De geheime Lagerhuiszitting Is de bevoorrading besproken NIEUWS IN 'T KORT. PROGRAMMA Radio Moors Onze Londensche correspondent schrijft: De lezer zal niet van mij verwachten dat ik een verslag zal geven van de beraadslagingen van het Lagerhuis „in camera". Eerlijk gezegd ben ik er niet geweest. En zelfs als ik me had kunnen verschui len onder de tafel van de klerk (dat is die tafel waarop de knuppelachtige schepter ligt, die het symbool is van de waardigheid van het Lagerhuis) of achter den monumentalen stoel van Mr. Speaker, anders gezegd den voorzitter, of in de binten van het plafond, dan zou ik nog niets hebben kunnen vertellen van hetgeen ik zou hebben afgeluisterd omdat de Koning zulks, bij besluit van den voor avond van den geheimen Lagerhuisdag, verboden heeft. Wij allen moeten onze nieuwsgierigheid bedwingen totdat het Pers- en Censuurbureau een officieel ver slag uitgeeft. Het is niet eens zeker dat het dit zal doen en zeker is dat het, als het komt. onze nieuws gierigheid niet zal bevredigen. Het is jammer dat het Koninklijk Besluit voor wat deze geheime zit ting betreft zelfs de fantasie aan boeien heeft ge legd. De gefingeerde of veronderstelde verslagen van de zitting, die men tegemoet mocht zien in dat deel van de Londensche pers, dat zijn voorlichting tot ontspanning herleidt of zelfs het verschaffen van vermaak als zijn voornaamste functie be schouwt, moesten nu achterwege blijven. Plaats tekort. Het moet erg vol zijn geweest in 's lands ver gaderzaal. En dan nog kan de grootste helft der parlementsleden er niet bij zijn geweest, eenvoudig omdat er geen plaats is. Het Lagerhuis telt 615 leden maar heeft „op den vloer" zooals men het uitdrukt maar plaats voor 450. De leden van het Hoogerhuis mochten feitelijk ook van deze geheime partij zijn. Er zijn een kleine duizend lords. Men kon voor deze zitting uiteraard gebruik maken van alle tribunes: die voor de pers, voor de diplomaten, voor de dames, voor de gasten van Lagerhuisleden, voor de vreemdelingen van onderscheiding en van nog enkele andere speciale tribunes, die de verga derzaal in haar lengten en breedten beschikbaar heeft. Maar al die tribunes tezamen kunnen hoogstens 300 menschen bevatten. Het is maar ge lukkig dat de meeste lords, „peers of the realm" om hun officieele aanduiding te gebruiken, geen of weinig belangstelling hebben voor parlementaire be raadslagingen, geheime of openbare. Daarom zal het gedrang wel niet zoo benauwend en zullen ex- wel geen vuistgevechten om een plaats zijn weest. Hoe het geheim verzekerd werd. Hooit ben ik met zooveel aarzeling en bedeesd heid door het hek en langs de politieagenten ge gaan als op dien dag van de geheime zitting. Maar hier buiten werd het geheim nog niet bewaard. De diender vond geen aanleiding mij te ondervragen. Niemand scheen daar aanleiding voor te vinden. Maar ik vond den weg, dien ik in den blinde zou kunnen afleggen, plotseling afgesloten door een nieuwe deur, klaarblijkelijk vervaardigd van twee borden multiplex met een dikke laag geluiddem pende stof er tussehen. De deur was potdicht en daar scheidden mij nog twee groote vertrekken en een stuk gang van de deur, die toegang geeft tot het kwartier der verslaggevers. Mr. Speaker, die de maatregelen had moeten nemen of gelasten voor de strikte beslotenheid der beraadslagingen, had haar allen schijn besloten dat geen journalistenoor zich binnen gehoorsafstand van de vergaderzaal zou bevinden. En hij had er inderdaad voor gezorgd dat zelfs de gi-ootste luidruchtigheid binnen geen ir.druk kon maken op