Na drie jaar weer naar Canada HEROPENING GELUKKIGEN gingen u reeds vóór hWie volgt ??m De hoofdstad der IJszee. Nieuwe Uitgaven. Litteraire Kantteekeningen. Plakrubber REM LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Personeel aangeboden wenne)calleen een bekwame Winkeljuffrouw een bekwaam Bediende BEIDER BELANG Huizen aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Akiavik en de Jlendiexen. Waar de boomen ophouden en de toendra der Poolstreken begint. Het winterkwartier der rendieren. Door Dr. W. C. N. VAN DER SLEEN Aklavik is „The Capital of the Arctic", de hoofd stad der IJszee. Er staat een Kathedraal met een altaarstuk waar een Indiaan en een Eskimo, een po litieman en een Hudson Bay Agent hulde brengen aan de Maagd Maria en het Kindeke Jezus. De bis schopsstaf rust in handen van Rev. Fleming, den vliegenden bisschop van de IJszee. Naast de Kathe draal staan het Allerheiligen Hospitaal en de zen dingsschool; aan het andere einde der hoofdstraat vindt men de Katholieke zending met haar hospi taal en school. Midden tusschen deze uitersten woont de dokter, gouvernementsarts, chirurg en directeur van beide hospitalen, tevens eerste magistraat ter plaatse. De dokter waakt over leven en welzijn van bijna duizend menschen, die allen vlak bij wonen; natuurlijk slechts een tiende deel in de stad, de an deren verspreid over de geheele Mackensie delta, maar toch binnen twee dagen te bereiken. Bij nor male weersomstandigheden tenminste, 's zomers per motorboot, 's winters met de hondenslee. De dokter is een expert in Poolreizen en reist liefst alleen met een Eskimo-gids en 18 honden voor zijn slede, liefst waaiervormig uitgespannen, maar in boschrijk terrein 6 bij 6 voor elkaar. Aan de hoofd straat vindt men nog het postkantoor; waar 24 uur aan een stuk gewerkt wordt als het postvliegtuig aankomt met daarna twee maanden welverdiende rust. Dan is er het radio station, het eigenlijke cen trum van intellectueel leven in de stad. Een paar vroolijke, frissche jongens babbelen er op gezette tijden met alle stations in Noord-Canada en geven het nieuws door, zoodat een reiziger nooit onver wacht aankomt. De mocassin telegraaf is door den wind overgenomen. Een van de jongens heeft een moeder in Vancouver, die niet tevreden was met zes maal per jaar 'n brief. Zoonlief bouwde in zijn vacanlie een kleine zender en moeder wenscht el- ken avond haar kind goeden nacht, hoort met zijn eigen stem het nieuws uit zijn omgeving en gaat rustig slapen in den zoelen zeewind, al weet ze, dat de Poolstormen huilen. Want ze weet ook, dat er hout genoeg binnen is voor drie dagen en dat de erwtensoep, die zij met de laatste boot zond, heer lijk smaakte. Wanneer brengt. Philips ons een han dig toestelletje, zoodat ik eiken avond mijn klein dochter in Sumatra en den zwerver over alle zeeën even kan vertellen wat de volgende étappe op onze wereldreis zal zijn? Rattenhuiden als betaalmiddel. Natuurlijk is er een groote winkel van de H. B. Co., maar er is concurrentie ook. We zitten hier in het hart van een der beste pelshandeldistricten en een ondernemende verpleegster heeft hier 20 jaar geleden een vallenzetter gehuwd en met hem be halve een flink gezin met drie dochters, een win kel en eén hotel opgezet. De Hudsons Bay bepaalt elk jaar de prijs der huiden en van haarwaren ta melijk willekeurig en het is een kleine moeite daar altijd iets beneden te blijven. Afzet voor huiden is er genoeg, want de H. B. Co. mag volgens contract geen enkele huid in Canada verkoopen, terwijl er juist in dit koude land zooveel pelswerk gedragen wordt. Heel leuk om eens in dien winkel te