Spontm't DAMRUBRIEK. in onder leiding van B. Dukel. In de volgende rubriek komen wij uitvoerig jerug op onzen ladder wedstrijd, oplossingen en cor- jespondentie. Wij laten als no. 25 en 26 van onzen problemen- wedstrijd 2 vraagstukken volgen van den heer jjonsma uit Groningen en ontleenen deze vraag- ftukken aan het orgaan van den Groningschen ombond. W. B. Monsma, Groningen. Zwart: Wit: Zwart: 7, 13, 14, 16, 19, 20, 26, 29. Wit: 25, 27, 28, 30, 31, 32, 37, 47. Wit speelt en wint. No. 26 heeft de auteur genoemd: „Het Kabou- tertje", omdat met minimum-materiaal zeer veel wordt bereikt. W. B. Monsma, Groningen. Zwart: Wit: Zwart: 7, 9, 29, 43. Wit: 17, 25, 26, 27, 35, 44. Wit speelt en wint. CORRESPONDENTIE. De heer Buyck, Santpoort. Geeft u uw juiste idres nog eens op. Bij voorbaat dank. De heer B. te Santpoort. Ik heb niets meer yan u vernomen. Mil. J. D., Velsen-Noord. Richt u zich officieel tot de Damclub IJmuiden, adres van den secretaris H. Lichtendahl, Willem Barendszstraat 1, IJmuiden. Over damboeken kunt u met ons correspondeeren. I. MEESTER KAMPIOEN VAN DEN R. K. NEDERLANDSCHEN DAMBOND. Het tournooï om het R.K. damkampioenschap van Nederland is thans beëindigd. In het officieele orgaan van den N. D. B. „Het Damspel" wordt den nieuwen kampioen, den bekenden sterken speler, de heer J. Meester te Andijk, hulde gebracht voor diens geniale spel. Wij laten hieronder de partij volgen, waarin de heer Meester op overtuigende Wijze den titel won. J. Meester, wit. W. Heijdra, zwart. 1. 34—30 20—24 Meestal wordt 2025 gespeeld, hetgeen ook ster ker is. 2. 30—25 18—23 3. 32—28 23x32 4. 37x28 17—22. De 4de zet van Zwart spelen wij niet. Voor een goede ontwikkeling van het spel komt de opbouw met 1218 712 in aanmerking. 5. 28x17 12x21 6. 31—26 7—12 7. 26x17 12x21. De kampioen heeft na het zwakke openingspel van Zwart belangrijk voordeel behaald en is thans reeds verzekerd van een uitmuntende spel-ontwik- keling. 8. 33—28 8—12 9. 41—37 2—8 10. 37—32 13—18 11. 39—33 9—13 12. 44—39 4—9 13. 36—31 21—26 14. 50—44 26x37 15. 32x41 11—17 16. 41—37 17—21 17. 46—41 21—26. Stand na den 17den zet van Zwart: Zwart, W. Heijdra. Zwart: Wit: Wit, J. Meester. Door een betere speltechniek heeft Wit verreweg de betere positie veroverd. Op knappe wijze weet Wit het eenmaal veroverde voordeel uit te buiten. 18. 40—34 24—30 Het beste nog voor Zwart, doch geeft daarmee elke kans op een verovering van het centrum prijs. 19. 35x24 19x30 20. 37—32 30—35 21. 41—37 8-11 22. 34—29 1—6 23. 47—41 11—17 24. 41—36 17-22 25. 28x17 12x21 26. 33—28 18—22 27. 28x17 21x12 28. 39—33 14—20 29. 25x14 10x19 30. 44—39 5-]0 31. 32—28 10—14 32. 38—32 15—20! Het valt niet mee voor Zwart een nog goeden positie-opbouw aan te toonen. Het beste was nog Voor den 32sten zet 1420 met 19-24 om daarna nog te trachten iets te bereiken. 33. 43—3 8 2 0—2 5 34. 49—44 1 4—20 35. 45—40 20-24 36. 29x20 25x14 37. 40—34 12—18 38. 34—29 19-24 39. 29x20 14x25. Voor Zwart rest niets anders, daar Wit een hech te, sterke centrumpositie bezit, naar de randen te ruilen. Tevens houdt het spel nog kansen in, daar Wit niet mocht besluiten tot 33—29 waarna volgt 35—40 44x35 18—23 en 13x44. 40. 39—34 9—14 41. 33—29 8—12 42. 36—31 13-19 43. 31—27 6—11. Zwart heeft een hopelooze stelling en speelt op de kansen b.v. 2822! 2530. 