„2)e aaQeiuksaoQti" HEEMSKERK Het rioleeringswerk wordt voortgezel. Uitvoering van het vijfde bestek. («uitvoering van het rioleeringsbestek no. 5 is ^dragen aan de Commanditaire Vennootschap lui liteitsbouw „Bloemendaal", M. C. Bolsenbroek t-ï: 'gioemendaal voor een bedrag van 51.300.—. dit vijfde bestek van het groote werk is opge- men het maken en wegbreken van rioleeringen 'tj j bijkomende werken in de Vondellaan, Duin- te liaan en in den Alkmaarscheweg vanaf de ^ensteinstraat tot de Maerten van Heems- b'ijij jjstraat. ■fel rector drost over katholieke charitas. Hedenavond spreekt iRector Drost Centraal-prae- svan de St. Jozefgezellen, in de jaarvergade- i-i van de St. Vincentiusvereeniging, te houden di* f|,et K.S. A.-gebouw, over het onderwerp „Ka-1 dij iolieke Charrtas". 0E kerstvergadering van de S.d.a.p. Maar aanleiding van een daartoe in de ledenver- ^ring gedaan verzoek zal de Kerstvergadering rfai de S.D.A.P. met Zaandam's burgemeester, aur. j; in 't Veld, als spreker niet op Zaterdag 23, laar' op Vrijdag 22 December worden gehouden. "bijeenkomst is zooals gemeld in gebouw Adridhem" aan de Adrichemstraat. hoogovenstaten voor de militairen. -n tooneelvoorstellmig van 'de tooneelafdeeling Hoogovenstaten voor de militairen, welke vo- iw week moest worden uitgesteld zal op Woens- 20 December in het Kennemer-Theater wor- Sj gegeven. Opgevoerd wordt het blijspel van Henk Bakker: p was eens een steenhouwer". actie van de n.c.g.o.v. 0d Vrijdag 15 December houdt de plaatselijke .«eeling van de N.C.G.O.V. een ledenvergadering L het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan k Oosterwijkstraat. je agenda bevat o.m. een bespreking over de ^fractie en de verslagen van de Algemeene- districtsvergadering. "s onderdeel van de winteractie wordt op Vrxj- 12 Januari in de Chr. School aan de Lange- ilsh-aat te Velsen een propaganda-filmavond ge ïoniseerd. De Strawberries wonnen in tie hoofdstad. Voor den Amsterdam-beker. eerste dames-teaan van de Hockeyclub Strawberries" speelde Zondag voor de eerste {nde van het tournooi om den Amsterdam mer tegen Kameleon 2 en won met 41. Het j spel van de Beverwijksche dames vormde beletsel voor een grootere overwinning, als trouwens de door Kameleon opgezette _.>nspelval, waarin de Strawberries zich al „gretig lieten vangen. De wedstrijd werd onder Jagimstige weersomstandigheden gespeeld. 1 De vier Doelpunten werden gemaakt pooi' de lames; Ophoff (2), Lamiboo (1) en Van Ronikel uit een straf corner. De opstelling van de damesploeg was: M. v. d. Zee, R. Amse, B. van Malsen,, J. Melchers, A. Lamboo, B. Poldervaart, d. Veen, J. Bakker, T. Leferinig, K. Ophoffe R. van Ronikel. De wedstrijden voor de heeren Oh KayStraw- erries, Strawberries 2Oh Kay 2 en voor de Strawberries 2—Rood Wit 4 werden af- slast. 'Voor Zondag 17 Dec. vermeldt het programma volgende wedstrijden: Heeren: StrawberriesH.B.S., 2 uur. B.M.H.C. 3,Strawberries 3. Strawberries—B.D.H.C., 10.30 uur. Strawberries 2—B.D.H.C. 7, 12 uur. NEDERLAND AAN DEN ARBEID. Is wij reeds berichtten houdt de plaatse- ïe afdeeling van den Chr. Metaalbewerkersbond Mag in het Ned. Hervormd Vereenigingsge- i:uw aan de Oosterwijkstraat een propaganda- [ilmavond. Vertoond wordt de film „Nederland den arbeid". De propaganda-rede wordt uit sproken door den heer Hooy te Amsterdam, iistrictsbestuui'der. Het onderwerp is „niet half, iar heel". ST. NICOLAAS BIJ DEN VOLKSBOND Zaterdagmiddag was een groot aantal kinderen an leden van de plaatselijke afdeeling van den fed. Kath. Volksbond in de groote zaal van het lS. A.