IJ M UID E N WEET U DAT DE Palestina-Diorama's PREDIKBEURTEN „Der Fischerbote" IJmuiden ziet. ijOOO Hollandsche visschers broodeleos! Mr] Norddeutsche Fischerei Zeitung ,J>er le" wordt een beschrijving gegeven gevolgen van de Britsche blokkade voor he. meer speciaal IJmuidensche •fscherij- De wijze waarop het Duitsche blad dit "'■h vl°e^ ec^ter over van subjectiviteit en men ;;Jter wel aan het verhaaltje met eenige ons L0Ut te nuttigen. jlet stukje is verlucht met een viertal foto's. Ljjtan een korte beschrijving noodig is om .'•volle van het verhaal te kunnen genieten, hg eerste foto is een plaatje van een enormen Lie 1 haringfust, zooals men die in onze haring- kens, soms ook in IJmuiden kan zien. Daar- LaSt een foto van eenige door den oorlogstoe bid opgelegde trawlers, waarvan inmiddels fjweer enkele in de vaart zijn gebracht. Daar- Ljjer links een oude foto van de hallen A en B visch en daarnaast een foto, vermoedelijk uit blad overgenomen van de nieuwe hal D vóór- deze in gebruik was genomen. Het blad schrijft dan onder het opschrift ,.Oede ijn&ad leer", de gevolgen van de Engelsche blok- Kde voor de Hollandsche visscherij ,Van dag tot dag wordt het duidelijker, dat de ofckadepogingen en de zeerooverspractijken, die Leiand uitoefent, minder Duitschland dan wel volkeren der neutrale landen treffen. Het erg- lijden daaronder Holland en België. De hier- geplaatste foto's toonen dit duidelijk aan waar betreft de visscherij, een van de vele takken handel en nijverheid die er door getroffen Uden. Leeg zijn de haringvaten, zoo toont de srste foto aan. Eens werden daarin de enorme 'vangsten verpakt, die de Hollandsche trawlers Lvoerden. Weliswaar zijn eenige trawlers uit- Laren, maar wat zij aanvoeren is echter, verge len bij normale tijden, van weinig beteekenis. ie{ tweede plaatje geeft een ontstellenden in- Lk van de opgelegde visschersvloot: 150.000(1) Mandsche visschers werden door den maat hei van de Engelsche zeepiraten broodeloos. !yant niet alleen de Hollandsche zeevisscherij 'ook de kustvisscherij is tot een minimum be- Lfct, daar de visschers de hooge risico-premies j:et opbrengen kunnen. Een troosteloos beeld eeft ook de tegenstelling tusschen het gezicht rj de reusachtige vischhallen vóór den oorlog en •ians: voorhéén een onmetelijke zegen, dag iün dag en heden welk een treurige aanblik, ,^ze leege hallen. En dat alles is het gevolg den Engelschen oorlog, maar ook het ge- van die passiviteit van de neutrale landen ll'ègenover het Engelsche piraten dom. dat zich de pe brutaliteit na de andere veroorlooft, omdat bet er van overtuigd is, dat zoowel de Hollanders Lis de Belgen en ook de Scandinavische staten •ch slechts met papieren protesten verweren, [paar niet den moed en de energie hebben, an- middelen aan te grijpen." ten n 1 BIJEENKOMST „NEDERLAND EN ORANJE". De Anti-revolutionaire kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" te IJmuiden-Oost houdt '.ag 12 December a.s. een bijeenkomst in verenigingsgebouw aan de Willebrord- De afgevaardigde naar de jaarvergadering der Hnti-revolutionaire Statenkieskringcentrale „Vel- te Haarlem zal er verslag van uitbrengen de heer B. Schipper, hoofd der P. Vermeulen- school zal een rede houden over het onderwerp: ,De landsverdediging en het vraagstuk van den oorlog". DIERENBESCHERMING. Aan het bestuur der afdeel'ing Velsen en om streken van de Nederl. Vereeniging tot bescher ming van dieren is vergunning verleend tot het verbouwen van een koffiehuis en woonhuis aan een U-muiderstraatweg 5152 tot vergaderzaal en dierenkliniek. JEUGDDIENST IN DE GOEDE HERDER KERK. De Vereeniging van Hervormde Jongeren te IJmuiden-Oost organiseert a.s. Zondagavond ie 5.30 uur een jeugddienst in de Goede Herder kerk aan den Velserduinweg. Deze dienst wordt geleid door ds. M. Foeken van Hpendam. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 9 DECEMBER Rex Theater: „Kinderen uit één gezin" en „De Vliegende Duivels", 8.15 uur. Theater de Pont: „Spionnage in de Maginotlinie" .n „Bij verrassing getrouwd", 8 uur. Thalia Theater: „Jongens met smerige gezichten' en „Een helsche nacht", 8 uur. ZONDAG 10 DECEMBER Rex Theater: 11 uur: Cultureele film: „Sympho- nie van het Noorden"; 3 en 8.15 uur: „Kinderen uit één gezin" en „De vliegende duivels". Thalia Theater: 3 uur: „Een uit duizend" en „De kleine piraat"; 8 uur: „Jongens met smerige gezich ten" en „Een helsche nacht'4. Theater de Pont: 3 en 8 uur: „Spionnage in de :-linie" en „Bij verrassing getrouwd". AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 9 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De gier van de Ja- j maica" en „Dagjesmenschen", 8 uur. ZONDAG 10 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De gier van de Ja- j maica" en „Dagjesmenschen", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 11 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De gier van de Ja- j maica" en „Dagjesmenschen", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 9 DECEMBER Stadsschouwburg: Tobi's Cabaret „De Spijskaart"! 8.15 uur. Herv. Jongeren voeren Kerstspel op. „Drie wijzen van onzen tijd". Door de leden der Hervormde Jongeren en der Chr. Jongemannenvereeniging te IJmuiden- Oost zal Maandag 18 December a.s. in het Ver een igingsgebouw aan de Kalverstraat 'n kerst spel worden opgevoerd dat geschreven is door dr. J R. Callenbach. Dit kerstspel „Drie wijzen van onzen tijd", be oogt te zijn een prediking en geen tooneelstuk, zegt de schrijver in zijn inleiding. De drie Wijzen van onzen tijd zijn „Wijzen" in eigen oog. Hoe zij tot inkeer komen en dan door hun armoede den Vrede vinden toont dit Kerstspel in een reeks weloverwogen tafereelen. De baten van dezen a/vond zijn bestemd voor de Goede Herder-kerk. Wanneer stempelen? Voor de week van 11 tot en met 16 December zijn de stempeluren door de verschillende orga nisaties als volgt vastgesteld: IJmuider Transport Federatie (N.A.S.) van '.00—9.15. Ongeorganiseerden van 9.2510.25. Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkers- bond van 10.40—11.00 Algemeene Nederlandsche Bouwarbeidersbond van 11.05—11.25. Werkloozenvereeniging van 11.3012.00. IJmuider Federatie van 9.00—9.45. Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbei ders van 9.5010.20. Oud-Katholiek Vakverbond van 10.2510.40 Kleine bonden van 11.0011.15. R. K. Bonden van 11.20—12.00. ST.-NICOLAASFEEST VAN „JONG GELUK". Aangezien de speeltuinvereeniging „In Vei lige Haven" eveens heden haar St.-Nicolaas- feest houdt, is het feest voor de kinderen van ,Jong Geluk" verzet van 5 uur naar 6 uur. Voor zoover de plaatsruimte het toelaat, kunnen ook ouders een plaatsje in de zaal krijgen. Doch niet dan nadat alle kinderen binnenzijn en een plaatsje hebben gevonden. WEDSTRIJDEN IN HET VELSERBAD. Zondagavond a.s. zullen in het Velserbad wederom wedstrijden plaats vinden voor de wintercompeti tie. Naast verschillende wedstrijden, die zeer inte ressant beloven te worden, zal als 4de wedstrijd het eerste heerenzevental der V. Z. V. den strijd aan binden tegen H. P. C. Als de V. Z. V.'ers winnen, zullen zij als eersten op de ranglijst