jjstandspact tusschen Moskou en de „Finsche volksregeering" ;en financier aan het hoofd van het Finsche kabinet. Sritsche luchtaanval 3>ij Helgoland. gypA.H '4 DECEMBER Ï9S9 „ofbases op iische eilanden. JUiU uan geUed in JiwtcUë. je Moskou is na besprekingen tusschen .„tof en Otto Kussinen een pact van ieiiclschap en wederzijdschen bijstand tus- !hen (le Sovjet-regeering en de „Finsche lksregeering" gesloten. Het behelst o.a. u Volgende: Als teeken van vriendschap en absoluut (rouwen in de Finsche volksregeering 'ipmt de Sovjet-Unie erin toe, als antwoord do asuiraties van het Finsche Volk, aan fLJand af te staan het district van Sovjet- torelië met een totale Oppervlakte van 70.000 vierkante kilometer, In ruil daarvoor ver- Lort de Finsche republiek zich bereid, de 'ns op de Karelische landengte iets te Lrleg&en en aan de Sovjet-Unie een gebied j staan met een oppervlakte van 3970 rierkante kilometer. De Sovjet-Unie zal aan Finland een schadeloosstelling betalen van millioen Finsche mark voor de spoor lijnen, welke zich op dat gebied bevinden. democratische Finsche republiek, zoo wordt .e*d geeft ter versterking der veiligheid van 1 landen aan de Sovjet-Unie voor dertig L in pact het schiereiland Hangö en om- lend gebied en een bepaald aantal der om- ;;ende eilanden, waarop de Sovjet-Unie vloot jes zal bouwen om een aanval van buiten af Verhinderen. Bovendien staat de Finsche re- •bliek aan de Sovjet-Unie het recht toe op eilanden een strikt beperkt aantal land- en •^strijdkrachten te legeren. Voorts staat de volksregeering aan de Sovjet-Unie af "•schiereiland van Ribaczy en Sredni, alsmede '«aantal kleine eilandjes aan de kust van de córdelijke IJszee voor een bedrag van 300 mil- Finsche marken. De Sovjet-Unie en de democratische Finsche joubliek spreken af elkaar eiken bijstand te ï'rleenen, inclusief militairen bijstand, ingeval 3en agressie tegen een der beide partijen, 'contracteerende partijen komen overeen ijn allianties te teekenen en geen coalitie aan i, welke tegen een van haar gericht zou De partijen komen overeen later een handels dag te sluiten. De Sovjet-Unie neemt op zich aan het Fin- tjie volksleger hulp te verleenen in den vorm wapenen en ander oorlogsmateriaal. „»t pact is geldag voor den duur van 25 jaar jindien een jaar voor den afloop geen der beide Rytif de man die betaling van k oorlogsschulden mogelijk maakte. RïSTO RYTI, de nieuwe Finsche premier. (Van een bij zonderen medewerker) IEMAND, die zijn schulden betaalt, staat in aanzien. Een land, dat na den vorigen oorlog (1914/1918) zijn schulden aan Amerika betaalde, was een unicum. Dat had was Finland, dat unicum werd mogelijk gemaakt door een nog geen dertig jarigen ihn, die' als gouverneur van de Bank van Finland werd aangesteld. Die jonge man was Risto Ryti. Stelt u voor een normaal persoon, met scherpe po achter brilleglazen van het ouderwetsche pi een streng mensc-h om te zien, kort aan bonden, want zijn tijd is kostbaar. U wordt te woord gestaan ha zijn privé-bureau, W na korten tijd krijgt u de wenk maar liever «n te gaan. Stelt u verder voor een aardige flat, een gezellig ï'atend man, die zijn bril heeft afgezet en met J?raat over de mooie Hollanidsche landerijen met «bekende koeien van de schilderijen, die li 'een •pthee of een borrel laat aanbieden, die tegen •W vrouw „dear" zegt, omdat ze een half-Ame- töaausche is, en die graag levensbeschrijvingen ontdekkingsreizigers leest. Beide mannen zijn Ryti Op de bank was hij "Wel altijd, thuis zeer zelden. Ik trof hem. '••bis na een telefonische afspraak gemaakt te Ipben en hij vertelde mij zonder ophef, zelfs ^tegenzin iets van zichzelf. Hij wilde eigenlijk worden, maar zijn vader wilde dat niet, hij rechten moest studeeren. Hij 'kwam ijk heelemaal bij ongeluk in de economie «echt en werd ^bankman" zonder het ooit Wd te hebben. De gouverneursbetrekking der Staatsbank had hij allang vaarwel ge- voor 'n rustiger leven, indien hij niet zulk een 'pndslievend mensch was geweest, want na ï.we jaren stond het hem nog steeds niet aan. heeft zich echter aangepast en doet voor .