Financiëele samenwerking Cingsley Wood tevreden tusschen tngetand en thankcifh. Overeenkomst tusschen beider departementen van financiën. Ernstige treinbotsing in Duitschland. NIEUWS IN 'T KORT. over de Engelsche luchtmacht. Moskou neemt niet deel aan deGeneefsche besprekingen. J, RAEIC( PROCPAMm ftr o ENSDAG 13 DEC EMBER Ï939 Handhaving, dei bestaande fixtmding tusschen faaac ut pand in oatlagstgd. Sir John Simon heeft Dinsdag in het Lagerhuis medegedeeld dat een overeen komst tusschen de Engelsche en Fransche departementen van financiën betreffende samenwerking op financieel gebied, zooals reeds op andere terreinen wordt samenge werkt. Simon voegde hieraan toe, dat overeen gekomen is wijzigingen te vermijden in de bestaande verhouding tusschen het pond sterling en den franc voor den duur van den oorlog. Ook zijn regelingen getroffen om de beide landen in staat te stellen vrije lijk gebruik te maken van elkanders valuta, zonder dat het noodig is goud te levere ren. Geen van beide regeeringen zal een buiten- landsche leening aangaan of een buiten- landsch crediet opnemen, zonder overeen stemming, met de andere regeering. Geen van beide regeeringen zal nieuwe beschermende beperkingen opleggen op importen van de ander gedurende den oor log. De overeenkomst zal van kracht blijven tot zes maanden na de onderteekening van het vredesverdrag. Minister Simon deed deze mededeeling in antwoord op e'en vraag van den Oppositieleider Attlee, inhoudende of de minister een verkla- kon afleggen over met resultaat ven zijn onlangs gevoerde besprekingen met den Franschen minister van financiën, Paul Rey- naud. Havas meldt uit Parijs dat de Fransch minis ter van financiën tegenover de vertegenwoor digers van de pers een veiklaring heeft afgelegd over deze overeenkomst. Keynaud zeide, dat de overeenkomst op 4 December tot stand is gekomen en in tijd zoowel als ruimte uitgebreid is. Wanneer het nog nocdig was, aldus Reynaud, een bewijs te leveren van den gemeenschappenjken wil der ge allieerden om den strijd tot het einde voort te zetten en daaraan al hun hulpbronnen van aan passing en organisatie te wijden, dan zou met deze overeenkomst dit bewijs gegeven zijn. Het accoord komt voort uit denzelfden geest, die de eenheid van bevelvoering tc.t resultaat heeft gehad. Het betreft een aaneensluiting van de energieën van beide volken in de geheele uit gestrektheid van hun hulpbronnen ten behoeve van de uiteindelijke overwinning. In -een beschouwing, door Havas gepubli ceerd, wordt gezegd dat de beide landen een eenhoofdig opperbevel hebben en een diploma tie én een internationale politiek, waarvan de gecoördineerde leiding verzekerd wordt dooi den Oppersten raad. Sedert 17 November hebben zij een program van wapening, van ravitailleering en zeetransport zoomede een interministerieele organisatie, welke de invoeren vaststelt en iedere concurrentie bij aankoopen in het buitenland vermijdt. Voortaan zullen zij een volkomen monetaire solidariteit hebben. De beide rijkste mogend heden van Europa zullen een gezamenlijke beurs hebben. Frankrijk behoeft geen goud uit te voeren om aankoopen te dekken, welke het in ponden moet doen. Zijnerzijds behoeft Groot Brittannië voor zijn uitgaven in Frankrijk, in het bijzonder voor het onderhoud van zijn effectieven aldaar, geen goud uit te voeren. Het is duidelijk, dat aangezien deze effectieven voor het oogenblik veel kleiner zijn dan die, welke Frankrijk ge- TWEE ENGELSCHE SCHEPEN OP MIJNEN GELOOPEN. Zes vermisten op kolenschip. OOK EEN ZWEEDSCH EN EEN DEENSCH SCHIP VERONGELUKT. LONDEN. Het Britsche kolenschip „Mai-wick- bead" (496 ton) is Dinsdag aan de oostkust van En geland op een mijn geloopen en gezonken. Zes van de elf leden der bemanning worden vermist. De ge redden zijn met „shock" in een ziekenhuis opgeno men. Bij de ontploffing werden