prijken. Dat zij er alles op zullen zetten, is duidelijk. Het is de eerste maal, dat onze plaatsgenooten dezen winter voor eigen publiek zullen spelen. Bovendien is de ploeg zeer verjongd en het zal vele IJmuidenaren benieuwen, hoe zij het in deze opstelling zal doen. Den laatsten wedstrijd speelt hierna het eerste dameszevental tegen D. W. R. II en zal waarschijn lijk wel met de kous op den kop terugkomen. De ongetraindheid van verschillende speelsters zal zich hier wel doen gelden. Echter is er nog niets ver loren en dushet beste beentje voor. Vermelden wij nog de opstellingen: Heeren: Wevers; Moeken, C. Visman, Chr. Vis- man; P. Gottmer, P. Swier, P. Duinker. Dames: J. Oldenburg; B. Blok, C. Swier, A. Bu- ding; T. Meesters, M. Kwak, G. v. Vrede. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. De logger SCH 66 is te IJmuiden binnen van de haringvisscherij met 24 last en 270 kisten versche haring. Deze versche haring bracht op 39: GRAANAANVOER. Met het van Zuid-Amerika komende Nederland sche stoomschip Arundo 507.9 b.r.t. werd gisteren een volle lading graan in de Amsterdamsche haven aangevoerd. Het schip passeerde de sluizen alhier met een diepgang van 7.4 Meter. OPGEBRACHTE SCHEPEN. De met ladingen gezaagd hout van Zweden Finland komende stoomschepen Hövding, Rubfred, Nordia en Solbritt, resp. van Zweedsche en Fin- sche nationaliteit, zijn dezer dagen in de Oostzee door Duitsche strijdkrachten aangehouden, welke deze schepen, die voor de havens van Amsterdam en Zaandam bestemd zijn, naar een Duitsche ha ven opbrachten voor onderzoek. VRIJGEGEVEN. Naar de Directie van de N.V. tot voortzetting v. Koninklijken Hollandschen Lloyd mededeelt, is het stoomschip Eemland, dat in de Downs voor onderzoek oponthoud heeft gehad, thans vrijgege ven. Het schip, dat met stukgoederen van Zuid- Amerika onderweg is, kan spoedig in de thuisha ven worden verwacht UITBREIDING BELGISCHE KOOPVAARDIJ VLOOT. CASTRICUM Het feest van de St. Nicolaas- vereeniging. De Algemeene St. Nicolaasvereenigdng heeft in de groote zaal van den heer W. Borst het jaar- lij'ksche kinderfeest gevierd, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. Mevr. dr. v. d. SluisSissingh sprak het ge bruikelijke openingswoord, waarna de kinderen St. Nicolaas, die met zijn gevolg op het tooneel had plaats genomen, toezongen. De kinderen wei-den op prettige wijze bezig gehouden met het vertoonen van aardige films en verder zorgde de gebruikelijke tractatie voor de feestelijke stemming, die culmineerde toen de grabbelton mocht worden leeggehaald en de groote geschenken werden uitgereikt. Het prachtig geslaagde feest werd opgeluisterd door toepasselijke muziek, ten gehoore gbracht door mej. Van Weenen en den heer Zandbergen. Burgerlijke Stand. Geboren: EDenrica Elisabeth Maria, dochter van J. P. Dekker en M. C. de Boer, Alkmaarder- straatweg 44; Theodora Geertruida, dochter van J. de Nijs en C. C. Eijking, Overtoom 20; Cor nelia Petrus, zoon van J. Liefting en C. Zonne veld, Oosterbuurt 7. Overleden: Ida Wilhelm-ma van Daal, oud 63 jaar, zonder beroep, wonende te Amsterdam; Hermanus Andreas Neelissen, oud 78 jaar, land bouwer, wonende te Castricum, weduwnaar van Martha Maas; Pieter Jacobus van Dort, oud 55 jaar, barbier, wonende te Amsterdam. Wat gevonden en verloren werd. Gevonden: Een dozijn witte knoopjes, Politie Castricum; een rijwielbelastingmerk, J. Hooge- werf, Nuhout v. d. Veenstraat No. 13 alhier; aan komen loopen ene grijs konijn, Jac. Groen, Burgem. Mooijstraat alhier; aan komen loopen een jong hondje (kleur