-land alles wat dat land van hem verlangt. h|i als premier is geroepen, zal hij die functie «'oefenen en naar gehoopt wordt zal hij door- ph hot land financieel op de been te houden, ttyti is een speciaal vriend van den tegenwoor- President Kallio, met wien hij vroeger op hk samenwerkte. partijen daarvan kennis geeft zal het voor een nieuwe periode van kracht zijn. De uitwisseling der ratificatie-oorkonden, aldus wordt aan het slot gezegd, zal plaats vinden te Helsinki. Finland legt het conflict aan den Volkenbond voor. Beroep op het handvest. De Finsche regeering heeft besloten haar conflict met de Sovjet-Unie aan de Volken bond voor te leggen. De Finsche vertegen woordiger te Genève heeft opdracht ge kregen daartoe de noodige stappen te ondernemen krachtens art. 11 en 15 van het volkenbondspact, welke voorzien in de bij een- roeping van den Volkenbondsraad of van de Assemblée. Volkenbondsraad 9 December bijeen. Uit Genève, 3 December. De leden van den Volkenbondsraad zijn voor 9 December des middags om twaalf uur bijeengeroepen. Het desbetreffend besluit is genomen door den secretaris-generaal, Avenol, in verband met de nota der Finsche regeering, over handigd door den Finschen vertegenwoordi ger bij den Volkenbond, Holsti, oud minister van buitenlandsche zaken. De convocatie van Avenol behelst tevens een voorstel om de Volkenbondsvergadering op 11 December bij een te roepen. Finnen van gebruik van gifgas beschuldigd. Of.ficieele Finsche tegenspraak. Een Sovjet-Russische oorlogscorrespondent „ergens aan het Finsche front" beschuldigt de Finnen er van gifgas te gebruiken. Het gebruikte gas zou echter niet door de gasmaskers van het Roode Leger doordringen. In een officieel Finsch communiqué wordt deze bewering als leugenachtig tegengesproken. Finsche generale staf verklaart categorisch dat het Finsche leger nooit het gebruik van gas als strijdmiddel onder oogen heeft gezien. De Finsche regeering verklaart bereid te zijn een neutrale commissie toe te staan een diepgaand onderzoek, daarnaar in te stellen. Duitsche oorlogs schepen getroffen? Duitsche duikboot door verkennings toestellen vernield. Sibelius niet gewond. United Press verneemt uit Helsinki dat de be kende Finsche componist Sibelius niet gedood is, zooals bij geruchte verluidde. Hij vertoeft in zijn woning in de voorstad van Helsinki, Tusula, en is zelfs niet gewond. Vluchtelingen stroomen Noorwegen binnen. Ontelbaar aantal babies naar veiliger gebied. SVANVEK, 3 December. Het is een on gelooflijk groot aantal babies, dat men hier onder de lange files vluchtelingen, die de Noorsche grens overkomen, ziet. Sommigen worden in de armen gedra gen, anderen op den ru,g af op de schou ders. Het klimaat is hier waarlijk niet zacht. Voor nieanand, dus allerminst voor babies, maar de kleintjes zijn warm ingepakt en het schijnt dat zij een temperatuur van 14 graden onder nul (Celsius) heel goed verdragen. De refugées zijn goed van levensmiddelen voorzien. Behalve het voedsel, dat hun in Noorwegen werd verstrekt, hebben zij nog een aanzienlijke hoeveelheid mieer Over de grens gebracht. Toen de Finsche regeering orders gaf om Petsamo en het daaromheen liggende district te evacueeren, hebben de winkeliers hun winkel deuren wijd opengezet en het publiek gezegd dat zij alles met zich mee nemen konden, wat zij maar konden dragen. Natuurlijk zijn velen uitgeput van de langen, kouden tocht. Zoo vertelde Kjulemela, een arbeider in de nikkelmijnen, tegen den United Press-eorres pondent,„Het eerste wat ik Vrijdagmorgen vroeg hoorde was het geluid van het Russisch geschut. Mijn eerste gedachte was om mijn vier kinderen en mijn vrouw op een slee te zetten en die zelf door de toendra te trekken. Het zijn verscheidene kilometers en ik ben hier dan ook uitgeput aan gekomen". Zijn vrouw, die een Noorsche van geboorte is, brak in tranen uit bij het vooruitzicht dat haai man terugkeerde om te