„2)e atiqeCuiksvoqei Ie jofmoord KORT VERHAAL jn donker Rotterdam MA1KT EIEICMT1N ^OTTERDAM, 12 December. In den Vnt van Zondag op Maandag is in de Baan tier een afschuwelijke roofmoord ge- Ud, waarvan de .36-jarige mejuffrouw J e C., die in de omgeving van den Schie- aischedijk bekend stond als „Zwarte :p?ie Dader gevat het slachtoffer is geworden. uidagnachtging zij omstreks half twee. in ütfiap van twee jeugdige personen, naai panier in de Baan, waar zij bier dronken [li 'eo tijd daarna vertrok een van de mannen 'I Lji de ander bleef. Een voorbijkomend taxi- nffeur hoorde den een nog „Piet" naar boven «n, hetgeen voor het opsporen van de daders gróót belang zou kunnen zijn en de vrouw des huizes den volgenden och- mej. C. wilde wekken, bemerkte zij al spoe- er iets niet in orde was, want het bed mej. C. sliep, was geheel opgerold. Zij #huwde ha-ar man die toen de vreeselijke ï&ing van den moord deed Middellijk werd de politie gewaarschuwd die, ,r leiding van commissaris de Jong en in- ieur Bontenbal een onderzoek instelde. Ook officier van justitie, mr. Meischke, was ter plaatse en belastte zich toen met de Het lijk was nog warm, zoodat de moord t lang geleden gepleegd kon zijn. De ver ren, die den bewoners van het pand eri den M werden afgenomen, leverden niet veel op, jr toen men van den taxi-chauffeur vernam $n van de mannen Piet moest heeten, trok gebeur Zandbergen er op uit, die spoedig spoor wist te vinden. Dit leidde tot de ar- M"ie van den man, die het eerst de woning ;inej. C. had verlaten. Van zijn aanwijzingen !men gebruik maken om den moordenaar, den !3r. Rotterdammer P.K. te arresteeren. De fei- die hem werden voorgelegd, waren zoo over- !end dat hij niet anders dan bekennen kon de i'rouw door wurging om het leven te hebben jacht. jaar alle waarschijnlijkheid is roof de aan- jing tot den moord geweest, want een bedras 25 gulden en een aantal sieraden had K. ge in. ï)r. Hulst uit Leiden heeft vanochtend üe op het lijk verricht. „Finsche dag" in de Ver. Slaten. Initiatief van oud-president Hoover. NEW YORK, 12 December (Havas). Oud president Hoover heeft gevraagd Zondag a.s. een „dag voor .Finland" te houden, v.aarop allerwege giften voor Finland ingezameld zul len worden. Hoovër heeft medegedeeld dat de resultaten der campagne inzake hulpverleening aan Finland zeer bevredigend zijn. 1200 bladen hebben er reeds in toegestemd fondsen bijeen te brengen. Hij heeft den burgemeesters der Vereenigde Staten verzocht het voorbeeld te volgen der burgemees ters van New York en Detroit en andere steden eii samen te werken met de bladen. Amerikaansche gasmaskers voor Finland. Proefbestelling van duizend stuks voor paarden. NEW YORK 12 December (Reuter). De „New York Times" bericht in officieele kringen te heb ben vernomen dat Finland onderhandelt over de levering van een groote hoeveelheid gasmaskers vooi de burgerbevolking en de troepen, die geen dienst doen aan het front. Finland heeft ook dui zend maskers voor paarden besteld, als proef. Het blad voegt hieraan toe, dat de Amerikaansche fabrikanten van meening rijn snel te kunnen leveren. Finsclie kringen in Londen hebben Reuter ^gedeeld dat reeds vele honderden Zweden jjden in het Finsche leger. Het nauwkeurig ■ia! Zweden, dat vrijwillig dienst heeft ge nen, is niet bekend, rnaar men gelooft dat het ige duizenden bedraagt. De vrijwilligers