wit met grijs, inl. Politie Castricum; een blauwe damesiportemonnaie m. inh., Jac. Kuijs, Bev.straatweg no. 49 alhier; een jongenspet (grijs) G. Koppes, Vinkebaan no. 25, alhier; een bed (veeren), J. Lute, Mient no. 51, alhier; een knipmes, Ztr. Krijger, Rui- terweg no. 65, alhier. Ernstige aanrijding op een druk punt. Een dame bloedend verwond. Vrijdagmiddag te ongeveer half vijf gebeurde op de kruising Zeestraat-Koningstraat een ver keersongeval, dat zich ernstig liet aanzien, maar v/a ar van de gevolgen, gezien de omstandigheden waaronder het ongeluk plaats greep, nogal mee vielen. Een auto van den manufacturier H. te Uit geest, die op weg was naar de Populierenlaan, reed in de Zeestraat. Bij de Koningstraat ver zuimde de bestuurder voorrang te verleenen aan een vrachtauto, die op hetzelfde oogenblik het kruispunt naderde. Hoewel de manufacturier nog een poging deed om uit den weg te komen werd zijn wagen toch aan den rechterkant door de vrachtauto gegrepen. De afstand was trouwens te gering om of door uitwijken of door krachtig rem men het onheil te voorkomen. De aangereden auto werd over het kruispunt geschoven en kwam eerst aan de overzijde van de straat tegen den gevel van het winkelpand van den heer v. d. Berg tot stilstand. Gelukkig bevonden zich op dat mo ment geen voorbijgangers op het trottoir. Een naast den bestuurder gezeten dame kreeg door de rondvliegende glasscherven bloedende wonden aan het voorhoofd. Zij werd bij omwonenden bin nen gebracht en voorloopig verbonden. Later is zij in het Roode Kruis Ziekenhuis verder behan deld. De bestuurders van de beide auto's bleven on gedeerd. Nadat de politie remproeven had genomen kon de vrachtauto de reis voortzetten. De aangereden auto was zwaar beschadigd. Het rechtervoorwiel was bezweken, de motorkast was ingedrukt en de carrosserie vertoonde talrijke sporen van de aan rijding. Met vereende krachten is deze auto, toen het onderzoek geëindigd was, naar een garage in de. nabijheid overgebracht. Naar gemeld wordt stelt de Belgische regeering pogingen in het werk om de handelsvloot, welke, zooals wij reeds meldden, niet in de Belgische be hoeften kan voorzien, belangrijk uit te breiden. Door het verleenen van groote credieten worden deze pogingen aangemoedigd. De reederij Compag nie Maritieme Beige heeft hier reeds gebruik van gemaakt door schepen aan te koopen en thans op dracht te geven tot den bouw van drie nieuwe schepen. Voorts heeft een Belgische financiers- groep te Antwerpen het plan om aldaar een groote Rembrandt Theater: Heinz Rühmann m „Het reederij te stichten door den aankoop van sche pen en bouw van nieuwe eenheden. Genoemde groep, die groote belangen heeft in Egypte, Ca nada en Zuid-Amerika, zou direct na aankoop van de eerste schepen overgaan tot het in het leven roepen van een geregelden dienst tusschen Ant werpen en Zuid-Amerika. SCHEEPSBOOT VERLOREN. Het gistermiddag van een Engelsche haven naar Zaandam gepasseerde Nederlandsche m.s. Afiena rapporteerde bij aankomst alhier tijdens hevig stormweer onder de Engelsche kust een scheeps- boot te hebben verloren. Het vinden hiervan be hoeft dus geen aanleiding te geven tot ongerust heid. Paradijs der Vrijgezellen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Peter Lorre in „Moto's laatste waarschuwing", 8.15 uur. Luxor Theater: „Lokkend verleden", 2.30, 7 en i S.15 uur. Frans Hals Theater: „Boefje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van M) uur. ZONDAG 10 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Die Csardas- I Krstin" door het Nederlandsch Operette Gezelschap I 8.15 uur. Gebouw H. K. B., Tempeliersstraat: Thé-dansant The American Club, 36 uur. Rembrandt Theater: „In het hart van Europa" toet explicatie van J. Panman, 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Van kielplaat tot zeekas- teel" (de bouw van het motorschip „Oranje"), U.