-gebouw "bijeen gekomen om het St. Nico- iaasfeest te vieren, t. Nicolaas en zijn knecht verschenen in de I, door de enthousiaste kinderschare begroet met de overbekende Sinterklaasliedjes, die nie mand bij zoo'n feestelijk getinte audiëntie zou Trillen missen. De kinderen hebben eerst genoten van een film- tertooning en daarna tastte zwarte Piet diep in den zak met lekkernijen, die met kwistige hand cnder de jeugd werden rondgedeeld. Aan het slot van den middag werden nog ge denken uitgereikt, zoodat de jeugd te goed 5 aur ruim voldaan over de weldaden van St. Nico- lias liet gebouw verliet. De ondersteuning van werkloozen. Voor de ondersteuning aan werkloozen in het jaar 1940 vermeldt de begrooting de volgende be dragen: Kosten van werkverschaffing door of vanwege let Kijk ondernomen f 62.000; idem door de gemeen- ondernomen f41.623,20; Werkloozensteun .637,50; ontwikkeling en ontspanning f 100; tewerkstelling jeugdige werkloozen f2787,20; kosten centrale werkplaats f 4000; kosten B-steun f2404,95; 'werkstelling kleine boeren f241,96; steun aan Sèine tuinders f58.850; brandstoffentoeslagen aan toinders f2300; toeslagen ziekenfondspremies f16.0,00; kosten spaarregeling f4524; jaarwedden f14.686,19, totaal f 431.955. Een bedrag van f 402.025,38 ontvangt de gemeen teweer terug van het Rijk, zoodat f29.929,62 ten laste van den gewonen dienst van de gemeente kómt. Langs tie Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.0-0 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2,20 Nationaal programma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Pr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keu len, 8,20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel fr.. 10.50 Keulen; Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma. 6.45 Londen Keg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned-, 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Ned., 2.15 Londen Reg., WO Keulen. 4.40 Londen Reg. 5.20 Brussel Ned., '•50 Keulen. 6.20 Londen Reg 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brussel Fr., 10.50 leder jaar wordt te Markelo In het begin van December de traditioneele St. Nicolaas-markt gehouden. Dezen keer droeg deze gebeurtenis een bijzonder karakter, omdat het de vijftigste markt was, welke georganiseerd werd. Er was veel belangstelling Warme wollen kleeding voor de soldaten. Het damescomité, dat zich met de hulp van vele ijverige breisters, zoo ve-rdienstelijik maakt met het verstrekken van warme kleedingstukken aan de militairen, zal dezer dagen een tweede zending polsmoffen, sokken, bivakmutsen enz. ter be schikking van de militaire autoriteiten stellen. De resultaten van dit verdienstelijke werk zijn te bezichtigen in de étalage van mevr. Schille- mans, Zeestraat 80. DE CULTUUR VAN ANEMONEN. Voor L. T.-leden en andere belangstellenden houdt de heer C. Broeze Dinsdagavond te half acht in de R.-K. U. L. school voor jongens aan den Keesdelfsweg een lezing over de cultuur van ane monen, voortgekweekt uit pitten. DE WERKING VAN DE MELKCENTRALE. Vrijdagavond houdt de afdeeling Velsen en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in Hotel „Ter Burg" een ledenver gadering. In deze bijeenkomst spreekt de heer J. Kort- leve over de werking van de consumptiemelk- centrale. KERSTFEESTVIERING. De plaatselijke afdeeling van den Jeugdbond voor Onthouding zal op Eersten Kerstdag het Kerstfeest vieren. Het programma is als volgt samengesteld; 2.3'0 uur wandeling naar Rooswij,k 3J30 uur verzameling in het clubhuis gebouw Adrichem waar mej. R. de Kruif een Kerstver hal zal vertellen. Hierna zullen de leden van adspirantengroep „de jonge bouwers", die den 14-jarigen leeftijd hebben bereikt, geïnstalleerd worden als lid van de J. V. O. Na een brood maaltijd volgt nog een gezellig samenzijn. Zondag 23 December zal de afdeeling deel nemen aan een Kerstfeest dat te Haarlem voor de afdeeling in Kennemerland gehouden zal worden. OUDEJAARSVIERING VAN DE JONG HERVORMDEN. Op Donderdag 28 December zal de Vereeni- ging van Jong Hervormden afdeeling Beverwijk het