kijken. Het gangbare muntstuk is hier de rattenhuid. Een blik corned beaf één rattenhuid. Vijf pond suiker twee rattenhuiden; een hond twintig ratten. O, wenscht U een gedresseerde? Dan 50 ratten. Klein geld is er zoowat heelemaal niet. De meeste men schen koopen mondvoorraad voor ettelijke maan den en dus wordt alles in dollars afgerond behal ve op de gouvernementskantoren, waar men met postzegels werkt. Overal gezellige gemoedelijk heid dus. Achter de hoofdstraat en hier en daar langs den oever der rivier staan tenten van Europeesch mo del, waarin Indianen en Eskimo's leven. In Euro- peesche kleeding onderscheiden de Idianen zich bijna alleen door iets donkerder gelaatstint. De Es kimo's dragen altijd een kort jak, parka genoemd, of als het vrouwen zijn een lange wijde soepjurk, maar beide altijd met een capuchon, waarvan de rand met bont is afgezet, een kleeding, die gezicht en lichaam nog veel breeder doet lijken dan ze in werkelijkheid al zijn. Indianen zijn vaak stedelin gen; de Eskimo's kunnen hier net zoo goed als er gens anders wachten tot de jacht weer geopend wordt, wanneer ze tenminste hun voorraad ge droogde visch, walvischvleesch en spek voor den langen winter al hebben verzameld. De Indianen hier lijken lui en dom, te laksch om voor een be hoorlijken wintervoorraad te zorgen; de Eskimo's daarentegen zijn spaarzaam, vlijtig en intelligent. Zij kunnen zeer goed leven van wat land en zee in deze barre omgeving opbrengen, maar de meesten hebben kans gezien den pelshonger der blanken te benutten en zijn eigenaar van een kleinen schoe ner, waarmee de familie in den zomer langs de kust zwerft om walvisch en visch te vangen en te conser- veeren, terwijl zij voor den winter een blokhut heb ben gebouwd aan een rivierarm in de delta, van waaruit zij- hun vallen kunnen- zetten- en -controlee- jen. Aklavik was voor ons uitgangspunt om iets jan de Eskimo's te gaan zien en tevens om van daar uit een bezoek te brengen aan de groote rendier- kudde, die het Canadeesche gouvernement ter be schikking houdt om de Eskimo's ook in den winter van vleesch te kunnen voorzien. Er leven n.l. in de Noordelijke IJszee nog duizenden Eskimp families van de zeehonden- en walrusjacht en wanneer de zeehonden eens een jaar wegblijven staat daar oogenblikkelijk hongersnood voor de deur. Hetzelf de geldt voor de langs de kust levende Eskimo's, wanneer de caribou, het wilde rendier, eens van zijn gewonen trekweg afwijkt en niet tijdig door de Es kimo jagers kan worden bereikt. Twee dagen zonder slaap. De opzichter van de rendierkunde was natuurlijk naar Aklavik gekomen om zijn post te halen en de antwoorden twee dagen later met dezelfde machine mee terug te geven. In die twee dagen doet niemand in Aklavik een oog dicht. Dezen keer ging ook de zon niet onder, want we zitten hier een heel eind boven den poolcirkel en als ik dit schrijf, drie we ken na den langsten dag, raakt de zon te midder nacht zoowat aan den Noorder horizont. Wij kregen een plaatsje aan boord van de motorboot van den opzichter, een log gevaarte, gebouwd voor het op duwen van kleine zolderschuiten in ondiep en toch vaak tamelijk ruw water in de breede rivierarmen der delta. Het was 24 uur varen naar den Oostpunt van Richard eiland, waar de kudde 's zomers graast, maar er was veel te slapen en te vertellen. Deze kudde was 8 jaar geleden bij Nome in Alaska aan gekocht en door Lapsche herders hierheen overge bracht, een worsteling met de elementen, die o.a. beschreven is in Evans' .boek „Meat", in het Hol- landsch vertaald als „De Groote Trek". Reeds vroe ger waren pogingen gedaan om rendieren in Noord- Canada