Crediet voor de voeding van schoolgaande kinderen. Raad Velsen. Verordening voor vuilnisbelten vastgesteld. Heino, C. Janus, B. Lavoo, B. Schipper, D. J. Wan- sihk, J. Wensink. Rondvraag. De heer v. d. Veer (s.-d.) vraagt of de 5 pet. ver hooging voor steuntrekkenden niet geldt voor de menschen, die trekken van Maatschappelijk Hulp betoon. Wethouder Visser (s.-d.) zegt dat de toestem ming hiervoor dezen morgen is afgekomen. De heer Heeremans (r.-k.) wil iets vragen over den doodgraver. De voorzitter zegt dat de wethouder van Open bare Werken vertrokken is en dat B. en W. geen antwoord kunnen geven. De zaak is trouwens in onderzoek. De heer Heeremans wil dan een besloten zitting. De voorzitter zegt dat B. en W. ook daarin niet kunnen antwoorden. De heer Heeremans zegt dan een interpellatie te zullen aanvragen. Hierop wordt de vergadering gesloten. De gemeenteraad kwam Dinsdagavond in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig mr. Tonino. Ingekomen stukken. Het verzoek van het R.K. kerkbestuur te Sant poort om gelden toe te staan voor de uitbreiding der St. Liduïnaschool wordt in handen gesteld van B. en W. voor advies. Naar aanleiding der aanbieding van mej. W. MaksJutter te IJmuiden in zake het schoonhou den van het gemeentehuis zegt de heer Luikman, d., dat het contract met de Cemsto nog te kort kopende is, dat spr. daarin verandering wil bren gen. Spr. zegt echter vernomen te hebben, dat andere schoonmaaksters gevraagd is het werk 20 pet. lager te willen doen, naar spr. meent om de Cemsto het monopolie van de schoonmaak der ge meentegebouwen te doen krijgen. Dan kan deze vennootschap later de prijzen verhoogd krijgen. Spr. meent dat wat men aan den eenen kant uit wint, aan den anderen kant wordt uitgegeven door Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Vermeullen a.r., zou gaarne meer inlichtingen ontvangen. Spr. vraagt of het nu de tijd is, om de loonen omlaag te brengen. De heer Van Heijst, neutr. p., zegt dat de vrou wen bij de Cemsto het werk voor een hongerloon verrichten. Spr. zou het werk weer aan anderen willen opdragen. Wethouder Dunnebier, c.h., zegt dat de raad bet contract met de Cemsto voor zich heeft gehad i goedgekeurd heeft. Spr. dacht dat de raad het goed vond, als B. en W. bezuinigen. De heer v. d. Veer, s.d,: Als het moet, maar dit moet niet. Besloten wordt niet op het aanbod in te gaan. Naar aanleiding van het verzoek van mevr. de wed. H. F. Beukmanvan Driessen te IJmuiden om restitutie van de door haar betaalde pacht voor een gedeelte zeestrand zegt de heer van Nifterick, s.d., dat het strandleven door de militaire maat regelen zeer geleden heeft en dat het billijk is, dat de gemeente in de schade tegemoet komt. De heer van Heijst, n.p., drong daar ook op aan. Wethouder Nijssen, r.k., zegt dat verschillende pachters om vermindering der pacht hebben ge vraagd. Spr. zegt toe allen in de gelegenheid te hebben gesteld om aan te toonen, dat zij minder verkocht hadden. Het resultaat was, dat ze allen kwamen betalen. De heer van Heijst, n.p.: Dat moesten ze toch. De heer van Nifterick, s.d., zegt dat mevrouw Beukman f 800 pacht vooruit betaald heeft en dat zij wil aantoonen, dat ze niets verdiend heeft.. Op verzoek van den heer van Nifterick wordt de zaak aangehouden. Vaststelling rekeningen. Voorloopig werden vastgesteld de rekeningen van de bedrijven, van den ophaal- en stortingsdienst, den Woningdienst, den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon en van de gemeente. Suppletóire begrooting. Vastgesteld werd de 1ste suppletóire