IJmuider Courant Militaire toestand tot het voorjaar ongewijzigd? de Zonzij. DAGBLAD VUOK VELSEJN, IJMLIDEIN, SANTPOORT EN OMSTREKEN DE RUSSISCH-FINSCHE STRIJD Finnen zeggen 64 tanks te hebben buitgemaakt Talen. Mobilisatie kost België 11 millioen franc per dag. Finland vroeg bijeenroeping van den Volkenbondsraad eigen initiatief. MARNIX" wordt te Soerabaya opgelegd. Jladla - JCooi io^L tourens Coster, Maatschappij voor Uitgaven en Algem Drukkerij N.V., Gr. -s i![3g| 93, Haarlem, Telefoon 10724- Bureau ,}l Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, 5301» Postgiro 310791. Alle Advertenties, voor dit blad, worden kosteloos 59yen ij JAARCANC NO. 31 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen in de Kennemer Courant. Directies P W PEEREROOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREROOM WOENSDAG 6 DECEMBER 1939 Abonnementen ..per week 0.12J4, *pei maand ƒ0.5254, per 3 maanden ƒ1.55, franco per post ƒ1.95 per kwartaal Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.60 elke regel meer ƒ0.12. BIJ abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.25, elke regel meer ƒ0.10. ,ren heb ik een van die vele bureau- teheerscht door grimmig, soms dreigend giieuws, verzuimd en mij verheugd in de levens. Zoo zonnig was het daar, dat jachten aan oorlogen en gebroken ver in ontploffende mijnen en vuurspuwen- aan verraad en spionnage, aan vluch- ^evolkingen en schendingen van neutrali- ganschelijk verzwonden. Ik was ze heele- jjjt, een vol uur lang. En zoo ging het ook metgezel, den directeur van Nederland's utie-eentrale van het wereldnieuws: het p fjj waren er even totaal van bevrijd kleuterschool. Het was de Aerdenhoutsche, Vondellaan, en wij maakten er St. Nicolaas' [Uiee. Zie hem op de foto temidden der us, Gevolgd door twee kleine maar prachtig- pieten schreed de Heiligeja, hij id inderdaad en wie onzer doet dat nog in tige, oorverdoovend-rumoerige leven e. En gansch zijn wezen straalde goed- kindervriendschap uit. Wij bogen eer lij knikte ons statig maar bemoedigend l dit scheen ons te veroorloven hem te vol- binnen. Wij voelden het als een goede omdat wij kwamen uit dat rauwe leven ,.,-yèr buiten. 00'n kleine school is alles klein behalve het ;Dat valt er binnen in gulheid, door breede al het kleine zet het in zijn frissche, she, zuivere wemeling van kleuren. De wan de feestversiering, de kleine stoeltjes in «niek-plechtigen kring opgesteld, het speel- aiies is kleur. Een' kinderparadijsje, zooals jiuur van onze eeuw ze heeft weten te Vroeger tijden hebben ze zoo nooit in al dat licht en die kleur zijn er de ten zelf, zoo mooi en zoo zuiver en blijdat groot mensch je hoed afneemt bij 't bin- men niet alleen omdat dat gewoon en ge- is, maar met een gevoel van eerbied voor aivere sfeer hier. Waarbij je wat achteraf achter een groepje verrukte moeders, om jroote zwarte mannenfiguur uit de grim- |-ver-buiten dat tafereel niet te bescha- Zoo licht en kleurig, zoo'n samenlevinkje nokjes-miniatuur is het. Een gewone man in •woon pak is daarnevens 'alleen maar plomp ïkig en zwart. Alleen Sint Nicolaas in zijn met zijn mijter en staf en zijn eloozen, schoon ietwat a-symmetrischen zich in dit wereldje wagen zonder het uiterlijk en gebaar te verstoren. Zijn statig- rust, zijn gewichtige vriendelijkheid en gheld passen erin. wordt toegezongen in koor. Er wordt langs gedefileerd. Er wordt erg flink en mo'edig en, want hij wekt kennelijk algemeen ver ten. En de lieve bekende stem der leidster torgt dit, als nog ergens beduchtheid voor in zak-van-Zwarte Piet mocht schuilen. De Pieten zijn overigens ook niet schrik wek- lEn dappere kleine solistjes doen zich hooren sn pianobegeleiding die op alles bedacht is. een ongewoon onderwerp voor een hrtikel