te brengen. Mc Neil vertrok in 1912 met 75 Laplandsche rendieren, die in Labrador waren ge acclimatiseerd per boot en trein naar Edmonton en Waterways. Dertig bereikten het riviertransport, vier Fort- Smith, twee het Groote Slaven Meer en daar zat Mc. Neil op gouvemementskosten en paste op twee rendieren. Een stierf in den herfst van '14. Het nieuws bereikte Ottawa de volgende lente, de herfst bracht de order het laatste dier dood te schie ten. Mc Neil slachtte zijn gouden kalf en verkocht het vleesch, echter niet tegen den kostprijs, want die bedroeg 800 dollar per pond. De Groote Trek duurde vijf jaar en werd begon nen met 3200 dieren. Viermaal werden onderweg jongen geboren. De helft der kudde sloeg eens op hol en volgde een kudde caribou's naar onbekende oorden. 2600 rendieren kwamen aan. Thans na drie jaar zijn er meer dan 5000, waarvan een duizend tal onder de hoede van eenige Eskimo familie's en een blanke rondzwerven bij de Anderson rivier, het allermeest door den honger bedreigde gebied. De kern der kudde leeft 's winters op den oostrand der delta bezuiden Rittigazuit en 's zomers op Ri chards eiland. Het zijn prachtige dieren, een stuk forscher en grooter dan die wij verleden jaar in Lapland zagen. Straks zullen weer een duizendtal worden afgescheiden en: onder geleide van met hen vertrouwde Eskimo's naar een ander bedreigd ge bied vertrekken. Bovendien heeft de kudde dan steeds een vijftigtal personen, dat zijn Eskimo her ders met hun familie en bekenden en de opzichters j gevoed en ook gekleed, waarvoor elk jaar toch ze ker tweehonderd dieren worden gedood. Wij keken, fotografeerden, filmden de kudde en de herders en de honden, die met de middernacht zon, die hier honderd mijl noordelijker nog een handbreed boven den horizont stond, ons het sla pen onmogelijk maakten. Ondertusschen was de motorboot vertrokken, zoodat wij den'terugtocht op eigen kracht moesten ondernemen. Daarover een volgenden keer. (Nadruk verboden.) De uitgever L. J. C. Boucher te Den Haag heefi de eerste uitgave van „Kleine Gedigten" door Hieronymus van Alphen uit het jaar 1778 na gedrukt en wederom in boekvorm doen verschij nen. Een reis rondom mijn schedel is het merkwaardige relaas, dat de Hongaarsche schrijver Frigyes Karinthy doet van de zware operatie, die hij in Stockholm bij den hersen- chirurg professor Herbert Olivecrona onder ging. Karinthy lag gedurende verscheidene uren met geopend schedeldak op de operatietafel, het grootste deel van dien tijd in het volle bezit van zijn bewustzijn, daar hij niet onder narcose gebracht mocht worden. Zijn gedachten* en emoties gedurenre die uren van spanning heeft Karinthy, nadat hij genezen naar Hongarije te ruggekeerd was te boek gesteld. Het werk is vertaald door Wanda Tokarski ei verscheen bii Scheltens en Giltay te Amster dam Wouter van Riesen Een Liefdeshistorie uit het oude Friesland. Nijkerk. Callen- bach. Een zeventiende-eeuwseh liefdesdrama tusschen de nobele doch ietwat stiefkoppige Anna van Unia en den lichtzinnigen Joan van Idzaerda is door Wouter van Riesen uit de vergetelheid van 3 eeuwen opgegraven en hij heeft van die his torische gegevens een verhaal gecomponeerd dat zich prettig laat lezen. Door de uitgebreide en grondige kennis van het leven van den Frie- schen adel dier dagen houdt het bij voortduring de belangstelling gaande. De historische roman beleeft weer een tijdperk van bloei in onze litteratuur en vader Jacob van Lennep zou er behagen in scheppen dat het door hem zoo glansrijk beoefende genre weer zoo in trek blijkt te zijn. Na den zuiver psychologischen roman, waarin voorloopig het