journalistieke trommelvliezen. Dezelfde maatregelen waren genomen voor de andere tribunes. En met de Cerberussen in de wandelgangen, gei-eed om hen te bespringen wier gezichten geen paspoorten waren, kon Mr. Speaker de zitting met een gerust hax-t openen, hoezeer hij formeel had voorgesteld dat zij- die in de zaal niet thuishoorden zich zouden vei'wijderen of vex-wij- derd zouden worden. Waarom een geheime zitting? Het Lagerhuis, vooral de oppositie, heeft lang om deze geheime zitting gevraagd, blijkbaar omdat het niet heelemaal gerust was over het tempo van de bevoorrading en de bewapening. Het wilde een gelegenheid hebben om openhartig te kunnen praten over dit vraagstuk en om, als dat kon, door de re geering gerustgesteld te kunnen worden. Bij voor baat is aangeduid dat vooral het ministerie van Be voorrading en in mindere mate het ministerie van Oorlog aan den tand zou worden gevoeld. Minister Burgin, die verantwoordelijk is voor de bevoorra ding, heeft deze zitting zeer zeker niet met bange gevoelens tcgemoetgezien. En hij zal zijn antwoord hebben gehad op alle kritiek die de heeren van de oppositie Attlee, Sir Archibald Sinclair, J-loyd George en de anderen mogen hebben geuit. Aan den vooravond van de geheime zitting heeft hij nog in het openbaar vex'klaard, dat de macht van het Britsche Rijk en dat de uitrusting van zijn strijdkrachten nooit zoo groot en voortreffelijk zijn geweest als thans. In de eerste drie maanden van den oorlog had hij ten behoeve van de strijdbaar heid van het leger, de vloot en de luchtmacht orders geplaatst tot een bedrag van bijna 210 millioen. Wat het Lagerhuis wilde weten was, waaruit die or ders bestonden en hoe het ging met de uitvoering er van. De pezen van den oorlog. Het was maar een korte geheime zitting, waarin niet alles kan zijn besproken. Het voornaamste was geinstgcsteld te worden over het tempo der oor- logsproductie. Het is algemeen bekend dat er in die productie hard gewerkt wordt. De regeering heeft het ons met eigen oogen laten zien door ons door muni lief abriken, vliegtuigfabrieken en fabrie ken voor strijdwagens te laten leiden. Hier wor den de pezen van den ooriog gemaakt. Het is een oorlog, oordeelt men hier, van motoren en munitie. Werkt de industrie en werkt het ministerie van Bevoorrading snel genoeg om aan de nieuwe legers, die worden gevormd, de hooge motoriseering te ge ven die ze noodig hebben? De 160.000 Britsche soldaten die in September naar Frankrijk gingen namen 25.000 motorvoertuigen mee en elk batal jon infanterie daar heeft 50 machinegeweren en 22 speciale geweren voor den strijd tegen de tanks. Men rekent er hier nu op dat de 160.000 zullen groeien tot een millioen of meer. Men kan uitre kenen wat zij aan „pezen" noodig zullen hebben. En er moet resexwe zijn. De landoorlog. Dat zijn de kwesties die ter sprake zullen zijn gekomen in de geheime zitting. Men heeft hier bij afwisseling al gezegd dat het moreel van de be volking, dat de nijverheid van het land, dat de oorlogsschepen de geallieerde overwinning moeten brengen. Nu zijn het weer de vereende Fransch- Britscne legers geworden die alleen tenslotte de overwinning kunnen bevechten. Deze nieuwste po pulaire zienswijze komt naar allen schijn overeen met de officieele. De oorlogvoerenden kunnen el kaar zeer lang kwaad blijven doen te water en in de lucht. In gezaghebbende leringen heerscht de overtuiging dat nu tot op zekere hoogte en op den langen duur zeker de geallieerden hun tegenstan ders aanmerkelijk meer afbreuk kunnen doen dan omgekeerd. Maar dat zal nooit naar