komen in groepen in Finland morden zoo spoedig mogelijk bij het leger in- ieeld. Zweden in het Finsche leger. Reeds eenige duizenden vrijwilligers in dienst? Een voorontwerp-rusttijdbesluit voor handelsreizigers. De minister van sociale zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp rusttijdbesluit voor handels reizigers (ter uitvoering van art. 14, 15 en 18 der arbeidswet 1919). Het voorontwerp bevat o.m. de volgende be palingen: Een arbeider van 18 jaar of ouder mag op Zondag geen arbeid als handelsreiziger verrich ten. Een arbeider mag op aZterdag na 1 uur de: namiddags geen arbeid als handelsreiziger ver richten. Aan een handelsreiziger van 18 jaar of ouder moet dagelijks een onafgebroken rusttijd van ten minste negen uren worden verleend tus- schen 9 uur des namiddags en 7 uur voormid dags. Onder „handelsreiziger." zijn in dit besluit niet begrepen bedienden van verzekeringsmaat schappijen en van makelaars in verzekeringen. Sportvliegtuig in Indië verongelukt, Jongeman ernstig gewond. BANDOENG, 12 December (Aneta-A.N.P.) Gistermiddag om zes uur is het nieuwste sport vliegtuig van de vliegclub, een Walraven-4 af gegleden bij een poging om in een linksche bocht het vliegveld te bereiken. De bestuurder ir. C. W. A. Oyeris, voerde deze manoeuvre uit toen hij kort na den start opmerkte dat de motor m toerental terugliep. Het toestel stortte van 'n hoogte van 70 meter neer, een eind van het vliegveld Andir verwijderd. Ir. Oyens, be drijfsleider bij de militaire luchtvaart, kreeg snij'wonden, in het gelaat, terwijl de mede- inzittende 18-jarige H.B.S.-leerling R. de Groot zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis werd overgebracht. Het toestel is totaal' vernield. VEEMARKT ROTTERDAM. Dinsdag 12 December. Totaal aanvoer: paarden 177, veulens 4, ma- ie runderen 1086, vette runderen 1030, vette, toren 25, grasikalveren 24.7, nuchtere kalveren ill, schapen en lammeren 495, varkens 4, bokken geiten 80. Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 62, 3e kw. 4050 KG.; vette ossen le kw. 70, 2e kw. 62, 3e kw. per KG; stieren le kw. 66, 2e kw. 54, 3e kw. 'per KG.; vette kalveren le kw. 125,2e kw: 5,3e kw. 80—90 per KG.; schapen le kw. 43. m. 38, 3e kw. 33 per KG.; lammeren 1 kw. kw. 40, 3e kw. 38 per KG.; graskalveren kw. 52, 3e kw. 42 per KG.; nuchtere kalverèii kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 35 per KG.; .slacht- arden l'e kw. 52, 2e kw. 4-4, 3e kw. 35 per KG.; Iiapen le kw. 26, 2e kw. 20, 3e kw.'15'per stuk-; snieren le kw. 19, 2e kw. 15, 3e kw. 10 per stuk; ;chtere slachtkalveren le kw. 11, 2e kw. 9, 3e 6 per stuk; nuchtere fokkalveren le kw. 18, kw.15, 3e kw. 12 per stuk; slachtpaarden le 240, 2e kw. 175, 3e kw. 105 per stuk; werk- arden le kw. 360, 2e kw. 240, 3e kw. 140 per vk: Hitten le kw. 240, 2e kw. 210, 3e kw. 11.0 stuk; kalfkoeien le kw. 270, 2e kw. 190, 3e 140 per stuk; melkkoeien le kw. 265, 2e kw. 8, 3e kw. 140 per stuk; varekoeien le kw. 175, :kw. 120, 3e kw. 90 per stuk; vaarzen le kw. 145, kw, 125, 3e kw. 95 per stuk; pinken le kw. ft, 2e kw. 85, 3e kw. 65 per stuk; graskalveren kw. 43, 2e kw. 32, 3e kw. 22 per stuk; bokken ageiten le kw. 12, 2e kw. 8, 3e kw. 5. Omschrijving Dinsdagsche markfcnoteering: itte koeien en ossen, aanvoer korter, handel stieren, aanvoer aLs vorige week, handel lim; prijzen constant; vette