zijn. Hoofdartikelen plegen die mige werkelijkheid, zoo eindeloos ver buiten kleurige, zuivere kinderparadijsjes, te be- jten. Maar is het wel zoo vreemd? Want wij Me zonnige zijden van het leven niet gaan ito en wij moeten vooral niet denken dat lijd geen schoonheid, geen zuiverheid, geen to meer inhoudt. Toen ik daar wegging en wer dacht aan hetgeen mij wachtte op het mvroeg ik mij af, hoe raar en onwaarschijn- uoiets nu ook schijnen moge, wat die leiders vervaarlijke mogendheden en ontzaglijke Smachten, die de wereld zoo onheilspellend üh toespreken en die zulke vernietigende be- ipinzoo koelen bloede schijnen te kunnen ffi, wel gevoeld en gedacht zouden hebben j daar vanmorgen waren geweest, ten zij er maar geweest! Ik geloof dat zij hoed hadden afgenomen met meer dan ionventioneele gebaar, en dat zij zich erg ver tef hadden gehouden. Ik geloof dat zij zich ontroerd zouden hebben gevoeld en mis- ïin wel geschaamdomdat het leven zoo Is en de kinderen zoo zuiver en vertrou- zijn en al de moeders en vaders toch weer is voor hun toekomst moeten vreezen fêe al dat vervaarlijke machtsgedoe en die sltende vernietiging terwille vanJa, tat? Vdn dingen die heel klein zijn en heel topen vergeleken bij de Waarheid. '"4 heb ik alleen maar gepoogd nog eens even "s zeggen. Gelukkig hebben wij blij kunnen de kinderen en nieuwe hoop in die blij- Ikunnen vinden. Meuw vrachtschip voor de „Nederland". Opdracht aan „De Schelde". ^STERDAM, 6 December. De directie 111 de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Ne- deelt mede, dat door haar aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" 'Bssingen opdracht is gegeven voor den van een vrachtschip van hetzelfde ty- als het reeds in de vaart zijnde m.s. „Java" de bij de Nederlandsche Scheepsbouw- ^tschappij te Amsterdam in aanbouw 33de motorschepen „Sumatra" en Celebes". Sulzer-motor en hulpwerktuigen zul- worden geleverd door N.V. Werkspoor. Havas meldt uit Londen 6 Dec.: Sommige Finsche officieren zijn van mee- ning dat de vijandelijkheden tusschen Fin land en de Sovjet Unie tot het voorjaar op 't huidge punt zullen blijven staan. In dit ge val zullen beide tegenstanders zich er toe be palen hun ingenomen stellingen in het noorden te verdedigen. De officieren voegden hieraan toe, dat sneeuw en ijs de beste bond- genooten zijn van Finland, Ten zuiden van Petsamo versterken de Finnen hun stellingen en wachten zij de komst van de versterkingen der Russen af, welke gisteren in de Petsamo - fjord aan land zijn gezet. De weg naar Petsamo is vol Finsche troepen, de groote weg van Petsamo naar Rovaniemi via Salmijarvi is nog in Finsche handen. Het Finsche hoofdkwartier deelt mede dat Maan dag en Dinsdag de Russische troepen verscheidene aanvallen ondernomen hebben. De Finsche troe pen bezetten thans de linie Usikirkko-Raudu. Ten noorden van het Ladogameer doen de Russen ge steund door gepantserde eenheden aanvallen in den sector van Suojarvi. Aangezien deze eenhe den afhankelijk zijn van den toestand der wegen volgen de Russen bij hun aanvallen de richting der hoofdverkeerswegen. De Russische infanterie, welke op de gemotori seerde eenheden volgt, heeft enorme verliezen ge leden. De Finsche luchtmacht heeft verkennings vluchten gemaakt boven het gebied, dat door den vijand in bezit is genomen en heeft vijandelijke eenheden gebombardeerd. Bij het dorp Salmi aan den oever van het Ladogameer wordt nog steeds gevochten. Russische zeestrijdkrachten hebben vier eilanden bezet in het oostelijk deel van de Fin sche Golf. Zij vallen thans het eiland Suursaari aan, waar zij troepen aan land hebben gezet. In een officieel Finsch communiqué, dat gisteravond te Helsinki is uitgegeven, wordt o.a. verklaard dat op de landengte van Karelië in drie