begrooting voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, dienst 1939. Restitutie huurpenningen. Goedgekeurd werd het voorstel tot restitutie van huurpenningen tot een bedrag van f 34,66 aan de afdeeling IJmuiden van de Nederlandsche Pad vinders. Voeding aan schoolgaande kinderen. Bij het voorstel van B. en W. om een crediet van f1000 toe te staan voor de verstrekking van voe ding aan schoolgaande kinderen zegt de heer Wey, c.p., dat het met sommige kinderen op school treu rig gesteld is. De heer Vermeulen, a.r., zegt dat zijn fractie in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden niet tegen zal stemmen. Spr. zou gaarne zien, dat dan ook onderzocht wordt, of ook de andere ge zinsleden gebrek lijden, omdat men in den regel den kinderen nog 't meeste geeft. Dt heer Maas, r.k., brengt hulde aan B. en W. voor het uittrekken van dezen post. De heer ten Broeke, c.h., eveneens en deze zegt het niet eens te zijn met den heert Wey, dat alleen de gemeente dit werk kan doen. Toen de ge meente niets kon doen, heeft het particulier initia tief getoond, dat het dit werk uitnemend heeft ver richt. De heer v. d. Veer, s.d., heeft groote waardeering voor het werk van het Comité, maar op den duur verslapt het geven. Dat het comité te kort schiet, blijkt hieruit dat de schoolvoeding pas een week geleden is begonnen. Wethouder Visser, s.d., zegt dat het er om gaat of de schoolvoeding goed en voldoende is. De dui zend gulden zijn noodig om de schoolvoeding tot haar recht te doen komen. Spr. zegt dat de heer Vermeulen een principieel betoog heeft gehouden, maar de onderwijswet heeft hier aan de gemeenten een taak opgelegd. Het crediet wordt toegestaan. Verhuur van woningen. Voorstel, om de twee woningen bij eht nieu we hoofdbureau van politie als ambtswoningen te verhuren. De heer ten Broeke, c.h., zegt dat het niet billijk is, ook met het oog op de ligging der wonin gen, dat voor alle woningen 12 pet. der salarissen wordt betaald. Wethouder Dunnebier, c.h., zegt dat die ver ordening eenmaal bestaat. Het voorstel wordt goedgekeurd. Aankoop van grond. De raad besloot tot aankoop van de Erven van wijlen Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden van 190 M2. grond ten behoeve van den aanleg van den nieuwen weg tusschen den Rij les weg en den Sta tionsweg. Het rioleeringsplan. Betreffende het voorstel om een verhoogd voor schot van f 52.300 uit het Werkverruimingsfonds te aanvaarden voor het rioleeringsplan vraagt de heer Wey, c.p., of B. en W. niet hun best willen doen om het basisloon verhoogd te la-ij gen. Wethouder Dunnebier, c.h., zegt dat dit nu het laatste stuk van het rioleeringsplan is. De zaak is bij de organisatie in goede haden. Als men in Den Haag het lyoon wil verhoogen, zullen B. en W. er zich niet tegen verzetten. Het voorstel wordt goedgekeurd. De torenklok te Velsen. Voor het aanbrengen van vernieuwingen aan de torenklok te Velsen wordt een crediet van f500 toegestaan. Huur van gedeelten zeestrand. Besloten werd tot het huren van drie gedeelten zeestrand van den Staat der Nederlanden tot en met 31 December 1942. - Herziening uitbreidingsplan. De herziening va» het uitbreidingsplan, omvat tende het gedeelte tusschen Zeeweg en Velserduin- plein, werd goedgekeurd. Verordening voor vuilnisbelten. Bij het voorstel tot vaststelling eener verorde ning als genoemd in art. 19 der Hinderwet stellen B. en W. voor achter Buitenhuizen toe te voegen: alsmede het perceel sectie C no. 871, liggende aan den Ams.terdamscheweg te Velsen. Betreffende het voorstel zegt de heer Heeremans (r.