voornaamste gezegd zou zijn, moest voor de aangekleede historie, het verhaal van gebeurtenis en lotgeval, van zelf weer de nieuwsgierigheid gewekt worden. Ceci tue cela.of anders gezegd: het één wisselt voort durend het ander af. Nu wil hiermee volstrekt niet gezegd zijn dat schrijvers als Van Riesen in de schildering der karakters hunner helden en heldinnen te kort schieten. Zij graven echter opzettelijk minder diep in die materie, om op gebeurtenissen en feiten meer hun zoeklicht te richten en de historie, het waarlijk gebeurde, doet hun daarbij voldoende stof aan de hand. Hun fantasie be hoeft slechts te werken in het arrangement der overgeleverde feiten, in de aankleeding daarvan met andere historische kennis van zaken die het simpel beloop van een menschenleven kunnen belichten en interessant maken. Want, niet waar, in het geluk zoowel als in de tragedie der liefde verandert in de eeuwen niet zoo bijster veel, al deed de veranderde sfeer waarin ze ont stonden wel eens het tegendeel vermoeden. Meer dan het conflict AnnaJoan is dan ook in deze liefdeshistorie de sfeer waarin ze verloopt van belang. Die is tevens de aanleiding om bij Van Riesen's werk aan een gemoderniseerden Van Lennep te denken, wat naar mijn inzicht nog zoo'n kwaad compliment niet is en door- zeer veel lezers van thans als een aanbeveling zal worden gevoeld. De nog zeer jonge freule van Unia wordt ver liefd op een iets ouder familielid. Joan van Idzaerda, een knappe knaap, die in Groningen studeert en die studie met tamelijk losbandige vermaken pleegt af te wisselen. Een verloving komt tot stand die hij niet al te zwaar opneemt: aan lieve brieven schrijven heeft hij een hekel en van zijn genegenheid bemerkt Anna slechts bij zijn bezoeken en verblijf op Unia State het een en ander. Maar zij is vol vertrouwen in den vroolijken, knappen, jongen man en als hij, af- jestudeerd medicus, zich in Franeker gaat ves tigen zal het huwelijk spoedig plaats vinden. Er komt echter een kink in den kabel door een waarlijk onverantwoordelijke lichtzinnigheid van Joan, die een paar dagen vóór de trouwerij niet kan weerstaan aan de verleiding, het saaie Franeker nog even met het vroolijke Gro ningen te verwisselen. Wat misschien als af scheid van het jonggezellen-leven bedoeld was, wordt zijn noodlot. Hij raakt verzeild in een onguur gezelschap van spelers, drinkebroers en lichte, vrouwtjes en betrokken in een gevecht, waarbij hij ter zelfverdediging en in doodsnood 'n moord begaat. Slechts de vlucht naar Emden blijft hem over en hij wordt door angst en nood gedreven bruid en bruiloft in den steek te laten. Misschien zou dat voor Anna nog niet zoo heel erg geweest zijn zoo zij niet tevoren den jonk man grooter vrijheden had toegestaan, dan onder dezen samenloop van omstandigheden wenschelijk bleken. Anna had haar moeder reeds verloren en het was alleen de oude mevrouw Beppe van Unia aan wie zij haar geheim zou toevertrouwen, toen haar andere donkere plan nen verijdeld waren. En de oude mevrouw, die Anna van kind af aan had liefgehad, hielp haar. Anna's liefdedroom was uit. Haar gevoel voor Joan had zij gebannen en met onverschilligheid de schaarsche berichten, die over hem naar Holland kwamen, aangehoord. Joan zakte maat schappelijk maar vooral moreel steeds verder weg en leefde nog weer eens op toen hij, in dienst van den groothertog van Oldenburg, deel mocht uitmaken van een missie naar de Heeren Staten van Groningen. Toen zou hij na vele, vele jaren Anna terug zien, doch zij zou weigeren hem te ontvangen. Eerst toen hij dood ziek en uitgeput, haar om vergeving smeek te, zou zij hem in haar huis