deelnemers was zeer groot en dat was al een prettige verrassing voor het bestuur, dat in dit opzicht niet bijster verwend is. De waterkant leverde een gezelligen aanblik op. Na het aanvangsignaal van den hoofd controleur H. Muis, hadden zijn assistenten, de controleurs J. v. d. Steen, J. Schweitser en J. Waterlander druk werk, want de baars wilde zich wel laten vangen. Maar deze animo ver minderde plotseling na het tweede uur. toen de baars er genoeg van kreeg. Met baars is het „hol len of stilstaan", zeggen de visschers. Wanneer het eindsignaal glinkt is de vangst niet groot, welgeteld 117 baarzen. In het clublokaal, café „De Vriendschap", heeft de voorzitter van ,,'t karpertje", de heer J. Maenhout woorden van dank gericht tot allen, die aan het welslagen van dezen wed strijd hun medewerking verleenden. Hij ging hierna over tot uitreiking van de prijzen in on derstaande volgorde: 1. J. Kloos, 2. W. van Waveren, 3. B. Sondorp 4. K. Luyt, 5. J. de Vries, 6. C. Kater, 7 H. Paauw 8. J. Spierings, 9. D. van Beek. 10 J. Straat. 11. J. R-iiisboop. 12. J. Posch. TWEEDE VOORSTELLING VAN TAVIDO. De tooneelvereeniging „Tavido", onderafdee- ling van „De Gietèling" geeft a.s. Donderdag haar tweeden tooneelavond in dit eïzoen in het Kennemer Theater. Opgevoerd wordt „Aannemen.ik kom", lief- despotpourri in 3 bedrijven door Th. de Jongere en Jan Everwijn. In dit stuk treden op de dames A. Zwart— de Vos, L. Jurriaans. R. GraafLokkerbol en N. Neve—Dollee en de heeren A. H. Holtslag, H. G. Gerssen, J. Keyser, F. Zwart. J. P. Hagen F. van Lamoen en A. Graaf. De heer A. H. Holtslag voert de regie. Mooie overwinning van de Zwak ZwaluwenVarsko (32) De eerste aanval is voor de Zwalu% de gasten nemen direct het spel over J nog maar tien minuten gespeeld als des van Vanko met een onhoudbaar schot Ji" de leiding geeft 0—1. Even daarna laatjk speler Steenbeek opnieuw visschen. o-j De Zwaluwen komen nu flink opzette/» eenigen tijd van op en neer gaand spel de Reuver den achterstand te verklein*,-: Direct na de thee ontplooit zich ecu zê/\' dig spel waaruit Zwaluwen den gelijk Lkj scoort, docht dit doelpunt wordt door rechter Koster geannuleerd. J Kort hierna weet A. de Reuver met schot den doelman wederom te passeereiT stand gelijk te maken 22. Er moet nog een kwartier gespeeld eb Hf jaats wanneer A. de Reuver geblesseerd ra* wordt vervangen door J. Luntz. De Zwaluwen zetten nu hun beste beent?, en even voor tijd is het N. Adelaar, die dei club de leiding weet te geven. 32. Even later fluit scheidsrechter Koster dit leidde, het einde en heeft Zwaluwen zich» derde plaats van de ranglijst gevestigd. LEDENVERGADERING JONGE HERVORMDEN. De Ned. Vereeniging van Jong Hervofe afd. Beverwijk zal op Woensdag 6 Decenfo ledenvergadering houden in het Ned. Heir eenigingsgebouw aan de Oosterwijtó Spreker voor dezen avond is de heer p}°?l uit Haarlem over het onderwerp: „de to! P1 bond van Kerken naar de conferentie is -'!f sterdam". r 31 1< eind1 ilers uitei rust In pelsi de lich den te sl Tc vaar bleef wist doel] dei" Tc was bal voor. Haai r> [kwaï 'leidi Gf Geneeskundige voorziening van burgerbevolking. Commissie van Advies geïnstalleerd. De minister van sociale zaken, dr. J, vaji Tempel, heeft de commissie van advies! doeld in artikel 6 van de wet geneeskundige, ziening 1939, geïnstalleerd. In die wet is van de beslissingen, welke de geneesb hoofdinspecteur van de volksgezondheid^ nemen met betrekking tot de vervangb de vestiging van medici, op den minister, gesteld. Tevens is bepaald, dat de minister bij wordt voorgelicht door een commissie advies. Door de Kroon zijn tot leden en plaats vangende leden benoemd: mr. Halbertsraa(i zitter) en mr. Zijlstra (.plaatsvervangend ïi zitter), beiden raadsheer in het gerechts!