vechten. Het is een droevig gezicht, deze vluchtende menschenmassa, doch het gekraai en gebabbel van de babies helpt deze apenschen het zware lot dragen. (United Press). Geruchten over voorstel van het Vaticaan tot wapenstilstand tegengesproken. VATICAANSTAD, 4 December. In gezag hebbende Vatieaansche. kringen wordt ontkend dat de Paus aan de regeeringen der geallieerden en Duitschland voorgesteld zou hebben gedu rende de Kerstweek een wapenstilstand te hou den. Men verwacht ook niet dat de Paus en derge lijk voorstel zal doen. Er wordt aan herinnerd dat de kalmte aan het front blijft voortduren en dat een „wapenstilstand op zee" wegens het mij nengevaar niet te verwezenlijken is. (United Press.) Roosevelt geeft de wapenhandelaars en -exporteurs een wenk. „Regeeringspelitiek worde in acht genomen." Zonder den naam van eenig land te noe men heeft president Roosevelt in een for- meele verklaring gezegd dat de regeering der Vereenigde Staten hoopt, dat de Amerikaan sche fabrikanten en exporteurs van vlieg tuigen en vliegtuiguitrustingen en -materia len de politiek der regeering, die, „onge- provoceerd bombardeeren" van burgers ver oordeelt ter harte zullen nemen. De korte verklaring werd uitgegeven, nadat de president geconfereerd had met Cordell Hull in het Witte Huis. Er bestond weinig twijfel dat de verklaring bedoeld was om toegepast te wor den op het RussischFinsche conflict. WAAROM DE BRITSCH-RUS- SISCHE ONDERHANDELINGEN MISLUKTEN. Engelsche draadlooze dienst doet onthullingen. GEALLIEERDEN WEIGERDEN INWILLIGING VAN EISCHEN, WAARIN DUITSCHLAND LATER TOESTEMDE. De Britsche draadlooze dienst meldt dat in het licht der gebeurtenissen van de laatste paar dagen de ernstige verantwoordelijkheid, welke op de nationaal socialistische regeering rust voor de in vasie in Finland door Sovjet Russische strijdkrach ten, naar de meening van welingelichte kringen te Londen duidelijker wordt. Er bestaat,' te oordeelen naar de beschikbare gegevens, geen twijfel aan dat de bezetting voor Finland, evenals die van de Oostzeestaten, door Stalin vóór de sluiting van het Russiseh-Duitsehe pact in Augustus j.l. met kracht werd bepleit. Men gelooft dat Hitier bij voorbaat dezen Russischen eisch moest inwilligen als gedeelte van den prijs voor het pact van Moskou, dat vol gens de berekening van den Duitschen rijksminister van buitenlandsche zaken tot resultaat zou hebben dat Groot Brittannië en Frankrijk buiten den oorlog zouden blijven, welken Hitler van plan was tegen Polen te ontketenen. Deze lezing der gebeurtenissen zoo vervolgt de Britsche draadlooze dienst vindt steun in de thans voor de eerste keer in gezaghebbende kringen onthulde feiten ten aanzien van de mislukking der Engelsch-Fransch-Russische ondex-handelingen. Groot Brittannië en Frankrijk, hieraan wordt her innerd, hadden maanden vóór den inval in Polen, geprobeerd met de Sovjet-regeering een pact te sluiten, dat beoogde een Duitsche agressie tegen te gaan. De loop dezer onderhandelingen was geheim gehouden. Thans wordt eve*, «-el toegegeven dat de voor naamste reden voor haar mislukking de wei gering was der regeeringen van Frankrijk en Groot Brittannië toe te geven aan de Russische eischen, die de integriteit der Oostzeelanden en van Finland in gevaar zouden hebben gebracht. Als deel van hun prijs voor een bondgenoot schap drong de Sovjetregeering er bij Groot Brittannië en Frankrijk op aan, dat zij Finland en de Baltische landen zouden overreden, vloot- bases aan de kust van Oesel en Dagö en de Aalandseilanden ter beschikking te stellen van de Russische vloot. Uiteengezet wordt, dat Groot Brittannië en Frankrijk niet bereid wa ren een handeltje te maken van de souvereini- teit der kleine staten. Von Ribbentrop, aldus wordt gezegd, betoonde zich minder scrupuleus. Het is interessant thans te herinneren aan de bezorgdheid van Finland en de Oostzeestaten tijdens de Engelsch-Fransch-Russische onderhandelingen opdat geen overeenstemming zou worden bereikt welk hun souvereiniteit of neutraliteit in gevaar zouden brengen. De nationaal-socialistische regeering heeft haar best gedaan dergelijke verdenking aan te moedigen, zoolang zij de sluiting vreesde van een drie partijen- overeenkomst tegen agressie, doch zij aarzelde niet, aldus deze mededeeling van den Britschen draad- loozen dienst, de onafhankelijkheid van deze staten te „versjacheren" in ruil voor de Russische goed keuring op den aanval op Polen. Het visschersdorpje Suurkyla op het eiland Suursaari in de Finsche Golf. De Russen zeggen dit eiland te hebben bezet. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede: Een sterke formatie van bommenwerpers der Koninklijke Luchtmacht heeft een aan val uitgevoerd op Duitsche oorlogsschepen in de buurt van Helgoland. Eenige zware bommen hebben doel getroffen. Er werd veel tegenstand ondervonden (nan luchtdoel geschut. Een Messerschmidt, het eenige vijandelijke vliegtuig, dat was opgestegen, werd omlaag geschoten. Alle Britsche vlieg tuigen zijn behouden teruggekeerd. Het ministerie deelt voorts mede, dat verkenningsvliegtuigen van de Britsche kustwacht tijdens een patrouillevlucht boven de Noordzee een Duitsoh duikboot boven water hebben verrast en aangevallen. De duikboot werd bij den commandotoren ge troffen en vernield. De onderzeeboot werd door een enkele bom vernield. Er zijn geen overlevenden. De poging der bemanning de duikboot onder water te brengen, toen zij de vliegtuigen hoorden nade ren, werd te laat ingezet. Door de ontploffing werden deelen van het schip en andere wrak stukken in het rond geslingerd. Een nader Reuiterbericht meldt Tot de Duitsche oorlogsschepen, welke Zater dagmiddag met succes zijn aangevallen door een sterke formatie bommenwerpers van de Ko ninklijke luchtstrijdkrachten in de buurt van de zwaarbeschutte vlootbasis van Helgoland, behooren twee kruisers. Zij lagen vlak bij een flottielje van 6 of 7 torpedojagers. De leider van het Britsche vliegtuigeskader heeft gemeld dat Helgoland door een gat in de wolken werd waargenomen. Toen hij bevel gaf tot den aanval over te gaan werd een hevig vuur geopend door zwaar luchtdoel geschut. Op die plaats geraakte een der Britsche vliegtuigen uit de formatie doch het toestel kon weer de hoogte krijgen, zich bij de formatie aansluiten en met de andere vliegtuigen naar huis terugkeeren. Geen der leden van de gezamenlijke bemannin gen werd getroffen. Tijdens het bombardement werden foto's genomen. Tot de Duitsche schepen welke getroffen werden, behoorde een der krui sers. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt over den aanval, dat de vijandelijke vliegtuigen als gevolg van het sterke afweervuur slechts weinig bommen hebben kunnen uitgooien, die slechts geringe materieele schade heb ben aangericht Een visschersvaartuig werd tot zinken gebracht. Duitscli mailschip tot zinken gebracht. Eigen teemanning opende de luiken. In een officieele mededeeling uit Kaapstad wordt gezegd dat het Duitsche mailschip „Watus- si", welk schip 9521 ton meet op 23 November weggevaren was van Mosambique. Het schip werd Zaterdag om half elf ten Zuiden van den Kaap ontdekt en het kreeg bevel op te stoomen naar Simonstown. De bemanning opende de luiken en begaf zich in de booten. Zij werd door andere schepen gered. Nader wordt nog gemeld dat het schip ter- tond het bevel had opgevolgd om van richting te veranderen. Inmiddels echter was de Duitsche be manning in de ruimen druk bezig en na korten tijd zagen Zuid-Afrikaansche vliegers rook uit het schip opstijgen. De bemanning ging haastig In de sloepen. Later zag men het schip van voor tot achtersteven in brand staan. Men gelooft niet dat zich persoonlijke ongelukken hebben voorge daan. Duitsche schepen opgebracht Er zijn twee Duitsche schepen door de Britsche marine in beslag genomen en opgebracht naar een haven. Het betreft de „Eilbek" (2185 ton), welk schip te Hamburg thuis behoort, dat juist voor het uitbreken van den oorlog uit Canada was vertrokken en later op de Azoren was