opnemen, hem ver zorgen en verplegen tot zijn leven, waarmee hij te roekeloos had omgesprongen, een te vroeg tijdig einde nam. Daar is een schoone romantiek in dit verhaal, waarin de botsing tusschen zelfbedwang en hartstocht, tusschen ernst en loszinnigheid op een niet alledaagsche wijze wordt uitgebeeld. Van dai alles huist er bij de Friezen en Gronin gers evenveel als bij welk ander volk ook. Be neden Zwolle gelooft men dat echter niet altijd. Wouter van Riesen kan ons dat anders vertel len. Hij deed het knap en boeiend. In Aanbouw. Letterkundig werk van jongeren. Den Haag Leopold's Uitgevers Maatschappij. Tusschen twintig en dertig, zco zou deze door K. Lekkerkerker saamgestelde bloemlezing uit werk der jongeren eveneens kunnen heeten. Want met uitzondering van enkelen die de dertig reeds gepasseerd zijn vindt men hier ar beid van tamelijk onbekende jongelieden, Hol landers en Vlamingen, wier beroemdheid (mis schien) nog in aanbouw is en wier bekendheid nog tot de kleine kringen van litteraire avant- gardisten en minuscule-tijdschrift-aanbidders beperkt bleef. Daarom reeds is dit boekje zoo aardig en zoo welkom. Het licht over die jonge persoonlijk heden in en gumt ook hun, die belangstellend aan den kant staan een blik in wat zij presteeren. En men krijgt er van de meesten een fraai por tret bij, hetgeen een galerij vormt die op zich zelve reeds tot bepaalde overpeinzing aanleiding zou kunnen geven. Men zal zonder twijfel van een schrijfster als Anna Blaman met belangstelling kennis nemen evenals dat het geval zal zijn met haar kunst zuster Lisbeth van Thillo. En nadat men eenige bekende auteurs als Mok, Freek van Leeuwen, van Hattum, Hoomik, Crone, Louis de Bourbon e.a. heeft aangetroffen, zal men gaarne zijn kennis verrijken met een inzicht in den arbeid van Johan Daisne, BertDecorte, Pareau, Peleman, Jan Vercammen en nog een paar dozijn anderen, die in dezen bundel vertegenwoordigd zijn. De aan de bloemlezing toegevoegde „verantwoor ding" van den „samensteller bevat over al deze jonge dichters en prozaïsten uitvoerige biogra- phische en bibliographische gegevens, waar door het voor den litteratuur liefhebber een handig vraagbaakje tevens is ,Toor zoover het ..komenden" in de Nederlandsche litteratuur be treft. J. H. DE BOIS. Leder-Rubber Goedkoope prijzen. KALVERSTRAAT 14 Tel. 5162 IJmuiden Oost uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Gevraagd FLINK MEISJE v. d. geheelen dag of werkster voor eenige dagen per week. Adres te vernemen bur. van dit blad Gevraagd FLINKE JONGEN, pl.m. 15 jaar. Kaandorp, P. C. Hooftlaan 17, Driehuis. Gevr. SLAGERSLEERLING OF AANK. BEDIENDE. P. A. Oort, Bloemstraat 78, IJm. INSPECTIE H.A.C.O. vraagt ac tieve betrouwbare agenten. Po pulieren!. 13, Beverwijk. WELKE DIENSTPL. te Wijk a. Zee wil ruilen met dienstpl. uit de stelling Helder? (Kustartil- lerie). Br. no. B 1516 burTv.d. bl. INZEEPER en een 2e aank. be diende gevr. bij M. Waanders, Kerkstraat 93, Beverwijk. Voor Huishouding Gevraagd NET MEISJE v. d. er n., leeftijd pl.m. 16 j. Aanmelden: Veenbergstraat 12, na 8 uur. Gevraagd NETTE EENV. HUIS HOUDSTER wegens huw. tegen- w., P.G., l.t. 40-50 j., g. k. koken en zelfst. lc. werken, in burgergez. van 2 p. tegen 15 Dec. Omtrek Haarlem. Br. G 9027 bur. van dit blad Gevr. te Bl'daal, p. 2 Jan. in gez. 3 p. FLINK MEISJE, P.G., niet ben. 18 jr., v. g. g. v., 9 u. tot 4.30 Zond. vrij. Br. no. 3S3 Bloemend. Weekblad, Bloemendaal. NETTE WERKSTER gevr. voor kantoor, Zaterdagsmiddags van 1 tot 5 uur. 1 per keer. Br. G 9936 bur. van dit blad DAGMEISJE gevraagd, zelfst. k. werken, van half 9 tot 3 u. Groe- neveld, Teslastraat 