44. 48—43 14—20 45. 43—39 3—9 46. 38—33 9-13 gedw. 47. 32—38 20—24 48. 29x20 25x14 49. 34—29 en Wit staat in de positie gewonnen. En kan nog volgen 1117, waarna de kampioen had ge speeld 27—22 18x27 32x21 16x27 28—23 19x28 33x11 en Zwart moet opgeven. Een door Wit zeer fraai gespeelde positiepartij, eer kampioen waardig! Oplossingen en correspondentie te zenden aan bet bureau van dit blad, of Van Wassenaerstraat 23, IJmuiden-Oost» VOETBAL. De wedgtrijden voor Zondag. Zondag a.s. beginnen veel clubs aan de twee de helft der competitie; in normale omstandig heden zouden we kunnen spreken van den tijd, waarin de punten het duurst betaald worden. In de tweede helft toch plachten de clubs, welke ernstig voor de onderste plaats in aanmerking kwamen, zich tot het uiterste te verweren, ten einde zich voor het spelen van degradatie-wed strijden te vrijwaren, terwijl de clubs, die zich in den eindstrijd voor de bovenste plaats had den geklasseerd, er alles op zetten om dien eind strijd tot een goed einde te brengen. Thans echter, nu er geen degradatie-wedstrij den gespeeld behoeven te worden, zal er reeds nu een flink percentage wedstrijden tot de groep „onbelangrijke" moeten gerekend worden. Hierop echter zal o.a. de ontmoeting VBV. A.D.O. een uitzondering maken. Wel heeft Blauw Wit een grooten voorsprong op V.S.V., zoo groot zelfs dat we reeds hebben hooren mompe len, dat den Amsterdammers het kampioenschap niet meer kon ontgaan, maar we kennen de V.S.V.'ers te goed, om niet te weten, dat ze zul len redeneeren, dat er hoop blijft, zoolang er leven ls, waarmede we maar zeggen willen, dat Sterk c.s. zich morgen tegen AJD.O. terdege zul len inspannen. En dit zal noodig zijn ook, want al won V.S.V. In Den Haag vrij gemakkelijk met 4^—0, na dien tijd hebben de Hagenaars zich danig hersteld. We gelooven zelfs dat de roodwitten, ondanks hun te verwachten groote krachtsinspanning, het niet tot zoo'n sprekende overwinning zullen brengen: Winnen ze, dan zal het o.i. een ma gere zege zijn. Een heel wat minder belangrijke ontmoeting is die tusschen Haarlem en Stormvogels, daar beide clubs zich eventueele kampioensplannen natuurlijk al eenigen tijd uit het hoofd hebben gezet. En toch verwachten we ook tusschen deze clubs niet direct een slap partijtje voetbal, omdat we van meening zijn, dat zoowel Haarlem als Stormvogels er een eer in zal stellen, deze ont moeting te winnen. In IJmuiden won Stormvogels de eerste ont moeting fortuinlijk met 43. In ieder geval hadden de Haarlemmers toen een gelijk spel ver diend. We verwachten, dat de roodbroeken het thans wel zoo ver zullen brengen. In Beverwijk ontvangen de Kennemers D.W.V. Dat belooft een aardig partijtje voetbal te wor den, want de D.W.V.'ers hebben nog een zeer be hoorlijke kans op de bovenste plaats, al staat A.F.C. met 15 punten uit 8 wedstrijden er na tuurlijk beter voor, dan de Nieuwendammers met 10 punten uit 6 wedstrijden. D. W. V. verloor tot dusver één wedstrijd nl. tegen A. F. C., doch haar voorhoede toonde zich productiever dan die van de Amsterdammers. We verwachten dan ook dat de Kennemers een zwaren strijd zullen krijgen; ze zullen met een gelijk spel al zeer tevreden zijn. De plaatselijke ontmoeting Kinheim-Be- verwijk is weer achter den rug: Met 21 zege vierden de Velsenaren. Met 3 punten uit 7 