dagen tijd 64 Russische tanks zijn buit gemaakt. Alleen in een .gevechtreeds werden 2000 Russen gedood. Bij Salmi werd hevig ge vochten en er werden tal vanv: gevangenen ge maakt. Bij een gevecht, waaraan tien Russi sche tanks deelnamen, werden acht vernietigd. Krijgsgevangenen hebben verklaard, drie maan den in militairen dienst te zijn, waarvan slechts een maand werkelijk aan opleiding werd besteed. Dinsdag zijn twee Russische vliegtuigen omlaag geschoten, een tijdens een verkenningsvlucht bo ven Karelië en het andere te Petsamo waar vier Russische machinegeweren en eenige automatische wapenen werden buit gemaakt Langs het geheele front werd Dinsdag gevoch ten. De Finsche verliezen zijn gedurende de laat ste vijf dagen zeer gering geweest. In het commu niqué wordt nog verklaard, dat ,de Finsche auto riteiten het bewijs hebben, dat de Russen dum-dum kogels gebruiken". Reuter meldt dat, terwijl Helsinki en de andere steden, die met een luchtbombardement gedreigd waren ,een derden rustigen dag hebben gehad, de troepen in het uiterste noorden zich te midden van de rockende puinhoopen van Petsamo en Salmi jarvi begaven. De sneeuwval was des morgens op gehouden, doch niet lang daarna sneeuwde het op nieuw, waardoor de vijandelijke aanvallen be moeilijkt werden. Russische versterkingen stroomen overzee en langs de spoorwegen toe. De Russen zijn echter nog niet sterk genoeg om een aanval op het Fin sche hoofdfront te wagen. Voortdurend komen Finsche vluchtelingen over de Noorsche grens, er is geen enkele soldaat onder hen. Men spreekt de berichten tegen volgens welke de nikkelmijn van Petsamo in brand zou zijn gestoken. Radio Moskou heeft een verklaring verspreid van het opperbevel van het militaire district Le ningrad, waarin de in debuitenlandsche pers gepu bliceerde berichten volgens welke de Sovjettroepen tal van tanks en vliegtuigen zouden hebben ver loren, worden tegengesproken. Tijdens het optreden der Sovjet Russen in Fin land zijn slechts twee vliegtuigen neergehaald, ter wijl twee andere vliegtuigen uit den koers waren geraakt en blijkbaar op Finsch gebied zijn gedaald, zoo wordt gezegd. De Russen hebben elf Finsche vliegtuigen om laag geschoten. Alle Russische tanks zijn ook ver der beschikbaar. De Moskousche radiozender ver spreidt verder een dementi van den staf van de Oostzeevloot, waarin wordt verklaard, dat de be richten, dat de kruiser „Kirof" ernstig zou zijn beschadigd en een Russische torpedojager tot zin ken zou zijn gebracht, uit de lucht zijn gegrepen. Verder wordt uit Moskou gemeld, dat het bevel over de Roode Troepen Terijoki uitgeleverd heeft aan den vertegenwoordiger van de „Finsche Volks- regeering" en aan het eerste legercorps van die re geering. „In de wouden, in takkenbossen, in het water en de sneeuw verbergen de witte Finnen zich als hon gerige wolven," schrijft de correspondent van de „Iswestia". „Bang voor een eerlijk gevecht treffen zij ons in den rug". De correspondent verklaart dat de Russische troepen Terijoki nauwelijks hadden verlaten, na de stad te hebben ingenomen, of de in den kerktoren verborgen Finnen openden het vuur op de Russische achterhoede. De journalist voegt hieraan toe dat een Russi sche tank „dit nest met drie kanonschoten liqui deerde". Bij het commissariaat van politie in Te rijoki zouden de Sovjets bewijzen hebben gevon den, dat Finsche spionnen zich naar Rusland be gaven om inlichtingen in te winnen over het roode leger en ook over den toestand in zekere fabrieken. Vernomen wordt, dat de uitrusting van het „corps van het Finsche volksleger" geheel Russisch en vol komen nieuw is, hetgeen bewijst, dat deze uitrusting lang van te voren in Rusland was voorbereid. Enkele dagen geleden hebben Russische torpedo jagers zoo