kalveren, aanvoer ten-, handel vlot, prijzen hoog; schapen en smeren, aanvoer korter, handel redelijk, prij- iets stijver; nuchtere slacht- en fokkalveren invoer iets grooter, handel matig, prijzen iets «öger; paarden, aanvoer iets grooter, handel satig, prijzen iets lager; kalf- en melkkoeien, invoer iets minder, handel kalm, prijzen iets Mger; varekoeien, aanvoer als vorige week, sdel stroef, prijzen onv.; vaarzen en pinken, invoer korter, handel levendiger, prijzen iets -'*ger; graskalveren, aanvoer kleiner, handel &lijk, prijzen iets hooger; bokken en geiten vor week, handel vlot, prijzen stabiel. MARKTBERICHT PURMEREND. Purmerend, 12 December 1939. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 18 Wen, wegende 36000 K.G. Handel matig, Hoogste prijs f 21. Kleine boeren kaas f 21 per 100 kilo. Boter 877 K.G. f 1.52—f 1.62 per K.G. Bunderen, totaal 675 stuks. Vette koeien 350 stuks f 0.68—f 0.80 per kilo. Gelde koeien 230 st. f 110f 170 per stuk. Melk- Keien 80 st. f 160—f 265 per stuk. Stieren 15 st. 10.52f 0.62 per kilo. Paarden 10 st. f 90f 175 «r stuk. Vette kalveren 170 st. f 0.80—f 1 per Jlo. Nuchtere kalveren voor de slacht 281 st. &-f 11 per stuk. Nuchtere kalveren voor de 12 st. f 17.50 per stuk. Vette varkens voor K slacht 173 st. f 0.64f 0.67 per kilo. Magere tokens 16 st. f 20f 30 per stuk. Biggen 279 S. f 12—f 20 per stuk. Schapen 1855 st. f 20f 26 to stuk. Schapen 1855 st. f 20—f 26 per stuk. -okken 47 st. f 3f 11 per st. Kipeieren f 3.50 j4.50 per 100 st. Eendeieren f 275 per 100 st. Oude kippen en hanen 5 8st. f 0.40f 0.50 per jjto. Konijnen 700 st. f 0.40f 0.60 per stuk. Oulven f 0.40 per paar. Ganzen 478 st. f 2.50— '3.40 per stuk. Zwanen 87 st. f 3-f 3.50 per st. COöP CENTRALE EÏERVEILING PITRMEREND G.A. Afdeeling eieren. Aanvoer 85000 Eendeieren f 2.95f 3.05. W.000 Kippeneieren f 3.30,f 4.70. Haarlemsche winkel dieveggen voor het Hof. Verdubbeling van straf gerequïreerd AMSTERDAM, 12 December. Twee winkel- dievegegnstonden y an daag voor het hof terecht. De rechtbank te Haarlem had het tweetal, zus ters, veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf. Zij wonen in de buurt van Haarlem en regel matig bezochten zij samen de Spaarnestad om daar in een groot warenhuis - inkoopen te doen endiefstallen te plegen. De procureur-géneraal mr. J, Versteeg vond de opgelegde straffen te laag gezien ook de brutali teit, waarmede de diefstallen bij herhaling zijn begaan. Spreker vorderde tegen beide zusters vier maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. B. W. Stomps bepleitte in een uitvoerig pleidooi,, waarin hij de psyche van de meisjes schilderde, clementie en eventueel voor de eene verdachte een nader onderzoek. Arrest 21 December. De verscherpte controle ter zee. Kleine partijen goederen van Duitsche herkomst in beslag genomen. LONDEN 12 December (Reuter). De „News Chronicle" bericht, dat reeds eenige partijen Duit sche exportgoederen in beslag zijn genomen. In de afgeloopen dagen hebben Britsche oorlogsbodems een aantal uitvarende schepen van neutrale mo- genndheden aangehouden en naar de contrölebases gevoerd, waar de lading werd onderzocht. Kleine partijen goederen van Duitsche herkomst werden gevonden en zijn in beslag genömen. Het prijshof zal een beslissing nemen. Alle aangehouden schepen zijn inmiddels doorgevaren. Weer een Engelsch schip op een