een beslissing leiden. Ook sluit men in die kringen voor langen tijd een verval in het Duitsche moreel uit. Al meent men hier te weten dat het in de Nazi-partij niet allemaal pais en vree is, men weet zeker dat in praktischën zin het gansche Duitsche volk zijn lei der blijft aanbidden. En zoo lang dat het geval blijft houdt men hier geen rekening met de mogelijkheid van een ineenstorting van het binnenlandsch front in Duitschland. Maar men houdt wel rekening met een geweldige ontplooiing van den strijd op hel Westelijke front. Die ziet men tegemoet. Èn daarom is van zooveel belang wat het ministerie van Be voorrading doet. A. K. VAN R. Chamberlain over de „Breinen". Britsche duikboot wilde het schip niet torpedeeren. In het Engelsche Lagerhuis heeft Alexander van de Labour oppositie, de regeering verzocht een verklaring af te leggen over de omstandig heden, waaronder de „Breinen" de gelegenheid kreeg een Engelsche duikboot voorbij te varen. Chamberlain zeide hierop, dat het duidelijk is, dat de eenige manier, waarop de duikboot de Bremen had kunnen tegenhouden, zou zijn ge weest, het schip te torpedeeren en dat zou heb ben beteekend zelf te doen, wat in den vijand afgekeurd wordt. UITSLAG VEILING. HAARLEM. Vrijdag. Ten overstaan van notaris D. M. Klijzing te Haarlem had Donderdagmiddag In Hotel „De Beurs" een openbare huizenveiling plaats. De drie woonhuizen, aan den Kruisweg te Haarlemmermeer, nrs. 1062, 1064 en 1066 werden voor 5617 verkocht aan de heeren H. A. van Son te Haarlemmermeer en T. G. Medemblik te Heemstede. Het woonhuis met erf aan de Parklaan 31 te Hoofddorp werd voor f 2860 eigendom van den heer C. P. de Jonge te Haarlemmermeer. Het woonhuis aan den Hillegommerdijk 584 te Haarlemmermeer werd opgehouden. GEEN GEHEIME ZENDER TE SAINT HUBERT. BRUSSEL, 15 December (Belga). De „Dernière Heure" bericht uit Saint Hubert dat daar geen spionnage-zaak is ontdekt. Het is niet juist dat de politie hier een geheimen radio zender in beslag zou hebben genomen. Er is slechts sprake van een verduistering van ben zine, waar voor de militaire rechter uit Luik naar Saint Hubert is gegaan. ZOUTGEHALTE NOORD-HOLLAND'S BOEZEM EN POLDERWATER. Naar aanleiding van de voordracht tot het ver- leenen van een bijdrage aan de gemeente Amster dam in de kosten van het onderzoek naar het zoutgehalte van het boezem- en polderwater Noord-Holland uitte in de betrokken commissie uit Prov. Staten van Noord-Holland een lid de onder stelling, dat het om bekende redenen opzetten van het IJsselmeerwater de verzouting van het boezem en polderwater zoozeer in de hand gewerkt heeft, dat er van voortgaande ontzilting onder de huidige omstandigheden geen sprake meer kan zijn. Zeer belangrijk achtte dit lid deze omstandigheid voor de vraag, of het IJsselmeer als waterwinplaats in de toekomst nog' wel te benutten zal zijn. Een ander lid vroeg zich af, of het wel juist was, dat aan het Hoogheemraadschap van de Uitwate- rende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland een brijdrage van f 1000,was gevraagd. Dit Hoog heemraadschap is immers uitdrukkelijk belast met de ontzilting van alle tot den boezem behoorende wateren, zoodat tegenover de voordeelen ook lasten staan. Men diende naar het oordeel van dit lid het onderzoek naar het zoutgehalte eigenlijk als een taak van de Provincie te beschouwen en naar zijn meening zou het in elk geval billijk zijn, ook andere boezems, zooals de Schagerkogge, de Nie- dorper Kogge, de Vier Noorderkoggen en Drechter- land met een bijdrage te belasten. Het aanwezige lid van