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 11 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Ik ben zeventien Jaar," door de N.V. Het Nederlandsch Tooneel, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend Jjehalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van a—9 uur. SANTPOORT OPDRACHT. Het aanbrengen van kantstrooken van klin-. kers langs de verharding der rijbaan van den weg AlkmaarDen Helder in de gemeenten Alkmaar. Bergen, Schoorl, Warmenhuizen en Zijpe is opgedragen aan de fa. H. Bunschoten en Zn. alhier voor f 10337, Stichting voor Kinderverzorging. B. en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat gerekend met ingang van 1 November 1939 op de lijst van instellingen van weldadigheid als burgerlijke instelling, door de burgerlijke overheid geregeld en door haar of van harent wege bestuurd, is geplaatst de Stichting voor Kinderverzorging, gevestigd te Velsen; doel: de duurzame verzorging en opvoeding in en buiten inrichtingen van de behoeftige min derjarigen, waarover haar in overeenstemmini met artikel 3 van het Reglement de voogdij is opgedragen. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. CommandeurMijnzen, z. en d., Schoonoortstraat 36, Velsen-N.; M. A. Strien Oldenburg, d., Ratelsstraat 34, IJmuiden; C. Alders Kraakman, z., P. C. Hooftlaan 3, Velsen; C. Groot van Dalsum, z., Geelvinckstraat 52, Velsen-N.; G. Th. M. DöllingNeuber, d., v. d. Vondellaan 32, Velsen; M. C. Krekels-Vereijcken, z., Ladderbeek straat 94, Velsen-N.; J. v. AmersfoortSchellevis, z., Walravenstraat 8, Velsen-N.; C. J. C. Sleper Arons, z., Noorderdorpstraat 11, Santpoort. Overleden: C. J. Valkhof, 86 j., wed. van J. Prins, Doodweg 17, Velsen-N. Ondertrouwd: W. Enevoldsen, Esbjerg en G. M. Kremer, Carolinastraat 16, IJmuiden, toek. adres: A. N. Werkhoven, Snelliusstraat 2, IJmuiden en A. Matyas, Burg, Rambonnetlaan 44, IJmuiden, toek. adres: Snelliusstraat 2, IJmuiden; D. J. van Laar, Pelsstraat 30, Velsen (N.) en N. Zwart, Pr. Kruger- straat 6, IJmuiden, toek. adres: Kon. Wilhelmina- kade 49, IJmuiden; P. C. Smit, Amsterdam en A. E. ter. Cate, Kennemerlaan 122, IJmuiden, toek. adres: Amsterdam; W. Kalkman, Breesaapstraat 46, IJmuiden en M. Das, Jac. v. Heemskerkstraat 63, IJmuiden, toek. adres: W. A. de Bruijn, v. d. Helststraat 1, IJmuiden en E. Verwer, de la Reij- straat 1, IJmuiden, toek. adres: Rembrandtlaan 25, IJmuiden; J. C. Krelage, Nieuwer Amstel en A. A Stoker, Julianakade 67, IJmuiden, toek. adres: Nieuwer Amstel; F. A. Boermans, Zwolle en H. M. H Ketelaar, Wijnoldy Daniëlslaan 21, Santpoort, toek. adres: Zwolle; L. W. A. Koekenbier, Tromp straat 185, IJmuiden en J. C. Rens, Trompstraat 185, IJmuiden, Kortenaerstraat 34 r., IJmuiden. Gehuwd: A. M. J. Dijkema en P. Pieneman, J. Deen en A. v. Roon, Hoofdbuurtstraat 12, Velsen; J. J. A. v. d. Zwan en M. Dekker, Tussenbeeksweg 34, IJmuiden; J. Blom en T. v. d. Wiele, Froger- straat 6a, IJmuiden; W. M. Welting en A. M. v. d. Oever, Wijk aan Zeeërweg 71, IJmuiden; A. v. Sloo- ten en C. Schram, de Wetstraat 24, IJmuiden; G. W. 