mijn. LONDEN 12 December. Het 989 ton metende Engelsche stoomschip „Middlesborough" is aan de oostkust van Engeland op een mijn geloopen en ge zonken. De geheele bemanning kon gered worden. (United Press). De verhouding Italië—Duitschland. MILAAN 12 December (D. N. B.) De „Cor- •ière della Sera" schrijft: Vex-scheidene landen heb ben zich ingebeeld dat het wegblijven van Italië van het gewapende conflict het teeken was voor een breuk in de Duitsch-Italiaansche belangen. Na de verklaringen van den Grooten Fascisti- schen Raad is dit misverstand opgehelderd. De in goed vertrouwen door Italië aangegane verplich tingen zouden met even goed vertrouwen worden nagekomen. Mevrouw Sandler neemt deel aan het hulpwerk in Finland. HELSINKI 12 December (Reuter). De echt- genoote van den Zweedschen minister van buiten- landsche zaken, mevrouw Sandler, is vandaag te Helsinki aangekomen om te helpen bij de organi satie van hulpwerk. Zij is per vliegtuig uit Stock holm gekomen. Onderweg keerde haar vliegtuig terug, omdat melding werd gemaakt van een lucht aanval op Abo, doch later heeft zij haar reis hervat. De Britsche vice-consul te Helsinki, Nigel Allan, heeft zijn ontslag genomen, en heeft de Finsche regeering toestemming gevraagd een vreemdelin genlegioen te mogen vormen om Finland te helpen in den strijd tegen den Sovjet Unie. Men verwacht dat deze toestemming verleend zal worden. Het Britsche consulaat is van Helsinki overge- br9cht .na.ar Bjorneborg aan de westkust. Verloren tonnage. Een Duitsche opgave. BERLIJN, 12 December. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt-ten aanzien van dè Engelsche berichten over het- verlies van de scheepvaart in de eerste zeven dagen van December, volgens wel ke 7 Britsche schepen met in totaal 33.518 ton en acht neutrale schepen met in totaal 26.612 ton verloren zouden zijn gegaan, mede, dat uit Brit sche en neutrale berichten, welk met elkaar in overeenstemming zijn, blijkt, dat aan de Britsche kust in de eerste 'week van Décember 27 schepen verloren zijn gegaan. Hiervan waren 14 Engelsche met een totaal tonnage van 60.916, een Fransch schip van 7030 tón: en 12 neutrale schepen met in totaal 39.629 ton, tezamen dus 107.575 ton. Hierbij komen nog de Britsche schepen „Ashlea", „Newton Beech" en „Treevanion" met tezamen 14.712 ton, waarvan het verlies tot nu toe in Duitschland nog niet bekend was. In de eerste week van December is dus 121.747 ton scheepsruimte verloren gegaan en niet 60.130 ton zooals in de Britsche berichten werd gemeld. Critiek van Gayda over de Duitsche politiek inzake „levensruinite". ROME 12 December (Havas). De directeur van de „Giörnalë d'Italia", Virgino Gayda, heeft een radiotoespraak gehouden voor de leerlingen van de lagere scholen. Zonder de vei-langens van Italië nader uiteen te zetten, verklaarde spreker dat deze vei-langens verwezenlijkt zullen worden. Hij leverde critiek op de Duitsche opvatting over de „levensruimte" en verklaarde dat Italië met de omringende landen hartelijke betrekkingen onder houdt en door een gelijk lot met hen is verbonden Die geldt vooral voor de staten in het Donaubekken en van.de Balkan. Sprekende over het Middellandsche Zee-vraag stuk zeide hij, dat Italië zich geen gevangene wil voelen. Tenslotte zeide hij dat Italië zich buiten het hui dige conflict houdt en zijn kracht bewaart om zyn rechtvaardige