wed strijden staan de roodwitten bedenkelijk dicht bij de onderste plaats. Gelukkig voor hen, dat R.C.H. er nog is! Morgen trekken de Beverwijkers naar het sterke Zeeburgia dat ten opzichte van de bo venste plaats nog niet- kansloos is. Wij ver wachten van de Amsterdamsche reis der rood witten dan ook weinig succes. Veel meer moed op een „plaatselijk" succes hebben wij ten opzichte van Kinheim dat Q.S.C. op bezoek krijgt. Van de lagere clubs boekten V.S.V. 2 en C.S.V. op den laatsten competitie-Zondag goede resul taten. V.S.V. 2 klopte Kennemers 2 met 2—1, terwijl C.S.V. met niet minder dan 6—2 D.-T.S. er onder hield. V.V.B. daarentegen stelde teleur door met 2^0 van Spaarnevogels te verliezen. Zondag a.s. trekt liet op het kampioenschap beluste V.S.V. 2 naar V.V.B. Dit belooft een wei nig succesvolle dag voor de Breesapers te wor den! Optimistischer gestemd zijn we ten opzichte van C.S.V., dat Nieuwe Niedorp op bezoek krijgt. De ontmoeting H.F.C. 2—-Kennemers 2 is uit gesteld. SUPP. VER. „DE STORMVOGEL" EN „BLAUW WIT". Het bestuur deelt ons mede, dat zij die den wedstrijd HaarlemStormvogels op a.s. Zondag te Haarlem willen bijwonen, zich uiterlijk moe ten opgeven voor a.s. Zaterdagavond 10 uur. Ka naalstraat 72, waar desgewenscht alle inlichtin gen zijn te verkrijgen. Zij, die den wedstrijd bijwonen, worden er op attent gemaakt dat per dienstbus van N.V. Stormvogels gereisd wordt. Vertrek van de autobus van het Willemsplein 12.50 uur. De leden van de supportersvereniging „Blauw-Wit" zullen Zondag 17 December a.s. eveneens per autobus vertrekken, tijd kwart voor één; vóór het vertrekuur worden de reisbiljetten uitgereikt. De opstelling van de Kennemers. De Kennemers komen as. Zondag met de vol gende opstelling tegen D.W.V. uit: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla en Veenstra. Midden: Six, Van der Putten en Van der Wal. Vóór: Horeman, Van Luijn, Van der Kolk, Stee man en Brethouwer. R. C. BREDERODE. De R. C. Brederode speelt as. Zondag het volgende programma: Brederode l—VI. Vogels 2, uitgesteld. Brederode 2—Waterloo 2, 10 uur. V.S.V. 5.Brederode 3, 12 uur. Kenn.-jun.—Brederode-jun., 12 uur. Zaterdag Kinheim-adsp.—Brederode-adsp. 2.30 uur. Twee jubilarissen bij E. D. O. HAARLEM Vrijdag W HIRS. W. F. VAN ZIJL. De voetbalvereeniging E.D.O. heeft vandaag twee jubilarissen. Dat zijn de heeren W. Hirs en W. F. van Zijl. Eerstgenoemde, die ook vaak als grensrechter fungeert is 12Yz jaar secretaris en de heer Van Zijl beheert tien jaar lang op een zuinige en accurate wijze de penningen van E.D.O. Het zijn twee mannen, die zich jegens hun club zeer verdienstelijk hebben gemaakt en die ze wel stevig mag vasthouden. DAMES-HOCKEY DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Zondag gaat het weer verder met de com' petitie. Rood Wit I en II spelen tegen elkaar, waarbij het eerste dus ongetwijfeld gaat winnen. B. D. H. C. I gaat ock winnen, nu zij op bezoek moet bij Strawberries in Driehuis. De derde eerste klasser, Amtserdaim, zal haar stadgenoote Hurley zeker ook wel weten te verslaan, zoodat er in de ranglijst niet veel verandering zal komen, Het meest zal het nog spannen bij Amsterdam n, waar B.DJH.C. II op bezoek komt. Op papier moeten de gasten dit kunnen winnen, maar in de praktijk kon het toch nog wel eens moeilijk