hun de kleeren van het lijf geruid. Het 4500 ton metende Engelsche motorschip .King Egbert" is Dinsdagmorgen vroeg in de Noordzee gezonken na een ontploffing. Men gelooft dat één lid van de 33 koppen tellende bemanning verdronken is. De anderen werden gered door een neutraal schip, dat hen aan een reddingboot heeft overgegeven. Deze heeft hen aan de oostkust aan land gezet. Op de kade stonden ambulances te wachten. De bemanning van het Deensche s.s. „Cimbria", bestaande uit 25 koppen, dat aan de noordoostelijke kust van Schotland op de rotsen liep, is gered. De reddingsboot werd gewaarschuwd door de nood signalen en wist de bemanning van boord te halen. Niemand is gewond. Het schip is waarschijnlijk verloren. STOCKHOLM. Het Zweedsche s.s. Torö, groot 1400 ton, is naar uit Trelleborg gemeld wordt, in de Zweedsche territoriale wateren bij Falsterbo op een mijn geloopen. De bemanning is gered. Sovjet-onderzeeër brengt Duitsch schip tot zinken. Kapitein en twee leden der bemanning gedood. Havas meldt uit Helsinki dat een Russische duikboot met kanonschoten buiten de haven van Mandyluotos een Duitsch stoomschip van 1 324 ton, de „Bolheim", welk schip te Ham-, burg thuis behoort en met een lading hout op weg was naar Duitschland, tot zinken ge bracht. De gezagvoerder, de tweede officier en de telegrafist werden door granaten gedood. 29 leden j der bemanning werden gered. Nader wordt gemeld: Het incident met de „Bolheim" heeft zich voor gedaan bij de plaats, waar het Duitsche stoom schip „Oliva" Vrijdag was beschadigd, nadat drie schoten op dit schip waren gelost. Dit geschiedde I den nacht vóór de Russische blokkade van Finland van kracht werd. In het geval van de „Oliva" had een granaat den achtersteven getroffen. Het schip had toen gestopt, doch mocht de reis voortzetten nadat Russische zeelieden, die zich aan boord had den begeven de papieren hadden onderzocht. mobiliseerd heeft, Groot Brittannië minder goud behoeft uit te voeren om Fransche deviezen te koopen. De overeenkomst werkt dus voor het oogenblik ten gunste van Frankrijk. Tenslotte worden de financieeie bijdragen aan vreemde landen, het onderhoud van het Pool- sche leger enz. beschouwd als gemeenschappe lijke uitgave en tusschen Frankrijk en Groot- Brittannië verdeeld overeenkomstig den rijk dom der beide landen. Tot deze financieeie solidariteit is beslaten op het oogenblik, waarop de Britsche troepen de linies bezetten aan het Fransche front. Nederland en België in geval van agressie. Rapport van Belgische Kamercommissie. De Belgische Kamercommissie van buitenland- sche zaken heeft gisteren met vrijwel algemeene stem men het verslag aangenomen van Carton de Wiart over de begrooting van het ministerie van buiten- landsche zaken en buitenlandschen handel. Het begin van het document is gewijd aan de uit eenzetting en rechtvaardiging van de neutraliteits politiek van België in het huidige conflict. Een ander deel van het verslag is gewijd aan het onderzoek van de betrekkingen van België zoowel met de oorlogvoerende mogendheden als de staten, die neutraal zijn gebleven met name Nederland. In dat verband schrijft de rapporteur o.m.: De beide buurstaten vormen thans tezamen met het groot hertogdom Luxemburg het meest geëxponeerd vre delievende eiland ter wereld. Ongetwijfeld zou niemand een der staten kunnen verplichten te intervenieeren ten gunste van den ander ingeval van een agressie, maar niemand zou kunnen verhinderen, dat een dergelijke agressie di rect zou worden gevolgd door interventie. Bij af wezigheid van een prealabel militair bondgenoot schap zou zich op natuurlijke wijze een tactische band kunnen vestigen tusschen de strijdkrachten der solidaire staten. De rapporteur zegt ook, dat men met voldoening heeft vernomen, dat van 29 November de doorgang van de Wielingen is heropend. BINNENKORT EEN