biedt ik. Hmthiis $escUeuiteu! NUTTIGE :i® [et jaarlijkschc spel van vraag en antwoord. Het onderzoek van de begrooting. De gemeenteraad is gereed gekomen met het nderzoek in de afdeelingen van de begrooting 540. Het rapport, samengesteld door de raads- iden Baas, Van Doorn en Melchers, bevat een j-tal vragen en opmerkingen, waarvan wij een edeelte hier laten volgen met de antwoorden m B. en W. Wij kunnen uit den aard der zaak jchts aan de voornaamste punten een plaats in- jjmen. 1.Een lid wilde er bij de Regeering op aange ven zien, dat de gemeente meer zelfstandig- verkrijgt. 2. Een lid informeerde, of in verband met de ^•genomen uitbreiding van de personeelsbezet- van de secretarie reeds benoemingen zijn „„..an. Uit, een oogpunt van bezuiniging zou dit id aan vrouwelijke krachten de voorkeur geven. 3! dit verband vestigde een ander lid de aan- scht op het groote aantal over-uren dat moest -orden gemaakt en was van meening, dat een -wrd van dank daarvoor op zijn plaats is. 3. Het was een lid ter oore gekomen, dat door onder volgno. 211, sub a, genoemden ambte- aar van den burgerlijken stand geen huwelij- en meer worden voltrokken; dit zou nu geheel an den heer Steijn zijn opgedragen. In verband ióermede werd de vraag gesteld of het juist is. at de eerstgenoemde ambtenaar in het genot jjft.van de toegekende jaarwedde. 4. Een lid stelde de vraag, of de onder volgno. 20 geraamde pensioenen, in verband met de in getreden verhooging der kosten van het levens onderhoud, niet behooren te worden verhoogd, ren ander lid, dat deze vraag ook tot de zijne naakte, vestigde de aandacht er op dat ook in de gezinsomstandigheden van een der begunstigden [en verandering is gekomen welke tot verhooging ran het pensioen zou moeten leiden. Overigens ras dit lid van meening, dat de korting op deze pensioenen, welke naar zijn meening onrecht- aardig was, ongedaan moet worden gemaakt. 5. Enkele leden informeerden naar den stand werkzaamheden van de streekplancommissie, lid stelde de vraag, of de uitvoering van het jemeentelijk uitbreidingsplan niet wordt belem merd doordat de streekplancommissie nog niet rereed is. 6. In het belang van de veiligheid van het ver- ïeer is het, naar de meening van enkele leden, noodzakelijk dat maatregelen worden getroffen :=gen het spelen door kinderen op den openbaren Kg. Zou niet eenig afgesloten terrein als speel- ;e!egenheid kunnen worden ingericht? I Meerdere leden spraken de wenschelijkheid uit, dat de politie de beschikking krijgt over een motorrijwiel. Het politietoezicht zou daarmede ebaat zijn, terwijl ook het toezicht op het ver eer beter tot zijn recht zou komen. Een ander ödvond deze oplossing minder gelukkig. 8. Een lid verzocht te willen overwegen of geen maatregelen kunnen worden genomen om te ko- ;en tot beperking van de snelheid der motor- Van andere zijde werd er op aange drongen op gevaarlijke hoeken, zooals de hoek Zeestraat-Koningstraat, waarschuwingsborden te plaatsen. De straatverlichting 9. De aandacht werd er op gevestigd dat in ver schillende straten het effect van de straatver lichting wordt teniet gedaan door de aanwezige beplantingen. Meerdere leden informeerden naar den stand ran zaken betreffende de voorgenomen uitbrei ding en verbetering van de straatverlichting. Door verschillende leden werd aangedrongen verbetering van de verlichting langs de Zee straat van den Noorderwijkweg af tot aan de Ver- Voorstraat te Wijk aan Zee. Hierbij werd Inliet bijzonder gelet op het verkeer door te Wijk aan; Zee gedetacheerde militairen. 10. Verschillende leden Informeerden naar het- |een gedaan is of wordt ten aanzien van de ver- rekering tegen ongevallen van het personeel van den luchtbeschermingsdienst en andere daarbij betrokkenen. Het was een lid gebleken, dat Wijk aan Zee :!et in aanmerking was genomen bij de indeeling der gemeente met het oog op de organisatie van ie luchtbescherming in blokken, en zou dienaan gaande gaarne worden ingelicht. 