blijken. Het volledige programma is: Afdeeling A, Haarlem/Amsterdam. Rood Wit niRood Wit I. Strawberries—B.DJH.C. I. Amsterdam IT—B.DjH.C. II Hurley—Amsterdam I. Afdeeling B, Haarlem. B.D.H.C. III—Alkmaar. BjD.H.C. IV—(Zandvoort II Rood Wit HI—H.B.S. Afdeeling C, Haarlem: H.B.S. n—Rood Wit IV Strawberries IIB.DH.C. VTI Kraaien II—B.D.H.C. VI HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het wedstrijaprogramima voor Zondag a.s. is weer een volledig competitie-programma, waar van de samenstelling aldus is: Afdeeling Gooi A: Be Fair—Hilversum. S.C.H.C.—Gooi. PinokkioLaren. AmsterdamBaarn. Afdeeling Amsterdam/Haarlem A: ZandvoortOh Kay Strawberries—HHJS. AllianceAlkmaar. IjsvogelsBJVLH.C. 2 Afdeeling Amsterdam,«Haarlem B: BMH.C.3Strawberries 2 Oh Kay 2—T.H.C. 1925 Hurley—Zandvoort 2 HJ3.S. 2Alliance 2 Afdeeling Amsterdam/Haarlem C. Alkmaar 2—B.MH.C. 4 FAJELC.Pinokkio 4 KraaienFAH.C. 2 Pinokkio 3Amsterdam 6. Afdeeling Amsterdam/Haarlem D: F,AE,C. 3Kraaien 2 Amsterdam 7—(H.B.S. 3 BJM.H.C. 7BMB.C. 5 V.V.V. 2(BJvLH.C. 6 FitHurley 2 Afdeeling den Haag/Rotterdam A: HJD.M.S.O.S. StudentenHD.C. B.M.H.C.Victoria LeidenHiH.Y.C. Hockeyclub „Strawberries". Voor de hockeyclug „De Strawberries" is het vol gende programma voor a.s. Zondag samenge steld: Dames: Strawberries IBDHC 1 10.30 uur. Strawberries IIBDHC VII 2 uur. Heeren: Strawberries IHBS I 12 uur. BMHC IIIStrawberries II 1 uur. Opstellingen: Dames I: d. M. v. d. Zee, a. R. Amse en v. Mal- sen, m. J. Melchers, A. Lamboo en B. Poldervaart, v. G. Schaap, J. Bekker, T. Lefering, K. Ophoff en R. v. Ronkel. Dames II: d. J. de Waard, a. W. v. d. Broek en R. Dekker, m. L. Eriks, T. v. Gelder en C. van Dorp, v. R. v. d. Veen, M. Lindeblad, D. Laman, E. Behr en H. Graper. Heeren I: d. v. d. Bliek, a. Ferment en Brand- hoff, m. Bangma, v. Randtwijk en de Mooy, v.: Witkamp, Brunink, Bas, Sluiters en Korstanje. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het was verleden Zondag weer een heel kleine oogst. Wat de Haarlemsche twaalftallen be treft, vallen er slechts zooals men weet, twee uitslagen te noteeren, n.l. SwiftOJC. 40 en S.V. 2Meervogels 06. Voor morgen komen er vijf ploegen van de Haarlemmers in het veld, waarvan er slechts één in Haarlem speelt. Nieuw Flora ontvangt S.V. 2 Het zou al heel vreemd moeten toegaan als de thuisclub niet twee punten rijker werd Tot nog toe kon S.V. 2 er niet veel van maken het speelde vijf wedstrijden en verloor er vijf N. Flora daarentegen staat er heel wat beter voor, want bij een overwinning Zondag neemt het de bovenste plaats in. Deze wedstrijd wordt 's middags gespeeld op het terrein aan de Van Oosten de Brnynstraat. Haarlem gaat naar Rohda 2, dat tot een der beste ploegen behoort van haar afdeeling. O.K, 2 maakt in de hoofdstad tegen Amsterdam- Noord een behoorlijke kans om te winnen, ter wijl O.K. 3 het uit tegen Amstelodanum 2 niet gemakkelijk zal hebben. Nog worden gespeeld: D.V.D.K.Z., SportiefDÜ.D., Amsterdam- Zuid—Duto 2, A. W.—Blauw Wit 3, Z.K.V. 2— D.T.V. 3 en R. TekcaOosterpark. Sport in dienst der liefdadigheidTegenwoordig weinig amateurs in Engelsche prol.