verlangens te vervullen. Mislukt bombardement op Finsch schip. HELSINKI, 12 December. (Havas) Het vannacht te Mairienhamm op de Aalandseilanden aangeko men Finsche s.s. „Hildegard" is naar thans ge meld wordt, bij het verlaten van de haven van Viipuri (Wiborg) aangevallen door een Russisch vliegtuig, dat zonder eenig succes hommen naar het vaartuig geworpen heeft. De projectielen vielen echter allen in het water. Maandagmiddag werd de chef van het Spoorwegstation te Haarlem, de heer L. C. van Doorn, gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 40 jaar bij de Spoorwegen werkzaam is. Namens het personeel bood de onder-chef, de heer J. L. Pfundt, den jubilaris (links) een schrijfbureau aan. Hazenjacht door F. VAN AMSTEL ^4 RIE was er in geloopen. Dat heeft hij later zelf toegegeven. Maar dat gaf hem nog §een vrijheid, dadelijk het ergste te den- u ken van zijn vriend en mede-ingeland Korstiaan Krul. Die hem nog al met een pracht van een haas had bedacht. Arie had vijf minuten achter zijn boerderij een mooie hazenwei. Aan drie kanten liep een breede sloot om den viermat. De vierde zijde werd inge nomen door eèn in jaren niet gesnoeide heg, waai de hazen in en uit dartelden. Door den viermat lie pen greppeltjès. In de slooten was ruigte van riet en biezen. Als je kans zag, boven den wind de wei le naderen van den kant van de heg hobbelden de. hazen voor je voeten weg. Dat miste maar zelden. Arle was geèn jager. Meer dan eens_ heeft hij me toevertrouwd, dat iemand, die veertien koeien melkt, zelfs in den winter geen tijd voor de jacht kan vinden, dat iedere haas een jaar eerder rheu- matiek beteekent en dat je moet leven en laten le ven. Arie was de kwaadste nog niet. Korstiaan, die het werk met zijn broer Teeuwis deed en dus over meer tijd beschikte, was daar entegen een jager in hart en nieren. Als er een kop pel eenden overvloog kon je hem een half uur later aan den Bulk vinden, waar ze meestal neerstreken en nog een half uur later stond hij de eerste al schoon te maken. Maar de hazenwei trok hem toch meer aan. en Korstiaan achtte de twee rijksdaal ders, waarvoor hij jaarlijks van Arie de jacht op dit perceel pachte dan ook veeleer een belegging dan oen uitgaaf. Waar hij, gezien de opbrengst, schoon gelijk aan had. In den schemer van een vroegen Decemberavond kwam Korstiaan van de jacht terug. Hij had een ouden, slimmen knaap achter het haar gezeten, een, die de fijne knepen kende en hem langs den gehee- len haag had. laten kruipen, voordat hij het veld inging en dekking zocht in de greppeltjes. En tel kens als'Korstiaan hem op veiligen afstand gena derd was, liet het haas hem zijn pluim zien en schoot weg. Maar ten slotte ging het beest toch over den bol en Korstiaan keerde terug met zijn jacht buit op deii rug. Arie's boerderij lag verlaten. Blijk baar was de bewoner naar de stad. Kleine geschenken onderhouden de vriendschap. In Korstiaan's geest rijpte een vriendelijk plan. Deze haas zou voor Arie zijn. Hij vergewiste zich, dat de hond goed v bond toen den haas aan de knop van de keukendeur en krabbelde op een blaadje uit zijn zakboekje: Dit is voor Arie van Korstiaan en smul er maar lekker van. Toen verliet hij het erf met den zachten glimlach van iémand, die zoo juist zijn naaste èen vriende lijkheid, bewezen heeft. Gerritje Wegloop, de lorreman, bracht tien minu ten later zijn