11. Een lid betoogde de wenschelijkheid dat fan den Relweg te Wijk aan Zee een parkeerter rein wordt aangelegd. Mocht dit niet mogelijk zijn dan zou, naar de meening van dit lid, de mogelijkheid moeten worden geopend op den Rel- «eg te parkeeren. Ook drong dit lid aan op een betere parkeerregeling voor de Breestraat. 12. Verschillende leden zouden gaarne worden Ingelicht betreffende de mogelijkheid van instel ling van een schoolartsendienst, zoo noodig met andere gemeenten tezamen. Bouw van arbeiderswoningen. 13. Van verschillende zijden werd de wensche lijkheid betoogd, den bouw van goedltoope arbei derswoningen huren van 4 a 4.50 per week fferden genoemd zooveel mogelijk te bevorde ren. Wanneer het particulier initiatief in deze in gebreke blijft zou de gemeente er niet voor moe ten terugdeinzen zelf de leiding te nemen en in dit verband werd gewezen op de belangrijke taak, •elke voor de woningbouwvereenigingen is weg- ;elegd. Enkele leden waren teleurgesteld door tetgeen tot dusver in deze richting is gedaan. Toen het uitbreidingsplan werd vastgesteld, was bij hen de verwachting gewekt dat in het deel der Eemeente, waar de particuliere bouw thans is be gonnen, huizen zouden worden gebouwd van het type als hierboven is aangegeven. De uitkomst 'lijkt echter anders te zijn. 14. Enkele leden stelden de vraag, wat gedaan tprdt ten aanzien van de ontsmetting van wo- tlngen. Is het mogelijk daarvoor een gemeentel ij- fon dienst in te stellen? In de practijk zou geble- ren zijn, dat ontsmetting dikwijls zeer noodzake- bjk is. Pluim voor Openbare Werken 15. Verschillende leden gaven uiting aan hun «wdeering van de prestaties van den dienst te openbare werken. Onder leiding van den bekwamen wethouder wordt, aldus deze leden, te en belangrijk werk gedaan. De voorgenomen personeelsuitbreiding had dan ook de volle in stemming van deze leden. In dit verband stelde ander lid de vraag of de door het college voor gestelde oplossing wat betreft de aanstelling van an ambtenaar in den rang van adjunct-commies te klas wel de juiste is. 16. Een lid zou gaarne vernemen, in het on derhoud van welke wegen en straten met de on der de volgnos. 302 en 303 geraamde bedragen zal worden voorzien. Voorts werd het college verzocht zijn aandacht te willen schenken aan de voetpaden langs de straten, in het midden gebracht, dat sommige eigenaren daartoe in één of anderen vorm moeten bijdragen terwijl de aanleg van andere straten geheel door de gemeente is gefinancierd. Onze plantsoenen 18. Enkele leden zouden gaarne zien, dat meer zorg kon worden besteed aan het onderhoud der plantsoenen. In dit verband verklaarden enkele leden, geen voorstander te zijn van de z.g. steun- verleening met contra-prestatie. Zij zouden gaar ne zien dat daarvoor in de plaats enkele werklie den in lossen dienst werden genomen. 19. De vraag werd gesteld, of het voldoende be kend is dat zij, die de kosten van aansluiting ^an hun perceel op de rioleering niet zelf kunnen dragen, daarvoor medewerking van de gemeente kunnen verkrijgen. Voorts werd gevraagd of de aansluiting een bevredigend verloop heeft. Memento-mori. 20. Een lid betoogde de wenschelijkheid, dat de opzichter-doodgraver der algemeene begraaf plaats een aansluiting op de telefoon verkrijgt. Voorts werd herinnerd aan de ten vorigen jare geuite wenschelijkheid van den bouw eener aula op de algemeene begraafplaats. Vervolgens werd geïnformeerd naar de moge lijkheid van samenvoeging der twee algemeene begraafplaatsen en naar de juistheid van het ge rucht, dat op Duinrust geen algemeene graven meer beschikbaar zouden zijn. Een lid zou een onderzoek willen zien ingesteld naar de mogelijk heid van centralisatie van alle begraafplaatsen in de gemeente. 