-clubsOver Woodward en BerryDe Duitscher Lehner vestigt een zeldzaam record Goede spelers „werpen hun schaduw vooruit"Van derde klasse-halfback tot het Nederlandsch elftalBravo, Stijgor. Zoowel verschillende bonden als vooraanstaan- de sportbeoefenaren individueel hebben sedert het begin van den oorlog hun krachten in dienst der Engelsche liefdadigheid gesteld. De beroemde golf speler Henry Cotton heeft reeds vele partijen tégen sterke tegenstanders gespeeld en de op brengst der entree-gelden deze tak van sport trekt in Engeland groote belangstelling aan het Roode Kruis afgedragen. Andere, professio nals, waarbij een aantal boksers, hebben het voorbeeld gevolgd en de vele „internationale" voetbalwedstrijden tusschen Engeland, Wales en Schotland hebben ook het noodige opgeleverd. Deze wedstrijden zijn natuurlijk niet officiéél en de resultaten worden dan ook niet op de lijs ten bijgeschreven, want de elftallen zijn over het algemeen samengesteld uit spelers, die niet al te ver van de plaats, waar de ontmoeting gehou den wordt, verblijven, zoodat niet van een volko men vertegenwoordigende landsploeg kan wor den gesproken. Toch worden aan beide zijden zooveel mogelijk spelers van naam opgesteld, al gebeurt het niet zelden, dat sommigen kort voor de match niet aanwezig blijken te zijn en in dat geval kiest men invallers uit de club op welker terrein de wedstrijd zal worden gespeeld. Daar het hier professionals betreft, kan men er toch van verzekerd zijn, dat ze technisch over voldoen de capaciteiten beschikken, ook al leveren ze niet de bizondere prestaties van de erkende „sterren". Een Engelsch blad stelt de vraag, waarom men de betrekkelijke schaarschte aan voldoend ge routineerde spelers in sommige gevallen niet tracht op te heffen door vooraanstaande ama teurs voor wedstrijden van beroepsclubs uit te noodigen. Zooals men weet, zijn er slechts enkele amateurs, die geregeld een plaats in het elftal van een beroepsclub kunnen bedingen (o.a. de Arsenal-spil Bernard Joy), doch hoofdzakelijk is dat het geval met de Noordelijke derde klasse vereenigingen. Bovendien toonen de amateurs daarvoor lang niet meer zooveel animo als vroeger, toen zij pre fereerden in de League uit te komen in stede van voor een groote amateurvereeniging. Een goede vyftien jaar geleden had b.v. Chelsea de beschik king over den back Bower, den Deenschen half-1 back Nils Middleboe en den doelverdediger Howard Baker. Preston North End bracht zelfs voor den beker eindstrijd tegen Huddersfield in 1922 een amateur keeper in het veld en deze, Mitchell genaamd, trok speciaal de aandacht, omdat hij met een bril op speelde, wat in League-voetbal zelden of nooit voorkomt. In het vertegenwoordigend Engelsche elftal werd sinds den vorigen oorlog slechts bij uitzon dering een plaats aan een amateur ingeruimd, ofschoon er vrij dikwijls één als reserve werd ge kozen, o.a. den vroeger zeer bekenden Dulwich Hamlet-goalgetter Edgar Kail. Slechts negen uit verkorenen werd de eer waardig gekeurd en dan nog alleen tegen Wales en Ierland. Hun namen luiden: Howard Baker, Bower, Claude Ashton, Armitage, Mitchell, luitenant Hegan, Knight, Co leman en Max Woosnam. De laatste amateur, die tegen Schotland in den belangrijksten wedstrijd van het internationale seizoen uitkwam, was Kenneth Hunt in 1911. Drie jaar tevoren had deze speler, die dominee van beroep was, als aanvoerder van Wolverhampton een bekermedaille gewonnen, wat sindsdien geen amateur meer gelukt is. In de dagen van weleer speelden