wordt verder uit Moskou gemeld zich begeven naar het door de Finnen ontruimde eiland Hogland, waar, naar het schijnt, vroeger eenige stukken luchtafweergeschut stonden. Rus sische schepen merkten er de aanwezigheid op van een Finsche duikboot, die zij aanvielen. Het resul taat van dezen aanval is niet bekend geworden. Het Sovjet-Russische oorlogsschip „Groza" heeft een niet aangeduide Finsche vlootbasis in een eveneens anoniem gehouden fjord vernield. De „Groza" zou daar het Finsche schip „Soumu 14" hebben aange troffen, doch het. hebben gespaard omdat het niet gewapend was. (Men heeft uitgemaakt dat er in de wereld in het geheel bijna 6800 ver schillende talen bestaan-, meer dan de helft behoort tot de doode talen) Er zijn (bru-, me- kapi-talen En nog andre daargelaten) Achtenzestighonderd talen Die men schrijven kan eh praten. Niemand hoeft ernaar te streven, Om die allemaal te leeren, Zelfs het langste menschenleven Is te kort voor zulk studeeren. Talen plegen niet te blijven, Zooals ze oorspronklijk waren, Door al 't spreken en het schrijven, Komt verandring met de jaren Ja, ze kunnen overlijden. Als de menschen die ze spreken, Tot ze in den loop der tijden Als herinnering verbleeken. Van die achtenzestig honderd, Die men thans wist te bepalen Is (een aantal dat verwondert) Ruim de helft zelfs doode talen. Het proces zal verder schrijden, Talen zullen nog verdwijnen, Die in deze droeve tijden, Ons nog onverwoestbaar schijnen. En men mag slechts vurig wenschen, Dat de taal van recht en rede, Als de wereldtaal der menschen Zich herstellen mag in vrede. Nieuwe financieele krachts inspanning is noodig, zegt Minister-President Pierlot. Jelasfingen en binnenlandsche eening. In de Dinsdag gehouden vergadering der Bel gische Kamer gaf minister-president Pierlot een uiteenzetting van de strekking der belasting plannen, De algemeene politiek, zeide hij, wordt beïnvloed door den oorlogstoestand rondom Bel gië. Het vraagstuk van het oogenblik is van poli- tieken en militairen aard. Andere zorgen moeten daarvoor op den achtergrond geraken. De mo bilisatie is duur: hoe zullen wij haar betalen? In de eerste plaats uit eigen middelen. Het land wil eenstemming de neutraliteit handhaven. Slechts één zorg heeft de laatste drie jaar onze politiek beheerscht, het belang van België, ons land, loyaal tot het uiterste, ver loochent de verplichtingen, welke het op zich heeft genomen, niet. Het kan trotsch zijn op zijn prachtig leger, dat steunt op verdedigings werken, welke de .defensiemogelijkheden hebben vergroot. Ons land ligt niet zoo open, als 'velen vreezen, Iedere stap dien men op Belgischen grond zou doen, zou bloed en tijd kosten. In 1914 telde het leger 105.000 man, het heeft 52 maan den stand gehouden. Zonder dat het op het oogenblik voor iedere beproeving immuun ge acht kan worden, kan ik zeggen, dat het leger van toen niet vergeleken kan worden met dat van thans. Indien de oorlog tot einde 1940 zou duren, zou de schatkist 8 tot 9 milliard noodig heb ben. Aan een leening in het buitenland kan niet gedacht worden: het bedrag zal in het land zelf gevonden moeten worden. Er zijn slechts drie middelen: belasting, leening of inflatie. De beide eerste midde len zullen tegelijkertijd moeten worden ge bezigd, het derde moet stelselmatig terzijde gesteld worden. Ter wille van het evenwicht der financiën stelt de minister van financiën het land voor een aanzienlijke krachtsinspanning te ontplooien. Het uur der geldelijke opofferingen is gekomen, aldus Pierlot. Ik hoop, dat het niet tot het of feren van bloed zal komen. De gelden, die ge vraagd worden, moeten het begrootiri'gseven- wicht voor 1940 verzekeren. De kosten der mobi lisatie zullen langs den normalen weg door de leening bestreden