NIEUW TYPE VLIEGTUIG IN ACTIE. De „Cap Norte" wordt Engelscli bezit. Uitspraak van het Londensche Prijshof Het Engelsche Prijshof, dat Dinsdag bijeen is gekomen, heeft het Duitsche schip „Cap Norte" ;ot „prijs" verklaard en bepaald dat het schip aan de Kroon vervalt. Ook een aantal andere schepen zijn tot prijs verklaard, nadat het Duitsche eigen domsrecht bewezen was. Britsch vliegtuig in aanraking met ballonversperring. Vier dooden. Dinsdagavond is een communiqué van de Brit sche Admiraliteit gepubliceerd, waarin wordt me degedeeld dat een vliegtuig, behoorende tot de luohtvaartafdeeling der marine, gisteren bij South ampton een kabel van een ballonversperring heeft geraakt en te pletter is geslagen. De uit vier kop pen bestaande bemanning is om het leven gekomen. Belgische visschers in mijnenveld. Drie hunner door ontploffingen gewond Een vijftigtal Belgische visschersschepen is 12 mijl uit de kust in een Fransch mijnenveld ge raakt, zoo meldt Havas uit Ostende. Drie mijnen, welke in de netten kwamen, zijn ontploft, waar door een schip is gezonken en drie visschers wer den gewond. Verscheidene schepen moesten hun netten in den steek laten, doch konden verder ongehinderd naar huis terugkeeren. Tot nu toe 17 dooden. HAGEN (Westfalen) 13 December (D. N. R) Dinsdagavond is door onbekende oorzaak een trein, welke uit Hagen naar Wetterruhr ging, tegen een uit tegenovergestelde richting ko menden personentrein gereden. Voor zoover tot nu toe bekend is, werden 17 personen gedood, 14 zwaar en 27 licht gewond. Een tunnel onder het Kanaal? Minister De Monzie is er voorstander van. De Fransche Kamer heeft Dinsdag de begrooting van landbouw goedgekeurd. De Kamer keurde verder de credieten goed voor de begrootingen van de ministeries van openbare werken, koopvaardij en schoone kunsten. Ook werd een wetsartikel aangenomen, waarbij het totaal der credieten voor de begrootingen der ministerieele departementen wordt bepaald op 79.259.563.375 franc. Tijdens de debatten over openbare werken heeft minister De Monzie zijn goedkeuring uitgesproken tegenover afgevaardigde Boucher, die aanbevolen had over te gaan tot den bouw van een tunnel onder het Kanaal. De bouw van een dergelijke tunnel is volgens den minister onmisbaar en zal een der eer ste groote werken na den oorlog moeten vormen. Het is een internationale noodzakelijkheid. De mi nister heeft de adhaesie ontvangen van een hoogge plaatste Engelsche persoonlijkheid, die zoch aan dit denkbeeld heeft gewijd. De Engelsche minister van Luchtvaart, Kings- ley Wood, heeft, naar Reuter meldt, te Londen een rede uitgesproken, waarin hij een overzicht gaf van den oorlog in de lucht sedert 16 Octo ber. Hij zeide dat sinds dien datum er een voortdurend toenemende activiteit in de lucht geweest is. „Wij hebben te doen gehad met een reeks verkenningsvluchten boven dit land en wij zijn daarbij in staat geweest, de kracht van onze verdediging op de proef te stellen en te vens onze luchtstrijdkrachten te beproeven in den strijd met den vijand. De resultaten wa ren zeer bemoedigend." „De verschillende elementen van onze luchtaf weer zijn met succes samengesmolten in een doel treffend systeem, dat aan de omstandigheden kan worden aangepast. Onze gevechtsvliegtuigen heb ben een zware tol geheven van de vijandelijke toe stellen, die trachtten over onze defensie heen te ko men en ik kan met recht verklaren dat onze lucht macht beslist de meerdere is van die der Duit- schers. „Onze gevechtsvliegtuigen beschikken over een besliste meerderheidsmarge boven de Duitsche bombardementstoestellen en de wetenschap, dat zij zelfs nog superieur zijn aan de Duitsche gevechts vliegtuigen, is nog bemoedigender. De vliegtuigen van het Britsche kustcommando hebben bij 57 gelegenheden Duitsche duikbooten aangevallen en in 19 gevallen kunnen wij er zeker