de amateurs een groote rol en de namen van sommigen hun ner zijn zelfs thans nog niet vergeten. Twee van hen zouden in dezen tijd van techniek en snel heid in elk elftal onmiddellijk een plaats vinden en dit tweetal is ook in Nederland zeer bekend. Het zijn Vivian Woodward en Arthur Berry, die dikwijls tezamen den rechtervleugel van het Engelsche amateur-elftal vormden en als zooda nig nimmer overtroffen werden. Zij speelden in 1909 in het prof-team tegen Ierland en behoorden tot de winnende ploeg op de Olympische Spelen van 1908 en 1912. Merkwaardig genoeg werd geen van beiden tot lid van de Corinthians uitgenoo- digd. De zeer snelle en handige rechtsbuiten Ber ry, die ook meermalen tegen Nederland uitkwam en dan Hörburger en Otten dikwijls te glad af was, speelde voor vele clubs, o.a. voor Liverpool, Everton, Fulham, Wrexham, enz. Hij was advo caat van beroep en dit leidde er tenslotte toe, dat hij weinig gelegenheid kon vinden tot het spelen van voetbalmatches en zich op het toppunt van zijn vorm terugtrok. De architect Vivian Woodward is over de ge- heele wereld bekend, want hij heeft aan meer dan zeventig matches van vertegenwoordigende elftallen deelgenomen, zelfs in Amerika en Zuid- Afrika. Hij speelde voor Tottenham en Chelsea en werd door de deskundigen als een volmaakter middenvoor dan de beroemde G. O. Smith be schouwd, omdat hij handiger en steeds in vorm was en bovendien beter kon koppen. Als rechts- of linksbinnen was hij trouwens even effectief als als middenvoor; hij beschikte over zooveel balcontróle, dat hij nimmer van zijn lichaams kracht gebruik behoefde te maken. Woodward heeft zeer veel voor het Engelsche voetbal ge daan. De Duitsche Voetbal Bond heeft de laatste ja ren met succes proeven genomen met meer na tionale elftallen, die, naar gelang de interland- matches in een ander deel van het Rijksgebied werden gespeeld, zooveel mogelijk uit spelers van in den omtrek gevestigde clubs werden samenge steld. Het doel was om een zoo groot mogelijk aantal voetballers tot ervaren internationals op te leiden en het spreekt vanzelf, dat het met die groote concurrentie slechts aan enkelen gelukte om zich gedurende langen tijd in het Duitsche elftal te handhaven. Een van die weinigen is de uitstekende rechts buiten Lehner, die destijds ook in het West-Euro- peesche elftal werd gekozen en die tharis 52 in ternationale wedstrijden heeft gespeeld. Daarin scoorde hij niet minder dan 24 goals, waarmede hij het record van den vroeger zoo bekenden bin- nenspeler Richard Hoffmann heeft geëvenaard. Een bizondere prestatie van een der veelzijdig- ste voetballers, die Europa in de laatste tien jaar heeft voortgebracht. Op 14 Maart 1937 speelde Bloemendaal haar eersten degradatiewedstrijd tegen het Amster damsche Volewijckers en verloor met 4-2. Bij de hoofdstedelingen werd de linkshalfplaats bezet door een stevig gebouwden blonden jongeling, die door zijn fraaien stijl en goede spelopvatting de aandacht op zich vestigde. In een technische na beschouwing was Criticus van oordeel, dat bedoel de speler over capaciteiten beschikte, die ver bo ven het derde klasse-spelpeil uitgingen en aan het einde van het seizoen werd deze Volewijkers- halfback in deze rubriek genoemd bij een aantal spelers, die als veelbelovende vondsten konden worden beschouwd. Dat