21 Een lid informeerde naar den stand van zaken betreffende de verbreeding van de genie- sluis. 22. Een lid vestigde de aandacht er op dat de reiniging van Reguliersstraat en Arendsweg op Zaterdag en Zondag soms te wenschen overlaat. Het was een ander lid gebleken, dat op 13, 14 en 15 Augustus j.l. de reinigingsdienst te Wijk aan Zee niet heeft gefunctionneerd. Een doelmatiger regeling der vacanties ware naar de meening van dit lid gewenscht. Gevraagd werd, in welk stadium de bouw dei- zuiveringsinstallatie zich bevindt. Wat B. en W. antwoorden 1. Aan het lid, hier aan het woord, wordt aan bevolen kennis te nemen van hetgeen omtrent de financiëele verhouding tusschen Rijk en gemeen te bij de jongste gedachtenwisselingen tusschen Regeering en Staten-Generaal is verhandeld. Welke regeling er ook moge tot stand komen, onzerzijds zal voortdurend het bewijs moeten worden geleverd, dat dienaangaande een degelijk verantwoordelijkheidsbesef aanwezig' is. 2. Zulks is uit den aard der zaak niet het geval. Wel is op de 3de afdeeling van de secretarie een tijdelijk ambtenaar aangesteld, speciaal voor de werkzaamheden betreffende de kostwinnersver goedingen. De wedde van dezen ambtenaar wordt echter van het Rijk terugontvangen. Aanstelling van vrouwelijk personeel in den rang van klerk is in de meeste gevallen niet mo gelijk, aangezien zich bij oproepingen vrijwel g'een geschoolde krachten voor deze functie aan melden. Bij de voorgenomen uitbreiding van het personeel van de secretarie kan niet worden vol staan met de benoeming van. ambtenaren m een lagere salarisklasse, zooals door het lid, hier aan het woord, blijkbaar wordt bedoeld. Inderdaad wordt door een gedeelte van het personeel ter secretarie en evenzeer door het per soneel van andere takken van dienst regelmatig- buiten de bureau-uren arbeid verricht. Vóór'deze plichtsopvatting past ook naar onze meening waardeering. 3. De onder volgno. 211, sub a, bedoelde ambte naar van den burgerlijken stand blijft zijn taak (het voltrekken van huwelijken en het verrichten van plaatsvervangende diensten) verrichten als 'tot dusver. Slechts gedurende korten tijd werd hij door andere dringende werkzaamheden genood zaakt zich voor een deel van zyn taak te laten vervangen. 4. Ten aanzien van deze aangelegenheid zij herinnerd aan de destijds aangenomen maatstaf. Van den kant van betrokkenen is geen mededee- ling ingekomen, dat inmiddels wijziging in de ge zinsomstandigheden is ontstaan. Nochtans zijn wij bereid, met inachtneming van den maatstaf, welke van hoogerhand is vastgesteld, na te gaan of inderdaad termen voor herziening aanwezig zijn. 5. Deze werkzaamheden verkeeren in een eind stadium. De voorbereiding van een uitbreidings plan voor onze gemeente kon, dank zij het streekplanwerk, zeer worden bespoedigd. Zoo wel het een als het ander is gelijk als bekend mag worden verondersteld evenwel van den aanvang af bijzonder vertraagd door onzekerheid omtrent het beloop van enkele hoofdverkeers aders, welke een belangrijk gedeelte van beide plannen beheerschen. 6. Ook hier is voor het particulier initiatief een taak weggelegd. Met name wordt gewezen op den in het centrum bestaanden speeltuin. Zooals reeds is gebleken wordt bij het ontwerpen van het uit breidingsplan met de hier bedoelde behoefte re kening gehouden. 7. Naar het oordeel van den Burgemeester zou een motorrijwiel met zijspan aan de intensiteit van het politietoezicht zeer ten goede komen. De Burgemeester geeft er evenwel de voorkeur aan 0 Taschmoffen 0 Shawls 0 Vossen 0 Bontmantels Bontwerkers Barteljorisstraat 26-28 (Adv. Ingez. Med.) met een voorstel dienaangaande te wachten tot het daartoe geschikte tijdstip gekomen is. 8. Binnenkort zullen ingevolge de nieuwe re geling borden kunnen worden geplaatst, aange vende de maximum snelheid. Van waarschu wingsborden dient wel een zeer beperkt gebruik te worden gemaakt. De aangegeven punten zullen worden nagegaan. 