Ged. Staten gaf te kennen, dat er ondanks het feit, dat het zoutgehalte enorm is toegenomen, alle aanleiding is om het onderzoek voort te zetten. Er kon zeker twijfel over blijven bestaan, of het IJsselmeer een waterwinplaats voor de provincie zal kunnen worden, wanneer er, om redenen van landsbelang, bij tijd en wijle maatre gelen tot opzetting van het waterpeil in het IJssel meer moeten worden genomen. Het bleef evenwel van beteekenis, dat de wisselingen van het chloor- gehalte en van het zoutgehalte nauwkeurig worden gevolgd, terwijl er ook op gewezen moest worden, dat het ontzilten en reinigen van alle wateren, be hoorende tot Schermerboezem, mogelijk in de toe komst een belang kon zijn voor de watervoorzie ning van onze provincie. Alleen reeds hierom was voortzetting van 't ontziltingsonderzoek gewenscht. Het sprak naar het oordeel van het lid van Ge deputeerde Staten vanzelf, dat de lichamen, welke bij het onderzoek hel; meeste belang hebben, in de kosten bijdragen. Het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West- Friesland had van de boezems verreweg het groot-, ste belang bij de ontzilting. De Commissie adviseerde tenslotte tot aanneming van de voordracht. De gewonden op de Exeter". Honderdtal op de Falklandeilanden aan wal gebracht. BUENOS AIRES, 15 December (Havas) De Britsche marine-attaché heeft mede gedeeld dat hij het ministerie van marine toestemming heeft verzocht een honderd tal gewonde opvarenden van den Britschen kruiser Exeter" te Bahia Blanca aan wal te mogen zetten. De regeering heeft toestem ming verleend, doch aangezien de Brit sche functionarissen niet in contact kon den komen met den „Exeter", waarvan het radiotoestel vernield is, is het schip naar de Falkland-eilanden gegaan en zijn hier de gewonden aan land gebracht. (Uit dit bericht blijkt dat de kruiser Exeter, die van de Engelsche oorlogsschepen het meest geleden had in den strijd met het Duitsche slag schip Admiral Graf Spee, niettemin daarna nog een afstand van duizend zeemijlen (meer dan 1800 K.M.) heeft afgelegd: van Montevideo naai de nabij de Zuidpunt van Zuid-Amerika gelegen Falkland-eilanden. Red. HJ>.). Duitsche lezing van het luchtgevecht boven de Noordzee. „Tien aanvallers neergeschoten". BERLIJN, 15 December (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: Een afzonderlijk Britsch bombardements vliegtuig, dat gisteren vloog in de omgeving van de luchtbasis Borkum, doch geen bommen uit wierp, werd door ons luchtdoelgeschut verdreven Twee andere Britsche gevechtsvliegtuigen pro beerden het eiland Sylt aan te vallen. Vier neer geworpen bommen vielen buiten het eiland in zee. Grooteren omvang nam in de namiddaguren een luchtgevecht aan, dat zich ontwikkelde uit den aanval van Britsche gevechtsvliegtuigen in het gebied van de Noord-Friesche eilanden. Duitsche jagers hebben van twintig aanvallers tien neergeschoten. Een Duitsch toestel moest op zee dalen. In het Westen geen gebeurtenissen van be lang. EXAMENS. Academische Opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het doet. ex. geneeskunde de hee ren W. F. K. Verhoef, F. B. C. Jacobs, A. de Hoog R. G. W. A. Daumiller en J. H. van Ginkel. Be vorderd tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld„Functioneel leveronderzoek met natrium-d-lactaat", de heer A. J. Berman, geb. te Bussum. Geslaagd voor het cand.-ex. theologie: de hee ren G. J. Lindijer en C. H. Lindijer en voor het cand.