#, 's Gravenhage, benevens de geneesheeren Liebergen (Oosterhout), dr. Sluyterman lem, Klijn (Baarn) en Schalij (Rotterdam? secretaris is aan de commissie toegevoegd. Van Haersma Buma, advocaat en procures 's Gravenhage. De ministerheeft- in zijn installatierede noodzakelijkheid en het belang van de wet'e: regeling der geneeskundige voorziening onV burgerbevolking uiteengezet, waarbij hij dei KIu arvo.cn HIJ QfJJ dacht vestigde op den ingrijpenden aard ra bevoegdheden van den hoofdinspecteur, een waarborg voor de betrokkenen in den?: van een beroepsrecht vereischte. Vervolgens'e de minister gewezen op de waarde der combi van het medisch en het juridisch element! commissie, in welker vertegenwordigers hij vertrouwen uitsprak. Vijf man van brandkastcliefstal verdacht. In den nacht van 20 op 25 November gebroken in het kantoor van een vernisfaW aan het Groenewegje te 's-Gravenhage. De hadden het gemunt op een brandkast, die trachtten open te breken, hetgeen evenwei gelukte. Zij laadden haar daarom op een wieier, die zij in de fabriek aantroffen. De btaci- kast bevatte behalve een aantal boeken een geil trommel, waarin 650 gulden. Na een week spit Is de Haagsche politie er thans in geslaagd ikh te brengen in deze zaak. In den loop van dew# week zijn vijf personen in arrest gesteld, die-"" in meer of mindere mate aan deze wel zeer tale inbraak hebben deelgenomen. 1 iiiii Agent nummer 18, vergezeld van een collega, opende de keukendeur, trok deze achter zich dicht en verdween in huis. Hoogst opgewonden stapte mevrouw Dinges door den tuin en zij mopperde tegen haar echtgenoot: „Dat heb je er nu van. Waarom moest jij dien jongen ook achte/na .g&a&i" Mijnheer Dinges wilde juist antwoorden, toen de keukendeur open ging en...... de vreemdeling stapte naar buiten. Mevrouw Dinges gilde van schrik. Spriet, die de wacht moest houden, stapte opzij om den indringer te laten passeeren. Alleen een andere agent deed een paar passen naar voren, De indringer zag echter niets van dit alles. Alsof het de gewoonste zaak ter wereld was, hield hij een filmstrook tegen het licht, waarna hij zich omdraaide en 't huis weer instapte, 't Ging zóó snel en 't leek zóó gewoon, dat de agent er totaal van ztjn stuk gebracht werd. Die sust niet wat bh doen moest, Twee monteurs zwaar gewond, Bij werkzaamheden in het Gemeentelijk Electriciteïtsbedrijf te Groningen. Bij het plaatsen van een nieuwen meter in tri gemeentelijke electriciteïtsbedrijf te Groninp ontstond door onbekende orzaak kortsluiting, gevolge waarvan een gedeelte van de stad ningen, dat op dit net is aangesloten, stroomto kwam. Bij de voortzetting der werkzaamheid laaide plotseling een groote steekvlam op, de beide monteurs, die met het plaatsen van meter belast waren, in het gezicht trof en ernstig verwondde. Een derde beambte, die eenigen afstand stond, werd minder ernstig het gelaat geschroeid. De gewonden zijn de jarige H. D„ de 33-jarige W. K. en de 43-jarig T. P., allen gehuwd en wonende te Groningen. De beide eerstgenoemden zijn er het ergst toe. Zij kregen zware brandwonden aan het laat. Laatstgenoemde werd na in het Academi ziekenhuis te zijn verbonden, ter verdere ve# ging naar zijn woning overgebracht. De beide'" deren' zijn in het ziekenhuis opgenomen. &ja Telegrambrieven naar Ned.-Ifldis doen hun intrede. Sneller dan een brief, goedkooper dan een telegram. Met ingang van heden stelt P. T. T. voor bil gedachtenverkeer met Nederlandsch-Bidië nieuw middel ter beschikking van het publiés: de telegrambrief. Telegrambrieven voor Ned. Indië kosten 5 c$ per woord voor de eerste 100 woorden en 3 per woord voor elk woord meer. met een ma* mum van 2.50 voor 50 woorden, waarbij E°3 0.25 voor de postale behandeling komt. Een telegrambrief voor Nederlandsch-Indfe Kan men aan elk telegraafkantoor in Nederland aan* bieden. Aanbieding per telefoon of telex is ecn-« niet toegelaten. Telegrambrieven moeten vooro® zijn van de betaalde dienstaanwijzing TB (t®1- grambrief) en over de nationale radioverbtofunsi „via Holland Radio" worden verzonden. Telegrambrieven worden, voor zoover zij eia®* worden aangeboden, per expressie brief naar n telegraafkantoor te Amsterdam verzonden en v daar per radio naar Batavia-centrum overgesem alwaar zij, op den zesden dag na de ontvangst Amsterdam, per snelste postgelegenheid aan n geadresseerde worden toegezonden. Het bezi® van telegramadressen is voor deze brieveri» toegestaan, evenmin als het gebruik van een dere taal dan de Nederlandsche, behoudens in gevallen waarin, ook voor uitgestelde telegramsw meer dan één taal mag worden gebezigd.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2