't Hart en M. Wegman, Bik- en Arnoldkade 19, IJmuiden; T. Koopmans en L. S. Hoek, Hillegom, Wilhelminalaan 36. De ondersteuning van armlastigen. Vraagt groote offers. Voor de ondersteuning aan armlastigen in 1940 is in de begrooting een post van f 174.500 geraamd, namelijk in geld f 160.000, waarvan f 15.000 voor het verleenen van steun aan behoeftige tuinders boven de uitkeeringen krachtens de rijksregeling, hetgeen in de perste maanden van 1940 als gevolg van de slechte bedrijfsuitkomsten in 1939 zeker noodig zal zijn. Ondersteuning in eetwaren is ge raamd op f 10.000, in kleeding en dekking op f 3000 en in anderen vorm op f 1500. Ten behoeve van de verpleging en uitbesteding van armlastigen in ziekenhuizen werd begroot f 13.000, in godshuizen f 30.000 en in gezinnen f2250, totaal f45.250. In totaal zal voor armenzorg, de post die voor tal van gemeenten, ook van de onze tot ontwrichting van den financieelen toestand heeft geleid, een bedrag van f 316.763 noodig zijn, waarvan slechts 58.207 wordt terug ontvangen. Van de gemeentekas wordt alleen voor dit helaas belangrijk deel der gemeentelijke bemoeienissen een offer van f258.558 gevraagd. Gouden huwelijksfeest. Op 19 December zal het echtpaar A. E. van Zettenvan Lier vijftig jaar getrouwd zijn. De heer Van Zetten, die zich in 1893 in Bever wijk vestigde, behoorde tot de oprichters van de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeni- 'ging „Algemeen Belang" U.A. Later trad hij in dienst van de coöperatie als bezorger, terwijl zijn vrouw winkelhoudster werd Voor de woning van het gouden bruidspaar, Deken Waarestraat 36, is een fraaie eerepoort ppgericht, j BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: IJ. Rodenhuis en M. H. Huender; J. J. Jongejans en C. Hoogewerf. Overleden: M. A. Schelvis, 2 j., overl. te Velsen; J. C. Stroet, oud 55 j., wed. van J. L. Theunis, Berkenlaan 11; A. v. d. Laan, 20 j., overleden te Amsterdam; A. Visser, 86 j., overl. té Heemskerk; Bevallen: C. J. M. v. d. WijstHoogewerf, z.; L. HoningKoeman, d.; M. C. KocxKneppel, z.: J. v. Zonvan Leeuwen, d.; M. Meijer Markx, d.; M. E. C. v. d. LemNdjssen, d.; E. Noordermeerv. Langen, z.; H. v. d. KolkFi seier, z.; J. L. F. WeteringsPeperkamp, z. Ondertrouwd: J. de Reus en C. A. de Ruiter, toek. adres Simon Rumpingstraat 24; W. Maijer en J. H. Duijker, toek. adres Alkmaar, Eikelen bergstraat 48; J. C. van Well en M. Heltink, toek. adres Wijkermeerweg 84. De kosten van de distributie. Voor de eerste maal sedert den vorigen „laatsten' oorlog is op de begrooting van de gemeente een post geraamd van f 13.000 ter bestrijding van de kosten, verbonden aan de distributie van levens middelen. In verband met de bijzondere tijdsomstandig heden moet de distributie van levensmiddelen, overeenkomstig de daartoe van hoogerhand gegeven voorschriften, worden voorbereid en op nader order worden uitgevoerd. De minister van economische zaken heeft daartoe distributiekringen ingesteld. De gemeenten Heems kerk en Assendelft zijn met Beverwijk tot één kring samengevoegd. De burgemeesters van deze ge meenten hebben een gemeenschappelijke regeling vastgesteld inzake de inrichting van den distribu- tiedienst in den kring. Daarbij is een commissie ingesteld als hoofd van den dienst. Beverwijk is als de centrale gemeente aangewezen; zoowel in Heemskerk als in Assendelft is een agentschap ge vestigd. De centrale gemeente betaalt de kosten aan de uitvoering van de distributiedienst 1939 verbonden met inbegrip van die betreffende de agentschappen. Het bedrag, dat na aftrek van eventueele inkomsten tenkantore van de centrale gemeente blijft, wordt periodiek in verhouding tot het aantal inwoners van de gemeente omgeslagen. Geraamd