-examen economie: de heeren P. R. v. d. Broek en R. Reetraa. REGLEMENT BESTUUR WAARDERPOLDER. In de betrokken commissie uit Prov. Staten van Ncord-Holland werd de vooi-dracht tot wijziging van het Bijzonder Reglement van den Waarder- polder onder Haarlem behandeld. Een lid stelde de vraag, of het in het algemeen niet gewenscht 2ou zijn meer aandrang uit te oefe nen op het afkoopen van oude lasten, rustende op die gronden, welke tengevolge van het aanleggen van groote werken bulten het eigenlijke bemalings- gebied van een polder komen te liggen. Bij de lastenregeling na de vei-graving kon naar de mee rling van dit lid de afkoop van gehandhaafde lasten tegelijk aan de orde gesteld worden. Een ander lid vroeg, waar de grens ligt voor het al dan niet vaststellen van een bijzondere lasten- regeling voor vergraven preceelen. In het onder havige geval ging het om een betrekkelijk klein gebied, doch wanneer dit gebied grooter zou worden, zou het noodig kunnen worden een bijzondere las tenregeling te maken, waarbij rekening gehouden wordt met de uit de vergaving voortvloeiende be sparingen. Het aanwezige lid van Ged. Staten antwoordde, dat in de voordracht uitdrukkelijk werd gezegd, dat een nadere regeling onder het oog zou worden ge zien, wanneer de Gemeente Haarlem een gi-ooter gebied dan thans, niet meer dan 1/3 van den polder, ten behoeve van havenaanleg zal vergraven. De grens voor het al dan niet treffen van bijzon dere la stenregelingen zouden Ged. Staten daar wil len trekken, waar de bemalingskosten zeer aan zienlijk beperkt woi-den door een belangrijke onttrekking van grond. Zoolang er voor de blijvende poldergronden geen verandering van beteekenis intreedt, zooads bij de vergraving van een klein deel van den Waai-derpolder het geval is, bestond er voor eene bijzondere regeling geen aanleiding. Op de vraag, of het gewenscht was, tegelijk met de gewone lasteni-egeling den afkoop voor de buiten het bemalingsgebied komende gronden te regelen, antwoordde het lid van Ged. Staten, dat het in de bedoeling lag dat ook te doen. Over het algemeen werd dit niet, nagelaten, wanneer in het Bijzonder Reglement de mogelijkheid tot afkoop, hetgeen niet altijd het geval is, was geregeld. De Commissie adviseerde tot aanneming van de voordracht. Ontploffingen aan de Noorsch- Finsche grens. LONDEN, 14 December (Reuter). Heden avond werden geweldige ontploffingen gehoord aan de Noorsch-Finsche grens in de buurt van Kolosjoki. Men gelooft, dat de gebouwen bij de nikkelmijnen werden opgeblazen. Een leger van geallieerden en Turkije tegen Rusland? BERLIJN, 15 December. (D.N.B.) De „Na- tional Zeitung" te Essen meldt uit Moskou dat volgens een aldaar gepubliceerd bericht, dat ook in de Russische radio is verspreid, het Britsch- Fransch-Turksche pact een geheime clausule zou behelzen, welke voorziet in de opstelling van een tegen de Sovjet Unie gericht leger in Turkije on der Fransch commando. Dit leger zou bestaan uit 400.00 Franschen, 80.000 Engelsehen en 500.000 Turken. Pasvisa voor Duitscliland. 's-GRAVENHAGE, 15 December. Tot voor kort kon het pasvisum, dat vereischt is voor reizen naar Duitschland, binnen een tijdsverloop van enkele dagen worden verstrekt. Thans echter zijn er ongeveer 'drie weken mede gemoeid. In verband met dit laatste wordt erop gewezen dat aan aanvragen ten behoeve van Kerst- of Nieuwjaarsreizen naar Duitschland niet tijdig meer voldaan zal kunnen worden. Alleen in dringende gevallen kan het Duitsche consulaat, de aangelegenheid! telegrafisch met Berlijn be handelen. Dit brengt echter voor den vrager niet-onbelangirijke extra-kosten mede. TOKIO. Tot Donderdagmiddag 2 uur waren 420 lijken gevonden van slachtoffers