worden. Indien de omstandig heden verbeteren, zal de regeering een buiten- landsche leening uitgeven. De economische toestand van het land verhindert het welslagen van een leening niet. De minister van financiën, Gutt, gaf vervol gens een uiteenzetting van den financieelen en economischen toestand. Hij zeide o.a.: „In de lente van dit jaar was de goudvoorraad met 4600 millioen francs verminderd, op 15 December was hij geheel hersteld, ondanks het feit, dat de in ternationalen toestand steeds meer gespannen werd. In de zorgwekkende dagen daarna heeft in totaal slechts 1265 millioen francs goud het land verlaten. De gevolgen dezer gebeurtenissen zijn echter voor de begrooting ernstig. De mobilisatiekos- ten bedroegen in October ongeveer 10 millioen per dag. Thans moet men op ten minste 11 mil lioen rekenen. Van het bijzondere crediet van 2 milliard dat op 7 September was geopend, was op 25 November 815 millioen gebruikt, afgezien van de nog uitstaande schulden. Dezer dagen zal een aanvullend crediet ban 1100 millioen ge vraagd moeten worden. Op de bewone begrooting van 1940 be- loopen de uitgaven 11,633 millioen, de ont vangsten 11,656 millioen. Dit is de normale begrooting welke voor alles op de gewone wijze in evenwicht moet zijn, hoewel wij weten, dat zij door de gebeurtenissen ach terhaald is. Voor den tij d van 1 Oct. 1939 tot einde 1940 moet de staat zich, buiten de gelden van de gewone begrooting, negen milliard francs verschaffen, waarvan vijf milliard voor de buitengewone begrooting en 1 tot IV2 mil liard ter compensatie van de daling der fiscale ontvangsten. Het algemeene doel der financieele politiek kan als volgt omschreven worden. Men wil terwijl aan de belangrijke behoeften van land en militaire veiligheid voldaan zal worden, de inflatie-invloe den tot een minimum terug brengen. Wat de be lastingen betreft, moet zeer snel een maximale- krachtsinspanning ontplooid worden, opdat men ook op financieel gebied orde in eigen huis heeft. De internationale onderhandelingen, die wij hebben aangeknoopt, dragen een belangrijk deel van onze toekomst in zich, wanneer zij slagen zal onze geheele industrie daarvan de voordee- len ondervinden. In October hadden in- en uit voer zich reeds van den schok van September hersteld. De cijfers van de eerste helft van No vember bevestigen dit herstel van den Belgi schen buitenlandschen handel. op Butler zal de Britsche regeering vertegenwoordigen. In de Lagere School en de Kleuterschool aan de Vondellaan in Aerdenhout ver scheen gistermorgen St. Nicolaas. Hier ziet u den Heilige, met een hoeraatje in de Kleuterschool begroet. Hij leidde de bijeenkomst met de waardigheid die ook den voorzitter van de Nederlandsche Broederschap van Notarissen, dr. Ph. B. Libourel te Delft, kenmerkt. En jong-Aerdenhout, in broederschap vereend, zong hem bezield toe, in koor en in soli. De anders zoo punctueele Delftsche notaris verscheen gistermorgen pas laat ten kantore* In het Lagerhuis lie eft Attlee, de leider der Labour-oppositie de vraag gericht tot Cham berlain of de regeerinig het verzoek der Finsche regeering steunde ten opzichte van een bijeen komst van den Volkenbondsraad. Chamberlain antwoordde: „Het optreden der Finsche regeering is op haar eigen imbiatief ge schied. sohied. De secretaris-generaal van den Volkenbond heeft de Britsche regeering het verzoek overgebracht van de Finsche regee ring tot bijeenroeping van Volken-bondsraad en Volkenbondsvergadering. De Volkenbondsraad is bijeengeroepen tegen Zaterdag 9 December. Verwacht wordt, dat de Volkenbondsvergade ring' Maandag 11 December bijeen zal komen. De Engelsche regeering zal vertegenwoordigd wor den door den onder-secretaris van buitenland- sebe zaken, Butler, die namens de regeering