wordt een bijdrage van Heemskerk van f 1982,70 en van Assendelft van f 2350,63. Ten laste van de gemeente Beverwijk blijft dus nog een bedrag van f 8666,67, waarin het Rijk een bijdrage verleent van 85 pet. of f7366,67. Loop der bevolking. Ingekomen: L. Brouwer en gezin, bankdirecteur, van Hee renveen, Al km. weg 30. A. H. Boomers, kloosterzuster, Relweg 51. J. J. Zonneveld, banketbakker, dam, Romerkerkweg 10. H. J. A. v. d. Bergh, kloosterzuster, van Den Bosch, Voorstraat 38. M. Woestenburg, z. straat 219. N. de Jong, bloemist-knecht, van Heemskerk, Hofdijkstraat 8. D. L. Snelle en gezin, kraanmachinist, v. Am sterdam, Munnikenweg 111. J. v. d. Vaaten, verpleegster, van Schiedam, Gr. Houtweg 106 C. Boerstoel, hulp in de hudsh., v. Apeldoorn, Corn. Matersweg 64. W. Rosenhart, dienstbode, van Bloemendaal, Nic. Scholtenstraat 4. M. v. d. Linden, transportarbeider, van Noord- wijk, Bloemhofstraat M. J. v. d. Linden, landarbeider, van Noord- wijk, Bloeuihofstraat 9. J. F. Ouwerkerk, kantoorbediende, van Den Helder, Gr. Houtweg 149. J. H. v. Geijtenbeek, werktuigk. P.E.N., van Zeist, H. Burgerstraat 19. C. M. Osinga, winkelbediende, v. Sneek, Groe- nelaan f B. Dekker, z. ber., van Haarlem, Narcissen- weg 87. Vertrokken: T. K. Wortman, kazerne. H. J. van Ekkendonk en gezin, vertegenw. r Rotterdam, Schutterstraat 127. P. Bosscher, dienstbode, naar Bloemendaal, Lanigelaan 9a. A. Muuse, z. laerslaan 124. M. Muuse, zonder Sonnenstraat 120a. E. J. Wissenburg, hulp in de huish. n. Haarlem Rijksstraatweg 77. J. G. Adrichem. chauffeur, naar Velsen, Duin- vlietstraat 99. M. H. RodenhuisHuender, z. ber., naar H. I. Ambacht, Dorpsstraat 53. C. H. v. d. Bovenkamp, sigarenmaker, n. Am sterdam, Weesperzijde 109A. W. J. van Leeuwen en gezin, metselaar, naar Assen delft. Dorpsstraat 953. P. Baas, dienstbode, naar Heemskerk, Rijks straatweg 31. J. H. ten Kate, arts, naar Rotterdam, Kruis kade 16. v. Groesbeek, van Amster- ber., van Hilversum, Zee- naar Neede, Marechaussee- ber., naar den Haag, v. Boetze- beroep, naar Rotterdam, Als er zieken zijn. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H. A. Melchior, Noor- derwijkweg 1. telef. 3340. In de week van 1017 December is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. De middenstand cn de overheids maatregelen. De RK. Middenstandsvereeniging „De Hanze" houdt a.s. Maandagavond in het gebouw der K.S.A., Peperstraat, een openbare propaganda- vergadering. Spreker is de heer H. E. v. d. Brule, lid van het hoofdbestuur en lid van de Tweede Kamer over het onderwerp: „De Middenstand en de Overheidsmaatregelen' Na de rede wordt gelegenheid geboden tot het stellen van vragen over distributie, crisis, steun- uitkeering enz. Personeel van tie Arbeidsbeurs. De tegenwoordige personeelsbezetting van de Arbeidsbeurs is naar de meening van B. en W. on toereikend. Zij stellen den Raad daarom voor deze met een ambtenaar in den rang van adjunct-com- mies 2e klasse uit te breiden. Wat de tuinders kregen. Spinazie per kleine kist 60. Sla per 100 krop 1.40—3.50. Andijvie per 100 krop 1.00—2.80. Wortelen per bos 69. Selderij per bos 3—5%. Pieterselie per bos 2V23 1/2. Tomaten per K.G. 1028. Prei per K.G. 3 1/2—5.20. Uien per K.G. IY2—31/». Witlof per K.G. 8—11. Waschpeen per K.G. 3%6. Bloemkool I per stuk 811. Bloemkool n per stuk 3—5. Knollen I per stuk 491/:. Knollen II per stuk 22 V2. Breekpeen per K.G. 11/22. Bieten per K.G. 2—3. Gele kool per K.G. 2Yz—3'/j. Groene kool per K.G. 23. Roode kool per K.G. V/23. Aardbeien per doosje 29. Appelen per K.G. 6—12. Peren