van zijn, dat aanzienlijke schade is veroorzaakt. Bij den recenten luchtaanval op Helgoland heb ben de Britsche bombardementsvliegtuigen met succes de doelen bereikt, directe treffers geplaatst en veilig de terugreis ondernomen. Britsche vlieg tuigen hebben bij verkenningsvluchten succesieve- lijk bezoeken gebracht aan Hamburg, Bremen, het Roergebied, Berlijn, München, Neurenberg, welke plaatsen in vele gevallen meer dan een maal be zocht werden." „Overal", zoo vervolgde de minister, „is het mo reel van onze luchtmacht schitterend. Wij hebben een besliste superioriteit boven de Duitschers ten aanzien van initiatief en bekwaamheid der piloten. Eskaders van de Koninklijke Canadeesche lucht macht zullen te zijner tijd een rol spelen in de ac tieve luchtoperaties in Europa. Ook worden Austra lische en Nieuw-Zeelandsche eenheden gevormd, Uit Praag: Minister-president Elias is ziek. Hij is in een sanatorium opgenomen. Mi nister van verkeer dr. Havelka. vervangt hem. Zestig mijnwerkers zijn gewond tijdens eens ongeluk met een schachtlift in de steen kolenmijn nabij Doncas>ter (Engeland). De ge wonden zijn allen naar het ziekenhuis gebracht. Velen hebben gebroken ledematen. De Zweedsche regeering heeft de reeds in October uitgevaardigde verordening, waarbij de overheid gemachtigd wordt om gebruiksartike len, noodig voor de weermacht, te vorderen, on middellijk van kracht verklaard. De krijgsraad uit het zesde district heeft een Duitscher, die in het begin van het jaar in Metz gearresteerd was, wegens spionnage ter dood veroordeeld. Het mailschip .Rrakke" met 700 repatriee- rende Duitschers aan boord is met bestemming naar Stettin uit Riga vertrokken. Lord en Lady Halifax hebben gisteren in het Dorchester-hotel te Londen een dejeuner aan geboden ter eere van den Italikanschen ambas sadeur. De Slowaaksche legatie in Boekarest heeft in de Roemeensche dagbladen een mededeeling doen publiceeren, waarin alle Slowaaksche on derdanen, die in de Roemeensche hoofdstad wo nen en die behooren tot de lichting 1917/18, wor den uitgenoodigd zich aan te melden bij de re- ernteeringsbureaux, die door de legatie geopend zijn. De „Bremen" terug in Duitschland- In de Noordzee door Engèlsche duikboot bedreigd. Het opper-commando der Duitsche weermacht j fflaakt bekend: I Het snelle stoomschip van de Norddeutsche Lloyd «Bremen" is gisteravond van overzee weer in het vaderland aangekomen. De marine had maatregelen genomen voor het veilig binnenbrengen van het schip. O.a. waren vliegtuigen uitgezonden om het schip de noodige bescherming te geven. In dej Noordzee trachtte een Britsche duikboot de „Bre- toen" aan te vallen. Een van de vliegtuigen, die uit gezonden waren ter bescherming van de „Bremen" oefende 'n dusdanige pressie op den Engelschen on derzeeër dat de aanval verhinderd, werd. Volgens een Reuterbericht uit Londen zeggen ge zaghebbende Britsche vlootkringen dat de „Bre toen" door de Engelsche duikboot niet getorpe deerd is, omdat wellicht het schip te ver van land was om de opvarenden gelegenheid te geven met open booten veilig de kust te kunnen bereiken. Voorts wijst men erop dat het een ontzaglijke taak Zou zijn geweest voor een duikboot, om een schip als de „Bremen" als prijs op te brengen, aangezien de snelheid van de „Bremen" omstreeks 30 knoopen k terwijl een duikboot aan de oppervlakte tusschen de 15 en 20 knoopen loopt en bovendien nog de mo- «eliikheid bestaat, dat de „Bremen" bewapend is. ff«sia»«i*aa w Het pl.m. 50.000 ton metende Duitsche passagiersschip „Bremen". Jïoatsche eshadecs zulten de Jlagal Mc 3occc vecstechen. terwijl tevens regelingen getroffen worden tot we deroprichting van Poolsche eskaders in Groot Brit tannië onder leiding van Poolsche officieren en in verband der Royal Air Force. In aantal is de vliegtuigenproductie thans ruim twee maal zoo groot