9. Waar noodig zal bij het opsnoeien der beplan tingen met het belang der straatverlichting wor den rekening gehouden, in het bijzonder langs de Zeestraat tot Wijk aan Zee. Het raadsbesluit in zake uitbreiding en verbetering der straatverlich ting is nog in onderzoek bij de hoogere instanties. 10. Blijkens de toelichting bij volgno. 268 heeft deze aangelegenheid de aandacht. Verwacht wordt, dat met het geraamde bedrag eventueel zal kunnen worden volstaan, hoewel het vraag stuk dezer verzekering landelijk nog in studie is. De twe«*de vraag, hier gesteld, betreft niet den luchtbeschermingsdienst, doch de werkzaamheid van de afdeeling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. 11. Bij de voorbereiding van een uitbreidings plan heeft de parkeerbehoefte aan den Relweg de aandacht. Met betrekking tot de parkeerregeling op de Breestraat wordt verwezen naar hetgeen bij de behandeling der begrooting voor 1939 is mede gedeeld. 12. Ons college is van de wenschelijkheid van een schoolartsendienst genoegzaam overtuigd. Bij den huidigen stand der financiën kan evenwel in stelling hiervan nog niet worden overwogen. 13. Van onzen kant kan worden ingestemd met de beschouwing, welke hier „van verschillende zijden" is gegeven, terwijl dezerzijds niet is ver zuimd om het aangegeven doel te bevorderen. Het thans in aanbouw zijnde complex woningen aan den Groote Houtweg is in het uitbreidings plan aangeduid als type A (het z.g. betere type) zoodat de hier geuite verwachting op een misver stand moet berusten. 14. Indien gevallen van verontreiniging bekend zijn, plegen eigenaars en bewoners ingevolge de bouwverordening te worden aangeschreven wo ning en huisraad te doen zuiveren. Gebleken is, dat dit door particuliere ondernemers behoorlijk geschiedt. 15. Met voldoening werd vernomen, dat de om vangrijke werkzaamheid van den dienst van Openbare Werken waardeering ondervindt. De administratie van dezen dienst is door een en an der, alsmede door hetgeen nog voor de toekomst moet worden voorbereid, zoo in beteekenis toege nomen dat op de aangeduide wijze in een reeds langeren tijd gevoelde dringende behoefte moet worden voorzien. 16. Voor de eerste vraag zij verwezen naar de memorie van toelichting der bedrijfsbegrooting. De voetpaden langs de Groenelaan zullen zooveel mogelijk worden opgehaald. De sloot langs de Verlengde Voorstraat dient voor afwatering. Het genoemde rijwielbord strekt tot aanduiding van het rijwielpad ter plaatse en is noodzakelijk om te voorkomen dat het zware verkeer ongestraft van dit pad gebruik maakt. De vraag in hoeverre verharding van de in de laatste alinea genoemde wegen zal kunnen wor den gefinancierd is in onderzoek. Zij hangt ten deele samen met de sub 32 bedoelde onderwerpen. 17. Het ligt in ons voornemen den Raad te zijner tijd in de gelegenheid te stellen zich uit te spre ken over de hier aangeroerde materie. 18. Aan het onderhoud van plantsoenen wordt zooveel mogelijk zorg besteed, hoewel een gedeelte van het publiek blijk geeft van onvoldoende waar deering en deze niet in het minst ontziet. Het ligt o.m. in de bedoeling de gazons in de Breestraat van een nieuwe grasmat te voorzien, terwijl be planting met bolgewassen reeds heeft plaats ge had. Voor aanstelling van meer personeel in los sen dienst ontbreken de middelen. 19. De belanghebbenden worden hieromtrent stelselmatig ingelicht. Het resultaat dient te wor den afgewacht. 20. Van de wenschelijkheid hiervan zijn we niet overtuigd. Een voorziening als in de 2e alinea be doeld, behoort niet tot de werken, welke in de gegeven omstandigheden kunnen worden overwo gen. Het vraagstuk der begraafplaatsen blijft evenwel onze aandacht behouden. Er is een vol doend aantal algemeene graven beschikbaar. 