per K.G. 710. Boerekool per K.G. 2Yz4lh. Spruiten per K.G. 614. Nero per K.G. 12—12.20. Andijvie per K.G. 46Y2. BEVORDERING BIJ SOCIALE ZAKEN Burgemeester en Wethouders zijn voornemens aldus deelen zij mede, in de memorie van toe lichting op de gemeentebegrooting, den directeur van den dienst van sociale zaken, die thans den rang bekleedt van commies-chef, te bevorderen tot den rang van hoofdcommies. eiken dag staan in de AGENDA van dit blad? (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL UNIVERS. EERED. (Soefi-Beweging) Kerkplein 8, 11: Ir. J. Pool. Donderdag 8.15: Cursus voor belangstellenden. Acacialaan 28. SANTPOORT N. H. KERK. 10: Ds. Waardenburg. N. H. KAPEL. 5: Ds. D. Kuilman, van Leiden. GER. KERK, Wustelaan. 10: C. Redert. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. Lagerwey. Bed. H. Doop. 5.30: Ds. Hanneman, Uitgeest. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. 10: D. Selling. HERV. EVANG., Oranjestr. 10 en 5: Leesdienst. GER. KERK, Wilhelminakade. 10: Ds. S. E. Wes- bonk, Bed. H. Av. 5: Ds. J. Kapteyn, Bed. H. Av. en dankzegging. KERK a. h. Snelliusplein. 10: Ds. J. Kapteyn, Bed. H. Av. 5: Ds. S. E. Wesbonk, Bed. H. Av. en dankzegging.. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9. 10.30: Ds. Milatz. O.-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. 10: Heiligingsdienst. 8: Verlos- singssamenk. o.l.v. kap. Hollander. Donderdag 8: Verlossingssamenk. o.l.v. Kol. Rönitz. IJMUIDEN-OOST N. H. KERK, Goede Herderkerk. Velserduinweg 10: Ds. G. F. Callenbach. 5.30: Ds. M. Foeken, II- pendam. Jeugddienst. VEREEN. GEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugddienst. Donderdag 8.15: Bijbellezing. VRIJZ. HERV., Vereen.geb. Stationsweg. Velsen* 10.30: Ds. H. J. Hanneman, Uitgeest. GER. KERK., Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Afd. Velsen. Willebrordstr. 10 Verm. Ds. J. N. Bieger, Leiden. BAPTISTENGEM., Willemsbeekweg. Vrijdag 8: Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. STADSEVANG., Willemsbeekweg. 10: Samenkomst van geloovigen. 5: Feestelijke getuigenis samenk. Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. HERST. APOST. ZENDINGSGEM... Willebrordstr, 10. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. 10.30: Tempel dienst Maandag 7.15- Genezingsdienst. VELSEN N. H. KERK. 10: Ds. Johs. Bronsgeest. 5.30: C. P* Andel, hulppred. te IJm.-O. VELSEN-NOORD GER. KERK, Gr. Hout- of Koningsweg. Geen op gave ontvangen. BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstr. 10: Ds. J. H. Warners, van Alkmaar. 5: Ds. J. de Vries. 121: Zondagsschool. VRIJZ. HERV., Parklaan. 7: Ds. J. H. Hanneman, van Uitgeest. Liturgische dienst. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. 10: Ds. A. Vis. EV. LUTH. GEM., Koningstr. 10.30: Ds. J. Ph. Hau- mersen. GER. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. II. Holtrop. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31. 103 V.m. 10: J. Peereboom, van Noordwijk a. Zee in gebouw Odeon. Maandag nam. 8: Bijbelonderzoek. Donderdag nam* 2: Vrouwenkrans. 8: Mandolinerepetitie. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. N. Seulyn. 7: Ds. B. J. Arls. GER. KERK, Beverwfjkerstr.weg 32. 10 en 5: Ds, J. Krüger. HERV. EVANG. VEREEN. 10: Ds. M. G. Blauw, van Haarlem. HEEMSKERK N H. KERK. 10: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN N H. KERK. Wijk aan Zee 10 W C Luuring. hulp prediker. VEREENIGINGSGEBOUW, Populier enlaaiu. 10} Ds. J, A. L. Hovy. Doopsbediening, -

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7