van den onder gang van het Russische s.s. „Indigirka". BOEDAPEST. De leider van het economi sche departement van het Duitsche ministerie van Buitenlandsche Zaken, dr. Clodius, is te Boe dapest aangekomen en heeft handelsbesprekingen geopend, welke binnen het kader van de be staande Duitsch-Hongaarsche overeenkomst zul len blijven. LONDEN. Het parlement is tot 16 Januari op reces gegaan. LONDEN, Donderdagavond heeft zich te Beeston (Nottingham) een ontploffing voorge daan, waarbij een persoon werd gedood. In twee bioscooptheaters in het centrum van Birmingham zijn gisteravond brandbommen tot ontploffing gekomen, welke slechts lichte schade hebben aangericht. Niemand werd gewond. Men gelooft, dat leden van het Iersche republikein- sche leger de hand in de zaak hebben. ZONDAG 17 DECEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek Hierna Evangelisch Luthersch kerkkoor „Cantate Hierna Evangelisch Luthers kerkkoor „Cantate Deo" en orgelconcex't. 12.15 „Katholicisme en cul tuur in Finland", lezing. 12.35 Gramofoonmuziek, 12.45 Berichten A. N. P. 1.00 Letterkundige cause- x-ie. 1.20 KRO-Melodisten. 2.00 Godsdienstonder richt. 2.30 Gramofoonmuz. 3.00 KRO-Kamerorkest en solist. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 KRO Kamerorkèst. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramo foonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.20 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramo foonmuziek. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelin- gen. 8.15 Vroolijk programma. 9.00 Populair con cert. 9.20 Het Rococo-octet. 9.45 Radiotooneel. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperantolezing. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Cau- sex-ie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Doopsgezinde Kerk dienst. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 Gra mofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoon muziek. 1.00 Zang met orgelbegeleiding. 1.30 Cau serie „Een gesproken mailbx'ief". 1.50 Gramofoon muziek. 1.55 Declamatie. 2.002.27 Boekbespreking. 2.30 Leden van het Omroeporkest en solisten. 3.45 schilderijbespreking. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Mannenkoor „Concordia S. H. V.". 4.25 AVRO- Dansorkest en soliste. 4.55 Sportnieuws A. N. P. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kin deren. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws A. N. P. 6.50 Intex-view. 7.00 Ja d respon< Wij sêdstr ftukkei pamhc Aangezien de heer Dinges toch moest wachten opende hij den brief. Onder het lezen werden zijn oogen hoe langer hoe grooter. Hjj stamelde opgewonden enkele woorden, gebaax'de dx*uk met één hand. „Hoe heb ik zoo iets nu kunnen ver geten?" kwam er eindelek over zijn Nu moest hij het nog aan zijn vrouw ver tellen. Wacht, eerst den vreemden post zegel van de enveloppe afknippen. Met zrjn zakschaartje ging hij aan 't werk. Mevrouw Dinges vroeg zich af, waarmede haar man toch wel zoo dnxk bezig was. En met groote oogen bleef zjj naar haar echtgenoot Iqjken, Ineens ging haar een licht op. „Man, héb je een brief uit Londen van onzen neef gekregen?" vroeg ze, want zij verwachtte bezoek van haar neef. „Lees eens gauw voor wat hjj schrijft," zei mevrouw Din ges, die zelf geen Engelsch verstond Verbeeld je, dat hij nu voor de deur VARA Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig?., Rosian-orkest. 8.60 Berichten A. N. P., medej^ lingen. 8.20 Omroeporkest en solist. 8.55 Toespjj.' „Gezellig warm". 9.00 Hersengymnastiek. 5] AVRO-Musette-ensemble en solist. 