21. Hieromtrent kunnen thans nog geen mede- deelingen worden gedaan. 22. De opmerkingen, hier gemaakt, zullen wor den nagegaan. Indien zich geen onvoorziene om standigheden voordoen, zal wellicht in een der eerste maanden van het nieuwe jaar met de fun deering een aanvang kunnen worden gemaakt. Een algemeene opmerking over de begrooting. In antwoord cp -het aan B. en W. aangeboden verslag van het afdeelingsonderzoek van de be grooting voor het dienstjaar 1940 hebben B. en W. aan de beantwoording van de gemaakte op merkingen en de gestelde vragen in algemeenen zin het vedgende aan den Raad medegedeeld: Het komt ons overbodig voor te betoogen, dat de toestand der gemeentefinanciën in het alge meen niet toelaat, behoudens in gevallen van onvermijdelijkheid en normaal accres, nieuwe blijvende lasten te aanvaarden. Nochtans vor deren het huidige ontwikkelingsstadium der ge meente en de vooruitzichten voor haar verdere ontwikkeling, dat tijdig voorzieningen worden getroffen, die weliswaar zware financieele offers vergen, doch voor de welvaart der ingezetenen en voor de budgetaire positie der gemeente blijvend gunstige gevolgen zullen hebben. Deze gedach tengang beheerscht de thans in behandeling zijnde begrooting. Eenerzijds beperkt zij de be moeiingen van het gemeentebestuur, anderzijds vindt het college daarin aansporing, gelijk het ook meent te hebben doen blijken, om gelden aan te vragen, indien deze aldus te verantwoor den zijn. Nogmaals de wethouders- verkiezing. De wethouders vinden het welletjes. Blijkens het rapport van het afdeelingson derzoek der gemeenebegrooting 1940 hebben enkele leden wederom een beschouwing ten beste gegeven in verband met de laatste wethouders benoeming. Eenerzijds werd betoogd, dat te weinig in het oog was gehouden wat het ge meentebelang in de toenmalige situatie ver- eischte; naar de meening van het hier aan het woord zijnde lid was het in het belang der ge meente, dat de zetels opnieuw door de aftre denden werden bezet. Politieke inzichten be hooren. althans in deze situatie, aan het ge meentebelang ondergeschikt te zijn. Anderzijds werd opgemerkt, dat de twee par tijen, welke in den raad de meerderheid hebben zonder overleg met de andere partijen de keuze hebben bepaald; een gemeenschappelijk over leg zou aan de harmonie ten goede zijn ge komen. De leden van het college van B. en W., die bij deze opmerkingen betrokken zijn, hebben met belangstelling van deze nabeschouwing ken nis genomen. Aangezien de raad nog kort ge leden de gelegenheid heeft gehad daaromtrent uitvoerig van gedachten te wisselen, komt het hen voor, dat thans niet in herhalingen be hoeft te worden getreden. FILMAVOND VAN DE CULTUREELE FILM. De Vereeniging „De Cultureele Film" geeft a.s. Donderdagavond in het Kennemer Theater weer een filmvoorstelling. Vertoond wordt „Drie Ka meraden" naar het bekende boek van Erich Rèmarque. De hoofdrollen worden vertolkt door Robert Taylor, Margaret Sullavan, Franchot Tone en Robert Young. Op het oogenblik, dat de wapenstilstand in den wereldoorlog werd af gekondigd, begon voor vele millioenen menschen een nieuwe strijd. Teiuig in de burgermaat schappij, gekweld door de vreeselijkste her inneringen, onmachtig vaak voor geregeld werk en niet opgewassen tegen de kleinzielige intriges waren zij veelal als oud-frontsoldaten op nauwelijks 20-jarigen leeftijd op elkaar aange wezen. Zoo vestigen ook drie kameraden Erich Lohkamp, Otto Koster en Gottfried Lenz zich in een klein Duitsch provinciestadje, hopende met een garage en reparatie-inrichting voor auto mobielen hun levensonderhoud te kunnen ver dienen. Intusschen trouwen Erich en Patricia, en Patricia bewaart het geheim van haar