oudejaar vieren in het Ned. Herv. Vereeni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat Deze avond zal een liturgisch karakter dragen. DE TRANSPORTCOLONNE VIERDE FEEST. In gebouw „Adrichem" heeft Zaterdagavond de Roode Kruis Transportcolonne haar jaar- lijkschen feestavond gehouden. De voorzitter van de feestcommissie, de heer H. van Zutphen, verwelkomde de aanwezigen en deelde mede, dat het bestuur nog getracht had om de gemobiliseerde leden voor dealen feestavond te laten overkomen, doch dit is niet gelukt. Om deze leden toch min of meer in de feestelijke stemming te laten deelen heeft het bestuur hen het bekende militaire postpakket gezonden. Voorts deed spr. nog eenige mededeelingen over het programma en hoopte, dat deze feest avond veel zou bijdragen tot versterking van den band onder de leden. Hierna was de daad aan The Black Jackers en den humorist-conferencier Toledo. Humorist Toledo bracht er met eenige aardige liedjes en een praatje de stemming al gauw in. Het succesvolle optreden van den humorist werd afgewisseld met gezelschapspelletjes en een dansje waarvoor The Black Jackers de muziek leverden. De uren vlogen als het ware om; het uur van scheiden kwam dan ook veel te vroeg. Het bestuur en feestcommissie, die bestond uit mevrouw Redeker en de heeren Hart en Van Zutphen, kunnen met voldoening op dezen avond terugzien. DE FRIEZEN GAAN VERGADEREN. De Friesche Vereeniging „Us Memmetael" houdt Woensdagavond in gebouw „Adrichem" een ledenvergadering. IN DE BRANDING VAN DEZEN TIJD. In de vergadering van de plaatselijke af deeling van de Christelijke Historische Unie, die a.s. Woensdag in het Ned. Hervormd Vereeni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat wordt ge houden, zal als spreker optreden de heer J. J. Delfcs uit Haarlem. Het onderwerp van zijn rede is: „Nederland in de branding van dezen tijd"' DE HARMONIEKAPEL VERHUIST WEER. De Beverwijksche Harmoniekapel, die na het intreden van de mobilisatie in een bollenschuur aan den Alkmaarscheweg repeteerde, zal met ingang van hedenavond haar wekelijksche re petities in het veilinggebouw ,,'t Centrum" houden. TREKKING UITGESTELD. De trekking van de verloting die door de Christelijke Meisj esvereeniging „Ora et Labora" is georganiseerd en waarvan de baten bestemd zijn voor het Roede Kruis, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. r. k. v. v. Uitslagen van Zondag: B. S. M.—A. D. O. I. E. V. 2—A. D. O. 2 Vitesse 2A. D. O. 3 A. D. O. 4—1. E. V. 3 terrein afgek. 2—0 terrein afgek. 2—1 bouwvak arbeidersbond. Woensdagavond houdt de R.K. Bouwvakarbef dersbond „St. Joseph" een ledenvergadering in het IC. S. A.-gebouw. SCHOOLUREN GEWIJZIGD. In verband met bijzondere omstandigheden: zullen de lesuren voor de RX. schoolgaande jeugd worden gewijzigd. Voor de meisjes zal de les beginnen des morgens te acht uur en ein digen te 1 uur. De jongens krijgen van des middags 12.30 uur tot 4.30 uur les. Alle lessen zullen worden gegeven in de RX. Jongens school. waterpolo in het velserbad. Gisteravond werd in het Velserbad de Winter- campetitie van den Kring Haarlem voortgezet. Aan vankelijk was de belangstelling maar matig, maar in den- loop van den avond groeide deze allengs. Voor de plaatselijke zwemvereeniging bestond uitraard meer belangstelling. De eerste ontmoeting zou plaats hebben tusschen Velserend xan K. Z. Wegens niet opkomen van Velserend werd deze wedstrijd afgelast. Te 8 uur speelde De Ham tegen H. V. G. B. III. Bij de rust was de stand reeds 51 voor H. V. G. B. III. Aardig was dezewedstx'ijd niet: het was een ware doelpimtenregen met overduidelijk over wicht van H. V. G. B. III De eindstand werd een 61 overwinning voor H. V. G. B. III. Bij afwezigheid van de Kroosduikers speelde Haarlem III tegen D. W. R. III. Na een spannenden strijd maakte tenslotte Haarlem