69. Net persoon vraagt' HUISHOUD STER tegen kost en inwoning. Br. G 9990 bur. van dit blad DAGMEISJE gevr., v. 95 uur a f 6 p. wk. Vondellaan 1 hoek Schulpw. Aerdenhout. Gevraagd NET MEISJE v. d. of d. en n., v. g. g. v. Huiselijk verk. Drogist. Van Lent, Binnenweg 8, Heemstede Gevr. NET MEISJE v. halve dgn. 14-16 j. Aanm. hedenav. tusschen 7.308.30 van 't Hoffstraat 12. Gevr. NET MEISJE v. d. of d. en n. of ongedipl. verpleegster, gen. huish. werk daarbij te verrichten. Dreef 42. NET DAGM. gevr., zelfst. kunn. w. en k„ in gezin van 2 personen. Zondags vrij. Richard Holplein 7 Heemstede MEISJE OF WERKSTER gevr. voor direct. Schoterboschstr. 4. Voor Bedrijf JONG CHAUFFEUR gevraagd v. expeditiebedrijf. Aanv.sal. 15 p. week. Br. onder no. G 9938 bur. van dit blad DAMES en HEEREN die hun vrije avonden productief wen- schen te maken vragen inl. aan mevr. Kornelis, Sumatrastr. 35bis Utrecht. Gevraagd voor direct FLINKE JONGEN voor brood bakkerij, lft. 17 a 18 jaar. Pers. aanmelden ,,De Zeeuw", Koudenhorn 24. NETTE FIETS JONGEN gevraagd leeftijd 16 jaar. D. Fleury, Barre- voetesti-aat 21. LOOPJONGEN gevraagd. Haar- lemsch Boekhuis, Zijlstraat 89. Loon 4 en een jongen voor hal ve dagen f 2.50. Voor Huishouding NET MEISJE b. z. a., goed k. ko ken en werken. Br. G 9939 bur. van dit blad Alweer een rijwiel uitgereikt! Thans aan Mevr. A. van Egmond, Willebrordstr. 79 te IJmuiden, als 100e inzendster van een 100-tal Wen- nex-Bons. Dit rijwiel is te bezichti gen in de étalage der fa. L. Koetsier, Alb. Cuypstraat 1, te IJmuiden. Bleekt en wasent 7 Nog steeds als geen/ Spaart de Bons van ENNÊXj bleekpoeder voor de groote wasch, WENNEX1EL, bleekmiddel voor baby-, fijne- en wollenwasch. WENNEXLANA, speciaal-wolbleekmiddel. WENNEXOGEEN, zelfwerkend-waschmiddel. Elke 100ste inzender ven oen 100-tal WENNEX-Bons noest zijn gevraagd cedeeu. bovendien een Rijwiel, Wasch- machine. Stofzuiger of Linnenkestasn- vulling (42 VRAAGT OM WENNEX. WENNEXIE... WENNEXLANA EN WENNEXOGEEN Volg de voorschriften der LUCHTBESCHERMING op en zorg steeds pakjes WUNNEX-BLEEKPOEDER in huis te hebben ,te bewaren in goedgesloten jampotje met gummi- ring. De oudste WENNEX-pakjes steeds voor hetr-bleeken der wasch te gebruiken en de nieuwe WENNEX-pakjes weer als boven aangegeven op te bergen. NET MEISJE, 33 j., zoekt be- trekk. v. d. dag, goed k. werken en koken. V. g. g. v. Br. G 9997 bur, van dit blad Voor DIRECT GEVRAAGD en Aanmelden KALVERSTRAAT 126, IJMUIDEN-OOST Mevrouw van Tuyllkleüterschool op MAANDAG 11 DECEMBER, KANAALSTRAAT 60, IJMUIDEN. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VRIJDAG 8 DECEMBER van 2—4>6 uur aan de school. Namens het Bestuur, J. HENDRIKS, H. d. S. EENVOUDIGE BETREKKING gez. door Friesch meisje. Op goe de behandeling w. meer gelet dan op hoog loon. Br. G 9940 bur. van dit blad Voor Bedrijf BEKW. SCHILDER vr. bel. een karweitje. Br. G 9977 bur. van dit blad PRACHT VRIJ HUIS te huur Waldeck Pyrmontstr. 62 (H.W.) 5.50 p. w. Klein gezin. Te be vragen Havenstraat 39, Heemste de b. d Heemst, dreef. Te huur G21RAGE 3 M. breed, 6 M. lang 2 p. week. Pijnboom straat 78 Haarlem Nrd. TE KOOP Kofferpathéfoon m. 30 z. g. a. n. platen, ook afz., tegen elk aann. bod. Kleverlaan 63 Bloe mendaal FORD JUNIOR I93S Wegens de tacheering te koop aangeboden een zoo goed als nieuwe Ford ju nior '38. Te bevr. Frans Hals- school, Schoterstraat, Haarlem» G. Backbier. VAN PARTICULIER zuinig Hebt 4 cyl. Opeltje '33. loopt prim* f 110. Prinsen Bolwerk 56 zw- BAKFIETS te koop aangeb. 20, Te bevr. Javalaan 43, Heemstede

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 4