10.00 tooneel. 10.30 AVRO-Amusementsorkest11.00 5/ richten A. N. P., Gramofoonmuziek. 11.3012» jJ^go Dansmuziek (gr.pl.). ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Alfredo Campoli en zijn orkest. 1.00 Dy. matie. 1.20 Berichten. 1.30 Vocaal concert. 2.05 ïfonsrê Novelty-septet en solist. 2.35 Voor tuinliefheb^ - 2.50 Orgelspel. 3.05 Het Londensch Philharmonic orkest. 4.05 „The Alphas". 4.20 Berichten. Causex-ie. 4.55 BBC-Variété-orkest en solisten, 5- Kinderuurtje. 6.20 Bex-ichten. 6.35 Radiotooneel.;- Programma, gewijd aan Venetië. 8.15 Kerkdief 9.00 Liefdadigheidsoproep. 9.05 Causerie your own music". 9.20 Berichten. 9.30 Het orfo van het Grand Hotel te Eastbourne. 10.20 Deds matie. 10.35 Het Stratton-strijkkwartet. 11.05 loog. 11.15 BBC-Salonorkest. 12.00 Pianodu?!-* 12.20—12.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.05 gramofoonmuziek. 12.35 Pianovoordraö 1.05 Nationaal orkest en het Félix Raugel-W 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Zang. 2.15 Vervolg I.05. 3.35 Het Loewenguth-kwartet. 4.20 Zang Radiotooneel. 5.50 Symphonieconcert. 8.20 tooneel. 9.00 Gx-amofoonumuziek. 9.05 Nation orkest. 10.20 Solistenvoordracht. 11.00 GramofL muziek. 11.2011.50 Muziek op oude intsrumenS KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. Zang, cembalo en orgel. 9.50 Volksliederenocny 10.35 „Der betrogene Kadi", opex'a. 11.35 Gram- foonmuziek. 12.00 Omroeporkest en solist. 1.35 pulair concert. 3.20 Verzoekconcert. 7.35 Gramofo® muziek. 9.50 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgels II.35 Orgelconcert. 12.05 Gramofoonmuziek, ]jj Carillonbespeling. 12.50 en 1.30 Omroepdansorj^ I.502.20 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 en Mannenkoor „Lassalle". 5.50 Radiotooneel. 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevariy programma. 10.30 Omroepdansox-kest. 11.20—]!: Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevax-ieerd p* gramma. 11.20 Koninklijke Harmonie van II.35 Gramofoonmuziek. 12.05 Pianovoordra& 12.35 Accordeonsoli. 12.50 en 1.30 Jean Duche--., orkest. 1.502.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. J] Symphonieconcert m.m.v. solist en gramofoonj-, ziek. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Zang met toel& ting. 5.50 Militair concert. 7.15 en 7.35 Gramoi&v, muziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 9.20 Ra&j, orkest en solisten. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) zang. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Drei alte Schachteln", operette. 9.20 Ber.w ten. 9.50 Otto Dobrindt's orkest. (Om 10.20 PoliiS overzicht). 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nac concert. ZEEWEG 574, DRIEHUIS, Tel. 4371 BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 89^ Ook op conditiën. (Adv. Ingez. Medj Zwi Wit Wit No. tertje' wordt MAANDAG 18 DECEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, mediï- tie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30 Gelukwensen, 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur, üjj Amsterdamsch Salonorkest, (12.00 Berichten,Oa 12.30 Berichten ANP). 1.15 Orgelspel. 2.Q0. Yojtfc scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor lui- liefhebbers. 3.40 Gramofoonmxxziek. 3.45 Bij;-., lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kindenj 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. (7.00 Bi. x-ichten). 7.45 Gramofoonmuziek. 7.55 „Wij Idea onzen eigen Omroep", toespraak. 8.00 Berichte ANP., herhaling SOS berichten. 8.15 Arnhemsèl Orkestvereeniging en solist. 