is nu ruim twee jaar geleden; noch Bloe mendaal, noch Volewijckers zijn er intusschen, ondanks twee afdeelingskampioenschappen, in geslaagd, het tweede klasseschap te her- en ver overen. Maar 'de hierboven besproken linkshalf werd lid van Blauw Wit, kreeg een plaats in het eerste elftal, werd Zondag j.l. voor het nationale team gekozen en speelde ook in het oranje-shiri een prima partij. Zijn naam is.Stijger! HAARL. KORFBALBOND. DE SENIORENWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Ook de competitieleider van den Haarl. Korf- balbond heeft een flïnken achterstand te boeken, door herhaalde onbespeelbaarheid der terreinen Slechts twee wedstrijden werden uitgespeeld: WatervlietZwaluwen 53 en Watervliet 2A. Ready 3 31. Voor morgen zijn in de eeTSte klasse vastge steld: ZwaluwenAurora 2, MeerleboschO.K. 4 en Watervliet—'TUB. 1. In de eerste ontmoeting konden de punten wel eens verdeeld worden: Meerlebosch wint van O.K. 4 TH.B. zal het tegen Watervliet niet gemakkelijk hebben. In de 2e klasse cntvangfc Haarlem 3 Oost hoek; veelal in kracht zullen deze ploegen niet verschillen. Palvu gaat naar Meerlebosch 2. In 3 A. bindt A. Ready 3 den strijd aan tegen Aurora 4. De zeersten zullen hun nederlaag van vorige week zeker goed maken en Aurora ver- In 3 B ontloopen TUB. 3 en OK. 7 elkaar al heel weinig. WANDELSPORT SERIETOCHTEN N. H. W. B. Men schrijft ons: De N. H. W. B. heeft de goede gedachte gehad, om ook gedurende de winter maanden het contact met de wandelaars en daar door ook dat van de wandelaars onderling te verstevigen. Opdat de resultaten van de training, welke des zomers verkregen worden niet geheel verloren gaan, zal er een serietocht gehouden v/orden. Doordat de aangesloten Haarlemsche ver eenigingen hun medewerking hebben toegezegd, is het mogelijk, het volgende programma samen te stellen. Zondag 17 December 15 K.M. tocht door „Wan del Tourist". Zondag 7 Januari 15 K.M. tocht door dames W. V. „D. W. en W.". Zondag 21 Januari 20 K.M. tocht door „Jan Passtoors". Begin Februari 25 K.M. tocht, wordt nog nader vastgesteld daar dit de verzameltocht wordt voor de geheele provincie, een rëunie van wandelaars dus. Voor de eerste drie tochten zal steeds van het club huis van „Jan Passtoors" des ochtends te 10.15 uur gestart worden. (Ged. Oude Gracht naast Brand weerkazerne). Deelneming is voor ieder openge steld, dus ook voor hen, die niet getraind zijn. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN K.T.K. Dat P. van Duijn Donderdagavond in de graadwedstrijden van den Kennemer Turnkring zijn kampioenschap in den eersten graad zcai bestendigen, viel gemakkelijk te voorspellen. Wel is 't waar, dat in dien graad van de 10 deelnemers enkelen niet thuis behoorden en dat sommige anderen wedstrijd-zekerheid mis- sten, m.a.w. dat de kampioen weinig concurrentie had, even waar is, dat v. Duijn ook met belang rijker mededingers zijn kampioenschap zou hebben behaald. De beoordeeling van de jury wijst daar op, want van de 55 punten maximum kwam van Duijn op 49.75 p. Concurrentie had hij eigen lijk alleen eenigszins van A. van der Starre (ook van Turnlust-H.)voor wien 44 p. genoteerd werden. No. 3 werd de kampioen van zoovele jaren, A. van Zadel van de Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging met 41 p. Alleen Turnlust wist