-k.), dat op een pas gehouden vergadering van reinigingsdirecteuren te Haarlem gezegd is, dat stadsvuil kan helpen om gronden beter te maken. Spr. heeft dit van den persoon, d'it 't vuil van Bloe- mendaal wil koopen en daarmede zijn land wil ver beteren. Spr. vraagt B. en W. deze zaak nog eens te bezien en een contract te maken, met de bepa ling, dat de vergunning onmiddellijk kan worden ingetrokken. Dr. de Groot (lib.), zegt de zaak ook onderzocht te hebben en as het met den heer Heeremans eens. Het vuil wordt in gesloten wagens vervoerd en komt op land, dat te laag ligt. Waar het vuil komt, is het al een kweekplaats van ratten en B. en W. mogen daar wel wat aan doen. De heer Roelse (s.-d.), meent dat alleen al het vervoer door Santpoort van het vuil den raadsle den tegenstanders moet maken. De heer Groeneveld (c.-h.), zegt dat in Arnhem wel een mooi park met straatvuil is gemaakt, doch op elke laag vuil moest een laag zand van 6 c.M. gebracht worden. De heer Homburg (a.-r.) zegt dat we ook zuinig moeten zijn op huisvuil. Over de grens verzamelen ze conservenblikjes en koffiedik. Spr .vraagt of 't juist is, dat die grond bestemd is voor woning bouw. De heer Verbeek (v.-d.) meent dat ieder aan zijn eigen vuil genoeg heeft. Onze gemeente is uit gestrekt en wij hébben problemen om al het vuil kwijt >te_ raken. Spr. vindt het niet in orde, dat een aangrenzende gemeente een contract maakt, waar in de bepaling voor komt, dat het vuil naar een andere gemeente gebracht moet worden. Wethouder Dunnebier (c.-h.) zegt dat bedoelde grond buiten het uitbreidingsplan is gehouden. Spr. zegt dat Bloemendaal een groote gemeente is, waartoe Vogelenzang ook behoort. Waarom pro beert men niet het vuil daar productief te maken. De verordening wordt vastgesteld. Koelinstallatie. Bij het voorstel tot het verleenen van een crediet van f 1700 voor een koelinstallatie voor den vleesch keuringsdienst vraagt de heer Bakkelo (s.-d.), waarom dit crediet niet bij de begrooting is ge vraagd. Dr. de Groot (lib.) vraagt of geen prijsopgave kan gevraagd worden bij de koelhuizen in de ge meente. De heer Homburg (a.-r.) vraagt of nu het abat toir naar 't verre verschiet wordt verschoven. De voorzitter zegt dat de heer Bakkelo gelijk heeft, maar. de begrooting is in Juni al gemaakt. De koelinstallatie is noodig en die bij de ijsfabrie ken ite hebben zou veel te lastig zijn voor de ge meente. Het crediet wordt toegestaan. Crediet voor boekhoud machine. Dr. de Groot (lib.) vraagt lof izoo'n machine niet tweede-hands gekocht kan worden. De heer Groeneveld (c.-h.) vraagt waarom deze zaak niet in de commissie van gas en water is be handeld. Dr. van Leusen, wethouder der bedrijven, acht het voor een groote gemeente niet gewenscht twee- de-handsc hmachines te koopen. Spr. acht het beter dat niet de raad, maar het bedrijf over de aan schaffing van zulke benoodigdheden beslist. Het crediet van f 2600 wordt verleend. Opzegging overeenkomst. Het voorstel tot opzegging van de overeenkomst inzake toelating van leerlingen uit de voormalige gemeente Schoten tot de openbare school F te Santpoort wordt goedgekeurd. Overplaatsing onderwijzeres. Goedgekeurd werd het voorstel tot overplaatsing van de onderwijzeres mevr. C. M. E. Vallentgoed- Lonbar Petri van sdhool A I naar school D. Mevr .Thomassen-Lind (s.-d.), vraagt of de sug gestie juist is, dat deze school toch zou moeten vei-dwijnen. Spr. zegt te meenen dat deze eenige school in oud-IJmuiden moet blijven bestaan. Wethouder van Leusen (v.