hondekar voor de boerderij van Arie tot staan. Gerritje had geen besten dag gehad. Er viel weinig te handelen en met uitzondering van een gebarsten potkacheltje lag er niets in zijn kar dan het stoffelijk overschot van de poes van Sijmen Kaay, voor wier huidje Gerritje nog wel drie stui vers dacht te krijgen. Op het platteland dient men zich zelden bij de voordeur aan, maar kiest den keuken-ingang. Gerritje slofte dus het pad langs de boerderij af en pakte gedachtenloosniet de deurknop maar den pluim van den haas, die er aan hing. Het volgend oogenblik stond hij in aandach tige beschouwing over het briefje van Korstiaan gebogen. Veel ter verklaring was niet noodig. Het kwam Gerritje voor, dat hem dit geschenk regelrecht uit den hemel wex-d toegezonden. Scherp luisterde hij, of men op de boei-derij wellicht zijn komst had opgemerkt, doch toen ailes stil bleef wipte hij het wild van den knop, liet het briefje hangen en be gaf zich met snellen passen naar zijn hondenkar, waaruit de poes van Sijmen hem met glazen oogen aanstaarde. En toen kon Gerritje het niet laten, een klein grapje aan zijn berispelijk bedrijf toe te voe gen. Hij keerde terug met wijlen de kat van Sijmen Kaay. die drie minuten later de plaats van den haas had ingenomen. Waarna Gerritje maakte, dat hij uit de buurt kwam. Tegen donker kwam Arie thuis. Hij vond de kat en het briefje en zei een paar dingen, die hij niet van de catechisatie onthouden kon hebben. Burgemeester üorreboom was plattelander in hart en vezels. Hij' had verscheiden boei-derijen, be kleedde vooraanstaande functies bij het polderwe zen en was met de marktprijzen van vee en zuivel misschien beter op de hoogte dan met menig wets artikel. Op weg van de secretarie naar huis ontmoette hij dien dag Korstiaan. ,,'n Avond, burgemeester," zei die. „Zoo, m'n brave," zei burgemeester Dorreboom, kijkend naar den jager en diens geweer, „aan het paffen geweest?" Korstiaan knikte. .„Doet U er nooit meer aan, burgemeester 'k Heb geen tijd, jongen „Kom, zoo'n uurtje voor 't ontbijt.de dagen worden daar nu juist goed toe!" „En geen jacht!" „Wel, zei Korstiaan, „Dat is al het minste. Ik heb al jaren de hazenwei van Arie. Zooeven heb ik er een gesnapt, die zijn gewicht had. Morgen zit er al licht weer een en die kunt U, wat mij betreft, gerust halen." „Als ik zoo vrij mag zijn...." „Natuurlijk. Heeft U alles?" „Ja, dat 's in orde. Wei bedankt, Kors!" „Geen dank, burgemeester!" 't Was de volgende morgen zeven uur. Arie kwam van melken terug. In de keuken stond zijn ontbijt;- een stapel boterhammen, een pot boter en een Edammertje. Op het fornuis pruttelde de koffie. ,Nog wat?" informeerde zijn huishoudster, die een mensch van weinig woorden was. Arie schudde het hoofd. Zijn kwade luim waa nog niet geweken. Hij begon dus niet aan een mor genpraatje, zette zich aan tafel en pakte een boter ham. Zwijgend at hij voort. Menschen, die een dooie kat aan hun keukendeur hebben gevonden zijn 's anderen daags dikwijls gemelijk gestemd. Holavoetstappen op het erf. Arie keek, nog zittend op zijn stoel, door het kleine venster, sperde de oogen wijd open, toen hij een manspersoon met een geweer op schouder over het pad zag loopen en zei, net als gisteravond, vreemde dingen. Zijn eerste aandrift was, naar de deur te snellen, maar hij hield zijn vaart in, opende de deur niet en in zijn voorhoofd" verscheen