9.00 Causerie „Gvs Kerstboodschap in oorlogstijd''. 9.30 Christ, fc! dio-koor en gramofoonmuziek. 10.00 Berichte ANP., actueel halfuur. 10.30 Christ. Radiokoor, 10.50 Gramofoonmuziek. C.a. 11.50 Schriftlezing HILVERSUM n. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd de VARA, 10.00—10.20 v.m. VPRO, 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 101 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Pianoduet ten. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek, (Om 12.45 Berichten ANP.), 1.00 VARA-orket, 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Pianovoordracht, 3.(0 Declamatie. 3.30 Zang, piano en cello. 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.35 Voor de kinderen. 5.00 Gra mofoonmuziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Rosian-orkest 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor de niet leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. U) VARA-orkest 8.00 Herhaling SOS-berichten, Berichten ANP., 8.15 VARA-oi-kest. 9.00 Decla matie, 9.15 De Stem des Volks (Haarlem en Lei den), Utrechtsch Stedelijk orkest en solisten. 1015 Ox-gelspel. 10.30 De Ramblers, 11.00 Berichla ANP., 11.10 Zang en orgel. 11.30 Gramofoonmu- ziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Orgelspel. 12.40 Norbert Wethmar's pia nokwartet. 1.20 Berichten. 1.30 M. Winnick's or kest. 2.00 Concert. 3.20 Tommy Matthews en zijs ox-kest en solist. 3.50 Radiotooneel. 4.20 Bericht® 4.35 Gevarieerd programma. 5.20 Kinderhalfuu, 5.50 Pianovoordracht. 6.20 Berichten. 6.35 Radio tooneel. 7.00 Reportage. 7.20 Mededeelingen. 7.4) Het Maia-Vrouwenkoor. 8.00 Causerie „The artist the witness box". 8.20 Gevarieerd program ma. 9.20 Berichten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 BBC-orkest en solist. 10.35 Radiotooneel. 11-05 Radiotooneel met muziek. 11.35 Jack Payne an zijn Band. 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.15 Jazzmuziek. 1.05 Cantrelle-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Viool voordracht. 2.15 Cantrelle-orkest. 3.20 Orgelcon cert. 3.50 Radiotooneel. 4.50 Zang. 5.20 Het Pa- rijsche instrumentale kwintet en soliste. 9,35 Cello, piano en zang. 7.20 Cello voordracht. 7.50 Radiotooneel. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.05 Sym phonieconcert. 11.00 Gramofoonmuziek, 1120 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's orkest. 7.40 Gramofoonmu ziek. 9.30 Zang en piano. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Popu* lair concert. 3.20 Slavische liederen. 3.40 Populair solistenconcert. 4.30 Zang. 4.50 Folkloristisch pro- gi'amma. 5.20 en 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Otto Dobrindt's ox-kest. 7.35 Gramofoonmuziek. 9,59 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20, 1.30, 5.20, 6.20 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Cabaretpro- gramma. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Josf Schnyders' orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 .00 Kamermuziek. 6.35 Los Companeros-orkest 7.05 Zang. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Omroepkoor- 9.05 Radio-orkest. 9.25 Omroepkoor. 9.45 Radio; tooneel met muziek. 10.30 Dansmuziek. (gr.pU en zang. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gevarieerd programma. 8.20 Berlijnsch Philharmonisch orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Hanï Busch en zijn orkest. 10.20 Politiek overzicht Hierna: Omroepoi-kest. 11.20 Berichten. Hiefl* tot 12.20 Nachtconcert,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10