-d.) zegt dat B. en W. van meening zijn dat school A I zéker moet blijven bestaan. De achteruitgang van leerlingen houdt ze ker verband met de militaire maatregelen en hier na zal de bloei der school zeker wel toenemen. Bij de benoemingen vraagt mevr. Thomassen- Lind (s.-d.), hoe de aanbeveling van leden voor de commissie van toezicht voor de Rijks H.B.S. tot stand komt. Spr. meent dat de commissie eenzijdig is samengesteld. De heer v. d. Veer (s.-d.), zegt dat dit ook geldt voor de Visscherijschool. Een vertegenwoordiger der grootste arbeidersorganisatie ontbreekt nog steeds in de commissie. De heer Vermeulen (a.-r.), zegt dat eenige ja ren geleden een vertegenwoordiger der arbeiders organisaties in de commissie is opgenomen en wel de heer Krijger, die zelf jaren gevaren heeft. De heer v. d. Veer (s.-d.) zegt nu vaak met den directeur der school te moeten overleggen, spr. zou willen dat liemand van de grootste arbeidersorgani satie in de commissie zitting heeft, zoo mogelijk naast den heer Krijger. Wethouder van Leusen (v.-d.) zegt dat voor het opmaken der aanbevelingen het advies der com missies wondt gevraagd. Spr. heeft het vrouwelijk element in de commissie voor de Rijks H.B.S. wil len versterken. Benoemd worden: tot lid der commissie van advies voor den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon de heer P. J. van Geelen; ■tot leden der commissie van toezicht op ae Rijks H.B.S. ir. M. van der Lee en mevrouw Chr. R. G. Muller-Hazewinkel. tot lid der commissie van toezicht voör de Vis scherijschool de heer J. Schager. Verder werden benoemd de leden der commis- siën tot wering van schoolverzuim: Benoeming van leden der commissiën tot wering van schoolverzuim. Afdeeling Velsen: J. H. van Dalen, P. J. Duine- veld, W. van Heijst, L. W. Kuiper, H. Mol, J. J. Rasmussens, H. P. van Roozendaal, ir. J. A. Ver hoef, P. C. de Weerdt. Afdeeling Santpoort: J. J. Bonarius, G. de Jonge, J. F. van Leeuwe. A. J. M. Miriderhoud, P. van Meurs, D. J. Scholten, J. Verkruijssen, J. S. Visser, J. J. van Wort. Afdeeling IJmuiden (westelijk deel): J. Q. Borg- wat, L. M. Camman, J. P. van der Does, S. van Dorp, G. Heijkoop, C. van Leeuwen, Ph. A. Risch, S. Smits, A. de Waal. Afdeeling IJmuiden (oostelijk deel): J. Bonten bal, J. H. J. Cottaar, P. C. Grimbergén, G. J. A. Jeugdige plaatsgenoot gepromoveerd. De heer C. Vink doctor in de letteren en wijsbegeerte. Dinsdagmiddag heeft in de aula van de Stedelijke Universiteit te Amsterdam de promotie plaats ge had van onzen plaatsgenoot, den heer C. Vink. Te 2 uur waren in de aula véreenigd Dr. Th. Vlaar, Rector van het R.K. Lyceum te Haarlem, Rector Rietra van Nijmegen, Dr. G. Wijdeveld, oud-leeraar van den promovendus, Pastoor J. C. de Moei, Pastoor Koopman, vele professoren, familieleden van den promovendus en vele bekenden. Paranimfen waren twee klasgenooten van den promovendus. Bij het overreiken van den bul werd eerst het woord gevoerd door den Rector Magnificus waarna het woord was aan den promotor, prof. Dr. W. Kuy- per. Deze wenschte den jonge doctor geluk met zijn promotie. Sprèker prees dr. C. Vink om zijn voortvarendheid en vastberadenheid. De promoven dus scheen, aldus prof. W. Kuyper, door moeilijk heden en tegenslagen, slechts aangespoord te wor den tot nog intenseren arbeid. Aangaande het proefschrift „Plato's eerste Alcibïades" zeide spre ker dat het uitmuntte door exactheid en dat het getuigde van een scherp inzicht van den promo vendus. In den huiselijken kring werd 't feest op aange name wijze voortgezet. Dr. C. Vink mocht van vele zijden gelukwenschen ontvangen. De zeevisscherij