ziekte, teneinde zich zoo lang mogelijk aan een klein beetje levensgeluk te kunnen vastklampen. Maar tegen den winterf moet Patricia naar een sanatorium gebracht worden en teruggekeerd van den trein, zijn Otto en Gottfried er tuige van, dat de grijze leider van Gottfried's vroegere partij door de menigte wordt aange vallen. Gottfried snelt hem te hulp, doch een kogel velt hem en hij sterft op straat. Otto, die het gezicht van den moordenaar in zijn her innering heeft gegrift, vervolgt dezen met grim mige vastberadenheid en op Kerstavond valt wederom een doodelijk schot. Om de arme Patricia te helpen, die wellicht door een operatie nog gered kan worden, ver- koopen de twee overgebleven vrienden hun taxi. Maar als Patricia dit verneemt, weet zij hoe zij voor Erich en Otto voor altijd een ondragelijke last zal zijn en zij geeft zich vrijwillig over aan den dood. Vervolgens werd gevraagd of de sloot langs de Verlengde Voorstraat te Wijk aan Zee niet kan «orden gedempt en of het rijwielbord op den Ju- l&öaweg niet misplaatst is. Tenslotte of de verharding van Gr. Houtweg, Galgenweg en Narcissenweg kan worden verbe terd en doorgetrokken. 17. Verschillende leden stelden de vraag, of de neffing van de straatbelasting tot een voor alle Perceelen gelijk percentage rechtvaardig wordt geacht. Zij wezen er op, dat de uitgaven welke öe gemeente zich voor onderhoud getroost, voor de verschillende straten wel zeer uiteen loopen. voorts werd, ten aanzien van den aanleg yan Mijnheer Dinges kende ook niet zoo heel veel van de Engelse taal en begon den brief langzaam te vertalen: „Beste oom... en tante... Deel U mede... dat... ik, Don derdag 25 Mei, U kom... opzoeken... Uw neef Jamesi" De huiseigenaren vergaderden. Vereenigd in „Huvedes". In café-restaurant „Bellevue" werd een druk bezochte vergadering gehouden van de huis- eigenarenvereeniging „Huvedes". De voorzitter, de heer W. P. Langendijfc bracht in zijn openingswoord naar voren, dat de vereeniging in ledental nog steeds flink voor uitgaat en zeer goed in het afgeloopen jaar had gewerkt. Gezien deze vooruitgang werd door de ver gadering aangenomen, om met ingang van I Januari 1940 den leden alle rechten te verleenen zooals in andere vereen i gin gen, terwijl de con tributie niet wordt verhoogd. Hierna werd heb rioleering-vraagstuk besproken. Verdere af wachting werd in deze zaak aanbevolen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en na dat allen waren beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering met een wcord van dank voor de groote opkomst. De schaatsen uit het vet. De strenge vorst in de afgeloopen dagen heeft ook de beide Beverwij ksche ijsbanen aan de Adrichemstraat met een flinke laag ijs be dekt, die Zondag reeds zoo sterk was, dat het ijs „hield". Ofschoon de banen nog niet open gesteld konden worden, waren er toch al en kele liefhebbers, die een baantje hebben ge reden. maar de felle koude wind deed hen weer spoedig naar de warmer huiskamer verdwijnen. De oppervlakte van het ijs is door den sterken wind hier en daar nog al hobbelig. Op beide banen zijn zelfs gedeelten, die onberijdbaar zijn. Bij aanhoudende vorst zullen de banen onge twijfeld heden worden geopend. Buttler, de leider der Engelsche delegatie ter Volkenbondszitting, in gesprek met Holsti, den Finsclien afgevaardigde, die het pleidooi voor zijn land hield „Wat?" stamelde mevrouw, „Donderdag 25 Mei? Dat is vandaag. Dan moeten wij zoo gauw mogelijk naar huis. Hier kunnen wü geen oogenblik langer blijven. Mijn aardappelen moeten opgezet worden. Lieve helfi. ffle moeten direct weg," Tenslotte keek -ij haai- man eens aan en vroeg toen: „Waarom heb je dezen brief vanochtend niet gegeven?" „Vergeten," stamelde haar man. „Mooi," riep me vrouw, „dan is bet jouw schuld, dat er Zilveren ambtsjubileum E. W. de