III 10. In de tweede helft ontstond spoedig door een mis verstand 20. Direct daarop werd de D. W. R. III- keeper kort achter elkaar twee maal gepasseerd en bracht Haarlem III den stand op 40. D. W. R. III raakte er tenslotte geheel uit. De eindstand werd 60 voor Haarlem III. kinderleed. Gaarne verleencn wij plaatsing aan het volgenda gedichtje van den heer A, P. Stolk en hopen, dat velen aan zijn verzoek om hulp gevolg zullen geven, In onze brievenbus is plaats voor tal van adressen, die we zoo spoedig mogelijk zullen doorgeven. De tijd is slecht, dat is bekend, Ge leest het in de krant. Men hoort het door de radio In heel ons vaderland. En met dit barre winterweer Wordt het nog minder goed. Nu voelt zoo menig schoolgaand kind Eerst recht, wat 't missen moet. De wind blaast door hun dunne kiel Het nat lekt in hun schoen. Och konden wij voor 't arme kind Aan 't schrijnend leed iets doen! Indien u wat te missen hebt, Misschien wat ondergoed; Wellicht wat schoenen, jurk of broek Och geef dit en.met spoed! N.B. Adressen waar kinderkleeren of schoentjes kunnen worden afgehaald, kunnen aan het Bureau der- courant, Kennemerlaan 42 schriftelijk worden opgegeven. Bij voorbaat hartelijk dank. haarlemsche orkest vereeniging. i De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Woens- dag 13 December a.s. een concert in de Gemeente- Concertzaal te Haarlem. De dirigent is Marinug Adam, de solist is Thomas Magyar (viool). Het programma vermeldt: Carl Maria von We ber's Euryanthe-ouverture, Felix Mendelssohn- Bartholdy's vioolconcert in e-klein, -opus 64 en na de pauze de Symphonie in d-klein van Césai* Franck. SINT NICOLAASFEEST VAN „IN VEILIGE HAVEN" En een Ouderavond De Speeltuinvereeniging vierde Zaterdagmiddag het Sint Nicolaasfeest in „Het Wapen van velsen" bij welke gelegenheid aan een 300-tal kinderen een prettige middag werd bezorgd. Wel waren Sint Nicolaas en zijn knecht niet aanwezig die zijn inmiddels al weer naar Spanje teruggekeerd, maar de kinderen hebben toch volop genoten, niet het minst door de vele tractaties en door heb goed verzorgde programma, samengesteld door Roland Wachter en Bob Nelson, die als Bimbo en August de kinderen met hun dolle kluchten onbedaarlijk deden lachen. Ook met Micky Mouse „T'S f ,"T? en met veldwachter Fiipsen, de „vriend" van Dik: kwam de stand op 4—2. J. Swxer maakte 5 2. Trom> hebben beiden de kinderen kostelijk ver maakt; er waren zooveel lachsalvo's, dat de kin- Vervolgens kwamen V. Z. V. IH. P. C. II aan de beurt. Een felle strijd ontbrandde direct na den aanvang. De verjongde V. Z. V.-ploeg speelde alsof haar leven' er van afhing. Vooral P. Gottmer en G. Moeke speelden uitmuntend. Dat P. Duinker met een hard schot tenslotte 10 maakte behoeft geen verwondering te wekken. Maar ook H. P .C. II liet niet met zich spelen. Een elegante uitval van Wevers kon den gelijkmaker niet voorkomen. Achtereenvol gens slaagden P. Duinker en C. Visman er in de H. P. C. Il-keeper te verschalken. De strijd, die met overwegende kansen voor V. Z. V. I verliep, lever de in de eerste helft geen verdere doelpunten op. In de tweede helft kreeg P. Duinker een corner ta nemen. Hij speelde op F. Swier; deze werd echter zwaar gedekt, maar P. Gottmer redde de situatie, wipte den bal op en scoorde prachtig in den linkerbovenhoek (41). Wegens overtreding moest Wevers (doelverdediger V. Z. V.) het water uit en kreeg H. P. C. II een strafworp te nemen. Hierdoor Toen kreeg V. Z. V. een strafworp te nemen, waar bij de H. P. C. Il-keeper het water uit moest wegens staan. Hoewel dus onverdiend maakte Swier 62. Nadat Wevers gepasseerd was, de stand was dus 63, moest de H. P. C.