gedurende de eerste oorlogsmaanden. Opbrengst per reisdag. De waarde van de te IJmuiden aangebrachte zee- visch bedroeg volgens het Maandbericht van het Staatsvisschershavenbedrij f 1938 1939 September f 644.418.84 f 231.249.40 October 786.865.78 342.732.71 November 909.820.51 758.869.27 Naar de waarde gerekend is het dus na de scher pe daling in de eerste oorlogsmaand weer aardig bijgetrokken. Dit is echter veel meer gevolg van de prijsstijging dan van een vergroote uitoefening van het bedrijf. Vooral de stoomtrawlers blijven, zooals begrijpe lijk is, nog sterk bij 1938 ten achter. Zij maakten in genoemde drie maanden van 1939 108 reizen tegen 551 in dezelfde periode van 1938. Hun besómminf daalde van f 1.433.471.73 in de drie maanden van 1938 tot f 547.878.37 in 1939. De motorloggers-trawlvisscherij maakte het echter nog slechter, nl. 21 tegen 362 reizen en f 13.337.89 tegen f 184.025.16. De post „consignatie-visch" steeg echter van f 11.452.83 tot f 257.945.28. I-n het overzicht der afdeeling Documentatie van den Centralen Bond lezen we verder: Merkwaardig vooral nu blijven nog altijd de gegevens voorkomend in het Maandoverzicht van de afd. Visscherijen van het Departement van Eco nomische Zaken, waaruit wij de volgende over nemen: Aanv. in kg. Opbrengst September 1938 2809 f 307.- 1939 4261 338.— October 1938 2875 300.— 1939 7818 1138.- Vooral de stijging over October, zoowel naar de hoeveelheid als naar de opbrengst is opvallend. De gemiddelde reisduur liep daardoor terug van 9,5 dag in October 1938 tot 6 dagen in October 1939. PERSONALIA Dezer dagen slaagde voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie (Vereeniging van Leera ren) de heer R. Brandwijk te IJmuiden-Oost, op geleid door den heer J. P. Eriks, leeraar Duitsch M.O. IIARRY BAUR IN „DE PATRIOT" Heden en morgen in Thalia. doen vervaardigen van een uniforme fietsvlag voor de bondsleden zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen Op vlotte wijze werd het verslag voorgedragen, hetgeen de heer Wijker den dank van den voorzitter en van de aanwezigen deed oogsten. De pauze bracht na een geslaagde verloting een welkome tractatie in den vorm van chocolade melk en kerkstkoek Als een inleiding op de wijdingsure zongen de aanwezigen het bekende Kerstlied „Nu zijt wellekome", waarop eenige damesleden onder begeleiding van den heer K. Gouda op het har monium een stemmig „Eere zij God" zongen Pastoor Moleman verhaalde een door hem op- nieuwe bewekrte legende van Selma Lagerlof „De kinderen van Bethlehem", welke met groote aan dacht werd gevolgd. Nadat het dameskoortje opnieuw enkele Kerst liederen had gezongen declameerde de heer C. van der Plas het in 1859 door De Genestet ge schreven gedicht ,.De arme visschers" op de vlotte wijze hem eigen. Gemeenschappelijk werd ten slotte nog een „Kerstlied" gezongen, waarop pastoor Moleman deze bijeenkomst sloot. Marktprijzen en Besommingen. (Versche visch). IJmuiden, 20 Dec. 1939, Tarbot 180—160 ct. per K.G. Tong 180—110 ct. per K.G. Heilbot 140—110 ct. per K.G. Groote schol 21.5021 per 50 K.G. Middel schol 22 per 50 K.G. Zetschol 23—22.50 per 50 K.G. Kleinschol 22.50—11 per 50 K.G. Bot 15 per 50 K.G. Schar 11.503 per 50 K.G. Middel schelvisch 19.50—12.50 per 50 K.G. Kleine sohelvisüh 137.90 per 50 K.G. Groote gul 96.80 per 50 K.G. Wijting 10—3.60 per 50 K.G. Makreel 17.50—11 per 50 K.G. Versche haring 12.508.30 per 50 K.G. Kabeljauw 5026 per 125 K.G. Vleet 3.50—2.13 per stuk Leng 1.601 per stuk Koolvisch 0.450.35 per stuk Rog 1813 per koop. Besomming IJmuiden: Snoekbaars 