Boer. Gehuldigd door de ambtenaren ter secretarie. De hoofdcommies ter secretarie, de heer E. W. de Boer, vierde Zaterdag zijn 25-jarig jubileum in dienst onzer gemeente. Ten einde dit gebeuren meer luister bij te zetten waren vele ambtenaren van de secretarie 's morgens in de statige raads zaal bijeengekomen; onder hen waren de chefs der verschillende afdeelingen, de heeren C. J. van Oost, Chr. W. Suwerink. G. T. Groen en H. Schmitz. Ook de heer P. Waardenburg, hoofd van den Distrlbutiedienst en van Maatschappelijk Hulpbetoon en vele anderen bevonden zich onder de aanwezigen. Nadat de jubilaris en mevrouw P. L. de Boer— Harder, vergezeld van een tweetal familieleden, aan de met enkele tuilen bloemen versierde tafel van het college van B. en W. hadden plaatsge nomen nam de heer C. J. van Oost, chef der af deeling Bevolking en militaire zaken, die als cere moniemeester fungeerde, het woord. Spr. is er erkentelijk voor, dat de jubilaris dezen dag. zij het dan na eenige aarzeling, naar het Huis der gemeente had willen komen om zijn. jubileum temidden van het personeel te vieren. Er is een oud spreekwoord, dat zegt: Een leven zonder herdenking is als een lange weg, die moefe worden afgelegd zonder herberg. Het is noodig, dat de mensch eens een oogenblik een rustpunt vindt voor een terugblik en voor datgene, dat nog komen moet. Zulk een jubilaris laat men op zoo'n dag niet alleen met zijn overpeinzingen; men. wil met hem meevieren, men wil hem temidden van zijn medewerkers zien. De heer Groen voerde daarna het woord als oudste afdeelingschef van de secretarie en namens het geheele personeel van het gemeentehuis. Hij vond het niet gemakkelijk, de verdienste van den jubilaris te schetsen en herinnerde aan den ar beid van den heer de Boer op de verschillende afdeelingen. Spr. roemde de collegialiteit, huma niteit en vriendschappelijkheid, welke allen zon der uitzondering van den jubilaris hebben mogen ondervinden. Hij Is terecht anderen een voor beeld en spr. bracht hem daarvoor oprechten dank. Als een stoffelijk blijk van deze waardee ring van het personeel overhandigde hij den heer de Boer een gouden horloge vergezeld van een oorkonde. De heer W. J. C. Jantjes sprak namens de ambtenaren der eerste afdeeling, waarvan de jubilaris 12 jaar als chef heeft gefungeerd. Allen 'hebben hem leeren kennen en waardeeren. De sfeer, waarin wij als ambtenaren moeten samen werken wordt door den leider geschapen en deze sfeer is op de eerste afdeeling er een van een goede harmonie. Spr. Is er zeer erkentelijk voor, dat er nooit een dissonant gehoord is. Wij zou den U niet gaarne willen missen. Wij wenschen, zeide de heer Jantjes, U echter van harte toe, dat u een hoogere sport op den ambtenarenladder zult kunnen betreden. De jubilaris sprak daarna eenige woorden van dank voor het mooie geschenk en voor den lof en de waardeering, welke hem zijn toegezwaaid. De ambtenaren ter secretarie hebben hem altijd hun groote medewerking verleend in hun arbeid: ten behoeve van de gemeente. Spr. is erkentelijk voor de wijze waarop de laatsten zich van hun taak kwijten en herinnerde aan den drukken ar beid tijdens de eerste dagen (en nachten) der mobilisatie, welke vrijwel gelijk waren aan die toen spr. 25 jaar geleden op het gemeentehuis zijn intrede deed. Van de vele ambtenaren uit die dagen zijn nog slechts de heeren van Meurs en Jansen hier aanwezig. Veel is er in dien tijd ge passeerd, maar spr. hoopte nog vele jaren ter secretarie werkzaam te kunnen zijn en zegde allen nogmaals hartelijk dank voor deze huldi ging. Velen maakten daarna van de gelegenheid ge bruik de familie de Boer de hand te drukken. Des middags is de jubilaris te zijnen huize door het college van burgemeester en wethouders ge complimenteerd,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3