aange komen. Het andere schip is de trawler Sophie Busse (215 ton) welke te Wesermünde is gere gistreerd. Nog meer duikbooten vernield? Naar nog te Londen bekend gemaakt wordt heeft een vroegere trawler uit Grimby, thans dienst doende als marinevaartuig, een Duitsche duikboot tot zinken gebracht en naar men ge looft, nog een andere duikboot zwaar beschadigd Een lid der bemanning zeide: tijdens een pa- trouilledienst aan de oostkust hebben wij deze week meer dan een Duitsche duikboot waarge nomen. Stellig hebben wij een duikboot door dieptebommen tot zinken gebracht. Wat de tweede duikboot betreft, ook hierop lieten wij dieptebommen vallen waar ook later olie aan de oppervlakte verscheen. Volgens Reuter is nog een Duitsche duikboot vernield, die ontdekt was door een kleine vis- schersboot, welke de vlootautoriteiten waar schuwde. Dezen slaagden erin de duikboot in een opgezette val te lokken, waarop de aanval werd ondernomen en de onderzeeër met diepte bommen vernield werd. De admiraliteit heeft medegedeeld dat Zater dagavond in een Schotsche haven een aantal manschappen van een Duitsche duikboot als ge vangene binnengebracht is. Het zijn 5 officieren en 28 manschappen. De Paris Soir meldt tenslotte, dat een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht door een Fran- schen torpedobootjager, die een convooi escor teerde. De mijnen eisclien weer slachtoffers. O.a. een Zweedsch schip verongelukt. Het Noorsche schip „Arcturus", metende 1277 ton, is Vrijdagochtend voor de Oostkust van Schotland op een mijn geloopen. Van de uit 17 personen bestaande bemanning zijn acht door het Deensche schip „Ivar" gered. Omtrent het lot van de anderen is niets bekend. Het s.s. „Floride" van de Compagnie Générale Transatlantique is op een Duitsche mijn geloo pen. Het schip slaagde er in zichzelf op het strand te zetten in de nabijheid van ee.n Fransche haven Er zijn twee slachtoffers. Het Britsche olietankschip „San Calisto" buiten de Zuidkust in de lucht gevlogen. Een man werd gedood. De leden der bemanning, die uit 30 tot 50 koppen besfond, zijn door een reddingboot en een mijnenveger opgenomen en aan land gezet. Vier man bleken ernstig gewond te zijn. Het Zweedsche schip „Rudolf", dat van Hartle pool op weg was naar Malmö met een lading steenkool, is Zondagochtend voor de Britsche kust ten Noorden van New Castle op een mijn geloopen. Naar verluidt is de uit 23 koppen be staande bemanning erin geslaagd in de booten te gaan. Fransche gezinshoofden „zwaaien af". Vaders van vier en vijf kinderen het eerst. Terwijl de lichtingen 1909, 1910 en 1911 reeds naar huis zijn gezonden, evenals de gezinshoof den, die bij deze lichtingen zijn ingedeeld Lr verband met hun op regelmatige wijze aangege ven gezinsomstandigheden, heeft de Fransche minister-president Daladier besloten geleidelijk na 15 December de vaders van vier en vijf en vervolgens die van twee en drie kinderen naar huis te sturen, welke indertijd deze kinderen niet opgegeven hebben, evenals degenen, die practisch behooren tot de reeds „afgezwaaide" lichtingen. Teneinde de troepen op billijke wijze te sparen, laat Daladier overgaan tot „afzwaaien" van de strijdende formaties der reservisten van de tweede reserve de lichtingen 1919 en ouder. Daartegenover zullen de mannen der eerste reserve, die nog in territoriale formaties zijn, naar hun depots worden gezonden met het oog op hun opneming in de legers. De reservisten der eerste reserve met een blauw zakboekje zul len eveneens na 15 December opgeroepen worden, te beginnen met de jongste lichtingen. [taliaansche studenten demonstreeren voor Finland. Betooging voor de Finsche legatie te Rome. ROME. 2 December. Duizend fascistische studenten hebben zich vandaag voor de Finsche legatie verzameld en een luidruchtige demon stratie ten gunste van Finland ten beste gegeven. Kreten als „Lang leve het onafhankelijke Fin land!" en „Volhouden, volhouden!" mengden zich met kreten van afkeer aan het adres van Rusland, toen de Finsche