3532 cent per K.G. Trawlers: Manden: 675 Prinses IJM 117f 5040 750 Beatrix IJM 19 f 6150 900 Caroline IJM 26f 5760 1950 Haarlem IJM 9 f 13800 Deensdhe kotters: G.G. 892 f 1670. KERSTDECLAMATORIUM IN DE GEREF. KERK. Donderdag 21 December a.s. zal in het Geref. Kerkgebouw aan den Velserduinweg een decla- matorium worden uitgevoerd. De medewerken den zijn: ds. E. G. van Teylingen (liturgie en declamatie), een meisjeskoor en een gemengd koor onder leiding van den heer P. D. Klut. De begeleidende muziek wordt verzorgd door den organist den heer A. L. Schouten. HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereendgintg geeft Vrijdagavond 22 December a.s. een concert in de Gemeente-Concertzaal te Haarlem. De soliste is Jo van der Meent (alt), de dirigent is Toon Verhey. Het programma vermeldt: Aria „La captive' van Hector Berlioz; lied en scherzo Opus 54, voor 10 blaasinstrumenten van Florent Schmitt (eerste uitvoering), de ballade Belsazar van Henriëtte Bosnians en Wolfgang Amadeus Mo zart's Symphonie in G-moll mr. 40 (K.V. nr. 550), bien étonnée. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen- avond ongeveer 19 uur. Voor het noorden en midden: Zwaar bewolkt, geen neerslag van be- eekenis. Zwakke tot matige noordelijke tot westelijke wind. Voor het zuiden: Aanvankelijk nog lichte vorst, later dooi. Mistig tot betrokken of zwaarbewolkt, geen neerslag vanbeteekenis. Zwakke verander lijke wind. Hier en daar gladde wegen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren F 28 Laagste hedennacht F 32 Hoogste heden F 34 BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uw 768 m.M. Neiging: Vomv^,. OPGAAF MAGAZUN T BRILLE NHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 10.54 uur; n.m. 11.30 uur. Vrijdag v.m. 11.55 uur; n.m. uur. Zaterdag v.m. 0.25 uur; n.m. 12.46 uur. Harry Baur. Heden en morgen vertoont het Thalia Theater een geheel nieuw programma. Als hoofdfilm wordt gedraaid „De Patriot" met den grooten karakter speler Harry Baur in de hoofdrol. Een prachtig werk. Product van meesleepende persoonlijke filmkunst. Men vergeet, dat het spel is. Een prestatie, die diepe bewondering mag af dwingen, een Werk dat met verbazing vervult en met diepe ontroering treft. Waaldijk, wie de gele genheid hiertoe vinden kan, mag het zien en hooren van de Patriot niet nalaten. Hem staat een diepe ontroering door grootsche filmkunst te wachten. D. G. S. De vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D. G. S." hield Dinsdagavond in het O.K. Ver- eenigingsgebouw een zeer drukbezochte ver gadering, welke het karakter droeg van een stemmingsvolle Kerstbijeenkomst. Pastoor Th. Moleman, die door de benoeming van den oud-voorzitter kapelaan P. J. Jans tot pastoor te Amsterdam tot loco-voorzitter is be noemd, opende deze bijeenkomst. Medegedeeld werd dat het bondsorgaan „Bondsleven" gratis voor de leden verkrijgbaar is. De heer J. Wijker, 2e secretaris, bracht als afgevaardigde der vereeniging verslag uit van de bondsvergadering te Den Helder, welke 12 November j.l. werd gehouden. Dit verslag vermeldde c-nder meer, dat een door de vereeniging ingediend voorstel tot het NIEITW LEVEN WEDEROM VOOR HET VOETLICHT. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft haar volgende serie van twee voorstellingen vastgesteld op Woensdaj en Donderdag 4 Januari in het Kennemer Theater. Opgevoerd wordt ,,'n Partijtje Poker", klucht in 3 bedrijven, naar het Amerikaansch van Robert Smiley Peple, voor Holland bewerkt door C. van Kerckhoven Jr. In dit stuk treden op de dames onsen'Kopij penol, Braasvan Helden, Bets Schelvis, Jongejans, H. Jongejans en de heeren A. Weg man, K. Groot, L. Pesch, L. Pesch Jr., en Jansen. De spelleiding berust bij den heer G. Berg huis. DE TWEEDE UITVOERING VAN „KUNST NA ARBEID". De tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid' heeft haar tweede uitvoering in dit seizoen vast gesteld op Donderdag 8 Februari 1940, te geven in het Kennemer Theater. Daarvoor heeft de vereeniging in studie ge nomen het blijspel „De Verjongde Professor' van P. Mighorst. In dit stuk treden op de dames VlottesVan Diermen, Boer—Koster, Teunissen, De Ruiter- Komen, Smit, Van Lier—Beusman en Hesse Holleman en de heeren J. Engelhart. C. Smit, J. Steijn en J. Vlottes. DE ORGANISATIE VAN DEN BLOED TRANSFUSIEDIENST. Het aantal candidaat-bloedgevers en -bloed- geefsters voor den alhier te vormen Bloedtransfu siedienst is thans reeds tot boven de 200 gestegen en nogdagelijks blijven zich plaatsgenooten aan melden. Zooals het thans gaat, hoopt de plaatselijke werfcommissie van den Dienst, uitgaande van het Ned. Roode Kruis, spoedig het vereischte aantal van 400 donors te bereiken. De keuring van de candidaten is reeds begonnen en wordt met voortvarendheid voox'tgezet. Ingeze tenen van 19 tot 59 jaar, die zich nog voor dit menschlievend hulpbetoon beschikbaar willen stel len, hebben dagelijks gelegenheid zich daarvoor aan te melden aan het Roode Kruis Ziekenhuis in Vondellaan, alsmede ter gemeentesecretarie, ingang Raadhuisstraat en te Wijk aan Zee bij den heer B. Wortman, secretaris van de Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade, Relweg. Ter bestrijding van de kosten van den Dienst worden gaarne bijdragen in eens of kleine jaarlijk- sche bijdragen ingewacht bij den secretaris-pen ningmeester; dr. M H. A. Melchior, Noorderwijk- weg 1. (Postgirorekening no. 208632). GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar A. E. van Zettenvan Lier zijn gouden huwelijks feest gevierd. Des avonds hebben de beide plaatse lijke muziekcorpsen voor de woning van het gouden echtpaar in de Dekenwaarestraat een serenade ge bracht ZuiderduinC. de Boer 10; J. de BoerTh. de Boer 01. Dammen: afd. 1. M. Bruineberg-P. Zonneveld; 0—2; J. v. d. Wel—H. Witteveld afg. Afd. 2. J. v. d. WelA. v. d. Meij 02; J. Bol— v. d. Meij 20. Bekerwedstrijd 3e ronde: F. v. SonM. Klein afg.; KI. DurgeR, Mahlberg 11; P. Durge—J. Zwart 1—1; A. Duin—Ant. v. d. Meij 2—0. SANTPOORT INBRAAK IN EEN MANUFACTURENMAGAZIJN V In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft de heer Andriesma, eigenaar van een manufacturen zaak aan de Hoofdstraat, ongewenscht bezoek ge had. Nadat de ongenoode gast bij een der buren van den heer Andriesma een ladder had meegenomen, kwam hij, na over een schutting te zijn geklommen, via den tuin aan de achterzijde der zaak. Hier sneed hij een- ruit uit, waarna aan den winkel een bezoek werd gebracht. Hier trok natuurlijk allereerst de cassa de aandacht. Gelukkig voor den heer An driesma en onfortuinlijk voor den dief be vatte deze alleen maar wisselgeld. Dit een be drag van f 15 werd meegenomen. Toen werd de inventaris aan een nadere be schouwing onderworpen en ook hier bleek wel iets voor den nachtelijken bezoeker bij te zijn. Hoeveel goederen hij vermiste, kon de heer Andriesma ons nog niet mededeelen. Wel kon uit het vinden van een paar oude sokken in den tuin van een der buren en het achterlaten van een paar bij een over hemd behoorende boorden geconcludeerd worden, dat de dief netter in de kleeren vertrokken is dan hij gekomen was. Een stuk van een reisdeken had hij vermoedelenk afgescheurd om als shawl te ge bruiken. De politie, welke o.a. in staat was vingerafdruk ken te nemen, stelt een onderzoek in. ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN H.P.C. Door de Heemsteedsche Poloclub werden Dins dag onderlinge wedstrijden georganiseerd. De uit slagen waren: 25 M. schoolslag voor jongens t. m. 12 jaar: 1 Piet Smit 28 sec., 2 J. Schreurs 29 sec. 25 M, idem voor .meisjes. .t„ m. 12 jaar: 1 Sonja Harms 24;6 sec. 33 M. schoolslag voor jongens van 13 en 14 jaar: 1 D. v, d. Noord, 32 sec., 2 J. Holterman 32.3 sec. 33 M. idem voor meisjes van 13 en 14 jaar: 1 Eta Jonkers 31.7 sec.. 2 B. Helleganger 32.4 sec. 33 M. idem voor jongens van 14 t. m. 16 jaar: 1 M. Prager 35.1 sec. 66 M. schoolslag voor dames: tevens clubkam pioenschap: 1 mej. H .Bakker 1 min. 6 sec. (club kampioene), 2 Ida Smit 1 min. 7.6 sec. 66 M. schoolslag heeren: 1 M. Mauritz 52.7 sec. (tevens clubkampioen). 2 J. Wensing 53.1 sec. 25 M. borstcrawl voor jongens t.m. 12 jaar: 1 F. Hage 18.6 sec., 2 J. Schreurs 19.5 sec. Zelfde nummers voor meisjes t. .m. 12 jaar: 1 Sonja Harms 21 sec. 33 M. borstcrawl jongens van 13 en 14 jaar: 1 J. Holterman 22.1 sec., 2 G. Blom 25.5 sec. Zelfde nummer meisjes van 13 en 14 jaar: 1 B. Helleganger 24.3 sec., 2 Eta Jonkers 26 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1 M. Mauritz 1 min. 8.6 sec., 2 T. Kloots-1 imn. 12.8 sec. Zelfde nummer dames: 1 mej. H. Bakker 1 min, 26.4 sec., 2 mej. I. Smit 1 min. 28.2 2sec. 25 M. rugcrawl meisjes en jongens: 1 P. Smit 23.4 sec., 2 G. Blom 24 sec. 66 M. borstcrawl veteranen: 1 D. Philippo 45 sec., 2 Leyenaar 53.2 sec. 4S2e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de Klasse, 3de Ljjst Trekking van Woensdag 20 December 1939 Hooge Prijzen 25.000.— 5269 1000.— 15110 200.— 3931 100.— 2625 19435 Prijzen van 45.— 1033 1137 1902 1924 2029 2100 2195 2377 2435 2588 2650 2698 3470 3529 3697 3936 4083 4271 4292 4858 4891 4909 5053 5083 5291 5295 5649 5764 5786 6009 6135 6254 6730 6759 6853 7017 7365 7660 7950 7963 8471 8472 8871 9276 9294 9455 9488 9619 9930 10097 10697 11263 11464 11857 11922 12002 13096 13254 13684 13860 14422 14896 14984 15132 15582 15625 15766 15823 15923 16127 16681 17088 17294 17463 17522 17983 18088 18097 18160 18421 18450 18678 18689 19077 19139 19325 19374 19467 20116 20175 20336 20631 21685 21702 21808 Verbeter. 3e Klasse, 2e lijst: 4945 m. z. 4942 WIJK AAN ZEE UITSLAGEN VAN DENK EN ZET. De uitslag van de laatst gespeelde partijen waren als volgt: Schaken: J. de BoerJ. C. v. d. Aar 01; B. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 20 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De Roos van Wash ington Square" en „De gemaskerde ruiter", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 20 DECEMBER Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje" geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madeleine". Op het tooneelj Guus Brox en partner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een onvergetelijk man" en „Hallo Janine", 8.15 uur. Luxor Theater: „De zwarte spion", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Non-stop-programma met o.a. „Onze soldaten in mobilisatietijd" enz., van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingelll7a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstelling, 104 uur. DONDERDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Gala-dansavond Harald Kreutzberg, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingelll7a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 9