in den lsten graad een voldoend getal deelnemers voor den vereenigings- wedstrijd op de been te brengen en bovendien met succes, want met 131.25 p. behaalde deze Haarlemsche vereeniging een eersten prijs. Ook Ba to droeg een stukje bij tot de Haar lemsche meerderheid: in den 2en graad behaal- zijn leden H. Poorter en A. J. Timmermans resp. den len en den 3den prijs met resp. 41.75 p. en 36.25 p. Deze vereeniging was overigens de eenige, die in den 2en graad een vereenigings- prijs won, n.l. een derden .met 100.25 p. No. 2 in den persoonlijken wedstrijd was H. Hente- naar van Turnlust H. met 37.25 p. Ook de 3e graad bracht aan Bato succes: H. Deen behaalde den eersten prijs met 42.5 p. en P. Luijting den tweeden met 42.25 p. No. 3 werd de O.S.S.-man H. Balledux met 34 p. De leiding van den wedstrijd berustte bij dén heer J. J. van Doorn. De kringsecretaris, de heer F. G. J. van den Berg, deelde de uitslagen mede, waarbij hij wees op de geringe deelneming, hetgeen z.i. niet alleen aan de mobilisatie kan worden geweten. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 16 DECEMBER Thalia Theater: „Vijf kwamen terug" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. Theater de Pont: S. O. S.-Clipper-eiland". 8 uur. Rex Theater: „Roode Orchideeën" en „De Wil deman", 8 uur. ZONDAG 17 DECEMBER Thalia Theater: „Vijf kwamen terug" en „Parijs op de huwelijksreis", 8 uur. Theater de Pont: S. O. S.-Clipper-eiland". 8 uur. Rex Theater: „Roode Orchideeën" en „De Wil deman", 8 uur. In alle theaters 3 uur matiné. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 16 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De Roos van Wash ington Square" en „De gemaskerde ruiter", 8 uur. ZONDAG 17 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De roos van Wash ington Square" en „De gemaskerde ruiter", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 18 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De Roos van Wash ington Square" en „De gemaskerde ruiter" 8 uur« AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 16 DECEMBER Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje" geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madeleine". Op het tooneelï Guus Brox en partner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een onvergetelijk man" en „Hallo Janine", 8.15 uur. Luxor Theater: „De zwarte spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non-stop-programma met o.a. „Onze soldaten in mobilisatietijd" enz., van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingelll7a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstelling, 104 uur. ZONDAG 17 DECEMBER Rembrandt Theater: In het hart van Europa. 11.30 uur. Cinema Palace: De Spion. 11.30 uur. Frans Hals Theater: Van Kielplaat tot zeekasteel 11.30 uur. Luxor Theater: De witte non, 11.30 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert H. O. V. 2.30 uur. Stadsschouwburg: De familie Monastïer, 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 18 DECEMBER Concertgebouw (bovenzaal): Haarlem's Kamer muziek Ensemble. Kamermuziekavond. 8.15 uur. Stadsschouwburg: 'n Kalme Bruiloft. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend uehalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 7—9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 11