-keeper wederom het water uit wegens staan. C. Visman was toen zoo sportief bij den strafwoi-p den bal over het doel te werpen. De keeper moest echter het water uit blijven zoo dat het voor V. Z. V. I gemakkelijk waS 73 te maken. Door deze ovex-winning staat V. Z. V. I thans op de bovenste plaats. H. P. C. II diende een protest in wegens foutieve beslissingen van scheids rechter Glats aangaande het staan van den keeper. Tot slot speelden de V. Z. V.-dames tegen D. W. R. II dames. In de eerste helft maakte D. W. It. II 10. In de tweede helft scoorde G. v. Vrede spoe dig den gelijkinaker. Een wox-p van G. v. Vrede, bij geluk door M. Kwak van richting veranderd, bracht den stand op 21 voor V. Z. V. Lang heeft zij hxervan niet geprofiteerd. L. Oldenburg zag den bal achter zich in het net verdwijnen, waardoor de stand weer gelijk was. Kort daarop werd zij we derom gepasseerd. Het eindsignaal bracht D. W. R. II een 32 overwinning. Hedenavond speelt V. Z. V. 2 tegen Haarlem 2. HET CONVOYEEREN VAN ENGELSCHE TRAWLERS. Sedert eenigen tijd is men in Engeland over gegaan tot het convoyeeren van trawlers naar en van de vischgronden, maar over de resultaten zijn de meeningen verdeeld. Wel wordt het convoyee ren van trawlers door oorlogsbodems als een uit stekend systeem ter beveiliging tegen aanvallen van Dultsche onderzeeërs beschouwd, maar voor den handel zijir er vele bezwaren aan verbonden, die voornamelijk ontstaan doordat er te veel visch op één dag wordt aangevoerd als gevolg van het feit, dat er zulk een groot aantal trawlers tegelijk in een bepaalde haven binnenkomt. Het lossen moest over drie dagen worden verdeeld en de visch die het laatst gelost werd was natuurlijk minder van kwaliteit en bracht dus ook minder op dan die, welke den eersten dag gelost werd. Andere reeders, wetende dat de aanvoer de vol gende dagen zeer schaarsch zou zijn, hielden de visch op, waardoor het kon gebeuren dat visch, die Maandag was aangevoerd, pas Vrijdag ter markt kwam. ds. westmijse spreekt voor staatspensioen. De afdeeling Velsen van den Bond voor Staats- pensionneering houdt Woensdag 13 December a.s. in het Hex-v. Vereenigingsgebouw aan de Kalver- straat een openbare propaganda bijeenkomst. De spreker is Ds. G. Westmijse, predikant te Rotterdam, met als onderwerp: „Oud en arm, een gevaar voor den democratischen staat". Na de pauze declameert Ds. Westmijse enkele nummers, welke min of meer verband houden met de strekking van de bijeenkomst. De stoet trok natuüxiijk ieders belang stelling.. Voorop liep de vreemde man, met pet en bril, omgeven door zes agen ten. Dan volgde mevi-ouw Dinges, daar achter mijnheer Dinges met Spriet, ter wijl nummer 18 en de schreeuwende Padje de rjj sloten. ledex'een vroeg zich verbaasd af, wat er aan de hand was. En wat er met Padje gebeurd was? Wel, juist toen de dikke jongen, die zich in den tuin van den buurman van Dinges ver stopt had, meende dat de kust veilig was en dat hij nu de kans kreeg om te ont snappen, hoorde hij een oorverdoovend gekrijsch, dat uit den tuin van den heer Dinges kwam, Padje sejrajk ervaru_WÉ Nieuwsgierig gluurde de rekel door struiken. Wat gebeurde er toch in den tuin, welke hij zoojuist overhaast ver laten had? Hij hoorde allerlei stemmen, hoorde geroep en gepraat en zag, op nog geen tien pas van hem verwijderd, een onbekende man staanTja, daar i bij zijn, deren haast geen tijd hadden om de tractaties te verwerken. Na afloop van het feest kregen allen nog een pakket met heerlijkheden mee naar; huis. Ook voor den Ouderavond, die des avonds ge houden werd, was er veel belangstelling. Ook deze droeg een feestelijk karakter. De avond werd ge opend door den voorzitter van „In Veilige Haven" den heer S. Kluft, die na een woord van welkom herinnerde aan het geslaagde kixiderfeest. Heb was zeide spreker, een goede keuze, Roland Wach ter en Bob Nelson voor de kinderen te doen op treden. De voorbereidingen van dit feest eischetï heel veel werk. Spreker dankte allen, die hiertoe hadden meegewerkt, zoowel daadwerkelijk ala door financieelen steun. Gaarne zag de heer Kluft voor dit vele werk wat meer waardeering en mede werking van de zijde der ouders. Ten slotte ves tigde hij de aandacht op het clubwerk exi wekte de ouders op hun kinderen aan te sporen, hier aan deel te nemen. Voor het feestelijke deel van den avond was uit- genoodigd de heer Peperkamp van Uitgeest en Willy's Band. De heer Peperkamp had met zijn geestige en rake gezegden en met zijn voordrach ten veel succes en het applaus was welverdiend. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden en na afloop was er gelegenheid voor een tango en een foxtrot. het leger des iieils en ïiet kerstfeest der armen. Reeds zoo lang het Leger der Heils in IJmuiden een afdeeling heeft gevestigd, wordt ieder jaar een collecte gehouden, uit welker opbrengst aan de be- boeftigen dezer gemeente een Kerstgave wordt ver strekt. Gaarne zou het Leger der I-Ieils ook dit jaar een groot aantal armen gelukkig en blijde willen ma ken door hun een zoogenaamde Kerstmand te verstrekken. Hoe gx'oot zal dit aantal zijn? Op deze vraag kunt gij het antwoord geven. Hoe grooter de opbrengst, des te meer behoeftigen kunnen ge lukkig' gemaakt worden. 11, 12, 13 en 14 December zal een collecte gehou den worden in de gemeente Velsen, die iedereen zeker met zijn bijdragen zal willen steunen. Het bezoek der collectanten zal door een geluidswagen bekend gemaakt wox-den, het a.s. kerkconcert door en voor o. en o. Aan het kerkconcert, dat Woensdag 13 Decem- bex a.s. in de Herv. Kerk aan de Kanaalstraat gegeven wordt door militairen voor militairen en ook burgers, werken mede: mevr. P. L. de Boer— Harder (sopraan) en de heeren L. Mieremet (viool), Peter van Steen (Peter Mouiits) (fluit) en Siem Pluister (orgel). De baten van dit concert komen '6 O. en O.-werk ten goede. Mevr. de Boer zingt 4 aria's uit Cantaten van j. S. Bach (2 met obligaat viool en 2 met obligaat fluit), de violist speelc de sonate voor alt-viool en orgel in G groot van B. Marcello en bet Lax'go uit de sonate in G groot van H. Eccles. De fluitist brengt ten gehoore G. H. Handel's Sonate voor fluit en orgel in F groot en een Andante in C groot van W. A. Mozart. Het concert opent met een solo van den organist: Thema en variaties over het koraal „Sei gegrüsset Jesu Gütig" van J. S. Bach en sluit met Mozart's recitatief en andante uit het motet „Excultate Jubilate". om het damkampioenschap van nederland. De wedstrijd om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland zal eind Januari 1940 begin nen. De D. C. IJ.'ers Dukel en Ligthart zullen dit jaar deelnemen. De Haarlemsche meester P. J. v. Dartelen zal ook; in dit tournooi weer meespelen. A damclub ijmuiden—stabiel. Voor de hoofdklasse competitie wordt Dinsdag avond in het clubgebouw van D. C. IJ. de wedstrijd IJmuidenStabiel gespeeld. Voor IJmuiden is deze wedstrijd van belang vooi; het bezetten van de tweede plaats en voor de Sant- poortsche club om nog te trachten van de onderste! plaats af te komen. De „Johan van Oldenbarnevelt" te Genua. Zondagmiddag is het m.s. „Johan van Olden barnevelt" van de stoomvaartmaatschappij Ne derland uit Indië te Genua, thans het eindpunö van de thuisreis, aangekomen. Er waren talrijke passagiers aan boord, die pei3 trein de reis naar ons land zullen voortzetten. i J. P. Coen in veilige haven. Zondagavond ongeveer half tien is de J. P. Coen van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" in de Amsterdamsche haven aangekomen. De Coen vertrok op 26 November van Lissabon en kwam op 30 November in Duins aan. Zaterdag kreeg de ka pitein toestemming naar Amsterdam door te va ren. De J. P. Coen voer met een volledige beman ning. Er bevonden zich geen passapiers aan boor&

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3