gezant, Erko Jarnefelt, op het balkan verscheen om den studenten met den fascistlschen groet te danken. Vele studenten droegen het fascistische uni form en nadat de Finsche gezant door met de hand te wuiven gedankt had, verspreidden zij zich rustig. Nadat de fascistische studenten aldus voor de Finsche legatie gedemonstreerd hadden trokken zij naar de Russische ambassade onder het roe pen van „Weg met het communisme!" waarna zij eveneens uit elkander gingen. (United Press). Tegen Gevatte koude, Koorts, Griep Mijnhardtjes De echte zijn niet rond. maar hartvormig. (Adv. Ingez. Med.) RAES0 PROGRAMMA DINSDAG 5 DECEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. KJt.O.-uitzending. 4.00—5.10 IIIRO. 8.— Berichten A. N. P., 8.059.15 en 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 Ensemble „MusLquette". 12.45 Berichten A.N.P., Gramofoonmuziek. 1.10 KRO-Melodisten en solist. 2.Vrouwenuurtje.. 3.Modecursus. 4.Gramafoonmueiek. 4.30 Rococo-octet. 5.KRO-orkest en solist. 5.45 Fe licitaties. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.35 Sport- halfuur. 7.Berichten. 7.15 Causerie „Naar de nieuwe Gemeenschap: Nieuwe Gemeenschap en Wereldbeschouwing". 7.35 Gramofoonmuziek 7.40 Reportage. 8.— Berichten A.N.P., mededeelin- gen. 8.15 Jeugduitzending. 8.35 Granaofconmuziek 8.45 Bonte St. Nicolaas-avond. 11.— Berichten A.N.P. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. AVR.O.-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Berichten A.N.P.Gramofoonmuziek. 10. Morgenwijding. 10.15 Orgelconcert (Opn.. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Jetty Cantor's ensemble 11.Causerie over kinderboeken. 11.30 Jetty Cantor's ensemble. 12.15 Avro-Dansorkest. 12.45 Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek. 1.— Omroep orkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knijp- en naaicursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.306.27 Omroeporkest en solist. 6.30 Cyclus „De beteeke- nis van het werk van de nieuwe schrijvers generatie". 7.Voor de kinderen. 7.05 Kinder koor „Zanglust" met pianobegeleiding. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P., mededeelin- gen. Hierna: Causerie „De bewegelijke wereld". 8.30 Bont Sint Nicolaas-programma. 9.30 Repor tage. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Avro- Dans- orkest. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 Radiotooneel. 12.50 Variété. 1.20 Berich ten. 1.30 Zang. 2.2.20 Orgelspel. 3.20 Dansorkest 4.05 Causerie „What I'm reading now". 4.20 Berichten. 4.35 BBS-Schotsch orkest. 5.20 Voor de kinderen. 5.50 BBC-Harmonie-orkest. 6.20 Be richten. 6.35 Journalistiek overzicht. 6.50 Variété 7.35 Pianovoordracht. 8.05 Radiotooneel. 8.35 Variété. 9.05 Gevarieerd programma. 9.20 Be richten. 9.35 „The Censorship", dicussie 10. BBC-Theaterorkest. 10.35 Korte avondwijding. 10.50 Het Reg. Paul pianokwartet. 11.35 Dans muziek. 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.408.50 Leo Eysoldt's orkest. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.20 Omroep orkest en -koor en soliste. 1.35 Populair con- sert. 2.45 Solistenconcert 3.20 Concert. 4.30 Sint- Nicolaas-programma. 4.50 Folkloristisch pro gramma. 5.Otto Dobrindt's orkest. 7.35 12.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofonmuziek. 8.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten. 8.50 Radiotoonele. 9.10 Omroeporkest 9.20 en 10.30 Omroepsymphonie-orkest. 10.50—11.20 Gramo foonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 Gramofonmuziek. 5.20 Piano- voordracht. 6.35 Zang. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Radio-orkest en soliste. 10.05 Radio-orkest. 10.3011.15 Het van Heoke-strijkkwartet. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Reportage. 8.05 Orgelspel. 8.20 HJpro gramma. 9.20 Berichten. 9.30 Het Praagsch strijkkwartet. 10.20 Politiek overzicht. Hierna: Populair concert. 11,20 Berichten. Hierna tot j.2.20 Nachtconcert.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5