in de bijeenkomst een verklaring zal afleggen". Miss Wilkinson vroeg daarop of eenigerlei pro test gezonden was naar Berlijn en Moskou tegen de schending van het Finsche gebied. Cham berlain antwoordde: „Neen". Adams, conservatief afgevaardigde, vroeg of de regeering in overweging wilde nemen steun te v-erleenen aan een uit den Volkenbond zetten van Rusland, dat den bond misleid en onteerd heeft. De communist Gallacher, die met gelach be groet werd, vroeg Chamberlain, of, wanneer de Volkenbondsbij eerikomst plaats vindt, hij de aandacht zal vestigen op het feit, dat de Brit sche regeering oorlog voert om een haar pas sende regeering te krijgen in Duïtscheland en dat er dat er ruim rechtvaardiging bestaat voor de Sovjet Unie om een regeering te krijgen, die de defensie zal' verzekeren aan de Finsche Golf (hilariteit) Prof. dr. H. Brugmans overleden. Op 71-jarigen leeftijd is vanmorgen te Amster dam oevrleden de oud-hoogleeraar prof. dr. H. Brugmans. Hajo Brugmans werd op 5 Maart 1868 te Gro ningen geboren. Na het gymnasium in zijn. ge boortestad te hebben gevogd, studeerde hij aan de Groningsche universiteit ln de Nederland sche letteren. In 1892 werd hij tot doctor, in de Nederlandsche letteren bevorderd. In de jaren 1893 en 1894 was hij leeraar aan het gymnasium te Utrecht, waarna zijn benoe ming tot conservator van de universiteitsbiblio theek te Groningen volgde. Deze functie hij tot 1897, in welk jaar hij onder-bibliothecaris van de Koninklijke bibliotheek te 's-Gravenhage werd. In 1904 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de algemeene geschiedenis aan de universiteit van Amsterdam. Tot het vorig jaar, toen hij den 70-jarigen leeftijd bereikte, heeft hij het hoog leraarsambt te Amsterdam vervuld. Prof. dr. Brugmans was lid en later voorzitter der commissie voor 's Rijks geschiedkundige pu blicaties en was sedert 1920 lid van de Konink lijke Academie voor Wetenschappen. 99 De Nederlandblijft met twee schepen den dienst tusschen Genua en Indië onderhouden. De directie der Stoomvaart Maatschappij Nederland deelt mede, dat besloten is te be ginnen met het m.s. „Johan van Oldembar- nevelt" welk schip van Nederlandsch-Indië op weg is naar Europa en op 10 December te Genua wordt verwacht de passagierssche pen niet naar Nederland te laten doorvaren, doch de reis te Genua te doen eindigen. De eerstvolgende afvaartdata zijn: Joh. v. oldeb.: van Batavia 18 Nov., te Genua 10 Dec., van Genua 28 Dec., te Batavia 18 Ja nuari. Marnix: van Batavia, 20 Dec., te Genua 10 Jan., van Genua 24 Jan., te Batavia 14 Fe bruari. Chr. Huygens: van Batavia 17 Jan., te Genua 7 Feibr., van Genua 21 Febr., te Batavia 13 Maart. Het ligt in de bedoeling de „Marnix van St.- Aldegonde" in Februari a.s. te Soerabaja op te leggen en alleen met 't m.s. „Joh. v. Oldenbarne- veit" en m.s. „Christiaan Huygens", den pas- sagiersdienst tusschen Genua en Nederlandsch Indië te onderhouden. o/izeRRDlOL brengt U de wereld! Oosterduinplein 84 IJmuiden - Tel. 4264 (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN K. N. V. B. De Belgen tegen het Ned. Elftal gekozen. Het Belgisch elftal, dat Zondag 10 December te Rotterdam tegen de Nederlandsche ploeg uitkomt, is door de keuzecommissie van den K.B.V.B. als volgt samengesteld: Doel: De Raedt (Gantoise). Achter: Paverick (Antwerp) en Van Ca- lenbergh (Anderl echt) Midden: Vandekerkhoven (White Start» Gommers (Beerschot) en Henry (Daring). Vóór: Fiévez (White Star), Voorhoof (Lier- sche Sportkring)Van Craen (Liersche S. K.) Raymond Braine (Beerschot) en Buyle (Da- ring). Als reserves zijn aangewezen: Mertens (An- derlecht), Homble (Olympic), Van Alpheb (Beer schot) en Nells (B.erchem Sport),

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1