als een jaar geleden. Wij hebben ook nieuwe en machtiger typen vliegtuigen, die reeds gevlogen hebben en die binnenkort tegen den vijand zullen kunnen ope- reeren. Telegram aan de Volken bondscommissie. Sir Kingsley Wood. Voortgaande zeide Kingsley Wood: „Wij moeten er op voorbereid zijn binnenkort een ander en in spannender en moeilijker hoofdstuk onder oo-gen te zien. Wij moeten zonder ophouden voortgaan en geen enkel oogenblik verslappen in onzen staat van voorbereiding. Wij kunnen echter het vertrouwen hebben dat ons luchtafweersysteem in orde is, dat ons personeel en onze vliegtuigen superieur zijn aan dien van den vijand, dat onze kracht, defensief zoo wel als offensief, gestadig toeneemt, zoodat wij da gelijks in een betere positie komen om ons overwicht in de lucht te vestigen." De Sovjet-regeering heeft aan Damatta, den president der commissie, welke door de Assemblée is benoemd om de geschillen tus schen Finland en Sovjet-Rusland te bestudee- ren een kort telegram gezonden, waarin zij hem dank zegt voor de zeer beminnelijke uitnoodiging, tot haar gericht tot deelneming aan de werkzaamheden te Genève. De Sovjet-regeering verklaart zich evenwel op grond van de redenen, uiteengezet in het telegram van Molotof aan Avenol, niet in staat de uitnoodiging be aanvaarden. Het Russische antwoord, dat laat in den avond te Genève werd ontvangen, heeft in diplomatieke kringen aldaar geenerlei verrassing gewekt, zegt Havas. Men constateert dat het antwoord ontwijkt een toespeling te maken op de beide door de Volken bondscommissie geformuleerde voorstellen, te weten: 1) staking van de vijandelijkheden en 2) de opening van onderhandelingen tot her stel van den vrede. De redenen, waarnaar Molotof verwijst zijn 1) Sovjet Rusland erkent slechts als Finsche regeering die, welke onder den naam van volks- regeering kort na de Invasie in een grensdorp werd ingesteld; 2) Polen is nog in de vergadering van den Volkenbond vertegenwoordigd. In hetzelfde telegram had Molotof het door het secretariaat van den Volkenbond in overweging nemen van het beroep van den Finschen gedele geerde Rudolph Holsti een provocatie genoemd. De Volkenbond had de Russische regeering volgens Reuter nog eenige uren gegeven om te antwoorden op zijn telegram met de vredesop- roeping, welks tijdlimiet van 24 uur gisteravond is afgeloopen. Toen bij het verstrijken der uren uit Moskou niets vernomen werd, kwam de com missie van 14 overeen, dat ieder antwoord, dat ontvangen mocht worden voor de assemblé he den om tien uur bijeenkwam, toch nog in over weging zou worden genomen. Dit besluit was gebaseerd op de mogelijkheid, dat, ofschoon de 24 uur sedert het verzenden van het telegram ver streken waren, er een vertraging zou hebben kunnen ontstaan in de transmissie. Een Havasbericht uit Moskou meldt: Het besluit van de U.S.S.R. ten aanzien van Finland was onherroepelijk genomen op den dag waarop de volksregeering van Kuusinen ge vormd werd. Op deze wijze hadden de leidende figuren iedere gedachte aan een compromis verworpen en men denkt niet, dat zij thans op hun schreden zouden kunnen terugkeeren, zelfs indien zij dat zouden willen. De verovering van Finland is een van die operaties waarin men moet slagert en het lijkt dan ook uitgesloten, dat Rusland een gunstig antwoord zal geven op den oproep van den Volkenbond waarin ge vraagd wordt de vijandelijkheden te staken en onderhandelingen onder zijn auspiciën aan te knoopen. Waarschijnlijk zal Rusland antwoor der, dat het zich aan geen enkele daad van agressie heeft schuldig gemaakt en geen oorlog voert tegen het Finsche volk. Integendeel, zoo zal gezegd worden, is het het Frinsche volk te hulp gekomen tegen een handvol onderdrukkers en buitenlandsche agenten. Het is even waar schijnlijk dat de U.S.S.R. zal weigeren te on derhandelen met de Finsche regeering, die zij niet erkent en dat zij opnieuw zal verklaren, dat de eenige wettige Finsche regeering de regee ring Kuusinen is. Nieuw schip voor de Java—China-Japan Lijn. AMSTERDAM 13 December. De Java- China-Japanlijn heeft de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam den bouw opgedragen van een motorvracht- en passagiersschip, dat zal worden uitgerust met machines van Werkspoor. Het nieuwe schip zal ruim 9000 bruto regis- terton groot zijn. DONDERDAG 14 DECEMBER. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Berichten ANP 8.05—9 15 en 10.00 Gramo foonmuziek 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (12.45—1.10 Berich ten ANP en gramofoonmuziek). 2.00 Handwerk- uurtje. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Viool en piano en gramofoonmuziek. 6.20 Gra mofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek overzicht. 7.45 Causerie: Metaalbewerking. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Propagandauitzending. 9.30 Orgelconcert (opn.). 10.00 Berichten ANP, actueel half uur. 10.30 Zang (opn.). 10.50 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Berichten ANP, gramofoon pi. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gewijde muziek (gr. pi.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Weekover zicht. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.15 Het Renova-septet (om 12.45 berichten ANP). 1.00 Gram. muziek. 1.30 AVRO-Amusementsorkest en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang met piano begeleiding. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszit tenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 AVRO-Week- kaleidoscoop. Hierna: Gelukwenschen. 5.30 AV RO-Amusementsorkest en solist. 6.30 Sportpraatje. Voor de kinderen 7.05 Voor militairen. 7.30 En gelsche les 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.20 Concertgebouw-orkest en solist. In de pauze: Het Calvet-kwartet. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP, hierna: AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Orgelspel. ENGELAND 391 en 449 M. 12.20 Orkestconcert. 1.00 Orgelspel. 1.20 Be richten. 1.30 Lichte muziek. 2.002.20 Piano duetten. 3.20 Radiotooneel. 3.40 Gevarieerd pro gramma. 4.20 Berichten. 4.35 Causerie. 4.50 Ca baret programma. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 BBC- Harmonie-orkest. 6.20 Berichten. 6.35 Causerie. 6.50 BBC-orkest en -koor. 7.35 Populair con cert. 8.00 Variété. 8.40 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.35 Causerie: War commentary. 9.50 Variété. 10.35 Korte Kerkdienst. 10.55 Het Kutcher strijkkwartet en solisten. 11.35 Harry Roy en zijn band. 12.20—12.35 Berichten- RADIO-PARIS 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's orkest. 7.40 Gramofoonmu ziek. 9.309.45 Omroeporkest. 10.45 Omroeporkest (opn.) 11.20 Omroeporkest, Otto Fricke's orkest en solist. 12.20 Concert. 1.35 Populair concert. 3.35 Omroeporkest en -vrouwenkoor. 5.10 Het Folkwang (strijkkwartet. 6.20 Concert. 7.35 Gevarieerd pro- i gramma. 9.50 Nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.51 Cabaretprogram ma. 1.05 en 1.30 Gramofoonmuziek. 1.50. 1.50 Ca- baretprogramma. 2.052.20, 5.20, 5.50 en 720 Gra mofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 Omroeporkest en gemengd Omroepkoor. 9.20 Ad- vent-programma. 10.05 Bidstonde voor den vrede. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepdansorkest. 6.35 Viool voordracht. 6.55 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor sol daten. 8.50 en 9.35 Radio-orkest. 10.30 Het Cae- cilia-pianokwartet. Hierna tot 11.20 Gramofoon- miuziek. DEI TSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Militair programma. 9.20 Berichten. 9.50 Omroeporkest en pianoduo Hans Bund (om 10.20 politiek overzicht) 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7