een diepe rimpel. Door de natte wei sjokte de bux-gemeester voort. Het was dampig weer en slierten mist belemmerden het gezicht, maar de burgemeester was hier meer dan eens geweest en kende den weg. Hij klauterde over het damhek, dat toegang tot den viermat gaf en liep met een wijde boog op de heg toe. scherp uitkijkend, of niet hier of daar een paar lepels bo ven het gras uitstaken. Jawel.... vlak onder de daar bewoog zich wat. Geluidloos sloop de heer Dorreboom nader en zocht dekking in de ruigte. Nu aanleggenMeteen suisde een kluit aarde vlak voor zijn voeten neer en bui-gemeester Dorreboom was het eerste oogenblik zoo verbou wereerd, dat hij niet eens opmerkte, hoe het haas zich met dwaze sprongen in veiligheid bracht. Ver ontwaardigd draaide hij zich om, maar van den laffen kluitengooier was geen schijn of schaduw te bespeurenverbeelding? Dat logenstrafte het projectiel aan zijn voeten onmiskenbaar. „Is daar iemand?" riep hij nijdig. Geen antwoord volgde. De jager haalde de schou ders op en hei-vatte de jacht. Begrijpende, dat het haas hier of daar beschutting had gevonden sloop hij verder en had het fortuintje, den langoor vrij spoedig weer te attrapeeren. De sukkel zat in el kaar gedoken. Een kind had hem kunnen grijpen. Weer ging net geweer in de hoogte, maar nog voor de vinger aan den trekker was plofte een tweede kwantum laagveen in de buurt van het wild neer. Woest wierp Dorreboom het geweer op den grond en vloog op de haag toe, maar Arie was op talentvolle wijze onder de takken geschoten en het speurend oog van den burgemeester vermocht niets te ontdekken. Dorreboom nam zijn toevlucht tot een krijgslist. Hij scharrelde wat rond, deed alsof hij den haas opnieuw ontdekt had, legde aan.,., en draaide zich toen plotseling om. 't Was gelukt. Aan de andere zijde van de haag zag hij een manspersoon opduiken, die met een krachtigen zwaai een kattenkadaver in zijn richting slingerde. Alleen door diep te bukken ontging bur gemeester Dorreboom een directe aanraking. De gestalte aan gene zijde van de heg bemerkte, dat hij ontdekt was, wrong zich door de struiken en kwam op den jager toe. Tot zijn stomme verbazing bemerkte de burgemeester, dat hij den eigenaar van het land vóór had. „Jou ongelukkige kerel," begon Arie al uit de verte, „wat zijn dat voor kwajongensstreken me een dooie kat Hier herkende hij den man tegenover zich. „Oburgemeesterbegon hij. De haas zocht het vrije veld. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden); Eindelijk waren ze, waar ze moesten, zijn: het bureau. De agent, die de wacht had, keek z'n oogen uit naar den stoet men schen, welke binnen kwam. En Pad;'o, stevig vastgehouden door agent nummer 18, was 't bangste van allemaal, want h\j had appelen gestolen, In 't bureau zag de kwajongen deuren, niets dan deuren. Eén er van werd open gemaakt, Padje kreeg een duw en daar zat hij. 't Eenige wat hij nog gezien had was, dat de vreemde man ook in een der gelijk hokje geduwd was. „Wat zou die svel gedaan hebben?", dacht de jongen Agent nummer 18 klopte aan de deur van de kamer, waar de commissaris zetelde. Geen antwoord. Nogmaals klopte hij, doch weer bleef 't antwoord uit. Voorzichtig opende hij nu de deur. Maar in de werk kamer van zijn chef bevond zich niemand. Agent nummer 18 zag het met schrik. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3